Leiders die gifgas inzetten tegen de eigen bevolking kunnen dat ook internationaal gebruiken, en dat is iets wat met kapmessen iets minder chaos zal geven. (mits het gifgas in dit geval daadwerkelijk door het leger gebruikt is)quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:53 schreef 3-voud het volgende:
Beetje raar...
Als ze elkaar afslachten met geweren en kapmessen houden we ons afzijdig. Maar met gif is ineens ingrijpen waard.
Per saldo is het doden. Waar ligt nu het verschil precies?
Konden ze al decennia. Dus dat kan de reden niet zijn.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:55 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Leiders die gifgas inzetten tegen de eigen bevolking kunnen dat ook internationaal gebruiken, en dat is iets wat met kapmessen iets minder chaos zal geven. (mits het gifgas in dit geval daadwerkelijk door het leger gebruikt is)
Bedoel je nou leiders van het regime of leiders van de rebellen ?quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:55 schreef Toefjes het volgende:
Leiders die gifgas inzetten tegen de eigen bevolking kunnen dat ook internationaal gebruiken, en dat is iets wat met kapmessen iets minder chaos zal geven. (mits het gifgas in dit geval daadwerkelijk door het leger gebruikt is)
En valt dat uberhaupt nog keihard te bewijzen?quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:55 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Leiders die gifgas inzetten tegen de eigen bevolking kunnen dat ook internationaal gebruiken, en dat is iets wat met kapmessen iets minder chaos zal geven. (mits het gifgas in dit geval daadwerkelijk door het leger gebruikt is)
Zag zo juist een tweet, dat US ready is:quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:54 schreef arjan1212 het volgende:
twitter:TradeDesk_Steve twitterde op dinsdag 27-08-2013 om 14:02:54RTRS - WESTERN POWERS TELL SYRIAN OPPOSITION TO EXPECT STRIKE WITHIN DAYS - SOURCES WHO ATTENDED MEETING BETWEEN ENVOYS, SYRIAN COALITION reageer retweet
Blijkbaar gaat het onderzoek zich toespitsen of er nu wel of niet chemische wapens gebruikt zijn, en niet zozeer door wie.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:57 schreef Frutsel het volgende:
En valt dat uberhaupt nog keihard te bewijzen?
Mijn post was niet bedoeld om te roepen dat de leiders gifgas gebruiken he? Ik weet niet of ze het gedaan hebben, of dat de extremisten het gedaan hebben, en of het uberhaupt gebruikt is. Ik was er niet bij.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:57 schreef 3-voud het volgende:
[..]
Konden ze al decennia. Dus dat kan de reden niet zijn.
Amerika heeft letterlijk gezegd dat gifgas gebruiken in hun interne oorlog de druppel was. Why?
Rusland liet direct al weten dat het om een raket zou gaan die afkomstig zou zijn uit een gebied dat zou worden beheerst door rebellen. Maar ja, iedereen roept wat, tis gewoon niet meer te volgenquote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:59 schreef UncleScorp het volgende:
[..]
Blijkbaar gaat het onderzoek zich toespitsen of er nu wel of niet chemische wapens gebruikt zijn, en niet zozeer door wie.
Of kan dit enkel door een vliegtuig gedropt worden misschien ?
Via een raket zullen beide partijen wel kunnen denk ik.
Ik vind dit de meest angstige situatie sinds de eerste Golf oorlog in 1990.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:01 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Rusland liet direct al weten dat het om een raket zou gaan die afkomstig zou zijn uit een gebied dat zou worden beheerst door rebellen. Maar ja, iedereen roept wat, tis gewoon niet meer te volgen
Anyway, de Tweede kamer komt terug van reces vanwege Syrie...
Je zou júist denken dat de (christelijke) Amerikanen Assad gewoon hun gang willen laten gaan. Onder de rebellen opereren ook terroristische jihadistische groepen. Als Assad deze afmaakt, hoeven de Amerikanen het niet zelf te doen.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 13:44 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Volgens mij zijn er maar weinig hoge piefen die werkelijk iets om de burgers geven. Ze hebben allemaal hun andere redenen maar je gaat mij niet vertellen dat die christelijke Amerikanen even uit goede bedoeling de moslim bevolking gaat helpen. Ze zien het meer als een straf tegen Assad denk ik.
Mwoah... de situatie rond 11 september 2001 was nou ook niet echt fraai...quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:02 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Ik vind dit de meest angstige situatie sinds de eerste Golf oorlog in 1990.
Dan zou je eerder denken dat juist ingrijpen het minst slimme is.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:00 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Mijn post was niet bedoeld om te roepen dat de leiders gifgas gebruiken he? Ik weet niet of ze het gedaan hebben, of dat de extremisten het gedaan hebben, en of het uberhaupt gebruikt is. Ik was er niet bij.
Maar de vraag was: waarom hier wel ingrijpen , en bij een strijd met geweren niet ingrijpen. Het antwoord dat mij het meest logisch lijkt is dat wanneer er een baas van een land zo'n kronkel in zijn kop heeft om chemische wapens tegen zijn eigen burgers in te zetten, ook in staat is om bij escalatie dit tegen andere landen in te zetten.
Als mensen elkaar doden in een gevechtsituatie in 1 land zal het wel gezien worden als "internal business" (Soevereiniteit van een land als uitgangspunt), wanneer men gifgas (op burgers) worden ingezet zal dit wel gezien worden als het breken van het Rome Statuut.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:53 schreef 3-voud het volgende:
Beetje raar...
Als ze elkaar afslachten met geweren en kapmessen houden we ons afzijdig. Maar met gif is ineens ingrijpen waard.
Per saldo is het doden. Waar ligt nu het verschil precies?
Leg eens uit?quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:04 schreef Fides het volgende:
[..]
Als mensen elkaar doden in een gevechtsituatie in 1 land zal het wel gezien worden als "internal business" (Soevereiniteit van een land als uitgangspunt), wanneer men gifgas (op burgers) worden ingezet zal dit wel gezien worden als het breken van het Rome Statuut.
Dit dus.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 14:53 schreef 3-voud het volgende:
Beetje raar...
Als ze elkaar afslachten met geweren en kapmessen houden we ons afzijdig. Maar met gif is ineens ingrijpen waard.
Per saldo is het doden. Waar ligt nu het verschil precies?
Dus stel dat in het volgende hypothetische geval er 5 burgers door een gifgasaanval omkomen en in het andere hypothetische geval er een burgeroorlog is waar 100.000 burgers omkomen dan is het eerste geval het ergste?quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:04 schreef Fides het volgende:
[..]
Als mensen elkaar doden in een gevechtsituatie in 1 land zal het wel gezien worden als "internal business" (Soevereiniteit van een land als uitgangspunt), wanneer men gifgas (op burgers) worden ingezet zal dit wel gezien worden als het breken van het Rome Statuut.
Ik was met de eerste golfoorlog erg jong, misschien dat het daarom meer indruk gemaakt heeft. Met 9/11 was ik zoals iedereen verbijsterd, maar nu voorzie ik meer dan toen een escalatie met Rusland/ Iran / Israël. Precies wat jij zegt, er hangt heel veel af nu van de karakters van een aantal leiders.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:04 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Mwoah... de situatie rond 11 september 2001 was nou ook niet echt fraai...
Maar ik zei het gister al...ik ben echt benieuwd wat het Syrie van Assad kan uitrichten en gaat uitrichten. En wat doet Israel, zeker als die bedreigd gaan worden... of gaan ze ook eenzijdig wat bommen gooien... en last but zeker not least... hoe stelt Iran zich op... blijft het alleen bij woorden... of ?
Alsof elke dode in Syrie zinvol is.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:11 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Pfff ik hoop echt niet dat Nederland straks weer meegetrokken wordt omdat Amerika dat verwacht van ons. Elke dode soldaat zou dan echt zinloos zijn.
In tegendeel,ik ben het helemaal met je eens. Daarom zie ik ook niet waarom er ook maar een Nederlandse soldaat zijn leven zou moeten geven daar.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:12 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Alsof elke dode in Syrie zinvol is.
Dat doen ze zelf. En de media laat ook niet alles zien. Er speelt daar meer dan we te weten komen.quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:12 schreef Toefjes het volgende:
[..]
Alsof elke dode in Syrie zinvol is.
Inderdaad ... een dobbelsteen die alle kanten op kan rollen ...quote:Op dinsdag 27 augustus 2013 15:15 schreef Scrummie het volgende:
Pfff dit hele verhaal heeft zoveel kanten waardoor het echt heel erg kan escaleren. Rusland staat in de startblokken want relatie met VS is nouja, behoorlijk bekoeld om het lichtjes uit te drukken. Dit kan wel 's de volgende echte grote oorlog betekenen voor de hele wereld.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |