Wordt aan gewerktquote:
Ik denk dat de V10s gewoon veel meer power hadden.quote:Op zaterdag 7 september 2013 16:21 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Hoe komt het eigenlijk dat ze 4 seconden langzamer zijn dan in 2004 op een circuit met zo weinig downforce? Minder vermogen omdat de motoren langer meemoeten? De banden? Gewicht? Een combinatie van alles?
Ik zie nu dat de hoogste gemeten snelheid op Monzo in 2004 369,9 km/u was, en in 2005 372,6 km/uquote:Op zaterdag 7 september 2013 16:26 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Ik denk dat de V10s gewoon veel meer power hadden.
Dat zijn nog eens snelheden. Nu gaan ze niet veel harder dan een MotoGP machine (~350)quote:Op zaterdag 7 september 2013 16:54 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
Ik zie nu dat de hoogste gemeten snelheid op Monzo in 2004 369,9 km/u was, en in 2005 372,6 km/u. Meer vermogen (~1000 pk) en ook meer toeren (20.000+).
hej jij ook hierquote:Op zaterdag 7 september 2013 17:08 schreef Beach het volgende:
Zelfs de op productiemachines gebaseerde Superbikes gaan op Monza 337.
Dan stelt de F1 niet zoveel meer voor.
Volgens mij dat je elke ronde 0,078s sneller kan doordat je minder fuel aan boord hebt.quote:Op zaterdag 7 september 2013 18:16 schreef Nieuwschierig het volgende:
Uit de OP
"Time penalty per lap of fuel - 0.078s"
Wat is dat?
quote:Op zaterdag 7 september 2013 15:14 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Vettel en Webber zijn ook niet de snelste bij de speedtraps, hoogste topsnelheid wil niet veel zeggen, je moet een compromis vinden. Perez en Button zijn De McLaren is gewoon te langzaam over 1 rondje, zijn prima bandjes spaarders maar niet snel genoeg.
Waren maar een paar druppels geloof ik ja.quote:Op zondag 8 september 2013 11:07 schreef Breaker.Faker het volgende:
Ik zie niks op de radar http://www.accuweather.co(...)weather-radar/214047 Monza ligt net boven Milan. Zal wel motregen zijn.
Nog wel ja maar de race zal niet droog zijn als ik de radar beelden een beetje goed interpreteer...quote:Op zondag 8 september 2013 11:09 schreef Gramulanion het volgende:
[..]
Waren maar een paar druppels geloof ik ja.
Turbo is moeilijker, omdat de power van de turbo niet direct bescikbaar is, maar net iets later komt (turbo-lag). hoewel die lag tegenwoordig kleiner is dan vroeger, gaat het dus vooral om de timing.quote:Op zondag 8 september 2013 11:41 schreef Breaker.Faker het volgende:
V10 geluid![]()
![]()
Ik ben benieuwd wat de v6 turbo voor geluid gaan geven.
Liever heb ik weer v10 ik ben van mening dat v10 moeilijker rijden is dan met v8 of met v6.
Ik ben van mening dat ze heel het motorreglement vrij moeten geven.quote:Op zondag 8 september 2013 11:41 schreef Breaker.Faker het volgende:
V10 geluid![]()
![]()
Ik ben benieuwd wat de v6 turbo voor geluid gaan geven.
Liever heb ik weer v10 ik ben van mening dat v10 moeilijker rijden is dan met v8 of met v6.
Het probleem is dat je dan na 5 jaar twee motorfabrikanten overhoudt.quote:Op zondag 8 september 2013 12:00 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat ze heel het motorreglement vrij moeten geven.
Wil je er een V10 inlepelen omdat je denkt dat dat het beste is? Prima. Zweer je bij een 1,6 V6 turbo? Ook goed, 4 liter V12? Hang er maar in.
Maarja dat zal nooit gebeuren helaas
De turbo-lag zorgt ervoor dat er niet direct bij het accelereren een enorme kracht op die achterwielen komt te staan. In feite voorkomt turbo-lag, indirect, wielspin. De Ferrari F40 bijvoorbeeld werd deels zo goed bevonden omdat de turbo-lag in het voordeel werkte van de auto. Bizar snel voor zijn tijd maar nog behoorlijk goed bestuurbaar.quote:Op zondag 8 september 2013 11:51 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Turbo is moeilijker, omdat de power van de turbo niet direct bescikbaar is, maar net iets later komt (turbo-lag). hoewel die lag tegenwoordig kleiner is dan vroeger, gaat het dus vooral om de timing.
Je kunt ook het nieuws ontwijken en de race later terugkijken.quote:Op zondag 8 september 2013 12:17 schreef Funzel het volgende:
Ga voor het eerst in drie jaar weer een race missen. Vet balen, nota bene een verjaardag van iemand die ik nog nooit gezien heb.![]()
Iemand een goede livetime site die prima loopt op een mobiel? Krijg ik er tenminste no iets van mee..
Ben ik met je eens. De formule1 moet weer een koningsklasse worden en niet zo als nu een budget klasse.quote:Op zondag 8 september 2013 12:00 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat ze heel het motorreglement vrij moeten geven.
Wil je er een V10 inlepelen omdat je denkt dat dat het beste is? Prima. Zweer je bij een 1,6 V6 turbo? Ook goed, 4 liter V12? Hang er maar in.
Maarja dat zal nooit gebeuren helaas
Aantal jaren?quote:Op zondag 8 september 2013 12:25 schreef Breaker.Faker het volgende:
[..]
Ben ik met je eens. De formule1 moet weer een koningsklasse worden en niet zo als nu een budget klasse.
Vroeger vond ik het leukste als een team nieuwe motor had midden in het seizoen waardoor ze harder konden dan de concurrenten dat maakte het seizoen spannende. Helaas moeten ze nu een aantal jaren met hun motoren doen plus dat ze een aantal weekenden mee moeten gaan.
Dat vind ik ook wel jammer inderdaad maar zolang er verdeeldheid heerst over de budgetten en die limiet door RBR sowieso met voeten wordt getreden vind ik het nog niet echt een budget klasse.quote:Op zondag 8 september 2013 12:35 schreef Breaker.Faker het volgende:
ik bedoelde ontwikkeling stop van een aantal jaren.
Mooizoquote:Op zondag 8 september 2013 12:41 schreef JohnB52 het volgende:
Laatste race voor Olav mol bij sport1.
Bron: twitteraccount van olav zelf
Tja, die ontwikkelingen voor de motoren zijn veel te duur, dat wordt dan door berekend aan de privéteams die het al zo moeilijk hebben. Engine freeze is dan ook wel logisch.quote:Op zondag 8 september 2013 12:38 schreef Tarado het volgende:
[..]
Dat vind ik ook wel jammer inderdaad maar zolang er verdeeldheid heerst over de budgetten en die limiet door RBR sowieso met voeten wordt getreden vind ik het nog niet echt een budget klasse.
Die overgang naar de turbo motoren kost ook weer een godsvermogen
Volgens Niki Lauda net sowieso.quote:
quote:Op zondag 8 september 2013 12:51 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Volgens Niki Lauda net sowieso.
De fans van Ferrari zullen zo hard huilen dat de tranen de baan op lopen
Is ook niks, maar met Doornbos als co-commentator is het veel beter dan Mol die er niks van begrijpt.quote:
Mol mis je inderdaad niets aanquote:Op zondag 8 september 2013 12:55 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Is ook niks, maar met Doornbos als co-commentator is het veel beter dan Mol die er niks van begrijpt.
Doornbos doet het idd hartstikke goed.quote:Op zondag 8 september 2013 12:55 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Is ook niks, maar met Doornbos als co-commentator is het veel beter dan Mol die er niks van begrijpt.
twitter:NobleF1 twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:57:02The rain has arrived. Now pouring down at Monza... reageer retweet
Ik zie geen paraplu'squote:Op zondag 8 september 2013 12:58 schreef Tarado het volgende:
twitter:NobleF1 twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:57:02The rain has arrived. Now pouring down at Monza... reageer retweet
Dan doen we toch Doornbos en Mol?quote:Op zondag 8 september 2013 12:57 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Doornbos doet het idd hartstikke goed.
Regenpak? Sowieso vreemd dat je bij een druppel al gelijk een paraplu pakt.quote:
Wie is die middelste?quote:
Een Rosberg fan?quote:Op zondag 8 september 2013 13:03 schreef Nober het volgende:
[..]
Regenpak? Sowieso vreemd dat je bij een druppel al gelijk een paraplu pakt.
[..]
Wie is die middelste?
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:26:04Zojuist de laatste voorbeschouwing voor sport1 gemaakt. Monza2013 de boeken in als mijn laatste race?? reageer retweet
twitter:MarienGroenh twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:27:06@Olav_Mol laatste race? wat gaat er gebeuren dan...? toch niet verder met sport1 als commentator o.i.d.? reageer retweet
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:28:08@MarienGroenh thuis op de bank net als jullie reageer retweet
Het is mij allemaal duidelijk. Sport1 wil gewoon niet investeren in de formule1 uitzending. Het gaat alleen daar om geld vangen.twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:30:02@bastevelthuis ik niet! Sport1 gaat niet verder met vb buiten europa helaas reageer retweet
Ook voor mij jaquote:Op zondag 8 september 2013 13:05 schreef Nober het volgende:
[..]
Dacht dat je d'r naam ook wist, tegenvaller!
Laat het maar lekker bij Sport1, kan ik tenminste vrije trainingen kijken. Voor een goede voorbeschouwing is Nederland toch te klein.quote:Op zondag 8 september 2013 13:04 schreef Breaker.Faker het volgende:
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:26:04Zojuist de laatste voorbeschouwing voor sport1 gemaakt. Monza2013 de boeken in als mijn laatste race?? reageer retweet
twitter:MarienGroenh twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:27:06@Olav_Mol laatste race? wat gaat er gebeuren dan...? toch niet verder met sport1 als commentator o.i.d.? reageer retweet
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:28:08@MarienGroenh thuis op de bank net als jullie reageer retweet
Het is mij allemaal duidelijk. Sport1 wil gewoon niet investeren in de formule1 uitzending. Het gaat alleen daar om geld vangen.twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:30:02@bastevelthuis ik niet! Sport1 gaat niet verder met vb buiten europa helaas reageer retweet
Ik hoop nog steeds dat Sport1 stopt met de formule1 dit jaar. Het moet weer terug naar RTL7. Daar was het ook minder maar daar kon je wel gratis kijken met een betere commentaar.
Dat is geprobeerd en mislukt. Dat was de Formule Libre. Regels zullen er altijd moeten zijn. Vroeger (tot aan de jaren '80) was het ook vrij om met verschillende motoren te rijden. Uiteindelijk kwam het erop neer dat iedereen met de 1.5 turbo motor ging rijden. Toen die te hard gingen en het te gevaarlijk werd, gingen ze terug naar 1 specificatie voor een motor. En die specificatie werd steeds meer beperkt, omdat de auto's weer te snel gingen voor de hedendaagse circuits.quote:Op zondag 8 september 2013 12:00 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ik ben van mening dat ze heel het motorreglement vrij moeten geven.
Wil je er een V10 inlepelen omdat je denkt dat dat het beste is? Prima. Zweer je bij een 1,6 V6 turbo? Ook goed, 4 liter V12? Hang er maar in.
Maarja dat zal nooit gebeuren helaas
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 | [img=475,102]http://oi42.tinypic.com/nps3u9.jpg[/img] [img]http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2013/03/12_Italy_E_300DPI-886x498.jpg[/img] [u][b]Autodromo Nazionale Monza, Italy – circuit information[/b][/u] [b]Lap data[/b] Lap length - 5.793km (3.6 miles) Race laps - 53 Race distance - 306.72km (190.587 miles) Pole position - Left-hand side of the track Lap record* - 1’21.046 (257.321 kph) by Rubens Barrichello, 2004 Fastest lap - 1’19.525 (262.242 kph) by Juan Pablo Montoya, 2004 Maximum speed - 337kph (209.402 mph) DRS zone/s (race) - Start/finish straight and straight to Ascari Distance from grid to turn one - 380m [b]Car performance[/b] Full throttle - 77% Longest flat-out section - 1520m Downforce level - Low Gear changes per lap - 46 Fuel use per lap - 2.6kg Time penalty per lap of fuel - 0.078s [b]Strategy[/b] Quickest complete pit stop in 2012 - 20.736s by McLaren (see full list) 2013 prime tyre**: - Hard (2012: Hard) 2013 option tyre**: - Medium (2012: Medium) *Fastest lap set during a Grand Prix **Pirelli’s compounds are softer than those used in 2012 Data sources: FIA, Williams, Mercedes [img=450,30]http://i.fokzine.net/upload/090910_122036_tijdschema.jpg[/img] [img=450,30]http://i.fokzine.net/upload/090910_122036_hetweer.jpg[/img] [img=247,358]http://oi44.tinypic.com/246weid.jpg[/img] [img=450,30]http://i.fokzine.net/upload/090910_122036_tvgids.jpg[/img] [img=46,13]http://www.spotlighttms.com/wp-content/uploads/2012/10/BBC-Logo.jpg[/img] BBC heeft dit weekend weer de live uitzendingen *O* BBC 2 | vrijdag 6 september | 09u55 | FP1 BBC 2 | vrijdag 6 september | 14u00 |FP2 BBC 2 | zaterdag 7 september | 10u55 | FP3 BBC 1 | zaterdag 7 september | 13u10 | kwalificatie BBC 1 | zondag 8 september | 13u10 |race [img=50,50]http://images.hebikietsgemist.nl/Images/Zenders/sport1-small.png[/img] Kanaal Select vrijdag 06 september, 09:55 | FP1 vrijdag 06 september, 13:55 | FP2 zaterdag 07 september, 09:25 | HH FP1/2 zaterdag 07 september, 10:55 | FP3 zaterdag 07 september, 13:55 | kwalificatie zaterdag 07 september, 17:30 | HH kwalificatie zondag 08 september, 13:00 | Samenvatting kwalificatie zondag 08 september, 13:30 | voorbeschouwing en race zondag 08 september, 17:20 | HH race [img=43,16]https://tvgids.upc.nl/media/pc/epg_upc/nl/channel_logos/43x27/RTL.png[/img] Zaterdag: 12:30 Formel 1: Freies Training 13:30 Formel 1: Qualifying Zondag 12:45 Formel 1: Countdown 14:00 Formel 1: Das Rennen 15:30 Formel 1: Siegerehrung und Highlights [b]Streams[/b] [url=http://www.viponlinesports.eu/motorsports/159670/1/f1-grand-prix-autodromo-nazionale-monza,-monza-practice-1-live-stream-online.html]FP1 vrijdag 10.00[/url] [url=http://www.viponlinesports.eu/motorsports/159671/1/f1-grand-prix-autodromo-nazionale-monza,-monza-practice-2-live-stream-online.html]FP2 vrijdag 14.00[/url] [url=http://www.viponlinesports.eu/motorsports/159672/1/f1-grand-prix-autodromo-nazionale-monza,-monza-practice-3-live-stream-online.html]FP3 zaterdag 11.00[/url] [url=http://www.viponlinesports.eu/motorsports/159673/1/f1-grand-prix-autodromo-nazionale-monza,-monza-qualifying-live-stream-online.html]Quali zaterdag 14.00[/url] [url=http://www.viponlinesports.eu/motorsports/159674/1/f1-grand-prix-autodromo-nazionale-monza,-monza---race-live-stream-online.html]Race zondag 14.00[/url] [u][b]Sfeerimpressie[/b][/u] Polelap Lewis Hamilton 2012 [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J0i6ijF2E8Y[/youtube] [img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/74/Fale_F1_Monza_2004_180.jpg[/img] [img=623,449]http://f1-grandprix.com/wp-content/uploads/2012/01/parabolica.jpg[/img] [img]http://www.f1fanatic.co.uk/wp-content/uploads/2008/09/d08ita1817.jpg[/img] Game on! |
mooi, dan schakel ik ook even in. Heb het nu wel gehad met alle telefoonproblemen hierquote:
Wat dan?quote:Op zondag 8 september 2013 13:16 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
Nou, dat ziet er niet naar uit dat Button op de grid gaat verschijnen.
Ze zijn het hele fuel system aan het vervangen en hebben nog een half uur tot de pitstraat dichtgaat, en dat duurt normaal veel langer. Een van de McLaren engineers op Sky twijfelde zelfs of ze op tijd klaar zouden zijn om uberhaupt aan de race mee te mogen doen.quote:
In belgie zit het ook niet achter de decoder, dus het kan wel.quote:Op zondag 8 september 2013 13:04 schreef Breaker.Faker het volgende:
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:26:04Zojuist de laatste voorbeschouwing voor sport1 gemaakt. Monza2013 de boeken in als mijn laatste race?? reageer retweet
twitter:MarienGroenh twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:27:06@Olav_Mol laatste race? wat gaat er gebeuren dan...? toch niet verder met sport1 als commentator o.i.d.? reageer retweet
twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:28:08@MarienGroenh thuis op de bank net als jullie reageer retweet
Het is mij allemaal duidelijk. Sport1 wil gewoon niet investeren in de formule1 uitzending. Het gaat alleen daar om geld vangen.twitter:Olav_Mol twitterde op zondag 08-09-2013 om 12:30:02@bastevelthuis ik niet! Sport1 gaat niet verder met vb buiten europa helaas reageer retweet
Ik hoop nog steeds dat Sport1 stopt met de formule1 dit jaar. Het moet weer terug naar RTL7. Daar was het ook minder maar daar kon je wel gratis kijken met een betere commentaar.
golddigger Anitaquote:Op zondag 8 september 2013 13:05 schreef Nober het volgende:
[..]
Dacht dat je d'r naam ook wist, tegenvaller!
BBC?quote:Op zondag 8 september 2013 13:30 schreef Sinister-D- het volgende:
Hakkinen en Coulthard weer bij mekaar @ Mclaren![]()
Toch gek dat Coulthard in 97 en 01 Hakkinen zo overklaste maar toen het om de knikkers ging nergens was.quote:Op zondag 8 september 2013 13:30 schreef Sinister-D- het volgende:
Hakkinen en Coulthard weer bij mekaar @ Mclaren![]()
Jammer, nu wint Vettel zeker en is het kampioenschap beslist.quote:
Gewoon helikopter erboven voor de beelden..quote:Op zondag 8 september 2013 13:32 schreef Mexicanobakker het volgende:
Dit zouden ze in Nederland nooit kunnen laten zien.
In de regen wint Ricciardo zie Toro Rosso in 2008.quote:Op zondag 8 september 2013 13:32 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Jammer, nu wint Vettel zeker en is het kampioenschap beslist.
Zo tofquote:Op zondag 8 september 2013 13:30 schreef Sinister-D- het volgende:
Hakkinen en Coulthard weer bij mekaar @ Mclaren![]()
oliver Panis in een Ligier op monaco, jaar vergetenquote:Op zondag 8 september 2013 13:33 schreef Nober het volgende:
[..]
In de regen wint Ricciardo zie Toro Rosso in 2008.
1996quote:Op zondag 8 september 2013 13:36 schreef THEFXR het volgende:
[..]
oliver Panis in een Ligier op monaco, jaar vergeten
1996.quote:Op zondag 8 september 2013 13:36 schreef THEFXR het volgende:
[..]
oliver Panis in een Ligier op monaco, jaar vergeten
Ging over 1995? Dat was toch wel een van de mooiste droge races ooit. (Zonder kampioenschapsgevecht)quote:Op zondag 8 september 2013 13:38 schreef Ermanon het volgende:
Net gemist, SKy ook wel komisch met Herbert en Hill over Monza
Toen keek ik nog niet, rond 1998 pas.quote:Op zondag 8 september 2013 13:36 schreef THEFXR het volgende:
[..]
oliver Panis in een Ligier op monaco, jaar vergeten
Nee vosss was ff bij zn broer en daarna bij zn moeder op flitsbezoek.quote:
Eerste 30 rondjes wel. Daarna is ie niet zo bijzonder als ie credits voor krijgt.quote:Op zondag 8 september 2013 13:41 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
precies. Wat een geniale race was dat
Was dat niet San Marinoquote:Op zondag 8 september 2013 13:43 schreef THEFXR het volgende:
Berger die tegen de muur knalde en in de fik vloog
Ald ie mansen die hij aanspreekt die geen bal met F1 te maken hebben.... dat hoeft van mij ook niet echt, behalve The Hoff natuurlijk.quote:Op zondag 8 september 2013 13:50 schreef johannes_vermeer het volgende:
Deze sjanante interviews van Eddie Jordan kan ik nauwelijks aanzien.
quote:
Imola 89 jaquote:
Die domme bimbo wat naast die volgevreten derderangs voetballer van weleer stond denk ik.quote:
Droog dus. Denk ik.quote:Op zondag 8 september 2013 13:50 schreef Fir3fly het volgende:
Ik ben benieuwd, als het zo blijft is het dan een droge race of nat? Met andere woorden, telt het bandenreglement of niet?
neequote:Op zondag 8 september 2013 13:53 schreef Geralt het volgende:
[..]
Die domme bimbo wat naast die volgevreten derderangs voetballer van weleer stond denk ik.
Ben ik de enige die het geen kut interesseert wat die mensen te vertellen hebben?
maar minder dan vroegerquote:Op zondag 8 september 2013 13:50 schreef RolStaart-Beer het volgende:
Zo he, Ronaldo is ook flink opgeblazen.
Die Vettel met overmacht wintquote:Op zondag 8 september 2013 13:58 schreef kepler het volgende:
Ik ben er klaar voor! (voor vast weer een saaie race)
De 82-94 setup van Imola heeft toch mooie races gehad, wat dat betreft een mooi circuit.. maar helaas ook wat mindere zoals we allemaal ongetwijfeld weten.quote:Op zondag 8 september 2013 13:56 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Tamburello, Tosa, Piratella, Aqua Minerale, Rivazza.
Dat waren tijden
ach het scheelt nu dat de race onder droge omstandigheden snel voorbij isquote:Op zondag 8 september 2013 13:58 schreef kepler het volgende:
Ik ben er klaar voor! (voor vast weer een saaie race)
Tenzij Vettel niet als eerste door de eerste bocht komtquote:Op zondag 8 september 2013 14:00 schreef WEST het volgende:
[..]
ach het scheelt nu dat de race onder droge omstandigheden snel voorbij is
Ik ook, broodje is net op, beker melk er achteraan, lekker ontbijt. Zo een biertjequote:
Gras is groenquote:
Gras is groen.quote:
Is zonde.quote:
quote:
Toch aardig van hem dat hij ze zo snel van dat dilemma heeft verlost.quote:Op zondag 8 september 2013 14:06 schreef Scrutinizer het volgende:
Het dorpje van de familie Di Resta kan weer gewoon voor Ferrari juichen.
Die Resta doet het niet zo goed nee.quote:Op zondag 8 september 2013 14:09 schreef exile79 het volgende:
Ik denk dat ik Di Resta maar uit m'n manager gooi.
zodat ze hem goed kunnen zien als hij weg rijdt bij de rest.quote:Op zondag 8 september 2013 14:11 schreef Maver24 het volgende:
Waarom knippert het achterlicht van Vettel als enige ?
Vettel heeft op het verkeerde knopje gedruktquote:Op zondag 8 september 2013 14:11 schreef Maver24 het volgende:
Waarom knippert het achterlicht van Vettel als enige ?
Hangt er vanaf hoe goed Ferrari is op de harde banden.quote:Op zondag 8 september 2013 14:13 schreef Mexicanobakker het volgende:
Vettel heeft -maar- 3 seconden. Het zou nog mee kunnen vallen.
quote:Op zondag 8 september 2013 14:15 schreef RAVW het volgende:
TEAM ORDERS Ferrari dat kan niet anders dit is Comp vervalsing mag nu wel een black komen voor het hele team
Dit is geen F1 meer ..
quote:Op zondag 8 september 2013 14:15 schreef RAVW het volgende:
TEAM ORDERS Ferrari dat kan niet anders dit is Comp vervalsing mag nu wel een black komen voor het hele team
Dit is geen F1 meer ..
BOEHOE het is gewoon legaal.quote:Op zondag 8 september 2013 14:15 schreef RAVW het volgende:
TEAM ORDERS Ferrari dat kan niet anders dit is Comp vervalsing mag nu wel een black komen voor het hele team
Dit is geen F1 meer ..
Team orders zijn gewoon toegestaan.quote:Op zondag 8 september 2013 14:15 schreef RAVW het volgende:
TEAM ORDERS Ferrari dat kan niet anders dit is Comp vervalsing mag nu wel een black komen voor het hele team
Dit is geen F1 meer ..
quote:Op zondag 8 september 2013 14:15 schreef RAVW het volgende:
TEAM ORDERS Ferrari dat kan niet anders dit is Comp vervalsing mag nu wel een black komen voor het hele team
Dit is geen F1 meer ..
Waar gaat het om bij de F1 het is: AUTORACENquote:Op zondag 8 september 2013 14:16 schreef Sinister-D- het volgende:
[..]![]()
Team orders zijn gewoon toegestaan. En wie heeft er ook alweer de meeste punten bij Ferrari en maakt daardoor meer kans op de titel?
Je maakt een grapje?quote:Op zondag 8 september 2013 14:18 schreef Mexicanobakker het volgende:
Grosjean in de botsing
Race ban voor hem
Di Resta klapt op de achterkant van Grosjean. Ja dan is het logisch om hem als schuldige aan te wijzenquote:Op zondag 8 september 2013 14:18 schreef Mexicanobakker het volgende:
Grosjean in de botsing
Race ban voor hem
quote:Op zondag 8 september 2013 14:18 schreef RAVW het volgende:
[..]
Waar gaat het om bij de F1 het is: AUTORACEN
En geen Inhouden waar is de tijd dat twee teamleden alkaar het zwaar moeilijk maken en des noods van de baan rijden
dat was nog eens spannend als ze nu binnen 20 sec van elkaar zitten wordt er al bepaald wie hoe of wat
Ja joh. Wat heeft Ferrari er voor baat bij als Massa het Alonso zo moeilijk mogelijk maakt? Het gaat om de wereldtitel, het is geen spelletje.quote:Op zondag 8 september 2013 14:18 schreef RAVW het volgende:
[..]
Waar gaat het om bij de F1 het is: AUTORACEN
En geen Inhouden waar is de tijd dat twee teamleden alkaar het zwaar moeilijk maken en des noods van de baan rijden
dat was nog eens spannend als ze nu binnen 20 sec van elkaar zitten wordt er al bepaald wie hoe of wat
Ja.quote:
quote:Op zondag 8 september 2013 14:18 schreef RAVW het volgende:
[..]
Waar gaat het om bij de F1 het is: AUTORACEN
En geen Inhouden waar is de tijd dat twee teamleden alkaar het zwaar moeilijk maken en des noods van de baan rijden
dat was nog eens spannend als ze nu binnen 20 sec van elkaar zitten wordt er al bepaald wie hoe of wat
Lijkt er op.quote:Op zondag 8 september 2013 14:22 schreef Cheiron het volgende:
Vraag mij af wat er nou met Hamilton is. Zal hij niet horen?
Hamilton kan niet terug praten over de radio. Lijkt erop dat het andersom ook zo is...quote:Op zondag 8 september 2013 14:22 schreef Cheiron het volgende:
Vraag mij af wat er nou met Hamilton is. Zal hij niet horen?
dat begreepnik, maar als je hoort dat je een lekke band hebt en naar binnen moet wacht je normaal niet nog twee rondjes toch?quote:Op zondag 8 september 2013 14:22 schreef zoem het volgende:
[..]
Hamilton kan niet terug praten over de radio. Lijkt erop dat het andersom ook zo is...
Nieuwe banden. Nee dus.quote:Op zondag 8 september 2013 14:23 schreef Zorro het volgende:
Zonder die botsing was Raikkonen hier met deze rondetijden gewoon de favoriet voor de overwinning geweest
quote:Op zondag 8 september 2013 14:23 schreef Cheiron het volgende:
-edit-
Was dat een ninja edit of zit ik slecht telezen..
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Als Hamilton een complete radio failure heeft... Dan hoort hij het team dus ook nietquote:Op zondag 8 september 2013 14:23 schreef Cheiron het volgende:
[..]
dat begreepnik, maar als je hoort dat je een lekke band hebt en naar binnen moet wacht je normaal niet nog twee rondjes toch?
-edit-
Was dat een ninja edit of zit ik slecht telezen..
Scheelt 2 rondjes. Nieuwe banden had hij waarschijnlijk sowieso al, want hij startte niet in de top 10quote:
Dat.quote:Op zondag 8 september 2013 14:26 schreef twiFight het volgende:
[..]
Scheelt 2 rondjes. Nieuwe banden had hij waarschijnlijk sowieso al, want hij startte niet in de top 10
Haakt Webber in bij Massa, of zit Massa Webber wat af te remmen zodat Alonso meer ruimte heeft?quote:
De top rijdt op banden waar ze ook in de kwali mee hebben gereden. Scheelt dus 4 ronden op z'n minst.quote:Op zondag 8 september 2013 14:26 schreef twiFight het volgende:
[..]
Scheelt 2 rondjes. Nieuwe banden had hij waarschijnlijk sowieso al, want hij startte niet in de top 10
Denk toch het eerste, want Massa reed op P2 ook al deze tijden.quote:Op zondag 8 september 2013 14:27 schreef twiFight het volgende:
[..]
Haakt Webber in bij Massa, of zit Massa Webber wat af te remmen zodat Alonso meer ruimte heeft?
Fair enough, alhoewel ik er niet aan twijfel dat ze Massa's positie zullen risceren om Alonso te helpen. Maar goed, Ferrari is daar in ieder geval open over.quote:Op zondag 8 september 2013 14:28 schreef zoem het volgende:
[..]
Denk toch het eerste, want Massa reed op P2 ook al deze tijden.
Hierquote:Op zondag 8 september 2013 14:32 schreef Maver24 het volgende:
saaie race inderdaad, hoe staat het met de regenkansen? Iemand die hier een radartje heeft ?
Volgens mij maakte hij de vorige ronde een foutje.quote:Op zondag 8 september 2013 14:34 schreef Scrutinizer het volgende:
Vettel zal zo wel gaan pitten, die verliest een halve seconde per ronde op Alonso.
onweersbuiquote:
De ronde daarvoor ook?quote:Op zondag 8 september 2013 14:34 schreef zoem het volgende:
[..]
Volgens mij maakte hij de vorige ronde een foutje.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |