En hoe zit het dan met volgende generaties? Die krijgen ook maar in de schoot geworpen wat hun voorouders hebben achtergelaten. De nieuwe generatie doet dus helemaal niet vanzelfsprekend vrijwillig mee aan de samenleving. Dat is een illusie. Zij kunnen ofwel 1) hun invloed proberen uit te oefenen om de samenleving naar hun inzichten aan te passen, 2) zich aansluiten bij een samenleving die hen beter ligt of 3) een nieuwe samenleving oprichten. Die laatste optie valt echter al gauw af met 7 miljard medemensen die allemaal op zoek zijn naar de beste plek om zich te vestigen. Op een gegeven moment zijn alle mooie, vruchtbare en klimaatvriendelijke plekjes op aarde bezet. En nu mijn vraag: hoe verschilt dat met de huidige situatie? Volgens mij helemaal niets.quote:Op vrijdag 17 augustus 2012 09:41 schreef jogy het volgende:
[..]
Libertariërs en vrijmannen zie ik eigenlijk juist als een door-evolutie van de samenleving. Persoonlijke verantwoordelijkheid nemen voor jouw eigen doen en laten. Vrijmannen hebben ook geheel geen recht op enkele steun van de staat want ze vinden zichzelf er niet onder vallen. Dat we er als geheel nog niet klaar voor zijn is wat mij betreft wel evident maar dat het een volgend niveau kan zijn in een samenlevingsconstructie heeft bij mij geen twijfel. Het zou inderdaad betekenen dat elke vorm van samenleving dan op puur vrijwillige basis tot stand komt en dat mensen zelf kunnen beslissen waar ze zich bij aansluiten. We zijn nou eenmaal sociale wezens dus er zal altijd een samenklontering zijn van gelijkgezinden en als dat op een niet agressieve manier kan dan is er dus sprake van vooruitgang.
heb je wellicht wat goede links voor me met info over Admirality law? Ben nml geinteresseerd maar heb niet echt een rechten-achtergrond..quote:Op donderdag 16 augustus 2012 23:56 schreef Terecht het volgende:
Volgens mij klopt hun interpretatie van Admiralty Law van geen kant (zie linkje in mijn eerste post). Het is niet eens fout, het is letterlijk wartaal. Je kunt wel vinden dat de staat geen gezag over jou heeft omdat jij daar nooit mee hebt ingestemd maar in de praktijk trekt de staat vrijwel altijd aan het langste eind en ben jij de pineut. Might makes right kortom.
Zit zeker wat in.. (jouw analysequote:De legitimering van het gezag van de staat is overigens een aloud probleem. Jij en ik hebben er nl nooit expliciet mee ingestemd. Libertariers vinden dan ook dat de staat gelijk is aan de mafia, en dat belasting diefstal is. Maar net als vijmannen hebben zij denk ik onvoldoende oog voor hoe de samenleving geevolueerd is ,of eigenlijk dat-ie uberhaupt geevolueerd is. Ik krijg de indruk dat beiden de klok helemaal terug willen draaien en opnieuw willen beginnen, waarna de volgende generatie met exact dezelfde problemen in aanraking komt als zij nu ervaren: land dat al in gebruik is, reeds bestaande conventies en regels waar je je aan dient te houden, etc.
Die heb ik helaas niet. Ik heb mijn info verzameld vanuit allerlei losse blogs en fora. Ik ben geen site tegengekomen die systematisch ingaat op alle argumenten van de vrijmantheorie.quote:Op zondag 19 augustus 2012 23:13 schreef Boswachtertje het volgende:
[..]
heb je wellicht wat goede links voor me met info over Admirality law? Ben nml geinteresseerd maar heb niet echt een rechten-achtergrond..
De kritiek die vrijmannen op de maatschappij hebben houdt filosofen al eeuwen bezig. Het is een onoplosbaar probleem omdat je bij iedere oplossing altijd een aantal premissen dient te aanvaarden (vrijmannen gaan uit van het bestaan van een natuurlijk recht, Rousseaux baseert zich op een fictie, Rawls gebruikt een gedachtenexperiment, etc).quote:[..]
Zit zeker wat in.. (jouw analyse).. terugdraaien zal niet heel snel gebeuren lijkt mij.. ik zie eerder nog gebeuren dat er iets heel nieuws ontstaat, dan dat we terug bij af zouden zijn..
maar ook hier blijft het lastig.. wat is wijsheid..?
Dat zou niet echt eerlijk zijn tegenover de mensen die wél aan hun verplichtingen voldoen en de volle mep betalen. Oók voor de zichzelf soeverein noemenden.quote:Op zondag 27 oktober 2013 01:31 schreef Ridocar het volgende:
Schop!
http://www.geenstijl.nl/m(...)e_mensen_pesten.html
Ik zie alleen een stel vervelende mensen die proberen om onder alles uit te komen wat ze tegenstaat.
Beetje smartass uithangen, zeg maar.
Daarnaast zie ik niet echt voordelen. Of het moet het idee van vrijheid zijn. Maar zolang overheid er niet mee om kan gaan (lees:procedures heeft) wordt het een gevecht die ik iig niet aan wil gaan.
Maar ik heb dus begrepen dat er werkelijk soevereine mensen bestaan, die dus juridisch gezien minder 'grijpbaar' zijn voor de overheid?
Echt dat soort mensen. En dat waant zich soevereinquote:Op zondag 27 oktober 2013 14:06 schreef ajacied4lf het volgende:
Stelletje idioten.
Rij dan ook gewoon door als je een stopteken krijgt door de politie. Je laat je toch niet stoppen. Maar nee hoor, dat durven ze weer niet.
een beetje makkelijke denkwijze om de 'schuld' op iemand anders af te schuiven…quote:Op donderdag 9 augustus 2012 12:45 schreef Gray het volgende:
Waarom is dit actueel?
Vanwege de aanhoudende crisis, of recessie, zijn er zo'n 70.000 gezinnen met betalingsproblemen met betrekking tot hun hypotheek. Dit zou betekenen dat ze hun huis kwijt zouden raken aan de banken, welke nota bene zelf de crisis hebben veroorzaakt. Sommige mensen hebben daarom besloten niet langer hun hypotheek te betalen en hebben een procedure opgezet om de benodigde stappen voor anderen te vergemakkelijken:
Zie filmpje boven jequote:Op vrijdag 6 december 2013 01:26 schreef Ridocar het volgende:
Nu de grote vraag: Wat zijn de nadelen van soeverein zijn?
Ook zo'n smartass. Beetje rondstrooien met wetskennis enzo, maar de vraag blijft nog steeds staan: Is soevereiniteit een soort cheatcode geworden waardoor zo'n figuur zich niet hoeft te houden aan verplichtingen die een normale burger wel heeft? En wat is de keerzijde van dit verhaal? Zo'n taser is idd vervelend, maar als dat alles is, waarom zou niet iedereen zich soeverein laten verklaren?quote:
Misschien cynisch, maar ik zie het ook meer als iets om onder allerlei verplichtingen uit te komen. Lekker makkelijk.quote:Op vrijdag 6 december 2013 10:56 schreef Ridocar het volgende:
[..]
Ook zo'n smartass. Beetje rondstrooien met wetskennis enzo, maar de vraag blijft nog steeds staan: Is soevereiniteit een soort cheatcode geworden waardoor zo'n figuur zich niet hoeft te houden aan verplichtingen die een normale burger wel heeft? En wat is de keerzijde van dit verhaal? Zo'n taser is idd vervelend, maar als dat alles is, waarom zou niet iedereen zich soeverein laten verklaren?
Ik heb trouwens gisterenavond bij Rotterdam zo'n soeverein kenteken gezien op een aftands hok. Geldt er niet een apk-plicht ofzo? En wat als een dergelijk voertuig bij een ongeval betrokken raakt? Ga ik dan kennis maken met zo'n verveel dat zich beroept op zijn zogenaamde semi-niet-Nederlanderschap en zo onder een claim uitkomt?
Nu klinkt het als "wel de lusten, niet de lasten". Graag een tegengeluid.
Nou dat dus.Profiteren onder het mom van bijzonder, want souverein.quote:Op vrijdag 6 december 2013 12:45 schreef Xa1pt het volgende:
Ik zou het niet eens wetskennis willen noemen. Meer een soort idioot god-complex. "Huh, look at me, I can go wherever I want, your laws don't apply to me."
Ik bedoel, kan dit? Een zelfgeschreven verklaring dat je een auto kan besturen is voldoende? Wat komt hierna? Een zelfgeschreven briefje dat je een wapen mag bezitten?quote:Ik heb destijds in het buitenland een auto gekocht van een particulier via een zelf opgesteld contract (privécontract) en heb deze direct laten uitschrijven uit het centraal register en de nummerplaten ingeleverd. Ik heb toen moeten liegen dat ik de auto zou exporteren naar een ander land, omdat anders de uitschrijving niet gehonoreerd zou worden.
Daarna heb ik zelf een nummerplaat ontworpen en deze geplaatst. Mijn Nederlandse paspoort en rijbewijs heb ik ingeleverd bij het consulaat met begeleidend schrijven van afstand - ik had zelf een ontvangstbewijs opgesteld, maar dat wilde de assistent-consul niet ondertekenen, dus heb ik haar standaard ontvangstbewijs geaccepteerd.
Op dat moment stond ik nergens meer ingeschreven (2003). Ik heb voor het gemak in meerdere talen documentatie opgesteld voor ambtenaren die mij staande willen houden tijdens mijn reis. Ik verblijf momenteel op het land bij vrienden, en heb geen vaste woon- of verblijfplaats. Ik verbouw wat groente en tabak en geef en deel met ze. Ik kan hier blijven als ik wil, maar kan ook verder reizen.
Als ik me op de openbare weg begeef in mijn auto is de kans groot dat ik aangehouden wordt, gezien de nummerplaten (hebben geen verdere functie dan als ornament van mijn privébezit) die ik erop gezet heb. Dit is dan ook meerdere malen gebeurd. Het spel is als volgt:
1) ambtenaar stopt mij
2) vraagt om registratie of verzekeringspapieren of rijbewijs of alles
3) ik geef hem/haar mijn desbetreffende verklaring en documentatie
4) reacties varieren van geamuseerd to geirriteerd
5) ik vraag of ik verder mag reizen
6) nee want de auto is niet geregistreerd (en varianten hierop)
7) de auto is mijn privebezit en geen staatsbezit (er staat in vier talen onderop de plaat privébezit)
8 ) nee want de auto is niet verzekerd
9) ik ben niet verplicht om een contract af te sluiten bij een verzekeringsmaatschappij
10) wacht u even - komt terug - rijbewijs?
11) Ik toon mijn zelfverklaring van rijvaardigheid en competentie (onderdeel van mijn auto documentatie)
12) inmiddels is de ambtenaar of a) wanhopig of b) in driftig overleg met collegas
13) ik blijf rustig vragen of ik verder mag reizen
14) zo nee vraag ik duidelijk waarom? Daarbij wijzend op Artikel 13 van de URVM
15) Aangezien ik mijzelf duidelijk geďdentificeerd heb op verzoek, volledig meegewerkt heb etc.
16) Bekeuringen uitschrijven? Heeft echt geen zin omdat ik geen adres of bankrekening heb
17) Ik weiger zoekingen op mijn privebezit en lichaam - dus er wordt ook niet contant afgerekend
18 ) Waar komt u vandaan? Wat bedoelt u? Land? Geen.
19) Het eind van het verhaal is dat ik door mag rijden (altijd)
Nogmaals mijn auto is nergens ingeschreven. Ik identificeer mijzelf als reizend soeverein zonder vaste verblijfplaats. Alcoholcontroles precies hezelfde met één verschil dat ik weiger om de vraag "Heeft u gedronken" te beantwoorden. Noch een publiek ambtenaar, noch de Koning zelf heeft geen recht om mij vast te houden tegen mijn wil en mijn reis te beëindigen. Sterker nog, indien ik langer dan nodig tegen mijn wil vastgehouden wordt kan ik de publieke instantie of zelfs de staat zelf aanklagen voor vrijheidsberoving zonder aanleiding. Liever niet maar als het moet zal ik niet schromen dit door te zetten.
Nee natuurlijk kan dit niet.quote:Op zaterdag 7 december 2013 08:28 schreef Ridocar het volgende:
Ik heb nog eens even rondgekeken, maar bij mijn weten mag je pas een auto besturen als je een rijbewijs hebt. Hoe zit dat dan? Dat document is niet meer gekoppeld aan de soeverein persoon die in de auto zit... Die heeft (als het goed is) al zijn/haar documenten ingeleverd.
C/P van het verhaal:
[..]
Ik bedoel, kan dit? Een zelfgeschreven verklaring dat je een auto kan besturen is voldoende? Wat komt hierna? Een zelfgeschreven briefje dat je een wapen mag bezitten?
Ik dacht dat het misschien weinig nuttig zou zijn, omdat het eigenlijk ook zo op die website staat, van ikclaimmijnnaam.quote:Op zaterdag 7 december 2013 10:46 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Jammer dat je je post leeggehaald hebt, stonden wetenswaardige dingen in.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |