abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  dinsdag 23 april 2013 @ 22:03:16 #51
38496 Perrin
Toekomst. Made in Europe.
pi_125659098
quote:
Schadeclaim van 8 miljard tegen Deutsche Bank

De Noorse miljardair Alexander Vik eist een schadevergoeding van 8 miljard dollar (6,1 miljard euro) van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland zou hem hebben benadeeld bij de handel in complexe beleggingsproducten. .

De schadevergoeding die wordt geëist namens de beleggingsmaatschappij Sebastian Holdings van Vik is een van de grootste ooit in een Brits gerechtshof. De zakenman leed door de financiële crisis in 2008 grote verliezen. Die zijn volgens Vik veroorzaakt door Deutsche Bank, dat zijn beleggingen verzorgde. Daardoor liep hij naar eigen zeggen 8 miljard dollar aan verliezen op.

De omvang van de schadeclaim komt volgens de klagers overeen met de 'enorme vergissingen en fouten' van Deutsche Bank. De bank ontkent de aantijgingen en stelt in een eigen rechtszaak dat Sebastian Holdings hen juist nog 250 miljoen dollar schuldig is. De rechtszaak gaat naar verwachting 12 weken duren.
Yikes. Iemand hier die weet hoe het voelt om €6 miljard te verliezen met beleggen? :P
And what rough beast, its hour come round at last,
Slouches towards Bethlehem to be born?
  FOK!-Schrikkelbaas dinsdag 23 april 2013 @ 22:48:33 #52
862 Arcee
Look closer
pi_125662531
quote:
3s.gif Op dinsdag 23 april 2013 19:35 schreef fedsingularity het volgende:
Iemand de mini-flashcrash nog meegekregen?
Ja, apart...
Never in the entire history of calming down did anyone ever calm down after being told to calm down.
  dinsdag 23 april 2013 @ 23:08:49 #53
158038 AQuila360
Xbox Ultimate
pi_125663945
Wat zeggen jullie van Apple?
Shaderon: i say boom boom boom now let me hear you say weehooo
SpankmasterC: Tut mir leit Herr AQuila, es soll nicht wieder passieren!
RickoKun: Hey hoi! Ik kom bij dit topiqueje checken weetjuh!
pi_125664292
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 23:08 schreef AQuila360 het volgende:
Wat zeggen jullie van Apple?
Ik zou een week wachten om te zien of hij stabiel blijft, dat maakt een bodem op 400 sterker.

Wat de cijfers betreft, die waren nabeurs, dus als je nu geen positie hebt maakt her niet uit.

[ Bericht 9% gewijzigd door pikinhand op 23-04-2013 23:24:15 ]
  dinsdag 23 april 2013 @ 23:57:45 #55
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_125666512
Apple doet wat het hoort te doen met hun geld, het terugsturen naar de eigenaren, de aandeelhouders. Het is overduidelijk dat ze geen idee hadden wat ze ermee moesten doen.

Ik weet het niet met Apple, dalende winstmarges, verzadigde markt, stijgende concurrentie, sterk afhankelijk van vernieuwing. Geen idee hoeveel winst ze over 5 jaar maken per aandeel, en al helemaal niet hoe de concurrentie eruit ziet over 5 jaar. Het overgrote deel van de omzet en winst komt van de iPhone.
Maar als je al het geld eruit stript hebben ze een TTM P/E van rond de 6. De markt verwacht dat de winst meer dan halveert?

Apple wordt haast te goedkoop om te negeren.
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
  woensdag 24 april 2013 @ 00:20:40 #56
348450 ikjijallebei
luiheid uitgevonden
pi_125667328
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 18:56 schreef Hyaenidae het volgende:
Ben net nieuw bij Binck, maar wat is deze??
Heb vandaag de volgende order geplaatst voor IBM @ 191,78:
[ afbeelding ]

Even later als de koers gestegen is laat het overzicht mij het volgende zien:

[ afbeelding ]

Hoe kan ik zoveel negatief staan, is Binck mij aan het bedonderen? Ik zou toch juist winst moeten hebben?
Net het jaarverslag doorgenomen, ga ook IBM aankopen.
Oh wacht... geen geld. :') Wachten tot 2 mei.
pi_125667603
quote:
2s.gif Op dinsdag 23 april 2013 23:57 schreef monkyyy het volgende:
Apple doet wat het hoort te doen met hun geld, het terugsturen naar de eigenaren, de aandeelhouders. Het is overduidelijk dat ze geen idee hadden wat ze ermee moesten doen.

Ik weet het niet met Apple, dalende winstmarges, verzadigde markt, stijgende concurrentie, sterk afhankelijk van vernieuwing. Geen idee hoeveel winst ze over 5 jaar maken per aandeel, en al helemaal niet hoe de concurrentie eruit ziet over 5 jaar. Het overgrote deel van de omzet en winst komt van de iPhone.
Maar als je al het geld eruit stript hebben ze een TTM P/E van rond de 6. De markt verwacht dat de winst meer dan halveert?

Apple wordt haast te goedkoop om te negeren.
Think again. Ze gaan geld lenen om het te kunnen uitkeren (dat hebben ze overigens al gedaan). Belastingdruk gaat van nagenoeg niks naar 28% (daar gaat de E), repatrieren is een bitch als je in de USA gevestigd bent. Die cash is trapped, dus verminder die pot cash eerst maar eens met 35%, dus ik denk niet dat je tot een P/E van 6 komt.

Ze hadden zich simpelweg nooit in de USA moeten vestigen, is Steve dan toch niet perfect? ;)

Dit wordt trouwens een terugkerend thema: de earnings van veel concerns is het afgelopen deccenium door tax planning flink opgeschroeft, en daar zit niet alleen een grens aan: dat zal gaan reversen. De Indiase tax authoriteiten hebben bijvoorbeeld het afgelopen jaar en de met name de afgelopen weken met tientallen miljarden aan belastingaanslagen/navorderingen gestrooid bij Westerse multinational (o.a. Shell, maar reken maar dat elk Westerse bedrijf van importantie aan de beurt gaat komen). Wat bij de beoordeling van de earnings een stevige rol gaat spelen is of de belastingdruk houdbaar is. Met een cash tax van 2% is die van apple niet houdbaar. Dus wat zijn de earnings in de toekomst, en hoeveel cash zit er echt in de tent na afrekening met de fiscus? Dat kan zomaar een derde schelen.

Ze mogen wel een paar fiscalisten naast die analisten zetten :)

[ Bericht 23% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 24-04-2013 00:37:14 ]
  woensdag 24 april 2013 @ 00:37:04 #58
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_125667747
35%? Hoeveel staat van de bijna 150 miljard staat offshore en wat voor belastingpercentage moet daarover betaald worden? 8)7
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_125667804
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 00:37 schreef monkyyy het volgende:
35%? Hoeveel staat van de bijna 150 miljard staat offshore en wat voor belastingpercentage moet daarover betaald worden? 8)7
Alles staat offshore, ze lenen imho geld voor hun US activiteiten en shareholdersactiviteiten.

35% federal tax plus state tax, dus ongeveer 40% minus wat ze in het buitenland al aan belasting betaald hebben (en dat is ongeveer 2% heb ik eens uitgerekend). You do the math.

Is volgens mij ook de reden waarom de koersstijging nabeurs al weer teniet is gegaan. En dit is niet bepaald het laatste concern waar de realiteit van trapped cash gaat doordringen, alsmede hou onhoudbaar de net profit is op dit punt, alsmede hoe vertekend de balans op dit punt is. Want die belasting die betaald moet worden bij repatriering staat in de regel namelijk niet als verplichting in de balans. (bij Apple trouwens voor een gering deel)
pi_125669087
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 18:00 schreef pikinhand het volgende:
Voor mij is dat het voordeel van leverage, 1:20 leverage betekent dat je als je investeert 95% van je geld zelf houdt en 5% uitgeeft. Niet dat je 20x zoveel risico gaat lopen door 40.000 van die turbo's te kopen en bij verlies in een keer 40.000 kwijt te raken.
Dit is een verstandige benadering, maar je zegt in feite: ik beheer 95% van mijn vermogen op een conservatieve wijze en maak een gokje met de overige 5%. Niets mis mee, maar daarmee bevestig je in feite dat de turbo een gokinstrument is.
pi_125669701
Ik heb mijn bedenkingen bij Apple. Ik vond de laastste Iphones nou niet bepaald overtuigend beter dan concurrenten, en laatst had volgens mij Selang hier gepost welk onderdeel van apple voor de inkomsten zorgt. Het drijft vooral op de Iphone wat ik toen zag.
Tenzij Apple met iets totaal nieuws komt wat aanslaat dan zou het nu een goed instapmoment zijn. Maar een IWatch oid?? Ik zie dat geen succes worden.
  woensdag 24 april 2013 @ 09:13:47 #62
43642 Bayswater
What'sYourFunctionInLife?
pi_125670491
quote:
0s.gif Op woensdag 27 maart 2013 09:42 schreef Bayswater het volgende:

Ik verwacht trouwens ook wel een correctie van Heineken binnenkort na een felle stijging al 1,5 jaar achtereen. Matige start zomerseizoen in Europa in ieder geval.
De verkopen in West-Europa staan stevig onder druk, met een volumedaling van bijna 9%. Hier wreekt zich de koude winter, aldus Heineken

Zo simpel kan het zijn, is nog een reden van de matige cijfers ook. :)
Life lies a slow suicide
Orthodox dreams and symbolic myths
From feudal serf to spender
This wonderful world of purchase
pi_125670803
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 april 2013 19:21 schreef sitting_elfling het volgende:

[..]

Spelen met de spreads. Op die manier. Maar d'r moet toch altijd wel iemand op dat moment achter de knoppen zitten om daar mee te klooien? Het lijkt nog steeds veel op toeval (maar ben geen kenner)

Zo ken ik ook wel een aantal malafide toko's waar de broker tegen je speelt (e-mini futures/cfds) om je zo door je stoploss te rammen. Volgens mij was plus500 er ook zo'n 1tje van. Altijd leuk als je met hoge leverage werkt en kleine stoplosses. Netto ben je dan altijd de lul.
Waarom zouden ze je door een stop loss willen drukken? Ze verdienen toch aan de funding?
pi_125671590
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 09:13 schreef Bayswater het volgende:

[..]

De verkopen in West-Europa staan stevig onder druk, met een volumedaling van bijna 9%. Hier wreekt zich de koude winter, aldus Heineken

Zo simpel kan het zijn, is nog een reden van de matige cijfers ook. :)
Dat is het standaard excuus van Heineken om te verbloemen dat ze in een krimpmarkt zitten waarbij ze enkel door M&A en financial engineering de P/E op peil kunnen houden. Totdat ze alles wat er over te nemen is overgenomen hebben, natuurlijk :)
pi_125671612
quote:
Voor vandaag nemen we even pas op de plaats. De uitschakeling van de positie van gisteren doet nog zeer en het is goed om nu eerst weer even goed te zien wat de AEX voor ons in petto heeft. Mogelijk dat we later op de dag weer zullen kijken naar een positie, maar eerst even wat duidelijkheid verschaffen. In feite mogen we namelijk verwachten dat de ingeslagen weg omhoog vervolgd wordt. Een correctie op de stijging van gisteren zou ook logisch zijn, maar dan is het de vraag of de index weg niet teveel wegzakt.
LOL, Rob Koenders heeft er een concurrent bij qua nietszeggende twee walletjes prietpraat.

De weg omhoog moet vervolgd worden. Een daling zou echter ook logisch zijn. Maar wat is dan de vraag? :D :D
pi_125671803
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 00:39 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Alles staat offshore, ze lenen imho geld voor hun US activiteiten en shareholdersactiviteiten.

35% federal tax plus state tax, dus ongeveer 40% minus wat ze in het buitenland al aan belasting betaald hebben (en dat is ongeveer 2% heb ik eens uitgerekend). You do the math.

Is volgens mij ook de reden waarom de koersstijging nabeurs al weer teniet is gegaan. En dit is niet bepaald het laatste concern waar de realiteit van trapped cash gaat doordringen, alsmede hou onhoudbaar de net profit is op dit punt, alsmede hoe vertekend de balans op dit punt is. Want die belasting die betaald moet worden bij repatriering staat in de regel namelijk niet als verplichting in de balans. (bij Apple trouwens voor een gering deel)
Dit staat in een artikel van Bloomberg:

Apple raised its quarterly dividend 15 percent to $3.05 a share, from $2.65, and boosted its share-repurchase program to $60 billion from $10 billion. To avoid paying taxes for repatriating overseas cash, the company said it will use the debt markets to fund the payout.

Dus zo komen ze onder het belasting betalen uit.
pi_125671951
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:15 schreef PaulieWalnuts het volgende:

[..]

Dit staat in een artikel van Bloomberg:

Apple raised its quarterly dividend 15 percent to $3.05 a share, from $2.65, and boosted its share-repurchase program to $60 billion from $10 billion. To avoid paying taxes for repatriating overseas cash, the company said it will use the debt markets to fund the payout.

Dus zo komen ze onder het belasting betalen uit.
Stellen ze het even uit.

Als US resident kom je nooit onder betalen van belasting uit, sterker nog, je betaalt in principe US tax over je hele wereldinkomen. Je krijgt enkel 'uitstel' voor het deel wat/zolang dat invested abroad is.

Daarnaast heet de US belastingwetgeving een (toenemend) aantal bepalingen die ervoor moeten waken dat je de USA activiteiten onevenredig veel met schuld belast. Ofwel: dat gaan ze niet lang volhouden en het zou me bovendien niet verbazen als naar aanleiding van dit gevalletje Apple die fiscale bepalingen nog eens aanzienlijk aangescherpt gaan worden.

Ik ga er (zonder de ins en outs van de fiscaliteit van Apple te kennen) dat die route slechts tijdelijk soelaas biedt, en snel geplugd gaat worden. Vooral als in de pers de belastingontwijking op deze manier gehighlight wordt.

PS: overigens mist bloomberg de nuance uit de call gisteren, ze zullen mede geld lenen, maar zullen imho ook een deel repatrieren. Als ze voor aandeleninkoop en dividend geld moeten lenen, lopen ze geheid tegen misbuirkbepalingen op, ook onder de huidige wetten. Merk op dat Apple al 20 mrd (ongeveer, uit mijn hoofd) aan schuld in de boeken heeft staan uit hoofde van dit soort moves.
pi_125672120
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:21 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Stellen ze het even uit.

Als US resident kom je nooit onder betalen van belasting uit, sterker nog, je betaalt in principe US tax over je hele wereldinkomen. Je krijgt enkel 'uitstel' voor het deel wat/zolang dat invested abroad is.

Daarnaast heet de US belastingwetgeving een (toenemend) aantal bepalingen die ervoor moeten waken dat je de USA activiteiten onevenredig veel met schuld belast. Ofwel: dat gaan ze niet lang volhouden en het zou me bovendien niet verbazen als naar aanleiding van dit gevalletje Apple die fiscale bepalingen nog eens aanzienlijk aangescherpt gaan worden.

Ik ga er (zonder de ins en outs van de fiscaliteit van Apple te kennen) dat die route slechts tijdelijk soelaas biedt, en snel geplugd gaat worden. Vooral als in de pers de belastingontwijking op deze manier gehighlight wordt.
Ik weet dat Amazon, Apple etc deze offshore accounts hebben, maar hebben alle multinationals het? Als je kijkt naar AEX fondsen en bedrijven als Walmart etc? En hoe zit het met Nokia waar ik aandelen van heb en dat 4 miljard cash zou hebben?

De komende tijd zullen de koersen nog gebaseerd zijn op die zogenaamde winsten, maar als alle beleggers de realiteit onder ogen komen dan zullen heel wat beursgenoteerde bedrijven fors in koers dalen.
pi_125672682
Ik zit een beetje op een flitsende counter attack van onze wonderboy te wachten
pi_125672873
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:28 schreef PaulieWalnuts het volgende:

[..]

Ik weet dat Amazon, Apple etc deze offshore accounts hebben, maar hebben alle multinationals het? Als je kijkt naar AEX fondsen en bedrijven als Walmart etc? En hoe zit het met Nokia waar ik aandelen van heb en dat 4 miljard cash zou hebben?

De komende tijd zullen de koersen nog gebaseerd zijn op die zogenaamde winsten, maar als alle beleggers de realiteit onder ogen komen dan zullen heel wat beursgenoteerde bedrijven fors in koers dalen.
Nagenoeg allemaal. Maar gelukkig hebben ze niet allemaal hun zetel in de USA, want het is met name daar dat het knelt. Zo heeft Ikea bijvoorbeeld haar hoordkantoor stilletjes in Nederland :)

Ik weet niet of dat forse dalingen tot gevolg heeft, maar de beliebers in altijd boven trendmatige groei van dividend en winst per aandeel zullen wel teleurgesteld worden.

Imho hebben in het afgelopen een paar trends enorm bijgedragen aan deze bovenmatige groei:
- outsourcing/offshoring van activiteiten naar lage lonen landen of BPO organisaties. Het voordeel wordt nu een nadeel, de kosten in die lage lonen centra stijgen excessief. De contracten met BPO organisaties moeten worden vernieuwd, en dan blijkt dat je die activiteiten niet zomaar kunt terugnemen omdat je je eigen organisatie vernietigd hebt, dus je zit in een heel andere onderhandelingspositie dan 5 of 10 jaar geleden. Anders gezegd: die efficiency/kosten dalingen zullen voor de komende 10 jaar stijgingen zijn, of tenminste is de rek in besparingen er volledig uit. Mondjesmaat worden activiteiten al weer terug gemigreerd vanwege de kosten, en ik las laatst ook een interview met iemand van een US multinational die aangaf dat 5 jaar geleden iets produceren in CHina 30% goedkoper was dan in de USA, maar dat het zo onderhand net zo goed teruggemigreerd kan de USA omdat China zoveel duurder is geworden. Hier zit imho ook een deel van de margedruk van bijv. een Apple in, maar Walmart zal daar al helemaal last van krijgen. Het zal ook blijken dat ze aldaar business partners hebben met erg weinig medelijden - boontje --> loontje.
- belastingdruk. Die is enorm gezakt, door tax planning. De trend zal omhoog zijn, ik gaf eerder al het voorbeeld van India
- financial engineering. Kijk naar IBM, of in een extreem voorbeeld KPN. De trend is geweest: aandeleninkoop - desnoods met geleend geld (leverage omhoog), grappen grollen met stockoptions via het vermogen ipv salariskosten (Cisco). Ook hier zijn de grenzen bereikt voor veel bedrijven (opnieuw KPN als voorbeeld). Zal de winst instorten? Nee. Maar de stuwende werking waaraan 'we' gewend zijn zal in ieder geval wegvallen is mijn mening. En de kasvolle organisaties kunnen die cash alleen aanwenden op straffe van een 20%-30% extra belastingheffing als ze dat moeten repatrieren. En als ze het niet repatrieren gaan ze die belasting in het land van oorsprong ook wel betalen (vgl. Cyprus, India)
- financial engineering werd/wordt bovendien ondersteund door bizar lage rentetarieven. Dat werkt op twee manier: je 'normale' schulden kosten veel minder rente, en het werkt als incentive voor financial engineering. Daar kun je over twisten, maar ik heb er niet veel vertrouwen dat risico zo misprijst blijft worden en de rente laag.

Vier trends die bewerkstelligd hebben dat winst per aandeel en dividend per aandeel excessief kunnen groeien - veel harder dan de economie. Die trends zullen in de komende 10 jaar geen ondersteuning meer geven. In hoeverre ze omgekeerd gaan werken, is maar de vraag.

De crux: wantrouw alle groei die bovenmatig en eeuwigdurend is. Dat bestaat namelijk niet.

[ Bericht 0% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 24-04-2013 11:05:31 ]
pi_125675678
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:08 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

LOL, Rob Koenders heeft er een concurrent bij qua nietszeggende twee walletjes prietpraat.

De weg omhoog moet vervolgd worden. Een daling zou echter ook logisch zijn. Maar wat is dan de vraag? :D :D
Als ik zo'n nieuwsbrief zou uitgeven, zou ik ook zoiets schrijven nadat mijn abonnees zojuist zijn uitgerookt dankzij mijn laatste advies. Als het volgende advies ook verkeerd uitpakt, zijn die abonnees vertrokken.

Beter even de emoties laten uitrazen. De tekst schetst daarnaast ook een beeld van zelf-restrictie en bezinning. De suggestie is dat de schrijver ondanks de tegenslag nog in kontrole is. Dit lijkt bedoelt als een eerste stap om het vertrouwen bij de lezer terug te winnen.
  woensdag 24 april 2013 @ 13:36:50 #72
74484 flyguy
Full of Dutch Courage
pi_125677952
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:55 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

Nagenoeg allemaal. Maar gelukkig hebben ze niet allemaal hun zetel in de USA, want het is met name daar dat het knelt. Zo heeft Ikea bijvoorbeeld haar hoordkantoor stilletjes in Nederland :)

Ik weet niet of dat forse dalingen tot gevolg heeft, maar de beliebers in altijd boven trendmatige groei van dividend en winst per aandeel zullen wel teleurgesteld worden.

Imho hebben in het afgelopen een paar trends enorm bijgedragen aan deze bovenmatige groei:
- outsourcing/offshoring van activiteiten naar lage lonen landen of BPO organisaties. Het voordeel wordt nu een nadeel, de kosten in die lage lonen centra stijgen excessief. De contracten met BPO organisaties moeten worden vernieuwd, en dan blijkt dat je die activiteiten niet zomaar kunt terugnemen omdat je je eigen organisatie vernietigd hebt, dus je zit in een heel andere onderhandelingspositie dan 5 of 10 jaar geleden. Anders gezegd: die efficiency/kosten dalingen zullen voor de komende 10 jaar stijgingen zijn, of tenminste is de rek in besparingen er volledig uit. Mondjesmaat worden activiteiten al weer terug gemigreerd vanwege de kosten, en ik las laatst ook een interview met iemand van een US multinational die aangaf dat 5 jaar geleden iets produceren in CHina 30% goedkoper was dan in de USA, maar dat het zo onderhand net zo goed teruggemigreerd kan de USA omdat China zoveel duurder is geworden. Hier zit imho ook een deel van de margedruk van bijv. een Apple in, maar Walmart zal daar al helemaal last van krijgen. Het zal ook blijken dat ze aldaar business partners hebben met erg weinig medelijden - boontje --> loontje.
- belastingdruk. Die is enorm gezakt, door tax planning. De trend zal omhoog zijn, ik gaf eerder al het voorbeeld van India
- financial engineering. Kijk naar IBM, of in een extreem voorbeeld KPN. De trend is geweest: aandeleninkoop - desnoods met geleend geld (leverage omhoog), grappen grollen met stockoptions via het vermogen ipv salariskosten (Cisco). Ook hier zijn de grenzen bereikt voor veel bedrijven (opnieuw KPN als voorbeeld). Zal de winst instorten? Nee. Maar de stuwende werking waaraan 'we' gewend zijn zal in ieder geval wegvallen is mijn mening. En de kasvolle organisaties kunnen die cash alleen aanwenden op straffe van een 20%-30% extra belastingheffing als ze dat moeten repatrieren. En als ze het niet repatrieren gaan ze die belasting in het land van oorsprong ook wel betalen (vgl. Cyprus, India)
- financial engineering werd/wordt bovendien ondersteund door bizar lage rentetarieven. Dat werkt op twee manier: je 'normale' schulden kosten veel minder rente, en het werkt als incentive voor financial engineering. Daar kun je over twisten, maar ik heb er niet veel vertrouwen dat risico zo misprijst blijft worden en de rente laag.

Vier trends die bewerkstelligd hebben dat winst per aandeel en dividend per aandeel excessief kunnen groeien - veel harder dan de economie. Die trends zullen in de komende 10 jaar geen ondersteuning meer geven. In hoeverre ze omgekeerd gaan werken, is maar de vraag.

De crux: wantrouw alle groei die bovenmatig en eeuwigdurend is. Dat bestaat namelijk niet.
Uitstekende post!
The more debt, the better
pi_125679905
Hier een post van Zerohedge over Apple en taxes:

http://www.zerohedge.com/news/2013-04-23/apple-and-taxes
pi_125680790
93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif

93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif

93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif93417.gif
pi_125681533
quote:
Het kostte wat, maar het was wel leuk vermaak..
  woensdag 24 april 2013 @ 16:16:19 #76
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_125683185
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 10:28 schreef PaulieWalnuts het volgende:

[..]

Ik weet dat Amazon, Apple etc deze offshore accounts hebben, maar hebben alle multinationals het? Als je kijkt naar AEX fondsen en bedrijven als Walmart etc? En hoe zit het met Nokia waar ik aandelen van heb en dat 4 miljard cash zou hebben?

De komende tijd zullen de koersen nog gebaseerd zijn op die zogenaamde winsten, maar als alle beleggers de realiteit onder ogen komen dan zullen heel wat beursgenoteerde bedrijven fors in koers dalen.
Walmart's winsten worden al jaren lang gewoon met 32-33% belast. Lijkt me niet dat die veel onbelast offshore hebben staan?
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_125683318
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 16:16 schreef monkyyy het volgende:

[..]

Walmart's winsten worden al jaren lang gewoon met 32-33% belast. Lijkt me niet dat die veel onbelast offshore hebben staan?
Ws. wel, want die producten toch bijna alles in China? Alleen is het verschil tussen de Chinese belasting en US belasting tarief vrij klein, dus heeft het weinig impact. Walmart zal wel stevig duurder gaan produceren, en zodra de Chinese overheid geld heeft of (handels)ruzie met de USA krijgt een forse dauw kunnen krijgen. Daarom vermoed ik ook dat ze die centjes daar snel weghalen, wellicht dat ze wel de merknaam/IP ergens gestald hebben.

In het geval van Walmart is het imho eerder een kostprijs en politiekrisico, geen tax risico.

Globalisatie heeft heel veel voordelen opgeleverd aan de kostenkant, maar iedereen moet toch begrijp en dat dat niet oneindig doorgaat, en sterker, dat daar aan de kostenkant een flinke inhaalslag aan de hand is.
pi_125683359
Vandaag puts gekocht op de AEX voor mei. Een gedeelte van mijn calls op Shell verkocht.
pi_125683429
Mijn aandelen AIG doen het toch lekker. Gisteren 5% hoger en vandaag weer 2%. Meer mensen die in AIG zitten?
  woensdag 24 april 2013 @ 16:24:01 #80
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_125683453
Welke puts?

Wel een korte looptijd moet ik zeggen. Ik doe alleen wat langer lopend spul (het liefst jan 2014).
Please Move The Deer Crossing Sign
pi_125685186
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 16:24 schreef JimmyJames het volgende:
Welke puts?

Wel een korte looptijd moet ik zeggen. Ik doe alleen wat langer lopend spul (het liefst jan 2014).
330.

Bij opties op de langere termijn is de inleg vaak hoger. Ik slaap beter wetende dat de inleg (en daarmee het maximale verlies) beperkt is.

Overigens verzilver ik opties nooit. Voor mij zijn het goedkope vervangers van sprinters en speeders. Zeker wanneer je besluit posities gedeeltelijk te verkopen.
pi_125685513
ok

[ Bericht 99% gewijzigd door Hyaenidae op 24-04-2013 17:21:16 ]
pindazakje
pi_125685696
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 17:11 schreef Dr.Cooper het volgende:

[..]

330.

Bij opties op de langere termijn is de inleg vaak hoger. Ik slaap beter wetende dat de inleg (en daarmee het maximale verlies) beperkt is.

Overigens verzilver ik opties nooit. Voor mij zijn het goedkope vervangers van sprinters en speeders. Zeker wanneer je besluit posities gedeeltelijk te verkopen.
Ik vind het grappig dat Sprinters en Speeders worden afgezeken maar er in dit topic wel veel over opties wordt gesproken (waarvan de prijs veel moeilijker te bepalen is). (Niet persoonlijk hoor).
Als je een Sprinter/Turbo/Speeder short wil repliceren kan je een call erbovenop schrijven.

Bij kortere puts is de theta trouwens wel groter, veel meer waarde die eruit loopt per dag. Maar idd wel een kleinere initiële investering.
pi_125687515
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 17:26 schreef Rejected het volgende:

[..]

Ik vind het grappig dat Sprinters en Speeders worden afgezeken maar er in dit topic wel veel over opties wordt gesproken (waarvan de prijs veel moeilijker te bepalen is). (Niet persoonlijk hoor).
Als je een Sprinter/Turbo/Speeder short wil repliceren kan je een call erbovenop schrijven.

Bij kortere puts is de theta trouwens wel groter, veel meer waarde die eruit loopt per dag. Maar idd wel een kleinere initiële investering.
Nogal wiedes he, dat de tijdswaarde van opties hoger is dan van turbo's, je hebt geen stoploss niveau maar een expiratietijd.
Maar bij turbo's heb je eigenlijk ook tijdswaardeverlies. De stoploss wordt verhoogd om de lening te financieren, dus eigenlijk is dat verkapte tijdswaarde.
pi_125688662
Da's mooi, maar rejected zijn punt is wel juist: bij opties wordt je minstens en ws. meer geringeloord door de prof. handel. Zeker wanneer het incourante handel betreft - en laten we wel wezen in NL is de omzet vaak zo laag dat het al snel incourant is.

Punt is alleen dat die handel niet de uitgevende instantie is ;)
(en voordat iemand zich in z'n kuif gepikt voelt, is ook niet persoonlijk bedoeld, maar dit soort afgeleide producten worden niet uit sympatie aangeboden)

[ Bericht 15% gewijzigd door Dinosaur_Sr op 24-04-2013 19:00:16 (de tandjes, typos) ]
pi_125688920
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 15:07 schreef BenGepeept het volgende:
knip
quote:
We kopen 1000 EXTRA stuks CB AEX Limited Speeders Short 357 op een prijs ¤ 0.83.

De AEX heeft gisteren een enorme stijging gemaakt, de grootste sinds 30 november 2011, en vandaag kwam daar nog een klein vervolg achteraan. De trend lijkt te draaien, maar dat heeft nog niet plaatsgevonden. Wel geven een aantal indicatoren dat er even een correctie mag komen op deze stijging. Die willen we voor nu mee zien te pakken en daarna bepalen we of de trend echt opwaarts gericht is of dat dit een tijdelijke impulsieve actie bleek te zijn.

We plaatsen direct onze uitstap op ¤ 1.53. Dat betekent dus een correctie richting de 345-346 zone. Verkooporder plaatsen we dus al zodat bij deze koers de actie automatisch gesloten wordt.
Vervang 'we' door 'me' danwel 'ik'

Extra is trouwens gewoon een copy paist fout, want stond natuurlijk nog niks open. Hoop ik voor ze althans.

Extra kudos voor het gebruik van het woord 'impulsieve actie', heel subtiel, aangezien hun adviezen 'acties' worden genoemd. Freud zou er trots op zijn.
pi_125692669
Heren, ik lees af en toe is mee hier, om af en toe is te kijken of er nog interessante aandelen worden vermeld. Ik ben een tijd geleden in Commerzbank gestapt, en nu keek ik vandaag naar de koers. Wat schetst mijn verbazing, de koers is opeens met factor 10 gestegen.

Ik heb de aandelen bij ING in beheer, maar het valt op dat mijn totale investering in euro's nog gewoon hetzelfde is (oftewel het aantal aandelen is gedaald)! Iemand die hier weet hoe dat precies kan? Is er wat gebeurd dat ik gemist heb?
pi_125692781
quote:
7s.gif Op woensdag 24 april 2013 20:27 schreef Peter1612 het volgende:
Heren, ik lees af en toe is mee hier, om af en toe is te kijken of er nog interessante aandelen worden vermeld. Ik ben een tijd geleden in Commerzbank gestapt, en nu keek ik vandaag naar de koers. Wat schetst mijn verbazing, de koers is opeens met factor 10 gestegen.

Ik heb de aandelen bij ING in beheer, maar het valt op dat mijn totale investering in euro's nog gewoon hetzelfde is (oftewel het aantal aandelen is gedaald)! Iemand die hier weet hoe dat precies kan? Is er wat gebeurd dat ik gemist heb?
http://www.marketwatch.co(...)t-2013-04-23-7485824

reverse stock split 1:10

ofwel, 1 nieuw aandeel is 10 oude aandelen

dus koers x10, aantal stukken /10

was this answer helpfull to you? ;)
pi_125703571
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 20:29 schreef Dinosaur_Sr het volgende:

[..]

http://www.marketwatch.co(...)t-2013-04-23-7485824

reverse stock split 1:10

ofwel, 1 nieuw aandeel is 10 oude aandelen

dus koers x10, aantal stukken /10

was this answer helpfull to you? ;)
Kijk, daar was ik naar op zoek, very helpfull! Nu weet ik tenminste hoe ze zoiets noemen, ik dacht zelf al aan een typefout o.i.d., want deze koers was te mooi om waar te zijn!
pi_125710174
quote:
0s.gif Op woensdag 24 april 2013 18:24 schreef the85mc het volgende:

[..]

Nogal wiedes he, dat de tijdswaarde van opties hoger is dan van turbo's, je hebt geen stoploss niveau maar een expiratietijd.
Maar bij turbo's heb je eigenlijk ook tijdswaardeverlies. De stoploss wordt verhoogd om de lening te financieren, dus eigenlijk is dat verkapte tijdswaarde.
Verkapte tijdswaarde? Nee, je betaalt rente over je lening.
Mijn punt is dat de premie van opties veel minder transparant is dan de prijs van een Turbo.

Dino maakt een goed punt dat de uitgevende instelling van een optie niet ook market maker is waardoor er dus concurrentie is tussen verschillende market makers. Mijn ervaring is alleen dat het wel goed zit met het quoten van de Turbo's. Dit komt ook omdat de concurrentie tussen uitgevende instellingen groot is.
  donderdag 25 april 2013 @ 10:43:06 #91
78918 SeLang
Black swans matter
pi_125710895
Een beetje een onzin discussie Turbo's vs opties. Het zijn verschillende instrumenten die je voor verschillende doelen gebruikt. Appels & peren...

Het is overigens wel zo dat er in turbo's een commerciële (=hoge) financieringsrente zit verwerkt (en daardoor winst voor de uitgevende instantie). Dat is bij opties niet zo want die prijzen zijn gewoon gebaseerd op euribor.

Eén leuk aspect van opties dat hier volgens mij nog niet werd vermeld is dat de waarde toeneemt met de volatiliteit. Dat kan soms een extra bescherming bieden. Stel, je speculeert op een koersstijging dmv een gekochte call optie. De koers van de optie zal stijgen als de koers van het onderliggende aandeel of index stijgt, maar ook als de koers gelijk blijft terwijl de volatiliteit toeneemt. Waarom is dat zo leuk? Omdat het je een mate van bescherming biedt tegen een crash!

Stel een aandeel/index crasht. De calloptie daalt dan (normaliter) in waarde, maar vaak minder dan je zou denken omdat de (implied) volatiliteit ook toeneemt, wat de waarde van de optie weer een beetje omhoog trekt. Het gevolg is dat je er dan met een minder groot verlies uit kunt.

Met name het in huidige beursklimaat is dit wel een fijne eigenschap. De volatiliteit is momenteel immers extreem laag en opties dus relatief goedkoop. De stijging van (implied) volatiliteit kan dus erg hoog zijn bij een eventuele crash. Gekochte callopties bieden dus wel een interessante mogelijkheid als je er op wilt gokken dat de huidige uptrend aanhoudt.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  donderdag 25 april 2013 @ 13:18:45 #92
56633 JimmyJames
Unspeakable powers
pi_125715974
Nou mocht de markt crashen dan ik ben benieuwd of het in de praktijk ook zo uitpakt :P
Please Move The Deer Crossing Sign
  donderdag 25 april 2013 @ 13:23:54 #93
78918 SeLang
Black swans matter
pi_125716194
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2013 13:18 schreef JimmyJames het volgende:
Nou mocht de markt crashen dan ik ben benieuwd of het in de praktijk ook zo uitpakt :P
Je moet er geen wonderen van verwachten maar het helpt wel degelijk om de verliezen wat te beperken als je een plotselinge koersdaling krijgt. Ik heb daar zelf ook een aantal keren profijt van gehad in het verleden. Callopties waren mijn voornaamste instrument om van de bullmarket in de jaren '90 te profiteren. Dat was toen net zo'n soort markt als nu.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_125718234
Ik wil mij registeren op een ander beleggers forum maar als bijzondere vraag hebben ze: prem's last name? Ik zat te denken aan Obama, maar dat antwoord klopt niet. Iemand enig idee?
  donderdag 25 april 2013 @ 14:36:00 #95
344884 monkyyy
Myers-Briggs: INTJ
pi_125719007
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2013 14:14 schreef PaulieWalnuts het volgende:
Ik wil mij registeren op een ander beleggers forum maar als bijzondere vraag hebben ze: prem's last name? Ik zat te denken aan Obama, maar dat antwoord klopt niet. Iemand enig idee?
radhakishun?
You can learn anything, the secret lies in discipline.
"What the mind can conceive and believe, it can achieve"
You will make mistakes. Forgive yourself. Move on. Start rebuilding.
pi_125719125
quote:
11s.gif Op donderdag 25 april 2013 14:36 schreef monkyyy het volgende:

[..]

radhakishun?
Nee werkt niet. :)

Het is deze Amerikaanse site: http://www.cornerofberkshireandfairfax.ca/forum/

Edit: ik heb em al, het gaat om de founder van Fairfax Prem Watsa.

[ Bericht 3% gewijzigd door PaulieWalnuts op 25-04-2013 15:03:19 ]
pi_125722079
ik krijg vandaag of morgen 300 claims kpn. iemand een idee wat te doen
pi_125723605
is het een goed idee om 200 van de 300 claims te verkopen ?
pi_125725678
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2013 10:43 schreef SeLang het volgende:
Een beetje een onzin discussie Turbo's vs opties. Het zijn verschillende instrumenten die je voor verschillende doelen gebruikt. Appels & peren...
Je lijkt hier te suggereren dat er een legitieme rol voor Turbo's bestaat. Ik heb zelf het idee dat deze instrumenten gecreerd zijn voor particuliere beleggers, die opties te complex vinden en/of het budget niet hebben om hierin te handelen.

Turbo's worden vziw op de achtergrond dan ook ondersteund door opties, waarmee de uitgever zijn risico afdekt. Elk risico/rendement profiel dat je met Turbo's inneemt, kun je daarom goedkoper met opties opbouwen. Zie jij enige toegevoegde waarde van Turbo's t.o.v. opties voor een serieuze, geinformeerde belegger ?
  donderdag 25 april 2013 @ 18:44:40 #100
78918 SeLang
Black swans matter
pi_125727484
quote:
0s.gif Op donderdag 25 april 2013 17:48 schreef jaco het volgende:

[..]

Je lijkt hier te suggereren dat er een legitieme rol voor Turbo's bestaat. Ik heb zelf het idee dat deze instrumenten gecreerd zijn voor particuliere beleggers, die opties te complex vinden en/of het budget niet hebben om hierin te handelen.

Turbo's worden vziw op de achtergrond dan ook ondersteund door opties, waarmee de uitgever zijn risico afdekt. Elk risico/rendement profiel dat je met Turbo's inneemt, kun je daarom goedkoper met opties opbouwen. Zie jij enige toegevoegde waarde van Turbo's t.o.v. opties voor een serieuze, geinformeerde belegger ?
Je hebt gelijk dat Turbo's voor particuliere beleggers zijn gecreëerd. In feite is een Turbo een positie die je financiert met een lening bij de bank die de Turbo's uitgeeft (en aan die lening verdient de bank geld).

Een fundamenteel verschil met opties is dat een Turbo geen verwachtingwaarde heeft en een optie wel. Een Turbo is dus ook niet gevoelig voor veranderingen in volatiliteit. Dat maakt het een wat eenvoudiger product als je puur in een koersbeweging bent geinteresseerd.

Veel optie strategieën zijn gebaseerd op aannames over volatiliteit en de decay van de verwachtingswaarde. Die factor is dus afwezig bij een Turbo. Een Turbo lijkt in die zin dus meer op een future, want die bevat ook alleen een rentecomponent, maar een future heeft dan weer geen stoploss maar daarvoor in de plaats een margeverplichting.

Ik kan me de aantrekkelijkheid van Turbo's voor sommige beleggers dus wel voorstellen als die puur op een koersbeweging willen speculeren en het budget is beperkt. Maar persoonlijk zou ik een optie kopen/schrijven (als het verval van verwachtingswaarde en/of een toe- of afname van volatiliteit deel uitmaken van de strategie) en ik zou een future kopen als het me puur om de koersbeweging te doen is.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')