Natuurlijk mag dat. Net zoals je belastingen die je gewoon verkeerd vind ook gewoon moet betalen. Een mooi principieel voorbeeld: drinkwaterbelasting.quote:Op zondag 22 juli 2012 08:35 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
[..]
je mag niet vinden dat een huidige situatie in basis gewoon verkeerd is en er toch aan meedoen?
ik ben tegen overheidsbemoeienis op leger, politie en recht na. toch doe ik netjes bergen belasting betalen en zou ik net zo makkelijk meedoen met de hra regeling.quote:Op zondag 22 juli 2012 08:50 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Nee dat is nogal hypocriet, vind je niet?
Ik vind HRA een goed systeem zolang je maar gediciplineerd jaarlijks iets van de lening aflost, nou mag je hier thuis mijn papieren komen kijken en zul je zien dat ik dat ook doe.
Ja ik ben ook tegen de meeste belastingen, en tegen ontwikkelingshulp en landbouwsubsidie en heffingen op landbouwproducten uit Afrika zoals suikerrietquote:Op zondag 22 juli 2012 08:52 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Natuurlijk mag dat. Net zoals je belastingen die je gewoon verkeerd vind ook gewoon moet betalen. Een mooi principieel voorbeeld: drinkwaterbelasting.
Prachtig verhaal, echt prachtig! Zo ken ik ook wel mensen die op die manier een sociale huurwoning bezetten.quote:Op zaterdag 21 juli 2012 21:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Mijn broer (-tje, iets jonger dan ik)
Zijn beroep wordt in dit topic steevast aangeduid als 'bankster'. Vliegt heel de wereld over voor de ene vergadering na de andere, (dus gewoon voor 1 vergadering ff op en neer naar Japan, zit dus langer in het vliegtuig dan hij vergadert) en pakt alleen al met zijn eindejaarsuitkering meer dan mijn vrouw en ik in een jaar bij elkaar sprokkelen. (En wij hebben het al niet slecht)
Woont desondanks gewoon in een sociale huurwoning (al 20+ jaar), en gaat er ook niet uit. Hij kan zo een flinke koopwoning cash aftikken, maar het interesseert hem niet. Totaal niet zelfs. Hij vindt het allemaal wel best zo, hij heeft het naar zijn zin waar hij woont. En die 5% verhoging die ze willen doorvoeren zal hem ook zijn r**t roesten.
Overigens gun ik het hem uiteraard van harte hoor
wel eens een boer ontmoet die de landbouwsubsidie teruggeeft ??quote:Op zondag 22 juli 2012 11:04 schreef klaaskippegaas het volgende:
[..]
O, jij zei toch het volgende:
"Maar deze is mooier., dan zou ik nog een beetje HRA krijgen".
sterker sinds een aantal jaren is die subsidie gekoppeld aan het aantal hectaren dat de boer gebruikt, dus eigenlijk is het grondsubsidie en niet productsubsidiequote:Op zondag 22 juli 2012 11:01 schreef RemcoDelft het volgende:
Sterker nog, zonder landbouwsubsidie zou grond nog goedkoper worden...
maar een oliestook- installatie kost niet veel, die leg je zo aan, en dan heb je geen milieubelasting / eco-tax zoals hier die in de salarissen van provincies verdwijntquote:Op zaterdag 21 juli 2012 15:02 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Yup. Gewoon op je oude dag elke zomer met 15m3 hout gaan slepen.
[..]
En dat maakt voor die 60+'ers nu juist geen reet uit, die hebben hun woning allang (vrijwel) afgelost.
Dat huis waar dat over ging liep van de energielabelschaal af. Aan de onderkant van die schaal welteverstaan. Die zat nog lager dan label G.quote:Op zondag 22 juli 2012 12:55 schreef michaelmoore het volgende:
maar een oliestook- installatie kost niet veel, die leg je zo aan, en dan heb je geen milieubelasting / eco-tax zoals hier die in de salarissen van provincies verdwijnt
dikke trui is ook prima hoorquote:Op zondag 22 juli 2012 13:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat huis waar dat over ging liep van de energielabelschaal af. Aan de onderkant van die schaal welteverstaan. Die zat nog lager dan label G.
Dan heb je ook helemaal geen milieubelasting/eco-tax nodig om je scheel te betalen aan je verwarming.
Jammer dat je kennis van het Nederlands zo beperkt is, anders was je een goede discussiepartnerquote:Op zondag 22 juli 2012 13:45 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ik had eigenljik ingezet op een CO2 vergifteging. vergiftiging
Ja sorry, anders dan mensen die dat als trolstijlmiddel gebruiken, zijn er soms ook mensen die daadwerkelijk de grens over gaan, en dan gaat het Nederlandsch snel achteruitquote:Op zondag 22 juli 2012 13:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Jammer dat je kennis van het Nederlands zo beperkt is, anders was je een goede discussiepartner
je bedoelt, letterlijk de grens overgaan , Rusland, India, China, Thailand, dat soort grenzenquote:Op zondag 22 juli 2012 13:55 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ja sorry, anders dan mensen die dat als trolstijlmiddel gebruiken, zijn er soms ook mensen die daadwerkelijk de grens over gaan, en dan gaat het Nederlandsch snel achteruit![]()
Wat is eigenlijk je definitie van 'discussieren'?
Jij kent het verschil niet tussen 'iets in de basis gewoon verkeerd vinden' en 'ergens principieel tegenstander van zijn'?quote:Op zondag 22 juli 2012 08:35 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
je mag niet vinden dat een huidige situatie in basis gewoon verkeerd is en er toch aan meedoen?
ze zijn allebei tegenquote:Op zondag 22 juli 2012 15:25 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Jij kent het verschil niet tussen 'iets in de basis gewoon verkeerd vinden' en 'ergens principieel tegenstander van zijn'?
Dat is de overeenkomst. Dat weet iedereen. Ik vroeg echter of hij het verschil wist...quote:
joh subsidies zijn altijd fout, tegen de markt in en missen hun doel en veroorzaken een veel groter probleemquote:Op zondag 22 juli 2012 21:45 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dat is de overeenkomst. Dat weet iedereen. Ik vroeg echter of hij het verschil wist...
Ook dat was de vraag niet.quote:Op zondag 22 juli 2012 21:56 schreef michaelmoore het volgende:
joh subsidies zijn altijd fout, tegen de markt in en missen hun doel en veroorzaken een veel groter probleem
Fixed.quote:Op zondag 22 juli 2012 21:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
joh langdurige subsidies zijn bijna altijd fout, tegen de markt in en missen hun doel en veroorzaken een veel groter probleem
probleem is wel dat subsidies verslavend werken ook korte subsidiesquote:Op maandag 23 juli 2012 07:58 schreef RemcoDelft het volgende:
[..]
Fixed.
Kortstondige subsidies kunnen wel degelijk een heel gunstig effect hebben.
Je begon zo goed, maar hier raak je toch echt alle geloofwaardigheid kwijt.quote:Op dinsdag 24 juli 2012 17:40 schreef Istrilyin het volgende:
Wat dat betreft zijn de huizenmarkt-zeepbel.nl commentaar secties een orde grootte beter!
Ik kom soms nog even op fok om te checken of er nog wat zeepbelblazers zijn die nog niet afgesloten zijn van het internet, gas, elektra en water of toevallig nog bereikbaar zijn via de smartphonequote:Op dinsdag 24 juli 2012 17:40 schreef Istrilyin het volgende:
Wat dat betreft zijn de huizenmarkt-zeepbel.nl commentaar secties een orde grootte beter!
Dat is alleen op het lievelingsforum van Whuzz zo, die mutsen vinden het 'fijn' en 'prettig' als ze niet door ongewenste gebruikers met hun kop uit het zand getrokken wordenquote:Op dinsdag 24 juli 2012 17:50 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Overigens dacht ik dat er (vroeger?) wel een filter was waarmee je posts van bepaalde users automatisch kon verbergen, maar ik kan hem op het moment (helaas) inderdaad niet meer vinden.
hmmm, eens zien salris gekregen vandaag....daar alle kosten vanaf trekken...hmm, meer dan 1500 euro over. Ik denk dat ik voorlopig nog helemaal nergens van afgesloten wordtquote:Op woensdag 25 juli 2012 13:00 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Ik kom soms nog even op fok om te checken of er nog wat zeepbelblazers zijn die nog niet afgesloten zijn van het internet, gas, elektra en water of toevallig nog bereikbaar zijn via de smartphone
Tja, vergaderen via internet en vergader programmatuur zal wel niet gebruikt worden in de financiėle wereld. De risico's dat hun frauduleuze praktijken op die manier makkelijk blootgelegd worden is natuurlijk te grootquote:Op zaterdag 21 juli 2012 21:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Mijn broer (-tje, iets jonger dan ik)
Zijn beroep wordt in dit topic steevast aangeduid als 'bankster'. Vliegt heel de wereld over voor de ene vergadering na de andere, (dus gewoon voor 1 vergadering ff op en neer naar Japan, zit dus langer in het vliegtuig dan hij vergadert) en pakt alleen al met zijn eindejaarsuitkering meer dan mijn vrouw en ik in een jaar bij elkaar sprokkelen. (En wij hebben het al niet slecht)
Woont desondanks gewoon in een sociale huurwoning (al 20+ jaar), en gaat er ook niet uit. Hij kan zo een flinke koopwoning cash aftikken, maar het interesseert hem niet. Totaal niet zelfs. Hij vindt het allemaal wel best zo, hij heeft het naar zijn zin waar hij woont. En die 5% verhoging die ze willen doorvoeren zal hem ook zijn r**t roesten.
Overigens gun ik het hem uiteraard van harte hoor
Ze zijn al lang niet meer bang dat hun criminele praktijken aan het licht komen, ze zijn immers 2B2F.quote:Op woensdag 25 juli 2012 13:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Tja, vergaderen via internet en vergader programmatuur zal wel niet gebruikt worden in de financiėle wereld. De risico's dat hun frauduleuze praktijken op die manier makkelijk blootgelegd worden is natuurlijk te groot
Videoconferencing doen ze uiteraard ook. Maar dat is volgens mij voornamelijk (wereldwijd) binnen dezelfde bank. Als je zaken gaat doen met een grote partij (al dan niet een bank) dan kom je met een face to face vergadering toch een stuk beter over en gezien de bedragen waar het over gaat, maakt dat vliegticket en het hotel uiteraard geen fuck uit.quote:Op woensdag 25 juli 2012 13:06 schreef Boris_Karloff het volgende:
Tja, vergaderen via internet en vergader programmatuur zal wel niet gebruikt worden in de financiėle wereld. De risico's dat hun frauduleuze praktijken op die manier makkelijk blootgelegd worden is natuurlijk te groot
Sluiten ze in de financiele wereld dan de ene na de andere grote deal? Dat zijn erg veel deals. hebben die banken dan nog wel tijd voor hun core business?quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:13 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Videoconferencing doen ze uiteraard ook. Maar dat is volgens mij voornamelijk (wereldwijd) binnen dezelfde bank. Als je zaken gaat doen met een grote partij (al dan niet een bank) dan kom je met een face to face vergadering toch een stuk beter over en gezien de bedragen waar het over gaat, maakt dat vliegticket en het hotel uiteraard geen fuck uit.
Weet ik veel. Mijn broer gaat over een bepaald type lening (waar ik hier niet over zal uitwijden). En zijn 'gebied' begint bij 20 miljoen tot heul veul meer.quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:19 schreef Boris_Karloff het volgende:
Sluiten ze in de financiele wereld dan de ene na de andere grote deal? Dat zijn erg veel deals. hebben die banken dan nog wel tijd voor hun core business?
Wat ben je nou aan 't proberen?quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:19 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Sluiten ze in de financiele wereld dan de ene na de andere grote deal? Dat zijn erg veel deals. hebben die banken dan nog wel tijd voor hun core business?
Ik wil graag weten wat het continue de wereld rondvliegen verantwoord. Ik begin niet over het continue de wereld rondreizen voor de ene na de andere vergadering over (wat volgens hun) grote deals zijn. Ik weiger dat te accepteren en denk dat ze gewoon hun totaal onrealistische salaris willen verantwoorden met dikdoenerijquote:
Oh ok. Ik zie inderdaad de vliegtuigen al landen want Boris_Karloff vind het allemaal maar kut..quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:52 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik wil graag weten wat het continue de wereld rondvliegen verantwoord. Ik begin niet over het continue de wereld rondreizen voor de ene na de andere vergadering over (wat volgens hun) grote deals zijn. Ik weiger dat te accepteren en denk dat ze gewoon hun totaal onrealistische salaris willen verantwoorden met dikdoenerij
Waar zeg ik precies dat ik het kut vind? Jij moet een ander geen woorden in de mond leggen, want dat staat er niet.quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:54 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Oh ok. Ik zie inderdaad de vliegtuigen al landen want Boris_Karloff vind het allemaal maar kut..
Oh nee, toch niet![]()
Dat jij dat niet begrijpt is helemaal niet relevant. Dat jij dat niet accepteert is zo mogelijk nog minder relevant. Jij doet er niet toe. Als je praat over dergelijke grote bedragen dan pak je gewoon het vliegtuig. Omdat het kan. Of jou dat zint of niet ligt verder niemand wakker van.
ga je nou woordspelletjes spelen? Dat je het weigert te accepteren dat het om reden X is betekent niet dat je t allemaal maar prachtig vindt he.quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:56 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Waar zeg ik precies dat ik het kut vind? Jij moet een ander geen woorden in de mond leggen, want dat staat er niet.
Zo is dat. Je hebt helemaal gelijk. Niet meer dan normaal dat als je bij een bank 125 miljoen wilt lenen, even een laptopje koopt met een webcam en dan 'even' een videoconferentie bijwoont.quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:52 schreef Boris_Karloff het volgende:
Ik wil graag weten wat het continue de wereld rondvliegen verantwoord. Ik begin niet over het continue de wereld rondreizen voor de ene na de andere vergadering over (wat volgens hun) grote deals zijn. Ik weiger dat te accepteren en denk dat ze gewoon hun totaal onrealistische salaris willen verantwoorden met dikdoenerij
nee, ik zeg dat ik moeilijk kan geloven dat grote banken continue grote deals aan het afsluiten zijn. Een grote bank zal er een beperkt aantal per jaar hebben, waar ook een boel onderzoek aan vooraf gaat. Voor dat onderzoek is al dat reizen niet nodig. Dus waarom men continu op reis is, terwijl er tegenwoordig zoveel methoden om wereldwijd contact te hebben is me een raadsel. Ik wil dat gewoon graag uitgelegd zien en zonder verklaring is het in mijn ogen gewoon grootspraak.quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:57 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
ga je nou woordspelletjes spelen? Dat je het weigert te accepteren dat het om reden X is betekent niet dat je t allemaal maar prachtig vindt he.
Maar die lui hebben ook geen verantwoordelijkheid aan jou af te leggen. Allemaal die lui die gebruik maken van prive jets doen dat omdat dat het snelste is, en als je het geld hebt wat doet het er dan toe? Daarnaast, jij kunt niet bepalen of zij continue of maar af en toe grote deals sluiten, daar heb je helemaal niet genoeg informatie voor.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:01 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
nee, ik zeg dat ik moeilijk kan geloven dat grote banken continue grote deals aan het afsluiten zijn. Een grote bank zal er een beperkt aantal per jaar hebben, waar ook een boel onderzoek aan vooraf gaat. Voor dat onderzoek is al dat reizen niet nodig. Dus waarom men continu op reis is, terwijl er tegenwoordig zoveel methoden om wereldwijd contact te hebben is me een raadsel. Ik wil dat gewoon graag uitgelegd zien en zonder verklaring is het in mijn ogen gewoon grootspraak.
ongeveer net als de mensen in het verleden op school waarbij iedereen beweerde meer te verdienen als een ander. Tot 1 iemand wat onderzoek deed en een boel leugenaars ontmaskerde. mensen hebben nou eenmaal een eigenschap om zaken mooier voor te doen als ze in werkelijkheid zijn.
En jou broer reist dus de wereld rond om grote leningen af te sluiten? Ik dacht altijd dat banken in belangrijke economische regio's afzonderlijke accountmanagers hadden?quote:Op woensdag 25 juli 2012 14:59 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Zo is dat. Je hebt helemaal gelijk. Niet meer dan normaal dat als je bij een bank 125 miljoen wilt lenen, even een laptopje koopt met een webcam en dan 'even' een videoconferentie bijwoont.
EDIT: Uitleg maar weer weggehaald. Boris zit teveel met zijn kop in zijn eigen kont, en achteraf lijkt me dit te herkenbaar voor mensen die wel bekend zijn in de financiėle wereld.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:01 schreef Boris_Karloff het volgende:
nee, ik zeg dat ik moeilijk kan geloven dat grote banken continue grote deals aan het afsluiten zijn. Een grote bank zal er een beperkt aantal per jaar hebben.
[...]
Ik wil dat gewoon graag uitgelegd zien en zonder verklaring is het in mijn ogen gewoon grootspraak.
probleem is dat banken GEEN eigen geld hebben. Wij mogen uiteindelijk betalen voor al die dikdoenerij en dat bevalt me niet nee. beter hadden ze het zootje in 2008 allemaal failliet laten gaan zodat de verrotte bedrijven ondertussen al vervangen waren door rendabele bedrijven/quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Maar die lui hebben ook geen verantwoordelijkheid aan jou af te leggen. Allemaal die lui die gebruik maken van prive jets doen dat omdat dat het snelste is, en als je het geld hebt wat doet het er dan toe? Daarnaast, jij kunt niet bepalen of zij continue of maar af en toe grote deals sluiten, daar heb je helemaal niet genoeg informatie voor.
Dat is duidelijk dat jou dat niet bevalt. Zijn de vliegtuigen al geland nu?quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:05 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
probleem is dat banken GEEN eigen geld hebben. Wij mogen uiteindelijk betalen voor al die dikdoenerij en dat bevalt me niet nee.
Ik kan helaas weinig doen, ik heb geprobeerd mijn loon contant te krijgen zodat ik mijn rekeningen op kan zeggen. Maar dat schijnt tegenwoordig al niet eens meer te mogenquote:Op woensdag 25 juli 2012 15:07 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dat is duidelijk dat jou dat niet bevalt. Zijn de vliegtuigen al geland nu?
Nee? Wat ga je er aan doen dan? Helemaal niks vermoed ik zo.
En zelfs al kreeg je dat wel, dan nog had dat niks geholpen. Maar dat verhaaltje over die dikdoenerij gaat natuurlijk overal voor op he. iemand die ergens ontzettend rijk mee is geworden, is dat geworden omdat andere mensen daarvoor betaald hebben.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik kan helaas weinig doen, ik heb geprobeerd mijn loon contant te krijgen zodat ik mijn rekeningen op kan zeggen. Maar dat schijnt tegenwoordig al niet eens meer te mogen
persoonlijk vind ik wel dat er een groot verschil zit tussen:quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:10 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
En zelfs al kreeg je dat wel, dan nog had dat niks geholpen. Maar dat verhaaltje over die dikdoenerij gaat natuurlijk overal voor op he. iemand die ergens ontzettend rijk mee is geworden, is dat geworden omdat andere mensen daarvoor betaald hebben.
Ik heb altijd een beetje het gevoel bij zulke dingen dat het niet zo zeer gaat om het feit dat die lui zoveel geld hebben, maar meer om dat de mensen die er hard over klagen het niet kunnen hebben dat zij zelf NIET zoveel geld hebben.
Daar kun jij niet over oordelen of dat scheef gaat. Je weet namelijk niet wat die lui gedaan hebben om op die positie te komen. Het is wel heel populair om te roepen dat ze allemaal niks kunnen, maar de werkelijkheid is dat ze niet een of andere pipo van de straat hebben getrokken om die functie in te vullen natuurlijk. Dat zijn mensen die al een behoorlijke track record hebben.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:14 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
persoonlijk vind ik wel dat er een groot verschil zit tussen:
iemand die rijk is geworden met een eigen bedrijf en daar op persoonlijk vlak grote financiėle risico's voor heeft genomen en hard voor heeft moeten werken of iemand die als manager in loondienst belachelijk veel verdiend zonder enige financiele risico's te hebben gelopen.
De eerste groep mag van mij alles verdienen wat ze maar willen, het is tenslotte hun eigen bedrijf waar ze mee mogen doen en laten wat ze willen. De tweede groep vind ik dat de beloning totaal scheef is gaan lopen met de werkelijke prestatie.
Misschien kan ik daar niet over oordelen. wat ik wel weet is dat als morgen onze CEO verdwijnt ons bedrijf gewoon blijft doordraaien alsof er niets aan de hand is.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:19 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Daar kun jij niet over oordelen of dat scheef gaat. Je weet namelijk niet wat die lui gedaan hebben om op die positie te komen. Het is wel heel populair om te roepen dat ze allemaal niks kunnen, maar de werkelijkheid is dat ze niet een of andere pipo van de straat hebben getrokken om die functie in te vullen natuurlijk. Dat zijn mensen die al een behoorlijke track record hebben.
En de salarissen daarvoor worden overeengekomen door de mensen die daar zeggenschap over hebben, en dat zijn er niet maar 2.
Ja, maar 'alle productiemedewerkers' zullen niet in 1x omvallen en iedereen is inderdaad vervangbaar, maar de productiemedewerker net even wat makkelijker en sneller dan de CEO.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:22 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Misschien kan ik daar niet over oordelen. wat ik wel weet is dat als morgen onze CEO verdwijnt ons bedrijf gewoon blijft doordraaien alsof er niets aan de hand is.
Echter als morgen alle productie mederwerkers verdwijnen hebben wij als bedrijf een heel groot probleem. Dan komt er niets meer uit de reactoren en ze vervangen is niet in een maand gedaan.
De mensen die het hardst klagen over diefstal zijn vaak ook de mensen die zelf bestolen zijn, dus volgens mij is het meer ongenoegen over de eigen positie dan dat het om de diefstal gaat.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:28 schreef CoolGuy het volgende:
De mensen die het hardst klagen over de hoge salarissen van de hoge piefen zijn vaak ook de mensen die qua salaris helemaal aan de andere kant van het spectrum staan, dus volgens mij is het meer ongenoegen over het eigen salaris(mogelijkheden) dan dat het om die bankster/veelverdiener gaat.
Als je dan toch in stompzinnige vergelijkingen gaat dealen:quote:Op woensdag 25 juli 2012 17:03 schreef GoedeVraag het volgende:
De mensen die het hardst klagen over diefstal zijn vaak ook de mensen die zelf bestolen zijn, dus volgens mij is het meer ongenoegen over de eigen positie dan dat het om de diefstal gaat.
Nogal kortzichtig. De loonontwikkeling van de zogenaamd hoge piefen is de laatste paar jaar onevenredig gestegen in vergelijking met "normale" werknemers. Nu blijkt dat die hoge piefen er voornamelijk een teringzooi van hebben gemaakt en dus hun hoge salaris niet waard zijn. Hierdoor raakt vervolgens een bedrijf failliet en mag de normale werknemer lekker thuis gaan zitten. Het is niet zozeer afgunst, het is de reėle visie van veel mensen die dit aan zagen komen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:28 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Ja, maar 'alle productiemedewerkers' zullen niet in 1x omvallen en iedereen is inderdaad vervangbaar, maar de productiemedewerker net even wat makkelijker en sneller dan de CEO.
Dus, de mensen die het hoogst in de boom zitten vangen ook het meeste geld. Kun je leuk vinden of niet, maar dat verandert niks aan dat de werkelijkheid is. Maar stiekem gaat het niet om die zogenaamde bankster denk ik.
De mensen die het hardst klagen over de hoge salarissen van de hoge piefen zijn vaak ook de mensen die qua salaris helemaal aan de andere kant van het spectrum staan, dus volgens mij is het meer ongenoegen over het eigen salaris(mogelijkheden) dan dat het om die bankster/veelverdiener gaat.
Immers, als jij zo'n zelfde bedrag mee naar huis neemt elke maand dan klaag jij niet zo hard over andere mensen die ook heel veel verdienen. Dat doe je alleen maar als anderen dat wel krijgen, maar jij niet .
Wat je wel kan doen: klant worden bij de kleinst mogelijke bank.quote:Op woensdag 25 juli 2012 15:08 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Ik kan helaas weinig doen, ik heb geprobeerd mijn loon contant te krijgen zodat ik mijn rekeningen op kan zeggen. Maar dat schijnt tegenwoordig al niet eens meer te mogen
Inderdaad. Ik verwelkom elke klant, hoe klein ook. Laat je salaris maar op mijn rekening storten, zorg ik wel dat je het kontant krijgt.quote:Op woensdag 25 juli 2012 17:10 schreef RemcoDelft het volgende:
Wat je wel kan doen: klant worden bij de kleinst mogelijke bank.
Ja joh? dus elk bedrijf met hoge piefen die veelverdiener zijn zit met shit te kijken? Zodra iemand een hoge pief is is hij niet meer in staat een bedrijf goed te leiden?quote:Op woensdag 25 juli 2012 17:08 schreef Freak188 het volgende:
[..]
Nogal kortzichtig. De loonontwikkeling van de zogenaamd hoge piefen is de laatste paar jaar onevenredig gestegen in vergelijking met "normale" werknemers. Nu blijkt dat die hoge piefen er voornamelijk een teringzooi van hebben gemaakt en dus hun hoge salaris niet waard zijn. Hierdoor raakt vervolgens een bedrijf failliet en mag de normale werknemer lekker thuis gaan zitten. Het is niet zozeer afgunst, het is de reėle visie van veel mensen die dit aan zagen komen.
Dit dusquote:Op woensdag 25 juli 2012 17:07 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Als je dan toch in stompzinnige vergelijkingen gaat dealen:
Regelmatig staan mensen met pech langs de weg. Das inderdaad kut. Maar ik heb nog nooit iemand langs de rijksweg horen vloeken (feitelijk misgunnen...) over de mensen wiens auto het op dat moment wel doet.
Het is inderdaad onvrede met het systeem, en mogelijk afgunst. Voor zover het relevant is hoeft dat overigens niet ordinairder te zijn dan het graaien van sommige topmensen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 18:26 schreef CoolGuy het volgende:
Maar dat geldt overal, niet alleen in het bankwezen, maar echt overal. Als je dat niet kunt handelen dan is het niet meer dan ordinaire jaloezie dat je zelf niet in die gunstige financiėle positie zit. Maar dan zou ik zeggen, start zelf een onderneming, bouw die uit tot een megasucces, dik cashen, en dan mag je het anders doen met jouw werknemers als het mis gaat.
Toch is de salarispot van een bedrijf doorgaans niet oneindig. Wat een directeur er uit haalt, zit er niet meer in.quote:Op woensdag 25 juli 2012 18:27 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Dit dusMaar zodra het over salaris (vooral van anderen) gaat, dan ineens is er een hoop misnoegen joh. Tja, had je zelf ook maar een beter salaris moeten regelen.
ja, maar de mensen die heel hard klagen zijn de mensen die meestal in een nadelige positie zitten, of nu de gevolgen zien van keuzes eerder in hun leven, terwijl mensen die andere keuzes hebben gemaakt verder zijn gekomen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 18:52 schreef GoedeVraag het volgende:
[..]
Toch is de salarispot van een bedrijf doorgaans niet oneindig. Wat een directeur er uit haalt, zit er niet meer in.
Het lijkt me dus niet onlogisch dat werknemers die een beter salaris willen, kritiek uiten op dat van de directeur. Sterker nog, dat zouden ze misschien wel moeten doen als ze jouw advies opvolgen en een beter salaris voor zichzelf proberen te regelen![]()
Een wijs man zei ooit, de meesten schrijven succes aan zichzelf toe, ellende aan hun omgeving.quote:Op woensdag 25 juli 2012 18:55 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
ja, maar de mensen die heel hard klagen zijn de mensen die meestal in een nadelige positie zitten, of nu de gevolgen zien van keuzes eerder in hun leven, terwijl mensen die andere keuzes hebben gemaakt verder zijn gekomen.
Shit happens.
Lijkt me een prima samenvatting voor alle users die in dit topic al 206 delen klagen over te hoge huizenprijzen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 18:59 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
Een wijs man zei ooit, de meesten schrijven succes aan zichzelf toe, ellende aan hun omgeving.
quote:ABN Amro ziet daling huizenprijzen volgend jaar versnellen
AMSTERDAM (Dow Jones)--Economen van ABN Amro Bank verwachten dat de prijzen van Nederlandse koopwoningen hun daling in 2013 zullen versnellen en dat herstel pas in 2014 gloort.
In de Woningmarktmonitor van juli van het Economisch Bureau van de bank stellen de economen vooral hun raming voor 2013 sterk neerwaarts bij, mede vanwege de geplande aanpassingen in de hypotheekrenteaftrek. Voor volgend jaar verwachten ze nu een daling van 8%, ofwel 5 procentpunten meer dan de prijsdaling van 3% die ze in april voorzagen.
Inclusief de verwachte prijsdaling van 5% dit jaar, die de economen al eerder aankondigden, komt het prijspeil eind 2013 in totaal 12,5% onder het niveau van 2011 uit. Indien de economie in de tussentijd opveert, zo stellen ze, kan de huizenmarkt in 2014 weer verbeteren.
Als voornaamste oorzaak voor de stagnatie op de huizenmarkt, waar de prijzen en het aantal transacties al sinds 2009 dalen, wijzen de economen op de economische crisis. Als gevolg hiervan flirt de Nederlandse economie met recessie en zijn banken minder soepel met de verstrekking van hypotheken.
De neerwaartse prijsdruk wordt verhoogd door het zogenaamde Lenteakkoord, waarin is opgenomen dat vanaf 2013 het recht op hypotheekrenteaftrek wordt versoberd. Als die plannen na de zomer daadwerkelijk in beleid worden omgezet, zullen de lasten voor starters op de woningmarkt vanaf volgend jaar met 13% stijgen ten opzichte van de nu geldende situatie, volgens de ABN-economen.
"De kans bestaat dat er een tijdelijke verkoophausse aan het eind van het jaar zal zijn, waarbij mensen voor het laatst kunnen profiteren van de nu geldende regels, en dat die hausse wordt gevolgd door een terugval van het aantal transacties komend jaar", zo schrijven ze.
Enig tegenwicht tegen de prijsdaling biedt het beperkte aanbod van nieuwbouwhuizen. Tegen een productie van naar schatting 56.000 woningen dit jaar, staat een behoefte van 75.000, aldus de economen.
Volgens cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn de huizenprijzen sinds november 2008 al met 12% gedaald. Het vermogen van Nederlandse huishoudens daalde hierdoor met zo'n EUR130 miljard.
Door Anton Reijinga; Dow Jones Nieuwsdienst; anton.reijinga@dowjones.com; +31-20-571 5213
die zijn prima content dat ze niet zo dom waren om in te stappen op een verkeerd moment.quote:Op woensdag 25 juli 2012 19:04 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Lijkt me een prima samenvatting voor alle users die in dit topic al 206 delen klagen over te hoge huizenprijzen.
Welnee joh.... de meeste mensen zitten toch echt nog in de ontkenningsfase met hier en daar een boze scheeflener en een enkele spijtoptant. Nee.... het grote crashen moet nog komen, de dalingen die we tot dusver hebben gezien zijn echt kinderspel bij de ellende die nog gaat komen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 19:11 schreef KneeDeep het volgende:
En we naderen fase 4: de capitulatie fase
[..]
Dan hebben ze, gezien hun constante geklaag, dit niet echt begrepen:quote:Op woensdag 25 juli 2012 19:33 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
die zijn prima content dat ze niet zo dom waren om in te stappen op een verkeerd moment.
Hoewel, die wijze man heeft het over de meeste...quote:Een wijs man zei ooit, de meesten schrijven succes aan zichzelf toe, ellende aan hun omgeving.
we zitten hier enkel om tegengeluid te bieden aan wanhopige huizenbezitters die hun fout hier proberen goed te praten met ongelijke argumentenquote:Op woensdag 25 juli 2012 20:11 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dan hebben ze, gezien hun constante geklaag, dit niet echt begrepen:
[..]
Kun je net zo goed naar huis gaan, want er zijn hier geen wanhopige huizenbezitters. Wel wanhopige 'wannabee' huizenbezitters, maar iets zegt me dat je daar al genoeg te maken mee hebt.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:12 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
we zitten hier enkel om tegengeluid te bieden aan wanhopige huizenbezitters die hun fout hier proberen goed te praten met ongelijke argumenten
ik zou jou als een wanhopige huizenbezitter omschrijven.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:14 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Kun je net zo goed naar huis gaan, want er zijn hier geen wanhopige huizenbezitters. Wel wanhopige 'wannabee' huizenbezitters, maar iets zegt me dat je daar al genoeg te maken mee hebt.
In dat geval kun je waarschijnlijk een aardige boterham (en wellicht zelfs een eigen huisjequote:Op woensdag 25 juli 2012 20:18 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ik zou jou als een wanhopige huizenbezitter omschrijven.
je verward keiharde feiten met meningen. dat je het er niet mee eens bent is jouw probleem. kusjequote:Op woensdag 25 juli 2012 20:20 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
In dat geval kun je waarschijnlijk een aardige boterham (en wellicht zelfs een eigen huisje) verdienen met het schrijven van fictie?
Alsof jij ook maar enig idee hebt van het verschil tussen feit/fictie/mening/onzin/hersenspinsel ...quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:21 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
je verward keiharde feiten met meningen.
je begrijpt het concept van mening echt niet he.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:24 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Alsof jij ook maar enig idee hebt van het verschil tussen feit/fictie/mening/onzin/hersenspinsel ...![]()
(Maar kom gerust aan met je feiten, kunnen we ff lachen...)
Ah... Je krabbelt al terug... Jammer, ik was wel benieuwd in welke bochten je je nu weer zou gaan wringen. Maar je indirecte excuses zijn geaccepteerdquote:Op woensdag 25 juli 2012 20:27 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
je begrijpt het concept van mening echt niet he.
ben je nou een mongool of een slechte trol. tief toch opquote:Op woensdag 25 juli 2012 20:31 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ah... Je krabbelt al terug... Jammer, ik was wel benieuwd in welke bochten je je nu weer zou gaan wringen. Maar je indirecte excuses zijn geaccepteerd(Wijs, want het was toch al een onhoudbare stelling van je...
)
Bekend psychologisch fenomeen: Zelfs nadat je op je rug bent gaan liggen toch nog ff snauwen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:31 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ben je nou een mongool of een slechte trol. tief toch op
quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:36 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Bekend psychologisch fenomeen: Zelfs nadat je op je rug bent gaan liggen toch nog ff snauwen.
Geeft niks, als het jou oplucht, is het mij ook goed.
Goed, het zelfverklaard down kindje is inmiddels hopelijk gaan slapen...quote:
2013. herstel. wie wat waar hoe. linkje?quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:45 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Goed, het zelfverklaard down kindje is inmiddels hopelijk gaan slapen...
Evengoed las ik net op de vorige pagina dat in 2013 de huizenprijzen mogelijk wat gaan dalen alvorens er in 2014 een (licht) herstel optreedt.
Wat heeft de 'starter' daaraan? Die kan na 1-1-2013 nog maar 70% van de hypotheek krijgen die hij nu kan krijgen schat ik zo. (Omdat bv zelfs de helft aflossingsvrij niet eens meer mag als je recht wilt houden op de HRA.)
Mijn stelling: Als je nu nog net een woning kan kopen en je doet het niet voor 1-1-2013, reken er dan maar gerust 10 jaar bij voor je weer de kans krijgt.. (Vermits je inkomen toeneemt in die tijd)
In verband met je gesteldheid, hier een linkje naar de (zoals aangegeven zich op de vorige bladzijde bevindende) post : Huizenmarkttopic #206: Waar alles daalt behalve de WOZ.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:52 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
2013. herstel. wie wat waar hoe. linkje?
ah abn amro. ja die heeft goede stats met hun voorspellingen.quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:54 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
In verband met je gesteldheid, hier een linkje naar de (zoals aangegeven zich op de vorige bladzijde bevindende) post : Huizenmarkttopic #206: Waar alles daalt behalve de WOZ.
Mijn glazen bol ligt ff bij de lommerd (moest ff een onderpand hebben voor een maatje van me die huurt...)quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:57 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ah abn amro. ja die heeft goede stats met hun voorspellingen.
laten we het 'nieuwsbericht' even analyseren. ze hebben het over 'herstel', wat meer marketingterm is dan een rationeel iets. wat is herstel? ik zou zeggen, groeien naar een gezonde sustainable situatie. abn ziet stijging als 'herstel'. daarnaast hebben ze al zoveel propaganda de wereld in geholpen in het verleden dat er echt geen enige reden is om aan te nemen dat ze het nu wel op basis van gefundeerde cijfers hebben voorspeld. zo wel dan zou ik die cijfers graag zien. zo niet dan is het gewoon lucht verplaatsing.quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:00 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Mijn glazen bol ligt ff bij de lommerd (moest ff een onderpand hebben voor een maatje van me die huurt...)
Jij denkt dus dat de prijzen in 2013 niet gaan dalen? Maar omhoog gaan? Of wat voor conclusie probeer je nu weer krampachtig te verbergen?
En kan zijne koninklijke hoogheid wellicht ook nog ingaan op mijn stelling ipv allerlei zaken die niet gevraagd worden erbij te halen?quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:03 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
laten we het 'nieuwsbericht' even analyseren. ze hebben het over 'herstel', wat meer marketingterm is dan een rationeel iets. wat is herstel? ik zou zeggen, groeien naar een gezonde sustainable situatie. abn ziet stijging als 'herstel'. daarnaast hebben ze al zoveel propaganda de wereld in geholpen in het verleden dat er echt geen enige reden is om aan te nemen dat ze het nu wel op basis van gefundeerde cijfers hebben voorspeld. zo wel dan zou ik die cijfers graag zien. zo niet dan is het gewoon lucht verplaatsing.
ik ben niet je slaaf. zoek het lekker uitquote:Op woensdag 25 juli 2012 21:05 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
En kan zijne koninklijke hoogheid wellicht ook nog ingaan op mijn stelling ipv allerlei zaken die niet gevraagd worden erbij te halen?
Dus je hebt geen enkel argument tegen:quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:05 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ik ben niet je slaaf. zoek het lekker uit
quote:Mijn stelling: Als je nu nog net een woning kan kopen en je doet het niet voor 1-1-2013, reken er dan maar gerust 10 jaar bij voor je weer de kans krijgt.. (Vermits je inkomen toeneemt in die tijd)
wat loop je nou toch allemaal te zeuren man.quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:11 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Dus je hebt geen enkel argument tegen:
[..]![]()
Valt me een beetje tegen van je... Aan de andere kant is het lovenswaardig dat je zonder onzinargumenten te verzinnen nu eigenlijk onmiddelijk aangeeft dat je het ermee eens bent. Dat dan weer wel.
Tja, deelnemen aan een discussie is voor jou niet bepaald weggelegd he?quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:12 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
wat loop je nou toch allemaal te zeuren man.
wil je ook nog even linken naar waar dat staat, dat ik hier op jouw suggestieve onzin in moet gaan? ik ken die regel niet manquote:Op woensdag 25 juli 2012 21:16 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Tja, deelnemen aan een discussie is voor jou niet bepaald weggelegd he?
Ik zal het je uitleggen... Ik poneer een stelling. Ben je het ermee eens dan hoef je niks te doen, ben je het niet eens, dan gooi je tegenargumenten in de strijd.
(Dat was de korte versie, als je het nog steeds niet begrijpt, kun je ook via DM (Direct Messaging) of PM (Personal Messaging) contact opnemen. Dat houdt het topic een beetje schoon)
CO neem ik aan? CO2 vergiftigt niet, tenzij er helemaal geen zuurstof meer is.quote:Op zondag 22 juli 2012 13:45 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ik had eigenljik ingezet op een CO2 vergifteging.
Ja hoor, dat staat hier: Huizenmarkttopic #206: Waar alles daalt behalve de WOZ.quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:16 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
wil je ook nog even linken naar waar dat staat, dat ik hier op jouw suggestieve onzin in moet gaan?
tekenend.quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:19 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
[..]
Ja hoor, dat staat hier: Huizenmarkttopic #206: Waar alles daalt behalve de WOZ.
Wie heeft er wel zinnige tegenargumenten (of verwacht zelfs dat de huizenprijzen verder dalen dan je max. hypotheek gaat dalen?)quote:Op woensdag 25 juli 2012 20:45 schreef Bijvlagenzinvol het volgende:
Evengoed las ik net op de vorige pagina dat in 2013 de huizenprijzen mogelijk wat gaan dalen alvorens er in 2014 een (licht) herstel optreedt.
Wat heeft de 'starter' daaraan? Die kan na 1-1-2013 nog maar 70% van de hypotheek krijgen die hij nu kan krijgen schat ik zo. (Omdat bv zelfs de helft aflossingsvrij niet eens meer mag als je recht wilt houden op de HRA.)
Mijn stelling: Als je nu nog net een woning kan kopen en je doet het niet voor 1-1-2013, reken er dan maar gerust 10 jaar bij voor je weer de kans krijgt.. (Vermits je inkomen toeneemt in die tijd)
ONZ is iets verderop. Als je mijn stelling slecht onderbouwd vindt zal het vast een makkie voor je zijn om hem met feiten onderuit te halen. Toch?quote:Op woensdag 25 juli 2012 21:25 schreef FkTwkGs2012 het volgende:
ja joh ga gewoon door met je slecht onderbouwde suggestieve poep posts.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |