Ik heb nog geen persoonlijk bericht van hun mogen ontvangen. Hoe kan dat?quote:Op maandag 15 oktober 2012 07:35 schreef Monidique het volgende:
[..]
De wetenschappelijke wereld is het niet eens met je mening. Hoe kan dat?
"Men" weet niet te weinig om te stellen dat de aarde aan het opwarmen is en dat de hogere concentratie van broeikasgassen daarvan zeer waarschijnlijk tot vrij onvermijdelijk de oorzaak van is. Zie de IPCC-samenvattingen, zie de publicaties in vakbladen. Er is vooralsnog geen gat geslagen in de theorie, deze is zelfs steeds meer solide. Er is geen wetenschappelijk alternatief voor de theorie dat menselijk ingrijpen het klimaat verandert, op het moment. Als die serieuze theorieën er zijn, dan heb ik ze nog niet gezien.quote:Op maandag 15 oktober 2012 09:52 schreef DS4 het volgende:
[..]
De wetenschappelijke wereld is helemaal niet zo stellig. Dat kan ook niet, want men weet gewoon te weinig.
Men gaat er niet alvast van uit! Zestig jaar geleden werd het niet of nauwelijks onderzocht, pas na jaren en jaren onderzoek is er steeds meer data gekomen, steeds meer kennis en uiteindelijk is de wetenschap tot conclusie gekomen dat, ja, de mens de planeet opwarmt. Eerst was het onbekend, werd er nauwelijks naar gekeken, wist men er weinig over, láter is men, na onderzoek, wat jij kennelijk prima vindt, tot deze conclusie gekomen. Niet zomaar alvast. Je draait het volledig om.quote:Op maandag 15 oktober 2012 10:40 schreef DS4 het volgende:
[..]
Sorry, maar hier vlieg je de bocht uit. MM is niet een vaststaand gegeven als het over GW gaat. Dat weten we niet. Prima om dat te onderzoeken natuurlijk, maar alvast er vanuit gaan is vrij dommig vind ik.
Het is alsof je handrem nog ingedrukt is, je problemen hebt met rijden, je medepassagiers je erop wijzen dat je handrem niet los is en dan stellen dat we niet weten wat de oorzaak is, dat er te weinig kennis over techniek en auto's is en dat we ons beter kunnen richten op het omgaan met het lastige rijden. Een bizarre redenering, naar mijn mening.quote:Op zondag 14 oktober 2012 23:42 schreef ACT-F het volgende:
Het discussiepunt zou moeten zijn hoe we omgaan met veranderingen, of dit nu een stijgende zeespiegel is of een veranderd weerpatroon.
Zijn de verhoogde temperaturen veroorzaakt door verhoogde concentraties CO2? Of zijn verhoogde concentraties CO2 het gevolg van verhoogde temperaturen?quote:Op maandag 15 oktober 2012 19:32 schreef Monidique het volgende:
"Men" weet niet te weinig om te stellen dat de aarde aan het opwarmen is en dat de hogere concentratie van broeikasgassen daarvan zeer waarschijnlijk tot vrij onvermijdelijk de oorzaak van is.
Jij pretendeert iets te weten en redeneert op basis daarvan verder, daar gaat het al mis. Wetenschap betekent niet dat er altijd antwoord is. Wetenschap betekent ook dat je iets niet kunt weten. Een wijze man zei ooit eens:quote:Op maandag 15 oktober 2012 19:55 schreef Monidique het volgende:
Het is alsof je handrem nog ingedrukt is, je problemen hebt met rijden, je medepassagiers je erop wijzen dat je handrem niet los is en dan stellen dat we niet weten wat de oorzaak is, dat er te weinig kennis over techniek en auto's is en dat we ons beter kunnen richten op het omgaan met het lastige rijden. Een bizarre redenering, naar mijn mening.
ja want de aarde geeft ene flying fuck om wat wij doen, de aarde was veul gelukkiger toen het een brandende bal steen wasquote:Op zondag 14 oktober 2012 14:06 schreef Momo... het volgende:
Ook al warmt de aarde niet op, we zijn de aarde wel aan het verneuken met zn allen.
Eén ding weten we zeker: de mensheid heeft vele miljarden tonnen kooldioxide de atmosfeer in geblazen, of het nou ijskoud of tropisch warm is. Dit is simpelweg een kwestie van data, getallen en kennis. Ja, de verhoogde concentratie is te wijten aan menselijke uitstoot, met name, en niet aan een hogere temperatuur. Dat is basale kennis die zelfs de meeste die-hard klimaatveranderingontkenners accepteren.quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:14 schreef ACT-F het volgende:
Zijn de verhoogde temperaturen veroorzaakt door verhoogde concentraties CO2? Of zijn verhoogde concentraties CO2 het gevolg van verhoogde temperaturen?
Vooral ecosystemen zijn kwetsbaarder dan je denkt.quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:15 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
ja want de aarde geeft ene flying fuck om wat wij doen, de aarde was veul gelukkiger toen het een brandende bal steen was
Ik weet het. Redeneren op basis van wat je weet, zo zet je nooit een man op de maan.quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:14 schreef ACT-F het volgende:
Jij pretendeert iets te weten en redeneert op basis daarvan verder, daar gaat het al mis.
http://www.wired.com/wiredscience/2012/08/ff_apocalypsenotquote:Op maandag 15 oktober 2012 20:24 schreef Momo... het volgende:
[..]
Vooral ecosystemen zijn kwetsbaarder dan je denkt.Het ontbossen en tekort aan fossiele brandstof gaat wel gevolgen hebben voor de mensheid. Die paar graden kunnen ook grote gevolgen hebben.
-edit- maarja de mensen gaan pas veranderen als ze er pas zelf last van hebben.
In het dikgedrukte doe je een aanname wat voor wetenschappers een twistpunt is. Dat punt is alleen te beantwoorden door een nulmeting te doen, en dat gaat niet omdat we de tijd niet terug kunnen draaien om te onderzoeken wat de effecten zouden zijn als we niets zouden uitstoten. Wat we wel kunnen onderzoeken:quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:23 schreef Monidique het volgende:
[..]
Eén ding weten we zeker: de mensheid heeft vele miljarden tonnen kooldioxide de atmosfeer in geblazen, of het nou ijskoud of tropisch warm is. Dit is simpelweg een kwestie van data, getallen en kennis. Ja, de verhoogde concentratie is te wijten aan menselijke uitstoot, met name, en niet aan een hogere temperatuur. Dat is basale kennis die zelfs de meeste die-hard klimaatveranderingontkenners accepteren.
Theorieën moet je bevestigen, heel goed! In geval van de maanlanding is de missie geslaagd. Nu nog over dit onderwerp...quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:25 schreef Monidique het volgende:
[..]
Ik weet het. Redeneren op basis van wat je weet, zo zet je nooit een man op de maan.
ja en de aarde wil graag mensen hebben? godcomplex maybe?quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:24 schreef Momo... het volgende:
[..]
Vooral ecosystemen zijn kwetsbaarder dan je denkt.Het ontbossen en tekort aan fossiele brandstof gaat wel gevolgen hebben voor de mensheid. Die paar graden kunnen ook grote gevolgen hebben.
-edit- maarja de mensen gaan pas veranderen als ze er pas zelf last van hebben.
Ga ergens anders trollen. Misschien wil de aarde wel met jouw een borrel doen en erover pratenquote:Op maandag 15 oktober 2012 20:58 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
ja en de aarde wil graag mensen hebben? godcomplex maybe?
jij bent zelf aan het trollen met je godcomplexquote:Op maandag 15 oktober 2012 21:02 schreef Momo... het volgende:
[..]
Ga ergens anders trollen. Misschien wil de aarde wel met jouw een borrel doen en erover praten
Over 3 biljard jaar is de aarde er niet meer want de zon gaat hem over zon 5 miljard al dan niet opslurpen of volledig wegbranden.quote:Op maandag 15 oktober 2012 21:05 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
jij bent zelf aan het trollen met je godcomplex
de aarde doet het prima, 3 miljard jaar geleden ook en over 3 biljard gaat het gewoon prima met de aarde
Is geen aanname en voor wetenschappers ook geen twistpunt.quote:Op maandag 15 oktober 2012 20:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
In het dikgedrukte doe je een aanname wat voor wetenschappers een twistpunt is.
Laat maar zien. Met behulp van een nulmeting kan het in elk geval niet aangetoond worden.quote:Op maandag 15 oktober 2012 21:42 schreef barthol het volgende:
[..]
Is geen aanname en voor wetenschappers ook geen twistpunt.
Jij weet het beter dan de wetenschappers??? En ook nog niet gehoord over isotopenonderzoek??quote:Op maandag 15 oktober 2012 21:49 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Laat maar zien. Met behulp van een nulmeting kan het in elk geval niet aangetoond worden.
En meer over hoe isotopenonderzoek bij NOAAquote:· How do we know that humans are responsible?
The evidence for a dominating human role in the CO2 increase is extremely strong. The 38% increase (in 2009) in atmospheric CO2 observed since pre-industrial times cannot be explained by natural causes. CO2 levels in the atmosphere have varied naturally throughout Earth's history. However, CO2 levels are now higher than any seen in the past 800,000 years. When we add the observed CO2 increase in the atmosphere to the observed increase in the oceans, the sum is approximately equal to all of the coal, oil, and natural gas burned since the 19th century. Furthermore, the observed progressive depletion in carbon-13 (see the question below about isotopes) shows that the source of the CO2 is either fossil fuels or deforestation because both produce CO2 depleted in carbon-13. The atmospheric CO2 increase cannot have come from the oceans because that would not have caused any depletion of carbon-13. In fact, carbon in the oceans has itself become gradually depleted in carbon-13, with the greatest depletion at the surface. That implies that the signal is imposed from the atmosphere. The next piece of evidence is that we also observe a depletion of radioactive carbon-14 in the atmosphere and oceans, with the strongest signal in the atmosphere suggesting it is the place where the depletion originates. Fossil fuels contain no carbon-14, and their combustion produces CO2 without carbon-14. Deforestation does not cause a change in atmospheric carbon-14. Finally, the annual mean CO2 abundance in the northern hemisphere is higher than in the southern hemisphere, and more so in recent years compared to the early years of atmospheric CO2 measurements. This suggests a growing source of CO2 in the northern hemisphere, which is in fact where most of the fossil fuel burning takes place.
Bron: NOAA Earth System Research Laboratory: Frequently Asked Questions
heeft de aarde je dat verteld?quote:Op maandag 15 oktober 2012 21:07 schreef Momo... het volgende:
[..]
Over 3 biljard jaar is de aarde er niet meer want de zon gaat hem over zon 5 miljard al dan niet opslurpen of volledig wegbranden.
Ja mensen zorgen er niet voor dat de aarde verdwijnt, wel dat de ecosystemen en alles aangetast worden.
Ja man, hij zei die vieze zon word steeds maar groter en groter, over 5 miljard jaar ben ik echt de klos man.quote:
maar hij wou wel graag de mensen redden toch?quote:Op maandag 15 oktober 2012 22:50 schreef Momo... het volgende:
[..]
Ja man, hij zei die vieze zon word steeds maar groter en groter, over 5 miljard jaar ben ik echt de klos man.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |