Ik heb er 1 op de kop getikt bij de kringloopquote:Op zaterdag 20 juli 2013 12:16 schreef Miii3 het volgende:
Wat een geweldige dingen komen er weer voorbij! Ik ben nu bezig met de South Bay Shawlette. Het duurde ff voor ik doorhad hoe hij moest, maar na 5x uithalen denk ik dat ik het nu goed doe. Binnenkort wil ik ook proberen tunisch te gaan haken, heb al wat filmpjes bekeken en het ziet er erg leuk uit! Alleen valt me op dat tunische haaknaalden niet echt makkelijk te krijgen zijn? Staat er ook ergens hoe je zo'n plaatje moet vertalen naar een patroon? Lijkt me namelijk wel erg lastig..
ik heb er daar ook 1 gevonden! En er zit hier in eindhoven en klein winkeltje die ze ook verkoopt. Quiltpuzzel geloof ik dat het heetquote:Op zaterdag 20 juli 2013 12:20 schreef Mirjam het volgende:
[..]
Ik heb er 1 op de kop getikt bij de kringloopHet loont wel daar af en toe in de bak met breinaalden te graaien, soms heb je geluk
Wibra had er laatst ook liggen bij mijquote:Op zaterdag 20 juli 2013 12:47 schreef Miii3 het volgende:
Op Marktplaats had ik ook een paar advertenties gezien van mensen die ze per set aanboden. Ik heb zelf wel een tunische haaknaald, maar dan voor zpagetti. Hier in de buurt is ook een kringloopwinkel, daar zal ik binnenkort eens kijken :-) En het was inderdaad een gepuzzel Trui! Ik ben op zich ook nog een beginnend haker denk ik, maar ik vind de uitdaging dan ook wel erg leuk! (Al was ik wel in staat met de sjaal te stoppen na de 3e en 4e keer uithalen haha)
oh wow! Heel gaaf. Was het op een frame van een oude plu of hoe doe je dit. Helemaal gaaf.quote:
ik had zo'n kinder paraplu wat met plastic was, en van die dopjes op de uiteindes had, die heb ik er af gehaald en bekleed met het haakwerkquote:Op zaterdag 20 juli 2013 13:09 schreef CREADO het volgende:
[..]
oh wow! Heel gaaf. Was het op een frame van een oude plu of hoe doe je dit. Helemaal gaaf.
supergaaf! En dan uit je hoofd? Heb je hem nog of cadeau weggegeven. Heel origineel.quote:Op zaterdag 20 juli 2013 13:10 schreef Ynske het volgende:
[..]
ik had zo'n kinder paraplu wat met plastic was, en van die dopjes op de uiteindes had, die heb ik er af gehaald en bekleed met het haakwerk
ja uit mn hoofdquote:Op zaterdag 20 juli 2013 13:14 schreef CREADO het volgende:
[..]
supergaaf! En dan uit je hoofd? Heb je hem nog of cadeau weggegeven. Heel origineel.
echt heel knap. Ik denk niet dat ik het geduld zou hebben hahahah.quote:Op zaterdag 20 juli 2013 13:15 schreef Ynske het volgende:
[..]
ja uit mn hoofd
ik heb m nog, en gebruik m in de zomerzon ook wel vaker
Als je goed kijkt naar je gehaakte toeren, zie je steeds van die verticale streepjes in je werk, waar je ook je haaknaald onder doorsteekt bij het opnemen van de steken.quote:Op zaterdag 20 juli 2013 20:38 schreef Mirjam het volgende:
Voor de mensen die wel eens tunisch haken, hoe tel je het aantal toeren dat je gehad hebt?
Is dat een kwestie van de steekjes helemaal aan het uiteinde van je werk tellen? Of is daar een andere techniek voor?
Ikweet dus niet hoeveel toeren ik sl gehad heb en weet niet hoe ik dat goed moet tellen
Ik heb bij mijn plaatselijke wolwinkeltje een tunische haaknaald gescoord.quote:Op zaterdag 20 juli 2013 12:16 schreef Miii3 het volgende:
Wat een geweldige dingen komen er weer voorbij! Ik ben nu bezig met de South Bay Shawlette. Het duurde ff voor ik doorhad hoe hij moest, maar na 5x uithalen denk ik dat ik het nu goed doe. Binnenkort wil ik ook proberen tunisch te gaan haken, heb al wat filmpjes bekeken en het ziet er erg leuk uit! Alleen valt me op dat tunische haaknaalden niet echt makkelijk te krijgen zijn? Staat er ook ergens hoe je zo'n plaatje moet vertalen naar een patroon? Lijkt me namelijk wel erg lastig..
ah, ok, duidelijk thanksquote:Op zaterdag 20 juli 2013 22:17 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Als je goed kijkt naar je gehaakte toeren, zie je steeds van die verticale streepjes in je werk, waar je ook je haaknaald onder doorsteekt bij het opnemen van de steken.
Één zo'n streepje is één steek, dus als je het aantal streepjes boven elkaar telt, heb je het aantal toeren
Hier zie je die streepjes goed:
[ afbeelding ]
ik in Leiden, maar daar vind ik zelden wat hoor, dit was écht een toevalstreffer. Mijn ervaring is wel hoe crappier de kringloop qua spullen, hoe groter de kans dat ze haakgerelateerde dingen hebbenquote:Op zaterdag 20 juli 2013 22:34 schreef Lijnloos het volgende:
BT, geweldig hoor!
Ik heb mijn tunisce naald geloof ik bij mijn "oude" vaste in de buurt winkeltje gekocht. De winkel die nu in het dorp zit hier, heeft het ook wel geloof ik. Heb toen een 3.5 gekocht voor de catania.
Wat vinden jullie toch veel leuke hobbyspullen bij de kringloop. Ik kijk regelmatig effe, maar vind echt nooit iets hobby.wol-gerelateerds. Waar kijken jullie???
dat klopt ja, tenzij je een paar uur flink zoekt op het internet en de pdf vind. Jij kan ook gewoon een pm naar mij sturen met je email adres en dan komt de poes zo je inbox ingevlogen.quote:Op zaterdag 20 juli 2013 22:08 schreef blabbel6 het volgende:
Leuke kat Angel!
Ik heb op Ravelry gezocht naar het patroon. Klopt het dat je er een tijdschrift van 17 dollar voor moet kopen?![]()
Newborn hat op Ravelry, zo ben ik bij het patroon gekomenquote:Op zaterdag 20 juli 2013 21:40 schreef HarrrrieH het volgende:
DonnaRush: Hoe heb je die schattige mutsjes gemaakt? Is er een patroon van en welke wol heb je gebruikt? Ik wil er voor komende week eentje maken. (Als dat op tijd lukt)
oeh, leuk!!quote:Op zondag 21 juli 2013 12:51 schreef Angelof9 het volgende:
Ik heb een simpel armbandje gehaakt. Was wel leuk, ik denk dat ik er nog een paar maak.
[ link | afbeelding ]
wow, ik had dit helemaal gemist, maar wat leuk allemaal! ♥quote:Op donderdag 18 juli 2013 15:52 schreef DonnaRush het volgende:
Even wat recente projectjes showen
[ afbeelding ]
2 babymutsjes
[ afbeelding ]
Nog een paar sandaaltjes
[ afbeelding ]
Doily slinger
[ afbeelding ]
Uiltjes mania haha!
Heb ik nooit gedaan. Althans die ketting van lossen bedoel je toch? Ik zie dat als decoratierandje.quote:Op zondag 21 juli 2013 21:47 schreef Mirjam het volgende:
Moet je bij tunisch haken de foundation row ook meetellen als toer eigenlijk?
nee, de eerste keer heen en weer zeg maar, die je op je ketting van lossen maaktquote:Op zondag 21 juli 2013 23:03 schreef Lijnloos het volgende:
[..]
Heb ik nooit gedaan. Althans die ketting van lossen bedoel je toch? Ik zie dat als decoratierandje.
De ketting van lossen tel ik niet mee, alles daarna wel.quote:Op zondag 21 juli 2013 23:16 schreef Mirjam het volgende:
[..]
nee, de eerste keer heen en weer zeg maar, die je op je ketting van lossen maakt
in tutorials hebben ze het over de foundation row en daarna row 1 dus ik ben een beetje in de war of het wel of niet moet
OKquote:Op zondag 21 juli 2013 23:26 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
De ketting van lossen tel ik niet mee, alles daarna wel.
Dus de eerste forward pass waarbij je alle lusjes opneemt + de reverse pass waarbij je ze allemaal afwerkt, tel ik als toer 1
Same here!quote:Op zondag 21 juli 2013 23:26 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
De ketting van lossen tel ik niet mee, alles daarna wel.
Dus de eerste forward pass waarbij je alle lusjes opneemt + de reverse pass waarbij je ze allemaal afwerkt, tel ik als toer 1
Heb idd een boel mutsjes gevonden, maar ben eigenlijk meer op zoek naar een leuk nederlands patroon. Mijn engels is nl niet zo goed.... Welke wol heb je gebruikt?quote:Op zondag 21 juli 2013 08:00 schreef DonnaRush het volgende:
[..]
Newborn hat op Ravelry, zo ben ik bij het patroon gekomen
Die witte heb ik als variant zelf verzonnen. .
pff simpel? Van een patroontje of uit je hoofd? Ziet er toch lastig uit.quote:Op zondag 21 juli 2013 12:51 schreef Angelof9 het volgende:
Ik heb een simpel armbandje gehaakt. Was wel leuk, ik denk dat ik er nog een paar maak.
[ link | afbeelding ]
Da's best lastig ja. Op internet lees ik vaak dat mensen een draad maximaal 2-3 steken ongebruikt laten hangen aan de achterkant, anders pakken ze een nieuwe draad.quote:Op maandag 22 juli 2013 21:43 schreef Mirjam het volgende:
Als je vrij veel kleurwisselingen hebt met tunisch haken, is het dan handiger om steeds de draad af te knippen en opnieuw door te halen als je die kleur weer nodig hebt? Of juis tniet?
Ik word een beetje gek van al die draden die door elkaar lopen, nu al
wat prefereer jij, of maakt het op zich niet uit of je wel of niet knipt?quote:Op maandag 22 juli 2013 21:54 schreef BrainTeaser het volgende:
[..]
Da's best lastig ja. Op internet lees ik vaak dat mensen een draad maximaal 2-3 steken ongebruikt laten hangen aan de achterkant, anders pakken ze een nieuwe draad.
Ik heb bij m'n plaatselijke wolwinkeltje zogenaamde breivisjes gehaald, daar wikkel je een flink stuk draad omheen en zo kun je ze makkelijk uit elkaar houden. Ik werk dan ook vaak met meerdere draden van dezelfde kleur (bijv. zwart bij Mario en Luigi), zodat je niet steeds de draad af hoeft te knippen na een paar steken
Dit zijn breivisjes:
[ afbeelding ]
dus na meer dan vijf steken ongebruikt toch knippen?quote:Op maandag 22 juli 2013 21:59 schreef BrainTeaser het volgende:
Ik zou proberen zo min mogelijk te knippen, omdat het anders echt een warboel van draadjes wordt aan de achterkant. Dat werd het bij mij namelijk alsnog..
Tegelijkertijd zou ik een ongebruikte draad dus ook niet over meer dan 4-5 steken 'heen tillen', omdat je dan het risico loopt dat het gaat trekken.
Met die twee principes kom je dus vanzelf uit op meerdere draden per kleur.
ah, zo, die snap k iddquote:Op maandag 22 juli 2013 22:12 schreef BrainTeaser het volgende:
Als ik bijv. 4 zwarte, 6 witte en dan weer 4 zwarte steken moet hebben, laat ik de zwarte draad na die eerste 4 steken gewoon hangen aan de achterkant, en die pik ik weer op bij de reverse pass. Na de 6 witte vakjes pak ik dus een hele nieuwe zwarte draad en daar haak ik de volgende 4 zwarte steken mee.
De draad afknippen na de forward pass is eigenlijk zonde, omdat je diezelfde draad weer nodig hebt bij de reverse pass.
mooi zeg!quote:Op maandag 22 juli 2013 23:44 schreef trui het volgende:
de 'blue jeans shawl' moest ineens nog wat sneller af dan ik dacht ontdekte ik vandaag. gisteravond was ik tot zover gekomen:
[ afbeelding ]
vanavond er nog een stukje aangehaakt en hij staat nu strak in de spelden.
[ afbeelding ]
met dat mooie weer is ie vast op tijd droog, zodat ik 'm woensdag cadeau kan doen. pfiew!
Ja, ik zag meer voorbeelden waar de punt er niet aan zat en vond dat er eigenlijk veel draagbaarder uit zien. Op deze foto lijkt ie wel een beetje onaf, maar volgens mij is dat bij 't omslaan niet zo.quote:Op dinsdag 23 juli 2013 10:09 schreef Angelof9 het volgende:
Heb je er eigenlijk bewust geen driehoek van gemaakt?
Trui mag ik ook bij jou stage lopenquote:Op dinsdag 23 juli 2013 12:38 schreef trui het volgende:
ik heb 'm zojuist alvast cadeau gedaan (kwam er vanochtend ineens achter dat ik morgen helemaal niet op m'n werk ben, en 't is voor m'n vertrekkende stagiaire . dus goddank was ie vanmorgen al droog.) hij is heel enthousiast ontvangen.
Voor databestanden ben ik heel erg afgeschrikt door mijn laatste ministage. Die bleek zo ingewikkeld te zijn dat de professor het eigenlijk zelf ook niet zo heel goed snapte...quote:Op dinsdag 23 juli 2013 13:05 schreef trui het volgende:
nou er is weer plaats voor een nieuwe. maar je moet wel van onderzoek houden.en niet bang zijn om met lastige databestanden te werken.
ik heb de stapeltoren ook al vaker gegeven waarbij er tot zeker 4 jaar mee gespeeld werdquote:Op woensdag 24 juli 2013 09:22 schreef Miii3 het volgende:
Die sjaal, prachtig! De rest ook!
Mijn neefje krijgt er een broertje of zusje bij. Voor de baby wil ik knuffeldoekjes etc halen, maar voor mijn neefje vind ik het lastiger. Ik wilde eerst Sjakie de stapelslak voor hem haken, maar ik denk dat hij er dan te oud voor is. Hij zal wanneer zijn broertje of zusje geboren wordt ongeveer 1,5 jaar zijn. Want is dan leuk om voor hem te haken? Ik koop liever geen patronen op internet, maar een gratis patroon, of een patroon uit een boekje, zou erg fijn zijn. (Ik ben meer van het kopen van boekjes met patronen dan losse patronen kopen hihi).
Dat stratenplan is wel geniaal!!!quote:Op woensdag 24 juli 2013 09:50 schreef Ynske het volgende:
[..]
ik heb de stapeltoren ook al vaker gegeven waarbij er tot zeker 4 jaar mee gespeeld werd
dit is ook leuk, een visspel
http://www.ravelry.com/patterns/library/fishing-game-kids-toy
of een stratenplan voor autotjes
http://www.ravelry.com/patterns/library/roadway-throw-red-heart
Ja joh, dat gaat ie zeker nog leuk vinden!!quote:Op woensdag 24 juli 2013 10:58 schreef Miii3 het volgende:
Dat stratenplan is inderdaad erg leuk! Die ga ik in m'n achterhoofd houden! Maar de stapelslak kan dus nog zeker voor een jongetje van 1,5? Kan natuurlijk ook en en doen, bijv de stapelslak en iets erbij zoals dat stratenplan...
Geen tassenhengsels en erg weinig keuze in knopen en kralen.quote:
Da's op zich wel een idee. Maar dan moet ik naar de Action en dat wil ik niet.quote:Op woensdag 24 juli 2013 11:08 schreef Muck het volgende:
Phluph, wat ik meestal doe is een goedkoop tasje kopen (Action) en daar de hengsels af slopen
ik heb deze eens besteldquote:Op woensdag 24 juli 2013 13:10 schreef phluphy het volgende:
[..]
Da's op zich wel een idee. Maar dan moet ik naar de Action en dat wil ik niet.
Echtstudio heeft de juiste tassenhengsels, maar geen knopen en kralen.quote:
Leuke knopen, maar de tassenhengsels vind ik niet mooi, cq. is niet wat ik zoek.quote:Op woensdag 24 juli 2013 13:14 schreef Ynske het volgende:
[..]
ik heb deze eens besteld
[ afbeelding ]
http://www.deknopenshop.n(...)s-polka-dot-fuchsia/
bladerlijstje bij knopenshop http://www.deknopenshop.nl/c-244066-4/sluitingen-sleutelhangers/
hier staan er van bamboo
http://www.cchobby.nl/tassenhengsels-frames-og-gespen/
Die zag ik net voorbij komen toen ik googelde. En stoffen.net heeft ook een gigantisch assortiment geloof ik!quote:Op woensdag 24 juli 2013 13:36 schreef trui het volgende:
phluph, kijk nog eens bij hoooked! daar hebben ze leuke tashengsels én leuke knopen (alleen niet zo heel veel kralen geloof ik).
Gaat goed!quote:Op woensdag 24 juli 2013 14:44 schreef Mirjam het volgende:
Ik vind dat ik het best goed doe voor mijn eerste keer tunisch haken
[ afbeelding ]
Awesomequote:Op woensdag 24 juli 2013 16:01 schreef BrainTeaser het volgende:
Ik ben nog steeds het patroon van m'n volgende project aan het uitwerken:
[ afbeelding ]
Let niet op alle typ-ex![]()
Dit is website waar de pin naar verwijst.quote:I use this all the time, so just had to repin it for others to learn, seriously once you master it, you'll never want to do it any other way. Also there are lots of photos and a video to help you learn. Foundation single crochet, this is an excellent tutorial for this fabulous method for your first two rows, keeps them from getting too tight
quote:But whats the point?
• Often times crochet foundation chains are tighter than the rest of the work, but with fsc it will have the same tension without having to use a larger hook.
• With some yarns (such as boucle) it is hard to see the stitches in a traditional foundation chain, but with fsc you dont have to crochet on a chain.
• Even if you prefer making a traditional foundation chain. You can use fsc to add extra stitches to your work without having to take the whole thing apart if you accidentally miss count the number of chains.• Its faster if you do it right! Being able to complete a chain and a row of single crochets at one time can save you time.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |