De bron.quote:Op zondag 6 januari 2013 13:26 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vertel, waarin zit het verschil?
Duidelijk, je hebt inhoudelijk niets te melden dan dom geblaatquote:Op zondag 6 januari 2013 13:26 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
In dat bericht zeg ik ook niks wat ik moet onderbouwen, alleen dat ik natuurlijke rijping prefereer en IK E621 zooi vind.
Leuke discussie, zoals ik net ook al zei.quote:Op zondag 6 januari 2013 13:28 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Duidelijk, je hebt inhoudelijk niets te melden dan dom geblaat
Als je inhoudelijk wat te melden hebt moet je dat vooral doenquote:Op zondag 6 januari 2013 13:36 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
Leuke discussie, zoals ik net ook al zei.
Waarom ben ik er toch weer op in gegaan....![]()
eet smakelijk!
Dit, glutamaat is glutamaat maakt niet uit hoe het ontstaan/gemaakt is....quote:Op zondag 6 januari 2013 13:26 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vertel, waarin zit het verschil?
En synthetische vanille is hezelfde als natuurlijke vanille?quote:Op zondag 6 januari 2013 22:30 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Dit, glutamaat is glutamaat maakt niet uit hoe het ontstaan/gemaakt is....
Wellicht nietquote:Op maandag 7 januari 2013 00:59 schreef Lemans24 het volgende:
[..]
En synthetische vanille is hezelfde als natuurlijke vanille?
Gesmolten kaas hetzelfde als vaste kaas?
Onzin. Glutamaat is een eenduidige naam voor een specifiek aminozuur. Kunstmatig glutamaat en glutamaat in natuurlijke voedingsmiddelen zijn dus absoluut identiek. Als er wel verschil zou zijn, zou een van beide niet 'glutamaat' heten. Is gewoon simpele scheikunde.quote:Natuurlijke hartige smaak is niet hetzelfde als toegevoegd synthetisch glutamaat. Al ga je op je kop staan. Werk je voor zo'n fabriek van zinloze additieven ofzo?
jaja, Maar het zijn Natuurlijke suikers, glutamaten, zouten...quote:Op maandag 7 januari 2013 12:40 schreef MaximusTG het volgende:
Ja, soms voel je je in een topic als een roepende in de woestijn. Het stomme gelul wat af en toe maar oneindig herhaald wordt over bv voeding is om gek van te worden. Maar het beweren dat er een verschil is tussen een stof die chemisch identiek is in zn synthetische en natuurlijke geproduceerde "vorm" is wel een hele erge.
Maar producten waar het aan is toegevoegd zijn dus niet slechter dan producten waar het van nature inzit.quote:Op maandag 7 januari 2013 12:43 schreef Isegrim het volgende:
Er is hooguit een verschil tussen producten waar MSG aan toegevoegd is en producten waar het van nature in zit. Volgens mij bedoelt men dat veelal ook.
Exact ja.quote:Op maandag 7 januari 2013 12:43 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
jaja, Maar het zijn Natuurlijke suikers, glutamaten, zouten...
En natuurlijk is natuurlijk goed (net zo als Botuline Toxine, Nicotine, etc etc)
De glutamaten zijn chemisch gezien niet anders.quote:Op maandag 7 januari 2013 12:43 schreef Isegrim het volgende:
Er is hooguit een verschil tussen producten waar MSG aan toegevoegd is en producten waar het van nature in zit. Volgens mij bedoelt men dat veelal ook.
Nee, dat zeg ik ook niet. Maar producten waar het aan toegevoegd is, zijn meestal van een andere orde dan producten waar het van nature in zit. Cup-a-Soup tegenover zelfgepruttelde tomatensoep en Italiaanse gerijpte salami tegenover Stegemanmeuk.quote:Op maandag 7 januari 2013 12:45 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
De glutamaten zijn chemisch gezien niet anders.
Correctquote:Op maandag 7 januari 2013 13:20 schreef Isegrim het volgende:
[..]
Nee, dat zeg ik ook niet. Maar producten waar het aan toegevoegd is, zijn meestal van een andere orde dan producten waar het van nature in zit. Cup-a-Soup tegenover zelfgepruttelde tomatensoep en Italiaanse gerijpte salami tegenover Stegemanmeuk.
Zijn weer herhalingen, toch?quote:Op vrijdag 11 januari 2013 12:50 schreef rene90 het volgende:
Erg leuke aflevering de laatste, terug te zien op uitzending gemist.
quote:Op maandag 7 januari 2013 00:59 schreef Lemans24 het volgende:
Natuurlijke hartige smaak is niet hetzelfde als toegevoegd synthetisch glutamaat.
Sowieso vond ik het wel een aparte aanname dat er op die sticker stond 'handmade quality' wat niet hoeft te betekenen dat het ook hand gemaakt is.quote:Op vrijdag 11 januari 2013 14:05 schreef Orthello het volgende:
Ik ben er nog steeds niet over uit.
Vorige keer al niet en nu nog niet.
Ik heb namelijk een moment in de uitzending gezien waar KDVW haar eigen glazen in gooide. En dat was op het moment dat KDVW, in mijn ogen te vroeg, kenbaar maakte dat het om mondgeblazen glas zou gaan, zonder ook nog maar iets van het productie proces te hebben gezien.
Chinezen zijn ook niet gek en voelde natuurlijk op hun klompen aan waar KDVW op uit was. En huppekee, naar de eerste de beste mondblazerij, ipv naar de fabriek waar de beoogde glazen worden gemaakt.
Ik denk dat IKEA hier ter nauwernood is weggekomen omdat KDVW in een te vroeg stadium een te kritische vraag stelde waardoor de chinese fabriekant nog alle mogelijkheid had om het bezoek aan de fabrieken bij te sturen.
Vind 't leukere afleveringen dan de nieuwe.. Maar goed, als je ze al gezien hebt is het niets. natuurlijk.quote:
Dat denk ik ook, als ze een maand later weer een zak Alleskunners hadden gekocht zat er vast een ander ras aardappel in, da's gewoon de goedkoopste van het moment.quote:Op donderdag 31 januari 2013 20:45 schreef fespo het volgende:
Het lijkt mij dat die "alleskunner" gewoon een rest aardappel is die vrij gemiddeld is. (beetje kruimig)
http://en.wikipedia.org/wiki/Castoreumquote:Food use
In the United States, castoreum as a food additive is considered by the Food and Drug Administration (FDA) to be generally recognized as safe,[9] often referenced simply as a "natural flavoring" in products' lists of ingredients. While it can be used in both foods and beverages as a raspberry and strawberry flavoring,[10] and vanilla,[11] the annual industry consumption is around 300 pounds.[12]
http://keuringsdienstvanw(...)_nieuwe_verslaggeverquote:Michiel Peereboom wordt nieuwe verslaggever bij KvW
Maarten Remmers stopt als verslaggever bij de Keuringsdienst van Waarde. Om de telefoonhoorn van hem over te nemen zijn wij op zoek gegaan naar een persoon die net zo gevat en scherp is. Vanaf seizoen zeventien is niemand minder dan Michiel Peereboom te zien als verslaggever.
Michiel Peereboom werd in 1975 geboren in Hoorn en groeide op in West-Friesland. Na het behalen van zijn bul voor arts te Groningen specialiseerde hij zich tot theatermaker en tekstschrijver. Ook schreef hij mee aan meerdere boeken en schrijft hij humoristische teksten voor cabaretiers en tv-programma’s.
De nieuwe KvW-verslaggever is zeer blij met zijn nieuwe baan: "Ik ben al jaren, mede dankzij de Keuringsdienst van Waarde, een bij vlagen kritische consument en nu val ik daar niet langer alleen mijn familie en vrienden mee lastig maar ook de rest van Nederland. De Keuringsdienst is een begrip, het is heel leuk om daar nu deel van uit te gaan maken."
Verslaggever Michiel Peereboom zal in de eerste twee afleveringen over Bevergeil (14 maart en 21 maart) niet voorkomen, maar is vanaf aflevering drie op televisie te bekijken. Hier gaat hij op onderzoek naar de waarheid achter walnootolie. Het eerste Keuringsdienst van Waarde-optreden van Peereboom wordt op 28 maart uitgezonden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |