De kleur blauw schept wel een bepaalde rust; zonder dat het erg blauw wordt.quote:Op zondag 17 maart 2013 20:15 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Ha een Vonkenboer-update!![]()
Wat een lievvvvv lichtblauw/blauwwit!![]()
![]()
![]()
Wat betreft die sierlijst, ik vind die iets grotere mooier, maar tsja, als het niet past...
Hij heeft een kleine indicatie gegeven van de prijs; en voor het glad spacken van het plafond zal dat ongeveer ¤ 500,- euro zijn. En als we het geheel laten uit stucadoren zou dat neer komen op ongeveer ¤ 750,-.quote:Op zondag 17 maart 2013 20:41 schreef Sweetpea8472 het volgende:
Ik vind die kleinere iets mooierDus het is nu 1:1!
het begint al echt ergens op te lijken...
En gezien de leeftijd van het huis en de gehele stijl (van de vaste onderdelen dan), denk ik niet dat die "goedkopere" oplossing (het zal nog steeds waarschijnlijk een aardig zakcentje kosten!) een slechte keuze zou zijn. Het huis is niet strak modern...
Ik noem het geen babyblauw; het is van Flexa uit de Couleur Locale collectie de kleur Monaco 6575 het neigt in werkelijkheid een beetje naar groen blauwigquote:Op zondag 17 maart 2013 21:02 schreef jpajs het volgende:
[..]
Lichtblauw.......... het lijkt wel babykamer blauw.![]()
![]()
Dezelfde stijl willen we in ieder geval doorvoeren !quote:Op zondag 17 maart 2013 21:07 schreef AnneX het volgende:
Het is dat wij weten...dat jij ons niet iets wilt zeggen met lichtblauw![]()
Stem je de ( eenheid en eenvoud van de ) architraven ( naar Cybersijp) rond de
deuren af op de lijsten langs het plafond?
Jullie blijven bezig
Dat zal nog wel even duren ben ik bang voorquote:Op zondag 17 maart 2013 21:08 schreef Tinkerbel_ACC_ het volgende:
Wat ziet dat er goed uit! Ik zal blij zijn als wij zover zijn : D
quote:Op zondag 17 maart 2013 21:25 schreef usernaamvergeten het volgende:
Ik zou onder de achitraven neuten monteren, hier kunnen de plinten dan mooi op aansluiten. Die maak je dan iets breder dan de achritraaf, iets hoger dan de plint en ook iets dikker. Je kan er eventueel ook aan beide kanten een schuin randje aan frezen.
Je kan wel goed zien dat er is nagedacht over de afwerking, plinten die bij het uiteinde een ronding hebben, architraven in de zelfde stijl, overal hetzelfde glas etc. Maakt het echt een mooi huis! Goed dat jullie kiezen voor kwaliteit, dat blijf je gewoon zien.
Nu met de afbeeldingen erbij begin ik het te begrijpen; maar waarschijnlijk voeren we de stijl qua plinten die we boven hebben ook gewoon op de benedenverdieping doorquote:Op zondag 17 maart 2013 22:29 schreef denman1710 het volgende:
@ Vonkenboer,
Zoals usernaamvergeten verteld, moet het er zo uitzien....
Wij hebben dit afgelopen maanden op de bovenverdieping gemaakt, nu gaan we het nog op de begane grond toepassen.
Boven zijn de plinten 22X70mm met kraal, de neuten zijn 25X80mm en de architraaf is 18X70mm met dubbele kraal.
Alles is nieuw bij ons (kozijnen, deuren etc etc), maar met een extra opdeklat en architraaf/neut ziet het er toch sjiek uit (vinden wij)
Benden komen er 18X100mm plinten met kraal, neuten van 22X110mm en de architraaf is hetzelfde als boven.
[ afbeelding ]
Daar ben ik ook bang voorquote:Op zondag 17 maart 2013 22:35 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dat zal nog wel even duren ben ik bang voor![]()
![]()
Maar in een half jaar kan er een hoop gebeuren hoor; als ik de foto's soms terug kijk waar we toen waren en waar we nu eigenlijk al zijn.
Vanwege de winterse omstandigheden stel ik deze update even uitquote:Op maandag 25 maart 2013 13:30 schreef ikweethetookniet het volgende:
Update
Of is het daar te koud voor
Je lijkt de NS welquote:Op maandag 25 maart 2013 21:12 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Vanwege de winterse omstandigheden stel ik deze update even uit
Dat lijkt mij een goede keuze. Wij hebben hier ook een ruimtebesparend bad, zit prima comfortabel en het duurt minder lang voordat deze vol is. Lekker doenquote:Op maandag 25 maart 2013 22:27 schreef Vonkenboer het volgende:
We hebben dus uiteindelijk besloten om toch een wel een bad te nemen; het is dan wel een ruimtebesparend bad geworden maar het wordt er een stukje minder propperig van en het bied mogelijkheden voor bad meubel![]()
Ik ben ook bang dat als ik nu besluit om geen bad te installeren; ik daar over een half jaar spijt van ga hebben; en dit is een goed alternatiefquote:Op maandag 25 maart 2013 22:38 schreef usernaamvergeten het volgende:
[..]
Dat lijkt mij een goede keuze. Wij hebben hier ook een ruimtebesparend bad, zit prima comfortabel en het duurt minder lang voordat deze vol is. Lekker doen
isoleer je het bad nog als je m plaatst? blijft ie extra lang warmquote:Op maandag 25 maart 2013 22:41 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ik ben ook bang dat als ik nu besluit om geen bad te installeren; ik daar over een half jaar spijt van ga hebben; en dit is een goed alternatief
Alsof alle gordijnrails lelijk is! Die van ons zijn volgens mij nog origineel. Van hout en met ringen...quote:Op maandag 25 maart 2013 22:27 schreef Vonkenboer het volgende:
Waarschijnlijk gaan we in de woonkamer nog koofjes maken voor de gordijnen; het past denk ik wel bij het huis en we hebben dan geen lelijke gordijnrails direct in het zicht aan het plafond zitten.
Maar dit idee moeten we nog even nader uitwerken !
Dat waren we sowieso van planquote:Op dinsdag 26 maart 2013 07:09 schreef lipje het volgende:
[..]
isoleer je het bad nog als je m plaatst? blijft ie extra lang warm
Ik heb mij al een paar avonden suf gegoogled naar ruimtebesparende baden van 180 lang.quote:Op dinsdag 26 maart 2013 11:16 schreef popvette het volgende:
Paar dingen die me opvallen:
- Je muur is 182, en je bad 170. Waarom geen bad van 180?
Dat is dan ter zijner tijd altijd nog te bekijken.quote:- Je zou kunnen overwegen om boven het voeteneinde van je bad nog kastruimte te maken. Evt in de vorm van planken...
Daar kunnen we denk ik wel mee leven; een douchedrain vinden we wel veel mooier dan het mooiste putje wat ik tot nu toe gevonden hebquote:- Mijn ervaring is dat een douchegoot wat meer werk is om schoon te maken. Meer oppervlak, dus meer zeepresten etc...
De tekening is idd. niet helemaal goed op schaalquote:- Klopt het dat je tekening niet helemaal op schaal is? (Het bad is een stuk smaller dan de douche?)
Dat is in ieder geval wel een aandachtspunt; we hebben dan ook nog niet serieus gekeken naar een wastafelmeubel; simpelweg omdat we nu nog niet helemaal weten hoe dat uitvalt en we dus nog niet precies weten hoe groot het meubel maximaal zou kunnen zijn.quote:- Let op dat evt lades van je wastafelmeubel open kunnen en niet tegen het bad aan komen.
Nee, daar is eigenlijk geen duidelijke reden voorquote:- Is er een reden dat de badkraan niet in het midden zit?
We hebben eigenlijk geen wand waar we een sparing in zouden kunnen maken; de douchewandjes zijn straks 7 of 10 cm dik, de linker wand van de douche is ook maar 10 cm.quote:- En denk na over waar je de shampoo-flessen etc laat in de douchecel. Zou kunnen met een uitsparing in de muur. Is iets wat ik zelf vergeten ben te maken
Niet alle gordijnrails zijn lelijk hoor !quote:Op dinsdag 26 maart 2013 18:29 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Alsof alle gordijnrails lelijk is! Die van ons zijn volgens mij nog origineel. Van hout en met ringen...
En ik ben ook blij dat we een bad kwijt konden in onze badkamer. Je gebruikt hem niet dagelijks maar hij is wel verrekte handig!
Die koofjes zijn inderdaad chic, maar die gordijnen hangen miezerig. Bovenaan bolt het als een rimpelrok. Vroeger hingen ze mooi strak.quote:Op woensdag 27 maart 2013 18:29 schreef Vonkenboer het volgende:
(...)
Niet alle gordijnrails zijn lelijk hoor !![]()
Maar ik vind gordijnkoofjes wel heul sjiek staan !![]()
[ afbeelding ]
Zouden bij ons niet echt staan denk ik...quote:Op woensdag 27 maart 2013 18:29 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Niet alle gordijnrails zijn lelijk hoor !![]()
Maar ik vind gordijnkoofjes wel heul sjiek staan !![]()
[ afbeelding ]
Je zou nog kunnen overwegen om de douchekraan in de diepste hoek (linksboven op de tekening) te maken, je moet dan wel een schuin wandje in die hoek maken (ca 30 cm breed) waar je leidingwerk in komt en je kraan op komt. Je kunt dan in die andere wand (waar dus nu je kraan getekend is) misschien een uitsparing maken, ik vermoed namelijk dat deze wand 20cm dik is aangezien het ooit een buitenmuur is geweest? Ik hoop dat je dit kunt volgen anders kan ik wel even een tekeningetje maken...quote:We hebben eigenlijk geen wand waar we een sparing in zouden kunnen maken; de douchewandjes zijn straks 7 of 10 cm dik, de linker wand van de douche is ook maar 10 cm.
En de achterwand van de douche is wel dik genoeg maar daar zitten aan de andere kant in de muur dan weer al het nodige leidingwerk (water en elektra) in verwerkt.
Maak je die douchewandjes van Ytong?quote:We hebben eigenlijk geen wand waar we een sparing in zouden kunnen maken; de douchewandjes zijn straks 7 of 10 cm dik, de linker wand van de douche is ook maar 10 cm.
En de achterwand van de douche is wel dik genoeg maar daar zitten aan de andere kant in de muur dan weer al het nodige leidingwerk (water en elektra) in verwerkt.]
Nee, die gaan we er niet uit slopen; we willen een apart toilet hebben los van de badkamer.quote:Op donderdag 28 maart 2013 20:43 schreef Wrijfhout het volgende:
Je wilt die wand tussen de wc en badkamer zeker niet uit halen?
Ik heb nog geen idee met wat voor materiaal we de wandjes gaan opbouwenquote:Op donderdag 28 maart 2013 20:40 schreef Wrijfhout het volgende:
[..]
Maak je die douchewandjes van Ytong?
Heb zelf ook een douchewand neegezet daarmee met blokken van 60*20 geloof ik. Een 10 cm blok kan je wel een stuk van 5.5 a 6 cm uithalen, je moet alleen goed recht kunnen zagen.
Heb er nu 3 vakken in van 20*20cm en 5 cm diep. 5cm lijkt weinig maar is genoeg om zeep en schampoo neer te zetten.
Het is voornamelijk puur optisch; maar ik vind het ook geen porem om in een nieuwe badkamer leidingen over de wand nieuw aan te leggen !quote:Op donderdag 28 maart 2013 11:11 schreef Teslynd het volgende:
Is waterleidingen in de muur puur optisch of heeft het nog technische voordelen?
Ik snap precies wat je bedoeld; maar de wand is zeker geen 20 cm dik !quote:Op donderdag 28 maart 2013 10:24 schreef popvette het volgende:
[..]
Je zou nog kunnen overwegen om de douchekraan in de diepste hoek (linksboven op de tekening) te maken, je moet dan wel een schuin wandje in die hoek maken (ca 30 cm breed) waar je leidingwerk in komt en je kraan op komt. Je kunt dan in die andere wand (waar dus nu je kraan getekend is) misschien een uitsparing maken, ik vermoed namelijk dat deze wand 20cm dik is aangezien het ooit een buitenmuur is geweest? Ik hoop dat je dit kunt volgen anders kan ik wel even een tekeningetje maken...
Iets anders wat je zou kunnen overwegen is om de douchegoot bij de inloop van de douche te plaatsen.
Het is niet mijn smaak, maar het past wel.quote:Op zondag 31 maart 2013 13:57 schreef Vonkenboer het volgende:
Afgelopen zaterdag eigenlijk niet zo heel veel gedaan, we hadden namelijk nog een andere afspraak waar we even heen moesten.
Dus eigenlijk er is alleen één wand behangen; en ik besef mij heel goed dat niet iedereen dit behang mooi zal vinden ! maar wij zijn vinden het wel mooi en zijn er dus erg blij mee !*O*
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Het was trouwens wel een vrij hopeloos patroon om mooi aan elkaar te kunnen plakken..
Ik wel hoor!quote:Op zondag 31 maart 2013 13:57 schreef Vonkenboer het volgende:
ik besef mij heel goed dat niet iedereen dit behang mooi zal vinden
Met dank aan mijnquote:Op zondag 31 maart 2013 14:41 schreef Sweetpea8472 het volgende:
[..]
Het is niet mijn smaak, maar het past wel.
quote:Op zondag 31 maart 2013 16:52 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Ik wel hoor!![]()
Mooi behang en netjes gedaan.
Ik kan mij indenken dat er mensen zijn die dit soort behang afgrijselijk lelijk vinden.quote:Op zondag 31 maart 2013 16:57 schreef 4wood het volgende:
Het wordt een meisje?![]()
Nee hoor gekheid, heel erg netjes allemaal.
Welke kinderkamerquote:
We hebben glansvrije Hermadix parketlak gebruikt en het lijkt inderdaad qua kleur op whitewash.quote:Op zondag 31 maart 2013 23:24 schreef Gwywen het volgende:
Wat heb je nou met de kraaldelen van het plafond/schuine stuk gedaan, is dat whitewash?
Ik heb zoals je weet ook kraaldelen op de kamertjes boven, zijn nu nog blank hout maar ik twijfel wat ik ermee zal doen, mss toch wit verven. Door jouw foto's krijg ik meteen een beetje een beeld van hoe het bij mij zou kunnen worden
Bedankt voor het compliment !quote:Op maandag 1 april 2013 01:14 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Het is niet wat ik voor mijn eigen woning zou kiezen, maar voor jouw toch wel zeer romantische en klassieke huis is het zeer passend. Ik vind het mooi hoor, die roosjes, vooral ook in combinatie met die mooie greige zandtint en het hout van de vloer! Lievvvv!
En ook nog eens dikke *thumbs up* dat jullie lekker kiezen voor wat jullie zelf mooi vinden en niet klakkeloos de huidige grijsterreur mode volgen.![]()
We schieten op de bovenverdieping inderdaad wel enorm op; beneden is nog een heel ander verhaal.quote:Op maandag 1 april 2013 10:53 schreef pascal_s het volgende:
Tijdje niet gekeken, maar je schiet echt enorm hard op!
quote:De stijl van het huis wordt nu ook goed zichtbaar, complimenten daarvoor! Alles past bij elkaar en het geeft voor mijn gevoel een warme, gezellige maar ook rustige uitstraling![]()
quote:Ik dacht trouwens ook dat die houten vloer in de slaapkamer 'af' was...Vind hem zo op de foto al wel mooi nl
Oeps...quote:Op maandag 1 april 2013 11:19 schreef Vonkenboer het volgende:
, dit zijn nog gewoon kale underlaymentplaten, de basisvloer zeg maar
![]()
[ afbeelding ]
Tjah, we liepen er tijdens de verbouwing eigenlijk tegen aan dat de vloer in ze algemeenheid toch vrij slecht was en hartstikke scheef was. Dat heeft ons toen doen besluiten om de vloer ook aan te pakken.quote:Op maandag 1 april 2013 18:06 schreef Gieliovd het volgende:
Dat is één van de dingen waar ik nu al spijt van heb, terwijl het huis nog niet af is. Ik heb géén underlayment platen gelegd toen ik alles gesloopt had boven. Er liggen nog de ouderwetse planken in van 1936. Naargelang het "project" vordert zie ik dat het zo krom als een hoepel is op sommige plekken.
We hebben al een tekening gemaakt hoe we de badkamer willen gaan indelen.quote:Gaat mooi Vonk, wanneer ga je aan je zandbak beginnen?
Niks meer aan toe te voegen.quote:Op maandag 1 april 2013 21:58 schreef Gieliovd het volgende:
De rioolaansluiting van bad en drain zit met zij-aanvoer, normaliter. Je hebt ook Easy Drain met onder uitvoer. Die drains zijn trouwens standaard 40 met verloop naar 50, zover ik weet.
Bad zou je sowieso prima uit de vloer kunnen laten kijken. Douche zou ik nog even over nadenken. Je moet die drain plaatsen voor de vloer erin gaat (dekvloer) dus je giet de PVC pijpen ook in.
Je zocht volgens mij nog een drain? Kijk eens bij Sanison, RVS met standaard kunststof uitneembaar sifon, met flens en membraan doek erbij, 80 cm heb ik gekocht voor ¤89! Een Easy Drain is gauw 3-4 keer duurder, voor wat?
Wat betreft die hoofd riool leiding lijkt mij een goed idee, als je alles netjes op afschot weet te krijgen lijkt me dat prima werken. 50 is overigens zover ik weet voldoende voor al jouw toepassingen. Wasbak is 40, douche 50, bad ook 50 volgens mij..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |