Op dit soort situaties KUN je je NIET voorbereiden..quote:Op donderdag 6 december 2012 11:45 schreef Kamper86 het volgende:
Wat een nare dood. De Noordzee is heftig maar ze zijn allemaal getraind voor dit soort siuaties.
Hebben ze die free fall rescue boats gebruikt?
In zo'n vlotje met die golven is niks hoor.
Ze zoeken vaak mensen voor dit soort schepen. Kan best een Nederlandse bemaninng hebben.
Ze hebben dus een kwartier gehad om dat pak aan te trekken. Die liggen verspreid OVERAL op het schip. Met dat pak zijn je kansen 90% groter.quote:Op donderdag 6 december 2012 12:49 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Op dit soort situaties KUN je je NIET voorbereiden..
Het schip is binnen 15 minuten gezonken en er is niet 1 geweest die tijd had om in een overlevingspak te komen...
De bemanning op een schip is vaak van verschillende nationaliteit...
Ze hebben helemaal geen kwartier gehad om in dat pak te komen... als je een aanvaring ziet aankomen was het niet gebeurt he..?quote:Op donderdag 6 december 2012 13:08 schreef Kamper86 het volgende:
[..]
Ze hebben dus een kwartier gehad om dat pak aan te trekken. Die liggen verspreid OVERAL op het schip. Met dat pak zijn je kansen 90% groter.
Het blijft een paniekaituatie. Als de kapitein denkt dat er niks gaat gebeuren dan zal hij niet meteen zeggen "trek je pak aan"
Volledig mee eens, ik zit ook op de opleiding voor maritiem officier en heb al tal van cursussen en dergelijke gehad. Maar in het echt reageer je nooit zoals je op trainingen en cursussen leert te reageren. Dit heeft met een aantal factoren te maken.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:14 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ze hebben helemaal geen kwartier gehad om in dat pak te komen... als je een aanvaring ziet aankomen was het niet gebeurt he..?
En als de wereld opeens op zijn kant ligt kun jij ook niet bevatten dat je over een muur moet lopen of misschien zelfs op het plafond..
Dan kun je dus wel overal maatregelen treffen maar die werken dan niet of nauwelijks meer..
En wie zegt dat de kapitein nog in staat was om ook maar iets te roepen..?
De beste stuurlui staan aan wal
Je kan er met kleren en schoenen en alles in. En volgens de regeltjes moet je hem binnen 1 minuut aan kunnen trekken.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:33 schreef ioko het volgende:
Zo'n pak trek je ook niet aan als een trui. Dat duurt ff wat langer.
Dat die pakken overal liggen vind ik nog wel tegenvallen eigenlijk. Bij mij had iedereen ze eigen pak in zijn hut liggen en op de brug lagen er 2.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:36 schreef Kamper86 het volgende:
pt allemaal wat jullie zeggen. Alleen is hij gezonken en niet gekapseisd. Daarbij, aanvaring=pak aan.
Binnen een paar minuten ben je dood Onder pak, met pak kun je nog uren overleven. Die pakken lig
Daar zijn regels voor. Om de zoveel meter moet je een pak kunnen pakken.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:39 schreef Vincpod het volgende:
[..]
Dat die pakken overal liggen vind ik nog wel tegenvallen eigenlijk. Bij mij had iedereen ze eigen pak in zijn hut liggen en op de brug lagen er 2.
Niet dat ik je het toewens ofzo...quote:Op donderdag 6 december 2012 13:42 schreef Kamper86 het volgende:
[..]
Daar zijn regels voor. Om de zoveel meter moet je een pak kunnen pakken.
Ik beschuldig niemand hoor, ik vind het heel erg. Niet alle informatie zal kloppen maar met een kwartier zou je een pak moeten kunnen regelen.
quote:Op donderdag 6 december 2012 13:54 schreef kurk_droog het volgende:
Zijn er nou nog een beetje 'action' beelden?
Sorry, jouw username vinden we hier niet gepast.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:54 schreef kurk_droog het volgende:
Zijn er nou nog een beetje 'action' beelden?
We..quote:Op donderdag 6 december 2012 13:55 schreef Kamper86 het volgende:
[..]
Sorry, jouw username vinden we hier niet gepast.
Kun je daar wat meer over vertellen? Als ik op mijn zeekaarten (doe aan zeezeilen, vandaar) is het in de regio waar het schip gezonken is tussen de 20 en 25 meter diep. Daar past die schuit nauwelijks in omdat hij daar simpelweg te groot voor is.quote:Op donderdag 6 december 2012 13:36 schreef Kamper86 het volgende:
Alleen is hij gezonken en niet gekapseisd.
Dat heeft het schip wel gedaan hoor.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:14 schreef Hetkapitaal het volgende:
Ik las dit:
'De Corvus J, varend onder Cypriotische vlag, heeft wel schade maar kon op eigen kracht naar de haven van Antwerpen varen, meldde de Kustwacht.'
Waarom gaat het ene schip dan gelijk wegvaren als er net een ongeluk is gebeurd?!?!?Misschien even achterblijven om gewonden en drenkelingen op te vangen van het andere schip? Dat had levens gespaard.
Oke misschien was de Corvus niet in staat drenkelingen aan boord te helpen.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:19 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Dat heeft het schip wel gedaan hoor.Maar het is denk ik lastig om drenkelingen te redden. De Corvus J mag dan een klein zeeschip genoemd worden, hij is altijd nog 135 meter lang. Ik zou daar niet graag naast liggen als drenkeling in een Noordzee met golven van 4 tot 6 meter, ook als het water maar 10 graden is.
Wat wilde je gaan doen dan? In het donker in een storm in 30 meter diep water drenkelingen gaan zoeken met een duikpak? Ongetraind?quote:Op donderdag 6 december 2012 14:27 schreef Hetkapitaal het volgende:
[..]
Oke misschien was de Corvus niet in staat drenkelingen aan boord te helpen.
Maar dan nog:
Waarom hebben ze geen noodmaatregelen aan boord van dat andere schip voor het geval van schipbreuk ? Waaronder duikvesten, zuurstofmaskers en god weet ik wat voor spul allemaal om de mensen het leven te redden?
Ik bedoelde eerder dat de bemanningsleden van het zinkende schip reddingspakken aan konden trekken om in het water te overleven. Niet zozeer elkander redden maar wel zichzelf.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:43 schreef ioko het volgende:
[..]
Wat wilde je gaan doen dan? In het donker in een storm in 30 meter diep water drenkelingen gaan zoeken met een duikpak? Ongetraind?
Geen idee wáar ik het gelezen heb, maar de Corvus heeft 1 of 2 drenkelingen opgepakt hoor.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:14 schreef Hetkapitaal het volgende:
Ik las dit:
'De Corvus J, varend onder Cypriotische vlag, heeft wel schade maar kon op eigen kracht naar de haven van Antwerpen varen, meldde de Kustwacht.'
Waarom gaat het ene schip dan gelijk wegvaren als er net een ongeluk is gebeurd?!?!?Misschien even achterblijven om gewonden en drenkelingen op te vangen van het andere schip? Dat had levens gespaard.
Waarom denken ze niet na?
Dus ze helpen 2 of 3 mensen aan boord en denken dan dat de rest gewoon vluegels groeien en wegvliegen? en dus gelijk wegvaren?quote:Op donderdag 6 december 2012 14:47 schreef Nies het volgende:
[..]
Geen idee wáar ik het gelezen heb, maar de Corvus heeft 1 of 2 drenkelingen opgepakt hoor.
Tuurlijk. Iedereen wacht op de heli's van de KNMR en de rest staat er bij te lachen.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:50 schreef Hetkapitaal het volgende:
[..]
Dus ze helpen 2 of 3 mensen aan boord en denken dan dat de rest gewoon vluegels groeien en wegvliegen? en dus gelijk wegvaren?
Lijkt me al vaker te gebeuren tegenwoordig. Italianen en zeevarende schepenquote:Op donderdag 6 december 2012 14:50 schreef Nies het volgende:
[..]
Tuurlijk. Iedereen wacht op de heli's van de KNMR en de rest staat er bij te lachen.
Gladiool!
Daarbij... weet je hoe een radar eruitziet bij windkracht 6..? dan lijkt ieder topje van een golf, op een object.. sneeuw op je beeld dus..quote:Op donderdag 6 december 2012 14:43 schreef ioko het volgende:
[..]
Wat wilde je gaan doen dan? In het donker in een storm in 30 meter diep water drenkelingen gaan zoeken met een duikpak? Ongetraind?
Serieus ?quote:Op donderdag 6 december 2012 14:54 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Daarbij... weet je hoe een radar eruitziet bij windkracht 6..? dan lijkt ieder topje van een golf, op een object.. sneeuw op je beeld dus..
En er drijven dus overal spullen, de schippers zijn op alles gevaren wat ze zagen.. en wat ze werd aangewezen door de vliegtuigen met infrarood....
Meer kun je niet doen..
(zie pauw en witteman voor telefonisch verslag van de situatie door de schipper van de od-6 )
De corvus j is volgens mij pas vanmorgen teruggevaren, vannacht toen ik afsloot lag ie nog op de plaats van het ongeval...
Jij moet nog een hoop leren want je weet niet half waar je over praat..quote:Op donderdag 6 december 2012 14:56 schreef Hetkapitaal het volgende:
[..]
Serieus ?
Ze hebben toch geen radar van de jaren 20 mag ik hopen? Sneeuwvlokken aanzien voor levende personenHoe verzin je het toch?
OK artikel was onduidelijk dan.quote:Op donderdag 6 december 2012 14:54 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Daarbij... weet je hoe een radar eruitziet bij windkracht 6..? dan lijkt ieder topje van een golf, op een object.. sneeuw op je beeld dus..
En er drijven dus overal spullen, de schippers zijn op alles gevaren wat ze zagen.. en wat ze werd aangewezen door de vliegtuigen met infrarood....
Meer kun je niet doen..
(zie pauw en witteman voor telefonisch verslag van de situatie door de schipper van de od-6 )
De corvus j is volgens mij pas vanmorgen teruggevaren, vannacht toen ik afsloot lag ie nog op de plaats van het ongeval...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |