abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_125354488
Ik heb er al ergens iets over gezegd in een ander topic, maar het onderwerp is belangrijk genoeg voor een eigen topic.

quote:
Minister Opstelten: Doelstelling niet gehaald
Probleem jeugdbendes nog steeds niet opgelost
Criminele jeugdbendes blijken heel lastig aan te pakken. In een paar jaar tijd zijn er zelfs tientallen nieuwe bendes bijgekomen, blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws.

De bendes maken zich schuldig aan onder meer straatroven, gewapende overvallen en inbraken. Minister Opstelten van Veiligheid beloofde al die criminele jeugdbendes van straat te halen, maar die belofte kan hij niet waarmaken. "Ik wil wel zeggen dat ik de doelstelling niet gehaald heb, maar ik ben wel op de goede weg," aldus Opstelten.

Van de 89 criminele jeugdgroepen die in 2010 bekend waren, zijn er nu 45 opgerold. 19 zijn nog steeds actief, maar vallen volgens de politie in een minder zware categorie. 27 criminele jeugdbendes bestaan nog steeds. Daar zijn 34 nieuwe bijgekomen.

Jonge kinderen
Verder blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws dat er soms hele jonge kinderen in probleemgroepen opduiken. Soms zijn ze zelfs jonger dan 12 jaar. De politie in Utrecht maakt zich daar zorgen over. "Er zijn kinderen die we veel op straat zien en het gedrag van een jeugdgroep gaan kopiëren. Dat begint vaak met het overlast geven op straat, maar ook wel winkeldiefstal en mishandeling," aldus een wijkagent in het Utrechtse Kanaleneiland.

Uit een kritisch rapport dat vandaag naar de Tweede Kamer is gestuurd, blijkt dat de aanpak bij de helft van de bendes nauwelijks resultaat heeft gehad. De politie zet er te weinig rechercheurs op, er is vaak te weinig bewijs om bendeleden te veroordelen en de nadruk ligt op hulpverlening en niet op de strafrechtelijke aanpak.

Het oprollen van jeugdbendes blijkt bovendien helemaal geen prioriteit bij politie en Openbaar Ministerie. En dat terwijl de minister dit tot topprioriteit verklaarde. Toch benadrukt Opstelten dat er meer gebeurt dan voorheen. De overlast in wijken is verminderd en er zijn wel degelijk ook tientallen bendes opgerold. Ook is de samenwerking tussen organisaties beter.
Bron: http://www.rtl.nl/compone(...)og_niet_opgelost.xml

Het volledige rapport (PDF) staat hier: http://www.rtl.nl/compone(...)portjeugdgroepen.pdf

Het is bizar dat het artikel concludeert dat jeugdbendes "lastig" zijn aan te pakken. Volgens mij moet de conclusie een andere zijn: de aanpak is verkeerd en krijgt niet genoeg prioriteit. Daardoor kunnen jonge criminelen doorgaan met hun gedrag.

Voor de volledigheid nog even de geldende definities:

quote:
Hinderlijke jeugdgroep
Deze groep hangt wat rond in de buurt, is af en toe luidruchtig aanwezig en trekt zich niet zoveel aan van de omgeving. Soms loopt het wel eens uit de hand en zijn er kleine schermutselingen, maar dat is doorgaans snel in de kiem gesmoord en vaak ook meer toeval dan gepland. Ook maakt de groep zich incidenteel schuldig aan kleine vernielingen. Een beperkt aantal jongeren maakt zich soms schuldig aan (veelal lichte) gewelds- en (in mindere mate) vermogensdelicten. Over het algemeen is het een groep die nog voldoende autoriteitsgevoelig is en aangesproken kan worden op zijn gedrag.

Overlastgevende jeugdgroep
Deze groep is wat nadrukkelijker aanwezig, kan af en toe provocerend optreden, valt omstanders wel eens lastig (uitschelden of zelfs intimideren), vernielt regelmatig allerlei zaken en laat zich veel minder gelegen liggen aan andere mensen. Geweldsgebruik wordt niet geschuwd en de groepsleden zijn ook minder goed te corrigeren. Ook de lichtere vormen van criminaliteit waar de groep zich schuldig aan maakt, worden doelbewuster gepleegd en de groep is ook meer bezig om te zorgen dat ze niet gepakt wordt.

Criminele jeugdgroep
Deze groep bestaat (in ieder geval voor een deel) uit jongeren die behoorlijk op het criminele pad zijn geraakt. Ze zijn al vaker met de politie in aanraking gekomen. Kenmerkend voor dergelijke groepen is dat ze meer en meer criminaliteit plegen voor het financiële gewin in plaats van voor de kick of het aanzien. Deze jongeren scoren ook hoog op de delicten waar de andere twee typen groepen ook hoog mee scoren. De feiten zijn echter ook ernstiger en ze schrikken ook niet terug voor het gebruik van geweld.
Die definities maken al duidelijk waar het probleem zit: de ernst wordt niet onderkend. De omschrijving die bij "hinderlijk" staat, is ronduit overlastgevend. Wat "overlastgevend" wordt genoemd, is ronduit crimineel. Om over de derde groep nog maar te zwijgen. Vaker met de politie in aanraking gekomen, straffen (zoals uit het artikel blijkt) met het accent op hulpverlening. Resultaat: een groot deel van deze crimineelste groepen bestaat nog steeds. Een ander deel is wat minder erg geworden, maar er zijn ook weer 34 criminele groepen voor in de plaats gekomen.

En het gebeurt overal, dus hou maar op om hier allochtoontje te bashen. Zelfs Schubbekutteveen heeft tegenwoordig jeugdbendes: http://www.rtl.nl/compone(...)_randstad_actief.xml

De aanpak van jeugdbendes faalt. Wanneer wordt de ernst van het probleem nou echt eens onderkend en wanneer komt er een hardere aanpak?
pi_125356650
Kan toch niet zo moelijk zijn? arresteren en een nekschot geven.
Ура для россии
pi_125356961
quote:
9s.gif Op dinsdag 16 april 2013 15:57 schreef Woestijnvos het volgende:
Kan toch niet zo moelijk zijn? arresteren en een nekschot geven.
Nekschot lijkt me ook weer wat overdreven, maar het moet zeker strenger worden. Dat besef lijkt totaal niet aanwezig.
pi_125356995
Dat overzichtskaartje slaat alleen nergens op. Meer jeugdbendes in Friesland dan in Rotterdam. :')
Baat 't niet, schaadt 't niet. Dus slikken, kreng.
  dinsdag 16 april 2013 @ 16:06:39 #5
346939 Janneke141
Green, green grass of home
pi_125357075
Er moet meer geschoffeld worden! Dat zal ze leeren!
Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)
pi_125357221
Die tool van rtl waarin je je eigen gemeente kan invulllen!

er is hier dus 1 hinderlijke jeugdgroep... mwhahaha waar dan??
pi_125357494
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2013 16:10 schreef arjan1212 het volgende:
Die tool van rtl waarin je je eigen gemeente kan invulllen!

er is hier dus 1 hinderlijke jeugdgroep... mwhahaha waar dan??
Je denkt dat men de problemen erbij verzint?
pi_125357573
als je 15 bent sta je gewoon buiten op een pleintje ofzo. als je dat een jeugdbende noemt... ik noem een jeugdbende dus drugsdealers met pistolen
pi_125358101
Opstelten en Teeven hebben wel een grote bek, maar verder dan dat komen ze niet. Maar wél nóg meer bezuinigen.....tja, wat kun je dan verwachten?

De enige oplossing is er flink bovenop zitten.

"Verder blijkt uit onderzoek van RTL Nieuws dat er soms hele jonge kinderen in probleemgroepen opduiken. Soms zijn ze zelfs jonger dan 12 jaar."

Waar zijn die ouders, denk ik dan. Vroeger werd zo'n kutkoter aan z'n oor naar huis gesleept en kreeg daar ook nog eens straf, maar met dat huidige tuig (ja die ouders zijn ook tuig) heeft dat geen reet zin. Die schoppen zoonlief weer even hard de straat op, want dan hebben ze er geen last van. En er zijn toch geen consequenties....niet voor de koter zelf én niet voor de tokkie-ouders. Dus waarom zouden ze veranderen? Het is HUN probleem toch niet?

"Er zijn kinderen die we veel op straat zien en het gedrag van een jeugdgroep gaan kopiëren. Dat begint vaak met het overlast geven op straat, maar ook wel winkeldiefstal en mishandeling,"

Maar als zo'n kut-koter tegen een kogel aanloopt, worden er opeens stille tochten georganiseerd en beginnen allerlei tokkies "discriminazie" te janken. Want het was zo'n "lieve jongen met een hart van goud".

Uit een kritisch rapport dat vandaag naar de Tweede Kamer is gestuurd, blijkt dat de aanpak bij de helft van de bendes nauwelijks resultaat heeft gehad. De politie zet er te weinig rechercheurs op, er is vaak te weinig bewijs om bendeleden te veroordelen en de nadruk ligt op hulpverlening en niet op de strafrechtelijke aanpak.

Het oprollen van jeugdbendes blijkt bovendien helemaal geen prioriteit bij politie en Openbaar Ministerie. En dat terwijl de minister dit tot topprioriteit verklaarde.

Tja.....zie hier de oplossing. Er bovenop zitten en ophouden met bezuinigen op politie. Maar ja, dat geeft ons kabinet liever uit aan de SNS-bank......je moet wel prioriteiten stellen.....

Toch benadrukt Opstelten dat er meer gebeurt dan voorheen. De overlast in wijken is verminderd en er zijn wel degelijk ook tientallen bendes opgerold. Ook is de samenwerking tussen organisaties beter.

Op een schaal tot 10 is de verbetering van 1 naar 2 een volle 100%, maar in het geheel stelt het dus geen reet voor. Er zal best wat gebeuren, maar het is NIET GENOEG. En zolang dat het geval is, moet Opstelten gewoon z'n bek houden.
pi_125358317
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2013 16:18 schreef arjan1212 het volgende:
als je 15 bent sta je gewoon buiten op een pleintje ofzo. als je dat een jeugdbende noemt... ik noem een jeugdbende dus drugsdealers met pistolen
Je kunt in de OP lezen welke categorisering er wordt gebruikt. Ik heb die er bewust bij gezet.
pi_125358593
Haha, Oosterhout meer vervelende groepen als Almere en net zoveel als Maastricht. Volgens mij hebben sommige gemeente iets te overijverige (politie)ambtenaren als ze moeten beoordelen hoeveel probleemgroepen ze hebben.

Net zoals Katwijk er meer heeft dan Leiden.
  dinsdag 16 april 2013 @ 17:57:50 #12
342435 Life2.0
#deadprez4mod
pi_125361397
wat heeft opstelten WEL goed gedaan dan?
pi_125361534
Samen met leefbaar rotterdam het zooitje van dat de pvda in 50 jaar van rotterdam had gemaakt opgeruimt toen ie burgemeester van rotterdam was
pi_125362579
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2013 16:16 schreef Elfletterig het volgende:

Je denkt dat men de problemen erbij verzint?
Er zit natuurlijk altijd wel een subjectieve component bij...
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125381513
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2013 18:02 schreef arjan1212 het volgende:
Samen met leefbaar rotterdam het zooitje van dat de pvda in 50 jaar van rotterdam had gemaakt opgeruimt toen ie burgemeester van rotterdam was
Bron?

NB: Je bent je ervan bewust dat Rotterdam niet beter scoort op de lijst dan andere steden? Je bent je ervan bewust dat dergelijke jeugdbendes overal - in grote steden en kleinere dorpen - voorkomen, ongeacht het lokale politieke landschap?

quote:
0s.gif Op dinsdag 16 april 2013 18:32 schreef DS4 het volgende:

[..]

Er zit natuurlijk altijd wel een subjectieve component bij...
Ongetwijfeld, maar er is vooralsnog geen reden om op voorhand de berichtgeving in twijfel te trekken.

Ik had trouwens wel wat meer reacties op dit topic verwacht, maar kennelijk interesseert het niemand ene hol...
  woensdag 17 april 2013 @ 00:26:13 #16
262 Re
Kiss & Swallow
pi_125382254
Dit interesseert me wel eigenlijk, het zegt iig dat dit een persistent probleem is
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_125383843
Volgens mij moet je dat hele groepsaspect ook gewoon weghalen uit de context en mensen hoofdelijk aansprakelijk stellen voor eventueel crimineel gedrag.

Leuk dat Boefje A deel uitmaakt van een grotere groep maar als het gaat om repressie en handhaving is dat natuurlijk volkomen irrelevant.

Als het blijft bij zogenaamde overlast kun je d.m.v. artikel 172a via een samenscholingsverbod en het direct uitdelen van boetes het meeste gezeik vrij eenvoudig aan banden leggen.
blablablabla
pi_125384061
Het hele probleem is natuurlijk de softe aanpak van de politie. Zij moeten meer vrijheden krijgen om dat soort klootzakjes met geweld aan te pakken. Grote bek? Knuppel in je nek ^O^
  woensdag 17 april 2013 @ 01:27:31 #19
399583 AlexJones
YOU'VE BEEN EXPOSED
pi_125384116
quote:
9s.gif Op dinsdag 16 april 2013 15:57 schreef Woestijnvos het volgende:
Kan toch niet zo moelijk zijn? arresteren en een nekschot geven.
Of een kogel in hun vogel.

[ Bericht 10% gewijzigd door AlexJones op 17-04-2013 01:32:38 ]
  woensdag 17 april 2013 @ 01:31:39 #20
399583 AlexJones
YOU'VE BEEN EXPOSED
pi_125384218
.

[ Bericht 99% gewijzigd door AlexJones op 17-04-2013 01:31:56 ]
pi_125384805
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 01:15 schreef Elan het volgende:
Volgens mij moet je dat hele groepsaspect ook gewoon weghalen uit de context en mensen hoofdelijk aansprakelijk stellen voor eventueel crimineel gedrag.

Leuk dat Boefje A deel uitmaakt van een grotere groep maar als het gaat om repressie en handhaving is dat natuurlijk volkomen irrelevant.

Als het blijft bij zogenaamde overlast kun je d.m.v. artikel 172a via een samenscholingsverbod en het direct uitdelen van boetes het meeste gezeik vrij eenvoudig aan banden leggen.
Precies, nu lijkt het erop alsof 't loont om in groepen actief te zijn want dan ben je een statistiek in plaats van hoofdelijk aansprakelijk.
Baat 't niet, schaadt 't niet. Dus slikken, kreng.
pi_125384945
quote:
Criminele jeugdgroep
Deze groep bestaat (in ieder geval voor een deel) uit jongeren die behoorlijk op het criminele pad zijn geraakt. Ze zijn al vaker met de politie in aanraking gekomen. Kenmerkend voor dergelijke groepen is dat ze meer en meer criminaliteit plegen voor het financiële gewin in plaats van voor de kick of het aanzien. Deze jongeren scoren ook hoog op de delicten waar de andere twee typen groepen ook hoog mee scoren. De feiten zijn echter ook ernstiger en ze schrikken ook niet terug voor het gebruik van geweld.
Hier ken ik er genoeg van, hier in Maastricht. Ik vind het altijd lachwekkend dat de politie deze groepen '' niet kan traceren'' of ''niet kent'', terwijl je, als je wel eens uit gaat in Maastricht, deze mensen meteen herkent.

In het uitgaansleven kan je deze mensen gewoon heel snel herkennen, daar heb je geen rechercheur voor nodig of expert. Een paar undercover agenten(wel iets jonger natuurlijk, dan) is al genoeg om hele groepen op te doeken.

Vaak lopen ze machogedrag te vertonen in of rondom kroegen, het centrum of hangplekken. Hier in Maastricht betreft het dan vooral kampers en tokkies (hier heb je niet zoveel allochtonen), maar ik kan mij voorstellen dat het in Amsterdam of Rotterdam wat meer allochtonen zijn.

Er zijn gewoon zoveel manieren om criminele jongeren op te doeken, maar het lijkt gewoon alsof niemand erom geeft. Loop eens rond in een discotheek, jongeren met flessen van 300 euro. Kijk eens naar hun bankrekeningen, inkomen ouders, etc. Is dat weinig? Werken ze zelf niet? Hoe komen ze dan aan dat geld? Dat is toch allemaal makkelijk te traceren en conclusies uit te trekken?
#freefrederike
  woensdag 17 april 2013 @ 08:25:42 #23
262 Re
Kiss & Swallow
pi_125385764
wat je moet wegnemen zijn de leiders, de criminelen waar de jeugd tegenop kijkt waar de jeugd ziet dat crimineel gedrag leidt tot goedkope en snelle rijkdom/succes... als je die een stuk harder aanpakt zal de voorbeeldfunctie verdwijnen
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
pi_125385812
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 01:24 schreef Arthur_Spooner het volgende:
Het hele probleem is natuurlijk de softe aanpak van de politie. Zij moeten meer vrijheden krijgen om dat soort klootzakjes met geweld aan te pakken. Grote bek? Knuppel in je nek ^O^
Het grootste probleem echter, zijn boerenkinkels die er zo ver vanaf staan als maar kan, en daarom denken dat je dit wel even oplost met de wapenstok.

Ga terug naar '53 man.
pi_125385842
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 03:12 schreef SuperHarregarre het volgende:

[..]

Precies, nu lijkt het erop alsof 't loont om in groepen actief te zijn want dan ben je een statistiek in plaats van hoofdelijk aansprakelijk.
Hoe bedoel je?
pi_125385858
quote:
4s.gif Op woensdag 17 april 2013 05:43 schreef PizzaMizza het volgende:

[..]

Hier ken ik er genoeg van, hier in Maastricht. Ik vind het altijd lachwekkend dat de politie deze groepen '' niet kan traceren'' of ''niet kent'', terwijl je, als je wel eens uit gaat in Maastricht, deze mensen meteen herkent.

In het uitgaansleven kan je deze mensen gewoon heel snel herkennen, daar heb je geen rechercheur voor nodig of expert. Een paar undercover agenten(wel iets jonger natuurlijk, dan) is al genoeg om hele groepen op te doeken.

Vaak lopen ze machogedrag te vertonen in of rondom kroegen, het centrum of hangplekken. Hier in Maastricht betreft het dan vooral kampers en tokkies (hier heb je niet zoveel allochtonen), maar ik kan mij voorstellen dat het in Amsterdam of Rotterdam wat meer allochtonen zijn.

Er zijn gewoon zoveel manieren om criminele jongeren op te doeken, maar het lijkt gewoon alsof niemand erom geeft. Loop eens rond in een discotheek, jongeren met flessen van 300 euro. Kijk eens naar hun bankrekeningen, inkomen ouders, etc. Is dat weinig? Werken ze zelf niet? Hoe komen ze dan aan dat geld? Dat is toch allemaal makkelijk te traceren en conclusies uit te trekken?

Maastricht is een verzamelplek voor alle soorten volk, niet alleen tokkies en kampers.

Kijk maar eens bij het Mosae forum bij de maas, daar zit geen blanke maar alleen allochtonen die drugsdealen/gebruiken.

Jij bent niet op de hoogte van de groeperingen van verschillende afkomsten in Maastricht die allemaal strijden om de markt in Maastricht (Koerden, Turken, Marokkanen, Balkanbendes)?
pi_125386318
Pretentieuze berichtgeving waarbij onze politiek zich eens achter de oren moeten krabben omdat ze blijkbaar niet eens een unfiorm onderzoek binnen nederland kunnen laten plaatsvinden.
pi_125386748
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 00:07 schreef Elfletterig het volgende:

Ik had trouwens wel wat meer reacties op dit topic verwacht, maar kennelijk interesseert het niemand ene hol...
Dan is het probleem kennelijk niet zo groot als geschetst wordt...

Overigens vind ik het weer aandoenlijk dat fokkers precies weten hoe je dit probleem snel en effectief op kan lossen. Wat een verzameling beste stuurlui staat er hier toch aan de wal!
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125386857
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 01:15 schreef Elan het volgende:
Volgens mij moet je dat hele groepsaspect ook gewoon weghalen uit de context en mensen hoofdelijk aansprakelijk stellen voor eventueel crimineel gedrag.

Leuk dat Boefje A deel uitmaakt van een grotere groep maar als het gaat om repressie en handhaving is dat natuurlijk volkomen irrelevant.

Als het blijft bij zogenaamde overlast kun je d.m.v. artikel 172a via een samenscholingsverbod en het direct uitdelen van boetes het meeste gezeik vrij eenvoudig aan banden leggen.
Ik ben zeker voor een meer individuele benadering, maar het ECHTE probleem is dat we in Nederland slechts jeugd- en volwassenenstrafrecht hebben. We behandelen jonge criminelen als kinderen. Het is dringend tijd voor een tussencategorie, waarbij ernstige vergrijpen strenger kunnen worden bestraft dan nu het geval is.
pi_125386873
Nee.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125386911
quote:
4s.gif Op woensdag 17 april 2013 05:43 schreef PizzaMizza het volgende:
Er zijn gewoon zoveel manieren om criminele jongeren op te doeken, maar het lijkt gewoon alsof niemand erom geeft. Loop eens rond in een discotheek, jongeren met flessen van 300 euro. Kijk eens naar hun bankrekeningen, inkomen ouders, etc. Is dat weinig? Werken ze zelf niet? Hoe komen ze dan aan dat geld? Dat is toch allemaal makkelijk te traceren en conclusies uit te trekken?
Dat gebeurt inmiddels wel meer, maar nog lang niet genoeg. Als jongeren op hun 20e in een peperdure auto rondrijden zonder dat ze een fatsoenlijke baan hebben (onverklaarbaar vermogen), wordt dat wel nagegaan. Het grote probleem is echter dat nooit iemand goed ingreep toen die jongen op z'n 14e voor het eerst een inbraak pleegde. En dat -ie met een softe straf wegkwam toen -ie op z'n 16e een geweldsmisdrijf pleegde.
pi_125386946
quote:
1s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:24 schreef DS4 het volgende:

[..]

Dan is het probleem kennelijk niet zo groot als geschetst wordt...

Overigens vind ik het weer aandoenlijk dat fokkers precies weten hoe je dit probleem snel en effectief op kan lossen. Wat een verzameling beste stuurlui staat er hier toch aan de wal!
Feit is in elk geval dat de vorige generatie politieke bestuurders dit probleem hoe dan ook niet heeft weten op te lossen. Sterker nog: het is onder hun bewind ontstaan en uitgegroeid tot wat het nu is.

Voel je gerust aangesproken.
  woensdag 17 april 2013 @ 09:38:28 #33
262 Re
Kiss & Swallow
pi_125387040
dit is natuurlijk niet echt een Nederlands probleem, elk land in de wereld heeft last van bendes en overlastgevende jongeren, de economie draait slecht dus alternatieven en snelle winst zijn perfecte drijfveren om lekker je gang te gaan.

en verder heeft het natuurlijk geen zin om mafia groepen en overlastgevende kutjochies op een grote hoop te gooien
04-08-11, 02-02-12, 20-06-14, 13-08-15
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 09:40:02 #34
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125387070
quote:
15s.gif Op dinsdag 16 april 2013 16:04 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Nekschot lijkt me ook weer wat overdreven, maar het moet zeker strenger worden. Dat besef lijkt totaal niet aanwezig.
Kom ik weer met gestrekt been:

Als we onze verwijfde houding niet eens kappen en maar blijven denken dat met lullen en blaten alles goed uitgedokterd is, is dit compleet verloren.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125387238
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:32 schreef Elfletterig het volgende:

Het grote probleem is echter dat nooit iemand goed ingreep toen die jongen op z'n 14e voor het eerst een inbraak pleegde. En dat -ie met een softe straf wegkwam toen -ie op z'n 16e een geweldsmisdrijf pleegde.
Nee, het grote probleem is dat er geen goede aanpak is (*). Natuurlijk kun je zo'n jongen lang vast zetten, maar dat is (net als de gevangenis overigens voor volwassenen) een hogeschool voor de criminaliteit. Met gelijkgestemden tips en truuks uitwisselen en een netwerk opbouwen.

(*) vanuit de overheid dan, want de enige aanpak die echt goed werkt is vanuit de opvoeding en DAAR gaat het mis.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125387253
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 01:15 schreef Elan het volgende:
Volgens mij moet je dat hele groepsaspect ook gewoon weghalen uit de context en mensen hoofdelijk aansprakelijk stellen voor eventueel crimineel gedrag.

Leuk dat Boefje A deel uitmaakt van een grotere groep maar als het gaat om repressie en handhaving is dat natuurlijk volkomen irrelevant.

is helemaal niet irrelevant. die jongste kinderen doen dit echt niet uit zichzelf, de oudere jongens betrekken die kinderen er zo vroeg mogelijk bij. er zou een soort wetgeving moeten zijn die dit soort gedrag per direct heel erg strafbaar maakt, het is wat mij betreft een soort kinder misbruik, want je verpest jonge kinderen voor de rest van hun leven.

het is belachelijk om 10-12 jarigen hard te gaan veroordelen, als ze loopjongens zijn voor harde oudere criminelen. het zijn kinderen. je gaat een kind dat sexueel wordt misbruikt toch ook niet veroordelen voor illegale sex?
pi_125387299
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:40 schreef 3-voud het volgende:

[..]

Kom ik weer met gestrekt been:

Als we onze verwijfde houding niet eens kappen en maar blijven denken dat met lullen en blaten alles goed uitgedokterd is, is dit compleet verloren.
Ben ik met je eens, maar jongeren een nekschot geven omdat ze een inbraak hebben gepleegd, lijkt me een tikje overdreven, vind je zelf ook niet?
pi_125387361
quote:
7s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:33 schreef Elfletterig het volgende:

Feit is in elk geval dat de vorige generatie politieke bestuurders dit probleem hoe dan ook niet heeft weten op te lossen. Sterker nog: het is onder hun bewind ontstaan en uitgegroeid tot wat het nu is.

Voel je gerust aangesproken.
Ik ben niet van de vorige generatie bestuurders, als 30-er was ik indertijd gewoon een van de jongsten.

En het is echt niet zo dat we het niet op willen lossen, maar je loopt tegen een probleem op en dat probleem is in de kern dat er een generatie opgroeit met weinig grenzen en daarbinnen heb je dan ook nog de gevallen die in het geheel geen sturing krijgen.

Wat moet je als overheid dan? Die kinderen allemaal maar uit huis plaatsen en in heropvoedingskampen zetten? Misschien... maar dat vereist echt een enorme omslag in denken en daar is democratisch gezien geen draagvlak voor. En jij zal het vast wel weer een veel te dure oplossing vinden (en misschien wel terecht ook!), want de hardwerkende Nederlander moet het betalen.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125387455
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:48 schreef DS4 het volgende:

[..]

Nee, het grote probleem is dat er geen goede aanpak is (*). Natuurlijk kun je zo'n jongen lang vast zetten, maar dat is (net als de gevangenis overigens voor volwassenen) een hogeschool voor de criminaliteit. Met gelijkgestemden tips en truuks uitwisselen en een netwerk opbouwen.

(*) vanuit de overheid dan, want de enige aanpak die echt goed werkt is vanuit de opvoeding en DAAR gaat het mis.
Dat het ook aan de opvoeding schort, staat buiten kijf. Maar de overheid kan onmogelijk bij gezinnen achter de voordeur kijken als er geen vermoeden bestaat van een slechte opvoeding. Pas als de jongen voor het eerst crimineel gedrag vertoont, kun je gaan corrigeren.

De straat - en het gebrek aan adequate straffen - is nog een veel betere hogeschool voor criminaliteit. Ik vind het zeer kwalijk dat mensen de gevangenis afschilderen als een plek waar je criminelen maar beter niet kunt neerzetten. Dat is stuitende onzin. Het is namelijk de plek waar ze thuishoren, waar ze de straf uitzitten die ze hebben verdiend.

De 14-jarige crimineel die wegkomt met een lullig taakstrafje heeft op straat een nog veel betere leerschool, tussen alle andere jonge criminelen die ook niet adequaat zijn gestraft. Niet of nauwelijks gecorrigeerd, plegen ze vergrijp na vergrijp, omdat ze weten dat de consequenties nagenoeg nihil zijn.

Zie ook dit artikel: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)jging-criminaliteit/

quote:
Rechtseconoom Van Velthoven noemt het gemiddelde strafrisico "buitengewoon bescheiden". Het risico op straf voor een dader van één van die ruim 8 miljoen zaken is minder dan een halve dag celstraf, 19 minuten taakstraf of 8,80 euro boete. Van Velthoven schrijft dat de strafrechttoepassing in Nederland "bepaald niet draconisch kan worden genoemd". Bij veel delicten "zal de te verwachten opbrengst voor de dader het strafrisico gemakkelijk overtreffen".
Daar, DS4, zit de crux. Want criminelen, hoe jong ook, doen voortdurend aan risicoberekening. Crimineel ben je (voor een groot deel) omdat het loont en omdat je ermee wegkomt.
pi_125387718
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:48 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

is helemaal niet irrelevant. die jongste kinderen doen dit echt niet uit zichzelf, de oudere jongens betrekken die kinderen er zo vroeg mogelijk bij. er zou een soort wetgeving moeten zijn die dit soort gedrag per direct heel erg strafbaar maakt, het is wat mij betreft een soort kinder misbruik, want je verpest jonge kinderen voor de rest van hun leven.

het is belachelijk om 10-12 jarigen hard te gaan veroordelen, als ze loopjongens zijn voor harde oudere criminelen. het zijn kinderen. je gaat een kind dat sexueel wordt misbruikt toch ook niet veroordelen voor illegale sex?
Jij doet nu net alsof het om Camorra-achtige praktijken zou gaan waarbij jonge kinderen geronseld worden om lid te worden van een of andere bende.
Volgens mij is het veel meer zo dat die kinderen louter slechte voorbeelden om zich heen hebben.

Ik weet nog goed hoe ik als tienjarig jochie enorm opkeek tegen mijn oudere neven en nichten. Jij niet?

Als die op dat moment zich intensief bezig hadden gehouden met criminele activiteiten en met pakken geld of dure auto's en scooters hadden rondgereden was dat dus mijn voorbeeld geweest en was er een veel grotere kans geweest dat ook ik in de criminaliteit terecht was gekomen.

Meisje A steelt mascara neemt veel jonger meisje B mee om op de wacht staan. Meisje B voelt zich erkent door Meisje A waar zij tegenop kijkt omdat deze ouder en voila er is een jeugdbende geboren.

Aangezien ze in de meeste gevallen allebei minderjarig zijn heeft wetgeving aanpassen vrijwel geen nut.
Je moet ze er alleen niet vanaf laten komen met een lullig taakstrafje zoals pleintjes vegen maar direct de ouders aansprakelijk stellen met torenhoge boetes en sancties waardoor ze hun kroost weer gaan opvoeden.

Het probleem ligt voor 100% bij de ouders.
blablablabla
pi_125387771
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:53 schreef DS4 het volgende:

[..]

Ik ben niet van de vorige generatie bestuurders, als 30-er was ik indertijd gewoon een van de jongsten.

En het is echt niet zo dat we het niet op willen lossen, maar je loopt tegen een probleem op en dat probleem is in de kern dat er een generatie opgroeit met weinig grenzen en daarbinnen heb je dan ook nog de gevallen die in het geheel geen sturing krijgen.

Wat moet je als overheid dan? Die kinderen allemaal maar uit huis plaatsen en in heropvoedingskampen zetten? Misschien... maar dat vereist echt een enorme omslag in denken en daar is democratisch gezien geen draagvlak voor. En jij zal het vast wel weer een veel te dure oplossing vinden (en misschien wel terecht ook!), want de hardwerkende Nederlander moet het betalen.
Dus je bent nog steeds bestuurder, begrijp ik tussen de regels door....

Dat er een generatie opgroeit zonder besef van normen en grenzen, is een opvoedkundig probleem, maar is zeker ook een probleem van de overheid, die ruimschoots onvoldoende corrigeert. De verhalen over jonge draaideurcrimineeltjes zijn ruimschoots bekend; het artikel in de OP rept er ook over. Jochies van soms amper 12 jaar die al op het criminele pad zitten. En wat doen we? In plaats van ze hard te corrigeren - nu kan het nog! - leggen we zielige taakstrafjes op.

Het gevolg: deze jongens worden niet of nauwelijks gecorrigeerd en ontwikkelen zich ongestoord tot notoire, professionele criminelen. Dat verzin ik niet, dat zijn gewoon harde feiten, waar literatuur over bestaat. Ik denk dat je juist die gastjes van 12-14 jaar keihard moet aanpakken. Die kun je nog weer op het rechte pad krijgen. En je helpt daarmee ook de aanwas aan de onderkant te voorkomen.

Heropvoedingskampen, meldingsplichten, het aantasten van status, het afpakken van weekenden of schoolvakanties... - wees vooral eens creatief, in plaats van steeds in onmogelijkheden te denken. De gevangenissen staan leeg, terwijl de jeugdbendes totaal niet adequaat worden aangepakt. Dit soort jongeren waant zich onaantastbaar op straat. En weet je wat? Ze hebben nog gelijk ook!

Wat mij betreft mag de aanpak wat kosten. Ten eerste kun je een deel van de kosten verhalen op falende ouders en opvoeders, maar bovendien ben ik ervan overtuigd dat die aanpak zich op termijn vanzelf terugverdient. Het gaat je namelijk een boel problemen met jongvolwassen criminelen besparen; jongeren die totaal onhandelbaar zijn, het gerechtelijk apparaat belasten (men kan het werk nu al niet eens aan), totaal niet meer in aanmerking komen voor werk of scholing en die automatisch hun hand ophouden voor een uitkering, terwijl ze daarnaast alsmaar crimineler gedrag vertonen, met alle schadelijke gevolgen van dien.

Het roer zal hoe dan ook radicaal om moeten, want de huidige aanpak schiet duidelijk tekort.
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:11:43 #42
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125387797
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:51 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ben ik met je eens, maar jongeren een nekschot geven omdat ze een inbraak hebben gepleegd, lijkt me een tikje overdreven, vind je zelf ook niet?
Heb ik ook niet aangedragen als oplossing.
Zet ze maar voor paar weken in een glazen huis met slavenarbeid. Kutwerk en iedereen kan van buitenaf genieten en uitlachen hoe ze zwoegen. Desnoods in hun blote reet.
Zal ze leren.

Ben die huidige verwijfde aanpak goed zat. Helpt geen flikker. Ze weten tegenwoordig nog beter wat iemand hun mag aandoen dan diegene zelf. Veel te gevat, grote bek en overal schijt aan.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
  woensdag 17 april 2013 @ 10:15:27 #43
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125387909
Waar zijn die ouders in dit verhaal?
Als ik vroeger iets ''crimineels'' uitvrat, dan kon ik mij wel bergen als mijn vader daar achter kwam.

Aanpak begint al bij de ouders. Die zijn medeverantwoordelijk wat hun kroost uitvreet op straat.

Misschien maar weer verplichte dienstplicht invoeren?
pi_125387958
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:08 schreef Elan het volgende:

[..]

Jij doet nu net alsof het om Camorra-achtige praktijken zou gaan waarbij jonge kinderen geronseld worden om lid te worden van een of andere bende.
Volgens mij is het veel meer zo dat die kinderen louter slechte voorbeelden om zich heen hebben.

Ik weet nog goed hoe ik als tienjarig jochie enorm opkeek tegen mijn oudere neven en nichten. Jij niet?

Als die op dat moment zich intensief bezig hadden gehouden met criminele activiteiten en met pakken geld of dure auto's en scooters hadden rondgereden was dat dus mijn voorbeeld geweest en was er een veel grotere kans geweest dat ook ik in de criminaliteit terecht was gekomen.

Meisje A steelt mascara neemt veel jonger meisje B mee om op de wacht staan. Meisje B voelt zich erkent door Meisje A waar zij tegenop kijkt omdat deze ouder en voila er is een jeugdbende geboren.
ik doe niet alsof, zo gaat het. die grote jongens zijn niet achterlijk, die copieren gang cultuur. die jonge kinderen kunnen niet vervolgd worden, dus laat je hen stelen of inbreken. blijf je zelf buiten schot.
als bijvoorbeeld Gouda een inbraak golf heeft waar ze voornamelijk 12 jarigen oppakken, dan is het raar om te ontkennen dat er een bende probleem is. en dat is precies wat gouda doet. weet je zeker dat je niks oplost.
pi_125387969
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:29 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik ben zeker voor een meer individuele benadering, maar het ECHTE probleem is dat we in Nederland slechts jeugd- en volwassenenstrafrecht hebben. We behandelen jonge criminelen als kinderen. Het is dringend tijd voor een tussencategorie, waarbij ernstige vergrijpen strenger kunnen worden bestraft dan nu het geval is.
Strenger straffen op zich heeft nauwelijks effect. Veel van die kinderen zijn al dusdanig verziekt dat een jaar jeugddetentie alleen maar statusverhogend werkt.

Als je de ouders pakt dwing je ze om hun kroost in de gaten te houden en aan te pakken waar nodig.
Veel van die ouders doen maar wat en hebben geen flauw idee wat zoon of dochterlief uitspookt na schooltijd. Ze trappen ze op straat en kijk maar wat je doet.

Vrijwel alles in je leven staat of valt bij een goede of slechte opvoeding.
blablablabla
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:19:53 #46
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125388030
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:17 schreef Elan het volgende:

Vrijwel alles in je leven staat of valt bij een goede of slechte opvoeding.
Het eeuwige stokpaardje.
Alsof jij altijd exact deed, en niet deed, wat je ouders je opdroegen.

Probleem is heel simpel: kinderen/kutjeugd gaan kijken tot hoever ze kunnen. Komen ze ermee weg, verleggen ze de grens. En dankzij (social) media weten ze van heel het land hoever anderen kwamen.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125388040
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:15 schreef penny-wise het volgende:
Waar zijn die ouders in dit verhaal?
Als ik vroeger iets ''crimineels'' uitvrat, dan kon ik mij wel bergen als mijn vader daar achter kwam.

Aanpak begint al bij de ouders. Die zijn medeverantwoordelijk wat hun kroost uitvreet op straat.

Misschien maar weer verplichte dienstplicht invoeren?
die kinderen vinden nieuwe 'ouders' in zo'n bende. de straf die ze thuis krijgen is dan niet het einde van de wereld, maar een stoer verhaal. of met andere woorden, al zo jong gaan ze zich distancieren van hun ouders.

je moet de leiders uit de groep halen, en echt keihard aanpakken. zij zijn verantwoordelijk voor alles wat de meelopers doen.
pi_125388048
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:15 schreef penny-wise het volgende:
Waar zijn die ouders in dit verhaal?
Als ik vroeger iets ''crimineels'' uitvrat, dan kon ik mij wel bergen als mijn vader daar achter kwam.

Aanpak begint al bij de ouders. Die zijn medeverantwoordelijk wat hun kroost uitvreet op straat.

Misschien maar weer verplichte dienstplicht invoeren?
En als ouders falen in de opvoeding moeten we het verder maar op z'n beloop laten?

De aanpak van jeugdcriminaliteit moet ook zonder meewerkende, goed functionerende ouders krachtig genoeg zijn.
pi_125388063
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:17 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

ik doe niet alsof, zo gaat het. die grote jongens zijn niet achterlijk, die copieren gang cultuur. die jonge kinderen kunnen niet vervolgd worden, dus laat je hen stelen of inbreken. blijf je zelf buiten schot.
als bijvoorbeeld Gouda een inbraak golf heeft waar ze voornamelijk 12 jarigen oppakken, dan is het raar om te ontkennen dat er een bende probleem is. en dat is precies wat gouda doet. weet je zeker dat je niks oplost.
Er is in Nederland nauwelijks sprake van een gangcultuur zoals jij die omschrijft. Het zijn meer allochtone wijken waarbij de normen en waarden binnen die wijk/subcultuur compleet verziekt zijn.
blablablabla
  woensdag 17 april 2013 @ 10:21:25 #50
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125388071
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:11 schreef 3-voud het volgende:

[..]

Ze weten tegenwoordig nog beter wat iemand hun mag aandoen dan diegene zelf. Veel te gevat, grote bek en overal schijt aan.
Hoe zou dat toch komen?
pi_125388149
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:19 schreef 3-voud het volgende:

[..]

Het eeuwige stokpaardje.
Alsof jij altijd exact deed, en niet deed, wat je ouders je opdroegen.

Probleem is heel simpel: kinderen/kutjeugd gaan kijken tot hoever ze kunnen. Komen ze ermee weg, verleggen ze de grens. En dankzij (social) media weten ze van heel het land hoever anderen kwamen.
Weet niet hoe het vroeger bij jou thuis er aan toe ging maar wij hoefden het vroeger echt niet in ons kop te halen om te gaan lopen stelen hoor.
Laat staan ouderen half dood slaan. Dat deed je niet. En ja dat had te maken met opvoeding en normen en waarden die je binnen die opvoeding mee kreeg.

Dat je niet exact doet wat je ouders willen staat daar verder los van het feit dat Marokkaanse jongetjes van vijf thuis de baas zijn.
Meisjes ontsporen nauwelijks omdat die een hele andere rol hebben en wél naar moeder moeten luisteren. Dat is niet een of ander stokpaardje de cijfers tonen dat gegeven al jaren aan.
blablablabla
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:24:57 #52
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125388150
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:21 schreef penny-wise het volgende:

[..]

Hoe zou dat toch komen?
Omdat ze ermee wegkomen. "Draai om de oren" kennen we niet meer. Alles moet met spiegologische dialoog aangegaan worden en elke vorm van draai om de oren wordt vertaald als geweld.

We zijn te verwijfd.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125388171
Emigreer naar Rusland, dan 3-voud
pi_125388178
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:21 schreef Elan het volgende:

[..]

Er is in Nederland nauwelijks sprake van een gangcultuur zoals jij die omschrijft. Het zijn meer allochtone wijken waarbij de normen en waarden binnen die wijk/subcultuur compleet verziekt zijn.
volgens mij snap jij niet helemaal hoe ernstig het probleem is. ik lees net dat een stad als Utrecht 40 jeugd bendes heeft. laat 1/4de daarvan dan echt crimineel zijn, dan zijn dat 10 zwaar criminele bendes in utrecht. dat is echt niet normaal meer.
en nee, dat is niet op het niveau van de commorra, die elkaar massaal overhoop schieten. maar dat betekend niet dat je dan niet verder de structuur en cultuur van gangs kunt kopieren.
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:26:14 #55
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125388183
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:24 schreef Elan het volgende:

[..]

Weet niet hoe het vroeger bij jou thuis er aan toe ging maar wij hoefden het vroeger echt niet in ons kop te halen om te gaan lopen stelen hoor.
Laat staan ouderen half dood slaan. Dat deed je niet. En ja dat had te maken met opvoeding en normen en waarden die je binnen die opvoeding mee kreeg.

Dat je niet exact doet wat je ouders willen staat daar verder los van het feit dat Marokkaanse jongetjes van vijf thuis de baas zijn.
Meisjes ontsporen nauwelijks omdat die een hele andere rol hebben en wél naar moeder moeten luisteren. Dat is niet een of ander stokpaardje de cijfers tonen dat gegeven al jaren aan.
Met grenzen opzoeken begint het. En op straat trek je je minder aan van je ouderlijke regels dan thuis.
Tel mijn bovenstaande post erbij op met veel ouders die ook nog eens drukker zijn met carriere en je ziet een trend van glijende schaal...
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125388214
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:17 schreef Elan het volgende:

[..]

Strenger straffen op zich heeft nauwelijks effect. Veel van die kinderen zijn al dusdanig verziekt dat een jaar jeugddetentie alleen maar statusverhogend werkt.

Als je de ouders pakt dwing je ze om hun kroost in de gaten te houden en aan te pakken waar nodig.
Veel van die ouders doen maar wat en hebben geen flauw idee wat zoon of dochterlief uitspookt na schooltijd. Ze trappen ze op straat en kijk maar wat je doet.

Vrijwel alles in je leven staat of valt bij een goede of slechte opvoeding.
Volgens mij kunnen we nauwelijks wat zinnigs zeggen over het effect van strenger straffen en al helemaal niet bij de groep waar het hier om gaat, om het doodsimpele feit dat we een naïef strafrechtsysteem hebben, waarbij we jonge criminelen behandelen als kinderen, terwijl we doen of we ergens in de jaren '50 leven. Zo achterhaald is de wetgeving.

Natuurlijk hebben de ouders een rol in het verhaal (dat ontken ik niet), maar een vader die het druk heeft met allerlei andere zaken, is niet persoonlijk verantwoordelijk voor het feit dat zijn 13-jarige zoon een inbraak pleegt. Daarvoor is die 13-jarige jongen primair ZELF verantwoordelijk.

We moeten juist ophouden om jonge criminelen weg te stoppen achter hun ouders. Wie volwassen daden pleegt, moet ook volwassen behandeld worden. Zoals 3-voud terecht al zei, weet dit jonge tuig precies wat ze allemaal kunnen maken. Ouders hebben vaak helemaal geen zicht op wat hun kroost op straat uitspookt. Op zich kwalijk, maar aan de andere kant is het ook niet strafbaar om je kinderen op straat te laten zijn.

Het probleem is ook niet dat jongeren op straat zijn, het probleem zit in het gedrag dat ze vertonen. Gedrag dat onvoldoende wordt aangepakt, omdat de politie in geen velden of wegen te bekennen is als jongeren beginnen met hinderlijk, overlastgevend gedrag. Verder blijkt uit de beschrijvingen (zie OP) wel dat de ernst van de problematiek stelselmatig wordt gebagatelliseerd. De terminologie is zodanig dat het minder erg wordt gemaakt dan het werkelijk is. Daar gaat het al fout.
pi_125388242
Jeugdcriminelen blijken vaak eerder een "harsh upbringing" (of totaal geen opvoeding) te krijgen dan een liefdevolle-aai-over-de-bol opvoeding hoor. Het is heus niet zo dat deze rotjochies thuis kunnen opbiechten rotzooi uit te halen en er dan mee wegkomen.
pi_125388251
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:21 schreef Elan het volgende:

[..]

Er is in Nederland nauwelijks sprake van een gangcultuur zoals jij die omschrijft. Het zijn meer allochtone wijken waarbij de normen en waarden binnen die wijk/subcultuur compleet verziekt zijn.
Zal best, maar we zien ook in het volledig blanke Schubbekutteveen jeugdgroepen bestaan, niet gehinderd door enige vorm van correctie of aanpak. Hoe verklaar je dat?
  woensdag 17 april 2013 @ 10:31:48 #59
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125388335
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:20 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

En als ouders falen in de opvoeding moeten we het verder maar op z'n beloop laten?

De aanpak van jeugdcriminaliteit moet ook zonder meewerkende, goed functionerende ouders krachtig genoeg zijn.
Zeg ik niet. Fatsoen, normen en waarden begint met een gedegen opvoedng.
Als dat niet helpt, ja idd, dan zal het anders moeten worden aangepakt

Maar praten helpt niet bij veel van die geharde crimineeltjes
pi_125388349
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:26 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

volgens mij snap jij niet helemaal hoe ernstig het probleem is. ik lees net dat een stad als Utrecht 40 jeugd bendes heeft. laat 1/4de daarvan dan echt crimineel zijn, dan zijn dat 10 zwaar criminele bendes in utrecht. dat is echt niet normaal meer.
en nee, dat is niet op het niveau van de commorra, die elkaar massaal overhoop schieten. maar dat betekend niet dat je dan niet verder de structuur en cultuur van gangs kunt kopieren.
Ik vind dat hele etiket bende een beetje uit zijn verband gerukt in het verhaal.
Als op station Overvecht een groepje van twintig jongeren staat te hangen waarvan het merendeel Marokkaans is, van de jonge Marokkanen heeft ca 50% een strafblad spreekt men volgens dit artikel kennelijk al van een jeugdbende?

Bij een bende denk ik aan georganiseerde misdaad, een collectief die gezamenlijk winsten proberen te genereren voor de bende via hun criminele activiteiten. Dus met leiders en loopjongens en een structuur. Niet een paar gasten die ergens staan te hangen waarvan toevallig het merendeel een strafblad heeft.
blablablabla
pi_125388355
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:24 schreef Elan het volgende:

[..]

Weet niet hoe het vroeger bij jou thuis er aan toe ging maar wij hoefden het vroeger echt niet in ons kop te halen om te gaan lopen stelen hoor.
Laat staan ouderen half dood slaan. Dat deed je niet. En ja dat had te maken met opvoeding en normen en waarden die je binnen die opvoeding mee kreeg.

Dat je niet exact doet wat je ouders willen staat daar verder los van het feit dat Marokkaanse jongetjes van vijf thuis de baas zijn.
Meisjes ontsporen nauwelijks omdat die een hele andere rol hebben en wél naar moeder moeten luisteren. Dat is niet een of ander stokpaardje de cijfers tonen dat gegeven al jaren aan.
Klinkt allemaal leuk, maar wat koop je ervoor? Helemaal niks. Vroeger dit, vroeger dat. Prachtig, maar we leven nu, anno 2013.

We hebben nu te maken met criminele jeugdbendes en de ingezette, strengere aanpak faalt. Dan kun je wel als een soort dominee preken over vroeger, maar dat brengt ons geen steek verder. Jongeren komen nu wél weg met dergelijk wangedrag. Niet zelden vinden ouders trouwens zélf ook dat alles maar moet mogen.

Wat is erop tegen om deze jongeren gewoon op hun eigen verantwoordelijkheid aan te spreken? Ze weten donders goed dat inbreken niet mag; dat mocht in 1956 niet, in 1983 niet en nu ook niet.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 17-04-2013 10:34:35 ]
pi_125388422
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:32 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Klinkt allemaal leuk, maar wat koop je ervoor? Helemaal niks. Vroeger dit, vroeger dat. Prachtig, maar we leven nu, anno 2013.

We hebben nu te maken met criminele jeugdbendes en de ingezette strengere aanpak, faalt. Dan kun je wel als een soort dominee preken over vroeger, maar dat brengt ons geen steek verder. Jongeren komen nu wél weg met dergelijk wangedrag. Niet zelden vinden ouders trouwens zélf ook dat alles maar moet mogen.

Wat is erop tegen om deze jongeren gewoon op hun eigen verantwoordelijkheid aan te spreken? Ze weten donders goed dat inbreken niet mag; dat mocht in 1956 niet, in 1983 niet en nu ook niet.
Wie heeft het over vroeger?
Je moet er maar eens op letten. Marokkaanse jongetjes die met hun moeder in de stad lopen zijn deze al de baas.
Daar gaat het mis. Ze kunnen alles zeggen en flikken zonder dat iemand ze corrigeert. Tegen de tijd dat ze veertien worden hebben ze schijt aan de politie, de leraar en alles en iedereen die ze aanspreekt op hun compleet verziekte gedrag!

Dit was twintig jaar geleden ook al zo.
blablablabla
pi_125388548
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:32 schreef Elan het volgende:

[..]

Ik vind dat hele etiket bende een beetje uit zijn verband gerukt in het verhaal.
Als op station Overvecht een groepje van twintig jongeren staat te hangen waarvan het merendeel Marokkaans is, van de jonge Marokkanen heeft ca 50% een strafblad spreekt men volgens dit artikel kennelijk al van een jeugdbende?

Bij een bende denk ik aan georganiseerde misdaad, een collectief die gezamenlijk winsten proberen te genereren voor de bende via hun criminele activiteiten. Dus met leiders en loopjongens en een structuur. Niet een paar gasten die ergens staan te hangen waarvan toevallig het merendeel een strafblad heeft.
daarom zei ik ook dat misschien 1/4 de van deze bendes echt crimineels is. de utrechtse politie komt uit op 11, dus dat klopt wel ongeveer.
ik heb het dus ook niet over hangjongeren die wel eens een zak chips stelen bij de appie, maar over bijvoorbeeld de trend dat 12 jarigen die woning inbraken plegen. lijkt me moeilijk te ontkennen dat er dan meer aan de hand is.
pi_125388550
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:58 schreef Elfletterig het volgende:

Dat het ook aan de opvoeding schort, staat buiten kijf. Maar de overheid kan onmogelijk bij gezinnen achter de voordeur kijken als er geen vermoeden bestaat van een slechte opvoeding. Pas als de jongen voor het eerst crimineel gedrag vertoont, kun je gaan corrigeren.
Hoe zie jij dat concreet voor je?

quote:
De straat - en het gebrek aan adequate straffen - is nog een veel betere hogeschool voor criminaliteit.
Uit onderzoek blijkt het tegendeel, dus waar baseer jij je op?

quote:
Ik vind het zeer kwalijk dat mensen de gevangenis afschilderen als een plek waar je criminelen maar beter niet kunt neerzetten. Dat is stuitende onzin. Het is namelijk de plek waar ze thuishoren, waar ze de straf uitzitten die ze hebben verdiend.
Natuurlijk horen sommigen daar thuis, maar het is een feit dat men doorgaans niet beter uit de cel komt, integendeel! Dat is iets om rekening mee te houden, zeker bij jonge daders.

quote:
De 14-jarige crimineel die wegkomt met een lullig taakstrafje heeft op straat een nog veel betere leerschool, tussen alle andere jonge criminelen die ook niet adequaat zijn gestraft. Niet of nauwelijks gecorrigeerd, plegen ze vergrijp na vergrijp, omdat ze weten dat de consequenties nagenoeg nihil zijn.

Zie ook dit artikel: http://www.nrc.nl/nieuws/(...)jging-criminaliteit/

[..]

Daar, DS4, zit de crux. Want criminelen, hoe jong ook, doen voortdurend aan risicoberekening. Crimineel ben je (voor een groot deel) omdat het loont en omdat je ermee wegkomt.
En daarom werkt harder straffen. O, wacht even... dat werkt in de praktijk juist niet!
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125388551
De afgelopen vier jaar in Oost-Azie doorgebracht, en daar hebben ze helemaal geen last van deze problemen.

Verschillen? Ouders nemen hun verantwoordelijkheid. Kinderen gaan naar school. Kinderen sporten na schooltijd, of spelen muziek. Op straat rondhangen? Nope.

De ouders zijn de sleutels tot het succes van deze jongeren.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_125388567
quote:
12s.gif Op woensdag 17 april 2013 08:33 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Maastricht is een verzamelplek voor alle soorten volk, niet alleen tokkies en kampers.

Kijk maar eens bij het Mosae forum bij de maas, daar zit geen blanke maar alleen allochtonen die drugsdealen/gebruiken.

Jij bent niet op de hoogte van de groeperingen van verschillende afkomsten in Maastricht die allemaal strijden om de markt in Maastricht (Koerden, Turken, Marokkanen, Balkanbendes)?
Bij het Mosae forum, bij de Mississippi bedoel je toch? Daar zijn inderdaad allochtonen(voornamelijk Marokkanen en Black-Afrikaans), maar in Maastricht heb je veel meer tokkies en kampers. In Rotterdam/Amsterdam kom je voor een groot deel allochtonen tegen, hier is de meerderheid toch wel een tokkie of kamper.

De markt in Maastricht is inderdaad een gewilde, maar ik zie hier toch veel meer kampers in. Vooral de wiethandel zijn de kampers zeer actief. Voor de hard drugs, zoals coke, kom je inderdaad meer uit op Oost-Europese bewoners. Die Oost-Europese bewoners zijn echter niet dezelfde gasten die stennis schoppen, maar dat zijn meer die ''grote mannen'' die niet veel voor overlast zorgen.

Hier gaat het over criminele jeugdbendes
#freefrederike
pi_125388597
-

[ Bericht 99% gewijzigd door PizzaMizza op 17-04-2013 10:43:51 ]
#freefrederike
pi_125388602
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:28 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Zal best, maar we zien ook in het volledig blanke Schubbekutteveen jeugdgroepen bestaan, niet gehinderd door enige vorm van correctie of aanpak. Hoe verklaar je dat?
Dat zijn toch geen bendes man.

Gasten die met harde muziek op een jointje roken hun vmbo verzieken en later gewoon een baantje als vrachtwagenchauffeur nemen en zich settelen als ze rond de twintig zijn.
blablablabla
  woensdag 17 april 2013 @ 10:44:23 #69
123341 penny-wise
Cliniclown-aspirant
pi_125388616
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:36 schreef Elan het volgende:

[..]

Wie heeft het over vroeger?
Je moet er maar eens op letten. Marokkaanse jongetjes die met hun moeder in de stad lopen zijn deze al de baas.
Daar gaat het mis. Ze kunnen alles zeggen en flikken zonder dat iemand ze corrigeert. Tegen de tijd dat ze veertien worden hebben ze schijt aan de politie, de leraar en alles en iedereen die ze aanspreekt op hun compleet verziekte gedrag!

Dit was twintig jaar geleden ook al zo.
Als sommige van oorsprong buitenlandse ouders zich niet mengen in de Nederlandse cultuur,zich niks van Nedrlandse normen en waarden aantrekken, of uberhaupt fatsoenlijk Nederlands praten, dan heb je grote kans dat er van je kinderen ook niet veel fatsoenlijks uitkomt.

Maar dit geldt ook voor veel Nederlandse ouders.
pi_125388650
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:27 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Volgens mij kunnen we nauwelijks wat zinnigs zeggen over het effect van strenger straffen en al helemaal niet bij de groep waar het hier om gaat, om het doodsimpele feit dat we een naïef strafrechtsysteem hebben, waarbij we jonge criminelen behandelen als kinderen, terwijl we doen of we ergens in de jaren '50 leven. Zo achterhaald is de wetgeving.

We moeten juist ophouden om jonge criminelen weg te stoppen achter hun ouders. Wie volwassen daden pleegt, moet ook volwassen behandeld worden. Zoals 3-voud terecht al zei, weet dit jonge tuig precies wat ze allemaal kunnen maken. Ouders hebben vaak helemaal geen zicht op wat hun kroost op straat uitspookt. Op zich kwalijk, maar aan de andere kant is het ook niet strafbaar om je kinderen op straat te laten zijn.

Het probleem is ook niet dat jongeren op straat zijn, het probleem zit in het gedrag dat ze vertonen. Gedrag dat onvoldoende wordt aangepakt, omdat de politie in geen velden of wegen te bekennen is als jongeren beginnen met hinderlijk, overlastgevend gedrag. Verder blijkt uit de beschrijvingen (zie OP) wel dat de ernst van de problematiek stelselmatig wordt gebagatelliseerd. De terminologie is zodanig dat het minder erg wordt gemaakt dan het werkelijk is. Daar gaat het al fout.
Is het juist niet naief om zonder enige kennis van zaken (omtrent de ontwikkeling van de psyche van adolescenten/jongvolwassenen) te preken over hoe we pubers/jongeren het beste kunnen aanpakken?
Er zijn juist (Amerikaanse, Harvard-educated, bijvoorbeeld Barry Feld) juristen/criminologen gespecialiseerd in juvenile justice die stellen dat er vaak anders(/coulanter) (in vergelijking hoe er nu in met name de VS wordt gestraft) moet worden opgetreden tegen adolescenten en jongvolwassen delinquenten omdat kinderen en jongvolwassen nou eenmaal anders denken (1. Immature Judgement, 2. Susceptibility to peer influences, 3. transitory personality development, zie Roper V Simmons, American Supreme Court (2005)) dan volwassenen.
pi_125388675
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:36 schreef Elan het volgende:

[..]

Wie heeft het over vroeger?
Je moet er maar eens op letten. Marokkaanse jongetjes die met hun moeder in de stad lopen zijn deze al de baas.
Daar gaat het mis. Ze kunnen alles zeggen en flikken zonder dat iemand ze corrigeert. Tegen de tijd dat ze veertien worden hebben ze schijt aan de politie, de leraar en alles en iedereen die ze aanspreekt op hun compleet verziekte gedrag!

Dit was twintig jaar geleden ook al zo.
Het is wel grappig om te zien dat je je post begint met de vraag wie het over vroeger heeft, om dan te eindigen met de opmerking: Dit was twintig jaar geleden ook al zo. :P

Voor de duidelijkheid: jij hebt het over vroeger. Zie je post van 10:24 uur. Vroeger dit, vroeger dit, zoiets deed je niet, dat hoefde je echt niet in je kop te halen, dat had te maken met opvoeding, met normen en waarden die je meekreeg.

Allemaal verleden tijd, allemaal over vroeger. Van mij mag je hoor, maar het lost niks op en draagt feitelijk ook nergens aan bij.

Ik zal de laatste zijn die de grote gedragsproblemen van groepen Marokkanen ontkent, maar uit de gepresenteerde cijfers blijkt duidelijk dat jeugdgroepen niet een exclusief allochtoon probleem zijn. Ze zijn statistisch gezien vast oververtegenwoordigd, maar er is ook genoeg jong crimineel tuig van autochtone afkomst. De problematiek is dus echt wel wat breder dan Marokkaanse moeders die hun zoontjes van 5 niet corrigeren.

Tegen de tijd dat ze 14 worden? Sorry, je loopt achter. Haal er maar rustig 2-3 jaar af; misschien zelfs nog wel meer. Zie ook de OP, waarin wordt gerefereerd aan jochies van 12 die al op het criminele pad zitten.

Het enige dat je kennelijk wél inziet, is dat er groepen jongeren zijn die overal schijt aan hebben, met name aan autoriteit. Dat zul je dus moeten doorbreken; en hard ook.
pi_125388698
quote:
4s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef PizzaMizza het volgende:

[..]

Bij het Mosae forum, bij de Mississippi bedoel je toch? Daar zijn inderdaad allochtonen(voornamelijk Marokkanen en Black-Afrikaans), maar in Maastricht heb je veel meer tokkies en kampers. In Rotterdam/Amsterdam kom je voor een groot deel allochtonen tegen, hier is de meerderheid toch wel een tokkie of kamper.

De markt in Maastricht is inderdaad een gewilde, maar ik zie hier toch veel meer kampers in. Vooral de wiethandel zijn de kampers zeer actief. Voor de hard drugs, zoals coke, kom je inderdaad meer uit op Oost-Europese bewoners. Die Oost-Europese bewoners zijn echter niet dezelfde gasten die stennis schoppen, maar dat zijn meer die ''grote mannen'' die niet veel voor overlast zorgen.

Hier gaat het over criminele jeugdbendes
De wietkweek wordt ook voornamelijk door grote mannen gedaan, dus zijn ook geen jeugdbendes.

Ik heb het over jeugd die ook bij die bendes zitten en die leeftijden lopen dan van 14 tot eind 20, dus is wel zeker sprake van (jeugd)bendes naar mijn mening.
pi_125388699
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 09:32 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Dat gebeurt inmiddels wel meer, maar nog lang niet genoeg. Als jongeren op hun 20e in een peperdure auto rondrijden zonder dat ze een fatsoenlijke baan hebben (onverklaarbaar vermogen), wordt dat wel nagegaan. Het grote probleem is echter dat nooit iemand goed ingreep toen die jongen op z'n 14e voor het eerst een inbraak pleegde. En dat -ie met een softe straf wegkwam toen -ie op z'n 16e een geweldsmisdrijf pleegde.
Niet iedereen begint al zo vroeg met grote misdrijven. Vaak begint het met het stelen van fietsen, winkeldiefstal, etc.

Het grote probleem is dat crimineel gedrag wordt gezien als 'stoer'. Dat heb je in een land waar het kapitalisme overheerst. In bijvoorbeeld Israel, wordt crimineel gedrag als deviant gezien onder de jongeren. Het verschil dat ik hiermee wil aankaarten, is dat men hier veel sneller de criminaliteit in wil gaan, terwijl dat in Nederland niet hoeft(ten opzichte van landen waar men genoodzaakt is om crimineel te worden, anders heeft het gezin geen eten thuis).
#freefrederike
pi_125388719
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:10 schreef Elfletterig het volgende:

Dus je bent nog steeds bestuurder, begrijp ik tussen de regels door....
Ja, maar geen politiek bestuurder meer.

Dat tussen de regels door lezen van jou... oei, oei... :P

quote:
Dat er een generatie opgroeit zonder besef van normen en grenzen, is een opvoedkundig probleem, maar is zeker ook een probleem van de overheid, die ruimschoots onvoldoende corrigeert.
Nee, dat is makkelijk! Wijzen naar de overheid!

quote:
De verhalen over jonge draaideurcrimineeltjes zijn ruimschoots bekend; het artikel in de OP rept er ook over. Jochies van soms amper 12 jaar die al op het criminele pad zitten. En wat doen we? In plaats van ze hard te corrigeren - nu kan het nog! - leggen we zielige taakstrafjes op.
Jij wil een 12 jarige in de cel gooien?

quote:
Het gevolg: deze jongens worden niet of nauwelijks gecorrigeerd en ontwikkelen zich ongestoord tot notoire, professionele criminelen. Dat verzin ik niet, dat zijn gewoon harde feiten, waar literatuur over bestaat. Ik denk dat je juist die gastjes van 12-14 jaar keihard moet aanpakken. Die kun je nog weer op het rechte pad krijgen. En je helpt daarmee ook de aanwas aan de onderkant te voorkomen.

Heropvoedingskampen, meldingsplichten, het aantasten van status, het afpakken van weekenden of schoolvakanties... - wees vooral eens creatief, in plaats van steeds in onmogelijkheden te denken. De gevangenissen staan leeg, terwijl de jeugdbendes totaal niet adequaat worden aangepakt. Dit soort jongeren waant zich onaantastbaar op straat. En weet je wat? Ze hebben nog gelijk ook!

Wat mij betreft mag de aanpak wat kosten.
Er is, zo constateerde ik, geen draagvlak voor en de kosten zullen m.i. in de tientallen miljarden lopen, zo niet meer (het is nl. heel erg duur deze aanpak).

quote:
Ten eerste kun je een deel van de kosten verhalen op falende ouders en opvoeders,
Die probleemjongeren zijn vrijwel altijd afkomstig uit de lagere milieus waar men van het sociaal minimum leeft. Dus NEE, dat is niet verhaalbaar.

quote:
maar bovendien ben ik ervan overtuigd dat die aanpak zich op termijn vanzelf terugverdient. Het gaat je namelijk een boel problemen met jongvolwassen criminelen besparen; jongeren die totaal onhandelbaar zijn, het gerechtelijk apparaat belasten (men kan het werk nu al niet eens aan), totaal niet meer in aanmerking komen voor werk of scholing en die automatisch hun hand ophouden voor een uitkering, terwijl ze daarnaast alsmaar crimineler gedrag vertonen, met alle schadelijke gevolgen van dien.

Het roer zal hoe dan ook radicaal om moeten, want de huidige aanpak schiet duidelijk tekort.
Kom eens met een doordachte oplossing en becijfer het eens. Dan praten we verder. Want dat jij DENKT dat jij alle problemen waar velen wereldwijd al decennia lang niet uitkomen binnen 24 uur op kan lossen weet ik, maar IK DENK dat jij niet één van die problemen ook maar enigszins kan aanpakken, laat staan oplossen.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125388760
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:47 schreef Smack10 het volgende:

[..]

De wietkweek wordt ook voornamelijk door grote mannen gedaan, dus zijn ook geen jeugdbendes.

Ik heb het over jeugd die ook bij die bendes zitten en die leeftijden lopen dan van 14 tot eind 20, dus is wel zeker sprake van (jeugd)bendes naar mijn mening.
Dan leef jij wel in een hele rare wereld, want in Maastricht is er geen sprake van Koerden/Balkanjongeren die massaal de criminaliteit ingaan. Of een groot deel zouden vertegenwoordigen.

Je maakt trouwens een grote vergissing. De jeugd, dus de kinderen van die oudere kampers, verkoopt gewoon het spul van de familie. Dat wordt gewoon door hun eigen ouders als normaal bevonden.
#freefrederike
pi_125388768
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef Lyrebird het volgende:

De ouders zijn de sleutels tot het succes van deze jongeren.
Precies.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:50:27 #77
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125388773
Dit doet de politiek dus ook. Lullen en lullen, alles uitdiepen, elkaar tegen(proberen)spreken, details enorm uitvergroten en nieuwe discussies van maken, eeuwig doorgaan over nietszeggende zaken... blablabla.
Met in het achterhoofd dat het allemaal met fluwelen handschoentjes behandeld moet worden want stel je voor dat er 1 hard begint te schreeuwen. Dan staan we direct gespannen uit angst veroordeeld te worden van discriminatie, stigmatiseren en uitsluiten.

Ondertussen gaan die crimineeltjes door en lachen zich de ballen uit de broek. Kan ze ergens nog begrijpen ook. Als je alle ruimte geeft overlopen te worden moet je niet verontwaardigd doen tegen schoenzolen aan te kijken.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125388799
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef Lyrebird het volgende:
De afgelopen vier jaar in Oost-Azie doorgebracht, en daar hebben ze helemaal geen last van deze problemen.

Verschillen? Ouders nemen hun verantwoordelijkheid. Kinderen gaan naar school. Kinderen sporten na schooltijd, of spelen muziek. Op straat rondhangen? Nope.

De ouders zijn de sleutels tot het succes van deze jongeren.
Precies opvoeding is echt cruciaal.
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:46 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Het is wel grappig om te zien dat je je post begint met de vraag wie het over vroeger heeft, om dan te eindigen met de opmerking: Dit was twintig jaar geleden ook al zo. :P

Voor de duidelijkheid: jij hebt het over vroeger. Zie je post van 10:24 uur. Vroeger dit, vroeger dit, zoiets deed je niet, dat hoefde je echt niet in je kop te halen, dat had te maken met opvoeding, met normen en waarden die je meekreeg.

Allemaal verleden tijd, allemaal over vroeger. Van mij mag je hoor, maar het lost niks op en draagt feitelijk ook nergens aan bij.

Ik zal de laatste zijn die de grote gedragsproblemen van groepen Marokkanen ontkent, maar uit de gepresenteerde cijfers blijkt duidelijk dat jeugdgroepen niet een exclusief allochtoon probleem zijn. Ze zijn statistisch gezien vast oververtegenwoordigd, maar er is ook genoeg jong crimineel tuig van autochtone afkomst. De problematiek is dus echt wel wat breder dan Marokkaanse moeders die hun zoontjes van 5 niet corrigeren.

Tegen de tijd dat ze 14 worden? Sorry, je loopt achter. Haal er maar rustig 2-3 jaar af; misschien zelfs nog wel meer. Zie ook de OP, waarin wordt gerefereerd aan jochies van 12 die al op het criminele pad zitten.

Het enige dat je kennelijk wél inziet, is dat er groepen jongeren zijn die overal schijt aan hebben, met name aan autoriteit. Dat zul je dus moeten doorbreken; en hard ook.
Ik heb het over vroeger omdat er toen over het algemeen heel andere opvattingen golden aangaande de opvoeding. Je was vaak met meer kinderen thuis dus wie zorgde voor overlast was simpelweg aan de beurt.
Niet dat prinsen en prinsessen gelul en omkoperij met materialistische zaken van tegenwoordig.

Neemt niet weg dat er toen ook ouders waren die het hebben laten versloffen en dat er nu ook ouders zijn die hun kroost wel een degelijke opvoeding meegeven.

Strenger straffen wat jij voorstelt heeft juridisch totaal geen zin omdat de feitelijke eindverantwoordelijkheid voor een minderjarig kind nog altijd bij de ouders blijft liggen.
blablablabla
pi_125388801
quote:
4s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:49 schreef PizzaMizza het volgende:

[..]

Dan leef jij wel in een hele rare wereld, want in Maastricht is er geen sprake van Koerden/Balkanjongeren die massaal de criminaliteit ingaan. Of een groot deel zouden vertegenwoordigen.

Je maakt trouwens een grote vergissing. De jeugd, dus de kinderen van die oudere kampers, verkoopt gewoon het spul van de familie. Dat wordt gewoon door hun eigen ouders als normaal bevonden.
Hoezo leef ik in een rare wereld? Ik zeg toch niet dat het massaal is, maar het is er wel degelijk :) .

Is overigens niet gebonden aan een afkomst want er zijn inderdaad ook tokkies, kampers en nog eens 20 verschillende nationaliteiten vertegenwoordigt in die bendes.
pi_125388811
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:50 schreef 3-voud het volgende:
Dit doet de politiek dus ook. Lullen en lullen, alles uitdiepen, elkaar tegen(proberen)spreken, details enorm uitvergroten en nieuwe discussies van maken, eeuwig doorgaan over nietszeggende zaken... blablabla.
Met in het achterhoofd dat het allemaal met fluwelen handschoentjes behandeld moet worden want stel je voor dat er 1 hard begint te schreeuwen. Dan staan we direct gespannen uit angst veroordeeld te worden van discriminatie, stigmatiseren en uitsluiten.

Ondertussen gaan die crimineeltjes door en lachen zich de ballen uit de broek. Kan ze ergens nog begrijpen ook. Als je alle ruimte geeft overlopen te worden moet je niet verontwaardigd doen tegen schoenzolen aan te kijken.
Wat heb jij bereikt met jouw alwetendheid?

Of ben je vooral goed in vertellen dat je het allemaal beter kan, maar presteer je in de praktijk helemaal niets?
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 10:54:56 #81
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125388882
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:52 schreef DS4 het volgende:

[..]

Wat heb jij bereikt met jouw alwetendheid?

Of ben je vooral goed in vertellen dat je het allemaal beter kan, maar presteer je in de praktijk helemaal niets?
Geef mij maar ruimte om mijn idee uit te voeren.
Vooralsnog kan ik weinig dan het probleem te benoemen want zoals gezegd, iedereen vliegt in een spagaat bij een ietswat hardere aanpak.

En oplossingen heb ik al aangedragen. Jij? Je bent vooralsnog enkel een jij-bakker. Probeer het eens tegen te spreken.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125388935
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef DS4 het volgende:
Hoe zie jij dat concreet voor je?
Dat kan op allerlei manieren, als het maar langdurig van aard is. Een 12-jarige die een inbraak pleegt, moet niet na een weekje schoffelen klaar zijn. Houd hem maar een jaar bij de les, op allerlei manieren. Pak hem flink wat vrije zaterdagen af; meldingsplicht, verplichte, buitenschoolse lessen. Wees vooral creatief en zorg dat ze er lang wat van merken.

quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef DS4 het volgende:
Uit onderzoek blijkt het tegendeel, dus waar baseer jij je op?
Wil je dat onderzoek dan even neerleggen? Het onderzoek waaruit blijkt dat jongeren op straat niks leren over criminaliteit? Ik zou juist denken dat de falende aanpak van deze jeugdbendes en het feit dat zich, ondanks die aanpak, maar liefst 34 nieuwe criminele jeugdgroepen aandienen, juist het ultieme bewijs is wat de vrijheid van de straat oplevert.

quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef DS4 het volgende:
Natuurlijk horen sommigen daar thuis, maar het is een feit dat men doorgaans niet beter uit de cel komt, integendeel! Dat is iets om rekening mee te houden, zeker bij jonge daders.
En precies dit soort denken moeten we doorbreken, omdat het bijdraagt aan de omvang van de problemen en omdat het een adequate bestrijding in de weg staat. Straf opleggen aan jonge criminelen wordt als een soort taboe gezien: "daar worden ze niet beter van". Zolang er nog zo naïef wordt gedacht, is de jonge crimineel de lachende derde.

quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef DS4 het volgende:
En daarom werkt harder straffen. O, wacht even... dat werkt in de praktijk juist niet!
Dat kun je niet eens weten, want het gebeurt nooit. De 12- en 14-jarige criminelen vallen namelijk allemaal onder het veel te softe jeugdstrafrecht, hoe volwassen hun daden ook zijn.

Het enige dat we zeker weten, is dat de huidige aanpak in elk geval faalt.
pi_125388993
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:43 schreef Elan het volgende:

[..]

Dat zijn toch geen bendes man.

Gasten die met harde muziek op een jointje roken hun vmbo verzieken en later gewoon een baantje als vrachtwagenchauffeur nemen en zich settelen als ze rond de twintig zijn.
Ik kan je alleen maar uitnodigen om de gehanteerde definities in de OP nog eens te lezen en dan per dorp te kijken hoe de vlag erbij hangt.

Maar goed... je bent problemen aan het bagatelliseren, zie ik. Deden ze dat vroeger ook?
pi_125389051
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef Lyrebird het volgende:
De afgelopen vier jaar in Oost-Azie doorgebracht, en daar hebben ze helemaal geen last van deze problemen.

Verschillen? Ouders nemen hun verantwoordelijkheid. Kinderen gaan naar school. Kinderen sporten na schooltijd, of spelen muziek. Op straat rondhangen? Nope.

De ouders zijn de sleutels tot het succes van deze jongeren.
Mja, Walhalla Oost-Azie heeft weer zijn eigen criminaliteitsproblemen. Het moordcijfer (per 100.000 inw.) ligt bijvoorbeeld in Taiwan (3.2) en Z-Korea (2.7) veel hoger als in West Europa (Nederland 1.0, Denemarken 0.9, Duitsland 0.8) en hoger als in Bulgarije en Roemenie (2.0).
Nederland vergelijken met zulke landen waar een heel andere cultuur heerst is gewoon onzinnig. Je kan niet de Nederlandse cultuur (veel vrijheid voor kinderen) veranderen.
pi_125389053
Ha, wij hebben ook een jeugdbende. Vermoed dat ik wel weet waar ze op doelen. Ettertjes, dat zeker, maar een bende? Haha.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_125389086
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:51 schreef Smack10 het volgende:

[..]

Hoezo leef ik in een rare wereld? Ik zeg toch niet dat het massaal is, maar het is er wel degelijk :) .

Is overigens niet gebonden aan een afkomst want er zijn inderdaad ook tokkies, kampers en nog eens 20 verschillende nationaliteiten vertegenwoordigt in die bendes.
Ik denk dat ik meer kennis van zaken heb dan jij, en dat niet omdat ik superieur ben, maar omdat ik tussen deze mensen inleef en weet hoe het gaat.

Je hebt inderdaad veel nationaliteiten zitten, maar het grootste deel van de criminele jeugdbendes in Maastricht is van autochtone komaf(kamper of tokkie).

Natuurlijk, je hebt ook nog, Koerdische, Joegoslavische, Turkse jeugdcriminelen in Maastricht. Misschien zelfs Chinese. Het gaat hier echter om de harde kern van de jeugdcriminelen en dat zijn bovengenoemde niet(in Maastricht dan!). Zij vertegenwoordigen hier maar een klein deel van de jeugdcriminaliteit.

De jeugdcriminelen in Maastricht die van autochtone komaf zijn, zijn vooral Molukkers, Black-Afrikanen en Marokkanen. Zij vertegenwoordigen echter een klein deel vergeleken met de harde kern in Maastricht.
#freefrederike
pi_125389125
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:54 schreef 3-voud het volgende:

Geef mij maar ruimte om mijn idee uit te voeren.
Vooralsnog kan ik weinig dan het probleem te benoemen want zoals gezegd, iedereen vliegt in een spagaat bij een ietswat hardere aanpak.
Je hebt dus niets bereikt in je leven, maar toch denk je over te lopen van talent. Dan heb je best een forse plaat voor je kop!

quote:
En oplossingen heb ik al aangedragen. Jij? Je bent vooralsnog enkel een jij-bakker. Probeer het eens tegen te spreken.
Ik heb gemotiveerd aangegeven dat het een zeer lastig probleem is waar de overheid geen oplossing voor zal hebben, daar het vanuit de ouders moet komen.

Uiteindelijk maken de mensen de samenleving.
Doe maar gewoon, dan doe je al dom genoeg
[quote]Op donderdag 15 januari 2009 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:
Ik blijf vinden dat het werk van een CEO zwaar wordt ondergewaardeerd.
pi_125389160
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:58 schreef Elfletterig het volgende:

[..]

Ik kan je alleen maar uitnodigen om de gehanteerde definities in de OP nog eens te lezen en dan per dorp te kijken hoe de vlag erbij hangt.

Maar goed... je bent problemen aan het bagatelliseren, zie ik. Deden ze dat vroeger ook?
Het enige dat relevant is of zou moeten zijn is het feit of er strafbare feiten gepleegd worden.
Hangjongeren zijn van alle tijden. Zeiken op de jeugd ook trouwens.
Je moet de crimineeltjes er uit filteren en verder kun je met een samenscholingsverbod eventuele overlast eenvoudig aan banden leggen.

Speciaal voor jou een fragment van hoe het er in de realiteit aan toe gaat want kennelijk heb je werkelijk geen idee:


Check 2:40 het donkere jochie en luister naar zijn eigen reactie en vergelijk die met de reactie van dat Surinaamse jochie met dat petje en luister goed de reactie van dat opgefokte Marokkaantje er naast.

Als je dan nog niet inziet dat 95% van de problematiek zit in de opvoeding geef ik het op.
blablablabla
  † In Memoriam † woensdag 17 april 2013 @ 11:06:01 #89
341203 3-voud
50 shades of fuck you todo
pi_125389173
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:00 schreef KoosVogels het volgende:
Ha, wij hebben ook een jeugdbende. Vermoed dat ik wel weet waar ze op doelen. Ettertjes, dat zeker, maar een bende? Haha.
Klopt. Het moet ook vergeleken worden met Amerikaanse films, anders zijn het watjes.
Op vrijdag 6 januari 2012 23:32 schreef remlof het volgende:
7 mei ga ik op Pim Fortuyn z'n graf pissen *G*
pi_125389232
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:00 schreef Fides het volgende:

[..]

Mja, Walhalla Oost-Azie heeft weer zijn eigen criminaliteitsproblemen. Het moordcijfer (per 100.000 inw.) ligt bijvoorbeeld in Taiwan (3.2) en Z-Korea (2.7) veel hoger als in West Europa (Nederland 1.0, Denemarken 0.9, Duitsland 0.8) en hoger als in Bulgarije en Roemenie (2.0).
Maar daar hebben we het in dit topic niet over. Het ging over jeugdbendes.

quote:
Nederland vergelijken met zulke landen waar een heel andere cultuur heerst is gewoon onzinnig. Je kan niet de Nederlandse cultuur (veel vrijheid voor kinderen) veranderen.
Natuurlijk kun je dat wel veranderen.

Er is niets mis met vrijheid voor kinderen, maar dat hoeft niet te betekenen dat die kinderen doelloos op straat horen te hangen. Maak dat die ouders maar eens goed duidelijk, en laat ze hun verantwoordelijkheid nemen.

Wij hadden vroeger ook zo'n flinke club van die hangjongeren voor ons huis staan. Met van dat voetbalhaar. Net alsof ze uit Maaskantje waren weggelopen. Het frappante was dat hun ouders net een straat verder op woonden.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_125389272
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:52 schreef DS4 het volgende:

[..]

Wat heb jij bereikt met jouw alwetendheid?

Of ben je vooral goed in vertellen dat je het allemaal beter kan, maar presteer je in de praktijk helemaal niets?
Dat is een iets te simpele voorstelling van zaken. Jouw zakelijk succes maakt jou net zo min alwetend als dat mijn gebrek aan zakelijk succes mij dom maakt.
pi_125389301
quote:
1s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:09 schreef NomanIW het volgende:

[..]

Dat is een iets te simpele voorstelling van zaken. Jouw zakelijk succes maakt jou net zo min alwetend als dat mijn gebrek aan zakelijk succes mij dom maakt.
Money talks, BS walks.

Ik mis StefanP.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_125389320
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:06 schreef 3-voud het volgende:

[..]

Klopt. Het moet ook vergeleken worden met Amerikaanse films, anders zijn het watjes.
Ach, het zijn gewoon kutventjes. Hangen op straat, krijgen het aan de stok met de buurt, gemeente en hulporganisaties springen erop en hoppa, je hebt een echte bende naar Nederlandse begrippen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_125389334
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:07 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Maar daar hebben we het in dit topic niet over. Het ging over jeugdbendes.

[..]

Natuurlijk kun je dat wel veranderen.

Er is niets mis met vrijheid voor kinderen, maar dat hoeft niet te betekenen dat die kinderen doelloos op straat horen te hangen. Maak dat die ouders maar eens goed duidelijk, en laat ze hun verantwoordelijkheid nemen.

Wij hadden vroeger ook zo'n flinke club van die hangjongeren voor ons huis staan. Met van dat voetbalhaar. Net alsof ze uit Maaskantje waren weggelopen. Het frappante was dat hun ouders net een straat verder op woonden.
Definieer doelloos.
pi_125389335
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:45 schreef Fides het volgende:

[..]

Is het juist niet naief om zonder enige kennis van zaken (omtrent de ontwikkeling van de psyche van adolescenten/jongvolwassenen) te preken over hoe we pubers/jongeren het beste kunnen aanpakken?
Er zijn juist (Amerikaanse, Harvard-educated, bijvoorbeeld Barry Feld) juristen/criminologen gespecialiseerd in juvenile justice die stellen dat er vaak anders(/coulanter) (in vergelijking hoe er nu in met name de VS wordt gestraft) moet worden opgetreden tegen adolescenten en jongvolwassen delinquenten omdat kinderen en jongvolwassen nou eenmaal anders denken (1. Immature Judgement, 2. Susceptibility to peer influences, 3. transitory personality development, zie Roper V Simmons, American Supreme Court (2005)) dan volwassenen.
Ik zeg niet dat ik de wijsheid in pacht heb over wat dan wel een effectieve aanpak is. Feit is dat de huidige aanpak flink tekortschiet en dat bestrijding van criminele jeugdgroepen aan de ene kant enig resultaat heeft, maar dat er aan de andere kant ook doodleuk weer net zo veel groepen bijkomen. We doen iets niet goed; zo veel is toch wel duidelijk.

Vooropgesteld dat de VS niet Nederland is en dat men daar anders straft dan hier, is natuurlijk alle kennis om tot betere resultaten te komen, welkom. Maar dan zullen we wel van die naïeve houding af moeten, waarbij van alles op voorhand al tot taboe wordt verklaard. Teksten als "ze worden er niet beter van als je ze in de cel gooit" belemmeren een constructieve discussie.

Dat de hersenen en persoonlijkheden van jongeren nog in ontwikkeling zijn (punt 1 en 3 samengevat) is trouwens algemeen bekend. Aan de andere kant mogen van 12-jarigen verwachten dat ze weten dat moord, verkrachting, inbraak, etc. niet mag. Je moet 12-jarigen niet als 6-jarigen willen behandelen. Jongeren worden steeds vroeger volwassen en ook steeds vroeger crimineel.

Ik vind vooral punt 2 interessant: ze zijn gevoelig voor de invloed van leeftijdsgenoten. Dus ook gevoelig voor de invloed van de leeftijdsgenoot die vertelt welke straf hij heeft gehad na een strafbaar feit.

Stel je nu even een 14-jarige voor, die crimineel gedrag overweegt. In situatie A hoort hij van zijn leeftijdsgenoot: "Shit man, toen ik 12 was heb ik een inbraak gepleegd en daar heb ik 2 jaar last van gehad." In situatie B hoort hij: "Ach, inbraakje... ze kunnen je niks maken man. Paar uurtjes taakstraf, als ze je al pakken."

In welke situatie zie jij de 14-jarige eerder tot crimineel gedrag overgaan?
pi_125389399
quote:
1s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:11 schreef NomanIW het volgende:

[..]

Definieer doelloos.
Hangen = doelloos.

Kinderen horen iets van hun leven te maken. Studeer, sport, ga vakken vullen. Met hangen bereik je niets in het leven. Oudere mensen weten dat, en horen die boodschap aan hun kroost over te brengen.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
pi_125389422
quote:
4s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:47 schreef PizzaMizza het volgende:

[..]

Niet iedereen begint al zo vroeg met grote misdrijven. Vaak begint het met het stelen van fietsen, winkeldiefstal, etc.

Het grote probleem is dat crimineel gedrag wordt gezien als 'stoer'. Dat heb je in een land waar het kapitalisme overheerst. In bijvoorbeeld Israel, wordt crimineel gedrag als deviant gezien onder de jongeren. Het verschil dat ik hiermee wil aankaarten, is dat men hier veel sneller de criminaliteit in wil gaan, terwijl dat in Nederland niet hoeft(ten opzichte van landen waar men genoodzaakt is om crimineel te worden, anders heeft het gezin geen eten thuis).
Je hebt gelijk. Niet iedereen begint zo jong. Ik citeerde de OP onjuist. Sommigen beginnen namelijk al bij jonger dan 12 jaar.

Verder deel ik je analyse: crimineel gedrag wordt gezien als stoer; het zorgt voor status. Maar hoe doorbreek je dat dan? De huidige aanpak faalt in elk geval opzichtig; zo veel is wel duidelijk...
pi_125389423
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:10 schreef Lyrebird het volgende:

[..]

Money talks, BS walks.

Ik mis StefanP.
Jij bent volgens mij het levende voorbeeld van.wat ik bedoel, dus leuk dat je je spontaan meldt :D

Neem nou bijvoorbeeld die gesjeesde one-liner. Wat betekent dat volgens jou?
pi_125389429
quote:
0s.gif Op woensdag 17 april 2013 10:42 schreef Lyrebird het volgende:
De afgelopen vier jaar in Oost-Azie doorgebracht, en daar hebben ze helemaal geen last van deze problemen.

Verschillen? Ouders nemen hun verantwoordelijkheid. Kinderen gaan naar school. Kinderen sporten na schooltijd, of spelen muziek. Op straat rondhangen? Nope.

De ouders zijn de sleutels tot het succes van deze jongeren.
Volgens mij klopt hier geen hol van. Zinloos geweld komt in oost-azie misschien wel meer voor
pi_125389457
quote:
1s.gif Op woensdag 17 april 2013 11:14 schreef NomanIW het volgende:

[..]

Jij bent volgens mij het levende voorbeeld van.wat ik bedoel, dus leuk dat je je spontaan meldt :D

Neem nou bijvoorbeeld die gesjeesde one-liner. Wat betekent dat volgens jou?
Dat is mooi voor je, jongen.
Good intentions and tender feelings may do credit to those who possess them, but they often lead to ineffective — or positively destructive — policies ... Kevin D. Williamson
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')