Dus in een half jaar levert zo'n ding meer energie op.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:20 schreef MaGNeT het volgende:
Het is overigens handig om te weten dat er ongeveer 2,395TJ energie nodig is om een windmolen te produceren, installeren, onderhouden en recyclen.
Zo'n (600kW) windmolen produceert 4,068TJ per jaar, ofwel 81,36TJ in 20 jaar.
Dat is overigens informatie uit 1997 en de techniek heeft niet stil gestaan.
Klopt. En dat is ook uit te rekenen natuurlijk.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:22 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dus in een half jaar levert zo'n ding meer energie op.
Rutte heeft dus gelijk dat "die malle windmolens" (voor een klein deel) op subsidie draaien.quote:Hoeveel subsidie wordt door de overheid betaald voor de elektriciteit van de windmolens?
Omdat de kostprijs van de elektriciteit van windmolens op dit moment hoger is dan de prijs die ervoor wordt betaald op de energiemarkt stelt de overheid subsidie beschikbaar om dit verschil te overbruggen. Zonder deze subsidie is het niet mogelijk te investeren in windmolens of in andere vormen van duurzame energie. De kostprijs voor elektriciteit van windmolens ligt een paar cent boven de prijs op de energiemarkt. Het verschil, voor een maximaal aantal kWh en een periode van maximaal 15 jaar, wordt aangevuld met subsidie op basis van de Stimuleringsregeling Duurzame Energie.
Het huidige kabinet heeft het subsidiestelsel zo ingericht dat er tegen de minste kosten, de meeste windparken worden ontwikkeld. Zo investeert de overheid niet meer dan strikt noodzakelijk is om investeerders geïnteresseerd te krijgen in de ontwikkeling van een windpark.
Overigens worden fossiele brandstoffen vreemd genoeg nog meer gesubsidieerd dan duurzame energie. Uit recent onderzoek van onderzoeksbureaus Ecofys en CE-Delft (Overheidsingrepen in de energiemarkt, juni 2011) blijkt dat de Nederlandse overheid 5,8 miljard euro heeft gespendeerd aan fossiele energie tegen 1,5 miljard aan hernieuwbare energie.
bron: http://www.windpark-ooste(...)it-van-de-windmolens
Jij niet zie ik: 'zou kunnen stimuleren'quote:Op zondag 20 mei 2012 12:13 schreef Ulx het volgende:
[..]
Je hebt het artikeltje snel gelezen. Goh.
[..]
Whatever. Maar laat de industrie maar efficienter met hun stroom omgaan (en dat doen ze vrijwillig als ze hun belastingvoordeeltjes zien verminderen). Het levert de schatkist met gemak een paar miljard op terwijl het de industrie door de kostenbesparingen netto niets/weinig zal kosten.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:30 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Jij niet zie ik: 'zou kunnen stimuleren'
Prima hoor, maar draai de laatste restjes industrie die we nog hebben niet de nek om met ordinaire lasten verzwaringen onder het mom van. Want dan gaan ze het in het oosten wel lekker overnemen.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:46 schreef Ulx het volgende:
[..]
Whatever. Maar laat de industrie maar efficienter met hun stroom omgaan (en dat doen ze vrijwillig als ze hun belastingvoordeeltjes zien verminderen). Het levert de schatkist met gemak een paar miljard op terwijl het de industrie door de kostenbesparingen netto niets/weinig zal kosten.
Wat bedoel je met het oosten? Japan? Die hebben geloof ik ook wel een beetje hun bekomst van gratis kernenergie en zullen overstappen. En om nou zodra Putin het weer op z'n heupen krijgt een miljardje naar hem over te maken omdat anders de gaskraan dichtgaat lijkt me ook niet echt handig.quote:Op zondag 20 mei 2012 12:48 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Prima hoor, maar draai de laatste restjes industrie die we nog hebben niet de nek om met ordinaire lasten verzwaringen onder het mom van. Want dan gaan ze het in het oosten wel lekker overnemen.
Nogmaals: als het echt rendabel is en dus geld oplevert staan ze in de rij om over te stappen.
Als je inefficientie wil blijven belonen zoals jij dat wilt zal dat noodzakelijk zijn.quote:Op zondag 20 mei 2012 13:03 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
Waar ze dan om te compenseren voor de geexporteerde stroom voor zichzelf opwekken dmv bruinkool centrales.
Heb jij een idee hoe ik kan voorkomen dat de elektriciteit voor mn prius uit een franse kerncentrale wordt ge-importeerd?quote:Op zondag 20 mei 2012 12:03 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Tja dat is het hypocriete gedrag van de prius rijders hè. Tegen kernenergie in nl! Maar dan importeren we het uit Frankrijk...
Loopt dat lekker? Met een betonnen plaat voor je harsus? Ze doen dat omdat er simpelweg niet genoeg rendement uit de groene methodes te halen is. Wel lekker ff cashen bij die domme Hollanders natuurlijk.quote:Op zondag 20 mei 2012 13:20 schreef Ulx het volgende:
[..]
Als je inefficientie wil blijven belonen zoals jij dat wilt zal dat noodzakelijk zijn.
Niet. Maar kap dan ook met jezelf voor de gek houden dat je zo goed bezig bent.quote:Op zondag 20 mei 2012 13:32 schreef Simba het volgende:
[..]
Heb jij een idee hoe ik kan voorkomen dat de elektriciteit voor mn prius uit een franse kerncentrale wordt ge-importeerd?
Bron?quote:Op zondag 20 mei 2012 13:38 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Loopt dat lekker? Met een betonnen plaat voor je harsus? Ze doen dat omdat er simpelweg niet genoeg rendement uit de groene methodes te halen is. Wel lekker ff cashen bij die domme Hollanders natuurlijk.
quote:Op zondag 20 mei 2012 13:39 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[..]
Niet. Maar kap dan ook met jezelf voor de gek houden dat je zo goed bezig bent.
Dit topic ging volgens mij over zonne-energie, niet over persoonlijke vetes.quote:
Wat een slecht bericht... Alsof het afwachten zou zeggen dat het uit de gratie is.quote:Op maandag 21 mei 2012 09:39 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
http://www.powned.tv/nieu(...)n_uit_de_gratie.html
Alles op 1 paard wedden is dan ook niet slim. In de toekomst gaan we combinaties zien van wind, zon, getijden en evt geothermische energie. Getijden is het meest betrouwbaar maar een combinatie van wind en zon zorgt ook al voor een hele nette dekking. Hoe vaak komt het voor dat het én niet waait én de zon niet schijnt. Dat is niet heel vaakquote:Op vrijdag 18 mei 2012 20:44 schreef frenkck het volgende:
Zonne-energie gaat alleen werken in gebieden als de Sahara, waar het weer voorspelbaar is en er elke dag volle bak zon is. Hier levert het in de winter gewoon niks op, dus moeten we alsnog alle centrales aanzetten.
Je zou kunnen gaan fietsen ipv in 1500kg staal rondrijden?quote:Op zondag 20 mei 2012 13:32 schreef Simba het volgende:
[..]
Heb jij een idee hoe ik kan voorkomen dat de elektriciteit voor mn prius uit een franse kerncentrale wordt ge-importeerd?
Je vergeet ook dat de bouw en sloop van een kerncentrale vaak ook gesubsidieerd worden omdat dat enorm duur is. Bovendien hebben diverse kerncentrales al laten zien wat er kan gebeuren als het fout gaat: Tjernobyl (waar het gevaar nog steeds niet is geweken omdat de sacofaag elk moment kan instorten en al het vastgehouden radioactieve stof de lucht in kan blazen, duizenden doden vaak indirect, 21 landen besmet met radioactief stof en een reactorkern die nog steeds zo heet is dat de grond eronder in glas veranderd) , three mile island, fukushima (1 grote doofpot, japan is nog altijd in groot gevaar) . Kernenergie moet je echt NIET willen.quote:Op zondag 20 mei 2012 11:36 schreef Ulx het volgende:
l.
De door jou zo geliefde kerncentrales zijn ook alleen maar rendabel omdat ze zich niet hoeven te verzekeren voor eventuele ongelukken (nou ja, tot een paar honderd miljoen, da's een schijntje natuurlijk).
Zou de overheid de door zo geliefde kerncentrales verplichten om zich te verzekeren tot een realistisch schadebedrag -wat kost(te) de ramp in Japan, in Tsjernobyl en daar 75% van of zo- dan is kernenergie totaal niet rendabel. Nu ligt het risico gewoon bij de belastingbetaler. Ik vind het van jou heel typisch dat je dat een goed plan vindt. Het is zo in tegenspraak met 99,9% van je andere berichtjes.
Die panelen komen echt nog niet binnen 10 jaar op de markt. Als je wilt weten wat er op de markt komt dan kun je simpelweg kijken naar wat de ruimtevaart gebruikt. Die gebruiken namelijk altijd de allerbeste en duurste panelen die er technisch mogelijk zijn voor satelieten ed. En die hebben panelen die net 20 ~ 25% efficient zijn. Bij lange na geen 50 tot 90% en dat gaat de komende 10 jaar ook echt niet gebeuren. Misschien over 20 jaar wel maar dan zijn je huidige panelen misschien toch wel aan vervanging toe (al kan de levensduur rustig langer zijn, 30-40 jaar oude zonnecellen van vroeger werken ook nog steeds prima).quote:Op zaterdag 19 mei 2012 10:37 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Hangt ervan af. Ik vind 5x meer efficient wel de moeite waard om op te wachten. Helemaal als je de prijzen ziet en dat je zo'n ding pas na 10 jaar (zeggen ze, maar geloof ik niet) eruit hebt. Dan pas maar je winst en na 10 jaar is het rendement van de nieuwere panelen echt wel hoger.
Ik hou mezelf niet voor de gek, ik weet heel goed dat we met zn allen (ook ik) nog niet zo goed bezig zijn. Maar ik WIL graag weten hoe ik daar WEL naar toe kan werken. Zonnepanelen en in mindere mate elektrische auto's, zijn toch mooie eerste stappen?quote:Op zondag 20 mei 2012 13:39 schreef Die_Hofstadtgruppe het volgende:
[(oplossing voor ongewenste energie uit kerncentrale gevraagd)]
Niet. Maar kap dan ook met jezelf voor de gek houden dat je zo goed bezig bent.
Ik vind het wel vreemd dat jij een dubieus regime belangrijker vindt dan CO2-emissie. Regimes wisselen nog wel eens.quote:Op maandag 21 mei 2012 13:00 schreef Elfletterig het volgende:
Goede ontwikkelingen. Zonne-energie heeft de toekomst, samen met doorontwikkelde vormen van kernenergie. We moeten af van energiewinning uit fossiele brandstoffen. Nog niet eens zozeer vanwege het CO2-probleem of vanwege het feit dat bronnen niet onuitputtelijk zijn, maar simpelweg om minder afhankelijk te worden van dubieuze regimes.
Zon- en wind-energie zullen altijd backup nodig hebben. Want naast duurzaamheid en prijs is ook betrouwbaarheid in de energievoorziening cruciaal. Hoe minder die backup moet komen van kolencentrales, des te beter.
Minder energie gebruiken zodat er niet zoveel energiecentrales nodig zijn.quote:Op maandag 21 mei 2012 13:05 schreef Simba het volgende:
[..]
Ik hou mezelf niet voor de gek, ik weet heel goed dat we met zn allen (ook ik) nog niet zo goed bezig zijn. Maar ik WIL graag weten hoe ik daar WEL naar toe kan werken. Zonnepanelen en in mindere mate elektrische auto's, zijn toch mooie eerste stappen?
Of weet jij iets beters om "goed" bezig te zijn?
Maar mn zonnepanelen zorgen er toch ook voor dat ik minder energie gebruik?quote:Op dinsdag 22 mei 2012 10:36 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Minder energie gebruiken zodat er niet zoveel energiecentrales nodig zijn.
Ja, als mn werkgever mij een vast contract had gegeven zoals hij beloofde toen ik mn huis dicht bij het werk kocht, had ik nu niet 180km/dag hoeven forensen.quote:Als het kan gaan fietsen zodat er niet zoveel auto's hoeven te worden volgetankt of opgeladen
Ik mag dus pas meepraten over kerncentrales voorkomen door zonne- of windenergie, als ik werk dichterbij huis heb gevonden zodat ik weer kan fietsen?quote:Dat is goed bezig zijn naar mijn idee. Als dat gerealiseerd is kun je je gaan afvragen hoe je de overgebleven benodigde energie schoon kan gaan opwekken
Is dit serieus?quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:07 schreef Simba het volgende:
[..]
Maar mn zonnepanelen zorgen er toch ook voor dat ik minder energie gebruik?
Je forenst 180km (!) per dag en je vraagt je af wat je kan doen om je impact op het milieu te verkleinen? Ik denk dat je het antwoord zelf al kan radenquote:Ja, als mn werkgever mij een vast contract had gegeven zoals hij beloofde toen ik mn huis dicht bij het werk kocht, had ik nu niet 180km/dag hoeven forensen.
Nee ik zeg alleen dat de eerste stap (van iedereen) zou moeten zijn: minder energie verbruiken. 180km op een dag forenzen is niet normaal en als iedereen op deze aardbol dat zou doen is de wereldolie reserve binnen een maand op. Als iedereen minder energie zou gaan verbruiken is er geen extra kerncentrale nodig, hoeft er niks geimporteerd te worden uit het buitenland en kunnen we wél over op 100% schone energiebronnen.quote:Ik mag dus pas meepraten over kerncentrales voorkomen door zonne- of windenergie, als ik werk dichterbij huis heb gevonden zodat ik weer kan fietsen?
Ja, op zo'n manier komt er natuurlijk niets van en is straks die kerncentrale al gebouwd...
Kolencentrales zijn per definitie een slechte backup.quote:Op maandag 21 mei 2012 13:00 schreef Elfletterig het volgende:
Goede ontwikkelingen. Zonne-energie heeft de toekomst, samen met doorontwikkelde vormen van kernenergie. We moeten af van energiewinning uit fossiele brandstoffen. Nog niet eens zozeer vanwege het CO2-probleem of vanwege het feit dat bronnen niet onuitputtelijk zijn, maar simpelweg om minder afhankelijk te worden van dubieuze regimes.
Zon- en wind-energie zullen altijd backup nodig hebben. Want naast duurzaamheid en prijs is ook betrouwbaarheid in de energievoorziening cruciaal. Hoe minder die backup moet komen van kolencentrales, des te beter.
Werd dat bos maar duurzaam gekapt. Maar daar geloof ik nou juist niks van. Laat dat eerst maar eens zien.quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:54 schreef DiRadical het volgende:
[..]
Kolencentrales zijn per definitie een slechte backup.
Net als kerncentrales zijn kolencentrales veel langzamer in het op- en afregelen dan gas centrales.
Maar kolencentrales zijn wel weer veel beter in de produceren van "groene stroom" door er biomassa bij te stoken. Voor Nederland is dat de grootste bron van groene stroom. Dat daarvoor een bos in Canada (duurzaam) gekapt wordt maakt natuurlijk niet uit,
quote:Record aan zonne-energie in Duitsland
MUNSTER - Door het zonnige weer heeft Duitsland een record in zonne-energie gebroken. Vrijdagmiddag leverden de zonnepanelen van de oosterburen voor het eerst meer dan 20.000 megawatt.
Onze raming komt uit op 22.000 megawatt. Dat komt overeen met de productie van ruim 20 kerncentrales, meldde energiebureau IWR in Münster zaterdag. De raming is gebaseerd op gegevens van de stroombeurs EEX in Leipzig.
Het is een record. Er is geen ander land op aarde waar zonnepanelen meer dan 20.000 megawatt stroom tegelijk produceren, zei de directeur van het bureau. Het record werd mogelijk door de uitbreiding van het aantal panelen en het zeer zonnige weer. Op dezelfde dag een jaar geleden was er slechts 14.000 megawatt aan zonne-energie.
Hoe komt dat hout hier? Op (groene uit duurzaam bos) kolengestookte schepen?quote:Op dinsdag 22 mei 2012 11:54 schreef DiRadical het volgende:
Maar kolencentrales zijn wel weer veel beter in de produceren van "groene stroom" door er biomassa bij te stoken. Voor Nederland is dat de grootste bron van groene stroom. Dat daarvoor een bos in Canada (duurzaam) gekapt wordt maakt natuurlijk niet uit,
Neuh. Per schip met efficiente motor en een zeil.quote:
Olie kostte geen donder. Nu wel.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:01 schreef SpecialK het volgende:
Wow.. wat slim zeg. Windenergie gebruiken bij aandrijving van boten. Ik vraag me af waarom niemand al eerder op dat idee is gekomen.
Ik wilde in eerste instantie iets posten over Michiel de Ruyter en zeilboten en treehugging-hippies en zo. Maar daar had ik toch maar geen zin in.quote:
Wat is je vraag nou precies?quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:11 schreef Tchock het volgende:
Wat een waardeloos nieuwsbericht in de OPTen eerste populair geblaat over dat het 'goedkoper' is, zonder dat daar een termijn bij gegeven wordt, en even verder wordt beweerd dat ze zich in 10 jaar terugverdienen terwijl ze 20 jaar meegaan. Dus dan was het al lang goedkoper?
Ehm. Als je mijn post in een vraag zou moeten omschrijven, zou het zijn: 'Dit nieuwsbericht is een waardeloos stukje selectieve journalistiek, toch?'quote:
Nee. Nu stroom van de centrale duurder gaat worden, de prijzen van panelen verder zakken en de efficientie van die dingen toeneemt (waardoor je er minder nodig zal hebben dan tien jaar terug) was het gewoon te verwachten dat het punt bereikt zou worden dat conventionele stroom duurder zou worden dan het zelf opwekken door middel van panelen. Het prijsverschil gaat uiteraard alleen maar toenemen.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:17 schreef Tchock het volgende:
[..]
Ehm. Als je mijn post in een vraag zou moeten omschrijven, zou het zijn: 'Dit nieuwsbericht is een waardeloos stukje selectieve journalistiek, toch?'
Dat snap ik. Maar de twee punten die ik noemde, zijn:quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:24 schreef Ulx het volgende:
[..]
Nee. Nu stroom van de centrale duurder gaat worden, de prijzen van panelen verder zakken en de efficientie van die dingen toeneemt (waardoor je er minder nodig zal hebben dan tien jaar terug) was het gewoon te verwachten dat het punt bereikt zou worden dat conventionele stroom duurder zou worden dan het zelf opwekken door middel van panelen. Het prijsverschil gaat uiteraard alleen maar toenemen.
Voor de kortere (relatief) termijn wel ja. Totdat er ook belasting opkomt omdat er teweinig binnenkomt met olie/gasbaten. Ik zeg niet dat het duurder gaat worden dan uit centrales maar dat verschil zou wel kleiner gaan worden tegen de tijd dat ze het echt gaan merken in de belastingopbrengsten.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:24 schreef Ulx het volgende:
Het prijsverschil gaat uiteraard alleen maar toenemen.
Dat hangt af van de aanschafprijs. De levensduur is trouwens wel langer dan twintig jaar. De meeste fabrikanten geven 20-25 garantie.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:26 schreef Tchock het volgende:
Immers, toen zonnepanelen zich na 95% van hun levensduur terugverdienden, waren ze al goedkoper dan conventionele stroom. En dat moment was niet gisteren, gok ik.
Je leest mijn post niet echt, of wel?quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:30 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat hangt af van de aanschafprijs. De levensduur is trouwens wel langer dan twintig jaar. De meeste fabrikanten geven 20-25 garantie.
Ja.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:30 schreef Tchock het volgende:
[..]
Je leest mijn post niet echt, of wel?Als ze zich in 95% van hun levenstijd terugverdienen zijn ze rendabel. Of dat nou om drie tientjes gaat of om twaalf miljoen euro.
Die panelen zijn begonnen op plaatsen waar natuurlijk geen kabel lag naar een centrale. Zoals begonnen in bv ruimtevaart, zeiljachten en figuren ergens in de jungle met apperatuur.quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:26 schreef Tchock het volgende:
Immers, toen zonnepanelen zich na 95% van hun levensduur terugverdienden, waren ze al goedkoper dan conventionele stroom. En dat moment was niet gisteren, gok ik.
Dat weet ik. Mijn punt is dus: waarom is het dan NU nieuws dat ze goedkoper zijn?quote:Op zaterdag 26 mei 2012 16:35 schreef Guus Muisarm het volgende:
[..]
Die panelen zijn begonnen op plaatsen waar natuurlijk geen kabel lag naar een centrale. Zoals begonnen in bv ruimtevaart, zeiljachten en figuren ergens in de jungle met apperatuur.
Het grote publiek begon pas met aanschaf toen ze er subsidie op kregen en waren we allang het 95% punt gepasseert.
Blijkbaar niet.quote:
quote:Op vrijdag 18 mei 2012 15:41 schreef erodome het volgende:
Zonne-energie is voor het eerst goedkoper dan gewone stroom
Het bericht spreekt zichzelf tegen. Iets wat zich in de helft van zijn levensduur terugverdiend is niet nu pas goedkoper, of wel?quote:
Ik wel, ga samen met schoonfamilie drie huizen voorzienquote:Op vrijdag 18 mei 2012 21:26 schreef Ulx het volgende:
- Je bent niet meer gegijzeld door de Grote Bedrijven
- Je toont eigen initiatief en neemt je eigen verantwoordelijkheid
- Je hoeft er nauwelijks iets voor te doen
- Je kunt heel ondernemend bezig zijn door teveel aan opgewekte stroom te verkopen.
- Je kunt grotendeels zelf bepalen hoe je dat alles doet zonder dat regeringen en andere bemoeials je lastig vallen.
Ik neem aan dat de rechtse mensen en partijen als de VVD en PVV groot voorstander zijn?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |