MissionPhailedquote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:38 schreef MissionPhailed het volgende:
Was me het daggie wel vandaag.
Vanmorgen na slechte nachtrust door een stel kutmuggen om 6:45 uur weer binnengelopen bij DHL om ditmaal dozen met zware elektronische voorwerpen (TV's, printers, etc) uit te pakken. De hele dag. Hop, Stanleymes erbij pakken en opensnijden die dozen en vervolgens op de lopende band ermee. Tempo opvoeren, want DHL verwacht een bepaalde werksnelheid. Tientallen dozen/paketten met gewicht tot soms 25 kg passeren de revue, zweetdruppels vloeien rijkelijk en tijd om te schijten is er simpelweg niet. Tijdens de pauzes snel wat brood in m'n smoel stompen en daarna weer vooruit met de geit ... !
12:00 uur: supervisor komt erbij staan en meldt dat mijn werktempo 'aan de lage kant' is. Dus: nóg sneller werken. Zwoegen, zweten en soms bloeden omdat ik op één of andere manier mezelf steek met het Stanleymes óf te grazen wordt genomen door scherpe kartonranden. Sommige TV-schermen wíllen gewoon niet de verpakking uit en halen de werksnelheid weer naar beneden. Voeten beginnen te branden en met mijn tong kan ik onderhand vuur slaan tegen mijn gehemelte, dus tijdens de laatste pauze nog effe 6 bekertjes water opslorpen.
16:00 uur: supervisor komt wederom erbij staan en meldt dat werktempo té laag blijft. Dit leidt tot een vroegtijdig einde van mijn werkperiode bij DHL én een streep door mijn plan om volgende week vrijdag af te taaien bij het bedrijf.
veel succes!!!!!!quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 17:31 schreef SEMTEX het volgende:
Hmm toch iets gevonden. Mooi dat ik 2 jaar geleden voor zo'n functie gesolliciteerd heb en nog een prachtige motivatiebrief heb liggen die maar minimaal veranderd hoeft te worden
Je mag dan wel een slak qua tempo zijn, je verhalen zijn daarentegen wél leuk. Dus misschien is columnist op FOK! wat voor je!quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:49 schreef MissionPhailed het volgende:
Ja, die gebruikersnaam is nu wel passend
Nou, dat wordt dus 'n open sollicitatie naar Dannyquote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:52 schreef Maanvis het volgende:
[..]
Je mag dan wel een slak qua tempo zijn, je verhalen zijn daarentegen wél leuk. Dus misschien is columnist op FOK! wat voor je!
Slavenarbeid. Respect dat je volgehouden hebtquote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:38 schreef MissionPhailed het volgende:
Was me het daggie wel vandaag.
Vanmorgen na slechte nachtrust door een stel kutmuggen om 6:45 uur weer binnengelopen bij DHL om ditmaal dozen met zware elektronische voorwerpen (TV's, printers, etc) uit te pakken. De hele dag. Hop, Stanleymes erbij pakken en opensnijden die dozen en vervolgens op de lopende band ermee. Tempo opvoeren, want DHL verwacht een bepaalde werksnelheid. Tientallen dozen/paketten met gewicht tot soms 25 kg passeren de revue, zweetdruppels vloeien rijkelijk en tijd om te schijten is er simpelweg niet. Tijdens de pauzes snel wat brood in m'n smoel stompen en daarna weer vooruit met de geit ... !
12:00 uur: supervisor komt erbij staan en meldt dat mijn werktempo 'aan de lage kant' is. Dus: nóg sneller werken. Zwoegen, zweten en soms bloeden omdat ik op één of andere manier mezelf steek met het Stanleymes óf te grazen wordt genomen door scherpe kartonranden. Sommige TV-schermen wíllen gewoon niet de verpakking uit en halen de werksnelheid weer naar beneden. Voeten beginnen te branden en met mijn tong kan ik onderhand vuur slaan tegen mijn gehemelte, dus tijdens de laatste pauze nog effe 6 bekertjes water opslorpen.
16:00 uur: supervisor komt wederom erbij staan en meldt dat werktempo té laag blijft. Dit leidt tot een vroegtijdig einde van mijn werkperiode bij DHL én een streep door mijn plan om volgende week vrijdag af te taaien bij het bedrijf.
Ik had waarschijnlijk die supervisor ff uitgepakt en op die band gelegdquote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:59 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Slavenarbeid. Respect dat je volgehouden hebt
Waarom zit DHL paketten uit te pakken in plaats van te bezorgen?quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 18:38 schreef MissionPhailed het volgende:
Vanmorgen na slechte nachtrust door een stel kutmuggen om 6:45 uur weer binnengelopen bij DHL om ditmaal dozen met zware elektronische voorwerpen (TV's, printers, etc) uit te pakken.
Tja, die heeft ook gewoon een target. Teveel mensen onder hem met een "te laag werktempo" en hij ligt er uit.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:28 schreef marcosta het volgende:
[..]
Ik had waarschijnlijk die supervisor ff uitgepakt en op die band gelegd
Wat een mongolenkrankzinnige banen bestaan er nog in deze wereld..
maar nu worden er 0 TV's uit dozen gepakt ipv 40 per dagquote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:37 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Tja, die heeft ook gewoon een target. Teveel mensen onder hem met een "te laag werktempo" en hij ligt er uit.
Hij bepaalt die target niet he.
Nee nu worden er per FTE meer tv's uitgepakt, ergo lagere kosten.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:41 schreef Maanvis het volgende:
[..]
maar nu worden er 0 TV's uit dozen gepakt ipv 40 per dag
maar zijn target is gebaseerd op een aantal TV's per dag.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:42 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Nee nu worden er per FTE meer tv's uitgepakt, ergo lagere kosten.
Wie zegt dat?quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:43 schreef Maanvis het volgende:
[..]
maar zijn target is gebaseerd op een aantal TV's per dag.
lijkt me logisch dat de klanten van DHL een bepaald aantal TV's per dag willen uitgepakt zien ipv een bepaald aantal TV's per medewerker. of zeggen ze gewoon tegen de klant 'ja we hadden een trage gast er tussen zitten dus dit keer hebben we 40 TV's minder uitgepaktquote:
Uiteraard, maar als er niet meer FTE's zijn, kan je moeilijk van je supervisors verwachten dat die zoveel tv's halen. Dat is een probleempje van HR. Je legt je supervisor natuurlijk een target per FTE op, dat is meetbaar. In elk ander geval kan die supervisor gewoon meer FTE claimen om z'n target te halen.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:50 schreef Maanvis het volgende:
[..]
lijkt me logisch dat de klanten van DHL een bepaald aantal TV's per dag willen uitgepakt zien ipv een bepaald aantal TV's per medewerker.
ik denk dat de klant morgne niet blij is dat er 40 minder uitgepakte TV's zijn...quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:52 schreef Swetsenegger het volgende:
[..]
Uiteraard, maar als er niet meer FTE's zijn, kan je moeilijk van je supervisors verwachten dat die zoveel tv's halen. Dat is een probleempje van HR. Je legt je supervisor natuurlijk een target per FTE op, dat is meetbaar. In elk ander geval kan die supervisor gewoon meer FTE claimen om z'n target te halen.
Nee, maar dat heeft er nog steeds geen reet mee te maken dat je vanaf het management naar beneden toe kwalitatieve targets oplegt ipv kwantitatieve. De accountmanager moet die klant tevreden houden.quote:Op dinsdag 13 augustus 2013 21:55 schreef Maanvis het volgende:
[..]
ik denk dat de klant morgne niet blij is dat er 40 minder uitgepakte TV's zijn...
Had je je supervisor niet kunnen vragen of ie het gewenste werktempo niet even kon demonstreren?quote:
Wel, eerlijk gezegd ben ik wel opgelucht dat ik er weg ben. Verstandhouding met collega's en zélfs supervisors was goed te noemen (geen enkele wanklank) maar het werk was 10x niks.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 00:01 schreef Mint_Clansell het volgende:
[..]
Had je je supervisor niet kunnen vragen of ie het gewenste werktempo niet even kon demonstreren?
Wel balen dat je er al na twee weken bent uitgebonjourd.
Maar waarschijnlijk had ie sowieso al eerder het idee in zijn hoofd om je te ontslaan.
De supervisor zei dat mijn snelheid een stremmende werking op het productieproces zou hebben. Heeft ie waarschijnlijk een punt. Hij voegde wel toe dat ie zag dat ik het écht probeerde (werkte bijna letterlijk in een plas van m'n eigen zweet)quote:Op woensdag 14 augustus 2013 00:55 schreef BlueMage het volgende:
Ja idd vragen hoe je dat werk het snelst kunt doen want je wil er immers wat van leren en je goede wil laten zien en etc.Maar denk idd dat deze supervisor je sowieso niet wilde op de afdeling, tsja ik ken het...
Is fysiek werk wel wat voor jou? Mensen zeggen altijd dat iedereen kan sjouwen, maar je hebt aardig wat aanleg en spierkracht nodig om dat op een tempo te doen dat je ook echt het geld waard bent. Als je dat tempo niet kan halen kom je eigenlijk nergens langdurig aan de bak.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 12:32 schreef MissionPhailed het volgende:
[..]
Wel, eerlijk gezegd ben ik wel opgelucht dat ik er weg ben. Verstandhouding met collega's en zélfs supervisors was goed te noemen (geen enkele wanklank) maar het werk was 10x niks.
Heb nu overigens wel overal spierpijn, en dat terwijl ik geregeld wat fitness. Zó knettergek was het gisteren.Schijnt overigens dat het personeelsverloop er behoorlijk groot is; 50% haakt af binnen een maand/wordt weggebonjourd. Een kleine minderheid houdt het langer dan een jaar vol.
[..]
De supervisor zei dat mijn snelheid een stremmende werking op het productieproces zou hebben. Heeft ie waarschijnlijk een punt. Hij voegde wel toe dat ie zag dat ik het écht probeerde (werkte bijna letterlijk in een plas van m'n eigen zweet)![]()
Maargoed, ik zit beslist niet in zak en as. De afgelopen weken waren een openbaring wat betreft het kennen van mijn sterke- en zwakke punten en die kennis kan weer mooi ingezet worden in de zoektocht naar een andere -geschikte- baan.
Fysiek wel, ben nu ook werkzaam bij PostNL waarbij ik juist één der snelste werknemers ben. Maar mijn focus blijft liggen op werk in de documentaire informatievoorziening. Had begin v/h jaar een project bij een gemeente die mij en de gemeente uitstekend beviel. Jammer dat het een tijdelijk project was.quote:Op woensdag 14 augustus 2013 12:41 schreef Ryon het volgende:
[..]
Is fysiek werk wel wat voor jou? Mensen zeggen altijd dat iedereen kan sjouwen, maar je hebt aardig wat aanleg en spierkracht nodig om dat op een tempo te doen dat je ook echt het geld waard bent. Als je dat tempo niet kan halen kom je eigenlijk nergens langdurig aan de bak.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |