Ik bedoel maar.quote:Op woensdag 17 juli 2013 13:39 schreef Elan het volgende:
[..]
Tot wel 200.000 doden en jij noemt dit drama iets goeds voor de menselijkheid. Jij spoort echt niet helemaal.
Alle omgekomen Joden zijn ook goed voor de mensheid geweest.quote:Op woensdag 17 juli 2013 13:44 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het doel heiligt de middelen, en het doel was weg met het bloeddorstig fascisme, dus dat is aardig uitgekomen kan ik wel zeggen, de verschrikkingen van de oorlog konden de Duitsers zich dit keer (wat ze tijdens WOI wel deden grotendeels dan) niet aan onttrekken, voor iedereen diende duidelijk te zijn wat de gevolgen zijn van Hitlers bewind, de Duitsers zijn zelf verantwoordelijk, inclusief aan de schade in eigen land en wat jij daarvan vindt, of van mij, ach ik houd het maar op ontwetendheid van jouw kant.
En ik maar denken dat dit plan van Van Der Laan komt maar volgens jou is het dus een vooropgezet plan van 'het Joodse front' voor financieel gewin waar doen me die vooroordelen ook weer aan denken.quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:41 schreef Samson het volgende:
Pfff, wat een gezeur weer van het Joodse front. Dat was toen en dit is nu. Je kunt de geschiedenis niet terugdraaien en een financieel gebaar voor dit soort "schade" is natuurlijk het slechtste wat je kunt doen. Dan geef je al aan dat het enkel om de centen gaat en helemaal niet om genoegdoening...
En ik maar denken dat van der Laan onderdeel is van het Joodse front....quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:50 schreef DeParo het volgende:
[..]
En ik maar denken dat dit plan van Van Der Laan komt.
Kennelijk heb jij het niet begrepen.quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:40 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Alle omgekomen Joden zijn ook goed voor de mensheid geweest.![]()
Welk Joodse front, namen, hoofdkwartier vertel!?quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:51 schreef Samson het volgende:
[..]
En ik maar denken dat van der Laan onderdeel is van het Joodse front....
Ben jij wel helemaal fris?quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:52 schreef DeParo het volgende:
[..]
Welk Joodse front, namen, hoofdkwartier vertel!?
quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:52 schreef DeParo het volgende:
[..]
Welk Joodse front, namen, hoofdkwartier vertel!?
Zoals ik al zei, het was min of meer onderdeel van de ideologische oorlog, op korte termijn konden ze de Duitsers toch niet overtuigen om een einde te maken aan de oorlog, de bombardementen hadden als doel de gevolgen van Hitlers beleid onder ogen te brengen van de Duitse bevolking, niets laf aan overigens genoeg piloten die daarbij om het leven zijn gekomen en dan hebben we het over relatief zeer grote aantallen, tijdens en na WOI kregen de Duitsers weinig mee van de verschrikkingen, dat was nu wel iets anders.quote:Op woensdag 17 juli 2013 14:29 schreef Elan het volgende:
[..]
De laffe bombardementen op Hamburg en Dresden werden juist als propaganda gebruikt door de nazi's om vooral de strijd niet op te geven.
Algemeen gedachtegoed in die tijd was dat de geallieerden elke Duitse stad in de as zouden leggen alvorens elke Duitse te verkrachten, mede gevoed door juist zulke weerzinwekkende bombardementen..
Dat is inderdaad spijtig.quote:Op woensdag 17 juli 2013 16:34 schreef arjan1212 het volgende:
[..]
Behalve dan de leden van het Duitse verzet die tijdens de bombardementen omkwamen.
Wanneer gaan de Turken terugbetalen aan de Armenen, en de Grieken, heb je al enig idee?quote:Op woensdag 17 juli 2013 14:37 schreef Meki het volgende:
Wordt dit ook gedaan voor Surinamers en Indonesiërs waar de Nederlandse staat of rooftocht ging en alles ging stelen en de bevolking onderdrukken.
Jij begon over een Joods front, ik ben zeer benieuwd, heb je een lijst, hoe worden ze gefinancierd, wat zijn hun doelstellingen eigenlijk heb je al navraag gedaan?quote:
Zoals ik al zei, je hebt het niet begrepen, anders zou je zo'n opmerking niet maken dat blijkt maar weerquote:Op woensdag 17 juli 2013 17:53 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Zo werd tenminste voor veel mensen duidelijk wat de gevolgen waren van Hitlers bewind.
quote:
Nou ja, ik vind het wel een geruststelling eigenlijk te weten dat alle Joden in ieder geval nog ergens voor gestorven waren. Anders zou het ook zo zonde geweest zijn. Maar goed, dat je daar anders in staat moet je zelf weten natuurlijk.quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:56 schreef DeParo het volgende:
Zoals ik al zei, je hebt het niet begrepen, anders zou je zo'n opmerking niet maken dat blijkt maar weer![]()
.
Zoiets heet een gemeentekas, overigens is er vaak wel een potje voor dit soort zaken, maar stel je voor he dat jij de fouten van je voorouders zou moeten rechtzetten.quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:57 schreef Samson het volgende:
Stel dat je het nu idd zou doen zoals hij voorstelt. Wie zn geld moet er dan richting evt. nabestaanden? Hoe gaat dat dan vorm krijgen in van der Laan zn hoofd? Het moet toch ergens vandaan komen lijkt me?
Natuurlijk is het onrechtmatig, overigens kan een rechter ook op emotionele gronden beslissen onrechtmatig, maar dat terzijde.quote:Op woensdag 17 juli 2013 17:57 schreef HiZ het volgende:
Overigens, dat er 'rente bij zou horen', dat zou alleen het geval zijn als de gemeente die heffingen onrechtmatig had opgelegd. Moreel verantwoord waarschijnlijk niet, maar onrechtmatig?
Dat zijn jouw woordenquote:Op woensdag 17 juli 2013 17:58 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nou ja, ik vind het wel een geruststelling eigenlijk te weten dat alle Joden in ieder geval nog ergens voor gestorven waren. Anders zou het ook zo zonde geweest zijn. Maar goed, dat je daar anders in staat moet je zelf weten natuurlijk.![]()
Toon eerst maar eens aan dat dat de fouten van mijn voorouders zijn geweest, dan praten we verder. Zolang zoiets niet aantoonbaar is dan betaal ik liever nietquote:Op woensdag 17 juli 2013 17:59 schreef DeParo het volgende:
[..]
Zoiets heet een gemeentekas, overigens is er vaak wel een potje voor dit soort zaken, maar stel je voor he dat jij de fouten van je voorouders zou moeten rechtzetten.
[..]
Is dat een serieuze vraag ofquote:Op woensdag 17 juli 2013 18:01 schreef Wokkel het volgende:
Wanneer je ten onrechte wordt bekeurd en niet op tijd bezwaar indient krijg je je geld niet terug, waarom nu na 70 jaar wel?
Is een onterechte bekeuring dan niet kil of bureaucratisch?
Is er een verschil tussen iemand die in 1947 een bekeuring (boete) kreeg of iemand die het in 2013 krijgt?quote:
De gemeente Amsterdam heeft de mogelijkheid om dat voor de gehele gemeente te beslissen, dus als de gemeente Amsterdam beslist om terug te betalen op basis van fouten die in het verleden gemaakt zijn of jouw voorouders daar nu wel of niet bij waren betrokken, dan heb jij dat maar te accepteren en als je een beetje waardigheid hebt dan juich je dat ook nog toequote:Op woensdag 17 juli 2013 18:02 schreef Samson het volgende:
[..]
Toon eerst maar eens aan dat dat de fouten van mijn voorouders zijn geweest, dan praten we verder. Zolang zoiets niet aantoonbaar is dan betaal ik liever nietWat zeg ik? ik betaal uberhaupt liever niet om de al in mijn eerst reactie geposte reden.
Ja.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:03 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Is er een verschil tussen iemand die in 1947 een bekeuring (boete) kreeg of iemand die het in 2013 krijgt?
quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:04 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Want? In beide gevallen is er (niet tijdig) bezwaar gemaakt?
Heeft niets met waardigheid te maken hoor, het gaat hier om financiële genoegdoening....... en ik juich dergelijke acties helemaal niet toe.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:03 schreef DeParo het volgende:
[..]
De gemeente Amsterdam heeft de mogelijkheid om dat voor de gehele gemeente te beslissen, dus als de gemeente Amsterdam beslist om terug te betalen op basis van fouten die in het verleden gemaakt zijn of jouw voorouders daar nu wel of niet bij waren betrokken, dan heb jij dat maar te accepteren en als je een beetje waardigheid hebt dan juich je dat ook nog toe![]()
.
Sowieso het idee dat je dergelijk leed af kunt kopen met geld, en dan ook nog eens middels een wassen neus...quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:05 schreef Samson het volgende:
[..]
Heeft niets met waardigheid te maken hoor, het gaat hier om financiële genoegdoening....... en ik juich dergelijke acties helemaal niet toe.
Het gaat hierbij om rechtzetten van een fout, een grove fout die nooit gemaakt had moeten worden en die uiterst pijnlijk is zo vlak na de oorlog, dat het slechts financiële genoegdoening is dat zijn jouw woorden, maar goed jij had het ook over een Joods front, dus ik denk dat jij niet zo goed weet wat er leeft binnen de Joodse bevolking van Nederland.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:05 schreef Samson het volgende:
[..]
Heeft niets met waardigheid te maken hoor, het gaat hier om financiële genoegdoening....... en ik juich dergelijke acties helemaal niet toe.
Als ik een joodse nabestaande met enig zelfrespect zou zijn zou ik zeggen: schuif die Euro's maar in je reet.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:07 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Sowieso het idee dat je dergelijk leed af kunt kopen met geld, en dan ook nog eens middels een wassen neus...
Het gaat om erfpacht van tijdens de oorlogsjaren.....quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:07 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Dat doet niets af aan een boete die in 1947 wordt opgelegd.
Het gaat om erfpacht van tijdens de oorlogsjaren het lijkt me duidelijk dat die foto dus zeer relevant is.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:07 schreef Samson het volgende:
Begrijp niet echt waarom er een foto wordt geplaatst die geheel offtopic is?
Precies.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:08 schreef Samson het volgende:
[..]
Als ik een joodse nabestaande met enig zelfrespect zou zijn zou ik zeggen: schuif die Euro's maar in je reet.
Dan begrijp ik het nog steeds niet waarom je deze foto van uitgehongerde personen plaatst.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:10 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het gaat om erfpacht van tijdens de oorlogsjaren.....
Maar....is die erfpacht ook geïnd?quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:09 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het gaat om erfpacht van tijdens de oorlogsjaren.....
Dus jij zegt dat Joden geen zelfrespect hebben?!quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:08 schreef Samson het volgende:
[..]
Als ik een joodse nabestaande met enig zelfrespect zou zijn zou ik zeggen: schuif die Euro's maar in je reet.
Die werd aangeslagen in 1947. Als er toen bezwaar was gemaakt had de bezwaarmaker glansrijk de boel gewonnen toch?quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:09 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het gaat om erfpacht van tijdens de oorlogsjaren.....
In veel gevallen is dat dus wel degelijk gebeurd.quote:
Omdat diezelfde Amsterdamse meneer, die tijdens de oorlog uitgehonderd in een van die kampen zat, voor diezelfde periode is beboet door de Amsterdamse gemeente zo.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:10 schreef Samson het volgende:
[..]
Dan begrijp ik het nog steeds niet waarom je deze foto van uitgehongerde personen plaatst.
Op mijn laptop zie ik dat het momenteel 17 juli 2013 is. Er gebeuren momenteel talloze andere misschien nog wel ergere gruweldaden. Laten we daar op focussen ipv zoveel jaar na dato een financiële genoegdoening regelen voor evt. nabestaanden van toevallig deze oorlog.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:08 schreef DeParo het volgende:
[..]
Het gaat hierbij om rechtzetten van een fout, een grove fout die nooit gemaakt had moeten worden en die uiterst pijnlijk is zo vlak na de oorlog, dat het slechts financiële genoegdoening is dat zijn jouw woorden, maar goed jij had het ook over een Joods front, dus ik denk dat jij niet zo goed weet wat er leeft binnen de Joodse bevolking van Nederland.
Dat is dus het probleem, nee, dat is niet gebeurd, Joden kregen hun huizen niet eens terug als ze terugkeerden en andere mensen woonden er, veel Joden mochten niet eens blijven helaas.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:12 schreef Wokkel het volgende:
[..]
Die werd aangeslagen in 1947. Als er toen bezwaar was gemaakt had de bezwaarmaker glansrijk de boel gewonnen toch?
Je ziet toch wat ik zeg, gaarne mijn woorden niet verdraaien, dank uquote:Op woensdag 17 juli 2013 18:11 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dus jij zegt dat Joden geen zelfrespect hebben?!
Toeval bestaat niet, deze oorlog is zo'n beetje de het ergste wat de Nederlandse bevolking ooit is overkomen, het is inmiddels toch wel een beetje bekend wat voor kwalijke rol de Nederlanders hebben gespeeld gedurende deze jaren, dat rechtzetten vind ik zeer van belang, het getuigt van respect en tolerantie die hopelijk vandaag de dag meer te vinden is dan toentertijd, dat blijkt weer.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:12 schreef Samson het volgende:
[..]
Op mijn laptop zie ik dat het momenteel 17 juli 2013 is. Er gebeuren momenteel talloze andere misschien nog wel ergere gruweldaden. Laten we daar op focussen ipv zoveel jaar na dato een financiële genoegdoening regelen voor evt. nabestaanden van toevallig deze oorlog.
En dat leed is nu 66 jaar na dato geleden. Tot een week geleden hoorde je niemand over die boetes of aanslagen, blijkbaar leefde het dus niet echt bij nabestaanden.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:13 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat is dus het probleem, nee, dat is niet gebeurd, Joden kregen hun huizen niet eens terug als ze terugkeerden en andere mensen woonden er, veel Joden mochten niet eens blijven helaas.
Dat is wat jij in ieder geval insinueert, dat ze geen zelfrespect hebben, als ze het geld aanpakken ik vind dat een zeer kwalijke opmerking.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:14 schreef Samson het volgende:
[..]
Je ziet toch wat ik zeg, gaarne mijn woorden niet verdraaien, dank u
Het is veel kwalijker om te insinueren dat dergelijk leed met een financiële tegemoetkoming een soort van afgekocht kan worden. Dan ben je kennelijk niet zo overtuigd van het leed wat je is aangedaan, of je mist een gezonde dosis zelfrespect.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:15 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat is wat jij in ieder geval insinueert, dat ze geen zelfrespect hebben, als ze het geld aanpakken ik vind dat een zeer kwalijke opmerking.
En om dat leed goed te maken is nooit of zelden iets voor gedaan, en vertrouw mij maar, deze verhalen waren al wat langer bekend, er is nu schijnbaar wat meer bronmateriaal voor, dat is echter wel een belangrijke ontwikkeling te noemen voor de gevolgen van het aanpakken van deze grove misdaad jegens de Joodse bevolking in Nederland.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:15 schreef Wokkel het volgende:
[..]
En dat leed is nu 66 jaar na dato geleden. Tot een week geleden hoorde je niemand over die boetes of aanslagen, blijkbaar leefde het dus niet echt bij nabestaanden.
Hoewel het niet relevant is voor deze zaak; het claim-gedrag van sommige 'nabestaanden' is wel degelijk van een twijfelachtige moraal. Het woord lijkenpikkerij ligt dan voor in de mond.quote:Op woensdag 17 juli 2013 18:15 schreef DeParo het volgende:
[..]
Dat is wat jij in ieder geval insinueert, dat ze geen zelfrespect hebben, als ze het geld aanpakken ik vind dat een zeer kwalijke opmerking.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |