abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_125877308
Ik heb ooit iets gelezen of gekeken (dus geen bron) wat ik wel een soort van interessant iets vond.
De wereld werd bestookt met meteorieten. Poef alle dino's en andere grootgebruikers konden het niet meer aan. Weg met die gasten

Apen waren er nog wel en andere soortjes, maar in sommige delen van de aardbol was de vegetatie weg, niets te eten zeg maar. En toen gingen ze uit pure ellende vlees eten, jammerlijk genoeg soms van elkaar neem ik aan. Ik zie zie niet met een pijl en boog. Of een netje en hengeltje wat vangen.
Maar ja eten moet wel

Er zijn dus uiteindelijk twee soorten aap over. De gene die nog plantaardige dingen konden vinden en die losers dat niet hadden wat uiteindelijk de mens vormde . Plausibele verklaring over de Darwin theorie. M.a.w. we zijn hier als mens dankzij de vleesetende aap soort :Y) Volgens de bron die ik niet heb

[ Bericht 2% gewijzigd door Soury op 29-04-2013 21:03:52 ]
Iedereen is een kutlultrut
Muizen? Kleine harige opdonders met een kaas fixatie., en Lucie Ball die gillend op een tafel staat in een oudbollige tv serie. En een vaste PI is KUT !!!! NIET doen
pi_125882457
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 19:45 schreef Molurus het volgende:

[..]

Koeien en schapen enzo zeker. :P

[..]

You tell me.

[..]

Vlees eten is hier niet het probleem, dat doen we al miljoenen jaren. :P

De vraag is of vegetariërs die uit principe vegetariër zijn een legitieme reden hebben om te verwachten dat er overal rekening met hen wordt gehouden. En wat mij betreft is dat in essentie geen andere vraag dan de vraag of een roker dat mag verwachten. Het antwoord daarop is 'nee'.

[..]

Veel plezier met je film. ;)
Oké ik had je dus al een bron gegeven dat er ook Vegetariërs onder de eerste
''mensachtige'' waren, maar dat is niet genoeg begrijp ik.

Iets later.... 6e eeuw v.Chr.

De vroegste berichten over mensen die bewust geen vlees eten komen uit het oude India.
Veel religies in dit gebied verboden namelijk geweld tegen dieren.
Ook in het oude Griekenland waren er groepen mensen die op religieuze of filosofische
gronden geen vlees aten.

De Griekse wiskundige Pythagoras, die in de 6e eeuw v.Chr. leefde, huldigde bijvoorbeeld het principe om geen levende wezens te doden en nooit vlees te eten. Tot in de 19e eeuw werden vegetariërs daarom ‘Pythagoreeërs’ genoemd.

De wegbereiders van het vegetarisme zoals we dat nu kennen, deden voor het eerst van zich
spreken in het Europa van de renaissance. En in 1847 kregen Britse vegetariërs als eerste een
officiële vereniging. Veel vegetariërs waren er toen nog niet.

Echt populair werd vegetarisme pas toen de hippiebeweging in de jaren 1960 het principe omarmde.


en daarom worden alle VegetarIérs nu ineens Hippies genoemd :')

Bron: (8> http://nl.wikipedia.org/wiki/Pythagorisme_(Pythagoras)

Dus eigenlijk zijn wij Pythagoristen :P

ik vraag aan niemand om rekening met mij te houden, maar ik eet gewoon geen vlees
is dat nu zo'n Big Deal?

Wie heeft daar in godsnaam last van dan?

En dan nog even over het verschil van spijsvertering en darmen etc,
waar ik ook weer voor gek werd verklaard

Verschil is er gewoon omdat, zoals ik al eerder heb vermeld dit soort dingen
passen zich aan aan de leefgebieden en gewoontes van mensen én dieren.

Jappanners hebben een andere spijsvertering dan Hollanders.

Toch zit er verschil in welk soort voedsel u het best kunt gebruiken. Of u efficiënter stamppot of sushi verteert is afhankelijk van de eetcultuur waar u in bent grootgebracht, blijkt uit een opzienbarende studie in Nature.

Onderzoekers ontdekten dat Japanners de complexe suikerverbindingen in de zeewierbladen die om die overgewaardeerde stukjes bedreigde vissoorten heen gevouwen zitten prima kunnen verteren. Stamppot- en hamburgerhappers kunnen dat niet, en de zeewiersuiker porphyran komt bij hen ongewijzigd weer de darm uit.

cursus verteren
Voor oerhollandse sushifanaten is er desalniettemin hoop: anders dan de doorsnee trainee blijken de tien tot de twaalfde darmmicroben fiks leergierig. Na het opnemen van de juiste informatie kunnen gewone huis-tuin en keukenbacteriën ineens wél chocolade maken van daarvoor onverteerbaar zeewier.

Het blijkt namelijk dat de Japanners in principe met dezelfde soorten bacteriën in hun darm in de metro zitten, maar dat een van die soorten een speciaal stuk DNA heeft om de zeewieren te kunnen verteren. Dat gen hebben de microscopische eilandbewoners – geheel in lijn met hun traditie – niet zelf ontwikkeld, maar gekopieerd van een passerende onderwaterbacterie.


dus daarom is dat hippe Sushi helemaal niet zo goed verteerbaar voor gewone kaaskoppen.

Bron: http://925.nl/archief/201(...)en-hollanders-haring

Ja bedankt was een mooie film. ;)
  maandag 29 april 2013 @ 22:56:42 #128
37769 erodome
Zweefteef
pi_125884755
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 14:17 schreef Natural-Cool het volgende:

[..]

Bedoel je met variatie ; wel/niet vis op de menu, hoe wordt vis eten gezien/meegenomen in het oordeel ?
Nee, meer in het type mens in dit geval.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  maandag 29 april 2013 @ 23:04:30 #129
37769 erodome
Zweefteef
pi_125885137
quote:
7s.gif Op maandag 29 april 2013 14:27 schreef SpecialK het volgende:

[..]

Dat vind ik echt vreemd trouwens. Lijkt net alsof hij wat te kort komt.
Nee, hij komt niets tekort, dit heeft hij altijd al gehad, ook toen we nog echt dagelijks vlees(en teveel ervan ook nog) aten. Het is gewoon een zeur met eten, altijd al geweest.

quote:
Zou aan een hoop andere factoren kunnen liggen natuurlijk.
Zou kunnen, maar het is niet maar 1 keer gebeurd en alle keren had het hetzelfde gevolg, dat naast buikpijn enzo(door het tekort aan vezels, dat is niet zo best voor je buik). Na een paar keer heb ik met mijn schoonouders erover gesproken, dat ze hem echt wel mochten verwennen, maar wel ook wat anders dan alleen vlees eten.

quote:
Mijn punt was dus dat het verschil groot is doordat de gevolgen bij het een kortetermijn is en bij het ander langetermijn.

Evolutionair gezien is het laatste voordeliger en veel mensen zullen zoiets hebben van: "live free and die young".
Er zijn ook echt wel korte termijn gevolgen van teveel op vlees leunen en tekorten op andere gebieden(ongebalanceerd dieet dus), ook gevolgen die alles behalve leuk zijn. Een tekort aan magnesium maakt bv dat je last van je spieren krijgt, moe en prikkelbaar bent en nog veel meer nare gevolgen daarvan. Zo is het met alle voedingsstoffen, tekorten hebben gevolgen, lichamelijk en in gedrag. Ik weet bv bij honden dat een tekort aan magnesium agressie echt kan veroorzaken, dat is bij bv sint bernards iets waar je goed mee op moet passen. Bij paarden zie je dat een magnesium tekort tot spierbevangenheid kan leiden, dat is geen pretje.

Je moet je daarin niet blind staren op alleen vlees, net als je je niet blind moet staren op alleen bepaalde groentes, balans is het sleutelwoord, zoals bij bijna alles.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  maandag 29 april 2013 @ 23:10:36 #130
37769 erodome
Zweefteef
pi_125885408
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 14:50 schreef ATON het volgende:

[..]

Net andersom zou ik zeggen. Voor alle duidelijkheid, zelf ben ik geen vegetariër gezien ik toch een weinig vlees eet en zelfs niet dagelijks. Wat ik wel ervaar is als ik toch zo'n lap vlees eet ( uit huis ) me er achteraf best ziek door kan voelen. Dit zou komen doordat het spijsverteringsstelsel niet meer voldoende enzymen bevat om vlees te verwerken. Anderzijds is het probleem ( zie voedingswaarder die ik hier reeds gepost heb ) dat groenten en fruit niet of nauwelijks meer volstaan om de nodige nutriënten die nodig zijn op te nemen. Men zou tot het tienvoud van een normale portie moeten verorberen ( oorzaak hydrocultuur e.d.). Maar ja, iedereen beschikt niet over een moestuin.
Ik ben dan ook geen vegetarier, men noemt het een flextarier, maar ik noem het gewoon een ik ben kritisch over wat ik eet. Groenten komen bij mij ook niet uit de supermarkt, maar bij de streekwinkels vandaan, of bij de zorgboerderij, of ik neem wat over wat mensen over hebben uit de moestuinen.
Het valt wel mee hoe lastig het is om aan normaal voedsel te komen dat niet van bv die hydroculturen afkomt, het enige nare is dat ik dat vroeger niet kon doen, omdat het wel degelijk wat meer kost. Maar eigenlijk is dat de ware prijs van voedsel, het voedsel uit de massa-industrie betaal je niet zo direct de echte prijs voor, dat betaal je vooral indirect en de rest is pure schade.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  maandag 29 april 2013 @ 23:15:31 #131
37769 erodome
Zweefteef
pi_125885688
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 16:37 schreef Molurus het volgende:

[..]

Dit beweer ik dan ook allemaal niet. Ik wijs er slechts op dat het vangen van een plant een stuk eenvoudiger is dan het vangen van een dier. ;)
Dat is gewoon niet geheel waar, dat hangt heel erg af van de plant. In sommige gevallen was het toch wel erg listig om aan die planten te komen, die broodnodige planten. Daar zat een stuk meer tijd in dan in het jagen.

Als het zo eenvoudig is dan daag ik je uit om morgen naar een mooi stuk natuur te gaan en daar een hele vegetarische maaltijd vandaan te halen(netjes compleet dus). Moet makkelijk zijn toch, alles wat je nodig zou kunnen hebben groeit nu, het is een vrij ideale tijd omdat de verse scheuten je meer kansen bieden op dit moment.

Je eten bij elkaar scharrelen is gewoon zwaar werk, werk waarvoor heel gerichte kennis voor nodig is en waar je een dagtaak aan hebt in de natuurlijke situatie. Of dat nu om vlees of planten gaat maakt dan weinig uit.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_125885993
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 23:10 schreef erodome het volgende:
Ik ben dan ook geen vegetarier, men noemt het een flextarier, maar ik noem het gewoon een ik ben kritisch over wat ik eet. Groenten komen bij mij ook niet uit de supermarkt, maar bij de streekwinkels vandaan, of bij de zorgboerderij, of ik neem wat over wat mensen over hebben uit de moestuinen.
Het valt wel mee hoe lastig het is om aan normaal voedsel te komen dat niet van bv die hydroculturen afkomt, het enige nare is dat ik dat vroeger niet kon doen, omdat het wel degelijk wat meer kost. Maar eigenlijk is dat de ware prijs van voedsel, het voedsel uit de massa-industrie betaal je niet zo direct de echte prijs voor, dat betaal je vooral indirect en de rest is pure schade.
Ja, dat is zo. Zei me onlangs iemand : " De eerste helft van een leven steekt men je gezondheid in geld verdienen, en de tweede helft geeft je dit geld uit om opnieuw gezond te worden." ;)
  maandag 29 april 2013 @ 23:35:43 #133
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_125886559
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 23:15 schreef erodome het volgende:

[..]

Als het zo eenvoudig is dan daag ik je uit om morgen naar een mooi stuk natuur te gaan en daar een hele vegetarische maaltijd vandaan te halen(netjes compleet dus). Moet makkelijk zijn toch, alles wat je nodig zou kunnen hebben groeit nu, het is een vrij ideale tijd omdat de verse scheuten je eer kansen bieden op dit moment.
En waar stel jij voor dat ik dat ga doen? Wilde natuur zoals die toen bestond bestaat nu zo goed als niet meer.

Maar dat gaat eigenlijk een beetje voorbij aan het punt dat ik wilde maken. Puur bladmateriaal is overal te vinden, daar hoef je toch niet echt naar te zoeken. De realiteit is dat de mens, ook qua plantaardig voedsel, nogal kieskeurig is. We kunnen niet echt leven van puur bladmateriaal omdat we niet in staat zijn dat voldoende te verteren.

[ Bericht 9% gewijzigd door Molurus op 29-04-2013 23:48:49 ]
Niet meer aanwezig in dit forum.
  maandag 29 april 2013 @ 23:55:54 #134
37769 erodome
Zweefteef
pi_125887428
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 23:35 schreef Molurus het volgende:

[..]

En waar stel jij voor dat ik dat ga doen? Wilde natuur zoals die toen bestond bestaat nu zo goed als niet meer.

Maar dat gaat eigenlijk een beetje voorbij aan het punt dat ik wilde maken. Puur bladmateriaal is overal te vinden, daar hoef je toch niet echt naar te zoeken. De realiteit is dat de mens, ook qua plantaardig voedsel, nogal kieskeurig is. We kunnen niet echt leven van puur bladmateriaal omdat we niet in staat zijn dat voldoende te verteren.
Oh jawel hoor, prachtige toendra's beschikbaar, het is even reizen, maar dan heb je wat. DE toptijd voor de mens uit het verleden die nog echt in een jagers/verzamelaars idee leefde. Niet de toptijd voor vlees, want de beesten zijn nog zo mager, de toptijd voor vlees is rond wat niet voor niets de bloedoogst wordt genoemd.

En in elk groter natuurgebied kan je op dit moment je maaltje bij elkaar scharrelen, bij die jagers verzamelaars in deze streken werd er in deze tijd niet veel vlees gegeten. Al het heerlijke gedroogde vlees was al eventjes op en de dieren zijn op dit moment nog zo magertjes dat het de moeite niet echt waard is.

Jij bent het die zegt dat dat zo makkelijk is, dus het zou geen probleem moeten zijn zo even een mooie complete vegetarische maaltijd bij elkaar te scharrelen, weet je al wat dingen die je dan gaat zoeken?
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
pi_125888747
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 16:35 schreef Molurus het volgende:

[..]

Ik wijs er slechts op dat dat begrip twee kanten op dient te werken. Wat is daar nu toch zo moeilijk aan?

Als ik op bezoek ben bij een gelovige heb ik er geen enkel probleem mee om twee minuten stilte in acht te nemen, als diezelfde gelovige er geen moeite heeft dat dat bij mij aan tafel niet gebeurt.

En als ik bij een vegetariër eet heb ik geen enkel probleem met het eten van zijn vleesloze maaltijden. Maar ook daar geldt: dat begrip dient andersom ook te bestaan.
Begrip is iets anders dan je principes overboord gooien om je maar aan te passen. Bovendien is het heel iets anders om een maaltijd te nuttigen met wat minder mogelijkheden (maar wel met voedsel dat je wil eten) en een maaltijd met ingrediënten die je beslist niet wilt eten. Als een gast bepaalde ingrediënten niet kan hebben of voor wat voor reden niet wil, zorg ik ervoor dat die ingrediënten er niet in zitten. En als jij vlees wil eten, eet je vlees. Ik wil geen vlees eten, dus ga het ook niet eten.

Het is verder jouw keuze wat je je gasten voorschotelt. Als het vlees niet gemengd is met de rest en je kunt het aan, zou ik als gast voor de vegetarische onderdelen gaan. En anders gewoon niet bij jou eten, ook geen probleem.

Ik heb nooit problemen met eten bij vrienden en familie en andersom. Iets lastiger is het als ik uitgenodigd word door een vage bekende, zeker als degene niet weet dat ik geen vlees en vis eet, al is ook dat nooit een probleem geweest, voor zover ik weet.

En tja, of dieren eten vroeger heel gangbaar was of niet, dat maakt voor mij niet zoveel uit. Ik maak m'n eigen afweging en een stukje mishandeld en doodgemaakt dier smaakt me gewoon minder goed dan een stukje plant.

[ Bericht 5% gewijzigd door Joris85 op 30-04-2013 00:45:12 ]
pi_125888958
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:36 schreef Joris85 het volgende:

[..]

Begrip is iets anders dan je principes overboord gooien om je maar aan te passen. Bovendien is het heel iets anders om een maaltijd te nuttigen met wat minder mogelijkheden (maar wel met voedsel dat je wil eten) en een maaltijd met ingrediënten die je beslist niet wilt eten. Als een gast bepaalde ingrediënten niet kan hebben of voor wat voor reden niet wil, zorg ik ervoor dat die ingrediënten er niet in zitten. En als jij vlees wil eten, eet je vlees. Ik wil geen vlees eten, dus ga het ook niet eten.

Overigens heb ik nooit problemen met eten bij vrienden en familie en andersom. Iets lastiger is het als ik uitgenodigd word door een vage bekende, zeker als degene niet weet dat ik geen vlees en vis eet, al is ook dat nooit een probleem geweest, voor zover ik weet.

En tja, of dieren eten vroeger heel gangbaar was of niet, dat maakt voor mij niet zoveel uit. Ik maak m'n eigen afweging en een stukje mishandeld en doodgemaakt dier smaakt me gewoon minder goed dan een stukje plant.
Sommige mensen kunnen misselijk worden/last van hun buik krijgen als ze na jarenlang geen vlees eten opeens weer vlees gaan eten. Waarschijnlijk gewoon omdat je lichaam er niet meer aan gewend is.

Waarschijnlijk gebeurt hetzelfde als je jaren geen brood eet en weer brood gaat eten, je lichaam is het helemaal niet meer gewend.

Dus gewoon nooit bij Molurus gaan eten want die heeft daar schijt aan :+
pi_125889059
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:46 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:

[..]

Sommige mensen kunnen misselijk worden/last van hun buik krijgen als ze na jarenlang geen vlees eten opeens weer vlees gaan eten. Waarschijnlijk gewoon omdat je lichaam er niet meer aan gewend is.

Waarschijnlijk gebeurt hetzelfde als je jaren geen brood eet en weer brood gaat eten, je lichaam is het helemaal niet meer gewend.

Dus gewoon nooit bij Molurus gaan eten want die heeft daar schijt aan :+
En prima toch? Je hoeft echt niet per sé allemaal bij elkaar te gaan eten, zeker niet als het moeilijk moet lopen.

Genoeg andere adresjes waar het wel makkelijk en gezellig samen eten is.
pi_125889075
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:50 schreef Joris85 het volgende:

[..]

En prima toch? Je hoeft echt niet per sé allemaal bij elkaar te gaan eten, zeker niet als het moeilijk moet lopen.

Genoeg andere adresjes waar het wel makkelijk en gezellig samen eten is.
psies... gewoon na de koffie pleite kan ook :P
pi_125889113
quote:
14s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:51 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:

[..]

psies... gewoon na de koffie pleite kan ook :P
Of voor de koffie.
Ik drink geen koffie. :P
pi_125889139
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:52 schreef Joris85 het volgende:

[..]

Of voor de koffie.
Ik drink geen koffie. :P
:D misschien is hij wel genegen om Thee te zetten, maar waarschijnlijk vindt hij zelf dat
te veel gevraagd :')
pi_125889189
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:53 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:

[..]

:D misschien is hij wel genegen om Thee te zetten, maar waarschijnlijk vindt hij zelf dat
te veel gevraagd :')
Water mag ook, dat is zelfs minder moeite.
En ik serveer zelf wel koffie hoor.
pi_125889205
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:55 schreef Joris85 het volgende:

[..]

Water mag ook, dat is zelfs minder moeite.
En ik serveer zelf wel koffie hoor.
Ik ook hoor, bij mij kan je kiezen :+
pi_125889376
quote:
Ik ken wel wat (single) mannen die vegetarier zijn, maar dat zijn dan ook wel hele echte alto's.
Single (alto?) vegetariër meldt zich. :P
  dinsdag 30 april 2013 @ 10:59:34 #144
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_125895735
quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 23:55 schreef erodome het volgende:

[..]

Oh jawel hoor, prachtige toendra's beschikbaar, het is even reizen, maar dan heb je wat.
En dan? Van bladmateriaal kon ook die vegetarische australopithecus van je niet leven hoor. Dan moet je eerder denken aan de professionele herbivoren. Je weet wel, van die grazers met vier magen.

Australopithecus at, zo denkt men nu, voornamelijk fruit. (En of die werkelijk nooit vlees at is maar zeer de vraag.)

quote:
0s.gif Op maandag 29 april 2013 23:55 schreef erodome het volgende:

Jij bent het die zegt dat dat zo makkelijk is, dus het zou geen probleem moeten zijn zo even een mooie complete vegetarische maaltijd bij elkaar te scharrelen, weet je al wat dingen die je dan gaat zoeken?
Voor een echte herbivoor is het eenvoudig ja. Voor een kieskeurige omnivoor is het een stuk minder eenvoudig. Een belangrijke reden is dat wij lichamelijk niet gebouwd zijn om 23 uur per dag plantenmateriaal te verteren. Dat is er namelijk voor nodig om te grazen op die toendra's van je.

[ Bericht 2% gewijzigd door Molurus op 30-04-2013 11:05:15 ]
Niet meer aanwezig in dit forum.
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:09:32 #145
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_125896035
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 00:50 schreef Joris85 het volgende:

[..]

En prima toch? Je hoeft echt niet per sé allemaal bij elkaar te gaan eten, zeker niet als het moeilijk moet lopen.

Genoeg andere adresjes waar het wel makkelijk en gezellig samen eten is.
Het lijkt me voor een principiële vegetariër sowieso niet makkelijk om overal waar je komt te moeten willen bedelen voor een speciale behandeling, of je die nu krijgt of niet. Meestal zul je die (geheel ten onrechte) wel krijgen, maar dan blijft het gênant om iedereen erom te vragen terwijl je verder kerngezond bent.

Je bent dan toch, wellicht onbedoeld, aan het leuren met je zelfgekozen ideologie. Of je nu besluit vegetarisme te verdedigen of niet... dat is wat je dan aan het doen bent. En ik garandeer je dat heel veel mensen dat niet op prijs stellen. Ook niet als ze uit beleefdheid (voor zover je dat beleefd kunt noemen) hun mond houden en je braaf een vegetarische maaltijd voorzetten. Zwijgen is hier niet noodzakelijk instemmen, meestal niet.

En wie dat desondanks wil blijven doen... prima. Maar loop dan niet te miepen over de 'agressie' van mensen die daar anders over denken. Je kiest er zelf voor, en daarmee is het dan jouw probleem.

PS: dit geldt wat mij betreft net zoveel voor andere ideologisch gemotiveerde voedselvoorkeuren, zoals geen varkensvlees willen eten. Het is niet aan mij om te beoordelen of een ideologisch gemotiveerde voedselvoorkeur zwaarder zou moeten wegen dan 'ik wil alleen maar patat eten omdat ik dat lekker vind'. Als je ergens te gast bent laat je je ideologieën en voorkeuren gewoon thuis.

[ Bericht 2% gewijzigd door Molurus op 30-04-2013 11:32:02 ]
Niet meer aanwezig in dit forum.
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:33:22 #146
61646 Copycat
I am a trigger hippie
pi_125896754
Gezellige gastheer, jij!
Curiosity cultured the cat
Hoge dames vangen veel wind
Whadda ya hear! Whadda ya say!
What is any ocean but a multitude of drops?
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:34:46 #147
37769 erodome
Zweefteef
pi_125896811
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 10:59 schreef Molurus het volgende:

[..]

En dan? Van bladmateriaal kon ook die vegetarische australopithecus van je niet leven hoor. Dan moet je eerder denken aan de professionele herbivoren. Je weet wel, van die grazers met vier magen.

Australopithecus at, zo denkt men nu, voornamelijk fruit. (En of die werkelijk nooit vlees at is maar zeer de vraag.)

[..]

Voor een echte herbivoor is het eenvoudig ja. Voor een kieskeurige omnivoor is het een stuk minder eenvoudig. Een belangrijke reden is dat wij lichamelijk niet gebouwd zijn om 23 uur per dag plantenmateriaal te verteren. Dat is er namelijk voor nodig om te grazen op die toendra's van je.
Ik had het over de mens he, de jager/verzamelaar, ik daag je uit om de rol van verzamelaar even op je te nemen.
Als jij denkt dat het om grassen gaat, of taai bladmatriaal dan ga je erg snel verhongeren, maar ik dacht dat je zei dat het zo makkelijk was al dat plantaardige.
Mensen woonde vroeger in toendra achtig gebied en daar haalde ze in het groei(lente) seizoen enorme hoeveelheden plantaardig voedsel af.

In dat groeiseizoen werd er amper vlees gegeten, zoals al gezegd, de dieren kwamen ook net uit de (toen erg lange en zware) winter en waren graatmager, die waren ze moeite niet waard. Het echte jagen gebeurde in de (vroege) zomer met de jonge dieren, maar vooral tegen het najaar, wanneer de dieren lekker vet waren voor de winter, dat was iets wat het waard was om moeite voor te doen.
Dan werd er niet al teveel lekker vlees gegeten, vet werd uitgesmolten en daar werden "koekjes" van gemaakt met noten en bessen erin die verzameld waren, repen vlees werden gesneden en gedroogt voor de winter. Dat was nodig om die lange, strenge winter door te komen, samen met alles wat verzameld was.

Kortom, misschien niet meer zeggen dat het plantaardige dat zelfs bij die toendra-mens nog het leeuwendeel van het dieet vormde zo simpeltjes was en dat vlees veel meer moeite koste.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:35:00 #148
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_125896818
quote:
10s.gif Op dinsdag 30 april 2013 11:33 schreef Copycat het volgende:
Gezellige gastheer, jij!
Sja, als je je ideologieën niet thuislaat kan het inderdaad ook heel gezellig zijn. Dan krijg je dit soort taferelen:


:+

Persoonlijk kan ik wel lachen om zulke dingen, maar het kan een nogal gespannen sfeer aan tafel opleveren.
Niet meer aanwezig in dit forum.
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:37:18 #149
167383 Molurus
ex-FOK!ker
pi_125896894
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 11:34 schreef erodome het volgende:

[..]

Ik had het over de mens he, de jager/verzamelaar, ik daag je uit om de rol van verzamelaar even op je te nemen.
Om dat gelijkwaardig / geloofwaardig te kunnen doen zou ik ook de rol op me moeten nemen van die hypothetische geheel herbivore voorouder. En los van het feit dat het nog steeds niet vaststaat dat australopithecus geen vlees at, ik ben lichamelijk al significant anders dan die voorouder.
Niet meer aanwezig in dit forum.
  dinsdag 30 april 2013 @ 11:39:27 #150
37769 erodome
Zweefteef
pi_125896961
quote:
0s.gif Op dinsdag 30 april 2013 11:09 schreef Molurus het volgende:

[..]

Het lijkt me voor een principiële vegetariër sowieso niet makkelijk om overal waar je komt te moeten willen bedelen voor een speciale behandeling, of je die nu krijgt of niet. Meestal zul je die (geheel ten onrechte) wel krijgen, maar dan blijft het gênant om iedereen erom te vragen terwijl je verder kerngezond bent.

Je bent dan toch, wellicht onbedoeld, aan het leuren met je zelfgekozen ideologie. Of je nu besluit vegetarisme te verdedigen of niet... dat is wat je dan aan het doen bent. En ik garandeer je dat heel veel mensen dat niet op prijs stellen. Ook niet als ze uit beleefdheid (voor zover je dat beleefd kunt noemen) hun mond houden en je braaf een vegetarische maaltijd voorzetten. Zwijgen is hier niet noodzakelijk instemmen, meestal niet.

En wie dat desondanks wil blijven doen... prima. Maar loop dan niet te miepen over de 'agressie' van mensen die daar anders over denken. Je kiest er zelf voor, en daarmee is het dan jouw probleem.

PS: dit geldt wat mij betreft net zoveel voor andere ideologisch gemotiveerde voedselvoorkeuren, zoals geen varkensvlees willen eten. Het is niet aan mij om te beoordelen of een ideologisch gemotiveerde voedselvoorkeur zwaarder zou moeten wegen dan 'ik wil alleen maar patat eten omdat ik dat lekker vind'. Als je ergens te gast bent laat je je ideologieën en voorkeuren gewoon thuis.
Nou ja, ik eet geen bio-industrie kip, daar trek ik echt de grens, ik vind het echt een meer dan ranzig idee om zieke dieren te eten. Die beesten leven in ranzige omstandigheden en zijn zo'n beetje hun hele korte leven ziek, dat blief ik dus echt niet.

Valt dat onder een princiepe wat je niet aankan, of valt het onder niet lusten?

En overdrijf je niet gewoon een beetje heel erg, want je hebt het steeds over een vegetarische maaltijd alsof dat een of ander heel speciaal iets is wat je dan apart moet koken ipv gewoon op 1 bord het vlees weglaten.
Als je altijd doet wat je altijd deed zul je altijd krijgen wat je altijd kreeg.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')