http://www.volkskrant.nl/(...)ek-maar-indigo.dhtmlquote:Maar boven alles zorgt Barbara ervoor dat Sofie altijd zichzelf kan zijn. Al betekent dat soms dat ze andermans grenzen overschrijdt.
Laatst waren ze bij opa, Barbara’s vader. ‘Uw nieuwe auto heeft een lelijke kleur’, zei Sofie. En dat bleef ze maar herhalen. Totdat opa zijn hand hief; hij had haar bijna geslagen. Toen rende Sofie naar de slaapkamer.
‘Je had moeten ingrijpen,’ zei opa later tegen Barbara. ‘Nee’, antwoordde die, ‘dat doe ik niet. Sterrenkinderen zoeken nou eenmaal grenzen op, dus ook Sofie.’
Want als er een ding is dat Barbara heeft geleerd: Sofies gave is het probleem van de omgeving. Niet dat van Sofie. En al helemaal niet het hare.
Hangt er vanaf. Heel af en toe een tik voor de billen is niks mis mee, als het kind iets heel ergs gedaan heeft.quote:
Nee.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:08 schreef CaptainCookie het volgende:
[..]
Hangt er vanaf. Heel af en toe een tik voor de billen is niks mis mee, als het kind iets heel ergs gedaan heeft.
Als een kind van je vriendin herhaaldelijk tegen je zegt dat je een rotkop hebt, en je vriendin grijpt niet in want ze heeft een 'sterrenkind' dan vind jij dat allemaal best?quote:Op maandag 25 juni 2012 12:09 schreef Leandra het volgende:
Een kind willen slaan omdat ze herhaalt dat je auto een lelijke kleur heeft?
Geen wonder dat moeder een andere opvoedmethode kiest dan haar ouders....
Geen flauw idee wat sterrenkinderen zijn trouwens, maar het voorbeeld in de OP is nogal triest... vooral opa.
Een corrigerende tik op zijn tijd kan geen kwaad hoor, ik heb ze ook gehad en ik ben gewoon goed terechtgekomen en heb een goede relatie met mijn ouders. De wereld is gewoon veel te mieterig geworden omdat tegenwoordig een draai om de oren al "kindermishandeling" isquote:
Je vergelijkt "een rotkop hebben" met "je auto heeft een lelijke kleur"?quote:Op maandag 25 juni 2012 12:12 schreef Bunnyfluff het volgende:
[..]
Als een kind van je vriendin herhaaldelijk tegen je zegt dat je een rotkop hebt, en je vriendin grijpt niet in want ze heeft een 'sterrenkind' dan vind jij dat allemaal best?
Oftewel, het zijn gewoon autisten met een "hippe" benaming.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:15 schreef DeTolk het volgende:
http://www.nieuwetijdskind.com/indigo-test-indigo-eigenschappen/
Zweverig New-Age gedoe.
Oh ik denk ook zeker niet dat een kind er perse iets aan overhoud. Het gaat erom dat je je kind moet leren hoe zich te gedragen, en je ook het goede voorbeeld dient te geven. Slaan is niet oke, dus dan moet je zelf ook niet die regel breken.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:14 schreef Jachtgeweer het volgende:
[..]
Een corrigerende tik op zijn tijd kan geen kwaad hoor, ik heb ze ook gehad en ik ben gewoon goed terechtgekomen en heb een goede relatie met mijn ouders. De wereld is gewoon veel te mieterig geworden omdat tegenwoordig een draai om de oren al "kindermishandeling" is.
Zolang je ze maar hun gang laat gaan en alleen foei zegt, worden het juist van die petjesvolkeren.
Vind ik ook hoor. Kinderen kan je nou eenmaal nog niet altijd rationeel laten blijken dat ze iets verkeerd hebben gedaanquote:
Ik bedoel ook geen slaan suikersnoesje, ik bedoel een tikjequote:Op maandag 25 juni 2012 12:16 schreef rosepetals het volgende:
[..]
Oh ik denk ook zeker niet dat een kind er perse iets aan overhoud. Het gaat erom dat je je kind moet leren hoe zich te gedragen, en je ook het goede voorbeeld dient te geven. Slaan is niet oke, dus dan moet je zelf ook niet die regel breken.
Het is gewoon niet de beste manier. Dus als je je gewoon even verdiept in de opvoedkunde is het niet nodig.
Precies. Niks lekkerders dan na een frustrerende werkdag even met de riem over je kind te gaan.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:17 schreef Splutje het volgende:
[..]
Vind ik ook hoor. Kinderen kan je nou eenmaal nog niet altijd rationeel laten blijken dat ze iets verkeerd hebben gedaan
Autisme... Ook iets door de farmaceutische industrie bedacht.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:16 schreef Jachtgeweer het volgende:
[..]
Oftewel, het zijn gewoon autisten met een "hippe" benaming.
Slaan is weer overdreven, maar een tik geven of stevig vast grijpen zodat je je standje kracht bijzet dmv een pijnprikkelquote:Op maandag 25 juni 2012 12:16 schreef rosepetals het volgende:
[..]
Oh ik denk ook zeker niet dat een kind er perse iets aan overhoud. Het gaat erom dat je je kind moet leren hoe zich te gedragen, en je ook het goede voorbeeld dient te geven. Slaan is niet oke, dus dan moet je zelf ook niet die regel breken.
Het is gewoon niet de beste manier. Dus als je je gewoon even verdiept in de opvoedkunde is het niet nodig.
Lees de link naar de volkskrant artikel maar eens, dit kind leert dus absoluut NIET hoe het zich moet gedragen.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:16 schreef rosepetals het volgende:
[..]
Oh ik denk ook zeker niet dat een kind er perse iets aan overhoud. Het gaat erom dat je je kind moet leren hoe zich te gedragen, en je ook het goede voorbeeld dient te geven. Slaan is niet oke, dus dan moet je zelf ook niet die regel breken.
Het is gewoon niet de beste manier. Dus als je je gewoon even verdiept in de opvoedkunde is het niet nodig.
Dit inderdaad.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:18 schreef Splutje het volgende:
[..]
Slaan is weer overdreven, maar een tik geven of stevig vast grijpen zodat je je standje kracht bijzet dmv een pijnprikkel
Je mag het ook een indigokind noemen, of een nieuwetijdskind.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:18 schreef Marie30 het volgende:
Raar dat dit bij jullie sterrenkinderen genoemd wordt...? In België is een sterrenkindje een overleden kind.
Oh, ik dacht dat dat kinderen met vele sterren in het gezicht getatoeëerd waren.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:18 schreef Marie30 het volgende:
Raar dat dit bij jullie sterrenkinderen genoemd wordt...? In België is een sterrenkindje een overleden kind.
Ook dat is niet de beste manier om je kind slecht gedrag af te leren.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:17 schreef Jachtgeweer het volgende:
[..]
Ik bedoel ook geen slaan suikersnoesje, ik bedoel een tikje. Althans, onder slaan versta ik een vuist geven
.
Huh, dat is wel raar.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:18 schreef Marie30 het volgende:
Raar dat dit bij jullie sterrenkinderen genoemd wordt...? In België is een sterrenkindje een overleden kind.
Wat dan wel? Hem op de strafstoel zetten?quote:Op maandag 25 juni 2012 12:20 schreef rosepetals het volgende:
[..]
Ook dat is niet de beste manier om je kind slecht gedrag af te leren.
Moet je de test voor (jong) volwassenen voor de lol eens doen, grote kans dat je ook een indigo bentquote:Op maandag 25 juni 2012 12:15 schreef DeTolk het volgende:
http://www.nieuwetijdskind.com/indigo-test-indigo-eigenschappen/
Zweverig New-Age gedoe.
Je moet toch iets verzinnen om het gedrag van een kind goed te praten.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:19 schreef aspirantspierbundel het volgende:
Al die benamingen
sterrenkinderen![]()
ja, vast wel![]()
![]()
Zo wordt dat hier ook genoemd ja... Ik noem het een kind van eenquote:Op maandag 25 juni 2012 12:19 schreef Garisson72 het volgende:
[..]
Je mag het ook een indigokind noemen, of een nieuwetijdskind.
Dat is het sterrenmeisjequote:Op maandag 25 juni 2012 12:19 schreef Casos het volgende:
[..]
Oh, ik dacht dat dat kinderen met vele sterren in het gezicht getatoeëerd waren.
En dus uiteraard om wangedrag niet te hoeven corrigeren.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:17 schreef Frank_Drebin het volgende:
Ik geloof daar absoluut niet in. Dat is gewoon pseudowetenschap gebruiken om zogenaamd aan te tonen dat het kind o zo speciaal is.
Hier ook hoor... ik weet ook niet waar die term vandaan komt, het is gewoon Indigo (wat in mijn ogen vooral de kleur van een spijkerbroek isquote:Op maandag 25 juni 2012 12:18 schreef Marie30 het volgende:
Raar dat dit bij jullie sterrenkinderen genoemd wordt...? In België is een sterrenkindje een overleden kind.
Emotionele chantage is het beste.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:20 schreef CaptainCookie het volgende:
[..]
Wat dan wel? Hem op de strafstoel zetten?
Ga ik ook eens proberenquote:Joshua zat inmiddels op een Vrije School, en op een dag draaide hij weer rondjes om zijn eigen as. ‘Weet je wat dit is’, zei een andere moeder, ‘hij pikt trillingen uit de kosmos op.’
Wat dan? Als je louter probeert te redenen gaat het echt het ene oor in en het andere weer uit hoorquote:Op maandag 25 juni 2012 12:20 schreef rosepetals het volgende:
[..]
Ook dat is niet de beste manier om je kind slecht gedrag af te leren.
Gaat voornamelijk over doodgeboren kinderen. Die mama's noemen ze ook sterrenmama's. Ik vind dat wel toepasselijk.quote:
Indigo is dan de kleur van hun aura of zoietsquote:Op maandag 25 juni 2012 12:21 schreef Leandra het volgende:
[..]
Hier ook hoor... ik weet ook niet waar die term vandaan komt, het is gewoon Indigo (wat in mijn ogen vooral de kleur van een spijkerbroek is)
Klopt, hoe triest is het tegenwoordig ook.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:20 schreef Frank_Drebin het volgende:
[..]
Je moet toch iets verzinnen om het gedrag van een kind goed te praten.
Niet helemaal, ik heb er een van 20 die nog wel eens een opvoedkundige tik heeft gehad, en een van 1½ die er nog geen heeft gehad, maar het blijkt toch ook echt anders te kunnen dan 20 jaar geleden de norm was.... kost wel wat meer tijd, en vreemd genoeg hadden de moeders 20 jaar geleden over het algemeen nog meer tijd voor de opvoeding omdat het nog vrij normaal was dat je stopte met werken of minder ging werken zodra je kinderen kreeg.quote:Op maandag 25 juni 2012 12:22 schreef Splutje het volgende:
[..]
Wat dan? Als je louter probeert te redenen gaat het echt het ene oor in en het andere weer uit hoor
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |