quote:LEENDERT WITVLIET
HUN SCHOOL
Op vrijdag staan de brugklassers
bij hun oude school, terug op de basis
dag meester, dag juf,
de meester vraagt dan hoe het gaat
daarginds
en laat ze op het plein
met de bekende tegels, de groene banken
tegen rozenbottels, de beweging
om het heen en weer van de meesters en de juf, ze zijn weer terug,
en spelen mee met de nieuwe zesde klas,
met hartstocht, met inzet.
Dan gaat de bel en weer
trekt de tijd een streep
een rafelige grens
en opeens staan
brugklassers niet weten wat te doen,
met de hele lange middag doen,
op het lege plein, hun plein.
Van achter, ramen klinken tafels.
Eens zo klein. Hun school.
en juist voor die laatste is het belangrijk. en daar spreek ik uit ervaring. zowel persoonlijke als beroepsmatig (ik geef nog steeds bijlessenquote:Op maandag 2 september 2013 13:06 schreef Adnap het volgende:
[..]
automatiseren is zo handig ! Heb een kind dat het wel kan, en een die het dus nu nog moet leren (2 gym) das niet handig maar bekend fenomeen bij zijn 'soort' (let op de haakjes) kinderen
Ik had het dus over commentaar door ouders op van alles en nog wat, wist ik veel dat jullie allemaal leerkrachten waren opeensquote:Op maandag 2 september 2013 13:13 schreef Troel het volgende:
Dit heeft toch niet met het vertrouwen in de leerkracht te maken?
Het is net als bij elke andere baan en in vele andere situaties zijn sommige mensen het vertrouwen niet waard.. Ik denk dat de huidige juf mij ervaart als makkelijk en heel meegaand met alles.quote:Op maandag 2 september 2013 13:10 schreef Luigi het volgende:
Ik vind het, van een afstandje gezien, vaak tegen het bemoeizuchtige aan eerlijk gezegd. Ja, ik snap dat het om 'je kind' gaat en ja, je mag daar best wat van vinden (uiteraard) maar soms even wat vertrouwen aan de leerkracht schenken ipv alles af te katten mag ook wel eens...
Kruistafels. Vet handig appje. We draaien m zo nu en dan even. Want ja, ook hier automatiseringsproblemen.quote:Op maandag 2 september 2013 13:15 schreef Luigi het volgende:
[..]
Ik had het dus over commentaar door ouders op van alles en nog wat, wist ik veel dat jullie allemaal leerkrachten waren opeens. Kritiek vanuit de sector zelf lijkt me alleen maar goed en bruikbaar.
dat werkt op dezelfde manier als dat ezelsbruggetjes werkenquote:Op maandag 2 september 2013 13:23 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Kruistafels. Vet handig appje. We draaien m zo nu en dan even. Want ja, ook hier automatiseringsproblemen.
En oefenen terwijl ze op de trampoline springen of op een skippybal hoppen.geen idee hóe t werkt maar het werkt hier zeker
beroepsdeformatie!quote:Op maandag 2 september 2013 13:27 schreef Luigi het volgende:
Bij automatiseringsproblemen denk ik toch weer aan iets heel anders!
Uitdagingen...quote:Op maandag 2 september 2013 13:27 schreef Luigi het volgende:
Bij automatiseringsproblemen denk ik toch weer aan iets heel anders!
Wát zeg je?quote:Op maandag 2 september 2013 22:08 schreef De_Taartjesfee het volgende:
Jongste stuiterbal had vandaag haar eerste zwemles en dat beviel zo goed dat ze het jammer vindt dat ze nu weer een week moet wachten tot ze weer aan de beurt is
Hou op schei uit! Ze is oudste kleuter nuquote:Op maandag 2 september 2013 22:09 schreef Moonah het volgende:
[..]
Wát zeg je?![]()
Zwémt jouw baby al????
Ik ben geen leerkracht, ik zal me je kritiek aantrekkenquote:Op maandag 2 september 2013 13:15 schreef Luigi het volgende:
[..]
Ik had het dus over commentaar door ouders op van alles en nog wat, wist ik veel dat jullie allemaal leerkrachten waren opeens. Kritiek vanuit de sector zelf lijkt me alleen maar goed en bruikbaar.
Wat lief dat je ernaar vraagt.quote:Op dinsdag 3 september 2013 05:36 schreef livelink het volgende:
Gao, hoe is het met jouw kinderen gegaan op school? Voor hen was natuurlijk alles nieuw en dus ook extra spannend. En misschien ook extra wennen na zo'n lange periode van vrij zijn?
Ik bedacht me later dat die afgelopen 3 maanden voor jouw kinderen waarschijnlijk echt zo'n periode is geweest die heel veel voor hen betekend heeft en waar ze nog veel op terug zullen kijken. En voor jou ook natuurlijk.
Dat leert hij daar juistquote:Op dinsdag 3 september 2013 16:50 schreef livelink het volgende:
Huiswerkvrij thuiskomen lijkt me lekker. Wat ik me wel altijd afvraag is of huiswerkbegeleiding nou wel de oplossing is. Ooit moeten kinderen toch leren om zelf te plannen en zelf de discipline op te brengen om aan het werk te gaan. Ik weet het, ik leef nog in de verleden tijd wat dat betreft, maar hoewel ik absoluut de voordelen zie van huiswerkbegeleiding, vind ik het toch ook wel wat waard dat kinderen hun tijd zelf moeten leren indelen.
Spannend maar wel onwijs fijn dat ze dat doen. Bij oudste hebben ze een geschiedenisproject voor plussers : elke periode een x-aantal boeken lezen en hiervan verslagen maken. Daarna met elkaar over deze boeken praten. Eerst zag hij het niet zitten maar nu heeft hij het eerste boek én verslag al afquote:Op dinsdag 3 september 2013 22:22 schreef Grijs het volgende:
Wisselen de klassen dan elk jaar, Rewimo? Wel fijn dat hij al weet dat hij bij een vriendje in de klas komt. In welke klas zit hij ondertussen?
Wij hebben voor D. (2 gymn.) bericht gekregen dat hij mee mag doen met een verbredingstraject. Ze mogen dan een zelfgekozen opdracht doen onder schooltijd (dus ten tijde van de reguliere lessen, die hij dan zelfstandig bij moet houden). Ze willen alleen gemotiveerde leerlingen, dus hij moet het wel zelf willen.
Een paar maand geleden heb ik hem gevraagd of hij dat zou willen als hij daarvoor in aanmerking zou komen en toen gaf hij aan dat hij dat maar niets vond. Nu hij daadwerkelijk in aanmerking komt, lijkt het hem toch wel leuk, als hij maar niet de enige is uit zijn klas. Maar hij verwacht dat een vriendje van hem hetzelfde bericht heeft gekregen. Binnenkort krijgen ze voorlichting daarover. Ik ben benieuwd.
Spannend he, maar echt het went zo snel. Heb je de route geoefend met hem ? T is het echte loslaten en ohh boy dat viel/valt niet mee. Laat hem even een app of sms sturen als hij er is, zit jij ook fijn op je werk/thuisquote:Op woensdag 4 september 2013 06:31 schreef Lovechild het volgende:
Pfff vandaag start mijn oudste op de middelbare school.
Gelijk een dag met 8 lesuren en hij moet bijna al zijn boeken mee. Ik moet nog zo wennen aan de afstand die hij moet fietsen (25 min ipv 10), dat ik van de spanning een uur voor tijd ben opgestaanK zal al snel niet beter weten maar kan nu alleen nog maar aan mogelijk gevaarlijke verkeerssituaties denken. En dan met al die boeken op zijn rug vandaag...
De andere kinderen zijn maandag weer begonnen en zijn allemaal nog lekker enthousiast
Nee, in principe niet maar hij is blijven zitten. En we wisten daardoor niet in welke klas hij zou komen. HIJ zit nu in de 7e klas, dat ligt gelijk met de eerste in NL.quote:Op dinsdag 3 september 2013 22:22 schreef Grijs het volgende:
Wisselen de klassen dan elk jaar, Rewimo? Wel fijn dat hij al weet dat hij bij een vriendje in de klas komt. In welke klas zit hij ondertussen?
Wij hebben voor D. (2 gymn.) bericht gekregen dat hij mee mag doen met een verbredingstraject. Ze mogen dan een zelfgekozen opdracht doen onder schooltijd (dus ten tijde van de reguliere lessen, die hij dan zelfstandig bij moet houden). Ze willen alleen gemotiveerde leerlingen, dus hij moet het wel zelf willen.
Een paar maand geleden heb ik hem gevraagd of hij dat zou willen als hij daarvoor in aanmerking zou komen en toen gaf hij aan dat hij dat maar niets vond. Nu hij daadwerkelijk in aanmerking komt, lijkt het hem toch wel leuk, als hij maar niet de enige is uit zijn klas. Maar hij verwacht dat een vriendje van hem hetzelfde bericht heeft gekregen. Binnenkort krijgen ze voorlichting daarover. Ik ben benieuwd.
Niet iedereen wil er mee gezien wordenquote:Op woensdag 4 september 2013 06:53 schreef Lovechild het volgende:
Ik kan zelf niet zo goed peilen hoe hij eronder is. Van de week zei hij wel dat hij het wel spannend vond maar hij heeft ook wel zin. Gisteren, na het boeken ophalen, was hij enthousiast. Heeft ook al aansluiting met kinderen uit zijn klas, heel fijn. Hij was er ook gewoon wel aan toe om de basisschool af te sluiten.
De route is geoefend en hij heeft hem gisteren al alleen gefietst. Althans, de heenweg![]()
Toen hij klaar was met boeken halen en op de foto gaan, hebben we hem met fiets en al in de auto gefrotGa hem inderdaad een smsje laten sturen als hij is aangekomen, daar hebben we gisteren nog speciaal zijn beltegoed voor opgewaardeerd.
Goh, de eerste woensdagmiddag in zijn leven dat hij niet vrij is om te doen wat hij wil...
Nou als hij met zo'n tas vaker de deur uit moet, ga ik dat zeker overwegen. Hij had nú al pijn in zijn rugquote:Op woensdag 4 september 2013 07:35 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Niet iedereen wil er mee gezien wordenmaar er zijn tassenrekken te koop voor je schooltas. Mijn jongens fietsen allebei 13 km enkele reis en vinden dat erg prettig. Beter voor je rug ook. Je rugtas staat rechtop en zit vast met een band met klipsluiting.
Mijn brugger is juist nog vrij op woensdag middag. Die heeft een afspraak met zijn beste vriend. Om ' af te spreken'
die tas is hoe dan ook zwaar. Ook met minder boeken. Maar zeg ik, niet iedereen wil er mee gezien worden.quote:Op woensdag 4 september 2013 07:39 schreef Lovechild het volgende:
[..]
Nou als hij met zo'n tas vaker de deur uit moet, ga ik dat zeker overwegen. Hij had nú al pijn in zijn rug![]()
Hij is de deur uit en ik moest bijna huilen, mijn baby...![]()
Hij is gelukkig (nog???) niet zo gevoelig voor hoe dingen eruit zien, of hoe hij eruitziet.quote:Op woensdag 4 september 2013 08:15 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
die tas is hoe dan ook zwaar. Ook met minder boeken. Maar zeg ik, niet iedereen wil er mee gezien worden.
Sterkte hoor.t went heel snel. Gek genoeg heb ik me over kindje 2 nog heel geen zorgen gemaakt
waar ik bij oudste de uren vooruit zat te kijken.
Aaah, dank je wel! Ik heb net op de fiets ook echt stiekem heel ff zitten jankenquote:Op woensdag 4 september 2013 08:00 schreef Brighteyes het volgende:
voor jou! Lijkt mij ook echt slikken hoor!
Ik bedoel een Monkey-mee. Niet zo'n bagagerek voorop de fiets. Dat raadde onze fietsenmaker af. Want zo'n gewicht op je voorwiel maakt dat je slechter kan sturen. En zwaarder voor je armen.quote:Op woensdag 4 september 2013 09:05 schreef De_Taartjesfee het volgende:
Hier rijden ze bijna allemaal met zo`n tassenrek rond. Sommigen hebben daar een uitgehold bierkrat opstaan waar de tas in kan. Ik heb er zelfs bruggers mee rond zien rijden
Jawel hoor.quote:Op woensdag 4 september 2013 09:05 schreef Troel het volgende:
Hebben ze geen kluisjes op school, dat hij overdag daar tenminste een gedeelte van zijn boeken in kan stoppen en dan in de pauze wisselen ofzo?
Dat is weer wat anders inderdaad. Die heb ik hier in de buurt nog niet gezienquote:Op woensdag 4 september 2013 09:08 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Ik bedoel een Monkey-mee. Niet zo'n bagagerek voorop de fiets. Dat raadde onze fietsenmaker af. Want zo'n gewicht op je voorwiel maakt dat je slechter kan sturen. En zwaarder voor je armen.
Ik geloof die man blind.
Ah, kijk!quote:Op woensdag 4 september 2013 09:08 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
Ik bedoel een Monkey-mee. Niet zo'n bagagerek voorop de fiets. Dat raadde onze fietsenmaker af. Want zo'n gewicht op je voorwiel maakt dat je slechter kan sturen. En zwaarder voor je armen.
Ik geloof die man blind.
Ariel was ook goed.quote:Op woensdag 4 september 2013 09:04 schreef debuurvrouw het volgende:
Haha Assepoester.prinsesambities?
En nog gefeliciteerd met de verjaardag van je middelste.
Eh.. Ik denk dat de volgende eis dan is dat er een blauwe jurk komt... Die van Belle heeft ze natuurlijk al, en sneeuwwitje ook... Maar die van assepoester nog niet.quote:Op woensdag 4 september 2013 09:41 schreef Grijs het volgende:
En sterkte Lovechild! Het went echt heel snel, maar ik vond het vorig jaar ook best wel spannend!
Mijn zoon gebruikt een bagagespin voor zijn rugtas. De tas is te groot om in z'n fietstas te doen (en als het al zou passen, dan heb je het gewicht aan 1 kant hangen). Kan hij z'n fietstassen gebruiken voor regenpak/gymkleren etc.
BE, wat heeft Sasha al veel tanden gewisseld, wat gaat dat snel! Mijn 5-jarige heeft nog geen enkele loszittende tand...
En Assepoester... mijn ervaring is dat je ze maar 5x zo hoeft te noemen en dan zijn ze toch wel weer blij met hun eigen naam. 'k Ben wel benieuwd hoelang die van jou het uithoudt, Ticootje
O, dat had ik niet zo meegekregen, geloof ik. Voor hem dus ook wel spannend vandaag, hopelijk bevalt het hem in z'n nieuwe klas! Hoeveel klassen (leerjaren) zijn er uiteindelijk?quote:Op woensdag 4 september 2013 06:53 schreef Rewimo het volgende:
[..]
Nee, in principe niet maar hij is blijven zitten. En we wisten daardoor niet in welke klas hij zou komen. HIJ zit nu in de 7e klas, dat ligt gelijk met de eerste in NL.
Wat leuk voor D, extra uitdaging. Lijkt me prima voor hem
Volgens mij had Assepoester eerst andere kleren..quote:Op woensdag 4 september 2013 09:43 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Eh.. Ik denk dat de volgende eis dan is dat er een blauwe jurk komt... Die van Belle heeft ze natuurlijk al, en sneeuwwitje ook... Maar die van assepoester nog niet.
Ja maar ook muizen en vogeltjes...quote:Op woensdag 4 september 2013 09:46 schreef Grijs het volgende:
[..]
Volgens mij had Assepoester eerst andere kleren..
Ik liep op de terugweg langs een dochter+moeder (denk groep 5 of 6) die een te kinderachtig pakje drinken had meegekregen ofzo, 'dan stop je het toch in je zak' - 'nee mam!!', dat gaan we dus ook nog krijgen, dat ze zich voor van alles gaan schamen enzoquote:Op woensdag 4 september 2013 10:30 schreef PM-girl het volgende:
Het zijn echt geen mini's meer he, in groep 4!
Hoe later ze wisselen hoe sterker het gebit.quote:Op woensdag 4 september 2013 10:30 schreef PM-girl het volgende:
Het zijn echt geen mini's meer he, in groep 4!
BE, wat is je oudste al groot!En wisselen, bij onze oudste gebeurt er nog niks... (bijna 7 jaar). Hij maakt zich er een beetje zorgen over geloof ik...
Ah, ik was natuurlijk vanmorgen weer zo'n moeder die uiteraard niets in huis had en even moest stoppen bij het tankstation..quote:Op woensdag 4 september 2013 10:32 schreef Luigi het volgende:
[..]
Ik liep op de terugweg langs een dochter+moeder (denk groep 5 of 6) die een te kinderachtig pakje drinken had meegekregen ofzo, 'dan stop je het toch in je zak' - 'nee mam!!', dat gaan we dus ook nog krijgen, dat ze zich voor van alles gaan schamen enzo.
Is dat echt zo?quote:Op woensdag 4 september 2013 10:32 schreef Ticootje het volgende:
[..]
Hoe later ze wisselen hoe sterker het gebit.
Ja ook bij doorkomen van het melkgebit... Hoe langer dat duurt hoe beter het gebit..quote:Op woensdag 4 september 2013 10:37 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Is dat echt zo? Nog nooit van gehoord.
PM! Sasha was 12 weken toen zijn eerste tandje door kwam, dus blijkbaar is hij een vlotte met zijn gebit.
Oooh, dat zou ik ook doen denk ik. Sterker nog, als ik er al aan denk zit ik nú al bijna te janken...quote:Op woensdag 4 september 2013 09:07 schreef Lovechild het volgende:
[..]
Aaah, dank je wel! Ik heb net op de fiets ook echt stiekem heel ff zitten janken
Ja vreselijk. Ik heb laatst eens geteld. Als ik toetsen die in 2 delen worden afgenomen (en dat zijn er best veel) voor twee toetsen tel (want het is immers 2x 30/45 minuten) en ik tel de dictees van de methode mee, kortom, alles waarvoor ze hun tafels in rijtjes moeten zettenquote:Op woensdag 4 september 2013 10:12 schreef Deepfreeze het volgende:
En wat een getest zeg.. In de planning:
In oktober Herfstsignalering groep 3 (taalontwikkeling), in december de wintersignalering (weer groep3-taal), cito in januari/februari en juni, rekentempotoets en Avi's.
Ik blijf dit echt zo bezopen (en zo'n enorm sign 'o the times) vinden he... man oh man. Hokjes galore.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:08 schreef Moonah het volgende:
60 á 70 toetsmomenten per jaar geloof ik.
Waarom doen we het dan.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:15 schreef lily het volgende:
Ik heb laatst kennisgemaakt met de aanstaande kleuterjuffrouw van onze dochter.
40 dienstjaren, ze gaat in februari met pensioen. Een ontzettend lieve oude dame, een echte kleuterjuf die met hart en ziel haar hele leven met die kleintjes omgaat.
Zij vertelde ook; die toetsen allemaal voor die jonge kinderen, ze vindt het verschrikkelijk, echt heel heel erg en ze neemt ze met pijn in het hart steeds weer af.
Omdat alles en iedereen meetbaar moet zijn zodat we er een labeltje en budgetje aan kunnen hangen, gok ik. Zodat de accountants die dit land regeren tevreden blijven ofzo.quote:
Ah, gelukkig dat ik niet de enige ben!quote:Op woensdag 4 september 2013 11:08 schreef Moonah het volgende:
[..]
Oooh, dat zou ik ook doen denk ik. Sterker nog, als ik er al aan denk zit ik nú al bijna te janken...![]()
![]()
ik heb een uitgescheurd neusgat en mijn zus mist een voortand door de bagagespin. Die komen er hier dus absoluut niet in!quote:Op woensdag 4 september 2013 09:41 schreef Grijs het volgende:
En sterkte Lovechild! Het went echt heel snel, maar ik vond het vorig jaar ook best wel spannend!
Mijn zoon gebruikt een bagagespin voor zijn rugtas. De tas is te groot om in z'n fietstas te doen (en als het al zou passen, dan heb je het gewicht aan 1 kant hangen). Kan hij z'n fietstassen gebruiken voor regenpak/gymkleren etc.
BE, wat heeft Sasha al veel tanden gewisseld, wat gaat dat snel! Mijn 5-jarige heeft nog geen enkele loszittende tand...
En Assepoester... mijn ervaring is dat je ze maar 5x zo hoeft te noemen en dan zijn ze toch wel weer blij met hun eigen naam. 'k Ben wel benieuwd hoelang die van jou het uithoudt, Ticootje
sinds een jaar of 5 doen ze dat zo op onze school. En het werkt echt.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:22 schreef Lovechild het volgende:
[..]
Ah, gelukkig dat ik niet de enige ben!
Ik vond het erg fijn om hier even te posten vanmorgen en jullie herkenning en geruststelling te lezen![]()
Er komt bij dit kind ook snel een kamp aan en hoewel het natuurlijk iets heel anders is dan een kamp in groep 4 ben ik het wel eens met de leerkracht bij Deepfreeze dat het goed voor de onderlinge band is om het vroeg in het schooljaar te doen.
Denk dat ik bij ons op school ook eens een balletje opgooi om het groep 8 kamp vroeg in het schooljaar te doen. Toen dat geweest was, in mei, had de oudste het pas écht goed naar zijn zijn op school. En dat hoorde ik ook van een andere moeder. Nu ging het toevallig wel om kinderen die later op school ingestroomd waren dus misschien heeft het daar ook nog mee te maken, maar ze doen in groep 8 zoveel samen, dat ik het iedereen wel gun om een leuk laatste jaar te hebben ipv een paar leuke laatste maanden.
Ik moest erg lachen om de opmerking van PietVerdriet dat 'het hele onderwijs vervrouwt is'quote:Op woensdag 4 september 2013 11:22 schreef lily het volgende:
POL / Kleuters onder juk van prestatiemaatschappij. Nog gekker??
ik vind het jammer dat het dus al zo erg is dat je je moet verantwoorden voor zo'n mening. Wat mij betreft al een teken dat emancipatie nog niet erg opschiet.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:39 schreef Luigi het volgende:
[..]
Ik moest erg lachen om de opmerking van PietVerdriet dat 'het hele onderwijs vervrouwt is'.
. Met alle respect dus. Het is wel allemaal emotie emotie emotie lijkt het soms en wat minder schop onder je hol en gaan lijkt het. Toevallig dacht ik dat pas ook nog, waarom zie je eigenlijk geen meesters meer voor de klas staan (of heel weinig...). Ik had er vroeger 3 op de basisschool. Dat was erg fijn voor het evenwicht.
disclaimer: verder ben ik helemaal pro vrouwen en yay feminisme he, als ik een bh had zou ik hem verbranden ofzo zeg maar
Ja, ik moest er ook aan denken nav dat speel-topicquote:Op woensdag 4 september 2013 11:43 schreef debuurvrouw het volgende:
[..]
ik vind het jammer dat het dus al zo erg is dat je je moet verantwoorden voor zo'n mening. Wat mij betreft al een teken dat emancipatie nog niet erg opschiet.
Het is zó nodig dat er mannen voor de klas staan. Dat het onderwijs ook voor jongens beter geschikt wordt. Voor iedereen beter denk ik. Wat relativerende mannelijkheid voor de klas (en in dit soort topics)
Dan heb ik die dictees ook nog niet genoemd.. Dan kun je wel aardig doortellen..quote:Op woensdag 4 september 2013 11:08 schreef Moonah het volgende:
Ja vreselijk. Ik heb laatst eens geteld. Als ik toetsen die in 2 delen worden afgenomen (en dat zijn er best veel) voor twee toetsen tel (want het is immers 2x 30/45 minuten) en ik tel de dictees van de methode mee, kortom, alles waarvoor ze hun tafels in rijtjes moeten zetten, dan kwam ik op 60 á 70 toetsmomenten per jaar geloof ik.
Mijn zoon heeft in groep 2 met een vriendje hun broek afgetrokken op het schoolplein. Gemoond noemt men dat geloof ik.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:46 schreef Luigi het volgende:
[..]
Ja, ik moest er ook aan denken nav dat speel-topic. Ik zag echt heel veel (lesgevende) vrouwen oeh-en-ah-roepen en weetje, helemaal terecht! Zij zien in de klas echt de meest gekke dingen gebeuren. Zien hoe fout het soms (!) kan gaan. Anderen hebben weer iets van 'joh stel je niet zo aan' en de waarheid zal wel weer ergens in het midden liggen: dat het allemaal wel los zal lopen en dat niet iedereen nu eenmaal dezelfde pedagogische normen en waarden heeft en dat het echt wel goed zal komen met het knulletje, wellicht met een beetje eelt op z'n ziel. En dat is juist die balans die je zoekt. Dat er aandacht is voor ellende en onrecht maar dat er soms ook word gezegd, joh, nou ff niet aanstellen, schouders eronder en maak er wat van.
Dat bedoel ik. Als je ff niet oppast volgt er nog een onderzoek wegens seksuele onregelmatigheden of weet ik veel wat, als je te hard gniffelt schort het nog aan je opvoeding ook... totaal doorgeslagen.quote:Op woensdag 4 september 2013 11:51 schreef lily het volgende:
[..]
Mijn zoon heeft in groep 2 met een vriendje hun broek afgetrokken op het schoolplein. Gemoond noemt men dat geloof ik.
Het drama wat erop volgde..
Wij werden op het matje geroepen samen met de vader van dat vriendje (notabene zelf docent in het basisonderwijs).
De juf totaal ontzet en geschokt en mijn echtgenoot en de andere vader gniffelend achter me.
Erg leuk ook om te zien hoe verschillend mannen en vrouwen met kleine kinderen omgaan. 2 voorbeelden:quote:Op woensdag 4 september 2013 11:43 schreef lily het volgende:
Helemaal mee eens. Ik denk dat het erg goed is voor het basisonderwijs met meer mannelijke docenten voor het evenwicht.
De beste twee jaren voor mijn oudste zoon waren bij een meester. Geweldig hoe hij met hem om kon gaan terwijl hij bij de meeste vrouwen (nu moet ik ook niet meteen generaliseren) als lastig werd ervaren.
Allemaal fabeltjes aldus mijn tandarts.quote:Op woensdag 4 september 2013 10:48 schreef groofskendezoveelste het volgende:
Ik heb dat ook gehoord. Laat tanden krijgen, correleert met laat wisselen en met een sterk gebit.
Volgens mijn tandarts niet.. Mijn mama vertelde trots dat de kleine al 8 tanden heeft en zn reactie was dat dat een voorteken kan zijn van een slecht gebit.quote:Op woensdag 4 september 2013 13:05 schreef XXXKarinXXX het volgende:
[..]
Allemaal fabeltjes aldus mijn tandarts.
Meike was ook laat met tanden, of laat, 11 maand was ze toen de eerste tand het levenslicht zag.
Nu is ze 6 en half, en 5 tanden eruit.
Ik stond er niet raar van te kijken, J heeft en slecht gebit, zn vader ook... Dus het komt dan bij mij niet raar over dat het 1 van de tekenen kan izjn van een slecht gebit voor Bram.. Tja, heeft hij vroeg kroon en brugwerk nodig.quote:Op woensdag 4 september 2013 13:26 schreef groofskendezoveelste het volgende:
Hier was het ook de tandarts die dat beweerde :-D.
En er zijn altijd uitzonderingen he, het zijn maar gemiddeldes, als het al klopt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |