De hypoheekrente is wel aftrekbaar - rente betaald na het tekenen van het voorlopig koopcontract. De bouwer berekent meestal een financieringsvergoeding over de termijnen die zijn vervallen (verschuldigd zijn) voor het moment waarop je koop-/aannemingsovereenkomst tekent. De belastingdienst ziet de financieringsvergoeding die is betaald tot aan de datum dat beide partijen de overeenkomst hebben getekend niet als rente maar als onderdeel van de koop-/aanneemsom. Deze rente is dus niet aftrekbaar. De rente betaald na het tekenen van de koop-/aanemingsovereenkomst is wel aftrekbaar.quote:Op zondag 3 maart 2013 23:55 schreef starla het volgende:
Het eigen woning forfait = 0, omdat je er niet hebt gewoond en dus geen fictief inkomen in de vorm van 'woongenot' hebt gehad.
De hypotheekrente is echter ook niet aftrekbaar.
Aangezien je bij de BD lijkt te werken...quote:Op maandag 4 maart 2013 00:02 schreef belfis het volgende:
[..]
De hypoheekrente is wel aftrekbaar - rente betaald na het tekenen van het voorlopig koopcontract.
U vult helemaal niets in bij: specificatie eigenwoningforfait voor uw hoofdveblijf.
U woonde immers nog niet in deze woning c.q. u was in 2012 niet op dit adres ingeschreven.
Wel vult u in: Eigenwoningforfait voor een woning waarin u niet woonde. Aanvinken: U hebt een woning gekocht die bedoeld is als uw toekomstige hoofdverblijf bijvoorbeeld een woning in aanbouw.
Welke data u ook invult en welke WOZ-waarde doet er feitelijk niet toe. Omdat u niet in de woning woonde is de uitkomst ¤ 0.
Tenslotte vult u uiteraard wel in: de aftrekbare kosten eigen woning. Uitsplitsen in hypotheekkosten en eenmalige kosten.
Thanks! Ik was in de veronderstelling dat het verplicht was in te vullen, dacht een melding gezien te hebben, dus nietquote:Op maandag 4 maart 2013 00:02 schreef belfis het volgende:
[..]
De hypoheekrente is wel aftrekbaar - rente betaald na het tekenen van het voorlopig koopcontract. De bouwer berekent meestal een financieringsvergoeding over de termijnen die zijn vervallen (verschuldigd zijn) voor het moment waarop je koop-/aannemingsovereenkomst tekent. De belastingdienst ziet de financieringsvergoeding die is betaald tot aan de datum dat beide partijen de overeenkomst hebben getekend niet als rente maar als onderdeel van de koop-/aanneemsom. Deze rente is dus niet aftrekbaar. De rente betaald na het tekenen van de koop-/aanemingsovereenkomst is wel aftrekbaar.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
U vult helemaal niets in bij: specificatie eigenwoningforfait voor uw hoofdverblijf.
U woonde immers nog niet in deze woning c.q. u was in 2012 niet op dit adres ingeschreven.
Wel vult u in: Eigenwoningforfait voor een woning waarin u niet woonde. Aanvinken: U hebt een woning gekocht die bedoeld is als uw toekomstige hoofdverblijf bijvoorbeeld een woning in aanbouw.
Welke data u ook invult en welke WOZ-waarde doet er feitelijk niet toe. Omdat u niet in de woning woonde is de uitkomst altijd ¤ 0.
Tenslotte vult u uiteraard wel in: de aftrekbare kosten eigen woning. Uitsplitsen in aftrekbare hypotheekrente / aftrekbare financieringskosten, bijvoorbeeld de afsluitprovisie..
De gemaakte kosten moeten worden opgevoerd in het jaar van betaling. Dat is bij u dus 2011. De aangifte 2011 is eventueel nog aan te vullen met deze kosten. Dat kan ook als de aangifte definitief is. In veel gevallen is het opnieuw digitaal inzenden van de aangifte voldoende. Bijvoorbeeld als de inspecteur de aangifte ongewijzigd heeft overgenomen en er geen correctie is gevolgd. Vul de bezwaarcheck van de Belastingdienst in om te bepalen hoe u de aangifte 2011 - voor zover van toepassing - nog kunt aanvullen of corrigeren.quote:Op maandag 4 maart 2013 00:28 schreef xaban06 het volgende:
Is het trouwens mogelijk om kosten die gemaakt zijn in 2011, mee te nemen in de aangifte van 2012?
Ik heb het over gemaakte kosten voor de koop van ons woning (notaris, hypotheek, etc). Of moet dit echt met de 2011 aangifte?
Onder het kopje 'Eigenwoningforfait voor een woning waarin u (tijdelijk) niet woonde, bijvoorbeeld bij verhuizing of scheiding'.quote:Op zondag 3 maart 2013 23:44 schreef xaban06 het volgende:
Wij hebben eind 2011 een nieuwbouwwoning gekocht welke nog werd gebouwd. Vanaf dat moment ook een hypotheek afgesloten. Het hele jaar 2012 hebben we dus rente betaald.
Januari 2013 opgeleverd gekregen en verhuisd.
In heel 2012 woonden we in een huurhuis.
Bij Box 1, Eigen woning moet ik volgende ingevuld worden:
Specificatie eigenwoningforfait voor uw hoofdverblijf.
<Postcode en huisnummer> <Hoofdverblijf van ddmm t/m ddmm> <Woz-waarde>
Welke gegevens moet ik hier invullen? Wij hebben er in 2012 namelijk niet gewoond, echter ben ik dit verplicht in te vullen omdat op 01-01-2012 al besloten was dat dit onze hoofdverblijf zou worden (dit was eerder in het programma gevraagd).
Zie mijn post hierboven. Ze hebben er zelfs een speciaal veld voor gemaakt.quote:Op maandag 4 maart 2013 00:01 schreef YoshiBignose het volgende:
Volgens mij is er een optie "de woning is bedoeld als uw toekomstig hoofdverblijf" maar ik gebruik het aangifteprogramma zelden... (misschien onder bijzondere situaties ofzo?)
Heb ik uiteraard gelezen, echter bij de aangifte zelf staat: U moet het inkomen van 2011 nemen (das beter voor mij) maar als in 2011 mijn ouderschapsverlof is begonnen mag ik ook 2010 opgeven. Kortom, daar staat dat je mag kiezen en niet dat je persé het jaar voor het ouderschapsverlof begon hoeft te nemen.quote:
Haha, na een paar keer dat meegemaakt te hebben sla ik het voortaan op.quote:Op maandag 4 maart 2013 09:51 schreef Dark_Angelus het volgende:
Het grote: "Wat was ook alweer je DigiD".
Dat is alleen aannemelijk als ik op diverse plaatsen foutieve bedragen invul. Ik doe het slechts bij 1 post, dan is het gewoon een typfoutje mochten ze gaan zeuren.quote:Op maandag 4 maart 2013 10:54 schreef Mark het volgende:
Als jij het doelbewust verkeerd invult (=fraudeert) dan mag er meteen een boete overheen
Fraude dus. Werken we dus niet aan mee.quote:Op maandag 4 maart 2013 11:03 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Dat is alleen aannemelijk als ik op diverse plaatsen foutieve bedragen invul. Ik doe het slechts bij 1 post, dan is het gewoon een typfoutje mochten ze gaan zeuren.
Ik voel me niet schuldig hoor. De Staat werkt dit gedrag in de hand omdat ze elk jaar opnieuw regels invoeren om mensen verder uit te knijpen. Zelfs als je onder het gras ligt moet je nog blijven schuiven. Ik ben nog lang niet klaar met die lui en zal ze naaien waar mogelijk.quote:Op maandag 4 maart 2013 11:10 schreef Mark het volgende:
hahahaha, probeer het voor jezelf maar recht te lullen
Dat idee heb ik ook. Je kan dus gewoon ergens ongestraft een typfoutje maken in jouw voordeel met 95% kans dat ze er nooit achter komen.quote:Op maandag 4 maart 2013 11:31 schreef YoshiBignose het volgende:
bij een controle moet er echt wel e.e.a. fout zijn willen ze een correctie + boete geven.
Een aftrekpost iets opleuken kan je ongestraft doen, voor 10M diamantjes pikken krijg je 10 jaar cel. Daar ligt voor mij de grens. Ik wil best frauderen zolang ik er met een waarschuwing vanaf kom. Daarom houd ik het bij wat kruimelwerk.quote:Op maandag 4 maart 2013 11:41 schreef YoshiBignose het volgende:
Tja dat is dus de kansberekening die je kan maken... de vraag is of dat kleine bedrag je zoveel gaat opleveren, met het risico op een correctie (als ze het bijv. 2 jaar later ontdekken) zodat je ineens geld terug moet betalen OF dus nog erger met boete.
Zoals een leraar van mij ooit zei, als je wilt gaan stelen moet je het goed doen. Dus miljoenen ¤¤¤ en dan verdwijnen (kijk naar die diamantenroof bijv.). Geen snoep stelen bij de snoepwinkel, of een paar euro op je belastingaangifte...
Dat is niet waar. In beide gevallen volgt een straf, hetzij een boete hetzij hechtenis, als ze je vinden.quote:Op maandag 4 maart 2013 11:49 schreef PierreBetfair het volgende:
[..]
Een aftrekpost iets opleuken kan je ongestraft doen, voor 10M diamantjes pikken krijg je 10 jaar cel.
http://www.belastingdiens(...)moet_u_aangifte_doenquote:Op maandag 4 maart 2013 13:39 schreef Iwanius het volgende:
Vraag voor de kenners:
Kennis van mij heeft een bijstandsuitkering en weet niet of hij aangifte moet doen.
Ik zei dat iedereen aangifte moet doen,dus ook hij.
Klopt dit?
Omdat je door de inkomens op te tellen misschien in een andere schijf terecht komt?quote:Op maandag 4 maart 2013 18:49 schreef Zwitsalletje het volgende:
Hallo, ik heb een vraag.
Ik heb in 2012, 2 werkgevers gehad (na elkaar!). Als ik deze 2 werkgevers invul krijg ik 'maar' 141 euro terug. Als ik de werkgevers apart invul krijg ik veel meer terug. Hoe kan dit??
Je hebt nooit recht op meer. Behalve als ze een fout maken. En geloof me, dat doen ze zelden.quote:Op maandag 4 maart 2013 18:49 schreef Zwitsalletje het volgende:
Kan iemand mij uitleggen hoe dit zit, want volgens mij heb ik ook echt recht op meer!
Als ik denk wat je bedoelt dan ja...quote:Op maandag 4 maart 2013 18:49 schreef Zwitsalletje het volgende:
Oja, is ingehouden loonbelasting hetzelfde als loonheffing?
U krijgt de nieuwe uitkomst van de aanslagen over de jaren 2009, 2010 en 2011 waarschijnlijk binnen twee maanden. De voorlopige aanslag over 2012 zal naar verwachting in mei of juni komen, mits voor 1 april 2013 ingediend.quote:Op maandag 4 maart 2013 10:40 schreef nelisb het volgende:
Iemand een idee?
Vorige week heeft mijn accountant mijn herziene aangiftes over 2009-2010-2011 ingediend. Krijg ik dan bericht wanneer ze over 2012 berichten? Of zullen ze deze jaren eerder afhandelen?
hier stonden beleggingen van lief op de aangifte IB, die niet aanwezig zijn. wel roodstand...quote:Op zondag 3 maart 2013 20:53 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Je hebt geen bankrekening of spaargeld?
Bedankt voor de informatie.quote:Op maandag 4 maart 2013 19:16 schreef belfis het volgende:
[..]
U krijgt de nieuwe uitkomst van de aanslagen over de jaren 2009, 2010 en 2011 waarschijnlijk binnen twee maanden. De voorlopige aanslag over 2012 zal naar verwachting in mei of juni komen, mits voor 1 april 2013 ingediend.
U moet de rente en kosten voor de berekening van de aftrek namelijk toerekenen aan het jaar waarover u de rente betaalde.quote:Op maandag 4 maart 2013 19:37 schreef kevinvdwal het volgende:
Iemand enig idee hoe het zit met hypotheekrente over december? Die heb ik dus betaald in januari. Dit valt onder 2013 of niet?
Ja.quote:Op maandag 4 maart 2013 19:37 schreef kevinvdwal het volgende:
Wij zijn momenteel ook niet fiscaal partner dus dan moet je gewoon aftrekposten verdelen toch die we samen gemaakt hebben?
Ik had 6 euro als "bezitting" op mijn normale bankrekening op 01-01-2012.quote:Op zondag 3 maart 2013 22:58 schreef belfis het volgende:
[..]
Natuurlijk heeft u een bezitting. Ook een spaarrekening met ¤ 10 telt voor de Belastingdienst als vermogen / bezitting. Als u de vervolgvraag: waren uw bezittingen op 1 januari 2012 in totaal meer waard dan ¤ 21.139 c.q. ¤ 42.278 + de vraag over maatschapelijke beleggingen met nee kunt beantwoorden is er een nihilinkomen in Box 3.
Heb je mijn beleggingsportefeuilles er ook al doorgejast? Zo blijft er niks over,...quote:Op maandag 4 maart 2013 19:20 schreef Nizno het volgende:
[..]
hier stonden beleggingen van lief op de aangifte IB, die niet aanwezig zijn. wel roodstand...
Op 1 januari was het een geblokkeerde rekening dus zou hij niet thuis horen in de vermogensrendementsheffing (zolang hij binnen de vrijstelling valt).quote:Op maandag 4 maart 2013 20:06 schreef quo_ het volgende:
Hoe zit het met een spaarloonrekening die op 1-1-2012 nog een saldo had maar die met het afschaffen van de spaarloonregeling in de loop van januari 2012 is gedeblokkeerd ?
Ik dacht dat dit saldo vrijgesteld was van box3 maar de BD heeft mijn spaarloonrekening wel meegneomen in de vooringevulde aangifte.
Dezelfde check zat er vorig jaar ook al in. Alleen gaf het programma toen geen foutmelding of waarschuwing.quote:Op dinsdag 5 maart 2013 15:40 schreef paulus1980 het volgende:
[..]
Ik had 6 euro als "bezitting" op mijn normale bankrekening op 01-01-2012.
Dan telt een stuiver in mijn portemonnee ook als bezitting en krijgt iedereen deze waarschuwing bij "sparen en beleggen".
Voorgaande jaren kreeg je deze melding niet. Kenbaar gaf het programma dan alleen een waarschuwing als je daadwerkelijk boven de grens zat. Vind het het nu omslachtig en onduidelijk.
Zat er overigens al op te hopen dat ik verborgen geld had van een erfenis ofzo.
Wat gebeurt er als je de vraag "had u bezittingen...." met ja invult en dan de volgende vraag "Waren uw bezittingen op 1-1-2012 meer waard dan 21... Euro" met nee. Krijg je dan nog een melding dat je bezittingen zou hebben of kun je dan gewoon akkoord klikken zonder verdere meldingen?quote:Op dinsdag 5 maart 2013 21:20 schreef nectarientje het volgende:
De belastingdienst is er heilig van overtuigd dat ik vermogen in box 3 heb.. Ik weet heel zeker dat ik dat niet heb, is dit zo'n glitch in de matrix dat een vooringevuld iets niet klopt? Of zie ik echt iets over het hoofd?
Daar hebben ze het toch net de laatste 20 posts al over?!quote:Op dinsdag 5 maart 2013 21:20 schreef nectarientje het volgende:
De belastingdienst is er heilig van overtuigd dat ik vermogen in box 3 heb.. Ik weet heel zeker dat ik dat niet heb, is dit zo'n glitch in de matrix dat een vooringevuld iets niet klopt? Of zie ik echt iets over het hoofd?
Dat vindt hij prima gelukkig, dank jequote:Op dinsdag 5 maart 2013 21:30 schreef DrMarten het volgende:
Wat gebeurt er als je de vraag "had u bezittingen...." met ja invult en dan de volgende vraag "Waren uw bezittingen op 1-1-2012 meer waard dan 21... Euro" met nee. Krijg je dan nog een melding dat je bezittingen zou hebben of kun je dan gewoon akkoord klikken zonder verdere meldingen?
jaquote:Op dinsdag 5 maart 2013 17:26 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Heb je mijn beleggingsportefeuilles er ook al doorgejast? Zo blijft er niks over,...
Als je in Nederland woont en tijdens het reizen werkt ben je binnenlands belastingplichting, met andere woorden; je moet je wereldinkomen opgeven (inkomsten in Nederland + buitenland).quote:Op woensdag 6 maart 2013 11:36 schreef kalinhos het volgende:
Het lijkt me dat ik daar niks over hoef aan te geven in Nederland. Enerzijds heb ik alle gegevens nog niet en anderzijds, dit lijkt me niet de NL belasting aan te gaan.
De aansleggrens ligt ergens bij de 40 euro. Bij elk bedrag hierboven ben je belastingplichtig.quote:Op woensdag 6 maart 2013 11:36 schreef kalinhos het volgende:
2. Over de 4 maanden die ik gewerkt heb, is mijn loon (loonbelasting/volksverzekeringen) 9.906 euro geweest. Als ik de rest van mijn gegevens invul in het programma (loonheffing en arbeidskorting), blijkt dat ik ongeveer 1600 euro terugkrijg!?!? Nou vind ik het niet erg om 1600 terug te krijgen, maar over 4 maanden verdeeld is dat bijna ongeveer al mijn betaalde belasting geweest.....Een vriend gaf aan dat onder een bepaald bedrag verdiend per jaar je geen belasting hoeft te betalen of maar minimaal maar dat lijkt me persoonlijk onzin?
Heel eenvoudig. Over jouw inkomen van EUR 5.751 moet je EUR 0 aan Inkomstenbelasting/premie volksverzekeringen betalen. Van het te betalen bedrag wordt de loonheffing afgehaald die jouw werkgever reeds heeft ingehouden van je salaris. Je hebt dus al EUR 787 "betaald", terwijl je EUR 0 verschuldigd bent over dat jaar. En dat krijg je dus terug.quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:02 schreef Catanne het volgende:
Zou iemand mij misschien kunnen helpen? Ik blijf het allemaal zo onduidelijk vinden, ondanks dat ik al op allerlei sites voorbeelden heb doorgenomenIk hoop dat jullie me kunnen aangeven wat alles op het overzicht uiteindelijk betekent. Ik schrijf alles even uit zodat iemand anders met 1 simpel baantje hier misschien ook iets aan heeft.
Ik heb vorig jaar 5 maanden gewerkt en dit staat er op mijn jaaropgaaf:
loon voor loonbelasting: 5751 euro
ingehouden loonheffing: 787 euro
arbeidskorting: 299 euro
bijdrageloon ZVW: 5370 euro
ZVW bijdrage: 381 euro.
Ik ben onder de 25, heb geen rare andere inkomsten en kan niets van studie aftrekken. Als ik alles invul in het aangifte programma krijg ik aan het einde dit te zien:
terug te krijgen: 787 euro (ik neem dus aan dat dit de loonheffing is die ik terug krijg?)
verontschuldigde inkomstenbelasting en premie volksverzekeringen: 0 euro
inkomstenbelasting box 1: 112 euro
premie volksverzekeringen: 1791 euro
Wat betekent dit nu in de praktijk? Moet ik die inkomsten belasting box 1 en premie volksverzekeringen betalen? Of heeft mijn werkgever dit al betaald (dat lees ik veel... maar hoe weet je dat zeker?) Of zou dit in theorie zo zijn maar is mijn inkomen te laag en hoeft dit niet (erboven staan bij verschuldigd immers 0 euro..?) En krijg ik die 787 euro dus terug?
Het gaat mij uiteraard vooral om wat ik straks moet betalen, dit is voor mij echt compleet onduidelijk zoals jullie zien...
Ik hoop dat iemand dit raadsel voor mij kan oplossenAlvast bedankt!
Over jouw inkomen ben je verschuldigd:quote:Op woensdag 6 maart 2013 14:15 schreef Catanne het volgende:
Bedankt DonJames! Dat is duidelijk. Ik hoef dus niets te betalen maar krijg alleen iets terug. Alleen dan vraag ik me wel af, wat betekenen die 112 euro in box 1 en 1791 euro premie volksverzekeringen dan die in het overzicht staan? Waarom zetten ze dat daar neer?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |