Ik tel de rietjes van de daken. Koud Aguila'tje erbij en een beetje spelen.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:08 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Niet in die zin van het woord 'doen'
Goed bezigquote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:15 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Ik tel de rietjes van de daken. Koud Aguila'tje erbij en een beetje spelen.
Prima leven hoor.
Laten we het topic aan de tokkies en de rechtsstaatjihadisten laten dan.quote:
Haha ok, was gewoon interessequote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:16 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Laten we het topic aan de tokkies en de rechtsstaatjihadisten laten dan.
Want?quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:59 schreef Copycat het volgende:
De vergelijkingen worden wel steeds manker, zeg.
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.quote:
quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:57 schreef Richestorags het volgende:
Bij wat een dergelijk beest heeft gedaan is het gevoel van onrecht zo groot dat dat elk denkvermogen te boven gaat.
Nee natuurlijk heeft dit geval er niks mee te maken. Ik kaart alleen aan dat in dit geval de rechter anders oordeelde dan een Nederlandse rechter zou doen, en dat je echt niet alleen maar een Tokkie hoeft te zijn om bepaalde dingen te doen die je doet. Als je namelijk mensen die dergelijke dingen doen direct wegzet als Tokkies, ben je niet echt ruimdenkend mijns inziens.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.
Maar dat zie je vaker, na tig delen verzandt een topic toch in nog meer geschreeuw over zaken die er niks mee te maken hebben.
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 08:57 schreef Richestorags het volgende:
Op youtube staat een video onder de titel "father of kidnapped son gets revenge" (weet niet of ik hem mag posten aangezien je erin ziet dat er iemand wordt doodgeschoten). Gaat over een man in Amerika van wie zijn zoon is ontvoerd en verkracht door een karateinstructeur notabene. Op het moment dat de dader wordt vervoerd via het vliegveld, trekt de vader een pistool en schiet hem van dichtbij door zijn hoofd en de dader sterft meteen. De rechter gaf hem slechts 5 jaar proeftijd. Is dit dan een tokkie? In de ogen van de mensen die de letter der wet nauwgezet volgen waarschijnlijk wel. In mijn ogen niet.Bij wat een dergelijk beest heeft gedaan is het gevoel van onrecht zo groot dat dat elk denkvermogen te boven gaat. De man voelde waarschijnlijk een niet te controleren aandrang om zelf achter de man aan te gaan in een gevoel van onmacht, frustratie, woede en verdriet. Zelfs de rechter kon klaarblijkelijk veel begrip opbrengen voor zijn werkwijze, gezien de zeer lage straf.
Ik vraag alleen of deze man een Tokkie is, ik vergelijk zijn daad niet met wat deze mensen hebben gedaan. Je maakt je er makkelijk vanaf, want je reageert niet op de vraag maar kraakt in plaats daarvan het verhaal af.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:22 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.
Ja hij is een tokkie, als je je niets van de consequenties van een rechtssysteem waarbinnen je leeft en ook profiteert aantrekt, dan heb je er niets te zoeken.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik vraag alleen of deze man een Tokkie is, ik vergelijk zijn daad niet met wat deze mensen hebben gedaan. Je maakt je er makkelijk vanaf, want je reageert niet op de vraag maar kraakt in plaats daarvan het verhaal af.
In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:17 schreef Richestorags het volgende:
Nee natuurlijk heeft dit geval er niks mee te maken. Ik kaart alleen aan dat in dit geval de rechter anders oordeelde dan een Nederlandse rechter zou doen, en dat je echt niet alleen maar een Tokkie hoeft te zijn om bepaalde dingen te doen die je doet. Als je namelijk mensen die dergelijke dingen doen direct wegzet als Tokkies, ben je niet echt ruimdenkend mijns inziens.
Dit.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:10 schreef Copycat het volgende:
[..]
Het gaat om een een noodlottig ongeluk en de reacties daarop. En inmiddels zijn we bij kinderverkrachtende moordenaars aangekomen om punten te maken.
Maar dat zie je vaker, na tig delen verzandt een topic toch in nog meer geschreeuw over zaken die er niks mee te maken hebben.
Had hij erom gevraagd om in die situatie gebracht te worden dan? De rechter dacht er milder over overigens, gezien de zeer lage straf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:26 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Ja hij is een tokkie, als je je niets van de consequenties van een rechtssysteem waarbinnen je leeft en ook profiteert aantrekt, dan heb je er niets te zoeken.
Dit staat in de Grote Almanak teneinde het Herkennen van een Tokkie ofzo? Ik denk dat het je nog zal verbazen hoe weinig mensen dat onderscheid kunnen maken als hun kind is doodgereden. Bovendien deed meneer ook na de daad bepaald geen moeite om als een good hearted samaritan over te komen, iets wat misschien wel een gevoel bij hen opriep dat hij ook ten tijde van het ongeluk te hard reed.quote:In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.
En dat is inderdaad de kern van het probleem. Als je het verschil niet kan bevatten tussen een verkeersongeluk (830 doden per jaar) en moord (180 doden per jaar) dan plak je al snel een labeltje op jezelf.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:33 schreef DS4 het volgende:
[..]
In dit concrete geval zijn het weldegelijk Tokkies. Overigens is het des Tokkies om geen onderscheid te kunnen maken tussen een ongeval en een opzettelijk gepleegd misdrijf.
In Nederland wordt de toerekeningsvatbaarheid van een verdachte ook meegenomen in een strafmaat. Dat gebeurt in veel staten in de VS ook.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:40 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Had hij erom gevraagd om in die situatie gebracht te worden dan? De rechter dacht er milder over overigens, gezien de zeer lage straf.
Grappig dat jij dat als de kern van het probleem omschrijft. Ik zou de kern van het probleem eerder noemen dat er een 13 jarig kind dood is.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:41 schreef Ryon het volgende:
[..]
En dat is inderdaad de kern van het probleem. Als je het verschil niet kan bevatten tussen een verkeersongeluk (830 doden per jaar) en moord (180 doden per jaar) dan plak je al snel een labeltje op jezelf.
Exactly. En dat is dus mijn punt. De man die dit geval in de VS op zijn geweten heeft, is geen Tokkie. Hij is dermate ontoerekeningsvatbaar dat er voor hem hele andere motieven spelen. Wat mij betreft is de familie ook ontoerekeningsvatbaar te noemen. Het feit dat de dader na de dood van hun zoon gewoon coureur bleef spelen heeft hun verdriet (terecht) nog groter gemaakt.quote:In Nederland wordt de toerekeningsvatbaarheid van een verdachte ook meegenomen in een strafmaat. Dat gebeurt in veel staten in de VS ook.
Een deel van de discussie die zich hier afspeelt is, was het gedrag in de rechtbank tokkiegedrag of was het wellicht begrijpelijk of te begrijpen, was het verwerpelijk of toe te juichen of wellicht nog iets anders.quote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:22 schreef JeMoeder het volgende:
[..]
Je vergelijkt verschillende soorten feiten binnen verschillende rechtssystemen met elkaar. Deze vergelijking slaat als een tang op een varken.
Ik heb je zeer gedaan hè, schoapiequote:Op vrijdag 26 juli 2013 09:43 schreef betyar het volgende:
[..]
Dat Jian op het www een hele grote piemel heeft.
Nee, niet echt. Het is wel vermakelijk, zo'n figuur als jij in een discussie te hebben. Een soort Martin Bosman. Heerlijke vent.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |