Je kunt natuurlijk altijd nog een 5 of 8-poorts switch op die netwerkaansluiting zetten als je tekort komt... die apparaten moeten dan wel de bandbreedte delen natuurlijk.quote:Op vrijdag 28 december 2012 11:12 schreef herrie2000 het volgende:
Mooi topic met heel wat handige tips die ik zelf ook kan gebruiken bij mijn verbouwing. Ik vroeg me af hoe jij het met je netwerkkabels doe bij de tv hoek. Het liefst zou ik alles via ethernetkabels aansluiten, maar als je dan je tv, home cinemaset, xbox en bijvoorbeeld mediabox aan wil sluiten dan zit je snel aan 4 netwerkaansluitingen. Dat lijkt me een beetje veel, terwijl in de toekomst het steeds meer wordt. Ik weet dat het ook draadloos kan, maar bedraad is altijd beter.
Zo bekijk ik het uiteindelijk ook; mocht ik echt ergens veelstee weinig data aansluitingen hebben zitten dan is dat altijd nog een mogelijkheid.quote:Op vrijdag 28 december 2012 12:49 schreef popvette het volgende:
[..]
Je kunt natuurlijk altijd nog een 5 of 8-poorts switch op die netwerkaansluiting zetten als je tekort komt... die apparaten moeten dan wel de bandbreedte delen natuurlijk.
Datzelfde probleem heb ik als vaktechneut dus uiteindelijk ookquote:Op vrijdag 28 december 2012 12:45 schreef HetKlusKonijn het volgende:
Hai Vonkie & Co., goed bezig weer geweest!
Dat gedoe met die ledlampen herken ik. Zoveel verschillende types, en inderdaad, veel van die dingen hebben zo'n laagje mat over de lichtbronnen heen, waardoor de stralingshoek weer kleiner wordt dan dat je hoopte/verwachtte. En dat staat gewoon leluk (), nog afgezien van de afwijkingen van 'warm-wit' want dat lijkt per merk en soort ook al weer te verschillen... dus heb ik nu een lamp aan mijn plafond met 1 halogeenpit, 1 led van de handyman en 1 led van de hema. Geen gezicht!
Ik heb in mijn badkamer hele mooie ledspotjes, met 17 van die lichtbronnetjes die dus niet worden afgedekt door een mat laagje oid. Die zijn echt heel erg mooi en hebben ook een heel erg brede stralingshoek. Helaas heeft de aannemer die ergens vandaan getoverd (Chinese groothandel vermoed ik) en heb ik ze tot dusverre nog niet bij de reguliere klushandel kunnen vinden.
Ik was dus van plan om op termijn al mijn halogeen GU-10 te vervangen door led, maar zolang ik die mooie (en peperdure) led-lampen nog niet heb kunnen vinden, hou ik het nog maar even bij halogeen....
quote:Op vrijdag 28 december 2012 13:03 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Datzelfde probleem heb ik als vaktechneut dus uiteindelijk ook![]()
Of er staat 2700k op dus warm-wit en je komt thuis; draait de lamp erin en het blijkt gewoon ijskoud lelijk koud wit licht te geven![]()
![]()
Of de stralingshoek is niet groot genoeg om voldoende spreiding te geven...
Of de prijs is gewoon veelte hoog
Ik heb het zo gedaan:quote:Op vrijdag 28 december 2012 12:14 schreef Vonkenboer het volgende:
Alle data aansluitingen wil ik gaan afmonteren in zo'n patchkastje van Attema en de coax aansluitingen wil ik gaan afmonteren op een Hirschmann multitap
Ik heb zelfs boven in de gang led verlichting zitten (osram parathom gu10 spots) die heb ik tot drie keer moeten ruilen om goede lampen te hebben.quote:Op vrijdag 28 december 2012 13:06 schreef HetKlusKonijn het volgende:
[..]En als je echt pech hebt, alle drie de bovenstaande verschijnselen bij een en dezelfde lamp!
Ik denk dat er nog wel wat tijd overheen gaat voordat je inderdaad op de informatie op het doosje kunt vertrouwen dat je inderdaad de lamp koopt die je wil hebben...
Niet om het een of ander maar wat is eigenlijk het voordeel van een patchpanel in huis? (Behalve dat het stoer is).quote:Op vrijdag 28 december 2012 13:10 schreef popvette het volgende:
[..]
Ik heb het zo gedaan:
[ afbeelding ]
Twee patchpanels, eentje voor elke verdieping, en daaronder een 24 poorts switch, alles in een 19" patch muurbeugel...
Is wat gangbaarder als die patchkast van AttemaEn goedkoper, maar jij zult dat wel tegen een betere prijs kunnen krijgen...
Je hebt ook kleinere (10") patchpanels en switches, maar die zijn minder gangbaar...
Hoe bedoel je?quote:Op vrijdag 28 december 2012 14:16 schreef icloud het volgende:
Waarom gebruik je in godsnaam keystone jacks ??
volledig met lsa, geen keystones. heb je helemaal niet nodig, en al zeker niet op het patchpanel.quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:35 schreef popvette het volgende:
[..]
Hoe bedoel je?
Ik heb ze gebruikt voor deze van Gira:
[ afbeelding ]
Voor inbouw in de wand:
[ afbeelding ]
Hoe zou jij het dan gedaan hebben?
Gelezen op deze site:quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:30 schreef TR08 het volgende:
[..]
Niet om het een of ander maar wat is eigenlijk het voordeel van een patchpanel in huis? (Behalve dat het stoer is).
Ik heb er zelf ook aan gedacht maar kwam tot de conclusie dat ik de tros netwerkkabels net zo goed meteen van stekkers kon voorzien en dan in de switch prikken.
dat heeft niks te maken met de vraag die tr08 stelt, dit is pas belangerijk als je de keuze maakt voor een patch panel.quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:39 schreef popvette het volgende:
[..]
Gelezen op deze site:
De meeste connectoren die verkocht worden zijn connectoren voor patchkabels / stranded / soepele kabel.
Deze connectoren hebben puntmesjes die door de patchkabel heensnijden (tussen de kleine koperdraadjes door) als je de kabel knijpt.
Als je dit soort connectoren op installatiekabel / stugge kabel zet (wat helaas maar al te vaak gebeurd) dan heb je grote kans dat de mesjes afketsen op de harde kern en geen of slecht contact maken, waardoor je een slechte kabel krijgt die veel dataverlies veroorzaakt.
In mijn situatie waren de keystones een goedkopere oplossing. En ik betwijfelde of ik een ander merk binnenwerk bij de gira afdekplaten kon gebruiken. Volgens mij is de plaats van de connectors in het afdekraam niet gestandaardiseerd (of wel?). Verder dacht ik dat toendertijd er nog geen cat6 leverbaar was bij gira, of dat het heel erg duur was...quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:36 schreef icloud het volgende:
[..]
volledig met lsa, geen keystones. heb je helemaal niet nodig, en al zeker niet op het patchpanel.
Ik weet zeker dat ik geen keystones heb gebruik toen ik mijn netwerk heb aangelegd, 40 wallets en 3 airport extremes met 3 patchkasten elke verdieping een
Ik heb installatiedraad gebruikt met vaste kernen en connectoren van de installateur die om het draadje heen knijpen. Ik heb ook een degelijke tang om stekkers op de kabel te knijpen.quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:45 schreef icloud het volgende:
[..]
dat heeft niks te maken met de vraag die tr08 stelt, dit is pas belangerijk als je de keuze maakt voor een patch panel.
Inderdaad normaal gebruikt iedereen gewoon soepele kabel met een connector erop van de gamma, echter sommige mensen willen een betrouwbaarder netwerk en gebruiken stugge kabel.
Een pachtpanel gebruik je om het hele netwerk gedoe wat op te ruimen, zodat het netjes is, een ander voordeel is dat je aan de achterkant de kabel naar je wcd inprikt en vervolgens aan de voorkant kan kiezen wat je op die wcd wilt hebben, ik heb nu internet op de wcd in de slaapkamer, maar als ik daar telefonie of tv wil hebben dan hoef ik maar een kabeltje aan de voorkant om te prikken.
mits je verschillende kleuren cat 6 kabel gebruikt.
Ik was wat kort door de bochtquote:Op vrijdag 28 december 2012 15:45 schreef icloud het volgende:
[..]
dat heeft niks te maken met de vraag die tr08 stelt, dit is pas belangerijk als je de keuze maakt voor een patch panel.
Inderdaad normaal gebruikt iedereen gewoon soepele kabel met een connector erop van de gamma, echter sommige mensen willen een betrouwbaarder netwerk en gebruiken stugge kabel.
Een pachtpanel gebruik je om het hele netwerk gedoe wat op te ruimen, zodat het netjes is, een ander voordeel is dat je aan de achterkant de kabel naar je wcd inprikt en vervolgens aan de voorkant kan kiezen wat je op die wcd wilt hebben, ik heb nu internet op de wcd in de slaapkamer, maar als ik daar telefonie of tv wil hebben dan hoef ik maar een kabeltje aan de voorkant om te prikken.
mits je verschillende kleuren cat 6 kabel gebruikt.
i agreequote:Op vrijdag 28 december 2012 15:57 schreef popvette het volgende:
[..]
Ik was wat kort door de bocht
Als je netwerk wcd's op of in de muur wilt, gebruik je normaal gesproken stugge kabel om deze aan te sluiten. Aangezien je op stugge kabels beter geen stekkertjes kunt knijpen sluit je de kabel aan het andere uiteinde dus op een patch panel aan. Vanaf het patch panel kun je met soepele kabel (met stekkertjes dus) naar je switch.
Bijkomend voordeel is idd dat je ook telefoon oid op die poort kunt zetten door alleen een kabeltje om te pluggen. En het wordt er inderdaad vaak ook een stuk netter van
Bij een upgrade hoef ik alleen het binnenwerk te vervangen so what? al zal je bij een upgrade ook altijd de kabels moeten vervangen, ander is het zo zinloos.quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:46 schreef popvette het volgende:
[..]
In mijn situatie waren de keystones een goedkopere oplossing. En ik betwijfelde of ik een ander merk binnenwerk bij de gira afdekplaten kon gebruiken. Volgens mij is de plaats van de connectors in het afdekraam niet gestandaardiseerd (of wel?). Verder dacht ik dat toendertijd er nog geen cat6 leverbaar was bij gira, of dat het heel erg duur was...
Tevens hoef ik bij upgraden nu alleen de keystones te vervangen (als ik dat ooit zou doen)
Patchpanels hebben bij mij ook geen keystones.
Hoe heb jij dat met je switch(es) gedaan? Ook op elke verdieping een? En dan weer met elkaar verbonden?
Zo te lezen heb je dus de verbindingen tussen de switches onderling en de servers dubbel uitgevoerd?quote:Op vrijdag 28 december 2012 16:02 schreef icloud het volgende:
[..]
Bij een upgrade hoef ik alleen het binnenwerk te vervangen so what? al zal je bij een upgrade ook altijd de kabels moeten vervangen, ander is het zo zinloos.
4 switches elke verdieping een +centrale switch waar 6 kabels op zitten van de 3 switches, en de 5 servers, dus in totaal zijn er nu 16 aansluitingen in gebruik bij de centrale switch.
kloptquote:Op vrijdag 28 december 2012 16:11 schreef popvette het volgende:
[..]
Zo te lezen heb je dus de verbindingen tussen de switches onderling en de servers dubbel uitgevoerd?
En heb je meer info over het aansluiten van tv via utp? Lijkt me erg handig!
Om nou een server daarvoor neer te zetten... dan maar een coax kabeltjequote:Op vrijdag 28 december 2012 16:17 schreef icloud het volgende:
[..]
klopt
Daar heb ik niet niet veel informatie over, het is een oude server van van der valk, je propt een coax erin en vervolgens streamt hij de kanalen via het internet.
Jij hebt vast geen twintig tv`s hangen, ik heb er 3 in huis, en 17 in de sportschuur, en ik merkte dat als die tegenlijk aanstonden dat ik dan slecht beeld had.quote:Op vrijdag 28 december 2012 16:19 schreef popvette het volgende:
[..]
Om nou een server daarvoor neer te zetten... dan maar een coax kabeltjeZal later nog wel eens zoeken of er iets simpelers te krijgen is...
Holy fuck komt het hele dorp bij jou in de schuur sporten ofzo?quote:Op vrijdag 28 december 2012 16:23 schreef icloud het volgende:
[..]
Jij hebt vast geen twintig tv`s hangen, ik heb er 3 in huis, en 17 in de sportschuur, en ik merkte dat als die tegenlijk aanstonden dat ik dan slecht beeld had.
Ik heb een boerderij gekocht in the bright side of life, vanwege de 4 hectare grond ik dacht daar een geweldige tuin te gaan maken, maar dat is iets anders verlopen.quote:Op vrijdag 28 december 2012 16:41 schreef TR08 het volgende:
[..]
Holy fuck komt het hele dorp bij jou in de schuur sporten ofzo?
kleine 8 poorts switch plaatsen. Heb je aan 1 aansluiting genoegquote:Op vrijdag 28 december 2012 11:12 schreef herrie2000 het volgende:
Mooi topic met heel wat handige tips die ik zelf ook kan gebruiken bij mijn verbouwing. Ik vroeg me af hoe jij het met je netwerkkabels doe bij de tv hoek. Het liefst zou ik alles via ethernetkabels aansluiten, maar als je dan je tv, home cinemaset, xbox en bijvoorbeeld mediabox aan wil sluiten dan zit je snel aan 4 netwerkaansluitingen. Dat lijkt me een beetje veel, terwijl in de toekomst het steeds meer wordt. Ik weet dat het ook draadloos kan, maar bedraad is altijd beter.
Dat is natuurlijk ook een hele goede en gangbare oplossing! Je hebt ongetwijfeld een kantoor ruimte aan huis of iets dergelijks ? Zoveel data aansluitingen heb ik niet in huis gerealiseerd en ik weet bijna wel zeker dat ik daar in de toekomst ook geen behoefte aan zal hebben.quote:Op vrijdag 28 december 2012 13:10 schreef popvette het volgende:
[..]
Ik heb het zo gedaan:
[ afbeelding ]
Twee patchpanels, eentje voor elke verdieping, en daaronder een 24 poorts switch, alles in een 19" patch muurbeugel...
Is wat gangbaarder als die patchkast van AttemaEn goedkoper, maar jij zult dat wel tegen een betere prijs kunnen krijgen...
Je hebt ook kleinere (10") patchpanels en switches, maar die zijn minder gangbaar...
Ik was op zoek naar een mooie oplossing; omdat het geheel bij mij zeg maar in de voorraadkast/kelderkast hangt; een ruimte waar alles behoorlijk in het zicht hangt en waar we straks dagelijks denk ik wel even wat pakken of neerzetten.quote:Op vrijdag 28 december 2012 15:30 schreef TR08 het volgende:
[..]
Niet om het een of ander maar wat is eigenlijk het voordeel van een patchpanel in huis? (Behalve dat het stoer is).
Ik heb er zelf ook aan gedacht maar kwam tot de conclusie dat ik de tros netwerkkabels net zo goed meteen van stekkers kon voorzien en dan in de switch prikken.
Ze lagen hier nog ergens in de schuur; en bij gebrek aan wat andersquote:Op zondag 30 december 2012 19:45 schreef gateway het volgende:
Wat zie ik daar? T- doosjes??? Dat die nog gebruikt worden! ik plaats normaal altijd een zeepbakje (of hoe je hem ook wil noemen) (dat langwerpige doosje rechts ernaast)
Verder een strakke kast zo met die buizen allemaal zo straks naast elkaar (nou heb je wel het geluk dat je de dozen ergens anders kan zetten)
ik had er iets beter over nagedacht denk ik.... altijd een deel van beneden en een deel van boven samen op 1 groep, en zorgen dat de groepen voor de algemene verlichting ook over 2 aardlekschakelaars verdeeld zitten, zodat er bij een sluiting of aardfout altijd nog licht is op je verdiepingquote:Op zondag 30 december 2012 19:51 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ze lagen hier nog ergens in de schuur; en bij gebrek aan wat anders![]()
Het was van te voren al zo uitgedacht dat die dozen daar konden zitten; ik heb mij aan het begin van de verbouwing namelijk nog niet echt bezig gehouden met het maken van een goede verdeling qua electra.
Ik heb toen gewoon de slaapkamers aan de voorkant van het huis samen op één voeding gezet.
En de slaapkamer aan de achterkant samen met de trapopgang, overloop en het zolder op één voeding gezet. En dat samen met alle loze leidingen naar de meterkast gebracht
Ik denk hieromquote:Op zondag 30 december 2012 20:59 schreef maart78 het volgende:
ziet er goed uit, je werkt wel erg netjes. waarom is de fase bedraad i.p.v rails?
en ik had er een groepje meer bijgezet.
erg mooi project verder
Ik (in mijn geval) wat flexibeler zijn in de indeling qua groepen; en dat heeft eigenlijk als enige nadeel dat je in de meterkast ergens een lasdoos kwijt moet kunnen.quote:Op zondag 30 december 2012 19:57 schreef gateway het volgende:
[..]
ik had er iets beter over nagedacht denk ik.... altijd een deel van beneden en een deel van boven samen op 1 groep, en zorgen dat de groepen voor de algemene verlichting ook over 2 aardlekschakelaars verdeeld zitten, zodat er bij een sluiting of aardfout altijd nog licht is op je verdieping![]()
maargoed, komt ook eigenlijk bijna niet voor, maar zo probeer ik het altijd wel uit te vogelen
Bedankt voor het compliment! Ach, je weet wat ze zeggen ieder ze vakquote:Op zondag 30 december 2012 20:59 schreef maart78 het volgende:
ziet er goed uit, je werkt wel erg netjes. waarom is de fase bedraad i.p.v rails?
en ik had er een groepje meer bijgezet.
erg mooi project verder
Van links naar rechts zitten hier de hoofdschakelaar, beltrafo, tijdklok en een schemerschakelaar.quote:Op zondag 30 december 2012 22:43 schreef Wrijfhout het volgende:
[..]
Ik denk hierom
[ afbeelding ]
Als je een rails doorknipt heb je een stuk koper waar vreemd genoeg geen afdekplaatje voor is, of je moet al tape gebruiken.
Wanneer je dit bij een Nul doet kan het nog niet zoveel kwaad, een fase daarentegen raak je liever niet aan als je per ongeluk met je klauwen in die kast zit
Doe zelf ook wel vaker bedraad, als je met rails doet heb je alsnog 1 bedraad nodig daarvan, vaak trekt 1 automaat dan scheef ten opzichte van die andere automaten waar die bij in zit.
Ziet er niet uit
1 Groep kan er zo bij, ook is er nog wel een mogelijkheid (ruimte) voor een extra aardlek met nog eens 4 groepen.
@Vonk, wat is dat onderste? Tijdschakelaar?
Zijn dat nu de hoofdzekeringen? Oh wacht jij bent vast in het bezit van een zegeltangquote:Op zondag 30 december 2012 19:33 schreef Vonkenboer het volgende:
[ afbeelding ]
Allereerst beginnen we natuurlijk met het geheel spanningsloos maken van de oude verdeler door het verwijderen van de zekering. Om vervolgens de oude meterkast en het tableau met wandcontactdozen wat op het kozijn geschroefd zat te verwijderen.
Soms kun je het niet makkelijker en eenvoudiger brengen dan op die manierquote:Op zondag 30 december 2012 23:18 schreef Gieliovd het volgende:
Held met je filmpje
Mooi werk zeg, ik ben ook lekker bezig met elektra en CV, ik kan geen buizen meer zien straks. Je buisjes zitten wel heel strak aan de muur! Ik ga ook maar een houten plaat aan de muur maken denk ik, stuk makkelijker werken.
Ik heb zelf geen zegeltang; maar tegen die tijd dat alles achter de rug is leen ik er even één van het bedrijf.quote:Op zondag 30 december 2012 23:21 schreef Erasmo het volgende:
[..]
Zijn dat nu de hoofdzekeringen? Oh wacht jij bent vast in het bezit van een zegeltang
En jammer dat je er een beltrafo in doet
Ik heb wel het idee dat bijvoorbeeld audio en video apparatuur veel meer sluipverbruik hebben; en dat je daar veel meer mee kunt bereiken dan met dit soort besparingen; ik kan het altijd nog overwegen om het tweede contact wat ook weer apart instelbaar is buiten de schemerschakelaar om om die dan te gebruiken om de beltrafo te schakelenquote:Op zondag 30 december 2012 23:32 schreef Erasmo het volgende:
Het hoeft gelukkig ook niet draadloos, Olino heeft daar een mooi stuk over geschreven met een schakeling die het sluipverbruik van de trafo elimineert:
http://www.olino.org/arti(...)-en-zijn-verspilling
Volgens het bij nieuwbouw zelfs verplicht om de wanden te bekleden met 18 mm plaatmateriaal.quote:Op zondag 30 december 2012 23:25 schreef Vonkenboer het volgende:
In de meterkast is een houten plaat wel de makkelijkste manier van werken.
Wij hebben gewoon een 19mm underlayment plaat gebruikt die we van te voren even geschilderd hebben.
Het leek me in eerste instantie nogal ver gezocht. Maar even doorrekenen met de 3w verlies die genoemd wordt betekent dat we in ons land met zijn allen dik 40 miljoen euro weggooien.quote:Op zondag 30 december 2012 23:32 schreef Erasmo het volgende:
Het hoeft gelukkig ook niet draadloos, Olino heeft daar een mooi stuk over geschreven met een schakeling die het sluipverbruik van de trafo elimineert:
http://www.olino.org/arti(...)-en-zijn-verspilling
Ik miste een ingebouwde beltrafo in de nieuwe groepenkast. Ik heb een extra WCD-aansluiting in de meterkast moeten maken voor de beltrafo. Eerst vond ik dat extra werk, later kwamen ook de alarminstallatie en de oplader van de stofzuiger daarop.quote:Op zondag 30 december 2012 23:25 schreef Vonkenboer het volgende:
Zelf ben ik weer niet zo'n fan van die draadloze setjes; hoogstens het energieverbruik maar ook daar lig ik momenteel niet wakker van. Ik kan hem altijd nog handmatig geheel uitschakelen
Ook dat kun je met een simpele schakelaar elimineren. Wat me echt irriteert is dat Holec ed. nog steeds ouderwetse beltrafo's maken terwijl je met een minieme meerprijs het probleem fabrieksuit op kan lossen.quote:Op zondag 30 december 2012 23:52 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Ik heb wel het idee dat bijvoorbeeld audio en video apparatuur veel meer sluipverbruik hebben; en dat je daar veel meer mee kunt bereiken dan met dit soort besparingen; ik kan het altijd nog overwegen om het tweede contact wat ook weer apart instelbaar is buiten de schemerschakelaar om om die dan te gebruiken om de beltrafo te schakelen
Wie het kleine niet eert... Als Nederland over zou stappen naar zuinige deurbellen zou je bijna een elektriciteitscentrale kunnen afschakelenquote:Op maandag 31 december 2012 00:09 schreef quo_ het volgende:
[..]
Het leek me in eerste instantie nogal ver gezocht. Maar even doorrekenen met de 3w verlies die genoemd wordt betekent dat we in ons land met zijn allen dik 40 miljoen euro weggooien.
Ze komen hier nog steeds ieder jaar langs om de standen op te nemen.quote:Op maandag 31 december 2012 10:20 schreef Gieliovd het volgende:
Dat zegelrecht hè. Wanneer controleren ze dat nou? Ik bedoel, meterstanden gaan online. Dus alleen bij een storing?
In het bouwbesluit en de nennorm 2768 staat idd. omschreven dat een meterkast afgewerkt moet worden met houtachtige platen van een voldoende stevigheid, ook de afmetingen en plaats van de kabelinvoeren staat vast.quote:Op zondag 30 december 2012 23:59 schreef bluemoon23 het volgende:
[..]
Volgens het bij nieuwbouw zelfs verplicht om de wanden te bekleden met 18 mm plaatmateriaal.
Die extra wandcontactdozen heb ik sowieso nodig straks met het internetmodem, router en dergelijke meukquote:Op maandag 31 december 2012 10:33 schreef blomke het volgende:
[..]
Ik miste een ingebouwde beltrafo in de nieuwe groepenkast. Ik heb een extra WCD-aansluiting in de meterkast moeten maken voor de beltrafo. Eerst vond ik dat extra werk, later kwamen ook de alarminstallatie en de oplader van de stofzuiger daarop.
Maar een beltrafo geïntegreerd in de groepenkast, vind ik het mooist.
Als je verbruik heel erg afwijkt dan het gemiddelde dan heb je grote kans dat ze een keer komen controleren en bij de Nuon of Essent komen ze zelfs nog langs de deur om je meterstanden op te nemen, alleen als je herhaaldelijk niet thuis bent dan kan het zijn dat je een kaartje toegestuurd krijgt waarop je zelf je meterstanden moet invullen. Officieel gezien mag je er niet aan komen omdat dat deel van de installatie uiteindelijk nog bij het net hoort ! dan bedoel ik de hoofdzekering en de kilowattuurmeter en de verantwoording is van jou netbeheerder !quote:Op maandag 31 december 2012 10:20 schreef Gieliovd het volgende:
Mijn groepenkast zit in een nis in de muur. Ik heb de nis moeten verhogen omdat de oude kast 220x220 was en nu 330 hoog zonder buis invoer. Dus totaal 390.
De buizen komen dus uit de nis en moeten dan de muur op. Nog een denken hoe dit netjes te kunnen doen. Post wel eens een verhaaltje. Misschien ook maar een project aanmaken op Fok! Gezien er ZAT moet gebeuren.
Ik heb trouwens ook een ABB beltrafo erin gehangen. Nooit bij stilgestaan dat het sluipverbruik heeft. Beetje zonde gezien er hier 2 keer per maand iemand aanbelt omdat de hele familie en vrienden 120 km verderop woontof een sleutel heeft.
Dat zegelrecht hè. Wanneer controleren ze dat nou? Ik bedoel, meterstanden gaan online. Dus alleen bij een storing?
Het is veel simpeler iedere zegel heeft een unieke code waarmee na te gaan is welke installateur op een kast een zegel heeft aangebrachtquote:Op maandag 31 december 2012 14:03 schreef Gieliovd het volgende:
Da moet je ook niet doenMijn hoofdkast is verzegeld met een stukje daklood met een paar streepjes van een nijptang. Dus ja, snap jij wel op ik mijn groepenkast vervangen heb.
Als ze komen controleren zal er wel een hypermoderne 3 componenten zegel op komen met GPS, internet, boeibaken, etc..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |