quote:
Op vrijdag 29 juni 2012 23:30 schreef lezut het volgende:Laat ik dan ook nog maar even een ei leggen over de oordopjes

Ik gebruik nou al een tijdje de Soundmagic PL-21 dopjes... beste dopjes die ik ooit gehad heb

Wel even de kanttekening plaatsen dat ik echt goedkope rommel gewend was, maar het geluid van de soundmagic's is voor mij goed genoeg. Oordopjes hebben immers nog wel eens de neiging om te sneuvelen en dan vind ik het zonde om hele dure doppen te hebben. Bouwkwaliteit van de PL-21 is ook in orde, nog geen problemen mee gehad.
Laatst voor de heb ook een setje Awei ES900i gekocht, wat me opvalt is dat deze wel een stuk beter afsluiten dan de PL-21. Zit wat fijner dus... en de bas is een stuk sterker. Vind persoonlijk dat rock-muziek beter uitkomt op de Soundmagic en dat dance/trance e.d. weer wat beter klinkt op de Awei's. Ik weet niet of dat ook jullie ervaring is?

Klopt, dat komt omdat de Soundmagics wat neutraler zijn en dus meer geschikt voor songs met enige nuance en detail. Wil je een soort clubfeeling met lots of bass, dan zijn de ES900i wel prima, maar het zijn daardoor niet echt allrounders. De ES800M dan eerder wel.

De Brainwavz M2 zijn ongeslagen op bass-niveau denk ik, ook de details en treble zijn wel aardig. Favoriete in-ears nog altijd de Xears XT2 Pro (nieuwe versie is XT3 met betere kabel) van Thomas (xears.com - coupon: KLANGFUZZIS -> alle in-ears 30,- euro/stuk excl. verz). Ik heb deze maand ook z'n nieuwe XPA's mogen ontvangen, duurste dopjes die hij ooit had, met uitwisselbare filters en gele kabel. Die filters maken echt een boel verschil, had ik niet verwacht (zie nu dat 'ie uit de shop verdwenen is).
De Brainwavz-serie is over het algemeen de tofste qua variatie, helaas zijn de prijzen erg gestegen naarmate de populariteit opliep. Daardoor zijn de AWEI's denk ik momenteel de beste bang-for-buck wil je op de budgettour. Verder heb je natuurlijk nog Soundmagic, Dunu, Sunrise Audio, etc.
quote:
Op zaterdag 30 juni 2012 00:45 schreef mickeyD het volgende:nou zijn jullie vast ook geen experts op RC gebied, maar mij lijkt het dat hoe groter een heli is, hoe stabieler hij is te vliegen?
waarom gaan jullie voor van die kleintjes?
het lijkt me best leuk om met een heli te vliegen, nou ja, goed oefenen ik weet het..
maar die kleintjes zijn toch zo onstabiel als wat?
ik zie op die chinese sites en ebay ook alleen maar voornamelijk kleinere modellen voorbijkomen..
okay, toegegeven, ik heb niet shiz zn zoekskillz, maar ben ook niet geheel achterlijk qua zoeken..
kan iemand me een beetje wijsmaken in de materie of ik geheel poep praat? (dmv en link, filmpje what ever?)
ik wil er niet binnen mee vliegen, maar buiten als t ff kan.
thanks!
-
In principe wel, omdat zwaarte een soort van 'logheid' of 'traagheid' en automatisch stabiliteit met zich meebrengt. Maar ligt vooral ook aan het design van het toestel, hoe gevoelig is de besturing, hoe goed zijn de accelerometers en de computergestuurde stabilisatie? Een QS8005 bijvoorbeeld is erg groot (105cm) maar de inputs zijn nogal weinig elegant.

Ligt er vooral in waar je wilt vliegen, niet iedereen heeft een voetbalveld als achtertuin. Woon je midden in de stad, wil je een helicoptertje voor binnen en misschien buiten in krappe ruimtes. Dan kom je al gauw bij een klein model uit, bovendien kunnen die ook erg leuk zijn: 9958 of een V911. Wel een uitdaging want 4CH. Maar gewoon stabilisatie ingebouwd, dus hoveren en een beetje rondvliegen geen probleem, wil je echter meer gecoördineerde patronen vliegen en echt bank aanhellen, dan kun je dat daar ook mee leren. Ze zijn goedkoper dan grote modellen, maar niet heul erg geschikt voor buiten, omdat ze inderdaad zo ligt en klein zijn dus windgevoelig.
Elk heel channel staat voor een staploze regeling. Een half channel is een aan/uit-regeling, meestal een licht ofzo. 2CH heeft een vast voorwaartse 'pitch', invalshoek en vliegt dus alleen maar vooruit, het eerste kanaal regelt je hoogte/snelheid, het tweede laat de helikopter om de rotoras draaien voor richtingbesturing. Bij 3CH maakt de fixed pitch plaats voor variable pitch, je kunt voor en achteruit vliegen. Bij 4CH voeg je daar ook nog een kanaal aan toe voor 'bank', daarmee leunt een heli een bepaalde kant op i.p.v. helemaal horizontaal om de rotoras te draaien ('yaw'). De combinatie van yawing en banking zorgt voor gecoördineerde bochten, maar dat is vrij lastig. In principe kun je een 4CH heli wel als 3CH gebruiken door de 4e channel gewoon niet te gebruiken.

Qua merken kun je gaan voor een Xieda/Great Wall, WLToys, MJX, Syma, SH, Double Horse, of wat dan ook. Die dingen vliegen ongeveer allemaal volgens hetzelfde principe, het is alleen fijn als je een model uitzoekt waar je een beetje reserve rotors e.d. voor kunt krijgen.
The ripple effect starts with making a splash ~ Life is not a dish of copy pasta ~ ⳽ᖾiz