Had hem die 3 dagen dan ook uitgehouden, en je was nog goedkoper uitgeweest...quote:Op zondag 6 januari 2013 20:32 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ik heb dit jaar maar een dag of 3 de verwarming aangehad. ik gok dat het een goedkoop jaartje gaat worden mbt verwarmingskosten
als het koud is is het koud, dan gaat ie aan.quote:Op zondag 6 januari 2013 20:52 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Had hem die 3 dagen dan ook uitgehouden, en je was nog goedkoper uitgeweest...
Watje.quote:Op zondag 6 januari 2013 20:53 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
als het koud is is het koud, dan gaat ie aan.
In de koudere delen van het jaar zitten wij daar ook op...als we de houtkachel niet aan doen. Ik schat dat we zonder houtkachel 1900m3/jaar zouden doen waarvan pak hem beet 1000m3 voor stoken en de rest tapwater.quote:Op zondag 6 januari 2013 12:54 schreef Revolution-NL het volgende:
[..]
Met dit weer 10 tot 15 kuub per dag!? Of je woont in een vrijstaand kasteel of je moet wat aan je isolatie doen
Lijkt me sterk. Ga maar uit van 1400 om 500m3, of 1500 om 400m3quote:Op zondag 6 januari 2013 21:16 schreef TR08 het volgende:
Ik schat dat we zonder houtkachel 1900m3/jaar zouden doen waarvan pak hem beet 1000m3 voor stoken en de rest tapwater.
Wij deden in de kerstvakantie waarin we het huis eigenlijk 100% op de houtkachel warm gehouden hebben circa 4m3/dag gemiddeld. En dan hebben we vrij lang gedouched en we hebben vrij veel warm water verbruik van onze kleine.quote:Op zondag 6 januari 2013 21:27 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Lijkt me sterk. Ga maar uit van 1400 om 500m3, of 1500 om 400m3
Zal best, maar ik ken diverse gezinnen (2 volwassenen met 1 a 2 kinderen) met een houtkachel die maar 400 a 500m3 verbruiken per jaar, incl. koken. (Maar die stoken uitsluitend op hout, de CV staat dus permanent totaal uit)quote:Op zondag 6 januari 2013 22:03 schreef TR08 het volgende:
Wij deden in de kerstvakantie waarin we het huis eigenlijk 100% op de houtkachel warm gehouden hebben circa 4m3/dag gemiddeld. En dan hebben we vrij lang gedouched en we hebben vrij veel warm water verbruik van onze kleine.
Met iets korter douchen kom je op tegen de 3 m3/dag dus circa 1000m3/jaar.
Ik zou de uitkomst ook liever lager zien maar vrees dat het echt niet veel anders is.
Als je op prizewize.nl je energie verbruik schat aan de hand van de gezinssamenstelling kom je ongeveer op het volgende:
-Stel: 1100m3/jaar
-Klein gezin: 1500m3/jaar
-Middelgroot gezin: 1750m3/jaar
-Groot gezin: 2000m3/jaar
Per persoon erbij dus pakweg 250m3/jaar erbij. En voor de eerste erbij meer dan voor de rest (400m3). Als wij een wat dorstige douche hebben is het effect nog iets groter.
Viespeuken!quote:Op zondag 6 januari 2013 22:23 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Zal best, maar ik ken diverse gezinnen (2 volwassenen met 1 a 2 kinderen) met een houtkachel die maar 400 a 500m3 verbruiken per jaar, incl. koken.
Wij zitten met 2, op 600 - 700 m³/jaar voor warm water en koken.quote:Op zondag 6 januari 2013 22:23 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
1000m3 per jaar voor alleen warm water en koken is echt over de top...
Neh...quote:
En daarbij heb je niet toevallig je CV constant op 15 graden staan? 600 a 700m3 voor alleen warm tapwater en koken is echt teveel voor 2 personen.quote:Wij zitten met 2, op 600 - 700 m³/jaar voor warm water en koken.
Wij houden van frisse oksels en idem schaamstreken.quote:Op zondag 6 januari 2013 22:50 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
En daarbij heb je niet toevallig je CV constant op 15 graden staan? 600 a 700m3 voor alleen warm tapwater en koken is echt teveel voor 2 personen.
Als je 600 a 700m3 gas nodig hebt om het daarvoor benodigde warm water te krijgen, kun je beter even langs de huisarts gaan...quote:Op zondag 6 januari 2013 23:16 schreef blomke het volgende:
Wij houden van frisse oksels en idem schaamstreken.
quote:Op zondag 6 januari 2013 23:21 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als je 600 a 700m3 gas nodig hebt om het daarvoor benodigde warm water te krijgen, kun je beter even langs de huisarts gaan...
*Tenzij je eigen risico op 1000,- staat, dan is het goedkoper om je elke dag het lazarus te schrobben...
en jullie staan dus 4/5 keer per dag onder de douche?quote:Op zondag 6 januari 2013 23:16 schreef blomke het volgende:
Wij houden van frisse oksels en idem schaamstreken.
Wij zaten op pakweg 500 met zijn tweeen.quote:Op zondag 6 januari 2013 23:21 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als je 600 a 700m3 gas nodig hebt om het daarvoor benodigde warm water te krijgen, kun je beter even langs de huisarts gaan...
*Tenzij je eigen risico op 1000,- staat, dan is het goedkoper om je elke dag het lazarus te schrobben...
Dat niet, maar wel regelmatig een sop-/schrobbeurt van lichaam en het (grote) huis. We hebben een badgeiser, da's ook al een ding met een veel slechter rendement vergeleken met een HR-combiketelquote:Op maandag 7 januari 2013 00:50 schreef FredvZ het volgende:
en jullie staan dus 4/5 keer per dag onder de douche?
Daar heb je van die hele handige magnetronbakken voor. kopje water erin en een minuut of 10 in de magnetron. De vraag is dan alleen of het mindere gasverbruik opweegt tegen het electriciteitsverbruik...quote:Op maandag 7 januari 2013 07:54 schreef TR08 het volgende:
[..]
Wij zaten op pakweg 500 met zijn tweeen.
Dagelijks samen douchen en mijn vrouw is een behoorlijke keukenprinces. Douche is een "eco stortdouche" ofwel iets dorstig maar niet heel schunnig.
Nu met zijn drieen:
-Apart douchen ivm andere dagplanning
-Nog even veel koken voor de avond maaltijd
-Elke avond een flinke pan (formaatje emmer) op het fornuis om de kolf en drink spullen van de baby uit te koken
-Af en toe de kleine mee onder de douche of in het eigen badje.
Tap en koken is bij ons (2 volwassenen).quote:Op maandag 7 januari 2013 07:54 schreef TR08 het volgende:
[..]
Wij zaten op pakweg 500 met zijn tweeen.
Dagelijks samen douchen en mijn vrouw is een behoorlijke keukenprinces. Douche is een "eco stortdouche" ofwel iets dorstig maar niet heel schunnig.
Nu met zijn drieen:
-Apart douchen ivm andere dagplanning
-Nog even veel koken voor de avond maaltijd
-Elke avond een flinke pan (formaatje emmer) op het fornuis om de kolf en drink spullen van de baby uit te koken
-Af en toe de kleine mee onder de douche of in het eigen badje.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |