R.I.P.quote:Voormalig voetbalcommentator Rik De Saedeleer is op 89-jarige leeftijd overleden. De Belg was ook in Nederland bekend om zijn manier van verslaggeven, waarbij zijn deskundigheid gepaard ging met een flinke dosis onderkoelde humor.
Na zijn actieve voetbalcarrière, waarin hij één keer voor de nationale ploeg van België speelde, ging De Saedeleer de sportjournalistiek in. Hij werd bij Het Laatste Nieuws columnist en vanaf 1958 was hij tv-voetbalcommentator bij de toenmalige NIR (later BRT). Na het WK voetbal van 1998 ging hij met pensioen.
In 2008 kreeg De Saedeleer de Vlaamse Televisie Carrière Prijs.
Bron: http://nos.nl/artikel/481184-rik-de-saedeleer-89-overleden.html
Dat is Harry Vermeegen met Multatuli vergelijken.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 18:07 schreef johannes_vermeer het volgende:
RIP, de Sierd de Vos van zijn tijd zeg ik met alle respect.
Klopt. Waren de beste vrienden.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 18:08 schreef n00biedoobiedoo het volgende:
Met Guy Thys was dat toen zeker? Zou best kunnen, ja.
'Ik hoop niet dat de Russen naar Siberië worden gestuurd.'quote:Op woensdag 6 maart 2013 02:10 schreef Mark het volgende:
WK 1986 was inderdaad memorabel door het commentaar van Rik bij de stuntende Belgen.
Hoe kan een commentator dat doen eigenlijk?quote:Op woensdag 6 maart 2013 10:57 schreef tong80 het volgende:
[..]
Klopt. Waren de beste vrienden.
Minpuntje was wel dat ie Walter Meeuws als coach kapot heeft gemaakt, omdat ie bij hem geen invloed had.
Door commentaar te leveren als gezaghebbende. En daardoor de publieke opinie te sturen.quote:Op woensdag 6 maart 2013 10:59 schreef mrstylo het volgende:
[..]
Hoe kan een commentator dat doen eigenlijk?
Over Belanov. Voetballer van het jaar toen, omdat spelers uit landen buiten europa niet mee mochten doen.quote:Op woensdag 6 maart 2013 11:32 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
Tja, wat doe je daar tegen? Dat is een SS20...
Was wel een beetje discutabele keuze inderdaad. Hij had net de Europacup 2 gewonnen, maar toch. Het leek nu net een soort aanmoedigingsprijs voor het beleid van Gorbatsjov.quote:Op woensdag 6 maart 2013 13:38 schreef tong80 het volgende:
[..]
Over Belanov. Voetballer van het jaar toen, omdat spelers uit landen buiten europa niet mee mochten doen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |