Er is nu gewoon geen shop in Hoorn?quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 23:17 schreef Deeltjesversneller het volgende:
Drugshandel op straat laait op na sluiting coffeeshops Hoorn
huh maar bij sluiting is de vraag toch weg?
Drugstoerisme is fors afgenomen omdat het nu onzichtbaar is geworden, niet omdat het is verdwenenquote:Hij zei goed te willen luisteren naar de bezwaren van gemeenten, maar wees er ook op dat het drugstoerisme fors is afgenomen in het zuiden van het land, waar de wietpas al is ingevoerd.
quote:"The very mention of the word cannabis seems to trigger psychotropic effects among some members of this chamber," retorted Yvonne Gilli of the Green Party.
Zou een gouden handel ruiken als ik daar woonde.quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 23:23 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is nu gewoon geen shop in Hoorn?
quote:Nijmegen verwacht sluiting coffeeshops door wietpas
NIJMEGEN - Nijmegen denkt dat de komst van de wietpas enkele grotere coffeeshops in het centrum van de stad de kop kan kosten. Gevolg: meer straathandel. Nieuw beleid kan het antwoord zijn. Of álle veertien Nijmeegse coffeeshops sneuvelen als de wietpas per 1 janauri een feit is, valt nog te bezien.
Maar feit is dat ook de gemeente er ernstig rekening mee houdt dat met name de grotere zaken in de binnenstad kopje onder gaan. 'Niet alleen omdat het bij de wietpas horende maximum van 2.000 klaten voor sommige shops onvoldoende is om van te bestaan, maar ook omdat ervaringen elders leren dat veel klanten zich niet willen laten registreren, waardoor de klandizie afneemt', schrijft de Nijmeegse burgemeester Bruls in een brief aan de gemeenteraad.
"Als we niks doen, als we ons gemeentelijk coffeeshopbeleid niet aanpassen, gebeurt er door de komst van de wietpas precies dat wat we níet willen", zegt Bruls in een toelichting. "Namelijk dat er shops verdwijnen uit het centrum – dat we hebben aangewezen als concentratiegebied – terwijl de drie shops die in woonwijken liggen gewoon blijven zitten; zij zijn kleiner, hebben aan 2.000 klanten waarschijnlijk voldoende."
Het Nijmeegs college ontwikkelde vijf beleidsscenario's voor de coffeeshops waar de gemeenteraad zich over kan buigen.
quote:
quote:De gemeente Maastricht moet beter uitleggen of het verplaatsen van coffeeshops uit het centrum naar de rand van de stad nog uitvoerbaar is na de invoering van de wietpas. De gemeente heeft niet aangetoond dat de coffeeshops die verplaatsing uit eigen zak kunnen betalen. Dat blijkt uit een tussenuitspraak van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, woensdag, over het verplaatsen van de coffeeshops Mississippi en Smoky en coffeeshop Missouri naar de Köbbesweg.
http://www.nu.nl/binnenla(...)o-sinds-wietpas.htmlquote:VENLO - Het aantal meldingen van drugsoverlast in Venlo is in vergelijking met vorig jaar bijna verdrievoudigd.
Sinds de invoering van de strengere regels voor coffeeshops op 1 mei kwamen er ongeveer 200 meldingen binnen.
In dezelfde periode in 2011 waren dat er 72, maakte de gemeente Venlo donderdag bekend.
Het aantal incidenten van drugsoverlast bedroeg sinds 1 mei 325 tegenover 141 vorig jaar om die tijd. Het aantal aanhoudingen steeg van 101 vorig jaar naar 229 dit jaar in de periode 1 mei tot 1 oktober.
Volgens Opstelten is dat een gunstig teken omdat het volgens hem betekent dat de aangiftebereidheid stijgt.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 14:19 schreef Broodjebitterbal het volgende:
[..]
http://www.nu.nl/binnenla(...)o-sinds-wietpas.html
Het feit dat er überhaupt aangifte gedaan moet worden voor overlast gecreëerd door onze eigen overheid is natuurlijk bizar. Maar daar zijn we het hier op FOK! (en 99,9% van Nederland) volgens mij wel met elkaar eensquote:Op donderdag 11 oktober 2012 14:23 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Volgens Opstelten is dat een gunstig teken omdat het volgens hem betekent dat de aangiftebereidheid stijgt.
Zijn gedachte is echter dat er vroeger minstens zoveel en misschien wel meer overlast was maar dat de mensen voorheen niet klaagden omdat er toch niets aan gedaan werd. Dankzij deze geweldige minister weten de mensen die overlast ervaren dat er nu wel wat met hun klachten gebeurt en worden er nu meer meldingen gedaan.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 14:31 schreef Broodjebitterbal het volgende:
[..]
Het feit dat er überhaupt aangifte gedaan moet worden voor overlast gecreëerd door onze eigen overheid is natuurlijk bizar. Maar daar zijn we het hier op FOK! (en 99,9% van Nederland) volgens mij wel met elkaar eens
Het is een standaard strategie, vooral in de War on Drugs. Je gebruikt problemen veroorzaakt door de War on Drugs als argument voor de War on Drugs.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 14:39 schreef Scrutinizer het volgende:
[..]
Zijn gedachte is echter dat er vroeger minstens zoveel en misschien wel meer overlast was maar dat de mensen voorheen niet klaagden omdat er toch niets aan gedaan werd. Dankzij deze geweldige minister weten de mensen die overlast ervaren dat er nu wel wat met hun klachten gebeurt en worden er nu meer meldingen gedaan.
http://www.powned.tv/nieu(...)_uit_centrum_ut.htmlquote:'COFFEESHOPS WEG UIT CENTRUM UTRECHT'
Als de landelijke aanscherping van het coffeeshopbeleid ongewijzigd doorgaat, verdwijnen alle coffeeshops uit het centrum van Utrecht. B en W van die stad maken zich daar grote zorgen over.
In Utrecht is plaats voor maximaal 17 legale verkooppunten van softdrugs. Er zijn er nu 13, waarvan er zeven moeten sluiten als het nieuwe beleid doorgaat. Het Utrechtse college wil op zeer korte termijn van de minister van Veiligheid horen of lokaal maatwerk toch mogelijk blijft.
"Dat is nu meer aan de orde dan voorbereidingen voor de invoering van de wietpas'', aldus burgemeester Aleid Wolfsen in een brief aan de raad. Utrecht heeft zich al tegen invoering van de wietpas in de stad uitgesproken.
Utrecht zou graag een "drugsclub'' willen beginnen met een legale wietkwekerij. Het plan is om een vereniging op te richten met 100 tot 150 leden, die elk vijf wietplanten bezitten op een gemeentelijke kwekerij. Een coffeeshophouder verkoopt de geoogste 'gemeentewiet' aan de leden. Dat zou de overlast en criminaliteit rond softdrugs enorm verminderen, denkt de gemeente. Er is al een coffeeshop gereserveerd voor de 'social club' zoals de gemeente het noemt.
Ik zou meer verbaasd zijn als het morgen regen, nuff said.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 14:59 schreef Scrutinizer het volgende:
En toch zou ik niet verbaasd zijn als de komende nieuwe regering de plannen voor de wietpas gewoon doorzet.
zo treurigquote:Op donderdag 11 oktober 2012 16:08 schreef Broodjebitterbal het volgende:
[..]
http://www.powned.tv/nieu(...)_uit_centrum_ut.html
al dit soort onzin verzinnen alleen maar om niet toe te hoeven geven dat legalizeren de beste oplossing isquote:Utrecht zou graag een "drugsclub'' willen beginnen met een legale wietkwekerij. Het plan is om een vereniging op te richten met 100 tot 150 leden, die elk vijf wietplanten bezitten op een gemeentelijke kwekerij. Een coffeeshophouder verkoopt de geoogste 'gemeentewiet' aan de leden. Dat zou de overlast en criminaliteit rond softdrugs enorm verminderen, denkt de gemeente. Er is al een coffeeshop gereserveerd voor de 'social club' zoals de gemeente het noemt.
Het is ook een vorm van legaliseren natuurlijk. Daarnaast heb je het probleem dat het marihuanaverbod allerlei tamelijk gewelddadige en gewetenloze types de gelegenheid heeft gegeven met die eigenschappen veel geld te verdienen. Die staan niet te springen om legale concurrentie. Het gewoon wat plantjes kweken als bijverdienste zoals 10 a 20 jaar geleden is voorbij, tegenwoordig is het zaken doen met een pistool op tafel.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 17:31 schreef Schunckelstar het volgende:
al dit soort onzin verzinnen alleen maar om niet toe te hoeven geven dat legalizeren de beste oplossing is
Dit gaat over de afstand tot een school.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 16:08 schreef Broodjebitterbal het volgende:
[..]
http://www.powned.tv/nieu(...)_uit_centrum_ut.html
Positief puntje.quote:De gemeente Utrecht zet de voorbereiding van de invoering van de wietpas op een laag pitje. Burgemeester Wolfsen zegt in een brief aan de gemeenteraad dat lobbyen voor lokaal beleid zinvoller is, nu er een nieuw kabinet op komst is. De pas is omstreden omdat het criminaliteit in de hand zou werken.
De gemeente maakt zich niet alleen zorgen om de wietpas. Ook het plan om alle coffeeshops te sluiten die op minder dan 350 meter van een school af liggen, baart het college zorgen. Als het plan doorgaat, moeten alle coffeeshops in de binnenstad sluiten, zoals RTV Utrecht begin 2011 meldde.
Momenteel telt de stad dertien coffeeshops en is er ruimte voor vier erbij. Eén daarvan is bedoeld voor een experiment met een club waarvan de leden zelf de plantjes kweken.
De gemeente is ook in gesprek met een bewoner van de Breedstraatbuurt en de eigenaar van de coffeeshop 'Koffiedik' voor een coffeeshop in een bedrijventerrein de rand van de stad.
Het Utrechtse college wil op zeer korte termijn van de minister van Veiligheid horen of lokaal maatwerk toch mogelijk blijft. "Dat is nu meer aan de orde dan voorbereidingen voor de invoering van de wietpas", aldus burgemeester Aleid Wolfsen in een brief aan de raad.
http://www.rtvutrecht.nl/(...)p-afschaffen-wietpas
Wat is er mis met geld verdienen?quote:Op donderdag 11 oktober 2012 17:56 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Het is ook een vorm van legaliseren natuurlijk. Daarnaast heb je het probleem dat het marihuanaverbod allerlei tamelijk gewelddadige en gewetenloze types de gelegenheid heeft gegeven met die eigenschappen veel geld te verdienen. Die staan niet te springen om legale concurrentie. Het gewoon wat plantjes kweken als bijverdienste zoals 10 a 20 jaar geleden is voorbij, tegenwoordig is het zaken doen met een pistool op tafel.
De criminalisering die de overheid heeft veroorzaakt is dus wel een factor om rekening mee te houden bij het hoe en wat van de legalisatie. Het lijkt me niet de bedoeling dat hippiechicks met groene vingers worden bedreigd en beroofd.
Als ze dan ook legaal stroom gaan afnemen en niet op vage locaties meer gaan telen zou dat mooi zijn. Maar de huidige methodes leveren voor hun veel meer geld op natuurlijk.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 18:10 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Wat is er mis met geld verdienen?
Nu doen ze dat ook, straks dragen ze belasting af, wat is het probleem?
Maar er zit tenminste geen school in een straal van 350 meter!!1quote:Op donderdag 11 oktober 2012 18:09 schreef Life2.0 het volgende:
Dus we gaan mensen weer naar een afgelegen gebied sturen om hun drugs te halen waar de dealers om de hoek zitten, logisch..
Hoezo alleen kassenteelt? Kassenteelt is het neusje van de zalm, daar moet je naar streven!quote:Op donderdag 11 oktober 2012 18:13 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Als ze dan ook legaal stroom gaan afnemen en niet op vage locaties meer gaan telen zou dat mooi zijn. Maar de huidige methodes leveren voor hun veel meer geld op natuurlijk.
Ik verwacht trouwens dat ze met alleen kassenteelt zonder al te veel kunstlicht ook genoeg winst moeten kunnen maken.
De leveranciers zijn dat niet vanwege hun groene vingers, maar vanwege hun bereidheid gevangenisstraf te riskeren en, in veel gevallen, geweld te gebruiken. Die gaan echt niet opeens uitstekende kwekers worden om een winstmarge van 10% te hebben.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 18:10 schreef Life2.0 het volgende:
[..]
Wat is er mis met geld verdienen?
Nu doen ze dat ook, straks dragen ze belasting af, wat is het probleem?
Mwah dat is erg genuanceerd, je hebt er evenveel "normale" kwekers tussen zitten als rippers, alleen het geweld zit in de laatste groep.quote:Op donderdag 11 oktober 2012 18:28 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De leveranciers zijn dat niet vanwege hun groene vingers, maar vanwege hun bereidheid gevangenisstraf te riskeren en, in veel gevallen, geweld te gebruiken. Die gaan echt niet opeens uitstekende kwekers worden om een winstmarge van 10% te hebben.
Daarom is het nog niet zo'n verkeerd op legalisatie kleinschalig te beginnen, met niet teveel planten bij elkaar, en niet te planten voor een individuele kweker.
quote:
quote:
Het aantal coffeeshops in Nederland is met bijna een kwart afgenomen sinds 1999. Dat blijkt uit onderzoek van onderzoeksinstituut Intraval in opdracht van het aan de overheid gelieerde Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum.
Waren er in 1999 nog 846 coffeeshops in Nederland, in 2011 waren er nog maar 653 over. Dat zijn er 193 minder, oftewel 22,9 procent. De overgebleven coffeeshops staan in 104 gemeenten. Dat betekent dat er liefst 314 gemeenten geen coffeeshop binnen de grenzen hebben.
Dus dat bedoelde Ivo met drugstoerisme.quote:Dat betekent dat er liefst 314 gemeenten geen coffeeshop binnen de grenzen hebben.
quote:
quote:Als het bezit van kleine hoeveelheden gecontroleerde drugs in de toekomst wordt toegestaan, zal dat geen ernstige toename in het drugsgebruik veroorzaken. Dat concluderen Britse deskundigen na zes jaar onderzoek.
Een onderzoeksteam van vooraanstaande Britse wetenschappers, politiemensen, academici en deskundigen heeft zes jaar lang de Britse drugswetten onderzocht. Geconcludeerd werd dat het tijd is om de decriminalisering te introduceren.
quote:Volgens de commissie is de huidige aanpak van de Britse regering te simplistisch. 'Het gebruik van drugs zorgt lang niet altijd voor problemen, maar dat wordt zelden door beleidsmakers erkend. De meeste gebruikers hebben geen last van noemenswaardige problemen. Onder sommige omstandigheden kan drugsgebruik zelfs ook voordelen hebben.'
Zes jaar studie, ik ben benieuwd of de VVD meer dan zes woorden gaat gebruiken om dit onderzoek naar de prullebak te verwijzen.quote:
Ivo: "eeeeuhhhhhhh".quote:Op maandag 15 oktober 2012 15:16 schreef Barbaaf het volgende:
[..]
Zes jaar studie, ik ben benieuwd of de VVD meer dan zes woorden gaat gebruiken om dit onderzoek naar de prullebak te verwijzen.
quote:Ik verklaar iedereen die met het belachelijke idee komt om drugs te legaliseren voor knettergek. Er moet toch gewoon een steekje bij je los zitten als je wilt dat de staat toekijkt hoe een deel van de bevolking zichzelf vergiftigt!
Mensen die drugs produceren, drugs handelen of drugs smokkelen zijn in feite gewoon moordenaars. Ze vergiftigen andere mensen. Ik zal nooit in mijn leven toestemmen met het legaliseren van MOORD!
Sterker nog: ik zou moordenaars juist harder willen aanpakken en harder willen straffen door middel van de doodstraf.
markwiering | 15-10-12 | 23:43 | niet ok!
Maar wel elke avond een fles Heineken op tafelquote:Op maandag 15 oktober 2012 23:47 schreef Brum_brum het volgende:
http://www.powned.tv/nieu(...)iseer_softdrugs.html
[..]![]()
Fixed.quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 08:53 schreef The_Terminator het volgende:
[..]
Maar wel elke avond een fles Heineken harddrugs op tafel
De meeste mensen op pownews zijn niet te vertrouwen, maar je krijgt er zo wel een beetje een idee van hoeveel idioten we uit onze samenleving moeten verwijderen om ons land eens een beetje de goede kant op te krijgen, willen we er nog wat van gaan maken, samen en in de toekomst..quote:Op dinsdag 16 oktober 2012 09:13 schreef Brum_brum het volgende:
[..]
Ik weet niet waarom maar op pownews geloof ik de mensen meestal.
quote:Wie kan aantonen dat hij in Nederland woont, bijvoorbeeld met een paspoort, moet wiet in een coffeeshop kunnen halen. Dat heeft de Tilburgse burgemeester Peter Noordanus, net als collega-burgemeesters, aan de onderhandelaars in Den Haag laten weten.
Noordanus vindt dat coffeeshops niet langer als besloten clubs moeten worden beschouwd, schrijft het Brabants Dagblad vandaag.
"Het aantal inschrijvingen in coffeeshops ligt rond de veertig procent. Het drugstoerisme zorgde voor zo’n twintig procent van de klanten, dat is nu weg. Zo’n veertig procent is dus huiverig zich te registeren. Dat percentage ligt hoger dan ik vooraf had ingeschat. Het valt niet te ontkennen dat er een alternatief circuit is ontstaan. We moeten voorkomen dat jongerengroepen zich gaan inlaten met de handel, dat risico is er.”
De Tilburgse burgemeester was tot kort geleden juist een groot voorstander van de wietpas.
bron
Ja leuk bericht van noordanus, maar het ingezeten criterium had men toch juist zo complex bedacht om het niet op discriminatie van buitenlanders te kunnen gooien, en op deze manier gaat noordanus daar totaal aan voorbij.quote:
Blijkbaar hoefde je bij de meeste shops in ieder geval niet meer met een gba te komen en was een paspoort of rijbewijs voldoende, alleen bij de toermalijn wou men toch niet iets hebben waarop je woonplaats te zien was, dat omdat hij in het begin 2* een controle had gehad en anders te grote kans op sluiting had.quote:Op woensdag 24 oktober 2012 13:19 schreef arucard het volgende:
[..]
Hij vindt dat, betekend dat dat ook echt kan nu in Tilburg?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |