quote:Op donderdag 29 november 2012 20:30 schreef Chuck-N0rr1s het volgende:
ANWB lid zijn, en pas bij je hebben
quote:Op donderdag 29 november 2012 01:05 schreef Piet_Piraat het volgende:
Ik heb wel een paar tips:
- Zorg dat er altijd een paar dekens in je auto liggen.
- Genoeg proviand om een nacht te overleven.
- Een opwindbare Led zaklamp
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:25 schreef Pizza_Boom het volgende:
Op de snelweg: Kijk verder vooruit dan de 100 meter voor je, probeer meerdere auto's vooruit te kijken. Hierdoor kan je vaak bepaalde remsituaties al zien aankomen, waardoor jij gas los kan laten en minder hoeft bij te remmen. Als er iets op de snelweg ligt (bijv een baksteen ofzo) of eroverheen stuitert (been there, done that, helaas), niet sturen, stuur recht, poot van het gas en knal er maar overheen. Knippers aan en na de klap gaan we eens remmen. Ga je proberen een uitwijkmanoeuvre te doen, dan heb je kans dat het onder je banden komt waardoor je danwel een klapband krijgt, danwel een spin krijgt of zelfs op zijn kant kan gaan (dat laatste vooral bij wat hogere auto's). Zo lang het op de grond ligt of iets rolt: Klap er maar overheen, is voor jou het veiligste.
Als je met 2 wielen in een natte berm geraakt: Niet raar sturen, poot van het gas en laat de wagen maar uitrollen terwijl jij de weg volgt. Als je bijna stilstaat gaan we wel eens kijken hoe we die weg weer helemaal opkomen.
Verder bij overstuur waarin je in een slip raakt: Bij een voorwiel aangedreven auto stuur draaien en proberen gas te geven. Bij een achterwiel aangedreven auto koppeling in en laat maar glijden.
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:38 schreef Life2.0 het volgende:
Voor mij is blikschade: ziekenhuis
Voor inzicht en rijvaardigheid is ook wel leuk om te doen: niet remmen!
Gewoon je dagelijke route maken maar je mag niet remmen, niet aantikken, niet zachtjes remmen, gewoon niet remmen (behalve als het moet voor de verkeersveiligheid)
Zeg het wel eens als ik bij iemand in de auto zit; rem nou eens niet constant en leer je snelheid te controleren met je versnellingsbak en je ogen, al dat gerem is compleet overbod
quote:Op donderdag 29 november 2012 20:32 schreef blup het volgende:
Onderstuur, gas los, blijven sturen zoals je deed, niet achterlijk meer gaan sturen. Door het gas los te laten duikt de auto wat naar voren zodat er meer druk, en dus meer grip op je voorwielen komt.
Overstuur, gas los, absoluut blijven kijken waar je heen wilt, dan zal je automatisch lichtelijk tegen sturen, en de juiste richting op gaan. Als de overstuur tever doorzet zou je inderdaad gas bij moet geven om het nog te kunnen corrigeren, de kans dat je auto in de contraslip raakt is alleen praktisch 100% en je bent 'm helemaal kwijt met een hogere snelheid.
Wat andere hier zeggen over gas bijgeven moet je aan pro's overlaten.
quote:Op donderdag 29 november 2012 22:14 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Daarmee komt meteen mijn volgende tip:
Als je flink doorrijdt en drempels tegen komt waarvoor je hard moet remmen, laat je rem los voordat je het drempel op gaat. Je kan beter wat harder over het drempel gaan dan vol remmend, omdat bij remmen door de massatraagheid het meeste gewicht ook naar voren duikt en dit dus een extra belasting voor je voortrein is als je dan een drempel op klapt.
quote:Op donderdag 29 november 2012 22:45 schreef Pizza_Boom het volgende:
Voor zowel zomer als winter, maar meer voor zomer: Als je door gewicht een heuvel niet makkelijk opkomt, bijv, met een aanhanger achter je gat, laat die banden lekker spinnen. Een setje nieuwe bandjes is nog altijd goedkoper dan een nieuwe koppeling. Als het even kan, probeer je aanhanger (mits je weet hoe het moet) iets te scharen zodat je eerst de koppeling op kan laten komen voordat je het volle gewicht erop krijgt.
Auto valt stil op spooroverweg: wat doe je om je auto er snel af te krijgen?quote:Op vrijdag 30 november 2012 00:22 schreef Palomar het volgende:
Nog een tip. Mocht je motor oververhit raken, zet dan de kachel vol aan, zodat er zoveel mogelijk warmte weg kan. Toen ik vroeger met mn ouders op vakantie ging raakte de motor van onze auto in de bergen eens oververhit. Mn vader heeft toen de kachel vol aan gezet en dat maakte net het verschil tussen om de motor niet aan de kook te krijgen. Was alleen bij een buitentemperatuur van 35 graden niet echt prettig voor de inzittenden
quote:Op woensdag 28 november 2012 22:53 schreef Auti het volgende:
[..]
Als er geen trein aan komt, de auto op de startmotor proberen vooruit te krijgen, anders in zijn vrij, uitstappen en duwen.. komt er een trein aan; rennen!
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:10 schreef Snowballed het volgende:
Een spoorwegovergang kom je af, door de auto in de eerste versnelling, of in de achteruitversnelling te zetten, en de startmotor te laten draaien zonder de koppeling in te trappen...
Bij gladheid terwijl je op een lantarenpaal afglijdt:quote:Op woensdag 28 november 2012 23:12 schreef Auti het volgende:
[..]
Door precies te doen wat hij zegt. Auto in versnelling, koppeling niet intrappen en de auto starten.. en daar niet mee stoppen.. dan gaat hij in schokjes vooruit.
Gladheid algemeenquote:Op woensdag 28 november 2012 23:31 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Gewoon blijven zitten, het is maar een paaltje, enkel blikschade, in paniek reageren levert vaak alleen meer schade op (tegen andere auto aanrijden bijv)
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:14 schreef Palomar het volgende:
Verder sowieso wel raadzaam om bij glad weer of sneeuw eens een parkeerplaats op te zoeken en gewoon wat te slippenIs leuk, maar je weet ook een beetje hoe je auto reageert. Bijv. met die lantaarnpaal. Bij verse sneeuw zul je eerst vooruit schieten als je stuurt, maar na een tijdje grijpen je banden zich vast en kun je gewoon sturen.
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:33 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
leuker nog: door je wielen te blokkeren (remmen of gas terug geven) ga je juist ongecontroleerd naar benee
gewoon rustig met je koppeling je wielen iets langzamer laten draaien
gratis sneeuwtip voor het leven:
als je van de winter gaat fietsen moet je je stuur losje vasthouden en gewicht naar achteren houden, hopelijk bespaart dat een paar botbreuken
Ok, wat te doen als het glad is en je hebt een oud barrel ( ) zoals ik, maar je moet wel de weg op?quote:Op woensdag 28 november 2012 23:35 schreef Pizza_Boom het volgende:
Oja, als het opeens glad is (bijv. een viaduct dat opgevroren is), laat maar rollen. Niet remmen, geen gekke stuurbewegingen maken, gewoon maar laten rollen.
Als je wilt wegrijden in de sneeuw: Zoek naar verse sneeuw, heb je meer grip. Rustig wegrijden, laat de koppeling maar wat meer slippen, maar houdt die banden in vredesnaam op de weg zonder te slippen.
Verder: Winterbanden zijn niet heilig en zorgen er niet voor dat je even idioot kan scheuren als zomers, maar dragen wel bij aan een stabielere rit en meer controle over het voertuig in winterse omstandigheden.
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:00 schreef Palomar het volgende:
[..]
Daarvoor geldt hetzelfde als elke andere auto lijkt me, op rechte stukken gewoon rijden en in de bochten wat extra oppassen (vroeger gas los ipv. remmen).
Op de snelweg ook oppassen bij inhalen dat er als het gesneeuwd heeft sporen ontstaan in het midden van de weg waardoor je kunt slippen.
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:14 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Zorg voor kettingen in de bergen, dekens, voedsel dat lang goed blijft, drinken in een te grote fles zo dat bij bevriezing de fles niet knapt (en je een hoop bende bespaart blijft). Die laatste punten gelden ook voor Nederland in de winter.
quote:Op donderdag 29 november 2012 11:21 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Wacht maar tot er 3 cm sneeuw valt... dan breekt de pleuris weer uit....
Btw als je vast staat met spinnende wielen en je wil toch wegkomen, kun je in het uiterste geval een vloermat onder je aangedreven wielen leggen, grote kans dat de wielen dan weer iets grip krijgen..
quote:Op donderdag 29 november 2012 12:56 schreef henkde_j het volgende:
fietsen in de sneeuw.
Gewoon goed stevig constant doortrappen. Niet slingeren maar rechte lijnen fietsen en bochten zo wijd mogelijk pakken. En zo min mogelijk remmen. Met een richting of tempo wisseling lig je zo onderuit
quote:Op donderdag 29 november 2012 13:16 schreef gohan16 het volgende:
[..]
Idd, zo langzaam mogelijk optrekken en constante snelheid aanhouden.
Bij dreigende ongevallenquote:Op donderdag 29 november 2012 13:45 schreef HeavenSmiles het volgende:
[..]
En let vooral op bij bruggetjes e.d.. Die worden niet altijd gestrooid en zijn per definitie gladder, ook als er op de rest van het fietspad geen gladheid te bekennen is. Op die stukken moet écht in een rechte lijn fietsen.
quote:Op donderdag 29 november 2012 15:15 schreef henkde_j het volgende:
Als je een boom niet meer kan ontwijken, zorg dan dat je de neus van de auto er in parkeert. Niet de zijkant
Bij pech/pannequote:Op donderdag 29 november 2012 20:05 schreef Auti het volgende:
[..]
Een frontale klap biedt veel meer overlevingskans dan een zijwaartse klap. Zijwaartse botsingen geven bijna altijd nek letsel, de auto is aan de zijkanten ook stukken minder steviger dan de voorkant.
quote:Op woensdag 28 november 2012 23:17 schreef Snowballed het volgende:
Verder kun je je v snaar of multiriem vervangen door een panty, (die trekt zichzelf strak en is ontzettend sterk) en kun je met dynamo (dus licht) blijven rijden..
Btw een v snaar of multiriem is zo sterk, dat hij het motor blok uit de auto kan tillen bij gebrek aan een ketting...
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:09 schreef Pizza_Boom het volgende:
Oja, als je met pech langs de weg komt te staan: draai het stuur naar rechts als je rechts staat en links als je links staat.
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:13 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Als er dan iemand achterop klapt, draait je auto inderdaad van het verkeer weg in plaats van ernaartoe. En zoek de dichtstbijzijnde vluchtstrook, ga op een A2 als je op strook 1 of 2 rijdt lekker naar de middenberm, i.p.v. strook 3, 4 en 5 oversteken naar de zijkant.
quote:Op donderdag 29 november 2012 08:46 schreef Auti het volgende:
[..]
En als je eenmaal met pech of schade op de vluchtstrook staat, blijf dan niet in je auto zitten maar ga netjes achter de vangrail staan.. ook al zeikt het van de regen.
In de bergenquote:Op donderdag 29 november 2012 11:11 schreef JDude het volgende:
[..]
Én zet je auto zo ver mogelijk van de rijstroken vandaan. Desnoods in het gras met nog net de linkerwielen op het asfalt zodat je in ieder geval weer wegkomt. Maar net achter de witte lijn gaan staan is vragen om ellende.
Ook een leuke: ouders die hun kinderen even moeten "uitlaten" op de vluchtstrook. Rij liever door naar een tankstation, AC restaurant of whatever, maar laat ze niet hun behoefte doen achter uw op luttele decimeters van het voorbijrazende verkeer geparkeerde voertuig
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:13 schreef Palomar het volgende:
[..]
niet met ingetrapte rem de berg afgaan, maar rollend in de versnelling(bijv. in de 3 als je 70/80 wilt).
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:17 schreef Palomar het volgende:
En in de categorie bergen/buitenland. Niet op je navigatiesysteem afgaan als die de snelste route weet. Je nav weet niet dat dat binnendoorweggetje waar je 90 mag eigenlijk een veredeld zandpad is met her en der rotsblokken op de weg waar je in de praktijk nog geen 30 haalt
Been there done thatGewoon de bewegwijzering volgen.
quote:Op donderdag 29 november 2012 00:14 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Zorg voor kettingen in de bergen, dekens, voedsel dat lang goed blijft, drinken in een te grote fles zo dat bij bevriezing de fles niet knapt (en je een hoop bende bespaart blijft). Die laatste punten gelden ook voor Nederland in de winter.
quote:Op donderdag 29 november 2012 22:10 schreef Pizza_Boom het volgende:
Geen tip als noodgeval, maar in het algemeen in de bergen: Zelfde versnelling de berg af als dat je hem op reed (dus reed je er in zijn 2 op, dan ga je er ook in zijn 2 weer af). Verder, als je moet remmen, kort maar hard remmen. Trap hem maar flink in en laat daarna je rem weer los. Dit voorkomt oververhitte remmen. Dus niet constant je rempedaal intrappen.
Zoals? Eendjes die de weg oversteken? Een voorganger die plots remt? En vrachtwagen die onverwacht naar links komt?quote:Op woensdag 28 november 2012 22:37 schreef Marsenal het volgende:
Ik weet 't, ik ben hier hartstikke captain obvious, maar blijkbaar moet het nog steeds gezegd worden:
Niet plotseling op je rem staan bij onverwachte situaties!![]()
Maar het moet niet je standaard reactie zijn.quote:Op woensdag 28 november 2012 22:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Zoals? Eendjes die de weg oversteken? Een voorganger die plots remt? En vrachtwagen die onverwacht naar links komt?
En zijn m.i. situaties dat plotseling remmen werkelijk het verstandigste is dat je kunt doen
voor degene die er acuut mee te maken heeft wel ja, de auto(s) er achter die op 40-50 meter afstand zitten en het dan ook nodig vinden om acuut op de rem te trappen nietquote:Op woensdag 28 november 2012 22:41 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Zoals? Eendjes die de weg oversteken? Een voorganger die plots remt? En vrachtwagen die onverwacht naar links komt?
En zijn m.i. situaties dat plotseling remmen werkelijk het verstandigste is dat je kunt doen
Dat weet ik niet, maar ik denk dat mijn auto en ik eerder in puin liggen als er eendjes oversteken... Ik rem op zeker wélquote:Op woensdag 28 november 2012 22:45 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Maar het moet niet je standaard reactie zijn.
Bij eendjes mag je trouwens niet remmen, toch? Die moeten gewoon kapot, als het aan Veilig Verkeer Nederland ligt.
Ik denk dat ik hetzelfde zou willen doen, maar volgens mij ben je dan zelfs strafbaar. Ik google wel even.quote:Op woensdag 28 november 2012 22:46 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Dat weet ik niet, maar ik denk dat mijn auto en ik eerder in puin liggen als er eendjes oversteken... Ik rem op zeker wél
Thanksquote:Op woensdag 28 november 2012 22:46 schreef Marsenal het volgende:
[..]
Ik denk dat ik hetzelfde zou willen doen, maar volgens mij ben je dan zelfs strafbaar. Ik google wel even.
Jammer dan.. Ik ga niet moedwillig dieren aanrijden/overrijdenquote:Op woensdag 28 november 2012 22:48 schreef 2cv het volgende:
Je bent dan strafbaar. Het leven van dat dier wordt minder waard geacht dan de schade veroorzaakt dan een ongeval.
Toch vraag ik me af wat er gebeurt als je de kat van de koningin plat walst :p
Begrijpelijk, ik denk dat ik intuïtief ook zou remmen.quote:Op woensdag 28 november 2012 22:50 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Jammer dan.. Ik ga niet moedwillig dieren aanrijden/overrijden
Als er geen trein aan komt, de auto op de startmotor proberen vooruit te krijgen, anders in zijn vrij, uitstappen en duwen.. komt er een trein aan; rennen!quote:Op woensdag 28 november 2012 22:33 schreef Whiskers2009 het volgende:
.
Wie heeft er tips voor situaties die elke bestuurder wel eens tegen kan komen (ander voorbeeld: auto valt stil op spooroverweg: wat doe je om je auto er snel af te krijgen
Hm.. Ik zou in dit geval denk ik een half uurtje later met de tuinslang mijn wielkasten schoonmaken.quote:Op woensdag 28 november 2012 22:53 schreef 2cv het volgende:
[..]
Begrijpelijk, ik denk dat ik intuïtief ook zou remmen.
Maar ... Als je met 130 aan komt knallen en je veroorzaakt door het remmen een flink ongeluk met zwaar gewonden etc. zou je dan ook remmen ?
Dank voor de tipquote:Op woensdag 28 november 2012 22:53 schreef Auti het volgende:
[..]
Als er geen trein aan komt, de auto op de startmotor proberen vooruit te krijgen, anders in zijn vrij, uitstappen en duwen.. komt er een trein aan; rennen!
Eendjes op de snelweg lijken mij niet waarschijnlijk.. Maar ik heb vroeger al eens gehad dat iemand het niet kon hebben dat ik hem in mijn oude brikje aftroefde en op slinkse wijze vóór hem wist te geraken.. Die heeft verwoede pogingen gedaan mij te passeren op een drukke snelweg, waarbij we beiden (ik met kloppend hart want ik merkte dat hij ontzettend pissed was) van links naar rechts van baan verschoven en ik hem voor probeerde te blijven terwijl hij me in wou halen. Was doodeng en heb achter me idd een ongeluk zien gebeuren (heb toen ik veilig was de politie gebeld en gemeld dat het door mij kon zijn. Nooit meer iets van gehoord dus kennelijk niet). Uiteindelijk is het die engerd gelukt om me op de 2e baan (ve vierbaans snelweg, ok feitelijk 8 baans) klem te rijden en me tot stoppen te dwingen.. Heeft uiteindelijk alleen maar tegen me gescholden, maar was doodeng: die achtervolging én stilstaan op een snelweg waar de rest vh verkeer doorrast en er elk moment een onoplettende in volle vaart op jouw auto kan aanlappen.. Om het nog maar niet te hebben over dat je er geen idee van hebt wat die debiel die je klemrijdt gaat doen..quote:Op woensdag 28 november 2012 22:53 schreef 2cv het volgende:
[..]
Begrijpelijk, ik denk dat ik intuïtief ook zou remmen.
Maar ... Als je met 130 aan komt knallen en je veroorzaakt door het remmen een flink ongeluk met zwaar gewonden etc. zou je dan ook remmen ?
Deed ik niet, ik blokte die gast, die rare inhaalmanoeuvres wou doenquote:Op woensdag 28 november 2012 23:03 schreef 2cv het volgende:
Waarom doe je dan ook wedstrijdjes op de snelweg ?
Nog een tip: geen wedstrijdjes doen.
Heb daar ook wel es over nagedacht. Gelukkig nog niet meegemaakt, maar denk ik dat ik de auto gewoon in de achteruit zet en dan vol gasquote:Op woensdag 28 november 2012 22:33 schreef Whiskers2009 het volgende:
of gladheid: wat te doen als je auto gaat glijden en je op een lantarenpaal afstevent)?
Ik heb gelezen dat je vooral NIET moet remmen, maar moet sturen waar je heen wilt (en dat is NIET die lantarenpaal..)quote:Op woensdag 28 november 2012 23:07 schreef Palomar het volgende:
[..]
Heb daar ook wel es over nagedacht. Gelukkig nog niet meegemaakt, maar denk ik dat ik de auto gewoon in de achteruit zet en dan vol gasDenk dat je in zo'n geval gewoon zoveel mogelijk weerstand moet genereren. Op glad ijs zal het niet helpen, maar op sneeuw zul je misschien wel grip krijgen.
Dat in zijn achteruit zetten gaat niet werken. Wat je in ieder geval niet moet doen is naar de lantaarnpaal gaan kijken, je moet altijd kijken waar je naar toe wilt. Afhankelijk van wat voor soort auto volgen daarna de juiste handelingen.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:07 schreef Palomar het volgende:
[..]
Heb daar ook wel es over nagedacht. Gelukkig nog niet meegemaakt, maar denk ik dat ik de auto gewoon in de achteruit zet en dan vol gasDenk dat je in zo'n geval gewoon zoveel mogelijk weerstand moet genereren. Op glad ijs zal het niet helpen, maar op sneeuw zul je misschien wel grip krijgen.
Ja hoor, zie hierboven..quote:Op woensdag 28 november 2012 23:09 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik heb gelezen dat je vooral NIET moet remmen, maar moet sturen waar je heen wilt (en dat is NIET die lantarenpaal..
Iemand aanwezig die dit WEL heeft meegemaakt?
Ok, en hoe komt dat ding dan vooruit (ik neem aan een "sprong", maar hoe zet je die in werking)?quote:Op woensdag 28 november 2012 23:10 schreef Snowballed het volgende:
Een spoorwegovergang kom je af, door de auto in de eerste versnelling, of in de achteruitversnelling te zetten, en de startmotor te laten draaien zonder de koppeling in te trappen...
Maar we hebben het hier over een ongecontroleerde slip/glijpartij, dus vraag me af of sturen iets helpt. Of je moet er al op hopen dat ie op het laatste moment nog grip krijgt en de goede kant op stuurtquote:Op woensdag 28 november 2012 23:09 schreef Auti het volgende:
[..]
Dat in zijn achteruit zetten gaat niet werken. Wat je in ieder geval niet moet doen is naar de lantaarnpaal gaan kijken, je moet altijd kijken waar je naar toe wilt. Afhankelijk van wat voor soort auto volgen daarna de juiste handelingen.
De startmotor trekt de auto voort... dat gaat in noodgevallen...quote:Op woensdag 28 november 2012 23:11 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ok, en hoe komt dat ding dan vooruit (ik neem aan een "sprong", maar hoe zet je die in werking)?
Door precies te doen wat hij zegt. Auto in versnelling, koppeling niet intrappen en de auto starten.. en daar niet mee stoppen.. dan gaat hij in schokjes vooruit.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:11 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ok, en hoe komt dat ding dan vooruit (ik neem aan een "sprong", maar hoe zet je die in werking)?
Niets doen heb je sowieso niets aanquote:Op woensdag 28 november 2012 23:11 schreef Palomar het volgende:
[..]
Maar we hebben het hier over een ongecontroleerde slip/glijpartij, dus vraag me af of sturen iets helpt. Of je moet er al op hopen dat ie op het laatste moment nog grip krijgt en de goede kant op stuurt
Wederom dank!!quote:
Het is wel HET adviesquote:Op woensdag 28 november 2012 23:11 schreef Palomar het volgende:
[..]
Maar we hebben het hier over een ongecontroleerde slip/glijpartij, dus vraag me af of sturen iets helpt. Of je moet er al op hopen dat ie op het laatste moment nog grip krijgt en de goede kant op stuurt
Regel een paar pilonnen en ga op een parkeerplaats oefenen? Gas los is belangrijker dan remmen, de meeste mensen remmen te hard en dat werkt ook niet. Het heeft allemaal met gewichtsverplaatsing en balans te maken, je wilt wel grip op je voorwielen maar ook weer niet teveel en zoveel dat je grip aan de achterkant verliest tijdens een stuurbeweging.. dus gas los is beter dan remmen.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:14 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Wederom dank!!
Ik heb een oude auto zonder moderne snufjes als ABS, ELG, airbags etc.. En wél de neiging vol op de rem te gaan staan als er iets heel eng vlak voor me gebeurd. Schijnt niet slim te zijn, nog als het droog is, noch als het glad is.. Maar ik vind het doodeng pompend te remmen want "dan sta ik nooit op tijd stil toch". Heb je een truc om dat wél aan te leren?
Heb dat advies ook al eens gehad, maar ik durf niet eens naar die parkeerplaats te rijden danquote:Op woensdag 28 november 2012 23:14 schreef Palomar het volgende:
Verder sowieso wel raadzaam om bij glad weer of sneeuw eens een parkeerplaats op te zoeken en gewoon wat te slippenIs leuk, maar je weet ook een beetje hoe je auto reageert. Bijv. met die lantaarnpaal. Bij verse sneeuw zul je eerst vooruit schieten als je stuurt, maar na een tijdje grijpen je banden zich vast en kun je gewoon sturen.
Ik zag het... maar is ook wel handig voor andere lezers...quote:Op woensdag 28 november 2012 23:17 schreef Whiskers2009 het volgende:
Snowballed en Auti: ik had al geedit
Ik zat een beetje aan zo'n soort situatie te denken:quote:Op woensdag 28 november 2012 23:16 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Het is wel HET advies![]()
Maar gelukkig heb ik het ook nooit meegemaakt. Theorie is volgens mij dat je auto juist oncontroleerbaar blijft door het remmen.. Maar ik ben geen expert, vandaar dit topic
Ja maar als je (bijna te) laat ziet dat men voor je stilstaat of hard remt??quote:Op woensdag 28 november 2012 23:17 schreef Auti het volgende:
[..]
Regel een paar pilonnen en ga op een parkeerplaats oefenen? Gas los is belangrijker dan remmen, de meeste mensen remmen te hard en dat werkt ook niet. Het heeft allemaal met gewichtsverplaatsing en balans te maken, je wilt wel grip op je voorwielen maar ook weer niet teveel en zoveel dat je grip aan de achterkant verliest tijdens een stuurbeweging.. dus gas los is beter dan remmen.
Truequote:Op woensdag 28 november 2012 23:20 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Ik zag het... maar is ook wel handig voor andere lezers...
Je kunt wel gewoon vol de rem intrappen en alleen op het moment dat je moet sturen even de rem loslaten.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:21 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ja maar als je (bijna te) laat ziet dat men voor je stilstaat of hard remt??
Tot op heden heeft hard remmen (en zelfs een keer met rubberverlies dat ik kon zien) me wél gered...Ik vind het moeilijk iets naders te doen daardoor.. En het idee van pmpend remmen geeft me juist een gevoel van controleverlies en het idee dat de auto raar kan gaan doen (uitbreken)
Als je wél remt ook. IJsbanen/glijbanen en remmen heeft geen zin: geen grip = geen afremming volgens mijquote:Op woensdag 28 november 2012 23:21 schreef Palomar het volgende:
[..]
Ik zat een beetje aan zo'n soort situatie te denken:
Als je remt ga je wel iets zachter, maar oncontroleerbaar. Echter als je niet remt ga je als een raket naar beneden.
Dat gaat alleen op voor auto's met abs..quote:Op woensdag 28 november 2012 23:24 schreef Palomar het volgende:
[..]
Je kunt wel gewoon vol de rem intrappen en alleen op het moment dat je moet sturen even de rem loslaten.
Dit moet je iig niet doen:quote:Op woensdag 28 november 2012 23:24 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Als je wél remt ook. IJsbanen/glijbanen en remmen heeft geen zin: geen grip = geen afremming volgens mij
nee, juist voor auto's zonder abs. Bij abs kun je ook tijdens het sturen blijven remmen.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:25 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dat gaat alleen op voor auto's met abs..
En die heb IK iig nietquote:Op woensdag 28 november 2012 23:25 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dat gaat alleen op voor auto's met abs..
Nee, juist niet. Als jij ABS hebt, kan je in principe geen blokkerende wielen krijgen, doordat je wielen blijven draaien, behoud je de grip. Als je geen ABS hebt en hem laat blokkeren, ben je de grip kwijt. Laat je dan de rem los, krijg je weer grip en kan je gecontroleerd uitwijken.quote:Op woensdag 28 november 2012 23:25 schreef Snowballed het volgende:
[..]
Dat gaat alleen op voor auto's met abs..
Zorgen dat je niet slipt en als je wil slipt en moet uitwijken, rem iets lossen. Het kan trouwens ook goed zijn, als je het nog nooit hebt meegemaakt, eens gecontroleerd van 50 naar 0 af te remmen terwijl je hem helemaal plankt. Ook met een auto met ABS, jaag hem die ABS maar eens gecontroleerd in. Dan weet je namelijk hoe ver je kan gaan (is namelijk best heel ver).quote:Op woensdag 28 november 2012 23:25 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
En die heb IK iig niet
Dus wat dan wel?
Daarom heeft het dus geen zin om zonder abs vol op de rem te stampen, want dan blokkeren de wielen direct...quote:Op woensdag 28 november 2012 23:26 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Nee, juist niet. Als jij ABS hebt, kan je in principe geen blokkerende wielen krijgen, doordat je wielen blijven draaien, behoud je de grip. Als je geen ABS hebt en hem laat blokkeren, ben je de grip kwijt. Laat je dan de rem los, krijg je weer grip en kan je gecontroleerd uitwijken.
zonder abs is dat wel zonde van je bandenquote:Op woensdag 28 november 2012 23:27 schreef Pizza_Boom het volgende:
[..]
Zorgen dat je niet slipt en als je wil slipt en moet uitwijken, rem iets lossen. Het kan trouwens ook goed zijn, als je het nog nooit hebt meegemaakt, eens gecontroleerd van 50 naar 0 af te remmen terwijl je hem helemaal plankt. Ook met een auto met ABS, jaag hem die ABS maar eens gecontroleerd in. Dan weet je namelijk hoe ver je kan gaan (is namelijk best heel ver).
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |