Waar ik daar op doel is het idee an sich om bijstandsgerechtigden 'vrijwilliggerswerk' te laten doen, met behoud van uitkering. Echter, in dit specifieke geval, gaat het ten koste van banen. En dat kan niet de bedoeling zijn.quote:Op maandag 19 augustus 2013 08:40 schreef taxibabe het volgende:
Dan zal ik je waarschijnlijk verkeerd begrijpen, maar in het eerste stukje geef je toch echt aan dat je niet zo'n moeite hebt met de regeling als het gaat om wandelen, helpen met met eten etc.
Dat is dan ook de reden dat ik in dit geval tegen het concept 'werken voor je bijstand' ben.quote:Er zijn veel mensen die geen medische/lichamelijke zorg krijgen. Die krijgen hulp bij het huishouden, ook deze medewerkers hebben een signalerende functie. Veel gemeenten zien dit niet en vinden dat het maar gewoon een poetshulp is, daarmee halen ze de signalerende functie weg. Dat is de eerste stap om ongediplomeerde mensen in te zetten. Dat moet je niet willen als samenleving.
Dat was vorige week ook al op tv, mensen die nu afstuderen van de Pabo komen niet aan het werk omdat veel oudere leerkrachten langer door (moeten) werken. Over een jaar of 5 is nu de verwachting dat er weer veel vervanging plaats gaat vinden. Tot die tijd moeten de nu afgestudeerden zich maar zien te redden, blijkbaar.quote:Op maandag 19 augustus 2013 02:13 schreef Cherna het volgende:
En dan een overheid maar roepen dat we handen tekort komen dus altijd werk in te vinden en goed betaald ook. Wat een giller als je daar over nadenkt.
Welke sector next? Het onderwijs?
En over 5 jaar is de groep afgestudeerden 5 x zo groot.quote:Op maandag 19 augustus 2013 10:59 schreef JohnnyKnoxville het volgende:
[..]
Dat was vorige week ook al op tv, mensen die nu afstuderen van de Pabo komen niet aan het werk omdat veel oudere leerkrachten langer door (moeten) werken. Over een jaar of 5 is nu de verwachting dat er weer veel vervanging plaats gaat vinden. Tot die tijd moeten de nu afgestudeerden zich maar zien te redden, blijkbaar.
Dan zouden ze geen uitkering moeten krijgen maar loon.quote:Op donderdag 15 augustus 2013 10:08 schreef MrBadGuy het volgende:
Aan de andere kant doen de uitkeringstrekkers in dit geval wel iets terug voor de maatschappij, in plaats van lekker niksen.
Je werkt in de thuiszorg, of als straatveger en krijgt betaald.quote:Op donderdag 15 augustus 2013 10:08 schreef MrBadGuy het volgende:
Aan de andere kant doen de uitkeringstrekkers in dit geval wel iets terug voor de maatschappij, in plaats van lekker niksen.
Alleen met dat verschil dat nu al die werknemers met behoud van bijstand niets meer afdragen aan pensioen, belastingen etc. Ons sociaal systeem word dus onhoudbaar.quote:Op maandag 19 augustus 2013 11:29 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je werkt in de thuiszorg, of als straatveger en krijgt betaald.
Je wordt vervolgens ontslagen en krijgt een uitkering. Dan zit je te nietsen en wordt je dus verplicht om in de thuiszorg of als straatveger aan het werk te gaan?
Resultaat, besparing op loonkosten
Precies.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:32 schreef Cherna het volgende:
[..]
Alleen met dat verschil dat nu al die werknemers met behoud van bijstand niets meer afdragen aan pensioen, belastingen etc. Ons sociaal systeem word dus onhoudbaar.
En in feite ga jij doordat je belasting(en niet zo zuinig ook) afdraagt hun loon betalen. De overheid en
gemeentes lachten zich de ballen uit de broek. Nog maar de zwijgen wat dit voor in impact op de kwaliteit gaat geven.
En daarbij vraag ik me af als deze thuishulpen een partner hebben met een loon hoe dit gaat werken. Moeten die dan gratis aan de slag want zij hebben mogelijk niet eens recht op bijstand? En dan dus ook de ZZPer die niet verzekerd was tegen WW.
En welke kans hebben jongeren nog in de toekomst die niet capabel zijn een opleiding op niveau te volgen. Tja met behoud van een bijstandsuitkering werken.
Onvoorstelbaar hoe diep wij als NL een postzegel groot het zover hebben kunnen laten komen.
Alles maar dan ook alles word vernietigd. Van een deugdelijk sociaal stelsel tot vakmanschap tot vooruitgang. En straks mogen wij concurreren met Oost-EU landen.
Mijn grootvader die met zijn werk als arbeider een gezin kon onderhouden zou zich in zijn graf omdraaien.
Als je geen bijstand ontvangt, kan niemand je verplichten te werken, natuurlijk.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:32 schreef Cherna het volgende:
En daarbij vraag ik me af als deze thuishulpen een partner hebben met een loon hoe dit gaat werken. Moeten die dan gratis aan de slag want zij hebben mogelijk niet eens recht op bijstand? En dan dus ook de ZZPer die niet verzekerd was tegen WW.
Voor loon moeten ze in dienst zijn van zo'n instelling. Probleem is dat er werk genoeg is in de zorg, maar geen banen.quote:Op maandag 19 augustus 2013 11:27 schreef t-8one het volgende:
Dan zouden ze geen uitkering moeten krijgen maar loon.
Dus, gaan niet de ex-thuiszorgers aan de slag maar Jantje Doedel die daar geen zin in heeft en een partij bagger aflevert.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je geen bijstand ontvangt, kan niemand je verplichten te werken, natuurlijk.
Daar wil ik nog aan toevoegen dat je dan niet eens in je oude beroep kunt terug komen(als je pech hebt)omdat je geen loon ontvangt en vervangen bent door een bijstander waar jij geen recht op hebt. Dan word je zo gedwongen om totaal iets anders te gaan doen. Want ik neem aan als je beide werkt dat het salaris dan ook welkom was.quote:Op maandag 19 augustus 2013 12:49 schreef Gia het volgende:
[..]
Als je geen bijstand ontvangt, kan niemand je verplichten te werken, natuurlijk.
De naïviteitquote:Op donderdag 15 augustus 2013 10:10 schreef Dagonet het volgende:
Ten eerste zijn er volgens mij maar bar weinig uitkeringstrekkers die "lekker niksen"
Het is waanzin, dit soort plannen. Ben blij dat ik uit Nederland weg ben in ieder geval.quote:Op maandag 19 augustus 2013 13:20 schreef Cherna het volgende:
[..]
Daar wil ik nog aan toevoegen dat je dan niet eens in je oude beroep kunt terug komen(als je pech hebt)omdat je geen loon ontvangt en vervangen bent door een bijstander waar jij geen recht op hebt. Dan word je zo gedwongen om totaal iets anders te gaan doen. Want ik neem aan als je beide werkt dat het salaris dan ook welkom was.
Wat een waanzin. Het is lachwekkend maar dan anders.
Dat ik dit nog mag meemaken de race to the bottom waarbij diploma's en vakmanschap etc er niet meer toe doen.
Wat is dit? Poging tot humor?quote:
Het bevalt mij prima in NL tenminste tot nu toe. Maar het begint een slapstick te worden waar comedy capers bij in het niet valt. Een land zo groot als een postzegel met pak weg 17 miljoen inwoners dat niets voorstelt(op globaal niveau) en dat dan een overheid het niet lukt om er iets van te maken zodat we niet achteruit(race to the bottom) gaan maar vooruit. Maar papier schuiven en polderen dat lukt dan nog wel.quote:Op maandag 19 augustus 2013 13:34 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Het is waanzin, dit soort plannen. Ben blij dat ik uit Nederland weg ben in ieder geval.
Ik wil niet wonen in een land wat onder het mom van sociaal beleid zo met haar bevolking omgaat. Sterker nog, ik zou het niet eens meer kunnenquote:Op maandag 19 augustus 2013 13:41 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het bevalt mij prima in NL tenminste tot nu toe. Maar het begint een slapstick te worden waar comedy capers bij in het niet valt. Een land zo groot als een postzegel met pak weg 17 miljoen inwoners dat niets voorstelt(op globaal niveau) en dat dan een overheid het niet lukt om er iets van te maken zodat we niet achteruit(race to the bottom) gaan maar vooruit. Maar papier schuiven en polderen dat lukt dan nog wel.
Tja, als je ziet hoe New York (vergelijkbaar met NL) het doet en met hoeveel medewerkers...quote:Op maandag 19 augustus 2013 13:41 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het bevalt mij prima in NL tenminste tot nu toe. Maar het begint een slapstick te worden waar comedy capers bij in het niet valt. Een land zo groot als een postzegel met pak weg 17 miljoen inwoners dat niets voorstelt(op globaal niveau) en dat dan een overheid het niet lukt om er iets van te maken zodat we niet achteruit(race to the bottom) gaan maar vooruit. Maar papier schuiven en polderen dat lukt dan nog wel.
Die vette taalfout mogen ze wel even uitleggen.quote:Op maandag 19 augustus 2013 14:06 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Moet die cartoon nou nog uitgelegd worden ook?
Niet eens gezienquote:Op maandag 19 augustus 2013 14:16 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Die vette taalfout mogen ze wel even uitleggen.
Of hij laat zijn hoe waardeloos het gemeentelijk apparaat functioneert.quote:Op maandag 19 augustus 2013 14:17 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Niet eens gezienmaar inderdaad, de tekenaar heeft grote moeite met D/DT
Hoezo naïef? Er vallen behoorlijk wat ontslagen tegenwoordig. Dat ontkennen lijkt me eerder naïef.quote:
Geen idee wat het doel is. Ik mis een beetje humor of wat dan ook. Zure tekst in een tekstballon maakt iets niet meteen een cartoon. En dan nog die troosteloze grammaticafout. Ik gok zo dat een ijverige Anita op FB wat in elkaar heeft geknutseld.quote:Op maandag 19 augustus 2013 14:06 schreef Nemephis het volgende:
[..]
Moet die cartoon nou nog uitgelegd worden ook?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |