Je discussiegedrag blijft anders ongewijzigd. Je blijft mp3-downloaders verketteren als het laagste van het laagste. En je ontkent bovendien glashard dat mensen die mp3's downloaden daardoor kennis maken met veel nieuwe muziek en dat ze dus vaker die muziek gaan kopen. Ook dat effect wil je wegredeneren, want ja... er is een onrechtmatigheid in het spel... en het wetboek schreeuwt weer om aandacht.quote:Op maandag 17 september 2012 01:34 schreef DS4 het volgende:
[..]
Nou weet ik bijna zeker dat ik al aanhaalde dat het die functie heeft, dus je bent duidelijk de weg WEL kwijt.
Je deed inderdaad alsof geld uitgeven belangrijk is ofzo. Nou, als dat belangrijk is, dan ben ik heel belangrijk, maar feitelijk is het helemaal niet belangrijk. Leuk voor de ondernemers waar ik mijn geld besteed, maar dan houdt het echt wel weer op hoor.quote:Op maandag 17 september 2012 01:59 schreef Elfletterig het volgende:
In een stukje discussie dat specifiek ging om het uitgeven van geld, kom jij nu ineens weer met deze opmerking... Ik weet niet wat ik hier nog mee aan moet.
Ik ken de realiteit prima. Jij doet alleen steeds alsof je iets heel bijzonders weet, terwijl ik prima op de hoogte ben, wat niet zo gek is, want je komt met bijzondere insidersinfo als "de lucht is blauw".quote:Het leek én lijkt me hard nodig, want je geeft er verdomde weinig blijk van dat je snapt hoe de realiteit anno nu is.
*zucht* Spotify betaalt voor het gebruik van de rechten en heeft voor de gratis versie ook een verdienmodel (dat is maar goed ook, want anders is het een dure hobby).quote:Spotify is ook gewoon als gratis versie beschikbaar.
Ach, als mijn buurjongentje vraagt of ik onder de indruk ben van zijn voetbalkwaliteiten zeg ik ook iets liefs hoor...quote:Het oordeel over mijn muzikale vaardigheden laat ik liever over aan mensen die mij persoonlijk kennen, niet aan wildvreemde Fok! users die zo nu en dan eens opkijken uit het wetboek waaraan ze verslaafd zijn.
De inkomsten van de muziekindustrie kelderen. Dat is niet te ontkennen. Dus blijkbaar is het effect wat je noemt, verkenning van nieuwe muziek, aanzienlijk lager dan het effect van alle mensen die ineens niet meer hoeven te betalen voor hun muziek. Want face it: mensen die veel met muziek bezig zijn zoals jij en ik ontdekken wel nieuwe muziek, maar het overgrote deel van de mensen luistert top veertig en downloadt alles. En die grote groep kocht een aantal jaren geleden wel LP's en singles.quote:Op maandag 17 september 2012 02:01 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je discussiegedrag blijft anders ongewijzigd. Je blijft mp3-downloaders verketteren als het laagste van het laagste. En je ontkent bovendien glashard dat mensen die mp3's downloaden daardoor kennis maken met veel nieuwe muziek en dat ze dus vaker die muziek gaan kopen. Ook dat effect wil je wegredeneren, want ja... er is een onrechtmatigheid in het spel... en het wetboek schreeuwt weer om aandacht.
En toch lukt het bedrijven om met marketing mensen aan te zetten hun waardeloze troep te laten kopen voor een veelvoud van wat het daadwerkelijk waard is. Het werkt dus wel, zeker nu het vanuit persoonlijk gebruiksgemak in commercials steeds vaker naar 'status' en 'sex' wordt getrokken.quote:Op maandag 17 september 2012 01:59 schreef DS4 het volgende:
Er is een wezenlijk verschil tussen iemand een begeerte geven en iemand "dwingen" om iets te kopen waar hij het geld niet voor heeft.
Je vergeet alleen dat we in een samenleving leven waarin een groot deel van de bevolking niet genoeg geld heeft om aan het ideaalbeeld in commercials te voldoen. Misschien dat jij op school geen enkel probleem had met afwijkend zijn, of misschien kreeg jij wel merkkleding van je ouders maar je wilt niet weten hoe gemeen kinderen en met name pubers zijn in die tijd.quote:Wat de meerwaarde is van nep ontgaat mij ten ene male. Je komt er mee over als iemand die te pauper is om het te kopen, maar het kennelijk wel wil hebben. Met goedkope alternatieven kun je ook gewoon prijsbewust zijn, of er geen donder om geven.
Wel als jij glashard feitelijke omstandigheden gaat ontkennen. Dan kan ik net zo goed een download aanslingeren en iets anders gaan doen dan Fok!ken.quote:Is dat laatste relevant dan?
Alleen hebben de meeste burgers (of bedoel je paupers?) niet de mogelijkheid om hele volksstammen in Bangladesh/India/China voor een naaimachine te zetten.quote:En de consument (beter: de burger) moet gewoon niet zo'n slachtofferrol aannemen, maar gewoon wat maken van het leven en er uithalen wat er in zit. Het is zo weer voorbij en je krijgt maar 1 kans.
Waar?quote:Op maandag 17 september 2012 02:01 schreef Elfletterig het volgende:
Je discussiegedrag blijft anders ongewijzigd. Je blijft mp3-downloaders verketteren als het laagste van het laagste.
Ook dit is een leugen, ik heb dat bevestigd. Dat jij vervolgens dat een aanleiding vond om mij te vertellen dat tegenwoordig een CD theek overbodig is, tsja...quote:En je ontkent bovendien glashard dat mensen die mp3's downloaden daardoor kennis maken met veel nieuwe muziek en dat ze dus vaker die muziek gaan kopen.
Je hangt van leugens aan elkaar. Maar hé, als ik op een teentje trap ga je snel janken bij de mods.quote:Ook dat effect wil je wegredeneren, want ja... er is een onrechtmatigheid in het spel... en het wetboek schreeuwt weer om aandacht.
[ afbeelding ]
Het is een substantieel bedrag. Ik ben allesbehalve een freeloader. En verder doe je allerlei vuile aannames over de hoeveelheid muziek die ik download. Beweringen die je op geen enkele manier hard kunt maken. En die trouwens ook ver van de waarheid zijn verwijderd. Ik download inderdaad wel eens het één en ander wat ik niet koop. Soms omdat ik het gewoon te slecht vind, soms omdat er moeilijk aan te komen valt, soms omdat ik gewoon een speciale editie van het album afwacht. Daar hebben bepaalde bands namelijk een handje van.quote:Op maandag 17 september 2012 01:43 schreef DS4 het volgende:
Ik had toch echt aangegeven dat die norm niet helemaal klopt, maar wel een veel betere is. En dat jij het dubbele uitgeeft is weinig gelet op jouw liefhebberij.
Ik luister zo nu en dan nieuwe muziek. Soms download ik eens wat, maar dat zijn echt geen tientallen albums. Ik koop het nodige.quote:Op maandag 17 september 2012 01:43 schreef DS4 het volgende:
Dit is geen rechtzaal!![]()
Ik heb aangegeven waarom ik denk dat jij meer dan 10 albums per jaar aan jouw collectie toevoegt. Een ontkenning volgt niet, je roept alleen dat ik het niet kan bewijzen. Nee, kunst... Ik heb geen idee wie je bent, dus hoe zou ik dat ooit kunnen bewijzen? Maar waarom vertel je niet hoe het zit als ik het zo enorm verkeerd zie...
In Nederland (nog wel) ja, maar in andere landen wordt die heksenjacht al volop gevoerd. Het is wachten op het moment dat de DS4-achtigen van deze wereld ook in Nederland opstaan en de heksenjacht gaan ontketenen.quote:Op maandag 17 september 2012 01:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Welke heksenjacht? Het is pottedimme legaal in NL!
Ik kan het niet helpen dat de meeste mensen slapjanussen zijn.quote:Op maandag 17 september 2012 02:06 schreef SuperHarregarre het volgende:
En toch lukt het bedrijven om met marketing mensen aan te zetten hun waardeloze troep te laten kopen voor een veelvoud van wat het daadwerkelijk waard is. Het werkt dus wel, zeker nu het vanuit persoonlijk gebruiksgemak in commercials steeds vaker naar 'status' en 'sex' wordt getrokken.
Nou, 99 vd 100 mensen (meer nog) is niet in staat om zich vol te hangen met designerspulletjes, dus de afwijking lijkt mij de persoon die dat wel doet.quote:Je vergeet alleen dat we in een samenleving leven waarin een groot deel van de bevolking niet genoeg geld heeft om aan het ideaalbeeld in commercials te voldoen. Misschien dat jij op school geen enkel probleem had met afwijkend zijn, of misschien kreeg jij wel merkkleding van je ouders maar je wilt niet weten hoe gemeen kinderen en met name pubers zijn in die tijd.
Dus als ik een communist uit Groningen ben mag ik wel feitelijke omstandigheden glashard ontkennen. Wat vreemd!quote:Wel als jij glashard feitelijke omstandigheden gaat ontkennen. Dan kan ik net zo goed een download aanslingeren en iets anders gaan doen dan Fok!ken.
Het maximale uit het leven halen draait niet om bezit ofzo. Dat is ook leuk, maar de essentie zit toch wel ergens anders.quote:Alleen hebben de meeste burgers (of bedoel je paupers?) niet de mogelijkheid om hele volksstammen in Bangladesh/India/China voor een naaimachine te zetten.
quote:Op maandag 17 september 2012 02:14 schreef DS4 het volgende:
Het maximale uit het leven halen draait niet om bezit ofzo. Dat is ook leuk, maar de essentie zit toch wel ergens anders.
Ik heb jou geen freeloader genoemd, ik heb aangegeven dat jij meent dat jij gratis moet kunnen downloaden en dat jij daarom je zo verzet. Bij deze heb je het weer toegegeven, zometeen mag je weer klagen dat ik het zeg.quote:Op maandag 17 september 2012 02:10 schreef Elfletterig het volgende:
Het is een substantieel bedrag. Ik ben allesbehalve een freeloader. En verder doe je allerlei vuile aannames over de hoeveelheid muziek die ik download. Beweringen die je op geen enkele manier hard kunt maken. En die trouwens ook ver van de waarheid zijn verwijderd. Ik download inderdaad wel eens het één en ander wat ik niet koop. Soms omdat ik het gewoon te slecht vind, soms omdat er moeilijk aan te komen valt, soms omdat ik gewoon een speciale editie van het album afwacht. Daar hebben bepaalde bands namelijk een handje van.
Had je dat gevraagd dan? Ik denk dat ik jouw jaarbedrag wel per maand haal.quote:Ik luister zo nu en dan nieuwe muziek. Soms download ik eens wat, maar dat zijn echt geen tientallen albums. Ik koop het nodige.
En ik heb nog steeds geen antwoord gehad op de vraag hoe veel geld jij uitgeeft aan muziek.
Welke landen allemaal. Noem er eens 10 die echt een heksenjacht hebben en de VS mag je niet noemen (niet omdat ik vind dat daar een heksenjacht is, maar ik ben eens benieuwd naar een origineel antwoord).quote:Op maandag 17 september 2012 02:11 schreef Elfletterig het volgende:
In Nederland (nog wel) ja, maar in andere landen wordt die heksenjacht al volop gevoerd. Het is wachten op het moment dat de DS4-achtigen van deze wereld ook in Nederland opstaan en de heksenjacht gaan ontketenen.
Het wordt verdomme steeds gekker. Ik kom met een bron waaruit blijkt hoe veel geld Nederlanders in 2011 aan muziek uitgaven. Vervolgens suggereer jij dat dat bedrag (gemiddeld 45 euro) vééél hoger zou zijn als mensen niet zouden downloaden. Dus dan ben jij aan zet om die beweringen hard te maken.quote:Op maandag 17 september 2012 01:52 schreef DS4 het volgende:
Jij stelt iets en ik moet het tegendeel bewijzen, anders heb jij gelijk? Zo werkt dat niet. Kom jij maar eens met de cijfers, zo niet: losse flodder.
Ik ook, maar dat laat onverlet dat je prima via YouTube playlists kunt maken en elk denkbaar nummer kunt opzoeken.quote:Op maandag 17 september 2012 01:52 schreef DS4 het volgende:
Ik zeg niet dat jij claimt dat ze er niet toe gerechtigd zijn, ik geef aan dat ze het gewoon zelf moeten weten. En youtube gebruik ik persoonlijk op een andere manier dan een CD. Echt.
In dit geval hoeft de wet in Nederland dan niet veranderd te worden: het downloaden van mp3's is immers legaal. In andere landen geldt dat moet worden aangevochten dat de muziekindustrie een eigendomsclaim op de mp3 heeft gelegd.quote:Op maandag 17 september 2012 01:52 schreef DS4 het volgende:
Zoals ik al aangaf (lezen doe je kennelijk niet): wetten kun je best veranderen, maar dan moet je wel met een goede reden komen en/of een goed alternatief.
Elfletterig wil ook gratis mp3-tjes hebben naast zijn CD's is geen goede reden.
Waarom zou ik? Ik heb niet het idee dat mijn mening daar heel belangrijk wordt gevonden.quote:Op maandag 17 september 2012 02:17 schreef SuperHarregarre het volgende:
Vertel dat dan tegen de platenmaatschappijen.
Simpel: ik constateer dat heel veel mensen alleen maar downloaden en die mensen willen echt ook hun ipod gebruiken als ze geen gratis muziek kunnen krijgen, dus moeten ze dan meer uitgeven dan nu.quote:Op maandag 17 september 2012 02:19 schreef Elfletterig het volgende:
Het wordt verdomme steeds gekker. Ik kom met een bron waaruit blijkt hoe veel geld Nederlanders in 2011 aan muziek uitgaven. Vervolgens suggereer jij dat dat bedrag (gemiddeld 45 euro) vééél hoger zou zijn als mensen niet zouden downloaden. Dus dan ben jij aan zet om die beweringen hard te maken.
Nee, jij gaf aan dat het vroeger lager was. Bewijs dat nou eens.quote:Ik heb slechts een vergelijking getrokken tussen de 45 euro gemiddeld en de 200 euro die ik per jaar uitgeef: 4x hoger dan het gemiddelde. Vervolgens trek jij dat weer in twijfel. Als het bedrag nu zo laag is door toedoen van downloaden, moet het dus veel hoger zijn geweest toen mensen nog niet konden downloaden. Maar ook op dat punt lever je geen cijfers of bronnen.
Ja. Lucht is ook blauw. Niet dat het relevant is, maar het is wel waar!quote:Ik ook, maar dat laat onverlet dat je prima via YouTube playlists kunt maken en elk denkbaar nummer kunt opzoeken.
In ieder geval was daar één iemand die onderbouwde waarom. Ik ben er ook in meegegaan (uitgaande van dat zijn stelling correct was).quote:In dit geval hoeft de wet in Nederland dan niet veranderd te worden: het downloaden van mp3's is immers legaal. In andere landen geldt dat moet worden aangevochten dat de muziekindustrie een eigendomsclaim op de mp3 heeft gelegd.
Laatst hadden we dit topic: Megaboete voor downloaden MP3's
En man downloadde 31 liedjes en kreeg een claim van 675.000 dollar aan z'n broek. En dan zijn er rechters die daar doodleuk in meegaan. Zolang dat nog het geval is, is aanpassing van wet- en regelgeving heel hard nodig.
Geld, of beter gezegd: niet-besteed geld, is precies waar dit soort rechtszaken om draaien. Omdat iemand iets downloadt, wordt het niet gekocht. Dat is de kort-door-de-bocht-redenering van de muziekindustrie, waar rechters steeds intrappen. Verder is geld uitgeven uitermate belangrijk, maar daar gaat dit topic verder niet over. Dat gaat specifiek over geld uitgeven aan muziek.quote:Op maandag 17 september 2012 02:05 schreef DS4 het volgende:
Je deed inderdaad alsof geld uitgeven belangrijk is ofzo. Nou, als dat belangrijk is, dan ben ik heel belangrijk, maar feitelijk is het helemaal niet belangrijk. Leuk voor de ondernemers waar ik mijn geld besteed, maar dan houdt het echt wel weer op hoor.
Je argumentatie is anders voortdurend van het niveau "Het zal best dat de lucht blauw is, maar volgens mijn wetboek zou de lucht nu grijs moeten zijn."quote:Op maandag 17 september 2012 02:05 schreef DS4 het volgende:
Ik ken de realiteit prima. Jij doet alleen steeds alsof je iets heel bijzonders weet, terwijl ik prima op de hoogte ben, wat niet zo gek is, want je komt met bijzondere insidersinfo als "de lucht is blauw".
De artiest verdient 0,00001 cent (of zoiets) aan een afgespeeld nummer. Overigens download ik zelden tot nooit albums meer die ik niet eerst op Spotify al heb voorbeluisterd. En die download ik dan uiteraard alleen als ik ze goed vind. En als ik dat na 2-3 luisterbeurten nog steeds vind, dan koop ik dat album (mits het daadwerkelijk ergens verkrijgbaar is).quote:Op maandag 17 september 2012 02:05 schreef DS4 het volgende:
*zucht* Spotify betaalt voor het gebruik van de rechten en heeft voor de gratis versie ook een verdienmodel (dat is maar goed ook, want anders is het een dure hobby).
Je shopt nogal selectief in de wereld van intellectueel eigendom en artistieke, creatieve processen. Het barst van de (uitstekende) bands zonder platencontract. Ik zou nu kunnen uitwijden over de noodzaak van een minder strikte regelgeving op het gebied van auteursrechten en de macht van grote platenlabels en het belang dat juist kleinere bands daar bij hebben, maar het is verloren tijd, omdat je nog erg in bepaalde denkpatronen vastzit.quote:Op maandag 17 september 2012 02:05 schreef DS4 het volgende:
Ach, als mijn buurjongentje vraagt of ik onder de indruk ben van zijn voetbalkwaliteiten zeg ik ook iets liefs hoor...
Het gaat om schending van intellectueel eigendom en dat je dat uiteindelijke vertaalt in een bedrag is vers twee.quote:Op maandag 17 september 2012 02:27 schreef Elfletterig het volgende:
Geld, of beter gezegd: niet-besteed geld, is precies waar dit soort rechtszaken om draaien. Omdat iemand iets downloadt, wordt het niet gekocht. Dat is de kort-door-de-bocht-redenering van de muziekindustrie, waar rechters steeds intrappen. Verder is geld uitgeven uitermate belangrijk, maar daar gaat dit topic verder niet over. Dat gaat specifiek over geld uitgeven aan muziek.
Nee.quote:Je argumentatie is anders voortdurend van het niveau "Het zal best dat de lucht blauw is, maar volgens mijn wetboek zou de lucht nu grijs moeten zijn."
Dat is niet relevant. Hij neemt er genoegen mee. Prima. Van mij mag een artiest zelfs betalen als mensen bereid zijn om naar zijn nummers te luisteren.quote:De artiest verdient 0,00001 cent (of zoiets) aan een afgespeeld nummer.
Wat is dan nog de meerwaarde van downloaden van illegaal aangeboden content vraag ik mij af.quote:Overigens download ik zelden tot nooit albums meer die ik niet eerst op Spotify al heb voorbeluisterd. En die download ik dan uiteraard alleen als ik ze goed vind. En als ik dat na 2-3 luisterbeurten nog steeds vind, dan koop ik dat album (mits het daadwerkelijk ergens verkrijgbaar is).
Intellectueel eigendom staat los van het hebben van een platencontract.quote:Je shopt nogal selectief in de wereld van intellectueel eigendom en artistieke, creatieve processen. Het barst van de (uitstekende) bands zonder platencontract. Ik zou nu kunnen uitwijden over de noodzaak van een minder strikte regelgeving op het gebied van auteursrechten en de macht van grote platenlabels en het belang dat juist kleinere bands daar bij hebben, maar het is verloren tijd, omdat je nog erg in bepaalde denkpatronen vastzit.
De daling in fysieke muziekverkoop stagneert, terwijl de mogelijkheden om te downloaden via snel internet groter dan ooit zijn. Ik ontken niet zozeer het negatieve effect, trouwens. Ik bestrijd alleen de extreem naïeve gedachte dat het aanpakken van downloaders het probleem oplost. Internet, verspreiding van muziek en mensen die mp3's downloaden zijn realiteit. Voor elke Pirate Bay die je sluit, duiken tien nieuwe op.quote:Op maandag 17 september 2012 02:05 schreef Tchock het volgende:
De inkomsten van de muziekindustrie kelderen. Dat is niet te ontkennen. Dus blijkbaar is het effect wat je noemt, verkenning van nieuwe muziek, aanzienlijk lager dan het effect van alle mensen die ineens niet meer hoeven te betalen voor hun muziek. Want face it: mensen die veel met muziek bezig zijn zoals jij en ik ontdekken wel nieuwe muziek, maar het overgrote deel van de mensen luistert top veertig en downloadt alles. En die grote groep kocht een aantal jaren geleden wel LP's en singles.
Nee, je noemde me een pauper. En daarbij wekte je duidelijk de suggestie dat ik een profiteur die onbeperkt gratis wil downloaden en die niet of nauwelijks geld uitgeeft aan muziek.quote:Op maandag 17 september 2012 02:17 schreef DS4 het volgende:
Ik heb jou geen freeloader genoemd, ik heb aangegeven dat jij meent dat jij gratis moet kunnen downloaden en dat jij daarom je zo verzet. Bij deze heb je het weer toegegeven, zometeen mag je weer klagen dat ik het zeg.
Zo zo... 200 euro per maand? Dat is praktisch om de dag een nieuw album. Aangezien je duidelijk ouder bent dan ik, zul je al wel een jaartje of 30 op die voet bezig zijn. Circa 170 albums per jaar, keer 30 jaar... - poeh... 5.100 albums. Ik heb al moeite om mijn 1.000 cd's kwijt te kunnen, maar poeh... wat zul jij veel ruimte kwijt zijn....quote:Op maandag 17 september 2012 02:17 schreef DS4 het volgende:
Had je dat gevraagd dan? Ik denk dat ik jouw jaarbedrag wel per maand haal.
Wat doet dat ertoe? Elk land is er één te veel. Ik hoef geen originaliteitsprijs.quote:Op maandag 17 september 2012 02:18 schreef DS4 het volgende:
[..]
Welke landen allemaal. Noem er eens 10 die echt een heksenjacht hebben en de VS mag je niet noemen (niet omdat ik vind dat daar een heksenjacht is, maar ik ben eens benieuwd naar een origineel antwoord).
Kijk, daar is de dubbele moraal weer. Als het gaat om een drankrijder die een voetganger doodrijdt, is het niet genoeg om te stellen dat het "aannemelijk" is, maar moet er keihard bewijs zijn. Maar als het om jouw verzinsels in een discussie gaat, is "aannemelijk" ineens wél toereikend...quote:Op maandag 17 september 2012 02:24 schreef DS4 het volgende:
Simpel: ik constateer dat heel veel mensen alleen maar downloaden en die mensen willen echt ook hun ipod gebruiken als ze geen gratis muziek kunnen krijgen, dus moeten ze dan meer uitgeven dan nu. Zo, aannemelijk gemaakt, jij bent aan zet.
Weer draai je de zaak om. Jij bent degene die suggereert dat die 45 euro veel hoger zou zijn als mensen niet gratis konden downloaden. Ik trek daaruit slechts de logische conclusie dat de bestedingen dan hoger geweest moeten zijn in de tijd dat er nog geen internet was. Dus als jouw verhaal klopt, moeten er cijfers zijn uit pakweg de periode 1980-1995 waaruit blijkt dat de consument toen beduidend meer geld uitgaf aan muziek dan nu. Het is aan jou om dergelijke cijfers te overleggen, dan wel ander overtuigend bewijs van je aanname.quote:Op maandag 17 september 2012 02:24 schreef DS4 het volgende:
Nee, jij gaf aan dat het vroeger lager was. Bewijs dat nou eens.
Doorgaans pakken mensen zoiets op zoals het werkelijk is.quote:Op maandag 17 september 2012 02:40 schreef Elfletterig het volgende:
Nee, je noemde me een pauper. En daarbij wekte je duidelijk de suggestie dat ik een profiteur die onbeperkt gratis wil downloaden en die niet of nauwelijks geld uitgeeft aan muziek.
Ik koop niet alleen op cd (ik zie een mp3-achtige wel als een product), koop geregeld bijzondere zaken (hetgeen soms per euro nog veel meer ruimte in beslag neemt, maar soms ook helemaal niet), ik reken ook zeker live optredens op blu ray's mee.quote:Zo zo... 200 euro per maand? Dat is praktisch om de dag een nieuw album. Aangezien je duidelijk ouder bent dan ik, zul je al wel een jaartje of 30 op die voet bezig zijn. Circa 170 albums per jaar, keer 30 jaar... - poeh... 5.100 albums. Ik heb al moeite om mijn 1.000 cd's kwijt te kunnen, maar poeh... wat zul jij veel ruimte kwijt zijn....
Dat is jouw beleving ja. Maar goed, ik heb al gemerkt dat het zinloos is om tijd te besteden aan het veranderen van jouw perspectief.quote:Op maandag 17 september 2012 02:33 schreef DS4 het volgende:
Het gaat om schending van intellectueel eigendom en dat je dat uiteindelijke vertaalt in een bedrag is vers twee.
Afspeelgemak, geen reclames tussendoor, de mogelijkheid om het alvast op een mp3-cd te branden en in de auto te kunnen afspelen, terwijl de cd inmiddels in bestelling is.quote:Op maandag 17 september 2012 02:33 schreef DS4 het volgende:
Wat is dan nog de meerwaarde van downloaden van illegaal aangeboden content vraag ik mij af.
Je deed anders nogal denigrerend over niet-beroepsmatige muzikanten. Het probleem is dat je heel veel van wetmatigheden en regeltjes weet. Zo veel, dat je kennelijk niet meer in staat bent om over iets te discussiëren zonder daar steeds op terug te vallen.quote:Op maandag 17 september 2012 02:33 schreef DS4 het volgende:
Intellectueel eigendom staat los van het hebben van een platencontract.
En hou eens op met het "ik weet het beter, dus ben jij stom"-argument, het kent nl. zo'n enorme backfire...
Aha, het is dus maar 1 land!quote:Op maandag 17 september 2012 02:42 schreef Elfletterig het volgende:
Wat doet dat ertoe? Elk land is er één te veel. Ik hoef geen originaliteitsprijs.
Jij begrijpt niet dat er een verschil is tussen een strafzaak en een discussie op internet? Rly?quote:Op maandag 17 september 2012 02:47 schreef Elfletterig het volgende:
Kijk, daar is de dubbele moraal weer. Als het gaat om een drankrijder die een voetganger doodrijdt, is het niet genoeg om te stellen dat het "aannemelijk" is, maar moet er keihard bewijs zijn. Maar als het om jouw verzinsels in een discussie gaat, is "aannemelijk" ineens wél toereikend...
Kom jij eerst maar eens met iets, in plaats van op hoge poten alleen maar te eisen.quote:Ik wil duidelijke cijfers of bronnen, niet een paar kreten die je uit je duim zuigt.
Dat is geen logische conclusie.quote:Weer draai je de zaak om. Jij bent degene die suggereert dat die 45 euro veel hoger zou zijn als mensen niet gratis konden downloaden. Ik trek daaruit slechts de logische conclusie dat de bestedingen dan hoger geweest moeten zijn in de tijd dat er nog geen internet was.
Nee, want jij komt primair met de stelling dat downloaden niet ten koste gaat van de inkomsten van de platenmaatschappij en daar is wat mensen vroeger uitgaven niet zo relevant voor, althans, er zijn nog veel meer variabelen.quote:Dus als jouw verhaal klopt, moeten er cijfers zijn uit pakweg de periode 1980-1995 waaruit blijkt dat de consument toen beduidend meer geld uitgaf aan muziek dan nu. Het is aan jou om dergelijke cijfers te overleggen, dan wel ander overtuigend bewijs van je aanname.
Ik ben 36. Ik hoop muziek sinds ongeveer 1988, maar cd's koop ik sinds 1990, dus dat is 22 jaar.quote:Op maandag 17 september 2012 02:52 schreef DS4 het volgende:
Ik koop niet alleen op cd (ik zie een mp3-achtige wel als een product), koop geregeld bijzondere zaken (hetgeen soms per euro nog veel meer ruimte in beslag neemt, maar soms ook helemaal niet), ik reken ook zeker live optredens op blu ray's mee.
Ik ben daarnaast kennelijk jonger dan jij en ik heb natuurlijk niet altijd zo makkelijk geld uit kunnen geven.
En jouw jaarbedrag had ik zonder meer op 150 gezet hoor... Als iemand 150-200 euro roept om aan te geven dat hij echt wel veel uitgeeft, is het op zijn hoogst 150 euro, zo leert de ervaring.
Zoals uit die andere discussie die je zelf aanhaalde bleek is het prima haalbaal als je met een zinnig argument komt. Dat jou dat nog nooit is gelukt is een ander verhaal en overigens ben jij een van de meest eigenwijze users hier, dus die eerste steen mag je ook snel terugleggen.quote:Op maandag 17 september 2012 02:53 schreef Elfletterig het volgende:
Dat is jouw beleving ja. Maar goed, ik heb al gemerkt dat het zinloos is om tijd te besteden aan het veranderen van jouw perspectief.
Kijk eens aan: onze pauper heeft de gratis versie van Spotify!quote:Afspeelgemak, geen reclames tussendoor, de mogelijkheid om het alvast op een mp3-cd te branden en in de auto te kunnen afspelen, terwijl de cd inmiddels in bestelling is.
Voor de zoveelste keer: ik verdedig de regel omdat ik deze logisch en werkbaar vind en het tegendeel is nog nooit aangetoond en al helemaal niet met jouw gezwets.quote:Je deed anders nogal denigrerend over niet-beroepsmatige muzikanten. Het probleem is dat je heel veel van wetmatigheden en regeltjes weet. Zo veel, dat je kennelijk niet meer in staat bent om over iets te discussiëren zonder daar steeds op terug te vallen.
Dan schelen we erg weinig in leeftijd hoor...quote:
Dat vind ik dus een rare stelling. Zo lang je dan maar zorgt dat je niet gebruik maakt van illegaal aanbod kan ik er verder prima mee leven (eigenlijk kan ik er hoe dan ook prima mee leven, ik vind het alleen asociaal).quote:Ik hoop muziek sinds ongeveer 1988, maar cd's koop ik sinds 1990, dus dat is 22 jaar.
Ik schatte mijn jaarlijkse besteding aanvankelijk op 150-200 euro, maar kwam later nog eens aan het rekenen en besefte dat het te laag is aangehouden. Ik kom makkelijk over die 200 euro heen. Ik koop weinig muziek-dvd's, dat zal ook meespelen.
Gezien de omvang van mijn muziekcollectie kan het niet anders dat de gemiddelde besteding veel hoger is dan 200 euro per jaar. Wel is het zo dat mijn bestedingen de laatste jaren wat zijn teruggelopen, want het wordt gewoon steeds moeilijker om muziek nog fysiek te kopen. En ik vertik het pertinent om geld te betalen voor mp3's. De dag dat de cd wordt afgeschaft, is de dag waarop ik stop met geld uitgeven aan muziek.
Ik leverde een objectieve bron. Jij doet allerlei uitspraken op basis daarvan, dus kom jij met cijfers die je betoog onderbouwen.quote:Op maandag 17 september 2012 02:56 schreef DS4 het volgende:
Kom jij eerst maar eens met iets, in plaats van op hoge poten alleen maar te eisen.
Mijn stelling is dat het downloaden van mp3's de realiteit is, net als supersnel internet en allerlei manieren om bestanden uit te wisselen. Mijn stelling is dat de muziekindustrie niks bereikt door consumenten tegen zich in het harnas te jagen, door middel van rechtszaken en dergelijke. En mijn stelling is dat men op zoek moet naar andere verdienmodellen.quote:Op maandag 17 september 2012 02:56 schreef DS4 het volgende:
Nee, want jij komt primair met de stelling dat downloaden niet ten koste gaat van de inkomsten van de platenmaatschappij en daar is wat mensen vroeger uitgaven niet zo relevant voor, althans, er zijn nog veel meer variabelen.
Soms is het nodig om eigenwijs te zijn. Als ik fouten maak, geef ik ze doorgaans wel toe. Maar dit is niet zozeer een kwestie van fouten maken, maar van twee verschillende belevingswerelden. Eentje van iemand die in denken zit vastgeroest en eentje van iemand die - je zei het zelf al - naar het geheel kijkt.quote:Op maandag 17 september 2012 02:59 schreef DS4 het volgende:
Zoals uit die andere discussie die je zelf aanhaalde bleek is het prima haalbaal als je met een zinnig argument komt. Dat jou dat nog nooit is gelukt is een ander verhaal en overigens ben jij een van de meest eigenwijze users hier, dus die eerste steen mag je ook snel terugleggen.
Uiteraard, want Spotify is verre van compleet. En ik betaal niet voor mp3's, dus al helemaal niet voor streaming audio die verder mijn eigendom niet is en die door de aanbieder van de ene op de andere dag doodleuk kan worden verwijderd.quote:Op maandag 17 september 2012 02:59 schreef DS4 het volgende:
Kijk eens aan: onze pauper heeft de gratis versie van Spotify!
Je noemt iets "logisch" omdat je niet inziet of niet wilt inzien hoe onlogisch het is. Maar goed, die indruk had ik 2 pagina's geleden al... we praten langs elkaar heen. Het is zinloos tijdverdrijf. Ik ga zo eens slapen.quote:Op maandag 17 september 2012 02:59 schreef DS4 het volgende:
Voor de zoveelste keer: ik verdedig de regel omdat ik deze logisch en werkbaar vind en het tegendeel is nog nooit aangetoond en al helemaal niet met jouw gezwets.
Wat is er asociaal aan een product voor je geld willen? Ik wil iets fysieks, iets tastbaars. Iets dat ik overal mee naartoe kan nemen en dat ik ook nog kan beluisteren als de harde schijf van mijn computer is gecrasht.quote:Op maandag 17 september 2012 03:01 schreef DS4 het volgende:
Dat vind ik dus een rare stelling. Zo lang je dan maar zorgt dat je niet gebruik maakt van illegaal aanbod kan ik er verder prima mee leven (eigenlijk kan ik er hoe dan ook prima mee leven, ik vind het alleen asociaal).
of jij zegt gewoon gelijk wat je wilt zeggen, dan hoef ik niet te raden.quote:Op zondag 16 september 2012 22:24 schreef DS4 het volgende:
[..]
Het artistieke proces wat leidt tot een lied had ik het over. Dat jij kennelijk helemaal niet door hebt hoe dat werkt maakt alleen maar dat jij beter eerst jezelf kan gaan inlezen.
of je doet het toch. en download gewoon die muziek.quote:Je weet van tevoren wat je wel en niet er mee mag doen. Als je vindt dat het te weinig is voor je geld, prima... koop dan geen muziek en luister radio.
in welk land ter wereld heeft dat gewerkt?quote:Nee, daarom moet er dus worden opgetreden. Net zoals snelheidsduivels in bedwang gehouden worden.
dat denken ze ook van god en marsmannetjes. betekend nog niet dat het zo is.quote:Op zondag 16 september 2012 22:24 schreef DS4 het volgende:
[..]
Omdat het een feit van algemene bekendheid is dat het bestaat.
Kortom, jij wil niet de inbreker straffen, maar de persoon bij wie is ingebroken de schuld geven dat hij niet in een bunker woont waar je niet binnen kan treden.quote:Op maandag 17 september 2012 03:12 schreef Elfletterig het volgende: En mijn stelling is dat men op zoek moet naar andere verdienmodellen.
quote:Op maandag 17 september 2012 09:12 schreef DS4 het volgende:
[..]
Kortom, jij wil niet de inbreker straffen, maar de persoon bij wie is ingebroken de schuld geven dat hij niet in een bunker woont waar je niet binnen kan treden.
Dat is me nooit opgevallen zeg maar...quote:Op maandag 17 september 2012 03:15 schreef Elfletterig het volgende:
Soms is het nodig om eigenwijs te zijn. Als ik fouten maak, geef ik ze doorgaans wel toe.
Toch wel grappig hoe verkeerd jij die "geheel" hebt geïnterpreteerd...quote:Maar dit is niet zozeer een kwestie van fouten maken, maar van twee verschillende belevingswerelden. Eentje van iemand die in denken zit vastgeroest en eentje van iemand die - je zei het zelf al - naar het geheel kijkt.
Als er een verkeerde kras op je cd zit heb je ook een probleem en er is een nieuwe uitvinding gedaan in 2012, komt in 2015 op de markt... het heet backup maken!quote:Op maandag 17 september 2012 03:19 schreef Elfletterig het volgende:
Wat is er asociaal aan een product voor je geld willen? Ik wil iets fysieks, iets tastbaars. Iets dat ik overal mee naartoe kan nemen en dat ik ook nog kan beluisteren als de harde schijf van mijn computer is gecrasht.
Maar goed, dat jij er op jouw manier over denkt, onderstreept nog eens wat ik eerder al zei: de muziekindustrie is erin geslaagd om miljoenen mensen zó te beïnvloeden dat ze een mp3-bestand als volwaardig product zijn gaan zien. Vandaar dat ik de term "slaaf van de muziekindustrie" in de mond nam. Ik zal nooit tot die groep slaven behoren.
Onder meer NL. Het aantal overtredingen ligt wezenlijk lager tegenwoordig.quote:Op maandag 17 september 2012 04:03 schreef okiokinl het volgende:
in welk land ter wereld heeft dat gewerkt?
Intellectueel eigendom - marsmannetjes.quote:Op maandag 17 september 2012 04:08 schreef okiokinl het volgende:
dat denken ze ook van god en marsmannetjes. betekend nog niet dat het zo is.
Ik vind het niet pauper dat hij mijn mening niet deelt, ik vind het pauper om niet te willen betalen voor wat je gebruikt.quote:Op maandag 17 september 2012 04:55 schreef paddy het volgende:
Jullie denken echt dat je met wat woordgebrek tegen elkaar een discussie kunnen voeren? Ik zie hier alleen maar....je bent dom/pauper/kortzichtig etc etc, omdat je mijn mening niet deelt.
Het heeft niks met inbreken te maken.quote:Op maandag 17 september 2012 09:12 schreef DS4 het volgende:
[..]
Kortom, jij wil niet de inbreker straffen, maar de persoon bij wie is ingebroken de schuld geven dat hij niet in een bunker woont waar je niet binnen kan treden.
Waar heb jij mij het woord diefstal zien gebruiken?quote:
Jij maakt de vergelijking met een inbreker. Die steelt meestalquote:Op maandag 17 september 2012 09:43 schreef DS4 het volgende:
[..]
Waar heb jij mij het woord diefstal zien gebruiken?
Dat staat er niet.quote:Op maandag 17 september 2012 09:43 schreef Dr_Strangelove het volgende:
Het heeft niks met inbreken te maken.
Leg mij eens uit wat er mis aan is dat een componist betaald krijgt voor werk waar veel mensen graag naar luisteren.quote:De natuurlijke situatie is dat mensen informatie van elkaar kunnen overnemen - er is eigenlijk niets wat je daar als individu tegen kunt doen. Omdat we denken dat het de welvaart helpt, hebben we ooit als maatschappij besloten dat we mensen een tijdelijk alleenrecht op bepaalde ideeën geven.
Het probleem is dat dat "recht" er bij bepaalde mensen (jij) zo "ingegroeid" is dat het voelt alsof het 'echt' een recht is geworden. Het auteursrecht is er echter om de maatschappij te dienen en niet de auteurs, en moet daarom ook steeds ter discussie gesteld worden als gedacht wordt dat de maatschappij als geheel niet (meer) gediend is bij bepaalde onderdelen van dat auteursrecht.
Wat maakt het uit of mensen minder geld uitgeven aan muziek? Niks. Zolang mensen genoeg muziek blijven produceren (en dat doen ze, voor mijn gevoel zelfs veel meer dan voorheen) is het alleen maar goed voor de maatschappij als deze dingen steeds en steeds goedkoper worden.
Juist door ergens (onnodig) een prijskaartje aan te hangen, verlaag je de welvaart - dat kan iedere econoom je uitleggen. Het "voelt alleen zo lekker als je ziet dat één groep daardoor wat extra geld binnenkrijgt, maar zoiets leidt alleen maar naar een verkeerde allocatie van middelen.
Een inbreker ademt altijd. Waarom vergelijk je het niet met ademen dan?quote:Op maandag 17 september 2012 09:45 schreef Juicyhil het volgende:
Jij maakt de vergelijking met een inbreker. Die steelt meestal
Laten we de TV's 100 euro duurder maken dan de marktprijs, ten bate van de producent. Wat is er mis met het feit dat de producent van TV's, waar mensen graag naar kijken, goed betaald wordt?quote:Op maandag 17 september 2012 09:47 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat staat er niet.
Het gaat erom dat er eigendomsrechten geschonden worden en op basis daarvan de houder van dat eigendom dan maar zijn gedrag moet wijzigen, in plaats van degene die de rechten schendt (en dat is dus primair de aanbieder!).
[..]
Leg mij eens uit wat er mis aan is dat een componist betaald krijgt voor werk waar veel mensen graag naar luisteren.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |