http://www.telegraaf.nl/b(...)ns_dichterbij__.htmlquote:Kans op vervolging Karremans neemt toe
AMSTERDAM - De kans dat oud-Dutchbat-commandant Karremans wordt vervolgd, is toegenomen. De Landelijke Reflectiekamer, die het OM adviseert over gevoelige zaken, vindt vervolging "opportuun."
Karremans en twee andere leidinggevenden van Dutchbat-3 worden door nabestaanden van enkele Srebrenica-slachtoffers medeverantwoordelijk gehouden voor het bloedbad onder Bosnische moslims in 1995.
In 2010 werd aangifte gedaan tegen Karremans. De landelijke top van het OM besloot in januari de net opgerichte reflectiekamer in te schakelen.
Says who?quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:08 schreef LXIV het volgende:
[..]
http://www.telegraaf.nl/b(...)ns_dichterbij__.html
Gaat Karremans nu vervolgd worden voor het niet terugvechten in Srebrenica? Hij was daar in een totaal kansloze positie gemanoeuvreerd, hij had geen zware wapens (wilde de politiek niet), kreeg geen luchtsteun (wilde de politiek niet) en had maar weinig mensen bij zich. Hij had natuurlijk wel terug kunnen vechten, dan waren zijn mannen gesneuveld en was de afloop niet wezenlijk anders geweest.
Ja, hij had z'n mannen (en zichzelf) ook kunnen laten sneuvelen. Dat was zeker eervoller geweest. Maar zoals ik al zei: om echt terug te vechten was hij niet toegerust. Bovendien was de hele opleiding van te voren erg gericht geweest op niet-vechten. De mindset was helemaal anders. Er was juist gezegd dat hij eigenlijk helemaal niet moest gaan vechten.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:12 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Says who?
Dat is 1. Daarnaast was dit het andere uiterste. Je zou denken dat er enig eergevoel in zou zitten. Maar meer dan het eigen vege lijf redden leek er niet echt bij te zitten.
Soms moet je je onmogelijk opstellen om iets te forceren. Overgeven kan altijd nog.
Dit leek gewoon nergens op.
Of ie vervolgd moet worden dat weet ik niet... Maar waar je wel gelijk in hebt, is dat hij zeker niet de enige faler was. Dus dan neig ik naar nee.
Wat is jouw optie dan?quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:18 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
Ik geloof niet zo in die zwart/wit voorstelling van zaken. Vechten en sterven versus meehelpen en leven.
Steun nodig, maar je krijgt hem niet? Zorgen dat je die steun krijgt. Aandacht trekken en vragen en op de een of andere manier toch een gevecht aangaan. Weet ik het. Zolang er geen nijpende situatie is komen mensen er mee weg je te laten bungelen... Wanneer de nood aan de man is en de vragen komen... Dan krijgen de mensen die geacht worden je te steunen het ook benauwd. Dan ligt de druk bij hen.quote:
Snap zelf niet waarom ze deze man nu niet eens eindelijk met rust laten. Het moge juist duidelijk zijn dat hij wel wilde maar simpelweg geen enkel middel had. De mannen daar kregen geen steun, klinkt belachelijk en is ook te zot voor woorden maar dat kun je Karremans niet verwijten.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:22 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Steun nodig, maar je krijgt hem niet? Zorgen dat je die steun krijgt. Aandacht trekken en vragen en op de een of andere manier toch een gevecht aangaan. Weet ik het.
Maar het moge duidelijk zijn dat niks doen en vervolgens de helpende hand bieden gewoon een misser van jewelste is.
Hadden ze niks? Lijkt me sterk.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:24 schreef Eminique het volgende:
[..]
Snap zelf niet waarom ze deze man nu niet eens eindelijk met rust laten. Het moge juist duidelijk zijn dat hij wel wilde maar simpelweg geen enkel middel had. De mannen daar kregen geen steun, klinkt belachelijk en is ook te zot voor woorden maar dat kun je Karremans niet verwijten.
Dat laatste ben ik 100% met je eens. Karremans vervolgen vind ik daarom ook te ver gaan.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:26 schreef LXIV het volgende:
Het punt is dat Karremans feitelijk geen keuze had en daarom dus ook geen schuld heeft.
Als je van te voren op een kansloze missie wordt gestuurd waarvan je weet dat de faalkans groot is en je maar weinig in je vermogen meekrijgt om hier iets aan te veranderen, wat wil je dan nog?
Het zijn toch echt de politici geweest die de oorspronkelijke analyses over Srebrenica in de wind sloegen en de missie op hun manier doorgezet hebben. Die politici hadden wel degelijk een keuze. Waarom gaan die dan vrijuit? Sowieso ligt de verantwoordelijkheid bij de politici.
Laatste zin onderschrijf ik. De rest vind ik overtrokken voor iemand die geen seconde geprobeerd heeft zich te verzetten.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:33 schreef beantherio het volgende:
Complete waanzin dit. Denk je je land en de internationale gemeenschap te dienen en dan proberen ze je de gevangenis in te laten draaien onder het mom van "je had moeten sterven bij het uitvoeren van je kansloze missie!". Het is een enorme schande wat Karremans nu overkomt.
Met die laatste opmerking bevestig je feitelijk datgene wat ik in mijn voorlaatste zin stel: men neemt het hem kwalijk dat ie niet is gesneuveld. Want verzet (tegen zijn orders in) zonder luchtsteun en tegen een beter bewapende overmacht had een zekere dood betekend.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:35 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Laatste zin onderschrijf ik. De rest vind ik overtrokken voor iemand die geen seconde geprobeerd heeft zich te verzetten.
Ja, want voor die Serven maakt het niet uit natuurlijk. Die vallen gewoon frontaal de VN aan natuurlijk. Zitten geen consequenties aan vast die het hogere doel kunnen schaden natuurlijk. En als het gevecht eenmaal begint kun je je nooit overgeven natuurlijk.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:56 schreef beantherio het volgende:
[..]
Met die laatste opmerking bevestig je feitelijk datgene wat ik in mijn voorlaatste zin stel: men neemt het hem kwalijk dat ie niet is gesneuveld. Want verzet (tegen zijn orders in) zonder luchtsteun en tegen een beter bewapende overmacht had een zekere dood betekend.
Dat zou erg ongebruikelijk zijn, dat politici voor hun daden verantwoordelijk gehouden worden. Die kunnen miljoenen mensen de dood in sturen en daarna met wachtgeld gaan relaxen. (Zie WOI).quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:54 schreef -Kadesh- het volgende:
Laten ze de verantwoordelijke politici vervolgen die Karremans en zijn mannen in de stront hebben laten zakken toen ze hulp nodig hadden.
Heeft hij wel geprobeerd, zelfs meer dan hij feitelijk mocht doen van de politieke bazen in Den Haag. Er was een verdediging ingericht met behulp van de abih, maar ja die poetsten de plaat.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:35 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Laatste zin onderschrijf ik. De rest vind ik overtrokken voor iemand die geen seconde geprobeerd heeft zich te verzetten.
Het is natuurlijk allemaal niet al te handig aangepakt door hem. Dat zal ook niemand ontkennen. Maar het is maar een overste die daar met z'n manschappen neergezet is. Zonder keuze.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:13 schreef kingmob het volgende:
De zondebok moet en zal er zijn natuurlijk en de filmbeelden spreken niet voor hem helaas. Ik snap waarom het gebeurd, maar je wordt er toch verdomde cynisch van
To deter by presence. En een actieve verdediging lag niet in lijn met het mandaat/ ROE. Daarnaast, met wat had hij dat moeten doen dan? Er was van alles niks.quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:58 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Ja, want voor die Serven maakt het niet uit natuurlijk. Die vallen gewoon frontaal de VN aan natuurlijk. Zitten geen consequenties aan vast die het hogere doel kunnen schaden natuurlijk. En als het gevecht eenmaal begint kun je je nooit overgeven natuurlijk.
Hoop aannames die je doet volgens mij. Allerminst zeker allemaal.
Zijn er expliciet orders gegeven aan Karremans zich niet te verweren?
Klopt, en het paradepaardje van ter Beek lumbl zou en moest, als nieuw opgerichte eenheid, ingezet worden. Dit tot groot ongenoegen van vd Vlis de toenmalige CDS, die wilde dat hele avontuur niet op deze manier. Onderbewapend, teveel restricties etc.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:26 schreef LXIV het volgende:
Het belangrijkste punt vind ik dat een militair met een onhaalbare opdracht op missie wordt gestuurd. Dat weet die militair wel, maar hij gaat toch. Hij heeft geen keus want hij is militair.
Is ook vreemd, je kunt het ook bijna niet goed doen. Stel dat Karremans de beschikking had gehad over alle wapens die hij maar wilde en vervolgens die Serven naar de steentijd had gebombardeerd dan had hij nu achter de tralies gezeten wegens het niet naleven van het mandaat/ ROE etc.quote:Als het dan, zoals verwacht, helemaal fout gaat, wie is er dan schuldig? De militair. Dat is zo vreemd.
Ja, het was een lose-lose situatie voor hem.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:39 schreef AchJa het volgende:
[..]
Klopt, en het paradepaardje van ter Beek lumbl zou en moest, als nieuw opgerichte eenheid, ingezet worden. Dit tot groot ongenoegen van vd Vlis de toenmalige CDS, die wilde dat hele avontuur niet op deze manier. Onderbewapend, teveel restricties etc.
[..]
Is ook vreemd, je kunt het ook bijna niet goed doen. Stel dat Karremans de beschikking had gehad over alle wapens die hij maar wilde en vervolgens die Serven naar de steentijd had gebombardeerd dan had hij nu achter de tralies gezeten wegens het niet naleven van het mandaat/ ROE etc.
De krachtsverhoudingen lagen zo ver uit elkaar dat een gevecht aangaan absoluut niet tot de mogelijkheden behoorde.quote:[b]
Steun nodig, maar je krijgt hem niet? Zorgen dat je die steun krijgt. Aandacht trekken en vragen en op de een of andere manier toch een gevecht aangaan. Weet ik het. Zolang er geen nijpende situatie is komen mensen er mee weg je te laten bungelen... Wanneer de nood aan de man is en de vragen komen... Dan krijgen de mensen die geacht worden je te steunen het ook benauwd. Dan ligt de druk bij hen.
Amenquote:Op woensdag 9 mei 2012 21:58 schreef StateOfMind het volgende:
Dutchbat lag met een paar 100 man in een dal, lichtbewapend, geen luchtsteun, geen hulp.
Omsingeld door duizenden zwaarbewapende Serviërs, met tanks, artillerie, alles.
Binnen no-time zouden er honderden Nederlanders in een bij voorbaat kansloos gevecht zijn gesneuveld, waarna de moslims alsnog weggevoerd zouden zijn.
Hij had gewoon geen keus.
Geen rationele keus in ieder geval. Hij had wel kunnen vechten, een stuk of 50 Nederlanders kunnen laten sneuvelen. Zo was 'de eer' dan gered. Maar dan was hij ook voor de krijgsraad gekomen.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:58 schreef StateOfMind het volgende:
Dutchbat lag met een paar 100 man in een dal, lichtbewapend, geen luchtsteun, geen hulp.
Omsingeld door duizenden zwaarbewapende Serviërs, met tanks, artillerie, alles.
Binnen no-time zouden er honderden Nederlanders in een bij voorbaat kansloos gevecht zijn gesneuveld, waarna de moslims alsnog weggevoerd zouden zijn.
Hij had gewoon geen keus.
Er zijn nog meer mensen gestorven door politici die juist keihard waren. Maar dat is ook geen enkel probleem, zo werkt het nu eenmaal. Het is alleen raar om die mensen juridisch te vervolgen als ze geen enkel strafbaar feit begaan hebben.quote:Op woensdag 9 mei 2012 22:04 schreef waht het volgende:
Er zijn wel meer mensen gestorven door laffe politici die vooral niemand tegen de schenen willen schoppen. Een totaal verwrongen wereldbeeld hebben die lieden. Vrede moet je soms keihard afdwingen. Met grof geschut.
quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:58 schreef StateOfMind het volgende:
Dutchbat lag met een paar 100 man in een dal, lichtbewapend, geen luchtsteun, geen hulp.
Omsingeld door duizenden zwaarbewapende Serviërs, met tanks, artillerie, alles.
Binnen no-time zouden er honderden Nederlanders in een bij voorbaat kansloos gevecht zijn gesneuveld, waarna de moslims alsnog weggevoerd zouden zijn.
Hij had gewoon geen keus.
ze hebben ook IETS gedaanquote:Op woensdag 9 mei 2012 20:26 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Hadden ze niks? Lijkt me sterk.
Te weinig ja. Maar genoeg om IETS te doen. Je kunt je ALTIJD NOG overgeven. Maar als je niets doet dan laten de hoge heren je vallen. Want het is hun probleem niet. Wanneer de wereld weet dat er iets gaande is, dan leg je de druk bij diezelfde hoge heren.
het leeuwendeel van de slachtoffers is buiten zicht gevallen, niet onder die mensen die op de bus zijn gezetquote:Op woensdag 9 mei 2012 21:34 schreef Deadre het volgende:
Karremans was goed in het ontvangen van kado's en in feest vieren met zijn gabberlegioentje, terwijl er op dat moment een heel volk op de bus werd gezet.
En Karremans eruit. VN er wel bij uiteraard.quote:Op woensdag 9 mei 2012 23:08 schreef paintmeester het volgende:
Naast karremans horen de betrokken oud-ministers in het beklaagdebankje te zitten.
Misschien hadden Naser Oruc en zn mannen niet vanuit Srebrenica op moord en rooftochten moeten gaan in de omliggende Servische dorpen, dan had er geen Servisch leger Srebrenica hoeven aan te vallen.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:34 schreef Deadre het volgende:
Karremans was goed in het ontvangen van kado's en in feest vieren met zijn gabberlegioentje, terwijl er op dat moment een heel volk op de bus werd gezet.
Dat lijkt mij ook ja. Hij voerde beleid uit. Dat ontslaat je niet van verantwoordelijkheid, maar als hij volgens de spelregels heeft gehandeld vraag ik me af wat je Karremans als persoon juridisch kan verwijten.quote:Op donderdag 10 mei 2012 00:50 schreef Sicstus het volgende:
Dat hij wordt vervolgd, soit. Prima. Maar dan de toenmalige minister van defensie en minister-president ook.
En dan nog hebben de heldhaftige kapiteins aan wal van Nederland een grote bek over die man. Ook die heldhaftige bureau krijgers in Den Haag die speciaal voor deze missie alle middelzware wapens van de pantserwagens lieten slopen. En dezelfde moordenaars sturen soldaten op steeds gevaarlijkere missies ver van huis voor steeds minder geld en nog steeds onderbewapend en als dank ontslaan ze een groot gedeelte van deze jongens. Een van die idioten was bij mijn vader op uitzending langs geweest. Nadat er wat raketten waren afgegaan wou hij een speciaal foto momentje waarin hij schuilde onder een bureau om te laten zien hoe dapper hij wel niet was om naar zo'n gebied te gaan.quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:58 schreef StateOfMind het volgende:
Dutchbat lag met een paar 100 man in een dal, lichtbewapend, geen luchtsteun, geen hulp.
Omsingeld door duizenden zwaarbewapende Serviërs, met tanks, artillerie, alles.
Binnen no-time zouden er honderden Nederlanders in een bij voorbaat kansloos gevecht zijn gesneuveld, waarna de moslims alsnog weggevoerd zouden zijn.
Hij had gewoon geen keus.
Relus ter Beek is al weer een tijdje dood, Dus maar achter Wim Kok en Joris Voorhoeve aangaan? Die dragen wat mij betreft, samen met de VN, meer verantwoordelijkheid dan de pianospeler. Karremans was natuurlijk een beetje een slappe zak, maar hij kon eigenlijk ook niets anders. Hij had heldere orders en hij had überhaupt niet de middelen om daar van af te wijken. Generaal Nicolai en Janvier werkten trouwens ook niet mee.quote:Op woensdag 9 mei 2012 22:10 schreef Trommeldaris het volgende:
En zoals altijd zie je dat de ware schuldigen buiten schot blijven.
Hoeveel VN militairen hadden de serven tot dan toe gedood in gevechtshandelingen?quote:Op woensdag 9 mei 2012 21:58 schreef StateOfMind het volgende:
Dutchbat lag met een paar 100 man in een dal, lichtbewapend, geen luchtsteun, geen hulp.
Omsingeld door duizenden zwaarbewapende Serviërs, met tanks, artillerie, alles.
Binnen no-time zouden er honderden Nederlanders in een bij voorbaat kansloos gevecht zijn gesneuveld, waarna de moslims alsnog weggevoerd zouden zijn.
Hij had gewoon geen keus.
Was jij er bij dat je het zo goed weet?quote:Op woensdag 9 mei 2012 20:29 schreef Prins_Eerlijk het volgende:
[..]
Dat laatste ben ik 100% met je eens. Karremans vervolgen vind ik daarom ook te ver gaan.
Maar ik vind toch dat hij gefaald heeft. Hij deed NIETS. Ja, meehelpen. Maar daarin onderscheidde hij zich inderdaad niet van de rest van het zooitje.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |