Ik verwacht ook niet dat alles betaald wordt door de ouders, maar een kleine bijdrage zal al een groot verschil maken aangezien studenten toch al niet exorbitante bedragen nodig hebben voor de basisbehoeften. Als je tien jaar lang elke maand een klein bedrag opzij zet is dat al geregeld.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:03 schreef 99.999 het volgende:
[..]
dat is wat simpel. Met een modaal of iets bovenmodaal inkomen is het niet zo vanzelfsprekend dat je genoeg kan sparen om een paar studerende kinderen uitgebreid te kunnen onderhouden.
Ik beweer overigens nergens dat iemand die niet maandelijk 200-400 euro opzij kan leggen, direct gesteund moet worden. Echter, probleem is vooral dat jij in een papieren werkelijkheid leeft. Een probleem dat veel voorkomt onder VVD'ers. Die zien het leven als een grote sluitende begroting.quote:Op maandag 18 juni 2012 09:55 schreef waht het volgende:
[..]
Eigen verantwoordelijkheid hè. Als je je uitgaven direct mee laat stijgen met inkomsten (wat de norm is), is dat lekker je eigen verantwoordelijkheid. Dan geef je het uit aan weet ik veel wat, maar niet aan studeren. Alsof mij dat kan verrotten. Het gehuil over te duur studeren veeg ik dan van tafel.
En niet te vergeten de forensentaks. Die al in het Catshuis werd gesmeed, maar Rutte deed blijkbaar even een dutje op het moment dat daarover werd gesproken.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:06 schreef 99.999 het volgende:
[ afbeelding ]
De VVD heeft net na een eeuw een 'liberale' premier geleverd. Deze heeft met verve liberale plannen verdedigd als de wietpas, weigerambtenaar, dierenpolitie en het burqaverbod. Helaas werd dit alles al weer teruggedraaid door de nare Kunduzcoalitie.
Stem daarom VVD zodat Rutte zijn werk toch af kan maken!
Degene die deze discussie begon stelde dat kader, vriend.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:10 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik beweer overigens nergens dat iemand die niet maandelijk 200-400 euro opzij kan leggen, direct gesteund moet worden. Echter, probleem is vooral dat jij in een papieren werkelijkheid leeft. Een probleem dat veel voorkomt onder VVD'ers. Die zien het leven als een grote sluitende begroting.
ja maar het afschaffen van de belastingvrije kilometervergoeding ben ik voorquote:Op maandag 18 juni 2012 10:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En niet te vergeten de forensentaks. Die al in het Catshuis werd gesmeed, maar Rutte deed blijkbaar even een dutje op het moment dat daarover werd gesproken.
Eikel.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
ja maar het afschaffen van de belastingvrije kilometervergoeding ben ik voor. Die past dus niet in het rijtje
Lach dat al niet veel eerder op tafel? En dan nog komt zo'n idee nog eerder uit een CDA koker.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:11 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
En niet te vergeten de forensentaks. Die al in het Catshuis werd gesmeed, maar Rutte deed blijkbaar even een dutje op het moment dat daarover werd gesproken.
In het Catshuis was er al overeenstemming over tussen VVD, CDA en PVV.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:30 schreef jaren80 het volgende:
[..]
Lach dat al niet veel eerder op tafel? En dan nog komt zo'n idee nog eerder uit een CDA koker.
In de reconstructie werd duidelijk dat de VVD de grootste pleitbezorger was van de forensentaks. Overigens terecht dat je 'lach' gebruikt, in plaats van het correcte lag. Aangezien Rutte dergelijke verwijten ongetwijfeld probeert weg te lachen.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:30 schreef jaren80 het volgende:
[..]
Lach dat al niet veel eerder op tafel? En dan nog komt zo'n idee nog eerder uit een CDA koker.
Dat zou voor mij nog de enige reden zijn om VVD te stemmen op dit moment. Of uit tactische overwegingen. Maar goed, blanco zou ook nog kunnen. Meh, het is eigenlijk allemaal gewoon ruk.quote:
Want extra belasting betalen om te gaan werken stimuleert? Werknemers en werkgevers betalen al genoeg belasting.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
ja maar het afschaffen van de belastingvrije kilometervergoeding ben ik voor. Die past dus niet in het rijtje
In ideale omstandigheden zou er een generieke verlagen van de inkomstenbelastingen tegenover moeten staan. Dat zit er nu echter niet in. Maar flinke extra consumptie van mobiliteit fiscaal stimuleren is volgens mij gewoon geen goed idee.quote:Op maandag 18 juni 2012 10:58 schreef Tem het volgende:
[..]
Want extra belasting betalen om te gaan werken stimuleert? Werknemers en werkgevers betalen al genoeg belasting.
Daaag de vorige was al erg dubieus met een door ferdo veranderde van weltschmerz.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:08 schreef Voorschrift het volgende:
Beetje mijn OP veranderen, tyfuslijer.
Hup hup, maak 'm weer zoals 'ie was.
Nee, dit impliceert dat mensen niet op de VVD moeten stemmen, wat uiteraard wel moet.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:12 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Daaag de vorige was al erg dubieus met een door ferdo veranderde van weltschmerz.
Dit is gewoon prima
Het idee dat iedereen zal werken in de buurt van zijn woonplaats is ook sterk achterhaalt. Ik zie het niet als stimulatie van mobiliteit, tegenwoordig werken mensen noodzakelijkerwijs veel verder van hun woonplaats of op verschillende locaties. Daarnaast werken mensen niet meer 40 jaar bij hetzelfde bedrijf en is het ook onmogelijk om iedere paar jaar te gaan verhuizen. Verandering op de arbeidsmarkt en hoe we werken maakt het dat mensen meer en langer moeten reizen. Deze extra belasting is gewoon snel cashen vanuit de overheid en heeft volgens mij weinig met stimulatie te maken.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:06 schreef 99.999 het volgende:
[..]
In ideale omstandigheden zou er een generieke verlagen van de inkomstenbelastingen tegenover moeten staan. Dat zit er nu echter niet in. Maar flinke extra consumptie van mobiliteit fiscaal stimuleren is volgens mij gewoon geen goed idee.
Ik laat mensen juist een stem op de VVD overwegenquote:Op maandag 18 juni 2012 11:14 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Nee, dit impliceert dat mensen niet op de VVD moeten stemmen, wat uiteraard wel moet.
Mijn aversie tegen een fiscale stimulans op mobiliteit (en dus tot overconsumptie) is een vrij principiële. Daarom ook dat de IB wat mij betreft met een gelijk bedrag verlaagd zou moeten worden. belast arbeid minder en consumptie meer.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:14 schreef Tem het volgende:
[..]
Het idee dat iedereen zal werken in de buurt van zijn woonplaats is ook sterk achterhaalt. Ik zie het niet als stimulatie van mobiliteit, tegenwoordig werken mensen noodzakelijkerwijs veel verder van hun woonplaats of op verschillende locaties. Daarnaast werken mensen niet meer 40 jaar bij hetzelfde bedrijf en is het ook onmogelijk om iedere paar jaar te gaan verhuizen. Verandering op de arbeidsmarkt en hoe we werken maakt het dat mensen meer en langer moeten reizen. Deze extra belasting is gewoon snel cashen vanuit de overheid en heeft volgens mij weinig met stimulatie te maken.
Ik zit deze maand ook ver over de 500 netto geloof ik.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
sprak afgelopen weekend een neef van me en die had een tijd lang ongeveer evenveel reiskostenvergoeding als salaris dan gaat er toch iets mis?
quote:Op maandag 18 juni 2012 11:16 schreef waht het volgende:
du_ke ziet nog altijd het 'niet belasten' van iets als 'stimuleren'.
We zijn echt gedoemd.
Ligt eraan. Hij moet die kosten toch maken om zijn werk uit te voeren? Die kilometervergoeding is al geen vetpot als je het doorrekent en de OV kosten zijn ook hoog. Het is niet dat je neef dat als extra salaris krijgt.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Mijn aversie tegen een fiscale stimulans op mobiliteit (en dus tot overconsumptie) is een vrij principiële. Daarom ook dat de IB wat mij betreft met een gelijk bedrag verlaagd zou moeten worden. belast arbeid minder en consumptie meer.
sprak afgelopen weekend een neef van me en die had een tijd lang ongeveer evenveel reiskostenvergoeding als salaris dan gaat er toch iets mis?
Ja boeiend, voor 11 ct de kilometer kan je niet fatsoenlijk forenzen, dan kost 't je gewoon geld.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:22 schreef 99.999 het volgende:
[..], enkel in specifieke gevallen.
In dit geval bijvoorbeeld waarbij een bepaalde vrijstelling wordt gegeven van belasting op een deel van je vergoeding (boven de 19 ct per kilometer betaal je al belasting).
En dat is dan onderdeel bij je keuze voor een betrekking en je onderhandelingen over de vergoeding die je daar voor krijgt. Heel simpel en helder.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:23 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Ja boeiend, voor 11 ct de kilometer kan je niet fatsoenlijk forenzen, dan kost 't je gewoon geld.
je moet veel meer kosten maken om je werk uit te kunnen voeren, die worden toch ook niet belastingvrij vergoed?quote:Op maandag 18 juni 2012 11:23 schreef Tem het volgende:
[..]
Ligt eraan. Hij moet die kosten toch maken om zijn werk uit te voeren? Die kilometervergoeding is al geen vetpot als je het doorrekent en de OV kosten zijn ook hoog. Het is niet dat je neef dat als extra salaris krijgt.
Nee dat is het niet, man man wat een godskolere instelling van een kutland als de onze dat je moet betalen om te werken. Die hele fantasie dat je werk altijd naast je deur ligt of kan liggen is gewoon idioterie.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En dat is dan onderdeel bij je keuze voor een betrekking en je onderhandelingen over de vergoeding die je daar voor krijgt. Heel simpel en helder.
Zoals? En dan heb ik het puur over de kosten die direct en alleen te herleiden zijn tot arbeid.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
je moet veel meer kosten maken om je werk uit te kunnen voeren, die worden toch ook niet belastingvrij vergoed?
Je moet ook je eten betalen dat nodig hebt om te kunnen werken, of je kleren.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:27 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Nee dat is het niet, man man wat een godskolere instelling van een kutland als de onze dat je moet betalen om te werken.
Dat zal je mij dan ook nooit horen beweren.quote:Die hele fantasie dat je werk altijd naast je deur ligt of kan liggen is gewoon idioterie.
Dan onderhandelen die daar toch over met hun werkgever? Het is niet dat KM-vergoedingen moeten verdwijnen, vind het alleen onzin dat het zo nodig belastingvrij moet zijn.quote:Leuk voor de lokale huisvrouw die bijklust in de buurtsuper, maar sommige mensen hebben wel meer te doen.
Je kan toch zelf wel het onderscheid maken tussen werkgerelateerde kilometers of je ontbijtje of niet?quote:Op maandag 18 juni 2012 11:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je moet ook je eten betalen dat nodig hebt om te kunnen werken, of je kleren.
Waarom moet er voor de mobiliteit per se een uitzondering gemaakt worden?
Omdat die kosten altijd worden doorberekend, of denk je dat bedrijven graag extra gaan betalen voor je kilometers? Wanneer het belastingvrij is betekend dat gewoon dat werkgevers meer te besteden hebben, en dat is goed voor de economie en dus ook voor jou zelf. Anders halen ze 't wel ergens anders vandaan, zoals lagere lonen of bezuinigen op o.a. personeel wellicht, en is 't moeilijker voor mensen die willen forenzen aan banen te komen.quote:Dan onderhandelen die daar toch over met hun werkgever? Het is niet dat KM-vergoedingen moeten verdwijnen, vind het alleen onzin dat het zo nodig belastingvrij moet zijn.
Zo zou je ook de kosten die iemand maakt om dichter bij zijn werk te kunnen wonen belastingvrij kunnen gaan vergoeden. Immers de hogere huur of hypotheek maakt dat iemand toegang heeft tot zijn werk.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:30 schreef Tem het volgende:
[..]
Zoals? En dan heb ik het puur over de kosten die direct en alleen te herleiden zijn tot arbeid.
Levensbehoeften zijn wat anders dan werkgerelateerde behoeften, gare D66'er.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zo zou je ook de kosten die iemand maakt om dichter bij zijn werk te kunnen wonen belastingvrij kunnen gaan vergoeden. Immers de hogere huur of hypotheek maakt dat iemand toegang heeft tot zijn werk.
Of de kleding die je koopt om tijdens je werk te kunnen dragen.
Of het brood dat je voor en tijdens je werk eet.
Het is een nogal dubieuze definitie wat ook niet zo gek is bij een regeling die draait op een uitzondering in de algeme regelgeving.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:38 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Je kan toch zelf wel het onderscheid maken tussen werkgerelateerde kilometers of je ontbijtje of niet?
We hebben een gat in de begroting, dat moet men dan ergens anders mee vullen. dat gaat ook pijn doen.quote:Omdat die kosten altijd worden doorberekend, of denk je dat bedrijven graag extra gaan betalen voor je kilometers? Wanneer het belastingvrij is betekend dat gewoon dat werkgevers meer te besteden hebben, en dat is goed voor de economie en dus ook voor jou zelf. Anders halen ze 't wel ergens anders vandaan, zoals lagere lonen of bezuinigen op o.a. personeel wellicht, en is 't moeilijker voor mensen die willen forenzen aan banen te komen.
Beetje jammer alleen dat de forenzentaks uit de koker kwam van de VVD en niet D66.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:40 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Levensbehoeften zijn wat anders dan werkgerelateerde behoeften, gare D66'er.
Die zijn vaak heel direct gerelateerd.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:40 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Levensbehoeften zijn wat anders dan werkgerelateerde behoeften, gare D66'er.
Dat is erg leuk voor iedereen die niet van baan wisselt.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:36 schreef 99.999 het volgende:
Dan onderhandelen die daar toch over met hun werkgever? Het is niet dat KM-vergoedingen moeten verdwijnen, vind het alleen onzin dat het zo nodig belastingvrij moet zijn.
Daarom worden je hotelovernachtingen en eten/drinken dan ook vergoed door je werkgever, maar om nou kilometers op het conto te gooien van je werkgever is gewoon idioterie, dat gaat gewoon doorberekend worden door minder vergoeding.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Die zijn vaak heel direct gerelateerd.
Weet je dat wel heel zeker? De VVD heeft nu al aangegeven het juist te willen afschaffen, waarom komen ze er dan mee? Moet ook bekennen dat ik de afgelopen weken weinig heb gevolgd wat nou precies van wie kwam.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:45 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Beetje jammer alleen dat de forenzentaks uit de koker kwam van de VVD en niet D66.
tja die 19 ct is ook maar arbitrair. Die kan net zo goed op 38 ct of op 0.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:46 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Daarom worden je hotelovernachtingen en eten/drinken dan ook vergoed door je werkgever, maar om nou kilometers op het conto te gooien van je werkgever is gewoon idioterie, dat gaat gewoon doorberekend worden door minder vergoeding.
Het zal al in het catshuisakkoord. De VVD is gaan draaien toen de publieke opinie bekend werdquote:Op maandag 18 juni 2012 11:47 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Weet je dat wel heel zeker? De VVD heeft nu al aangegeven het juist te willen afschaffen, waarom komen ze er dan mee? Moet ook bekennen dat ik de afgelopen weken weinig heb gevolgd wat nou precies van wie kwam.
Welnee, 19ct compenseert gewoon je benzinegebruik/afschrijving als je je prive wagen rijdt.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:49 schreef 99.999 het volgende:
[..]
tja die 19 ct is ook maar arbitrair. Die kan net zo goed op 38 ct of op 0.
Uit de reconstructie is gebleken dat het CDA en de VVD de hoofdverantwoordelijken waren en dan met name de laatstgenoemde partij. En dat is ze het nu weer terug willen draaien, is natuurlijk typisch VVD. Het voorstel valt slecht dus worden er direct weer mooie beloftes gedaan. Draaien heet dat.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:47 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Weet je dat wel heel zeker? De VVD heeft nu al aangegeven het juist te willen afschaffen, waarom komen ze er dan mee? Moet ook bekennen dat ik de afgelopen weken weinig heb gevolgd wat nou precies van wie kwam.
Dat is typisch politiek eerder.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Uit de reconstructie is gebleken dat het CDA en de VVD de hoofdverantwoordelijken waren en dan met name de laatstgenoemde partij. En dat is ze het nu weer terug willen draaien, is natuurlijk typisch VVD. Het voorstel valt slecht dus worden er direct weer mooie beloftes gedaan. Draaien heet dat.
Mooi zo.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Uit de reconstructie is gebleken dat het CDA en de VVD de hoofdverantwoordelijken waren en dan met name de laatstgenoemde partij. En dat is ze het nu weer terug willen draaien, is natuurlijk typisch VVD. Het voorstel valt slecht dus worden er direct weer mooie beloftes gedaan. Draaien heet dat.
Het is op een gegeven moment gekozen als vergoeding maar dat is ook maar een keuze op basis van de toenmalige variabelen geweest.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:50 schreef Voorschrift het volgende:
[..]
Welnee, 19ct compenseert gewoon je benzinegebruik/afschrijving als je je prive wagen rijdt.
Als het minder wordt niet meer.
Ja, en die toenmalige variabelen die volstaan nog steeds. Toen verdiende je geld door te forenzen, maar met huidige prijzen sta je net quitte of krijg je net een paar tientjes meer.quote:Op maandag 18 juni 2012 11:51 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het is op een gegeven moment gekozen als vergoeding maar dat is ook maar een keuze op basis van de toenmalige variabelen geweest.
maar goed, we gaan hier niet uit komen. Terug naar het onderwerp. Stem VVD voor de forensentax
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |