Ik ken het stuk. Woon zelf in Amsterdam en stond daar altijd te kijken naar de lopers omdat daar iedereen stuk gaat. Heb zelf daarom de laatste paar keren LDL de Utrechtsebrug erin gegooid. Beetje vergelijkingsmateriaal.quote:Op dinsdag 15 oktober 2013 07:36 schreef Ajaxfan het volgende:
[..]
Ah voor mij word het mijn 3e en 2e keer Amsterdam. Streeftijden heb ik mij vorig jaar lellijk op verkeken. Ging weg op een Dam tot Dam tempo tot na een kilometer of 17 dat stuk Wibautstraat (?) kwam waar je eerst door een tunneltje gaat en dan direct een steile brug op.
Daarnaast is de loopanalyse soms geen goede afspiegeling van hoe je echt loopt (op 10m in een winkel of een loopband loop ik nooit losjes). Ik heb altijd een enorme haklanding zeggen ze, en vervolgens na een jaar op schoenen lopen is mn zool achter als nieuw maar middenvoet/voorvoet compleet weggesletenquote:Op donderdag 17 oktober 2013 14:03 schreef DeeBee het volgende:
Volgens mij bestaan er amper Asics van 200 euro...maar daarnaast: als je een beginner bent, kan het wel degelijk schelen.
En goede verkopers houden trouwens ook rekening met je budget en hebben niet het uitgangspunt om je sowieso de duurste schoen aan te smeren... Het kan zijn dat je budget de keuze wat beperkt soms, maar als je dat laat weten zullen ze daar heus zo goed als het gaat rekening mee proberen te houden.
Alleen als je relatief wat ervaring hebt en je looptechniek goed kent, vind ik een loopanalyse een beetje overbodig worden, dan kan je met wat simpeler advies en op basis van ervaring ook wel een paar schoenen aanschaffen.
In een echt goede hardloopwinkel laten ze je daarom niet alleen een stukje rennen maar bekijken ze ook je oude schoenen. Die zou je dus altijd moeten meenemen als je nieuwe/andere schoenen gaat uitzoeken.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 14:36 schreef Tieske89 het volgende:
[..]
Daarnaast is de loopanalyse soms geen goede afspiegeling van hoe je echt loopt (op 10m in een winkel of een loopband loop ik nooit losjes). Ik heb altijd een enorme haklanding zeggen ze, en vervolgens na een jaar op schoenen lopen is mn zool achter als nieuw maar middenvoet/voorvoet compleet weggesleten.
Voor een startende loper is die loopband nuttig inderdaad. Ze kunnen dan vaak zeggen of je een specialere schoen moet hebben of een neutrale aan de hand van de beelden. Bij mij kwam er een jaar of 6 geleden toen ik begon neutraal uit en nog nooit last gehad daarna. Zodra je echt behoorlijk kilometers gaat maken en richting een Dam tot Dam of (halve) marathon gaat merk je het verschil wel tussen kwaliteitsschoenen. Ik heb vanwege mijn lengte + gewicht (2 meter + 90 kilo) een schoen voor de zwaardere loper en dat werkt echt ideaal. Heb nog nooit blessures gehad.quote:Op donderdag 17 oktober 2013 19:30 schreef Tieske89 het volgende:
Ik weet dat ze om oude schoenen vragen, neem ze ook altijd mee. Alleen bij het filmen zien ze dan een "haklanding" (meerdere winkels geweest). Dan wordt het vaak onmogelijk voor de verkoper, omdat z'n verhaal door elkaar gaat lopen. Ik let wel eens op hoe ik land en dat zou best met de hak kunnen zijn, maar mijn gewicht voelt vaak met name op middenvoet. Heb eens een loopanalyse gezien van Kenianen in een marathon. Die leken bij afspelen van achter met de hak te landen, maar bij vertraging van beelden vanaf de zijkant bleken zij op het laatste moment naar middenvoet te draaien.
Wat ik hiermee wilde aangeven was dat loopanalyses wel een beetje een beeld geven, qua pronatie etc. Blessure-preventie is er ook goed mee mogelijk en de gemiddelde beginner moet ook zeker naar een speciaalzaak. Al is het maar omdat je vaak 5 schoenen test en dus voelt wat beter loopt. De voordelen van loopanalyse voor een gevorderde loper schat ik (net als jullie) veel lager in.
inderdaad....gelukkig staan er hier nooit zo veel fotografen langs de kant en de enige foto die ik ooit gekocht heb is die genomen tijdens de Luxmore Grunt.quote:Op zaterdag 19 oktober 2013 18:00 schreef kepler het volgende:
Pff waarom zijn die foto's van de marathon altijd zo duurIk ga dus echt geen 25 euro betalen voor een paar (digitale!) fotos
Hier in Amsterdam vooralsnog droog en koud. Net even de marathon lopers voorbij zien komen.quote:Op zondag 20 oktober 2013 10:07 schreef kepler het volgende:
Alle lopers succes vandaag! Het wordt wel slecht weer...
Prachtig weer geweest, op sommige momenten zelfs zonquote:Op zondag 20 oktober 2013 10:07 schreef kepler het volgende:
Alle lopers succes vandaag! Het wordt wel slecht weer...
Jah inderdaad, ben benieuwd naar de uitslagenquote:Op zondag 20 oktober 2013 17:51 schreef computergirl het volgende:
[..]
Prachtig weer geweest, op sommige momenten zelfs zon
Een PR is altijd mooi. Komt de volgende keer helemaal goed met die 23 seconden!quote:Op zondag 20 oktober 2013 18:27 schreef Ajaxfan het volgende:
Erg tevreden. Was redelijk warm en PR op 1/2 Marathon van 2:01:56 naar 2:00:23 kunnen brengen. Onder de 2 uur redde ik net niet meer qua benen de laatste KM.
Het was heerlijk weer uiteindelijk hoor!quote:Op zondag 20 oktober 2013 17:56 schreef kepler het volgende:
[..]
Jah inderdaad, ben benieuwd naar de uitslagen
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |