De vitamines en de smaak van de groenten spoel je weg..quote:Op maandag 8 oktober 2012 20:45 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Want? (ik ben geen vaste kijker van topchef...)
Oh, wacht, denk dat ik 't al door hebt, je bedoelt dat het zout niets toevoegt aan de smaak (wegspoelt met het water)...
Nee, nee, kort blancheren is ook fout hoor. Kort, lang, maakt niet uit. Als je 't in water mikt verliest het smaak. En als je het dan ook nog eens in ongezouten water mikt ben je echt heel fout bezig. Nee, stomen, grillen of aanzetten, dat zijn de manieren om groenten te garen.quote:Op maandag 8 oktober 2012 21:15 schreef SiGNe het volgende:
[..]
De vitamines en de smaak van de groenten spoel je weg..
Maar goed, je hebt ook teveel Topchef gekeken als je groenten kort blancheert. [ afbeelding ]
:p Ik zat meer te denken aan:quote:Op maandag 8 oktober 2012 13:00 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
hehe ik zie het al voor me dat je aan het koken bent en gewoon in de ruimte lult ...
"Ik zet het vuur nu speciaal wat zachter zodat de uitjes niet bruin worden want in dit gerecht willen we geen caramel smaken"
Zo weinig water gebruiken dat je niet hoeft af te gieten.quote:Op maandag 8 oktober 2012 21:44 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Nee, nee, kort blancheren is ook fout hoor. Kort, lang, maakt niet uit. Als je 't in water mikt verliest het smaak. En als je het dan ook nog eens in ongezouten water mikt ben je echt heel fout bezig. Nee, stomen, grillen of aanzetten, dat zijn de manieren om groenten te garen.
En iets met ijswater toch? Voor de bite?quote:Op maandag 8 oktober 2012 21:15 schreef SiGNe het volgende:
[..]
De vitamines en de smaak van de groenten spoel je weg..
Maar goed, je hebt ook teveel Topchef gekeken als je groenten kort blancheert. [ afbeelding ]
Nah, doe dan gewoon meteen stomen. Da's wel zo eerlijk voor alle groentjes, die bovenop en die onderop.quote:Op maandag 8 oktober 2012 21:47 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Zo weinig water gebruiken dat je niet hoeft af te gieten.
Bij kool bijvoorbeeld vind ik dat niets, broccolie is weer alleen kort gestoomd lekker.quote:Op maandag 8 oktober 2012 21:52 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Nah, doe dan gewoon meteen stomen. Da's wel zo eerlijk voor alle groentjes, die bovenop en die onderop.
Dat doe ik regelmatig in dagelijks levenquote:Op dinsdag 9 oktober 2012 20:50 schreef Buitendam het volgende:
Als je altijd ACHTER! roept wanneer je iemand passeert.
Iets wat veel chefs wel eens vergeten. Kinderporties.quote:
Ik heb altijd geleerd dat je netjes je bord leeg moet eten... ik vind dat altijd een vrij rare eigenschap van mensen om dingen te laten liggen. Die dingen zijn toch ook betaaldquote:Op woensdag 10 oktober 2012 11:13 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Iets wat veel chefs wel eens vergeten. Kinderporties.
Als borden leeg gegeten worden was het niet genoeg.
Alle bijgerechten eet ik niet op vaak. Maar groente wel. En dat krijg je vaak te weinig vind ik.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 11:26 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb altijd geleerd dat je netjes je bord leeg moet eten... ik vind dat altijd een vrij rare eigenschap van mensen om dingen te laten liggen. Die dingen zijn toch ook betaald
Ik wel, maar goed, ik ben ook wel een bovengemiddelde eter. Vind ook wel dat een gast gevoed moet worden. Maar ook vanwege het genot van gevoed worden. Proeven is maar een onderdeel van eten en ook maar een onderdeel van het genoegen van eten. Een belangrijk deel, maar niet het enige.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 11:33 schreef Pietverdriet het volgende:
Bij sterrenrestaurants is het nog wat anders, daar ga je ook heen om de hoogstandjes. Maar als ik bij een gewoon restaurant voor diner binnen loop wil ik een goed bord eten, goed klaargemaakt en voldoende.
Ik ben bij een sterrentent trouwens nog nooit hongerig naar buiten gelopen, bij andere restaurants wel degelijk
Ik ben zelfs een grote eter, maar ik neem ook een uitgebreid menu, niet alleen een hoofdgerecht, want dat is daar meestal niet genoeg.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 12:09 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik wel, maar goed, ik ben ook wel een bovengemiddelde eter. Vind ook wel dat een gast gevoed moet worden. Maar ook vanwege het genot van gevoed worden. Proeven is maar een onderdeel van eten en ook maar een onderdeel van het genoegen van eten. Een belangrijk deel, maar niet het enige.
Al die kookprogramma's beinvloeden de eetcultuur volgens mij. De ogen de kost geven, de presentatie, lijkt vaak net zo belangrijk als de smaak en veel belangrijker dan de maag. Het is echt wachten tot er een spuugbak naast wordt gezet om het eten na het proeven weer uit te spugen als bij een wijnproeverij.
Waar was dat?quote:Op woensdag 10 oktober 2012 11:42 schreef Buitendam het volgende:
Ik stoor me aan de nepheid in sterrentents. Dat de ober aan een twaalfjarige vraagt of hij nog een broodje blieft om deze met handschoenen en tang op zijn bord te leggen.
Zo regelmatig ga ik niet naar sterrenrestaurants maar als ik het doe neem ik meestal een menu vanwege het wijnarrangement. Meestal heb ik kort na een gang of 6 nog wel zin in een pizzaatje of iets uit de muur.quote:Op woensdag 10 oktober 2012 12:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik ben zelfs een grote eter, maar ik neem ook een uitgebreid menu, niet alleen een hoofdgerecht, want dat is daar meestal niet genoeg.
Groente krijg je altijd teveel en ongevraagd.... Ik bestel geen groente, ben geen konijnquote:Op woensdag 10 oktober 2012 11:29 schreef egeltje1985 het volgende:
[..]
Alle bijgerechten eet ik niet op vaak. Maar groente wel. En dat krijg je vaak te weinig vind ik.
Maar ook geen carnivoor.. daar heb je al helemaal niet de tandjes en maag voor....quote:Op woensdag 10 oktober 2012 18:26 schreef Burner82 het volgende:
[..]
Groente krijg je altijd teveel en ongevraagd.... Ik bestel geen groente, ben geen konijn
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |