Dat, vooral als je weet dat er heel veel mensen zijn die bij de meest simpele dingen hulp nodig hebben, het zou een beetje zonde van het geld zijn als je dan ook nog eens mensen moest betalen om een ander te helpen het minimumloon te verdienen.....quote:Op zondag 18 november 2012 13:29 schreef noruas_ het volgende:
Als je met je redenatie begint bij het idee dat niemand arbeidsongeschikt is is het niet eens heel onlogisch dat je ook vindt dat deze mensen zich schuldig moeten voelen over het feit dat ze niet werken. Het is alleen dat die eerste aanname écht een hele vreemde is.
Mja, met dergelijke beredenaties kun je beter ergens in een conservatief deel van Amerika gaan wonen dan in een modern land als Nederland waarin we voor elkaar zorgen en we in een zorgstaat leven. Een psychiatrische stoornis kan even desastreus zijn als een fysieke aandoening, veel van deze mensen hebben gewoon hulp nodig, hoe je het ook went of keert.quote:Op zondag 18 november 2012 13:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Allemaal heel erg rot maar geeft dat je het recht op de vruchten van andermans arbeid? Nee.
Ja, alsof je in de VS geen belasting betaalt, en er in de VS geen uitkeringen bestaan voor arbeidsongeschikten.... Ja, dat zal een verzekering zijn, net zoals WAO en WIA hier.quote:Op zondag 18 november 2012 13:34 schreef Riddler86 het volgende:
[..]
[..]
Mja, met dergelijke beredenaties kun je beter ergens in een conservatief deel van Amerika gaan wonen dan in een modern land als Nederland waarin we voor elkaar zorgen en we in een zorgstaat leven. Een psychiatrische stoornis kan even desastreus zijn als een fysieke aandoening, veel van deze mensen hebben gewoon hulp nodig, hoe je het ook went of keert.
Mijn post was niet gericht op de VS. Maar meer om aan te geven dat hij dan beter ergens anders kan gaan wonen dan in Nederland. Wellicht is de VS dan geen goed voorbeeld.quote:Op zondag 18 november 2012 13:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, alsof je in de VS geen belasting betaalt, en er in de VS geen uitkeringen bestaan voor arbeidsongeschikten.... Ja, dat zal een verzekering zijn, net zoals WAO en WIA hier.
Wie zegt dat de vruchten van je arbeid evenveel geweest zouden zijn in een anti-monde zonder enige vorm van belastingen, sociaal vangnet, publieke ruimte en infrastructuur? Of breder getrokken; waarom hebben libertariers schijnbaar allemaal moeite met het bestaan van externaliteiten? De door die groep graag aangehaalde Bastiat zou geen moeite hebben met dit begrip.quote:Op zondag 18 november 2012 13:26 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Allemaal heel erg rot maar geeft dat je het recht op de vruchten van andermans arbeid? Nee.
Nee, maar als zelfs de VS al een systeem van uitkeringen voor arbeidsongeschikten heeft, dan zullen er weinig westerse landen zijn die het niet hebben.quote:Op zondag 18 november 2012 13:39 schreef Riddler86 het volgende:
[..]
Mijn post was niet gericht op de VS. Maar meer om aan te geven dat hij dan beter ergens anders kan gaan wonen dan in Nederland. Wellicht is de VS dan geen goed voorbeeld.
Lees eens Leven aan de onderkant van Theodore Dalrymple http://nl.wikipedia.org/wiki/Leven_aan_de_onderkantquote:Op zondag 18 november 2012 13:40 schreef IluvatarMilan het volgende:
[..]
Wie zegt dat de vruchten van je arbeid evenveel geweest zouden zijn in een anti-monde zonder enige vorm van belastingen, sociaal vangnet, publieke ruimte en infrastructuur? Of breder getrokken; waarom hebben libertariers schijnbaar allemaal moeite met het bestaan van externaliteiten? De door die groep graag aangehaalde Bastiat zou geen moeite hebben met dit begrip.
Dat klopt en dat geeft zeker aanleiding om daar rekening mee te houden (bijv. met examens, projecten enzovoorts wanneer het om een opleiding gaat) maar ook mensen die autisme hebben moeten zich hier niet teveel achter verschuilen. Uiteindelijk moet je je zien te redden in de maatschappij en gaat het er om dat je een manier vindt om dat voor elkaar te krijgen. Dat bepaalde zaken dan wat trager gaan en dat er extra faciliteiten nodig zijn is geen probleem, niet meer je best doen is wel een probleem.quote:Op zondag 18 november 2012 13:03 schreef Riddler86 het volgende:
[..]
Alsof het je eigen keus is om geestelijke problemen te hebben. Alsof je je daar schuldig over zou moeten voelen.
Het feit dat je iets kunt wil niet zeggen dat je dat dan ook direct in een part-time of full-time baan kunt uitvoeren. Bij autisme bijvoorbeeld bestaat er zoiets als overprikkeling in sociale en drukke situaties of wanneer je onder druk staat om te moeten presteren. Dat heeft helemaal niks met je intelligentie te maken.
Hoe hoog is de uitkering daar?quote:Op zondag 18 november 2012 13:36 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, alsof je in de VS geen belasting betaalt, en er in de VS geen uitkeringen bestaan voor arbeidsongeschikten.... Ja, dat zal een verzekering zijn, net zoals WAO en WIA hier.
Edit: niet eens, ook daar valt het in de basis gewoon onder de overheid: http://www.ssa.gov/disability/
Logisch.quote:Op zondag 18 november 2012 13:47 schreef Leandra het volgende:
Wel een enorme toename van het aantal aanvragen in de VS trouwens.
En daar blijf ik bij. Doof en blind is geen arbeidsongeschikte en volledig verlamde wel. Over welk percentage van de arbeidsongeschikten hebben we het nu? Zo laag dat het op het totaal verwaarloosbaar is. We hebben er tenslotte een miljoen. En wat moet zo'n persoon met een uitkering? Die ligt gewoon in zijn bed te wachten tot hij eindelijk mag sterven.quote:Op zondag 18 november 2012 18:23 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Tijger, ik heb het jou nu al twee keer gevraagd en ik heb nog steeds geen antwoord van jou gekregen.
Hoe falsificeer jij dat iemand die bijna volledig is verlamd of die doof en blind is arbeidsongeschikt is tenzij er iets zeer uitzonderlijks gebeurt?
Jij claimde immers dat niemand arbeidsongeschikt is.
Ja dat kan je wel vinden, maar jouw persoonlijke mening erover is volstrekt niet relevant.quote:
Klopt, ik heb geen Wajong, maar ben indertijd in de WAO geparkeerd.quote:Op zondag 18 november 2012 22:23 schreef Leandra het volgende:
Barthol, ik neem aan dat jij geen Wajong hebt, maar WAO (of WIA) en dat is simpelweg een ander verhaal qua arbeidsongeschiktheit.
De berekening van je arbeidsongeschiktheid hangt bij WAO en WIA volledig samen met je inkomen voor en je verdiencapaciteit na het arbeidsongeschikt worden, en bij Wajong telt dat niet mee.
Jouw uitkering is dan ook een van een arbeidsongeschiktheidsverzekering, Wajong is dat niet.
Zeg jij nu dat jij vindt dat iemand die doof en blind is niet arbeidsongeschikt is en dat iemand die volledig verlamd is dat wel is?quote:Op zondag 18 november 2012 21:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En daar blijf ik bij. Doof en blind is geen arbeidsongeschikte en volledig verlamde wel. Over welk percentage van de arbeidsongeschikten hebben we het nu? Zo laag dat het op het totaal verwaarloosbaar is. We hebben er tenslotte een miljoen. En wat moet zo'n persoon met een uitkering? Die ligt gewoon in zijn bed te wachten tot hij eindelijk mag sterven.
Ja zo is het volgens de regels. Maar volgens de regels mocht ik ook niet naar regulier werk worden gereintegreerd omdat ik vanuit de WSW afgekeurd was. Sowieso wilde de GGD niet dat ik nog zou reïntegreren. (werd ook teruggefloten toen ik indertijd zelf met initiatieven bezig was om op de een of andere manier toch weer aan de slag te komen.)quote:Op zondag 18 november 2012 22:43 schreef Leandra het volgende:
Dan kun je dus volledig arbeidongeschikt zijn terwijl je nog best wat kunt verdienen, maar dat wat je nog kunt verdienen is minder dan 20% van wat je voor je arbeidsongeschiktheid verdiende.
En dus ook minder dan je WAO-uitkering.
Ik vermoed dat dit verhaal daar wat mee te maken heeft:quote:Op zondag 18 november 2012 22:57 schreef barthol het volgende:
[..]
Ja zo is het volgens de regels. Maar volgens de regels mocht ik ook niet naar regulier werk worden gereintegreerd omdat ik vanuit de WSW afgekeurd was. Sowieso wilde de GGD niet dat ik nog zou reïntegreren. (werd ook teruggefloten toen ik indertijd zelf met initiatieven bezig was om op de een of andere manier toch weer aan de slag te komen.)
Niet helemaal, maar een bepaalde regel die in dat stuk vermeld is wel.quote:Op zondag 18 november 2012 23:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik vermoed dat dit verhaal daar wat mee te maken heeft:
http://www.nieuwsbank.nl/inp/2005/09/13/R463.htm
Wat speelde was een bemiddelingsprobleem naar een nieuwe werkplek nadat het doorgaan op mijn oude werkplek niet meer mogelijk was, door een arbeidsconflict waar ik als gedetacheerde WSWer in verzeild was geraakt.quote:De ontslag- procedure die daarbij moet worden gevolgd is in bijlage IV van dit rapport beschreven. Bij ontslag moet de uitvoeringorganisatie onder andere vaststellen dat reïntegratie niet meer mogelijk is.
Is het dan misschien je visie dat alleen mensen die iets kunnen bijdragen aan de economie of het land, bestaansrecht hebben?quote:Op zondag 18 november 2012 21:03 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
En daar blijf ik bij. Doof en blind is geen arbeidsongeschikte en volledig verlamde wel. Over welk percentage van de arbeidsongeschikten hebben we het nu? Zo laag dat het op het totaal verwaarloosbaar is. We hebben er tenslotte een miljoen. En wat moet zo'n persoon met een uitkering? Die ligt gewoon in zijn bed te wachten tot hij eindelijk mag sterven.
Iedereen heeft evenveel bestaansrecht. Het hebben van bestaansrecht wil alleen niet automatisch zeggen dat iemand anders daar onvrijwillig de kosten van moet dragen.quote:Op dinsdag 20 november 2012 19:06 schreef schaal_10 het volgende:
[..]
Is het dan misschien je visie dat alleen mensen die iets kunnen bijdragen aan de economie of het land, bestaansrecht hebben?
Met een gewogen gewicht. Inderdaad. Zoals de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen zo hebben ze ook de meeste stemmen. 1 punt per belastingschijf.quote:Op dinsdag 20 november 2012 19:38 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Ik gok dat het in ieder geval zijn visie is dat alleen mensen die financiëel bijdragen mogen stemmen. Hopelijk niet met een gewogen gewicht.
Ha. Misschien in een utopia waar elke werkgever graag meer geld steekt in zijn werknemer dan dat hij eruit kan halen. Sommige "arbeidsongeschikten" zijn namelijk dermate duur doordat zij voorzieningen en begeleiding nodig zijn, waardoor zij niet aan een baan kunnen komen.quote:
Want daarin kan je altijd bewust een keuze maken?quote:Op zaterdag 17 november 2012 20:45 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Wat zou je uiteindelijk liever doen als je klaar bent met studeren? Werken en een zo normaal mogelijk leven leiden of ziek zijn in het psychiatrisch ziekenhuis?
Alleen maar in de manier waarop de huidige maatschappij is vormgegeven.quote:Op zondag 25 november 2012 17:51 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Ha. Misschien in een utopia waar elke werkgever graag meer geld steekt in zijn werknemer dan dat hij eruit kan halen. Sommige "arbeidsongeschikten" zijn namelijk dermate duur doordat zij voorzieningen en begeleiding nodig zijn, waardoor zij niet aan een baan kunnen komen.
Zo is dat.quote:Op zondag 25 november 2012 17:55 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Want daarin kan je altijd bewust een keuze maken?
Nee Tijger, ook als de maatschappij anders zou zijn vormgegeven, eender hoe, zouden de kosten voor het laten werken van sommigen duurder zijn dan de winst van het niet betalen van die toch niet al te hoge uitkering.quote:Op zondag 25 november 2012 18:09 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Alleen maar in de manier waarop de huidige maatschappij is vormgegeven.
Nee hoor. Zoek maar eens op hoe Parkinson ontstaat en wat de gevolgen hiervan zijn.quote:
Zoek maar eens op hoe vaak dat voorkomt bij jongen mensen. Elke keer met voorbeelden komen waar er 10 van per jaar voorkomen.quote:Op zondag 25 november 2012 18:41 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee hoor. Zoek maar eens op hoe Parkinson ontstaat en wat de gevolgen hiervan zijn.
Die uitkering is dus wat er fout is.quote:Op zondag 25 november 2012 18:40 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Nee Tijger, ook als de maatschappij anders zou zijn vormgegeven, eender hoe, zouden de kosten voor het laten werken van sommigen duurder zijn dan de winst van het niet betalen van die toch niet al te hoge uitkering.
DIe kosten kunnen worden veroorzaakt door arbeidsuren van de begeleiders maar die kunnen ook worden veroorzaakt door het aanpassen van de werkplek (allerlei fysieke handicaps).
Dat zal in elk systeem een probleem zijn. De meeste mensen die een uitkering hebben willen graag op de lange termijn zelfstandig en onafhankelijk zijn.
Joh, laat gaan, hij weet niet beter, dat is zijn handicap.quote:
Jij wil alle uitkeringen stopgezet hebben, dus ook van die voorbeelden die ik noem.quote:Op zondag 25 november 2012 18:42 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Zoek maar eens op hoe vaak dat voorkomt bij jongen mensen. Elke keer met voorbeelden komen waar er 10 van per jaar voorkomen.Daar krijgen we geen ruim 2 miljoen uitkeringstrekkers vandaan.
Nee Tijger. Het alternatief voor die uitkering en begeleiding (het gaat om de combinatie van beiden) is dat ze levenslang van Bijstandsuitkering naar baan naar Bijstandsuitkering naar baan hoppen. Dat schiet ook niet op. Dat is het gunstige scénario, het ongunstige scénario is dat ze in no time levenslang een Bijstandsuitkering krijgen wat alleen maar verliezers oplevert.quote:Op zondag 25 november 2012 18:43 schreef Paper_Tiger het volgende:
[..]
Die uitkering is dus wat er fout is.
Nee hoor, het is in veel gevallen mensen tijdelijk een financiële steun in de rug geven om meer mogelijkheden te creëren. Het is zeker niet zo dat wanneer je de in de Wajong komt dat je daar niet meer uitkomt.quote:
Andere hoogte van uitkering, ander karakter en andere regels. Zo mag je met een Wajonguitkering wel studeren (het onderwerp van deze draad) en mag je met een Wajonguitkering wel een beetje werken om zodoende er langzaam in te groeien.quote:Wie heeft al die soorten uitkeringen nodig als we daar al lang de bijstand voor hebben. Met we bedoel ik eigenlijk jullie.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |