Chinees wel misschien. Engels kan je vast al, misschien frans ook en Spaans is zo te leren. De wereld ligt voor je open, duizenden mogelijkheden, maar als je liever defaitistisch de slachtofferrol wil opnemen, prima hoor.quote:Op maandag 3 december 2012 13:11 schreef MoneyTalks het volgende:
[..]
Ik heb al 2 keer een half jaar in het buitenland gestudeerd, Korea en China. Geloof mij, de taal leren duurt je een decennium.
Hoe zie jij dat zelf liever dan?quote:Op zaterdag 1 december 2012 19:10 schreef LXIV het volgende:
Heel veel mensen zijn bereid hun vrijheid en tijd in te leveren voor een mooie auto, wat kleding met een merkje of een gadget.
Zelf heb ik dat nooit helemaal zo begrepen.
Het gaat mij met name om het streven naar zo veel mogelijk geld verdienen. En dan met name het proces van het geld verdienen. Die drive/impasse is net als drugs. Het werkt enorm verslavend. Daar kan ik een groot gedeelte van mijn frustratie, ergernis en woede in kwijt.quote:Op zaterdag 1 december 2012 19:04 schreef MoneyTalks het volgende:
Onze economie groeit en groeit, er komen steeds meer technologische innovaties, en we hebben steeds meer (dure) spullen.
Maar we worden er niet gelukkiger op.
Dit is ongeveer de strekking van de introductie van een documentaire van de VPRO http://www.hollanddoc.nl/(...)512654¤tPage=2
De vraag is dan ook eigenlijk, wat voor zin heeft het om rijkdom na te streven?
Aan de ene kant hebben we in deze consumptiemaatschappij geld nodig om te kunnen overleven, maar aan de andere kant wordt men niet gelukkig van veel werken, ook al hebben we dan meer geld om te besteden.
Ik denk er soms wel eens over na om "later" in Azië van plaats naar plaats te trekken (liefst met strand of in ieder geval lekker weer) en gewoon simpele baantjes te nemen (in een bar werken, Engelse les geven, proppen, of simpel kantoorwerk), en als je de stad of het land zat bent, ga je weer verder. Dat brengt veel onzekerheid met zich mee, dus dat is meteen weer de reden om het voorlopig bij een idee te laten.
Jep, erg ongelukkiger. En ook niet een beetje ook.quote:Word je ongelukkiger als je minder verdient dan je zou kunnen verdienen (op basis van je opleidingsniveau of eerdere werkervaring)?
Dat heb je met drugs ook. Directe bevrediging, een goed gevoel.quote:Op dinsdag 4 december 2012 11:49 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Het gaat mij met name om het streven naar zo veel mogelijk geld verdienen. En dan met name het proces van het geld verdienen. Die drive/impasse is net als drugs. Het werkt enorm verslavend. Daar kan ik een groot gedeelte van mijn frustratie, ergernis en woede in kwijt.
En als je s'avonds je bedje induikt, geeft dat ook een goed gevoel!
[..]
Dat bedoel je alleen met betrekking tot jezelf toch?quote:Op dinsdag 4 december 2012 11:49 schreef sitting_elfling het volgende:
[..]
Jep, erg ongelukkiger. En ook niet een beetje ook.
Mening neergezet als feitquote:Op zondag 9 december 2012 09:45 schreef Friek_ het volgende:
Tsja, ik denk dat dit topic wel een idee geeft waarom mensen niet gelukkiger worden naarmate ze meer rijkdom bezitten:
Ik denk dat jouw probleem een heel ander is dan al dan niet rijk zijnquote:ze willen altijd meer, nooit is het genoeg en wat gisteren luxe was, is nu de vereiste om goed mee te draaien in de maatschappij. Daarbij zien we veel zaken (bevrediging van primaire levensbehoeften: voedsel, kleding, onderdak, veiligheid) als vanzelfsprekend terwijl ze dat niet zijn.
Ik betrap mezelf ook wel eens op dat wensdenken, met name als het over de toekomst gaat (zou zus en zo nog willen doen, reis hier, taaltje daar, product dit, diploma dat enzovoorts). Maar of me dat echt gelukkig zal maken? Daar geloof ik niet zo in. Wel dat de mogelijkheid om mezelf te kunnen ontwikkelen (op allerlei terreinen) en richting te kunnen geven aan mijn leven veel van mijn geluk bepaalt. Die mogelijkheid was er niet zonder zoveel rijkdom.
Yes, ik weet dat anderen dat misschien niet nodig hebben. Helaas ben ik wel zo'n iemandquote:Op zondag 9 december 2012 03:58 schreef Probably_on_pcp het volgende:
[..]
Dat bedoel je alleen met betrekking tot jezelf toch?
Ik begrijp je niet helemaal. Waar doel je op?quote:Op zondag 9 december 2012 10:33 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Mening neergezet als feit
[..]
Ik denk dat jouw probleem een heel ander is dan al dan niet rijk zijn
Je ontevredenheid zit niet in het wel of niet aanwezig zijn van materiele welvaardquote:Op zondag 9 december 2012 14:04 schreef Friek_ het volgende:
[..]
Ik begrijp je niet helemaal. Waar doel je op?
De enorme welvaart lijkt mij de mogelijkheidsvoorwaarde van dat type wensdenken dat ik heb. Maar goed, in Swaziland zullen ze vast ook ontevreden zijn en allerlei wensen hebben. Dat laatste zou ook een verklaring kunnen zijn voor het feit dat men naarmate hij rijker wordt, zichzelf niet per se gelukkiger vindt.quote:Op zondag 9 december 2012 14:20 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Je ontevredenheid zit niet in het wel of niet aanwezig zijn van materiele welvaard
Klopt! Daarom worden we ook zo vaak depressief in westerse landen. Je wordt geleerd: ga naar school! En doe je best. Dus dan doe je dat. Ok, niks aan de hand. Dan is het: studeer en zorg dat je een mooie baan krijgt! En dan heb je de beste baan die je je kan wensen. En dan? In het uiterste geval word je multi-miljardair. En juist die mensen zijn heel vaak depressief. Als je alles kan kopen, wat is de lol dan nog? Een Ferrari is leuk, maar alleen als je er keihard voor gewerkt hebt en het dan niet al te makkelijk kan betalen. Het went inderdaad.quote:Ik denk dat hoe meer mogelijkheden en keuzes dat je hebt, hoe ongelukkiger een mens wordt.
Dit.quote:Op zondag 2 december 2012 19:03 schreef gnaeus het volgende:
[..]
Materialisme is niet meer dan compensatie van geestelijke armoede. Ik ken ook maar weinig materialisten die zelf genieten van hun bezit, het is vooral dat ze gelukkig worden van de jaloezie van anderen. Dat is ook wel tekenend. Materialisten zijn dan over het algemeen ook gewoon nare mensen.
Piet, je snapt je 'tegenspeler' niet. Je schrijft derhalve in het ledige.quote:Op zondag 2 december 2012 19:37 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Het zal me jeuken wat jij er van vind. Ik geniet er van de rust, de ruimte, omdat ik zo meteen met mijn hond het bos in kan lopen zonder eerst in de auto te stappen.
Daarna ga ik waarschijnlijk met een goed glas wijn voor de open haard zitten en verder in mijn boek geestelijk arm te zijn terwijl jij op je zolderkamertje bij je ouders superieur zit te zijn.
quote:Omdat de wijze zonder wedijver is, kan niemand met hem wedijveren.
Lao Tse.
Formidabele tekst uit de Bijbel.quote:Op maandag 3 december 2012 14:51 schreef bianconeri het volgende:
[..]
De Bijbel zegt het ook heel mooi:
''De liefde voor geld is de wortel van allerlei schadelijke dingen'' 1 Tim 6:10
Het streven naar rijkdom en materiele dingen is echt schadelijk!
Mensen raken overwerkt/burn-out. Voelen zich nooit gelukkig omdat ze altijd meer verlangen.
Gezinsleven gaat eraan kapot. Opvoeding van de kinderen. Hebzucht en afgunst.
Niets voor niets is er een prachtige gezegde:
Geld maakt niet gelukkig!
En dat is een feit.
Bijbel had het al voorzegd (1 tim 3:1-5) en 1 Tim 6:10 zoals hierboven leert al heel mooi hierover.
Staan sowieso veel meer praktische dingen daarover in de Bijbel, hoezo te oud boek die niet nuttig is.
Antwoord op vraag is dan ook:
Geen! Je moet wel voor onderhoud zorgen maar niet voor rijkdom.
Omdat de hedonist alleen waarde hecht aan het plezier die verkregen kan worden van iets en niet gelooft in een metafysische beloning. De hedonist begrijpt immers dat de dood het einde betekent van zijn leven en er na de dood niks is. Daarom ziet de hedonist het als taak om in de wereld zoveel mogelijk plezier te hebben.quote:Op dinsdag 11 december 2012 07:25 schreef Basp1 het volgende:
Waarom moet iemand die niet zoveel welvaart nastreeft weer door een typische hedonist compleet te kakken worden gezet?
Wat een plezier zeg mensen die er een andere levenvisie op nahouden afzeiken.quote:Op dinsdag 11 december 2012 08:01 schreef superdrufus het volgende:
. Daarom ziet de hedonist het als taak om in de wereld zoveel mogelijk plezier te hebben.
Als daar meer geluk uitkomt dan pijn, dan zal de hedonist dat goedkeuren.quote:Op dinsdag 11 december 2012 08:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Wat een plezier zeg mensen die er een andere levenvisie op nahouden afzeiken.
Het kennen van een taal is één ding, het beheersen van een taal iets compleet anders.quote:Op dinsdag 4 december 2012 04:08 schreef Farenji het volgende:
[..]
Chinees wel misschien. Engels kan je vast al, misschien frans ook en Spaans is zo te leren. De wereld ligt voor je open, duizenden mogelijkheden, maar als je liever defaitistisch de slachtofferrol wil opnemen, prima hoor.
Vandaar dat mensen die geld najagen om alle plezier te kunnen kopen in werkelijkheid nooit gelukkig zijnquote:Op dinsdag 11 december 2012 08:01 schreef superdrufus het volgende:
Omdat de hedonist alleen waarde hecht aan het plezier die verkregen kan worden van iets en niet gelooft in een metafysische beloning. De hedonist begrijpt immers dat de dood het einde betekent van zijn leven en er na de dood niks is. Daarom ziet de hedonist het als taak om in de wereld zoveel mogelijk plezier te hebben.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |