Roken op het strand willen verbieden.quote:'Stranden rookvrij? Je mag ook niks meer hier'
Rokende Nederlanders die vakantie vieren in Frankrijk, moeten goed opletten waar ze een sigaret opsteken. De Franse regering wil, na cafés en kantoren, ook de stranden rookvrij maken. Vooral om kinderen niet in de rook van anderen te laten zitten. 'Maar die rook waait toch gewoon weg?'
'Ik begin het nou wel een beetje zat te worden hoor!' zegt Isabelle Fresard (51) donderdag in het Algemeen Dagblad. 'Op het werk mag het niet meer, in cafés en restaurants mag het niet meer. En nu worden zelfs de stranden rookvrij! Je mag helemaal niks meer in dit land!'
Fresard zit op de boulevard van het strand van Ouistreham, in het Franse Normandië. Eigenlijk zat ze óp het strand, maar ze trok haar witte zomerjurk aan, wandelde terug naar de boulevard en stak daar een sigaret op. Want: roken op het strand is verboden. Bij de ingang hangen verbodsborden en asbakken. 'Ik snap wel dat mensen peuken vies vinden op het strand,' zucht Fresard. 'Maar de rook? Kom op zeg, die waait toch gewoon weg? Wie heeft daar nou last van?'
Verbodsborden
Romain (24) en Ophélie (21) liggen in het zand, in zwembroek en bikini. 'Nou, ik vind het echt stinken als iemand naast me zit te roken,' zegt Romain. 'Het is smerig,' vult Ophélie aan. 'Maar eerlijk gezegd wist ik niet dat het hier niet mocht. We zijn gekomen omdat dit strand lekker dichtbij ons huis is. Staan er echt verbodsborden?'
Ouistreham besloot in het voorjaar van 2012 om een deel van het 3 kilometer lange Normandische strand rookvrij te maken. Wie er toch één opsteekt aan zee, krijgt een symbolische boete van 11 euro. Ouistreham werkt samen met de nationale kankerbestrijding, La Ligue contre le Cancer. Die deelt officiële labels uit aan Franse steden die hun stranden afsluiten voor rokers. Volgens de liga overlijden per jaar 60.000 mensen aan de gevolgen - direct of indirect - van roken.
Bron: AD
Want autorijden en roken is natuurlijk exact hetzelfdequote:Op woensdag 31 juli 2013 11:33 schreef ErikT het volgende:
Ik ben wel erg benieuwd naar die auto van DS4 die niemand kan ruiken en tegelijkertijd gezonde lucht en puur stikstof uitstoot. Hoewel hij dat van die gezonde lucht niet gezegd had natuurlijk.
Hoe het ook zij: hee DS4, ik heb last van die stinkauto van je, en ik vind dat ie van de weg af moet.
Klinkt onredelijk he? Precies m'n punt,want met dat gezeik op die rokers is het precies hetzelfde.
Dit is nog maar het begin, straks geld dit op elk strand en in elk park in heel europaquote:Op woensdag 31 juli 2013 11:33 schreef Pietverdriet het volgende:
Maar goed, gejankzak genoeg, het gaat maar om 1 strand in Frankrijk. Een niet roken strand, ga lekker naar een ander strand.
De hysterie is genoeg geweest, nu even diep ademhalen, als je dat nog kan er ophouden met huilen en het algemeen dagblad of HLN moet je sowieso niet lezen
En worden de pensioenen onbetaalbaarquote:Op woensdag 31 juli 2013 11:36 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Dit is nog maar het begin, straks geld dit op elk strand en in elk park in heel europa
Waarom zou het exaxt hetzelfde moeten zijn dan? Voor DS4 is autorijden overigens toevallig ook een genotsmiddel.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:35 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Want autorijden en roken is natuurlijk exact hetzelfdeJe snapt werkelijk niet dat tabak een genotsmiddel is?
Wat een raar voorstel, tabak is een legaal product wat je dus op elke plek die je wenst zou moeten mogen gebruiken.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:35 schreef .PRISM het volgende:
Voor huurhuizen zou je eigenlijk gewoon een hok moeten kunnen kopen waar de rokers in mogen roken (rokers betalen het zelf). Dit hok na de verhuizing weggooien en het huurhuis is veilig. Hok zet je bijvoorbeeld neer in de tuin (soort van telefooncel). Kosten? 500 euro moet het voor te doen zijn.
Dat is niet zo'n best argument. Een auto is ook een legaal product, maar je mag er niet mee op de stoep.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:37 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Wat een raar voorstel, tabak is een legaal product wat je dus op elke plek die je wenst zou moeten mogen gebruiken.
Nou, dan openen de rokers maar een privé-rokenstrand. Als er vraag naar is, moet dat vanzelf lukken.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:36 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Dit is nog maar het begin, straks geld dit op elk strand en in elk park in heel europa
Er zijn zo veel legale producten die je niet op alle plekken mag gebruiken.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:37 schreef arjan1212 het volgende:
Wat een raar voorstel, tabak is een legaal product wat je dus op elke plek die je wenst zou moeten mogen gebruiken.
ja ja dat dacht je ook zeker toen je niet meer mocht roken in het vliegtuig... dan begin je maar een airline voor rokers.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:39 schreef Zelva het volgende:
[..]
Nou, dan openen de rokers maar een privé-rokenstrand. Als er vraag naar is, moet dat vanzelf lukken.
Racen wat DS4 doet is geen adrealine kick dus genots middel voor hem? Totaal nutteloos voor de maatschappij. Leuk voor zijn kick.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:35 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Want autorijden en roken is natuurlijk exact hetzelfdeJe snapt werkelijk niet dat tabak een genotsmiddel is?
Gat in de markt. Je gaat rijk worden, ik zweer 't je.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
ja ja dat dacht je ook zeker toen je niet meer mocht roken in het vliegtuig... dan begin je maar een airline voor rokers.
Racen doet hij dan ook op de daarvoor bestemde plaatsen, en niet op de openbare weg, neem ik aan.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Racen wat DS4 doet is geen adrealine kick dus genots middel voor hem? Totaal nutteloos voor de maatschappij. Leuk voor zijn kick.
Nee, dan wacht je gewoon tot je het vliegtuig weer uit bent.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef arjan1212 het volgende:
ja ja dat dacht je ook zeker toen je niet meer mocht roken in het vliegtuig... dan begin je maar een airline voor rokers.
Nee dan word ik door de Amerikaanse luchtvaart autoriteit opgepakt en krijg ik 10 jaar cel.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Gat in de markt. Je gaat rijk worden, ik zweer 't je.
Hij doet het wel op speciaal daarvoor aangelegde plaatsen, niet in de openbare ruimte. Oeh, ik zie een vergelijking met rokers...quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Racen wat DS4 doet is geen adrealine kick dus genots middel voor hem? Totaal nutteloos voor de maatschappij. Leuk voor zijn kick.
Wel goed voor FOK! dus. Ik zeg doen.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:41 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Nee dan word ik door de Amerikaanse luchtvaart autoriteit opgepakt en krijg ik 10 jaar cel.
Zit er dan een afzuiging op de openbare ruimte om daar zonder enige emmisie te komen en te racen. Zodat niemand dan maar ook een beetje last van zijn uitlaatgassen zou kunnen ondervinden / statistisch 1 dagje korter te leven. Nee he, dus precies hetzelfde.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:41 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Hij doet het wel op speciaal daarvoor aangelegde plaatsen, niet in de openbare ruimte. Oeh, ik zie een vergelijking met rokers...
Rijden in z'n normale auto toch niet? Waarom is de overlast, de pure overlast, nou zo anders van uitlaatgassen dan van een sigaret?quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:41 schreef Metalfreak het volgende:
[..]
Hij doet het wel op speciaal daarvoor aangelegde plaatsen, niet in de openbare ruimte. Oeh, ik zie een vergelijking met rokers...
Daar is een vergunning om daar te mogen racen en bijvoorbeeld rijden met te luide uitlaatsystemen mag er ook niet, zodat het teveel overlast geeft. En om er te komen, is een doel. Tja, zo kunnen we alle vakantie ook wel afschaffen, ook het kopen van sigaretten is overbodig, dus niet meer voor sigaretten naar het tankstation he...quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:43 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zit er dan een afzuiging op de openbare ruimte om daar zonder enige emmisie te komen en te racen. Zodat niemand dan maar ook een beetje last van zijn uitlaatgassen zou kunnen ondervinden / statistisch 1 dagje korter te leven. Nee he, dus precies hetzelfde.
Je snapt het verschil tussen sigaretten en autorijden echt niet?quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:44 schreef ErikT het volgende:
[..]
Rijden in z'n normale auto toch niet? Waarom is de overlast, de pure overlast, nou zo anders van uitlaatgassen dan van een sigaret?
Zijn uitlaatgassen dan wel weer overlastgevend als de automobilist ook op de fiets had kunnen gaan?
Hou toch eens op man, met die slachtofferrol van je.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:47 schreef arjan1212 het volgende:
Die overlast van rokers is minder dan die van auto's , maar rokers zijn gewoon slecht, en die moeten allemaal stoppen
Ik snap het verschil perfect, maar jij beweert dat overlast op zich anders is door de bron. Dat bestrijd ik. De mate van overlast is toch niet afhankelijk van de functie van het ding waar de overlast vandaan komt? Dat poneer jij.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:48 schreef Metalfreak het volgende:
Je snapt het verschil tussen sigaretten en autorijden echt niet?
Je snapt ook helemaal niks van het argument. Het argument luidt namelijk: auto's veroorzaken ook overlast, en daar loopt ook niet iedereen continu over te zeiken. Over een beetje rook is dat wél het geval.quote:Het "ja, maar zij mogen het ook" argument begint een beetje te vervelen eerlijk gezegd...
Jawel joh, alle rokers zijn slechte mensen. Verdorven, en zouden allemaal opgesloten moeten worden, want rokers zijn een soort van sluipmoordenaars, met hun peuken, die expres in de buurt gaan staan roken van mensen die ze niet mogen, en dan vooral de anti-rokers.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:51 schreef Joipoidoipoipoi het volgende:
[..]
Hou toch eens op man, met die slachtofferrol van je.
Rokers zijn heus niet per definitie slechte mensen. Roken is slecht.
Dat lijkt me dan wel weer terecht. De verkoop van ongezonde producten mag je best een beetje bemoeilijken. Dit is weer een heel andere discussie.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:50 schreef arjan1212 het volgende:
Sigaretten kopen bij een tankstation of supermarkt word in september verboden, want de sp heeft een wetsvoorstel ingediend en er is een meerderheid voor, alle partijen stemmen voor behalve de vvd en de pvv.
Nee, we zeggen wel de hele tijd dat je een jankzak bent.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:54 schreef arjan1212 het volgende:
Ja dat zeggen jullie toch heel de tijd..
Wat jij vindt, is geen wet. Sigarettenrook slaat direct op mijn longen en ik krijg meteen problemen met mijn astma, dat heb ik van auto's niet.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:47 schreef arjan1212 het volgende:
Die overlast van rokers is minder dan die van auto's
Oke dus de supermarkt mag geen snoep , chips enz meer verkopen, daarvoor moet je naar de 'luxe lekkere dingen winkel' en alles wat je daar kan kopen word 15 keer zo duur.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:53 schreef ErikT het volgende:
[..]
Dat lijkt me dan wel weer terecht. De verkoop van ongezonde producten mag je best een beetje bemoeilijken. Dit is weer een heel andere discussie.
Nee zeker omdat ik een roker ben, die voor mijn grondwettelijke recht op vrijheid opkom.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:55 schreef motorbloempje het volgende:
En dat is niet omdat je een roker bent_!
Ik wil helemaal niets afschaffen maar word gewoon doodziek van het verbodsfetish die er bij een steeds grotere groep van de bevolking heerst. En wil gewoon de verboden in perspectief ten opzichte van elkaar laten zien.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:48 schreef Metalfreak het volgende:
Daar is een vergunning om daar te mogen racen en bijvoorbeeld rijden met te luide uitlaatsystemen mag er ook niet, zodat het teveel overlast geeft. En om er te komen, is een doel. Tja, zo kunnen we alle vakantie ook wel afschaffen, ook het kopen van sigaretten is overbodig, dus niet meer voor sigaretten naar het tankstation he...
Qftquote:Op woensdag 31 juli 2013 11:57 schreef motorbloempje het volgende:
Nee, omdat je gewoon een jankzakkige calimero bent.
En daar wordt door overheden en autofabrikanten ook hard aan gewerkt om dat te verminderen. Vandaar dat er emissie-eisen zijn die steeds strikter gezet worden, daar wordt hard aan gewerkt om dat te verminderen, maar dat gaat natuurlijk niet in één keer. Kijk maar eens naar de zgn. Umweltzones in Duitse steden, na een x aantal jaar mag je alleen nog de stad in met een groene sticker op je voorruit. Er wordt op dat vlak heel veel gedaan. Ik heb rokers nog nooit iets zien doen om hun uitstoot terug te dringen.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:52 schreef ErikT het volgende:
[..]
Ik snap het verschil perfect, maar jij beweert dat overlast op zich anders is door de bron. Dat bestrijd ik. De mate van overlast is toch niet afhankelijk van de functie van het ding waar de overlast vandaan komt? Dat poneer jij.
[..]
Je snapt ook helemaal niks van het argument. Het argument luidt namelijk: auto's veroorzaken ook overlast, en daar loopt ook niet iedereen continu over te zeiken. Over een beetje rook is dat wél het geval.
En daarom: stel je niet zo aan, zeikers over rook.
Nee, dat vind ik toch net anders. Want snoep en chips met mate is niet per sé ongezond.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:55 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Oke dus de supermarkt mag geen snoep , chips enz meer verkopen, daarvoor moet je naar de 'luxe lekkere dingen winkel' en alles wat je daar kan kopen word 15 keer zo duur.
Weet ik, en dat is mooi.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:01 schreef Metalfreak het volgende:
En daar wordt door overheden en autofabrikanten ook hard aan gewerkt om dat te verminderen. Vandaar dat er emissie-eisen zijn die steeds strikter gezet worden, daar wordt hard aan gewerkt om dat te verminderen, maar dat gaat natuurlijk niet in één keer. Kijk maar eens naar de zgn. Umweltzones in Duitse steden, na een x aantal jaar mag je alleen nog de stad in met een groene sticker op je voorruit. Er wordt op dat vlak heel veel gedaan.
Ze proberen anders zoveel mogelijk rook binnen te krijgen.quote:Ik heb rokers nog nooit iets zien doen om hun uitstoot terug te dringen.
Het onderwerp was vandaag: mensen die last hebben van hun rokende buren. Natuurlijk kan rook voor overlast zorgen, maar om nou voor elk luchtje sigarettenrook mensen van alles te gaan verbieden... het is een afweging tussen rechten van de één en de ander. En ik vind dat in dit geval, de afweging de verkeerde kant op is gemaakt.quote:Waarom je trouwens als je kritisch bent over roken meteen een zeikerd of een anti-rooknazi bent vraag ik mij altijd af. Rokers kunnen voor overlast zorgen, waarom is dat zo moeilijk te accepteren?
Juist ja, jij verwoordt ongeveer wat ik bedoel: zet het eens even in het juiste perspectief allemaal ipv te gaan janken om een rookluchtje in de portiek/hal/trappenhuis.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:58 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik wil helemaal niets afschaffen maar word gewoon doodziek van het verbodsfetish die er bij een steeds grotere groep van de bevolking heerst. En wil gewoon de verboden in perspectief ten opzichte van elkaar laten zien.
Over viezigheid buiten. Ik heb een warmteterugwinning systeem. Daarin zitten een ingaande en een uitgaande filter. De ingaande filter van de buitenlucht kan ik elke 3 maanden vervangen want die is dan gewoon gitzwart van de buitenlucht. Dan woon ik niet eens direct aan een weg vanwege 12 hoog wonen. De binnenlucht filter waar gemiddelde 2 a 3 sigaretten per dag doorheen gaan hoef ik maar eens in de 12 maanden te vervangen en dan is deze een beetje grijzig ipv het vieze zwarte van de buitenlucht.
Je kan gewoon niet zo dom zijn...quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:33 schreef ErikT het volgende:
Precies m'n punt,want met dat gezeik op die rokers is het precies hetzelfde.
Dat mag ik toch ook bijna nergens?quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:40 schreef Basp1 het volgende:
Racen wat DS4 doet is geen adrealine kick dus genots middel voor hem? Totaal nutteloos voor de maatschappij. Leuk voor zijn kick.
Wel is het dan van belang voor de vraag of je het zou moeten verbieden of niet. Maatschappelijke functie speelt weldegelijk mee.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:52 schreef ErikT het volgende:
De mate van overlast is toch niet afhankelijk van de functie van het ding waar de overlast vandaan komt?
Ja, ik maakte de koppeling tussen roken en autorijden. Dat waren helemaal niet die boehoe-roepende rokers.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:17 schreef arjan1212 het volgende:
Dus omdat jij geen 150 op de snelweg mag rijden, moet als wraak roken verboden worden?
Inderdaad, al dat verzuurde gezeur over dat rookverbod moet nu maar eens kappen.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:23 schreef Dawnbreaker het volgende:
verzuurde zeurmensen, die zou men moeten verbieden
inderdaad afschaffen dusquote:Op woensdag 31 juli 2013 12:26 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Inderdaad, al dat verzuurde gezeur over dat rookverbod moet nu maar eens kappen.
Nee, volgens sommigen mag je niet in het huis dat je huurt van een ander roken. Als het écht je eigen huis is ga je je goddelijke gang maar.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:27 schreef arjan1212 het volgende:
Volgens sommige hier mag je ook niet in je eigen huis roken.
Als sigarettenrook van een huurder overlast veroorzaakt voor de buren, dan mag de huur worden opgezegd. Dat heeft een rechter in het Duitse Düsseldorf woensdag bepaald in een zaak die was aangespannen door een 75-jarige man.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:37 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Wat een raar voorstel, tabak is een legaal product wat je dus op elke plek die je wenst zou moeten mogen gebruiken.
Mag een eigenaar van een kroeg (of kantoorgebouw, of voetbalstadion, of winkelcentrum etc.) dan ook zelf bepalen of er bij hem binnen gerookt mag worden?quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:28 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Nee, volgens sommigen mag je niet in het huis dat je huurt van een ander roken. Als het écht je eigen huis is ga je je goddelijke gang maar.
oh boehoehoequote:Op woensdag 31 juli 2013 12:27 schreef arjan1212 het volgende:
Volgens sommige hier mag je ook niet in je eigen huis roken.
1. Niet ingaan op argumentenquote:Op woensdag 31 juli 2013 12:15 schreef DS4 het volgende:
[..]
Je kan gewoon niet zo dom zijn...
Dus negeer ik het maar.
ik speel graag met drilboren bij mensen op de stoep, helaas mag ik dat ook niet omdat het zogenaamd "geluidsoverlast veroorzaakt" volgens de politie... ja, zo zit het ons allemaal wel eens tegen...quote:
Nee, je mag geen overlast voor de buren veroorzaken daarmee. Dat is een wezenlijk verschil.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:27 schreef arjan1212 het volgende:
Volgens sommige hier mag je ook niet in je eigen huis roken.
Nou, dat vind ik dus ook van mijn drilboor. Maar helaas... kutoverheid met hun verboden.quote:Op woensdag 31 juli 2013 11:37 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Wat een raar voorstel, tabak is een legaal product wat je dus op elke plek die je wenst zou moeten mogen gebruiken.
De kleine kroegbazen van mij wel; genoeg mensen die wel willen roken én genoeg mensen die niet willen roken of in een rooklucht willen zitten; de kleine kroegbazen en rokers kunnen daarvan profiteren. Echter grotere publieke gelegenheden, zoals stadia en kantoren en winkelcentra vind ik een ander verhaal. Maar als een kleine kroeg waar al jaren lang paffende stamgasten bijeenkomen lekker roken wil toe blijven staan: be my guest; daar zou de regering van mij best wat soepeler in mogen zijn.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:29 schreef Fides het volgende:
[..]
Mag een eigenaar van een kroeg (of kantoorgebouw, of voetbalstadion, of winkelcentrum etc.) dan ook zelf bepalen of er bij hem binnen gerookt mag worden?
Wat is nu je klacht? Dat is er niet op in wilde gaan, of dat ik het toch nog deed? Je kan niet over beiden klagen!quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:30 schreef ErikT het volgende:
1. Niet ingaan op argumenten
2. Zeggen dat je het negeert en precies het tegenovergestelde doen.
Waar werd onderstaande zin te moeilijk voor je?quote:Gaat lekker vandaag DS4. Hoe zit t nou met al die auto's die gezonde lucht uitstoten? Of was het nou pure stikstof?
Ja, dat is inderdaad de volgende stap. Maar kom dan niet met verhalen alsof het onmogelijk is om last te hebben van uitlaatgassen omdat er schone lucht uit uitlaten komt.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:21 schreef DS4 het volgende:
Wel is het dan van belang voor de vraag of je het zou moeten verbieden of niet. Maatschappelijke functie speelt weldegelijk mee.
Juist. En de discussie gaat over de mate van dat opschuiven. En ik vind dat dat wel erg ver gaat met betrekking tot rokers. En jij vindt dat ze uiteindelijk moeten worden opgesloten in een rookhok.quote:Kortom: voor zowel roken als autorijden geldt dat er grenzen aan gesteld worden en dat die grenzen steeds verder opschuiven.
Ja, je bent echt een held. Met je gejank over een beetje rook in een trappenhuis. Haha.quote:Rokers gaan vervolgens als een klein meisje zitten huilen en automobilisten gedragen zich als een kerel en vloeken een keer.
Nee, dat mag niet. Werknemers in die gebouwen hebben namelijk bij wet recht op een rookvrije werkplek. Dat is een wet waar de eigenaar zich aan zal moeten houden. Het feit dat iemand een gebouw bezit betekent niet ineens dat er binnen in dit gebouw geen wetten meer gelden.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:29 schreef Fides het volgende:
[..]
Mag een eigenaar van een kroeg (of kantoorgebouw, of voetbalstadion, of winkelcentrum etc.) dan ook zelf bepalen of er bij hem binnen gerookt mag worden?
Ik oefen mijn hobby graag 's nachts uit, dat was ik even vergeten te zeggen. Het liefst als mensen liggen te slapen. Dan gaan ze zeuren over geluidsoverlast, maar ik vind geluidsoverlast eigenlijk wel normaal.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:33 schreef arjan1212 het volgende:
Je mag je drilboor tussen 6 uur s'ochtends en 10 uur s'avonds gewoon gebruiken, indien je zelf een stuk beton in je kruiwagen meeneemt en in dat stuk beton in je kruiwagen gaat drilllen, kan niemand je wat maken.
Ah, stankoverlast veroorzaken is normaal, maar geluidsoverlast veroorzaken niet? Hoezo?quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:35 schreef arjan1212 het volgende:
Het is trouwens een totaal onzinnige vergelijking, roken is normaal , geluidsoverlast veroorzaken niet.
Ik heb niet gezegd dat het onmogelijk is om er last van te hebben, ik heb gezegd dat een moderne auto niet meer stinkt mits de kat warm is.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:33 schreef ErikT het volgende:
Ja, dat is inderdaad de volgende stap. Maar kom dan niet met verhalen alsof het onmogelijk is om last te hebben van uitlaatgassen omdat er schone lucht uit uitlaten komt.
Ik zeg niet dat ze opgesloten moeten worden, ik heb gezegd dat dat alternatief voor auto's niet bestaat.quote:Juist. En de discussie gaat over de mate van dat opschuiven. En ik vind dat dat wel erg ver gaat met betrekking tot rokers. En jij vindt dat ze uiteindelijk moeten worden opgesloten in een rookhok.
Dat is dus allemaal best, we zijn het niet eens.
Jij bent aan het janken, niet ik. Ik reageer slechts op een gerechtelijke uitspraak die mij niet per definitie onlogisch voorkomt.quote:Ja, je bent echt een held. Met je gejank over een beetje rook in een trappenhuis. Haha.
Daarom moet deze wet ook ingetrokken worden, dat kan als er een meerderheid in de 2de en 1ste kamer voor komt.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:36 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, dat mag niet. Werknemers in die gebouwen hebben namelijk bij wet recht op een rookvrije werkplek. Dat is een wet waar de eigenaar zich aan zal moeten houden. Het feit dat iemand een gebouw bezit betekent niet ineens dat er binnen in dit gebouw geen wetten meer gelden.
Maar ben jij echt zo dom, dat je dit na jaren nog steeds niet snapt?
Ik heb geen klacht. Ik vind het gewoon schitterend hoe je jezelf presenteert.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:33 schreef DS4 het volgende:
Wat is nu je klacht? Dat is er niet op in wilde gaan, of dat ik het toch nog deed? Je kan niet over beiden klagen!
Nergens. Jij zegt dat er schone lucht uit auto's komt. Als ik vervolgens zeg dat jij dus liever aan een uitlaat hangt dan dat je een sigaret rookt, dan heb je dat van die schone lucht opeens niet gezegd (maar dat het niet stinkt) en komt er ineens pure stikstof uit de uitlaat.quote:Waar werd onderstaande zin te moeilijk voor je?
Iedereen is toch bekend met het feit dat auto's verplicht zijn om middels katalysatoren schone lucht uit de uitlaat te blazen?
Roken stinkt niet.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:37 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ah, stankoverlast veroorzaken is normaal, maar geluidsoverlast veroorzaken niet? Hoezo?
Tuurlijk, dat kan. En iedereen in Nederland heeft het recht daar naar te streven. En nu?quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:38 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Daarom moet deze wet ook ingetrokken worden, dat kan als er een meerderheid in de 2de en 1ste kamer voor komt.
Drillen met een drilboor veroorzaakt ook geen herrie.quote:
Ja dat zeg ik. Ik zeur over die uitspraak dat mensen niet zo kleinzielig moeten zijn over een beetje sigarettenlucht. Jij vindt dat die jankballen gelijk hebben.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:38 schreef DS4 het volgende:
Jij bent aan het janken, niet ik. Ik reageer slechts op een gerechtelijke uitspraak die mij niet per definitie onlogisch voorkomt.
Wat ik probeerde duidelijk te maken op kleuterniveau (helaas was dat nog te moeilijk voor je) is dat het feit dat lucht schoon is niet betekent dat deze geschikt is om in te ademen.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:38 schreef ErikT het volgende:
Nergens. Jij zegt dat er schone lucht uit auto's komt. Als ik vervolgens zeg dat jij dus liever aan een uitlaat hangt dan dat je een sigaret rookt, dan heb je dat van die schone lucht opeens niet gezegd (maar dat het niet stinkt) en komt er ineens pure stikstof uit de uitlaat.
Nee, ik constateer dat de rechter hen in het gelijk gesteld hebben. Ik kan het achter mijn pc verder niet beoordelen. Jij denkt dat jij dat wel kan. Maar goed, dat is des foks.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:40 schreef ErikT het volgende:
Ja dat zeg ik. Ik zeur over die uitspraak dat mensen niet zo kleinzielig moeten zijn over een beetje sigarettenlucht. Jij vindt dat die jankballen gelijk hebben.
Het veroorzaakt geluid, het is een mening of je het mooi geluid vind of niet. Net als het mijn mening is dat sigaretten lucht niet stinkt, maar lekker ruikt.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:39 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Drillen met een drilboor veroorzaakt ook geen herrie.
Ah, dus die schone lucht kan je niet inademen. Ja, dan hebben we een verschillende definitie van schone lucht. Dus als ik het nu goed begrijp komt er geen lucht uit een uitlaat die je kan inademen zonder dat het gezondheidsschade oplevert? En dan bedoel ik niet: minutenlang achtereen. Ik bedoel: op dezelfde wijze waarop iemand een sigaret rookt, dus: af en toe een hijs.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:40 schreef DS4 het volgende:
[..]
Wat ik probeerde duidelijk te maken op kleuterniveau (helaas was dat nog te moeilijk voor je) is dat het feit dat lucht schoon is niet betekent dat deze geschikt is om in te ademen.
Je moet een beetje langer op je metaforen broeden, want deze raakt kant noch wal.quote:Maar goed, ik hoop dat jij nooit een stuk grond koopt met een schone grond verklaring, want dan ga jij de verkoper aanklagen omdat die grond helemaal niet te vreten was!
Ja, dus?quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:42 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Het veroorzaakt geluid, het is een mening of je het mooi geluid vind of niet. Net als het mijn mening is dat sigaretten lucht niet stinkt, maar lekker ruikt.
Dus we gaan nog meer verdelingen in de maatschappij maken door huurders ook nog eens verbieden te roken in het huis wat men huurt.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:28 schreef motorbloempje het volgende:
[..]
Nee, volgens sommigen mag je niet in het huis dat je huurt van een ander roken. Als het écht je eigen huis is ga je je goddelijke gang maar.
Knappe ad hominem hoor, sukkeltje. Ik weet dat dit NU volgens het Nederlands recht niet mag. 15 jaar geleden dacht men hier nog heel anders over, dus het is heus niet een diep verankerd principe of iets dergelijks.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:36 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, dat mag niet. Werknemers in die gebouwen hebben namelijk bij wet recht op een rookvrije werkplek. Dat is een wet waar de eigenaar zich aan zal moeten houden. Het feit dat iemand een gebouw bezit betekent niet ineens dat er binnen in dit gebouw geen wetten meer gelden.
Maar ben jij echt zo dom, dat je dit na jaren nog steeds niet snapt?
Eerder een ontzettende jankbal.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:43 schreef DS4 het volgende:
Het wordt tijd dat op de verpakking van pakjes sigaretten komt te staan dat je van roken een enorme smoesjesmaker wordt!
Het probleem voor jou is dat ik de gangbare definitie neem.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:43 schreef ErikT het volgende:
[..]
Ah, dus die schone lucht kan je niet inademen. Ja, dan hebben we een verschillende definitie van schone lucht.
Dat laatste kan zonder al te veel problemen hoor. Wat denk je dat een monteur binnen krijgt. Die afzuigslang wordt vaak genoeg "vergeten".quote:Dus als ik het nu goed begrijp komt er geen lucht uit een uitlaat die je kan inademen zonder dat het gezondheidsschade oplevert? En dan bedoel ik niet: minutenlang achtereen. Ik bedoel: op dezelfde wijze waarop iemand een sigaret rookt, dus: af en toe een hijs.
Nee, het gaat je boven jouw pet. Of je wil het niet snappen, dat kan ook.quote:Je moet een beetje langer op je metaforen broeden, want deze raakt kant noch wal.
De verhuurder mag gewoon in zijn voorwaarden opnemen dat er niet in zijn object gerookt mag worden. Als je als huurder niet in zo'n huis wil zitten zoek je maar een ander huis.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dus we gaan nog meer verdelingen in de maatschappij maken door huurders ook nog eens verbieden te roken in het huis wat men huurt.
Het staat een verhuurder vrij om dat te verbieden net als het houden van huisdieren. Dat is niet nieuw ofzo.quote:Op woensdag 31 juli 2013 12:44 schreef Basp1 het volgende:
Dus we gaan nog meer verdelingen in de maatschappij maken door huurders ook nog eens verbieden te roken in het huis wat men huurt.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |