Is wel handig om hem zo dicht te gooien kan ik geen antwoord meer geven ookquote:Op zondag 28 april 2013 22:15 schreef Molurus het volgende:
[..]
In die hypothetische situatie ben ik inderdaad hun gastheer. En dan lijkt het mij vanzelfsprekend dat die gasten zich aanpassen aan mijn gebruiken. Net zo goed als ik dat andersom heel normaal zou vinden.
Wat begrijp je precies niet aan dit antwoord?
Ik kan niet anders zeggen dan dat observatie van mijn eigen gedrag en reacties eenzelfde patroon laat zien. Dat wat niet eigen is wordt in eerste instantie verworpen en pas na vele malen overdenken opgelost in loslaten van het irrationale vooroordeel.quote:Op zondag 28 april 2013 22:12 schreef erodome het volgende:
Dat is veel breder dan alleen de geloofsdiscussie, het gaat om wereldbeelden en patronen, kom daaraan en je krijgt weerstand, ook is is het patroon er 1 die helemaal niet perse gunstig is voor dat persoon, of zelfs ronduit slecht.
Bij mezelf heb ik dat toch wel een aantal keer zien gebeuren bij bv wat alternatieve zaken, dat bepaald feiten niet overeen kwamen met dat wereldbeeld van toen en de patronen die daar op dat moment bij hoorde in mijn leven. Vast gaat het ook wel op bij andere zaken, maar die zie ik nu nog niet, daarvoor moet het eerst veranderen, verder inzinken en ondersteund worden door meer kennis
Sja, automatisch slotje na 300 he.quote:Op zondag 28 april 2013 22:21 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Is wel handig om hem zo dicht te gooien kan ik geen antwoord meer geven ook![]()
Dat zou ik dan ook niet durven beweren.quote:
Los van het off-topic karakter van deze bijdrage, dank voor deze tip om jou niet uit te nodigen.quote:Op zondag 28 april 2013 22:21 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Mag ik zeggen dat ik je een erg slechte gastheer zou vinden en bovendien denk ik dat ik je
een nare man zou vinden, niet dat dat jou nou hoeft te boeien, maar ik wilde het even gezegd hebben
Ja, maar dat is toch niet zo verdeeld als in bij jou thuis en bij mij thuis? Als jij bij mij komt eten en ik weet dat je een dagelijks vleeseter bent dan zorg ik dat ik van die dag een vleesdag maak, ook al had ik dat niet gedaan als jij niet was komen eten. Als jij een christen zou zijn en even zou willen bidden voor het eten dan zou je mij niet hoeven vragen even stil te zijn, dat doe ik dan al uit mezelf.quote:Op zondag 28 april 2013 22:04 schreef Molurus het volgende:
[..]
Respect voor de gebruiken van een ander werkt twee kanten op. En mijn gastheer lomp noemen zou ik sowieso nooit doen, maar leef je uit.
Omdat ik benieuwd ben hoe helder iemand over zijn eigen standpunt denkt om geen vlees te eten. Zoals FANNvanhetlaatsteuur haar standpunt beschrijft, zou dat niet betekenen dat zij überhaupt geen vlees zou eten. Terwijl zij in dit geval zegt van wel.quote:Op zondag 28 april 2013 21:50 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
Waarom is dat zo'n belangrijke vraag voor je? Wat is de meerwaarde?
Persoonlijk zou ik helemaal niet willen dat een gastheer zijn maaltijd aanpast op wat hij verwacht dat ik gewend ben. In Afrika moesten we nogal eens moeite doen om normaal lokaal eten te krijgen. Ze konden zich daar eenvoudig niet voorstellen dat we dat wilden eten.quote:Op zondag 28 april 2013 22:25 schreef erodome het volgende:
[..]
Ja, maar dat is toch niet zo verdeeld als in bij jou thuis en bij mij thuis? Als jij bij mij komt eten en ik weet dat je een dagelijks vleeseter bent dan zorg ik dat ik van die dag een vleesdag maak, ook al had ik dat niet gedaan als jij niet was komen eten. Als jij een christen zou zijn en even zou willen bidden voor het eten dan zou je mij niet hoeven vragen even stil te zijn, dat doe ik dan al uit mezelf.
Het hangt een beetje af van de omstandigheden, als ik in afrika ben waar mensen zo goed als niets hebben ga ik niet miepen over het feit dat dat diertje op mijn bord niet zo leuk om het leven is gekomen of dat ik het best wel vies vind, dan is het een eer dat ze dat voedsel met jou willen delen. Voedsel is daar ook zo belangerijk dat je het kan vergelijken met dat bidden. Npu ja, bij sommige stammen dan, bij andere zie je hetzelfde als hier, dat mensen het dus als beleefdheid beschouwen om rekening te houden met de gast qua eten.quote:Op zondag 28 april 2013 22:28 schreef Molurus het volgende:
[..]
Persoonlijk zou ik helemaal niet willen dat een gastheer zijn maaltijd aanpast op wat hij verwacht dat ik gewend ben. In Afrika moesten we nogal eens moeite doen om normaal lokaal eten te krijgen. Ze konden zich daar eenvoudig niet voorstellen dat we dat wilden eten.
Maar goed, dat is hoe ik daar in zit.
Als je dit denkt ben je echt niet goed snik.quote:Op zondag 28 april 2013 19:48 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
Hij gaat nu Googelen op darmen, zal ik alvast verklappen dat vlees eten slecht is voor je darmen
of zal ik wachten tot hij terug is?
staat in het vorige topic ga zelf maar kijkenquote:Op zondag 28 april 2013 22:38 schreef boyv het volgende:
[..]
Als je dit denkt ben je echt niet goed snik.
Kom maar met je bron.
Jij bent echt een debiel.quote:Op zondag 28 april 2013 20:50 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]
Kijk dit is een mensaap. 100 % Vegetariër.
[ afbeelding ]
en dit is een Chimpansee, deze behoort inderdaad ook tot de mensapen en eet wél eens
vlees, wél eens....
[ afbeelding ]
Zoek de verschilllen...
Alle rassen van mensen behoren ook tot de mensachtige, maar er zijn wél verschillen,
soms in kleur, soms in eetgewoontes.
Big Deal.
Wat wil je nou eigenlijk zeggen?
ja ik ben debielquote:Op zondag 28 april 2013 22:41 schreef boyv het volgende:
[..]
Jij bent echt een debiel.
Je eigen afwijking proberen goed te praten met weetjes uit de viva en quest, en doen alsof je de expert bent. Het gaat al fout bij de vergelijking tussen de fysiologie van de mens en die van de gorilla, die totaal verschillend is wat betreft de spijsvertering.
Uit die vergelijking zou je zelf moeten opmaken dat de mens per definitie niet vegetarisch is.
Dit als bron beschouwen getuigt er gewoon van dat je er 0,0 verstand van hebtquote:Op zondag 28 april 2013 19:51 schreef FANNvanhetlaatsteuur het volgende:
[..]ja ik ben niet achterlijk..
![]()
hij is nu aan het googelen op darmen![]()
Ik zal hem wel effe helpen, zo ben dan ook wel weer.
http://www.osteopathietexel.nl/pages/voeding_vlees.htm
één van de veeeeeeeeele links, dus niet klagen over de bron vleestertjes
ik kan zo 10 verschillende bronnen neerzetten hier.
ow... jij weet het beter?quote:Op zondag 28 april 2013 22:44 schreef boyv het volgende:
[..]
Dit als bron beschouwen getuigt er gewoon van dat je 0,0 verstand van hebt
Kom maar terug als je biochemie hebt gehad en weet hoe de lever de ureumcyclus werken, misschien dat je dan wat nuttigs kunt toevoegen.
Dat veel Afrikanen niet veel voedsel hebben klopt. Dat geldt overigens niet voor het armste land, Oeganda.. als ze daar iets niet missen is het voedsel, maar dat terzijde.quote:Op zondag 28 april 2013 22:38 schreef erodome het volgende:
[..]
Het hangt een beetje af van de omstandigheden, als ik in afrika ben waar mensen zo goed als niets hebben ga ik niet miepen over het feit dat dat diertje op mijn bord niet zo leuk om het leven is gekomen of dat ik het best wel vies vind, dan is het een eer dat ze dat voedsel met jou willen delen. Voedsel is daar ook zo belangerijk dat je het kan vergelijken met dat bidden.
Als ze die echt niet lusten, zeker. Maar zoals gezegd, dat vind ik wel echt iets anders dan iets dat ik alleen maar kan uitleggen als een culturele voorkeur. En dan is wat mij betreft de culturele standaard van de gastheer maatgevend.quote:Op zondag 28 april 2013 22:38 schreef erodome het volgende:
Npu ja, bij sommige stammen dan, bij andere zie je hetzelfde als hier, dat mensen het dus als beleefdheid beschouwen om rekening te houden met de gast qua eten.
Hier is dat heel anders, voedsel is er in overvloed en het wordt toegepast om te genieten, voor de gezelligheid. Er wordt vaak speciaal gekookt voor de gasten, waar er rekening wordt gehouden met wat als lekker wordt ervaren. Als je de voedselvoorkeuren van een persoon kent, beter gezegd de dingen die ze niet blieven, is het hier normaal om dat dan niet op tafel te zetten.
En jij hebt nooit iets geleerd over het verband tussen darmkanker en eten van vlees?quote:Op zondag 28 april 2013 22:44 schreef boyv het volgende:
[..]
Dit als bron beschouwen getuigt er gewoon van dat je er 0,0 verstand van hebt
Kom maar terug als je biochemie hebt gehad en weet hoe de lever de ureumcyclus werken, misschien dat je dan wat nuttigs kunt toevoegen.
Er is een verschil tussen vlees eten omdat je het nodig hebt (in de juiste combinatie met andere voedingsstoffen) en elke dag 500 gram vlees van supermarktkwaliteit eten omdat het zo lekker smaakt.quote:Op zondag 28 april 2013 23:01 schreef Njosnavelin het volgende:
[..]
En jij hebt nooit iets geleerd over het verband tussen darmkanker en eten van vlees?
Je had gelijk met je opmerking over fatsoenlijke bronnen hanteren (al mag je mensen wat netter aanspreken), maar hier ga je toch wat kort door de bocht. Welke onmisbare voedingsstoffen kunnen vegetariërs niet binnenkrijgen?quote:Op zondag 28 april 2013 23:15 schreef boyv het volgende:
[..]
Er is een verschil tussen vlees eten omdat je het nodig hebt (in de juiste combinatie met andere voedingsstoffen) en elke dag 500 gram vlees van supermarktkwaliteit eten omdat het zo lekker smaakt.
Teveel van iets is nooit goed, net zoals te weinig met in het ergste geval geheelonthouding (vegetarisme, veganisme, raw food-sekten, etc), met als gevolg deficiënties van essentiële voedingsstoffen.
Met name veganisten hebben daar een probleem. Vegetariërs die hun dieet aanvullen met dingen zoals melk, kaas en eieren hebben op zich geen (groot) probleem.quote:Op zondag 28 april 2013 23:34 schreef Joris85 het volgende:
[..]
Je had gelijk met je opmerking over fatsoenlijke bronnen hanteren (al mag je mensen wat netter aanspreken), maar hier ga je toch wat kort door de bocht. Welke onmisbare voedingsstoffen kunnen vegetariërs niet binnenkrijgen?
Voor vegetariërs is dat geen kwestie van aanvullen, want het valt gewoon binnen hun mogelijke dieet. Maar het klopt wel redelijk wat je zegt, naarmate je richting veganisme of raw food gaat (en verder), wordt het lastiger.quote:Op zondag 28 april 2013 23:36 schreef Molurus het volgende:
[..]
Met name veganisten hebben daar een probleem. Vegetariërs die hun dieet aanvullen met dingen zoals melk, kaas en eieren hebben op zich geen (groot) probleem.
'Lastiger' is nogal een understatement. Veganisme is ronduit ongezond.quote:Op zondag 28 april 2013 23:41 schreef Joris85 het volgende:
[..]
Voor vegetariërs is dat geen kwestie van aanvullen, want het valt gewoon binnen hun mogelijke dieet. Maar het klopt wel redelijk wat je zegt, naarmate je richting veganisme of raw food gaat (en verder), wordt het lastiger.
Klopt. Aan de andere kant: als je een poging zou doen om een wetenschappelijk goed onderbouwde uitspraak te doen over wat voor dieet het beste is voor mensen, dan denk ik niet dat je op een vegetarisch dieet uit zou komen.quote:Op zondag 28 april 2013 23:41 schreef Joris85 het volgende:
Dat het geen kwaad kan extra goed op te letten dat je geen dingen mist als je jezelf beperkingen oplegt in een dieet is vanzelfsprekend, maar ik zou zo geen voedingsstof weten, die ik als vegetariër mis.
Ik denk dat er tussen optimale diëten voor vegetariërs en omnivoren weinig verschil in uitkomst is. Je krijgt in beide gevallen de stoffen binnen die je nodig hebt en er zullen vast wat bescheiden verschillen in verteerbaarheid zijn, maar of die veel verschil maken... Maar volgens mij is zo'n uitspraak nog niet wetenschappelijk te onderbouwen en het tegendeel ook niet.quote:Op zondag 28 april 2013 23:50 schreef Molurus het volgende:
Klopt. Aan de andere kant: als je een poging zou doen om een wetenschappelijk goed onderbouwde uitspraak te doen over wat voor dieet het beste is voor mensen, dan denk ik niet dat je op een vegetarisch dieet uit zou komen.
Dat is zeker niet eenvoudig. Maar dat vlees al heel lang en heel algemeen deel uitmaakt van het dieet van de menselijke soort is wat mij betreft een belangrijke aanwijzing dat het kennelijk heel goed past in ons dieet.quote:Op zondag 28 april 2013 23:56 schreef Joris85 het volgende:
[..]
Ik denk dat er tussen optimale diëten voor vegetariërs en omnivoren weinig verschil in uitkomst is. Je krijgt in beide gevallen de stoffen binnen die je nodig hebt en er zullen vast wat bescheiden verschillen in verteerbaarheid zijn, maar of die veel verschil maken... Maar volgens mij is zo'n uitspraak nog niet wetenschappelijk te onderbouwen en het tegendeel ook niet.
Dat lijkt me geen gekke bewering.quote:Op maandag 29 april 2013 00:00 schreef Molurus het volgende:
[..]
Dat is zeker niet eenvoudig. Maar dat vlees al heel lang en heel algemeen deel uitmaakt van het dieet van de menselijke soort is wat mij betreft een belangrijke aanwijzing dat het kennelijk heel goed past in ons dieet.
Ik denk van wel, alleen wel met de nadruk op het gebruik van dierlijke bronnen, dat dat een aantal keer per week gebeurd.quote:Op zondag 28 april 2013 23:50 schreef Molurus het volgende:
[..]
'Lastiger' is nogal een understatement. Veganisme is ronduit ongezond.
[..]
Klopt. Aan de andere kant: als je een poging zou doen om een wetenschappelijk goed onderbouwde uitspraak te doen over wat voor dieet het beste is voor mensen, dan denk ik niet dat je op een vegetarisch dieet uit zou komen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |