5 voor een euro ofzo. Best nog wel ok voor geen geldquote:Op zaterdag 29 september 2012 20:33 schreef CafeRoker het volgende:
Schroevendraaiers haal je bij de action
echt waar
mooi spul! bevalt die circelzaag? Ik zit te denken om die ook te kopen namelijk.. waar is die actie?quote:Op zondag 23 september 2012 15:03 schreef 4wood het volgende:
Mooi specialistisch gereedschap hierboven.
Ik had zelf nog geen elektrisch gereedschap waarmee ik ook maar iets kon zagen. Had mezelf een budget gesteld tussen de ¤400 en ¤500. Voor dit geld wilde ik een cirkelzaag met liniaal en een T-model decoupeerzaag. Verder niet al te speciale eisen omdat ik er slechts enkele grote projecten mee wil doen, en verder 'hobby'matig mee werk.
[ afbeelding ]
Als eerst een 2e hands (maar gloednieuwe) Makita 4351 FCT decoupeerzaag op de kop getikt.
Omdat ik deze veel goedkoper heb gekocht dan ik had verwacht, was er nog budget genoeg voor een goede cirkelzaag en dat is een Bosch GKS 55 GCE geworden, met als tijdelijke actie 2 zaaglinialen in een opbergfoudraal.![]()
In totaal net iets onder de ¤450 uitgekomen en beide apparaten werken ook nog eens beter dan ik had durven dromen (overigens alleen maar oud gereedschap van m'n opa als referentie).
Dus erg gelukkig met beide aanschaffen.
Ja bevalt goed! Al heb ik qua cirkelzagen weinig ervaring en slechts een 20(?) jaar oude Makita als referentie...quote:Op maandag 1 oktober 2012 12:50 schreef cracktor het volgende:
[..]
mooi spul! bevalt die circelzaag? Ik zit te denken om die ook te kopen namelijk.. waar is die actie?
de facom schroevendraaiers zijn inderdaad top.quote:Op maandag 1 oktober 2012 19:52 schreef wormtrein het volgende:
Bedankt voor de schroevendraaier-tips! Facom leek me ook wel mooi spul inderdaad. Zijn die vier Torx maten ook meteen de meest voorkomende? Daar had ik in eerste instantie nog niet naar gekeken namelijk. De garantie van Facom staat me wel aan, zou mooi zijn als je de schroevendraaiers ook per stuk ergens kunt krijgen om zo'n set aan te vullen.
Ik heb overigens ook de Action schroevendraaiers, ideaal voor het openmaken van verfblikken
Een prima ding, ik gebruik hem zowat dagelijks.quote:Op maandag 1 oktober 2012 14:09 schreef bluemoon23 het volgende:
Ik wil een bovenfrees kopen, maar ik heb hier in principe nog geen ervaring mee.
Dus ik wil geen al te dure aanschaffen.
http://www.toolmax.nl/bosch-groen-pof-1400-ace-1400w-p-19540.html
Ik heb de 1200ae van bosch, die was goedkoper maar ik ben er zeer tevreden over. De ace1400 is dus iets beter, meer functies, je hebt bijvoorbeeld een fijninstelling voor diepte, wat de ae1200 niet heeft. Ze lijken wel veel op elkaar. Als je niet veel freest zijn goedkope freesjes dus niet erg, en als ze bot worden ofzo kan je altijd goede (lees dure) kopen.quote:Op maandag 1 oktober 2012 21:53 schreef betyar het volgende:
[..]
Een prima ding, ik gebruik hem zowat dagelijks.
Voor de hobby zijn die frezen goed, verwacht echter geen wonderen. Wil je met mallen gaan werken zou ik er meteen een universele basisplaat met verschillende kopieerringen kopen.quote:Op maandag 1 oktober 2012 22:18 schreef bluemoon23 het volgende:
@betyar,
Ok, bedankt.
Zo`n standaard setje frezen wat je vaak bij zo`n aanbieding krijgt, is dat nog wat of kun je beter gelijk fatsoenlijke kopen ?
Heb vandaag diezelfde freesmal ontvangen (Nemef 1200 serie)quote:Op donderdag 20 september 2012 00:31 schreef betyar het volgende:
Freesmallen om deuren en ramen mee af te hangen:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Werkt als een tierelier.
Doordat je de voorplaat vastschroeft kun je die niet meer verstellen, ik gebruik een klem zodat ik de voorplaat los kan draaien om zo de voorplaat weg te kunnen schuiven t.o.v. de zijkanten.quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 20:10 schreef Drexciyan het volgende:
[..]
Heb vandaag diezelfde freesmal ontvangen (Nemef 1200 serie)
Mooie mal en degelijk. Op verzoek heeft hij 2 schroefgaten in de voorplaat gemaakt zodat ik hem ook zonder klemmen kan gebruiken.
Loop alleen tegen een probleem aan. Vanwege de verstelbaarheid (deurdikte) steekt de voorplaat voorbij de zijplaten en dat is niet handig met frezen want de zool loopt net over dat randje. Hoe doe jij dat?
1 ding ben ik wat minder positief over en dat is de nauwkeurigheid van de voorplaat.
Met een goedkopere houten mal is die nagenoeg perfect, maar met de alu mal heeft de voorplaat van een deurslot zo'n 1,5mm speling na het infrezen.
Misschien mierenneukerij, maar juist als je het hang- en sluitwerk netjes wil infrezen moet de passing ook perfect zijn.
Houten mal:
[ afbeelding ]
Aluminium mal
[ afbeelding ]
Twee keer, een keer links en een keer rechts. Zie het probleem niet zo, vind het eigenlijk een goede oplossing.quote:Op zaterdag 6 oktober 2012 20:26 schreef Drexciyan het volgende:
@ betyar
Ah, op zo'n manier. Dat kan ook natuurlijk, maar niet ideaal om telkens de voorplaat los te draaien.
Die speling zint me niet. Eens horen wat de verkoper ervan vind.
ik heb ook verschillende koffers en ik zit er toch over te denken om een parat koffer te kopen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:25 schreef Vonkenboer het volgende:
Ik heb in het verleden al allerlei opbergsystemen voor handgereedschappen geprobeerd; van koffers tot bakken tot koffers maar dat was eigenlijk allemaal niks.
Sinds 2 jaar gebruik ik een gereedschapstas voor het opbergen van mijn handgereedschappen die ik normaal gesproken dagelijks bij me heb en dat bevalt eigenlijk uitstekend, niet te zwaar, of te groot. Het enigste nadeel was dat er geen klep of deksel op zat en het huidige exemplaar toch wel wat slijtage begon te vertonen.
Heb dit vrijdag daarom maar een vervanger ervoor besteld![]()
http://www.stanleyworks.n(...)tas+FP+-+afsluitbaar
[ afbeelding ]
Dagelijks sleep ik eigenlijk alleen mijn eigen handgereedschap mee; veel electro-monteurs hebben een grote parat koffer maar die vind ik personelijk veelste zwaar om dagelijks mee te nemen.quote:Op zondag 7 oktober 2012 12:28 schreef densmee het volgende:
[..]
ik heb ook verschillende koffers en ik zit er toch over te denken om een parat koffer te kopen.
en de grijpvoorraad in systainers te bewaren met inzet bakjes
fijn striptangetje van jokari die heb ik ook, maar ik gebruik hem alleen voor flexdraad want vd draad wordt hij niet gelukkig van en is hij snel versletenquote:Op zondag 7 oktober 2012 19:58 schreef wormtrein het volgende:
Knipex waterpomptang en Jokari striptang gekocht![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
ik heb dezelfde en hij bevalt prima, maar 1 tip: check de linealen direct goed na ontvangst: het heeft mij 3 pogingen gekost om goede te krijgen. Ze waren allemaal al beschadigd vanuit de fabriekquote:Op zondag 7 oktober 2012 15:06 schreef Vinz0r het volgende:
Uiteindelijk na lang wikken en wegen onderstaande invalcirkelzaag besteld
[ afbeelding ]
Had hiervoor een cirkelzaag van B&D, zonder lineaal en na t gekloot met een houten lat en speling op de as maar besloten om een knappe aan te schaffen.
Kost wat maar kan er wel weer mee vooruit.
Ik ben er nu al 2 dagen me bezig en heb er geen problemen nog mee gehad, zal vanavond wel ff goed kijken nogquote:Op maandag 8 oktober 2012 08:04 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
ik heb dezelfde en hij bevalt prima, maar 1 tip: check de linealen direct goed na ontvangst: het heeft mij 3 pogingen gekost om goede te krijgen. Ze waren allemaal al beschadigd vanuit de fabriek
ze zijn veels te duur om genoegen te nemen met omgebogen hoeken
jepquote:Op donderdag 11 oktober 2012 22:49 schreef bleiblei het volgende:
Zijn hexkeys niet gewoon inbussleutels?
ik heb een tijdje terug van alles en nog wat gekocht bij merkspul.nl en dat beviel mij wel ook wel een nette prijsquote:Op woensdag 17 oktober 2012 22:27 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Ik ben op zoek naar een leuke gereedschapssetVan alles wat, tangen, schroevendraaiers, dop- en steeksleutels enz. enz. Ik ga alle sites die in dit topic genoemd worden uiteraard bekijken. Maarrrr, als jullie vast wat tips hebben
Mag ook best wat kosten. Als de set het ook echt waard is. Setjes van de aldi, gamma, praxis en zulks vallen uiteraard af.
Als je echt een 'set' zoekt is dit misschien wel wat voor je, aangevuld met een doppenset:quote:Op woensdag 17 oktober 2012 22:27 schreef Surveillance-Fiets het volgende:
Ik ben op zoek naar een leuke gereedschapsetVan alles wat, tangen, schroevendraaiers, dop- en steeksleutels enz. enz. Ik ga alle sites die in dit topic genoemd worden uiteraard bekijken. Maarrrr, als jullie vast wat tips hebben
Mag ook best wat kosten. Als de set het ook echt waard is. Setjes van de aldi, gamma, praxis en zulks vallen uiteraard af.
Ik was vorig jaar op vakantie in de VS, daar heb ik een 16oz Estwing klauwhamer gekocht voor $22.quote:Op zaterdag 20 oktober 2012 00:33 schreef bleiblei het volgende:
. Als je gereedschap minder vaak gebruikt, is het zot om veel geld uit te geven aan een Estwing hamer bijv. ... Of uberhaupt zo excessief met gereedschap bezig te zijn. Maar dat is mijn afwijking dan weer denk ik
.
3 ton, toe maarquote:Op woensdag 24 oktober 2012 18:57 schreef densmee het volgende:
[ afbeelding ]
http://www.rustbuster.nl/(...)ce3e202c25be4fdd2c9d
jep ik heb nu een zo garagkrikje van de gammel oidquote:
Dat lijkt leuk, tot je van tig verschillende setjes schroevendraaiers de helft kwijt bent, en inmiddels eigenlijk alles 3 dubbel zou moeten hebben omdat je toch weer een setje tegenkwam wat toch beter in de smaak viel als het setje dat je in eerste instantie had, maar toch ook weer uit de gratie geraakt is door een nog lekkerder setje....quote:Op donderdag 18 oktober 2012 20:35 schreef wormtrein het volgende:
[..]
Als je echt een 'set' zoekt is dit misschien wel wat voor je, aangevuld met een doppenset:
http://www.amazon.de/Indu(...)id=1350585250&sr=8-4
http://www.amazon.de/Prox(...)id=1350585250&sr=8-2
Zelf vind ik het leuker om gereedschap los te verzamelen, en dan uit te zoeken wat ik echt nodig heb. Zo'n complete set gebruik je vaak maar voor de helft.
Denk dat je dan snel uitkomt bij een betonijzerschaarquote:Op vrijdag 26 oktober 2012 12:05 schreef jpajs het volgende:
Ben op zoek naar een tangetje wat draadeinden kan afknippen. Hoef niet strak want het moertje zit er al op en vast. Gewoon even het restje er af zodat het wat netter lijkt. Kwam een staalkabel knipper tegen. Nadeel is dat het maar tot 4 mm gaat.
[ link | afbeelding ] klikbaar
Zoek eigenlijk een handzaam tangetje wat ook 6 mm draadstang kan knippen.
ik heb ook de 3.2 tons versie en werkt perfectquote:Op woensdag 24 oktober 2012 18:57 schreef densmee het volgende:
[ afbeelding ]
http://www.rustbuster.nl/(...)ce3e202c25be4fdd2c9d
quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 13:39 schreef exlurker het volgende:
[..]
Denk dat je dan snel uitkomt bij een betonijzerschaar
Ik heb ook wel een betonschaar liggen waar je makkelijk rond 20 mee kan knippen. Maar ben nu op zoek naar een handzaam tangetje. Ik heb om het netjes te doen wel een kabelschoentjestang. Maar daar moet je de schroeven in draaien. Zoek meer iets van een zijbekkniptang wat ik er op kan zetten en knip. Snel makkelijk en met weinig kracht.quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 13:42 schreef Leipo666 het volgende:
[..]
ik heb ook de 3.2 tons versie en werkt perfect
mooi spul van fein ja, ik heb al 10 jaar een grote slijptol van fein en daar kun je rustig een half uur hea balken mee slijpen Zonder warm worden. Extra zwaar gelagerd om ook zwaar afbraam werk aan te kunnenquote:Op zaterdag 27 oktober 2012 12:39 schreef JerryLee het volgende:
[ afbeelding ]
ter vervanging van de Festool PSb 300
goede ervaringen met de Multimaster ,loop wel warm voor Fein
dat zijn fijne bijltjes inderdaad, niet te zwaar, redelijk sterk en kloven goedquote:Op zaterdag 27 oktober 2012 21:24 schreef Rio het volgende:
[ afbeelding ]
Fiskars X27, een top-aankoop!
Net even eentje besteld bij een webwinkel. Dus dinsdag hopelijk in huis. Bedankt voor het mee denken.quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 18:01 schreef Stormqueen het volgende:
Is zo een draadstaal tang van knipex niets?
[ afbeelding ]
•Knipt bouten, nagels, klinknagels enz. tot 5,2mm, pianodraad 3,6mm, zacht draad 6mm.
Waar heb je die verloopjes besteld?quote:Op zondag 9 december 2012 23:28 schreef quo_ het volgende:
Wat klein spul. Nog geen 10 euro bij elkaar maar reuzehandig.
Op mijn motoraanhangertje heb ik nog twee moeren nodig maar een gewone m8 past niet. Ik dacht aan M8x1,0 maar om het zeker te weten dit apparaatje aangeschaft:
[ afbeelding ]
En omdat ik toch aan het bestellen was ook meteen een paar verloopjes voor mijn doppensets meebesteld zodat ik de accuschroefmachine kan gebruiken. Het hele zware werk lukt natuurlijk niet op die manier maar als je een bout of moer een paar slagen los hebt kan je daarna wel wat meer opschieten. Drie verloopjes om van hex naar 1/4“ , 3/8“ of 1/2“ te gaan.
[ afbeelding ]
Daarom wil ik ze ookquote:Op dinsdag 11 december 2012 19:20 schreef Chris03 het volgende:
Ik weet dat de Bouwmaat ze heeft, vooral fijn icm een slagschroevendraaier.
wat is het , en wat doet hetquote:Op dinsdag 11 december 2012 19:48 schreef densmee het volgende:
afgelopen vrijdag een rodac knabbelschaar besteld
[ afbeelding ]
plaatstaal knippen, het is een soort perforator die heel snel op en neer gaat en zo een rij gaatjes ponstquote:
en dat plaatstaal schuif je in de gleuf onderin die stang links ofzo?quote:Op dinsdag 11 december 2012 20:06 schreef densmee het volgende:
[..]
plaatstaal knippen, het is een soort perforator die heel snel op en neer gaat en zo een rij gaatjes ponst
jep en dan "knabbelt" er doorheenquote:Op dinsdag 11 december 2012 20:07 schreef Markster het volgende:
[..]
en dat plaatstaal schuif je in de gleuf onderin die stang links ofzo?
okee, weer wat geleerdquote:Op dinsdag 11 december 2012 20:08 schreef densmee het volgende:
[..]
jep en dan "knabbelt" er doorheen
Google maar even op "Bit, en dop verlengstuk 3-delig"quote:Op dinsdag 11 december 2012 18:22 schreef Vinz0r het volgende:
[..]
Waar heb je die verloopjes besteld?
Goede gedachte, heb al veel mensen zien tobben met hun te duur aangeschafte frees die ze vervolgens naar de sodemieter helpen door onkundig gebruik.quote:Op dinsdag 11 december 2012 20:19 schreef quo_ het volgende:
Vandaag afgeleverd:
[ afbeelding ]
Voor minder dan 5 tientjes verwacht ik er geen wonderen van. Maar als blijkt dat een frees een handig stuk gereedschap is EN ik er mee overweg kan koop ik nog wel eens een betere.
Aan de prijs, maar oh zo mooi en lekker werkend spul Weraquote:Op woensdag 12 december 2012 17:51 schreef wormtrein het volgende:
Setje hexkeys van Wera, mooi spul. Zit toch net wat beter in elkaar dan het Gammasetje dat ik hiervoor gebruikte.
[ afbeelding ]
ach ja alleen ketting en geleider is al 160 euro nieuw. Dus ik denk dat ik hem maar koop en dan zie ik welquote:Op donderdag 20 december 2012 23:14 schreef bleiblei het volgende:
Hoe oud is ie? Want 150 euro is behoorlijk. Maar goed.... Jij hebt er stukken meer verstand van dan ik. Voor een collectie is alleen weer niet heel rendabel...
is dat een 3/8 ratel met een half duims doppenset oid?quote:Op dinsdag 25 december 2012 11:50 schreef PascalDutch het volgende:
Carolus 5500.100 dopsleutel set.
[ afbeelding ]
Ziet er mooi en degelijk uit alleen het verloopstukje links onderin past niet goed in het kistje.
fijn he en nu niet te krap buigen want dan krijg je er nog niks doorquote:Op woensdag 26 december 2012 00:38 schreef bleiblei het volgende:
Zojuist een 16 mm buigveer gekregen. Kan ik tenminste fatsoenlijke bochtjes maken in pvc pijp
Valt wel mee geloof ik :quote:Op donderdag 20 december 2012 23:14 schreef bleiblei het volgende:
Hoe oud is ie? Want 150 euro is behoorlijk. Maar goed.... Jij hebt er stukken meer verstand van dan ik. Voor een collectie is alleen weer niet heel rendabel...
En je krijgt er geen draad door.quote:Op woensdag 26 december 2012 00:40 schreef densmee het volgende:
[..]
fijn he en nu niet te krap buigen want dan krijg je er nog niks door
ik ben benieuwd, je freest rechts om een gat en draait hem er dan links om uit?quote:Op woensdag 2 januari 2013 17:43 schreef ikweethetookniet het volgende:
[ afbeelding ]
Een werckmann schroevenverwijderset bij de Action voor 2.79 euri
gewoon met een goede combinatietang? of een nijptang? die laatste heeft iets langere handvaten?quote:Op vrijdag 26 oktober 2012 17:53 schreef jpajs het volgende:
[..]
[..]
Ik heb ook wel een betonschaar liggen waar je makkelijk rond 20 mee kan knippen. Maar ben nu op zoek naar een handzaam tangetje. Ik heb om het netjes te doen wel een kabelschoentjestang. Maar daar moet je de schroeven in draaien. Zoek meer iets van een zijbekkniptang wat ik er op kan zetten en knip. Snel makkelijk en met weinig kracht.
Perfect ding, op het werk hebben we er ook vier. Kunnen best hard, en usb/aux kun je er op aansluitenquote:Op dinsdag 8 januari 2013 22:26 schreef gateway het volgende:
[..]
gewoon met een goede combinatietang? of een nijptang? die laatste heeft iets langere handvaten?
Mijn laatste aanschaf:
[ afbeelding ]
Voor de arbeidsvitaminen M!
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |