eens.. maar wat doe je eraanquote:Op woensdag 24 juli 2013 15:50 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Maar eerst wordt er gezegd 'één week'. Dan is het opeens twee en weer wat later is het normaal als het zés weken duurt.
Dat is gewoon een kwestie van slechte voorlichting.
Het ziekenhuis aansprakelijk stellen. Bij juiste voorlichting was er niet voor dit vakantiemoment gekozen (of voor dit operatiemoment). Bij juiste voorlichting had de vriendin van TS (en hijzelf) zich geen zorgen hoeven maken om het blijven bloeden.quote:
met welk gewenste resultaat?quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:55 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Het ziekenhuis aansprakelijk stellen. Bij juiste voorlichting was er niet voor dit vakantiemoment gekozen (of voor dit operatiemoment). Bij juiste voorlichting had de vriendin van TS (en hijzelf) zich geen zorgen hoeven maken om het blijven bloeden.
Een tegemoetkoming in ieder geval, hele vakantie ga je nooit terugkrijgen en zou ook overdreven zijn maar het ziekenhuis mag wel met iets komen, meer dan met een 'sorry'.quote:
Aansprakelijk voor wat? Heeft TS wel gemeld dat hij op vakantie ging? Had de arts dit kunnen weten? Wie zegt dat het getal van zes weken wel klopt en de initiële voorlichting inderdaad fout was, wellicht heeft ze gewoon enorme pech? Wat is de schade (in geld)?quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:55 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Het ziekenhuis aansprakelijk stellen. Bij juiste voorlichting was er niet voor dit vakantiemoment gekozen (of voor dit operatiemoment). Bij juiste voorlichting had de vriendin van TS (en hijzelf) zich geen zorgen hoeven maken om het blijven bloeden.
oftewel bij klachten wordt bijna nooit een vergoeding uitgegeven dan zul je naar een letselschade advocaat moeten gaanquote:[
Eenmaal per kwartaal wordt een algemeen overzicht van de klachten naar de directie gestuurd. Bij dit overzicht zullen eventuele aanbevelingen en suggesties ter verbetering van de kwaliteit van zorg en van de dienstverlening opgenomen worden.
Eenmaal per jaar wordt, samen met de klachtencommissie, een jaarverslag gemaakt
Een sorry en laten weten dat ze er in het vervolg beter op letten lijkt me voldoende in dit geval.quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:58 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Een tegemoetkoming in ieder geval, hele vakantie ga je nooit terugkrijgen en zou ook overdreven zijn maar het ziekenhuis mag wel met iets komen, meer dan met een 'sorry'.
Ik vind het trouwens vreemd dat er in dit topic zoveel mensen zijn die vinden dat een arts geen volledige voorlichting hoort te geven. Als er iets is dat je moet nalaten omdat dat de genezing hindert dan is het vrij logisch dat je dat ook te horen krijgt. Bij een doosje aspirine zit al een dikke bijsluiter.
Het ziekenhuis gaat waarschijnlijk met niets meer komen dan een "sorry", anders scheppen ze een precedent en kan iedereen met "last" (= subjectief) wel z'n vakantie gaan declareren.quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:58 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Een tegemoetkoming in ieder geval, hele vakantie ga je nooit terugkrijgen en zou ook overdreven zijn maar het ziekenhuis mag wel met iets komen, meer dan met een 'sorry'.
Wie zegt dat het niet gegeven is? TS? Misschien is hij door drukte/stress wel wat vergeten. De bijsluiter of folder kwijt geraakt. Probeer het maar eens te bewijzen.quote:Ik vind het trouwens vreemd dat er in dit topic zoveel mensen zijn die vinden dat een arts geen volledige voorlichting hoort te geven. Als er iets is dat je moet nalaten omdat dat de genezing hindert dan is het vrij logisch dat je dat ook te horen krijgt. Bij een doosje aspirine zit al een dikke bijsluiter.
Is het de taak van TS om te zeggen dat ze op vakantie gaan? Ook bij thuisblijven had de arts moeten zeggen dat zwemmen niet kan. Dat tampons niet mogen. Dat het bloeden rustig een maand of anderhalf kan duren.quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:58 schreef papernote het volgende:
[..]
Aansprakelijk voor wat? Heeft TS wel gemeld dat hij op vakantie ging? Had de arts dit kunnen weten?
Dit dus. En de arts wist bij het vervolgbezoek wel van de vakantie, maar dat zou geen probleem moeten zijn. Aanstippen met zilvernitraat, geen tampons, en het bloeden zou met een klein weekje wel gestopt zijn. Zwemmen zou dan geen probleem meer opleveren.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:02 schreef Dagonet het volgende:
[..]
Is het de taak van TS om te zeggen dat ze op vakantie gaan? Ook bij thuisblijven had de arts moeten zeggen dat zwemmen niet kan. Dat tampons niet mogen. Dat het bloeden rustig een maand of anderhalf kan duren.
Dat is allemaal niet gebeurd, zelfs niet nadat er nog een ingreep geweest is tussentijds.
Eerst één week
Toen twee weken en oh ja, geen tampons gebruiken
Toen een ingreep en 'het houdt nog een paar dagen aan'
En dan op vakantie 'oh nee, dat kan wel zes weken duren, en voor ik het vergeet: niet sporten en niet zwemmen, staat in de folder, hejje die niet gehad? Oh, da's vervelend'
Ik kijk altijd wel wat een behandeling inhoud voordat ik hem onderga. Lang leve google en wikipediaquote:Op woensdag 24 juli 2013 16:09 schreef Dagonet het volgende:
Moet je wel weten dat zo'n folder überhaupt bestaat.
En als je ook maar een beetje kennis hebt van het gezondheids/medisch tuchtrecht, dan weet je dat dat ook zo'n beetje het enige is waar TS op kan rekenen/hopen.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:00 schreef CherryOnTop het volgende:
[..]
Een sorry en laten weten dat ze er in het vervolg beter op letten lijkt me voldoende in dit geval.
Zijn er mensen die dat niet wetenquote:Op woensdag 24 juli 2013 16:09 schreef Dagonet het volgende:
Moet je wel weten dat zo'n folder überhaupt bestaat.
Heb je je annuleringsverzekering al gebeld?quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:09 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Dit dus. En de arts wist bij het vervolgbezoek wel van de vakantie, maar dat zou geen probleem moeten zijn. Aanstippen met zilvernitraat, geen tampons, en het bloeden zou met een klein weekje wel gestopt zijn. Zwemmen zou dan geen probleem meer opleveren.
"Oh, je bent nu op vakantie en bloedt nog steeds? Vooral niet zwemmen hoor!"
TS kan naast een klachtenprocedure en eventueel een tuchtzaak natuurlijk ook het ziekenhuis aansprakelijk stellen voor de eventuele schade, maar dat levert waarschijnlijk niets op.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:11 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]
En als je ook maar een beetje kennis hebt van het gezondheids/medisch tuchtrecht, dan weet je dat dat ook zo'n beetje het enige is waar TS op kan rekenen/hopen.
Het is jammer, maar het is niet anders. Dit is een vervelend geval van miscommunicatie en je mag er een klacht voor indienen, maar of dat op de een of andere manier iets gaat toevoegen vraag ik me ten sterkste af. Bedenk ook dat de 'bewijslast' volledig bij TS zal liggen. Lijkt mij alleen maar een bron van nòg meer teleurstelling en frustratie.
Ik ben het niet eens met Dagonet, maar dit is natuurlijk geen argument.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:10 schreef Maax het volgende:
[..]
Ik kijk altijd wel wat een behandeling inhoud voordat ik hem onderga. Lang leve google en wikipedia
Welke schade? Noem eens een bedrag of geef een berekening? Baseer dat eens op iets meetbaars?quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:18 schreef dotKoen het volgende:
[..]
TS kan naast een klachtenprocedure en eventueel een tuchtzaak natuurlijk ook het ziekenhuis aansprakelijk stellen voor de eventuele schade, maar dat levert waarschijnlijk niets op.
Dat bedoel ik dus met "een bron van verdere teleurstelling en frustratie"...quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:18 schreef dotKoen het volgende:
[..]
TS kan naast een klachtenprocedure en eventueel een tuchtzaak natuurlijk ook het ziekenhuis aansprakelijk stellen voor de eventuele schade, maar dat levert waarschijnlijk niets op.
Ik heb vanaf het begin gesteld dat het zeer moeilijk is schade in casu te bewijzen of te kwantificerenquote:Op woensdag 24 juli 2013 16:19 schreef papernote het volgende:
[..]
Welke schade? Noem eens een bedrag of geef een berekening? Baseer dat eens op iets meetbaars?
ik denk dat het feit dat het woordje seks 3x voorkomt in de OP mensen nogal snel afgeleid zijn..quote:Op woensdag 24 juli 2013 14:44 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
En daarom zijn jouw reacties ook zo typerend voor het Fok!-volk. Je weet niets van mij. Je hebt geen idee wat ik heb meegemaakt, en je hebt totaal geen beeld van mijn relatie, of mijn vriendin. Maar toch voel je je geroepen om niet alleen over dat alles een oordeel te vellen, maar ons ook publiekelijk te veroordelen. En waarom? Simpelweg omdat ik een topic open met een vraag.
Kan persoonlijk zijn natuurlijk.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:18 schreef 2dope het volgende:
[..]
Ik ben het niet eens met Dagonet, maar dit is natuurlijk geen argument.
Ik doe dat ook hoor, ik vind alleen "je had ook wel even kunnen googlen naar je aandoening" geen valide argument.quote:Op woensdag 24 juli 2013 16:25 schreef Maax het volgende:
[..]
Kan persoonlijk zijn natuurlijk.
Maar elk weldenkend mens zou sowieso gaan googelen zodra het niet gaat zoals de dokter zegt. Dat sowieso. En dat gebeurde al vanaf week 1.
Ja, dat is wel tegenwoordig de gang van zaken. Persoonlijk zou ík bij de controle-afspraak hier over beginnen en misschien valt het prima uit te praten.quote:Op woensdag 24 juli 2013 11:44 schreef dotKoen het volgende:
Ik zou beginnen met een klachtenbrief naar gynaecoloog of klachtenbureau ziekenhuis te sturen, en vervolgens de reactie en/of gesprek van gynaecoloog af te wachten.
quote:Op woensdag 24 juli 2013 11:44 schreef dotKoen het volgende:
Daarnaast moet je het ziekenhuis aansprakelijk stellen voor de geleden schade.
Ik ben ontzettend blij dat in dit land lui als jij geen poot aan de grond krijgen. Zou je je vrouw niet aansprakelijk gaan stellen dat ze niet conform opdracht van de arts stopt met bloeden? Ga toch weg man.quote:Dit dus. En de arts wist bij het vervolgbezoek wel van de vakantie, maar dat zou geen probleem moeten zijn. Aanstippen met zilvernitraat, geen tampons, en het bloeden zou met een klein weekje wel gestopt zijn. Zwemmen zou dan geen probleem meer opleveren.
"Oh, je bent nu op vakantie en bloedt nog steeds? Vooral niet zwemmen hoor!"
Vandaar dat ze het ook steeds bijstellen natuurlijk en steeds doen alsof dat normaal is. Het kan een week duren, oh nee, het kan twee weken duren, nog een paar dagen, nee zes weken is normaal.quote:Op woensdag 24 juli 2013 19:17 schreef mcmlxiv het volgende:
Een mens is geen machine, een arts is geen god. Hij / zij doet een soort van best guess gebaseerd op andere vergelijkbare gevallen. Dat kan uitkomen, maar er kan ook van alles tussenkomen.
Geen rechten ontlenen aan de diagnoses van een arts?quote:Net doen alsof je aan een dergelijke uitspraak enig recht kunt ontlenen is gewoon te idioot voor woorden.
Jij denkt dus dat een mens een machine is? En jij gaat ervan uit dat wat TS zegt precies klopt? Ik ken geen enkele arts die harde datums noemt. Dat is altijd met mitsen en maren en slagen om de arm. TS wou gewoon op vakantie en heeft gehoord wat hij wilde horen. En ja, heel misschien heeft de arts vergeten een foldertje mee te geven. Nou poeh.quote:Vandaar dat ze het ook steeds bijstellen natuurlijk en steeds doen alsof dat normaal is. Het kan een week duren, oh nee, het kan twee weken duren, nog een paar dagen, nee zes weken is normaal.
Dat zou je als levertijd niet pikken, laat staan van een doorlopende bloeding.
Welk recht denk je daaraan te kunnen ontleden dan? Vertel?quote:Geen rechten ontlenen aan de diagnoses van een arts? Die's nieuw.
Bij mij is ook een stukje van mijn baarmoederhals weggehaald, onder plaatselijke verdoving, maar daar werd ook gezegd tot 6 weken. Bij een vriendin van me hetzelfde verhaal en bij 2 anderen die ik ken ook hetzelfde verhaal.quote:Op woensdag 24 juli 2013 15:58 schreef papernote het volgende:
[..]
Aansprakelijk voor wat? Heeft TS wel gemeld dat hij op vakantie ging? Had de arts dit kunnen weten? Wie zegt dat het getal van zes weken wel klopt en de initiële voorlichting inderdaad fout was, wellicht heeft ze gewoon enorme pech? Wat is de schade (in geld)?
Wie zegt dat jij dezelfde behandeling hebt gehad als de vrouw van TS? En dat daarvoor dezelfde hersteltijd geldt? Sowieso ging er bij de vrouw van TS iets mis (lichamelijk), want ze moest worden geholpen met zilvernitraat.quote:Op woensdag 24 juli 2013 19:45 schreef erodome het volgende:
[..]
Bij mij is ook een stukje van mijn baarmoederhals weggehaald, onder plaatselijke verdoving, maar daar werd ook gezegd tot 6 weken. Bij een vriendin van me hetzelfde verhaal en bij 2 anderen die ik ken ook hetzelfde verhaal.
Dat getal van 6 weken klopt wel, alhoewel ik geen 6 weken gebloed heb werd er wel voor gewaarschuwt dat dat kon, of dat je toch tussendoor weer ging bloeden. Net zoals er werd gewaarschuwt dat ik in die periode niet mocht zwemmen, geen seks mocht hebben, geen tampons mocht gebruiken(ook niet als ik gestopt was met bloeden en ongesteld werd).
Alles is even vlotjes langsgelopen, daarnaast kreeg ik een foldertje over deze ingreep.
Het is toch echt wel de normale gang van zaken dat de arts ervoor zorgt dat je als patient weet wat normaal is en wanneer je aan de bel moet trekken, maar ook wat je niet moet doen wat het genezingsproces in de weg kan zitten of zelfs infectiegevaar oplevert.
Het lijkt me ook best heel naar als de arts zegt 1 week en je daarna nog bloed, dan komt er wat wat bezorgdheid bij kijken dat er misschien wat mis is, dan stel je dat bij omdat de arts zegt 2 weken, dan weer die bezorgdheid dat er wat mis is, om dan uiteindelijk een keer te horen dat 6 weken normaal is, dat je dus om niets in de stress hebt gezeten.
Het is dezelfde ingreep en er ging niets mis. Buiten het feit dat het zes keer langer blijft bloeden dan aanvankelijk gezegd werd.quote:Op woensdag 24 juli 2013 20:04 schreef papernote het volgende:
[..]
Wie zegt dat jij dezelfde behandeling hebt gehad als de vrouw van TS? En dat daarvoor dezelfde hersteltijd geldt? Sowieso ging er bij de vrouw van TS iets mis (lichamelijk), want ze moest worden geholpen met zilvernitraat.
Ik kan me prima het volgende indenken: hersteltijd is een week, het bloeden duurt langer, arts zegt "kijk het nog een weekje aan", helpt daarna met zilvernitraat en meldt dat het nu zes weken duurt.
quote:Op woensdag 24 juli 2013 20:04 schreef papernote het volgende:
[..]
Wie zegt dat jij dezelfde behandeling hebt gehad als de vrouw van TS? En dat daarvoor dezelfde hersteltijd geldt? Sowieso ging er bij de vrouw van TS iets mis (lichamelijk), want ze moest worden geholpen met zilvernitraat.
Ik kan me prima het volgende indenken: hersteltijd is een week, het bloeden duurt langer, arts zegt "kijk het nog een weekje aan", helpt daarna met zilvernitraat en meldt dat het nu zes weken duurt.
Dat heb ik dus ook gehad, net als die andere vrouwen die ik meenam in dat stukje tekst. Is een vrij veel voorkomend iets(hiervoor is die enting in het leven geroepen voor meisjes).quote:later celweefsel dat voor afwijkende pap-waardes zorgde
Heb jij je annuleringsverzekering nu al eens gebeld?quote:Op woensdag 24 juli 2013 20:07 schreef Splackavellie02 het volgende:
[..]
Het is dezelfde ingreep en er ging niets mis. Buiten het feit dat het zes keer langer blijft bloeden dan aanvankelijk gezegd werd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |