Want de neergeschoten man heeft ze 'zomaar' neergeschoten? Vage vergelijking.quote:Op donderdag 25 juli 2013 20:32 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Je vindt het dus ook prima als ik van mening ben dat het hilarisch zou zijn als jij morgen door je hoofd geschoten wordt?
Wat is daar vaag aan? Het ging je er toch om dat je best subjectief mag zijn in het rechtvaardigen van straffen? Ik heb net zo weinig behoefte om mijn samenleving te delen met een verkrachter als met Jian. Dan is het neerschieten van Jian toch net zo gerechtvaardigd als het neerschieten van de verkrachter?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 00:53 schreef bzl. het volgende:
[..]
Want de neergeschoten man heeft ze 'zomaar' neergeschoten? Vage vergelijking.
quote:Op vrijdag 26 juli 2013 04:54 schreef El_Matador het volgende:
Die mazzelpik Millen schijnt een nieuw baantje gevonden te hebben. Machinist in Spanje. Gisteren gepakt met 110 km/u te hard terwijl ie niemand aanreed!?
Zit je me nu weer quasi te bedreigen? ik word er gewoon zenuwachtig van ......quote:Op vrijdag 26 juli 2013 01:28 schreef Byzantynixschii het volgende:
[..]
Wat is daar vaag aan? Het ging je er toch om dat je best subjectief mag zijn in het rechtvaardigen van straffen? Ik heb net zo weinig behoefte om mijn samenleving te delen met een verkrachter als met Jian. Dan is het neerschieten van Jian toch net zo gerechtvaardigd als het neerschieten van de verkrachter?
Hij noemt je een verkrachter. Niet echt een bedreiging, maar voor iemand die Het Wetboek Van Strafrecht, anno Mozes, zo strak in de leer volgt, toch een opmerkelijk gevalletje van laster. Of wat de juridische term exact is, daar heb je het rechtenstudentje dat zich hier juridisch tracht te bewijzen (en daarmee moreel zwaar elk onderspit delft) voor om dat uit te zoeken.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 06:57 schreef Jian het volgende:
[..]
Zit je me nu weer quasi te bedreigen? ik word er gewoon zenuwachtig van ......
Nou ja het is wel een beetje een "Wetboeksalafist" en al dat gedoe met me door het hoofd schietenquote:Op vrijdag 26 juli 2013 06:59 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Hij noemt je een verkrachter. Niet echt een bedreiging, maar voor iemand die Het Wetboek Van Strafrecht, anno Mozes, zo strak in de leer volgt, toch een opmerkelijk gevalletje van laster. Of wat de juridische term exact is, daar heb je het rechtenstudentje dat zich hier juridisch tracht te bewijzen (en daarmee moreel zwaar elk onderspit delft) voor om dat uit te zoeken.
Ik ben blij dat er mensen zijn die zichzelf en hun familie of vrienden durven te beschermen en de daders een duidelijke les te leren. Je moet altijd maar afwachten of de "rechter" die "eerlijke, blinde rechtspraak" beoefent (sure, jongens), dat ook doet.quote:Op donderdag 25 juli 2013 16:57 schreef DonJames het volgende:
[..]
Die kwalificatie laat ik graag aan iemand anders over. Ik kan de reactie ergens wel begrijpen, maar daarmee zeg ik niet dat dat invloed moet hebben op de strafmaat.
Zover kwam ik niet eens, kan je nagaan. De jihad wordt dus geheel volgens het Wetboek en (dus) met het zwaard gevoerd?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:23 schreef Jian het volgende:
[..]
Nou ja het is wel een beetje een "Wetboeksalafist" en al dat gedoe met me door het hoofd schieten.maar goed als jij leest dat ie me alleen maar verkrachter noemt is dat toch een pak van mijn hart.
Geldt dat ook de andere kant op? Dus als die een verdachte wordt afgetuigd door nabestaanden, dat die nabestaanden dan weer afgetuigd worden door familie van de verdachte? Want die zijn het er niet mee eens natuurlijk en zijn woedend.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:23 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik ben blij dat er mensen zijn die zichzelf en hun familie of vrienden durven te beschermen en de daders een duidelijke les te leren. Je moet altijd maar afwachten of de "rechter" die "eerlijke, blinde rechtspraak" beoefent (sure, jongens), dat ook doet.
En zoals de "tokkies" uit het OP-filmpje en de ex-collega van Jian dat oplosten vind ik dat prima.
Het wordt vanzelf in de hand gewerkt, door de ziekelijk laffe straffen voor juist de goorste delicten. Maar plantjes kweken, verkopen en oproken, een beetje doorrijden op een totaal verlaten snelweg en als een pinguin over straat gaan, dat moet wel bestraft worden uiteraard...
Dat zijn ze dan niet terecht. Als mijn oom, ik noem maar een familielid, een meisje van 7 wreed zou verkrachten en daarna vermoorden en als een stuk vuil zou weggooien (ik pak even het laatste voorbeeld hier, waar onze Wetboeksalafist Byzannogwattus zo verontwaardigd op reageerde) en de moeder van dat meisje zou m overhoop schieten, dan stuurde ik haar minimaal een bos bloemen als dank voor het verlossen van de maatschappij van een dergelijk stuk schuim, familie of niet.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:32 schreef Me_Wesley het volgende:
[..]
Geldt dat ook de andere kant op? Dus als die een verdachte wordt afgetuigd door nabestaanden, dat die nabestaanden dan weer afgetuigd worden door familie van de verdachte? Want die zijn het er niet mee eens natuurlijk en zijn woedend.
Deze denkwijze is alleen mogelijk voor hen die een hoger moreel dan wetsgeil kompas hebben. Het kost wat moeite om te denken als "een tokkie", blijkbaar. Misschien als het dichterbij komt, al gun je dat niemand.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:38 schreef Jian het volgende:
[..]
Dat zijn ze dan niet terecht. Als mijn oom, ik noem maar een familielid, een meisje van 7 wreed zou verkrachten en daarna vermoorden en als een stuk vuil zou weggooien (ik pak even het laatste voorbeeld hier, waar onze Wetboeksalafist Byzannogwattus zo verontwaardigd op reageerde) en de moeder van dat meisje zou m overhoop schieten, dan stuurde ik haar minimaal een bos bloemen als dank voor het verlossen van de maatschappij van een dergelijk stuk schuim, familie of niet.
Een continent waar de armoede stijgt want de welvaart daalt en de criminaliteit heftiger wordt en onbestraft blijft. Een continent waar ongelabelde olijfolieflesjesplaatsende restauranteigenaren en eerlijke groenteboertjes die "te" kromme bananen verkopen worden vervolgd door het almachtige instituut EU en de Nederlandse regering eerst een volledig onnodige drugsoorlog creeert en dan de straffen minimaliseert en gevangenissen sluit.quote:
wtf manquote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:53 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Een continent waar de armoede stijgt want de welvaart daalt en de criminaliteit heftiger wordt en onbestraft blijft. Een continent waar ongelabelde olijfolieflesjesplaatsende restauranteigenaren en eerlijke groenteboertjes die "te" kromme bananen verkopen worden vervolgd door het almachtige instituut EU en de Nederlandse regering eerst een volledig onnodige drugsoorlog creeert en dan de straffen minimaliseert en gevangenissen sluit.
Het lijkt wel een doemscenario voor een film, maar die "Hoge Heren in Den Haag/Brussel" voeren écht dit soort beleid.x 456.230.999
tis gewoon pinguïn hoor, penguin is Engelsquote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:54 schreef hugecooll het volgende:
[..]
wtf man
wat bedoel je nou met als een penguin over straat gaan?
oh ja, weet ik. Ik dacht eigenlijk dat hij het zelf zo typte, maar hij typte het met een i iddquote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:00 schreef Jian het volgende:
[..]
tis gewoon pinguïn hoor, penguin is Engels
jah, je bent zelf begonnen
Wat denk je?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 07:54 schreef hugecooll het volgende:
[..]
wtf man
wat bedoel je nou met als een penguin over straat gaan?
oh juistquote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:02 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wat denk je?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Mogguh!quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:03 schreef hugecooll het volgende:
[..]
oh juistdat was ook gewoon niet eens bij me opgekomen
quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:02 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wat denk je?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die van die pinguin (supervette beesten) is zo mooi.quote:
Ik tel de rietjes van de daken. Koud Aguila'tje erbij en een beetje spelen.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:08 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Niet in die zin van het woord 'doen'
Goed bezigquote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:15 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik tel de rietjes van de daken. Koud Aguila'tje erbij en een beetje spelen.
Prima leven hoor.
Laten we het topic aan de tokkies en de rechtsstaatjihadisten laten dan.quote:
Haha ok, was gewoon interessequote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:16 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Laten we het topic aan de tokkies en de rechtsstaatjihadisten laten dan.
Want?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:59 schreef Copycat het volgende:
De vergelijkingen worden wel steeds manker, zeg.
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.quote:
quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:57 schreef Richestorags het volgende:
Bij wat een dergelijk beest heeft gedaan is het gevoel van onrecht zo groot dat dat elk denkvermogen te boven gaat.
Nee natuurlijk heeft dit geval er niks mee te maken. Ik kaart alleen aan dat in dit geval de rechter anders oordeelde dan een Nederlandse rechter zou doen, en dat je echt niet alleen maar een Tokkie hoeft te zijn om bepaalde dingen te doen die je doet. Als je namelijk mensen die dergelijke dingen doen direct wegzet als Tokkies, ben je niet echt ruimdenkend mijns inziens.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.
Maar dat zie je vaker, na tig delen verzandt een topic toch in nog meer geschreeuw over zaken die er niks mee te maken hebben.
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:57 schreef Richestorags het volgende:
Op youtube staat een video onder de titel "father of kidnapped son gets revenge" (weet niet of ik hem mag posten aangezien je erin ziet dat er iemand wordt doodgeschoten). Gaat over een man in Amerika van wie zijn zoon is ontvoerd en verkracht door een karateinstructeur notabene. Op het moment dat de dader wordt vervoerd via het vliegveld, trekt de vader een pistool en schiet hem van dichtbij door zijn hoofd en de dader sterft meteen. De rechter gaf hem slechts 5 jaar proeftijd. Is dit dan een tokkie? In de ogen van de mensen die de letter der wet nauwgezet volgen waarschijnlijk wel. In mijn ogen niet.Bij wat een dergelijk beest heeft gedaan is het gevoel van onrecht zo groot dat dat elk denkvermogen te boven gaat. De man voelde waarschijnlijk een niet te controleren aandrang om zelf achter de man aan te gaan in een gevoel van onmacht, frustratie, woede en verdriet. Zelfs de rechter kon klaarblijkelijk veel begrip opbrengen voor zijn werkwijze, gezien de zeer lage straf.
Ik vraag alleen of deze man een Tokkie is, ik vergelijk zijn daad niet met wat deze mensen hebben gedaan. Je maakt je er makkelijk vanaf, want je reageert niet op de vraag maar kraakt in plaats daarvan het verhaal af.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:22 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.
Ja hij is een tokkie, als je je niets van de consequenties van een rechtssysteem waarbinnen je leeft en ook profiteert aantrekt, dan heb je er niets te zoeken.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik vraag alleen of deze man een Tokkie is, ik vergelijk zijn daad niet met wat deze mensen hebben gedaan. Je maakt je er makkelijk vanaf, want je reageert niet op de vraag maar kraakt in plaats daarvan het verhaal af.
In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:17 schreef Richestorags het volgende:
Nee natuurlijk heeft dit geval er niks mee te maken. Ik kaart alleen aan dat in dit geval de rechter anders oordeelde dan een Nederlandse rechter zou doen, en dat je echt niet alleen maar een Tokkie hoeft te zijn om bepaalde dingen te doen die je doet. Als je namelijk mensen die dergelijke dingen doen direct wegzet als Tokkies, ben je niet echt ruimdenkend mijns inziens.
Dit.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.
Maar dat zie je vaker, na tig delen verzandt een topic toch in nog meer geschreeuw over zaken die er niks mee te maken hebben.
Had hij erom gevraagd om in die situatie gebracht te worden dan? De rechter dacht er milder over overigens, gezien de zeer lage straf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:26 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Ja hij is een tokkie, als je je niets van de consequenties van een rechtssysteem waarbinnen je leeft en ook profiteert aantrekt, dan heb je er niets te zoeken.
Dit staat in de Grote Almanak teneinde het Herkennen van een Tokkie ofzo? Ik denk dat het je nog zal verbazen hoe weinig mensen dat onderscheid kunnen maken als hun kind is doodgereden. Bovendien deed meneer ook na de daad bepaald geen moeite om als een good hearted samaritan over te komen, iets wat misschien wel een gevoel bij hen opriep dat hij ook ten tijde van het ongeluk te hard reed.quote:In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.
En dat is inderdaad de kern van het probleem. Als je het verschil niet kan bevatten tussen een verkeersongeluk (830 doden per jaar) en moord (180 doden per jaar) dan plak je al snel een labeltje op jezelf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:33 schreef DS4 het volgende:
[..]
In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.
In Nederland wordt de toerekeningsvatbaarheid van een verdachte ook meegenomen in een strafmaat. Dat gebeurt in veel staten in de VS ook.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Had hij erom gevraagd om in die situatie gebracht te worden dan? De rechter dacht er milder over overigens, gezien de zeer lage straf.
Grappig dat jij dat als de kern van het probleem omschrijft. Ik zou de kern van het probleem eerder noemen dat er een 13 jarig kind dood is.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:41 schreef Ryon het volgende:
[..]
En dat is inderdaad de kern van het probleem. Als je het verschil niet kan bevatten tussen een verkeersongeluk (830 doden per jaar) en moord (180 doden per jaar) dan plak je al snel een labeltje op jezelf.
Exactly. En dat is dus mijn punt. De man die dit geval in de VS op zijn geweten heeft, is geen Tokkie. Hij is dermate ontoerekeningsvatbaar dat er voor hem hele andere motieven spelen. Wat mij betreft is de familie ook ontoerekeningsvatbaar te noemen. Het feit dat de dader na de dood van hun zoon gewoon coureur bleef spelen heeft hun verdriet (terecht) nog groter gemaakt.quote:In Nederland wordt de toerekeningsvatbaarheid van een verdachte ook meegenomen in een strafmaat. Dat gebeurt in veel staten in de VS ook.
Een deel van de discussie die zich hier afspeelt is, was het gedrag in de rechtbank tokkiegedrag of was het wellicht begrijpelijk of te begrijpen, was het verwerpelijk of toe te juichen of wellicht nog iets anders.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:22 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.
Ik heb je zeer gedaan hè, schoapiequote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:43 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat Jian op het www een hele grote piemel heeft.
Nee, niet echt. Het is wel vermakelijk, zo'n figuur als jij in een discussie te hebben. Een soort Martin Bosman. Heerlijke vent.quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |