Wow, bizar laag hoor 👍🏻quote:Op dinsdag 27 januari 2026 08:09 schreef Faraday01 het volgende:
Vanaf 1 januari:
73 m3 gas
Afname E: 78 kWh
Teruglevering E: 67 kWh
Totale opwek E: 86 kWh
Totaal verbruik E: 97 kWh
Dat is toch niet het geval en heb ook niet echt dingen anders gedaan. Elke dag gekookt en ook de vaatwasser en wasmachine hebben regelmatig gedraaid. Heb wel allemaal relatief nieuwe en zuinige apparatuur. Ter vergelijking januari 2025:quote:Op dinsdag 27 januari 2026 10:49 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Wow, bizar laag hoor 👍🏻
Ik zou bijna denken dat je nooit thuis bent…
quote:Op maandag 4 december 2023 09:11 schreef Hojdhopper het volgende:
Even mezelf quoten van een jaar geleden:
[..]
Inmiddels dus verhuisd naar een ander appartement (72m2, jaren 60 bouw dus slecht geïsoleerd).
Jaarverbruik stroom, jan-nov: 830kWh
Gemiddeld maandverbruik dus ong. 70kWh.
Dat is dus minder dan de helft die we in ons vorige appartement verbruikten en met 2 personen ook dan het gemiddelde verbruik van 2 of zelfs 1-persoonshuishoudens volgens Vattenfall:
[ afbeelding ]
Grootste invloed heeft denk ik dat we nu geen elektrische geiser meer hebben voor warm water en geen wasmachine (gedeeld washok in de kelder waar je wel indirect voor betaalt via de huur) en geen vloerverwarming meer.
Komt natuurlijk nog wel gas bij, maar daar heb ik de afrekening nog niet van gekregen.
En in 2025 weinig veranderd aan onze situatie: 939 kWh verbruikt met z'n tweeën. Dus wel ongeveer 100 kWh meer dan 2024. Geen idee waar het vandaan komt. Meer thuis geweest (home office) misschien. Maar verder is eigenlijk alles hetzelfde gebleven qua stroomverbruikers (vaatwasser, koelkast, elektrische kookplaat + oven, overal led verlichting, 55" OLED tv, 2 laptops incl. extra schermen, dat was het wel).quote:Op vrijdag 3 januari 2025 08:44 schreef Hojdhopper het volgende:
Elektriciteitsverbruik 2024 met 2 personen, 71m2 appartement op 6 hoog met aan drie kanten buren:
825 kWh
Gemiddeld verbruik voor 2pax in een appartement is 2.500 kWh geloof ik. We zitten dus op minder dan een vierde hiervan. Snap er geen hout van, aangezien we beide ook de helft van de tijd thuiswerken. Maar ja, zal wel kloppen, was vorig jaar ook maar iets van 900kWh.
Gasrekening komt ergens in maart pas (van de verhuurder).
Moet er wel bij zeggen dat de rekening onderaan de streep 0 is , een groot deel van de laadpaal gaat naar de werkgever en wat over blijft mogen we salderenquote:
Onze houtkachel is onze hoofdverwarming en wij gebruiken ongeveer 6m3 per jaar. Hebben nog ongeveer 15m3 droog liggen op dit moment. Maar als je dit inkoopt, gekloofd, nat, dan kost ons dit 540,- per jaar.quote:Op zondag 15 februari 2026 09:49 schreef blomke het volgende:
Houtstapel slinkt aanzienlijk, kou moet niet te lang gaan duren. We hebben in januari 3 bomen geveld, maar die stammen moeten nog drogen (voor de winter 2026 - 2027 als we die halen), terwijl we nu interen op afval- en sloophout > 1m3/maand...
Prima voorbereid!quote:Op dinsdag 3 maart 2026 16:36 schreef oppiedoppie het volgende:
[..]
Onze houtkachel is onze hoofdverwarming en wij gebruiken ongeveer 6m3 per jaar. Hebben nog ongeveer 15m3 droog liggen op dit moment. Maar als je dit inkoopt, gekloofd, nat, dan kost ons dit 540,- per jaar.
Verder gebruiken we ongeveer 5 flessen gas per jaar a 40,- per fles dus 200,- aan gas per jaar.
En stroom hebben we van onze zonnepanelen, accu's en omvormer die ons omgerekend 5000,- hebben gekost in 2021. Hebben er eind vorig jaar accu's en omvormer bijgekocht voor een 2e 'noodsysteem' voor ongeveer 800,- volgens mij.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |