dan weet ik niet waar jij bent geweest. Bij ons wordt het altijd en altijd gevraagd. Op de SEH. Geen opname zonder beleid tav reanimatie. Meestal is het maar een formaliteit. Het kost dan minder dan 20 seconden om dat formulier in te vullen en dan staat het tenminste wel zwart op witquote:Op zondag 3 maart 2013 22:07 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dat wordt nooit maar dan werkelijk nooit gevraagd. Ook niet als je als onbekende patiënt in een onbekend ziekenhuis bij de SEH bent.
Artsen blijven mensen he, geen machines. Er wordt ook wel eens wat vergeten. Daarnaast ben ik van mening dat de patient ook een eigen verantwoordelijkheid heeft voor zijn gezondheidquote:Op maandag 4 maart 2013 00:44 schreef De_Kardinaal het volgende:
[..]
Dan maar een royale dramatisatie gebaseerd op ware verhalen. Neemt niet weg dat er dus toch een kern van waarheid inzit. Jouw antwoord is niet veel anders dan het afschuiven dat iedereen dingen kan vergeten of fouten kan maken. Dat maakt het ethisch gezien niet wezenlijk anders. Het blijkt dus dat een dergelijk formulier dus essentieel is.
Het is natuurlijk ook een beetje sarcasme, maar aan de andere kant vind ik de SEH ook geen goede plek om zoiets te bespreken (zie ook de link van dotKoen). Veel mensen hebben er niet eens over nagedacht en worden soms zelfs boos of verontwaardigd als je het hen dan vraagt.quote:Op zondag 3 maart 2013 23:52 schreef De_Kardinaal het volgende:
Waarschijnlijk heeft iemand lang moeten denken om wel of niet gereanimeerd te willen worden. Echter het wordt alleen gevraagd omdat men anders het formulier niet kan sluiten? Juist.
Nee, en dat is maar goed ook. Als we bij iedereen eerst actief gaan zoeken dan verlies je een hoop kostbare tijd voor mensen die wel gereanimeerd willen worden. En dat zijn er altijd nog meer.quote:Op maandag 4 maart 2013 02:40 schreef De_Kardinaal het volgende:
En dan komt het allemaal neer op dat ene kettinkje, armbandje of weet ik veel, waar niet eens actief naar gezocht wordt? Wat verwacht je dan van een patiënt die totaal niet in staat is om te communiceren?
Het gaat er maar net om hoe je het brengt. Gewoon de geleerde gespreksvaardigheden in praktijk brengenquote:Op maandag 4 maart 2013 07:07 schreef June. het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook een beetje sarcasme, maar aan de andere kant vind ik de SEH ook geen goede plek om zoiets te bespreken (zie ook de link van dotKoen). Veel mensen hebben er niet eens over nagedacht en worden soms zelfs boos of verontwaardigd als je het hen dan vraagt.
[..]
Tja, maar soms is dat niet genoeg, elke patiënt is weer andersquote:Op maandag 4 maart 2013 07:11 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Het gaat er maar net om hoe je het brengt. Gewoon de geleerde gespreksvaardigheden in praktijk brengen
Dat is natuurlijk geen legitieme reden om niet die vraag te stellen.quote:Op maandag 4 maart 2013 07:07 schreef June. het volgende:
Veel mensen hebben er niet eens over nagedacht en worden soms zelfs boos of verontwaardigd als je het hen dan vraagt.
Er moet gewoon voor gezorgd worden dat je binnen een paar seconden weet of dat die patiënt wel of niet gereanimeerd wil worden. Er moet door de overheid 1 wettelijk geldig symbool (dus bijv. een ketting of een armband (een van beiden!) die zeer gedetailleerd is beschreven) worden ingevoerd, het liefst een symbool wat in een ander land al wordt gebruikt aangezien het kleine Nederland maar een van de vele landen in de wereld is.quote:Nee, en dat is maar goed ook. Als we bij iedereen eerst actief gaan zoeken dan verlies je een hoop kostbare tijd voor mensen die wel gereanimeerd willen worden. En dat zijn er altijd nog meer.
Laat reanimatie nu net altijd van toepassing zijn in een acute setting waarin de patiënt niet de mogelijkheid heeft om zoiets aan te geven en laat die patiënt net dan bij verpleegkundigen en artsen terecht komen die hem niet kennen.quote:Op maandag 4 maart 2013 01:30 schreef clumsy_clown het volgende:
[..]
Eens. Zolang het geen acute setting betreft, heeft de patiënt natuurlijk ook de mogelijkheid en de verantwoordelijkheid om zoiets bij de behandelaars te melden.
Ja, want het is tegenwoordig heel normaal en geaccepteerd om artsen als voetveeg te behandelenquote:Op maandag 4 maart 2013 23:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk geen legitieme reden om niet die vraag te stellen.
[..]
Áls je dat al als voetveeg behandelen vindtquote:Op dinsdag 5 maart 2013 06:50 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja, want het is tegenwoordig heel normaal en geaccepteerd om artsen als voetveeg te behandelen
Maar dat zeg ik toch ook niet? Zoals jij het brengt, is teken van een goede communicatiequote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:32 schreef Pluizel het volgende:
Mja je kan niet zomaar "hoi wil je gereanimeerd worden" vragen. Ik kleed het meestal in met een "dan is er nog iets wat ik met u wil bespreken wat los staat van deze opname, en wat ik aan iedereen vraag die ik opneem". Meestal valt dan het kwartje wel de goede kant op. En anders port vaak een familielid de patiënt wel (of elkaar) en zegt "neehee je gaat niet dood, ze zegt toch dat ze dat aan iedereen vraagt, dat is standaard!"
Heb je überhaupt nog plezier in je werk?quote:Op dinsdag 5 maart 2013 06:50 schreef _Lily_ het volgende:
[..]
Ja, want het is tegenwoordig heel normaal en geaccepteerd om artsen als voetveeg te behandelen
Erg herkenbaar.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:32 schreef Pluizel het volgende:
Mja je kan niet zomaar "hoi wil je gereanimeerd worden" vragen. Ik kleed het meestal in met een "dan is er nog iets wat ik met u wil bespreken wat los staat van deze opname, en wat ik aan iedereen vraag die ik opneem". Meestal valt dan het kwartje wel de goede kant op. En anders port vaak een familielid de patiënt wel (of elkaar) en zegt "neehee je gaat niet dood, ze zegt toch dat ze dat aan iedereen vraagt, dat is standaard!"
Nee dat greep eigenlijk meer terug op Lily die dan verontwaardigde reacties krijgt van patiënten/familie. Dan doe je iets niet helemaal goed zegmaarquote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:34 schreef Godshand het volgende:
[..]
Maar dat zeg ik toch ook niet? Zoals jij het brengt, is teken van een goede communicatie
Succes alvast!quote:Op maandag 4 maart 2013 20:20 schreef Riot- het volgende:
Volgend jaar studeer, hopelijk, ik ook geneeskunde
Ik moet op 16 maart een decentrale afleggen @UVA. Iemand enig idee hoe ik me hiervoor het best kan voorbereiden?
Als ze eenmaal de reguliere neurologie of cardiologie zaal hebben bereikt zijn ze meestal wel stabiel en weten ze genoeg van de diagnose.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 12:33 schreef Dzjonka het volgende:
Ergste zijn patiënten met ernstig onderliggend lijden die thuis gereanimeerd, het ziekenhuis gehaald hebben met waarschijnlijk ernstige neurologie of groot myocardinfarct met hartfalen.... Daarbij is het heel moeilijk om familie uit te leggen dat je een niet reanimeer beleid wilt voeren, want "ze heeft het net toch ook overleefd?".....
terwijl God/Allah/Yehova er voor zorgt dat het hart er mee ophoudtquote:Op dinsdag 5 maart 2013 15:41 schreef Godshand het volgende:
Maar niet-reanimeren blijft lastig, in sommige religies (islamitisch, streng christelijk etc) wordt niet-reanimeren niet geaccepteerd, patiënten moeten het lijden ondergaan als beproeving van God/Allah/Yehova/wiedanook, dus de dokter mag het niet zomaar opgeven.
Klopt. (mijn hart klopt ook trouwens)quote:Op dinsdag 5 maart 2013 15:51 schreef computergirl het volgende:
[..]
terwijl God/Allah/Yehova er voor zorgt dat het hart er mee ophoudt
Vervolg voor diegene die geïnteresseerd zijn:quote:Op vrijdag 1 maart 2013 16:42 schreef christiman het volgende:
En dan nog een casus:
Een 5-jarig meisje wordt door haar vader naar de ziekenhuistent in Zuid Sudan gebracht. Het meisje is mager en trekt met de armen en benen.
Ik heb de bronvermeldingen voor deze casus al nagezocht, maar ik kan nergens goede informatie vinden over trekkingen, met name over trekkingen in de tropen. Kent er iemand een goede site o.i.d. waar ik dergelijke informatie kan vinden.
Inderdaad. Psych is pure horror en niks voor mij. Dan nog liever neurologie. Terwijl ik daarvan al aan de telemetrie moetquote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:30 schreef Godshand het volgende:
[..]
Áls je dat al als voetveeg behandelen vindt
Goed dat je niet in de psychiatrie werkt of als forensisch arts
Precies, zo doe ik het ook altijd. Ik heb zelden tot nooit problemen op de SEH en mijn collega's ook niet als dit besproken wordt. Bij ons wordt het namelijk aan élke patient gevraagd bij opnamequote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:32 schreef Pluizel het volgende:
Mja je kan niet zomaar "hoi wil je gereanimeerd worden" vragen. Ik kleed het meestal in met een "dan is er nog iets wat ik met u wil bespreken wat los staat van deze opname, en wat ik aan iedereen vraag die ik opneem". Meestal valt dan het kwartje wel de goede kant op. En anders port vaak een familielid de patiënt wel (of elkaar) en zegt "neehee je gaat niet dood, ze zegt toch dat ze dat aan iedereen vraagt, dat is standaard!"
Zeg dame, dat was ik niet. Ik zei juist dat het prima werkt in ons ziekenhuis en dat ik het bij elke patient vraag zonder problemen.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 11:04 schreef Pluizel het volgende:
[..]
Nee dat greep eigenlijk meer terug op Lily die dan verontwaardigde reacties krijgt van patiënten/familie. Dan doe je iets niet helemaal goed zegmaar
Waarna ik zei:quote:Op maandag 4 maart 2013 07:07 schreef June. het volgende:
[..]
Het is natuurlijk ook een beetje sarcasme, maar aan de andere kant vind ik de SEH ook geen goede plek om zoiets te bespreken (zie ook de link van dotKoen). Veel mensen hebben er niet eens over nagedacht en worden soms zelfs boos of verontwaardigd als je het hen dan vraagt.
[..]
Nee, want ik ben toe aan mijn pensioen op mn 24e nou goed? Ik zou dat EEG echt maar eens laten doen, je slaat nogal wartaal uit.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 10:49 schreef MaxC het volgende:
[..]
Heb je überhaupt nog plezier in je werk?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |