Details uit het akkoord op een rij:quote:'Akkoord over noodpakket
DEN HAAG - VVD, CDA, D66, GroenLinks en ChristenUnie hebben een overeenkomst bereikt over een begroting die binnen de Europese afspraken valt. Dat melden D66-leider Alexander Pechtold en ChristenUnie-voorman Arie Slob. De twee gaan het akkoord nu verdedigen in hun fracties.
Dat zeiden de onderhandelaars na een urenlang overleg tussen minister Jan Kees de Jager (Financiën) en de betrokken partijen op de fractiekamer van D66.
De Jager stuurt nog voor het debat donderdagavond de punten waarover een akkoord is bereikt naar de Tweede Kamer in een zogeheten stabiliteitsprogrammabrief.
Hij zei hoopvol te zijn dat er een akkoord op hoofdlijnen mogelijk is: "De meerderheid is in zicht." Om kwart voor zes komen de onderhandelaars weer bij elkaar.
Fracties
Tot die tijd hebben de fractieleiders tijd om met hun fracties te overleggen over wat er op tafel ligt. Donderdagavond debatteert de Tweede Kamer daarover vanaf 19.30.
De PvdA steunt het pakket niet. Na afloop van een kort gesprek met De Jager liet Samsom weten het akkoord niet in detail te kennen, maar dat de lasten niet eerlijk verdeeld worden.
Hij noemt daarbij de nullijn voor ambtenaren en het sneller verhogen van de AOW-leeftijd. Hij zei wel verder te willen praten.
Sap liet echter, na afloop van een gesprek met Samsom, weten dat het te laat is voor de PvdA om aan te schuiven. "Ik betreur het zeer, maar ik heb hem niks meer te bieden", aldus Sap.
Samsom
Samsom liet eerder op de dag weten het het merkwaardig te vinden dat hij niet was uitgenodigd voor het gesprek met de onderhandelende partijen. Hij zegt dat hij bereid was zonder taboes te praten.
Ook het terugdringen van het begrotingstekort naar 3 procent in 2013 is voor hem geen taboe.
PvdA
Donderdagochtend waren er in de Tweede Kamer al vroeg her en der overlegjes.
Vrijwel tegelijkertijd was er op het departement van Financiën overleg tussen de fractievoorzitters van VVD en CDA en De Jager, premier Mark Rutte en vicepremier Maxime Verhagen.
Rutte zei daarna: ''We werken er allemaal verschrikkelijk hard aan. Ik durf geen voorspelling te doen. We willen zover mogelijk te komen.''
Woensdag was er tot diep in de nacht al veelvuldig overleg tussen verschillende partijen onderling en met de minister.
30 april
Nadat de onderhandelingen tussen VVD, CDA en PVV zaterdag klapten, ontstond de vraag hoe alsnog voor de deadline van 30 april een pakket maatregelen naar Brussel kan worden gestuurd die aan de Europese begrotingseisen tegemoet komt.
Brussel eist dat Nederland in 2013 uitkomt op een begrotingstekort van ten hoogste drie procent. Lukt dat niet, dan kan Brussel Nederland een boete geven van 1,2 miljard euro.
Denk het niet. Die stoppen er wat betreft livedebatten altijd rond 18:00 mee want dan komt de dure prime-time programmering. Politiek24 dus.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:02 schreef Etsu het volgende:
Vanavond om 19:30 een dabat op ned 1 of niet?
Ned 1 weet ik niet, iig wel Politiek24. Maar het zou mij niet verbazen als het nog later wordt...quote:Op donderdag 26 april 2012 17:02 schreef Etsu het volgende:
Vanavond om 19:30 een dabat op ned 1 of niet?
Bij nader inzien zou het Sap stemmen kunnen opleveren,als de inhoud ook goed is in ieder geval.quote:16.56 uur: PvdA doet definitief niet mee
Volgens Sap van GroenLinks was het een goed gesprek met PvdA-fractievoorzitter Samsom maar doet die partij niet mee. "Hij wil meedoen maar het is te laat. Het pakket ligt er al. Hij is te laat en dat betreur ik zeer," aldus Sap. Ze gaat nu zelf met haar fractie overleggen.
quote:17.07 uur Samsom over het akkoord: 'Er is jaren over gedaan over een akkoord voor een hogere pensioenleeftijd en nu wordt dat in één week opgeblazen.'
Neenee, 2 dagen.quote:
Samsom die pocht met zijn gebrek aan daadkracht en actie.quote:
twitter:martijnvdam twitterde op donderdag 26-04-2012 om 17:06:31Van VVD,D66 en CDA snap ik nog dat ze zonder PvdA akkoord wilden dat rekening bij leraren, agenten en ouderen legt, maar GroenLinks? #kunduz reageer retweet
Het is idd een hele verbetering en het luistert een stuk prettiger, ondanks dat ik niet eens pro-PvdA benquote:Op donderdag 26 april 2012 17:16 schreef clumsy_clown het volgende:
Even terugdenken aan hoe het Cohen (vzmh) zou zijn vergaan met zoveel spreek- en cameratijd. Dan is Samsom toch ietsje beter.
Onvoldoende mensen zijn zo dom.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:15 schreef Ludacriss het volgende:
Ik denk ook niet dat de PVDA hierbij wilde aansluiten. Nu kan die alles neerhalen van het akkoord (net als SP en PVV natuurlijk). Kan je best veel stemmen mee winnen!
Maar de SP gaat nog wel flink inleveren richting de verkiezingen. Je hoort of ziet ze nu al nauwelijks.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:16 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Onvoldoende mensen zijn zo dom.
De tokkies zitten al bij SP en PVV.
Dan overschat je de Nederlandse bevolking!quote:Op donderdag 26 april 2012 17:16 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Onvoldoende mensen zijn zo dom.
De tokkies zitten al bij SP en PVV.
Dat kunnen ze voor zich gebruiken.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:17 schreef dakpan90 het volgende:
[..]
Maar de SP gaat nog wel flink inleveren richting de verkiezingen. Je hoort of ziet ze nu al nauwelijks.
Nederland wordt steeds slimmerquote:Op donderdag 26 april 2012 17:17 schreef Ludacriss het volgende:
[..]
Dan overschat je de Nederlandse bevolking!
Maar de gemiddelde kiezer valt het daarom juist extra op dat er geen woord over de SP gerept wordt, waarom zou je er dan nog op stemmen?quote:Op donderdag 26 april 2012 17:18 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dat kunnen ze voor zich gebruiken.
De gemiddelde kiezer volgt de ontwikkelingen van vandaag niet.
Die kijken toch niet verder dan de bodem van hun portefeuille.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:18 schreef GSbrder het volgende:
Dat kunnen ze voor zich gebruiken.
De gemiddelde kiezer volgt de ontwikkelingen van vandaag niet.
Dat ligt aan jou.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:18 schreef jennie-pen het volgende:
Ligt het aan mij, ben ik nou de enige die het raar vind dat het cda en vvd hierover mee mogen beslissen... Had eerder verwacht alle partijen behalve de 3 die net klaar zijn
Iets met 75 zetels meen ik.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:18 schreef jennie-pen het volgende:
Ligt het aan mij, ben ik nou de enige die het raar vind dat het cda en vvd hierover mee mogen beslissen... Had eerder verwacht alle partijen behalve de 3 die net klaar zijn
Het feit dat het kabinet gevallen is, betekent niet dat die zetels waardeloos zijn en dat deze twee partijen niets meer in te brengen hebben.quote:
Nee was dat maar waarquote:Op donderdag 26 april 2012 17:21 schreef dakpan90 het volgende:
[..]
Het feit dat het kabinet gevallen is, betekent niet dat die zetels waardeloos zijn en dat deze twee partijen niets meer in te brengen hebben.
heheheh EENSCHquote:Op donderdag 26 april 2012 17:01 schreef MrMiguel het volgende:
Nee hoor, de PvdA verliest op alle fronten
- Samson dacht dat ie macht had; dat de VVD en D66 uiteindelijk wel met hangende pootjes steun zouden komen vragen; uiteraard in ruil voor een mooi punt dat de PvdA daarna mee kan pronken. Helaas.
- ten op zichte van GL, Christenunie en D66 wint de PvdA zeker geen zetels. Die partijen halen nu allemaal iets binnen en tonen zich tenminste verantwoordelijk. tov SP winnen ze ook niets natuurlijk.
PvdA = de schlemiel
De gemiddelde kiezer hoort dat de AOW omhoog gaat en merkt dat hij ontslagen kan worden of meer huur moet betalen. De SP loeit een keer 'niet eerlijk!' en 'achterkamertjespolitiek' waardoor de schaapjes weer braaf op de socialisten of PVV stemmen.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:19 schreef dakpan90 het volgende:
[..]
Maar de gemiddelde kiezer valt het daarom juist extra op dat er geen woord over de SP gerept wordt, waarom zou je er dan nog op stemmen?
Naja, dat is inderdaad ook wel mijn vraag: in hoeverre hebben de VVD en het CDA moeten toegeven aan de andere partijen om dit akkoord te bereiken.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:22 schreef jennie-pen het volgende:
Ja dat snap ik wel maar vrees dus wel dat ze het hoogst van de toren blazen en van de week met het debat kreeg rutte nog te horen dat hij niet aan zet was
Dan was er niet veel te beslissen.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:18 schreef jennie-pen het volgende:
Ligt het aan mij, ben ik nou de enige die het raar vind dat het cda en vvd hierover mee mogen beslissen... Had eerder verwacht alle partijen behalve de 3 die net klaar zijn
Ja ik ga vanavond ook zeker kijken... 2 avonden voetbal gekeken met man dus nu pikt ie dit ook maar hahaquote:Op donderdag 26 april 2012 17:25 schreef dakpan90 het volgende:
[..]
Naja, dat is inderdaad ook wel mijn vraag: in hoeverre hebben de VVD en het CDA moeten toegeven aan de andere partijen om dit akkoord te bereiken.
Zal mij benieuwen of er nu uberhaupt dan wat anders besloten isquote:Op donderdag 26 april 2012 17:25 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Dan was er niet veel te beslissen.
Dat is nog veel te vroeg om te zeggen.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:29 schreef Vader_Aardbei het volgende:
Samsom begaat gewoon precies dezelfde fout als Cohen destijds.Sukkel.
Zal idd aan de komende verkiezingen liggen... worden wel spannend daardoor, of we krijgen een Kunduz-coalitie als regering of niet.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:29 schreef eriksd het volgende:
[..]
Dat is nog veel te vroeg om te zeggen.
Links zal het niet zijn...quote:Op donderdag 26 april 2012 17:32 schreef Ryan3 het volgende:
Dat akkoord van de Kunduz-coalitie is "rechtser" dan het akkoord van het Catshuis, begrijp ik?
progressiever sowiesoquote:Op donderdag 26 april 2012 17:32 schreef Ryan3 het volgende:
Dat akkoord van de Kunduz-coalitie is "rechtser" dan het akkoord van het Catshuis, begrijp ik?
oa en huizenmarkt, AOWquote:Op donderdag 26 april 2012 17:41 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Zitten paar duurzaamheidsdingetjes in van GL, bedoel je dat?
quote:Op donderdag 26 april 2012 17:44 schreef Gebraden_Wombat het volgende:
[..]
17:34 uur
Bekijk hier de maatregelen uit het akkoord op een rij:
3 procent in 2013
Hoge BTW-tarief met 2 procent omhoog
Reiskostenforfait conform Catshuis-akkoord (1,2 miljard)
Nullijn ambtenaren, exclusief zorg en exclusief uitkeringen
overdrachtsbelasting op 2 procent
bezunigingen PGB en passend onderwijs worden teruggedraaid
bezuiniging Ontwikkelingssamenwerking (Catshuis) teruggedraaid
AOW: 1 maand omhoog in 2013, daarna een hoger tempo (mogelijk 2 of 3 maanden)
WW-duur: eerste 6 maanden door werkgever betalen
Ontslagrecht: wordt versoepeld, moet nog uitgewerkt worden
Verhoging alcohol-, frisdanken- en tabaksaccijns (ruim 600 miljoen euro)
Bezuiniging van zorg 1 miljard (onbekend verder wordt ingevuld)
De 9-euro-per-recept-regel is geschrapt
Bevriezen van loontabellen (indexeren, rond 1 miljard, 1e schijf, 2e schijf)
BTW op zonnepanelen omlaag (naar 6 procent)
BTW op uitvoerende kunsten omlaag (naar 6 procent)
200 miljoen euro voor natuur
17:24 uur
Het versoepelen van het ontslagrecht was voor de PVV een taboe. Met ChristenUnie, GroenLinks en D66 kunnen kunnen VVD en CDA de maatregel dus wel doorgevoerd krijgen.
17:21 uur
Deze maatregelen staan ook in het akkoord:
Bezuiniging Ontwikkelingssamenwerking teruggedraaid.
AOW: 1 maand omhoog in 2013, daarna een hoger tempo.
De eerste 6 maanden WW moeten door de werkgever worden betaald.
Ontslagrecht wordt versoepeld, moet nog uitgewerkt worden.
Er komt geen sociaal leenstelsel.
Verhoging alcohol-, frisdanken- en tabaksaccijns (ruim 600 miljoen euro).
Bezuiniging van zorg 1 miljard (onbekend hoe dit wordt ingevuld).
De 9-euro-per-recept-regel is geschrapt.
Hedwigepolder gaat onder water.
http://www.rtl.nl/(/actue(...)er-bezuinigingen.xml
Ja, HRA-afbouw? Maar volgens mij staat dat er niet in: hoogstens stop op aflossings vrije hypotheken. Maar daarop worden er voor starters alweer tal van regelingen verzonnen. Ik zie nu al weer advertenties voor 20% meer opnemen voor starters.quote:
En dus nog duurdere energydrinks voor zoon Wesleyquote:Op donderdag 26 april 2012 17:47 schreef GSbrder het volgende:
Frisdrankaccijns.
Nier de blikjes cola van Henk en Ingrid.
En schoondochter Yolanthe.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:49 schreef alors het volgende:
[..]
En dus nog duurdere energydrinks voor zoon Wesley
HRA afbouw?quote:Op donderdag 26 april 2012 17:52 schreef Ryan3 het volgende:
Het is ook hom noch kuit btw.
Veel moet nog uitgewerkt worden.
Geen HRA-afbouw.
Volgens mij blijft de lage BTW onaangetast.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:50 schreef Ryan3 het volgende:
Hoeveel willen ze uit de versoepeling van ontslagrecht halen dan?
6 maanden WW doorbetalen door werkgever (idee van d66) zullen ze blij mee zijn.... Zeker in MKB.
Verhoging lage btw, zie ik er niet bij staan, klopt dat?
Terecht, niet?quote:Op donderdag 26 april 2012 17:53 schreef David Letterman het volgende:
Ben blij dat de 9 euro per recept geschrapt is...maar ik reken me nog niet rijk, er zal wel een verhoging van de eigen bijdrage komen...
Ja, dat doe je door ontslagrecht te versoepelen? Misschien voor MKB, maar anders niet. Dan moet je de werkgeverskosten subsidiëren, om jongeren aan de bak te brengen.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:51 schreef IkeDubaku99 het volgende:
Er wordt gelukkig wat gedaan aan de arbeidsmarkt.
30 jaar, maar wel meteen beginnen, zijn tal van zinnige dingen te doen, die meteen al geld opbrengen.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:53 schreef GSbrder het volgende:
[..]
HRA afbouw?
In 6, 10, 15 of 30 jaar?
Ja, nou ja, daar ben ik het dan mee eens...quote:Op donderdag 26 april 2012 17:53 schreef alors het volgende:
[..]
Volgens mij blijft de lage BTW onaangetast.
Ja hoor, de zorgkosten kunnen niet explosief blijven stijgen. Maar ik hoop wel dat het geen al te hoge eigen bijdrage wordt.quote:
6quote:Op donderdag 26 april 2012 17:53 schreef GSbrder het volgende:
[..]
HRA afbouw?
In 6, 10, 15 of 30 jaar?
Ik zit al 4 jaar vrijwillig op 650-655¤.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:56 schreef David Letterman het volgende:
[..]
Ja hoor, de zorgkosten kunnen niet explosief blijven stijgen. Maar ik hoop wel dat het geen al te hoge eigen bijdrage wordt.
Chaosquote:
Niks chaos. Volgend jaar maximaal 42%, jaar daarop maximaal 33%, daarna afschaffen en IB-verlaging.quote:
Chaos vwb hypotheekverstrekking. Niet IB, flippo.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:58 schreef eriksd het volgende:
[..]
Niks chaos. Volgend jaar maximaal 42%, jaar daarop maximaal 33%, daarna afschaffen en IB-verlaging.
In het uitgelekte Catshuisakkoord met de PVV werd er bijna niks aan de arbeidsmarkt gedaan, dus daarom ben ik tevreden. Verder heeft geen enkel land in Europa zo'n complex ontslagstelsel zoals in Nederland. Daar valt wat geld te halen, maar ik moet inderdaad toegeven dat sommige groepen kwetsbaar zijn op de arbeidsmarkt. Dit is in ieder geval een aardig begin. Ik hoop dat de uitwerking er beter uitziet.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:54 schreef Ryan3 het volgende:
Ja, dat doe je door ontslagrecht te versoepelen? Misschien voor MKB, maar anders niet. Dan moet je de werkgeverskosten subsidiëren, om jongeren aan de bak te brengen.
Wettelijke eigen bijdrage hier...ben chronisch ziek, dus ik ben elk jaar mijn eigen bijdrage kwijt...quote:Op donderdag 26 april 2012 17:57 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Ik zit al 4 jaar vrijwillig op 650-655¤.
Maar ik heb geen idee hoe dat voor de rest van Nederland zit.
De lucht gaat door het schokeffect snel uit de markt. Niemand wil nu het onvermijdbare verlies nemen omdat mensen zoals jij de hete aardappel vooruit schuiven.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:59 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Chaos vwb hypotheekverstrekking. Niet IB, flippo.
Sinds wanneer schuif ik met hete aardappels?quote:Op donderdag 26 april 2012 18:01 schreef eriksd het volgende:
[..]
De lucht gaat door het schokeffect snel uit de markt. Niemand wil nu het onvermijdbare verlies nemen omdat mensen zoals jij de hete aardappel vooruit schuiven.
Gun mij mijn weinige hardliner punten.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:03 schreef GSbrder het volgende:
[..]
Sinds wanneer schuif ik met hete aardappels?
Vertel het maar tegen mensen die hun woning drie jaar te koop hebben.
Hardliner!
Dit jaar ¤400 eigen risico.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:57 schreef GSbrder het volgende:
Ik zit al 4 jaar vrijwillig op 650-655¤.
Maar ik heb geen idee hoe dat voor de rest van Nederland zit.
Overigens niet helemaal waar, had van mij wel 1- of zelfs 2% mogen stijgen. Een gemiddeld gezin geeft 800¤/m aan boodschappen uit, dat is dus 8- of 16¤/m, en je haalt er aardig wat doekoes mee op.quote:Op donderdag 26 april 2012 17:55 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, nou ja, daar ben ik het dan mee eens...
Zonder die druk zie ik ze 5 partijen niet duurzaam bij elkaar houden.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:09 schreef KermitKikker het volgende:
Ben benieuwd of deze partijen na de verkiezingen hun meerderheid behouden, met zoveel daadkracht als vandaag zou het me niet eens een slecht kabinet lijken. Maar de vraag is of ze zonder zoveel druk ook nog zoveel toe willen geven.
Bovendien de afspraken nu zijn nog helemaal niet uitgewerkt. Valt nog veel te bakkeleien.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Zonder die druk zie ik ze 5 partijen niet duurzaam bij elkaar houden.
Dat is bij elk pakket, het gaat er om dat het nu voor rust zorgt op diverse fronten.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Bovendien de afspraken nu zijn nog helemaal niet uitgewerkt. Valt nog veel te bakkeleien.
Rust naar EU toe, maar het is een flinterdun akkoord.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat is bij elk pakket, het gaat er om dat het nu voor rust zorgt op diverse fronten.
Ik denk dat je dan bij D'66 uitkomt...die zijn al tijden bezig met het promoten van verregaande plannen voor de woningmarkt...quote:Op donderdag 26 april 2012 18:20 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Rust naar EU toe, maar het is een flinterdun akkoord.
Ik stem op de eerste partij die echt wat wil doen aan de woningmarkt. En zo de miljarden gaat ophalen. En en passant die markt op orde brengt.
Bij D66 ben ik sceptisch wb het ontslagrecht.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:22 schreef David Letterman het volgende:
[..]
Ik denk dat je dan bij D'66 uitkomt...die zijn al tijden bezig met het promoten van verregaande plannen voor de woningmarkt...
Was toen met Kunduz ook, vandaar Kunduz-coalitie.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:23 schreef KermitKikker het volgende:
Wel bizar trouwens hoeveel macht GroenLinks opeens heeft gekregen, hun beslissing kan nu heel veel verschil maken. Ook voor hun eigen toekomst
Elke partij heeft evenveel macht.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:23 schreef KermitKikker het volgende:
Wel bizar trouwens hoeveel macht GroenLinks opeens heeft gekregen, hun beslissing kan nu heel veel verschil maken. Ook voor hun eigen toekomst
En tegen de tijd dat ze daarmee klaar zijn, is er een nieuwe zetelverdeling en verdwijnen die plannen waarschijnlijk wel weer in de vuilnisbak van de nieuwe regering!quote:Op donderdag 26 april 2012 18:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Bovendien de afspraken nu zijn nog helemaal niet uitgewerkt. Valt nog veel te bakkeleien.
Zie hier het wisselgeld. Daarvoor in de plaats de harde 3%-lijn en verregaandere hervormingen op arbeidsmarkt en woningmarkt.quote:Bezuinigingen op het PGB (persoonsgebonden budget) en passend onderwijs worden teruggedraaid.
Bezuinigingen op Ontwikkelingssamenwerking worden teruggedraaid.
De 9-euro-per-recept-regel is geschrapt.
De btw op zonnepanelen gaat omlaag naar 6 procent.
De btw op uitvoerende kunsten gaat omlaag naar 6 procent.
Er komt 200 miljoen euro voor natuur.
Voor de betrokken partijen best een aardige score.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:31 schreef marcodej het volgende:
[..]
Zie hier het wisselgeld. Daarvoor in de plaats de harde 3%-lijn en verregaandere hervormingen op arbeidsmarkt en woningmarkt.
Zeker niet, er is een verschil tussen makkelijker en duurderquote:Op donderdag 26 april 2012 18:34 schreef DaMart het volgende:
Ik zie overigens wel een tegenstrijdigheid: ze willen het ontslagrecht versoepelen, maar tegelijkertijd wordt het voor werkgevers juist duurder om mensen te ontslaan. Het hangt natuurlijk af van de invulling van die versoepeling, maar iets zegt me dat die twee maatregelen elkaar eigenlijk min of meer opheffen.
Comazuipers aanpakken (lees: zelf gemaakte kosten zelf betalen) lijkt me een goeie.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:35 schreef marcodej het volgende:
De 1 miljard in de zorg moet nog verder ingevuld worden trouwens. Los eindje.
tja, wat wil je, met 2 dagen de tijd om alles door te spreken...quote:Op donderdag 26 april 2012 18:35 schreef marcodej het volgende:
De 1 miljard in de zorg moet nog verder ingevuld worden trouwens. Los eindje.
Duurder is moeilijker.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:35 schreef KermitKikker het volgende:
[..]
Zeker niet, er is een verschil tussen makkelijker en duurder
Losse eindjes te over, het is ook niet doorgerekend allemaal. maar dat hoeft niet zo'n probleem te zijn, het gaat om het principe en de intentie.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:35 schreef marcodej het volgende:
De 1 miljard in de zorg moet nog verder ingevuld worden trouwens. Los eindje.
Maar duurder is toch weer een extra drempel, zeker voor kleinere werkgevers.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:35 schreef KermitKikker het volgende:
[..]
Zeker niet, er is een verschil tussen makkelijker en duurder
Vandaar ook mijn eerdere verwachting dat een aantal maatregelen wel nooit ingevoerd zullen worden, omdat ze sneuvelen onder het toekomstige kabinetquote:Op donderdag 26 april 2012 18:38 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Losse eindjes te over, het is ook niet doorgerekend allemaal. maar dat hoeft niet zo'n probleem te zijn, het gaat om het principe en de intentie.
Volgens mij was dat een overweging, is nog nergens bevestigd volgens mij. Gelukkig maar.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Was wel een van de flarden uit het overleg
Maak hier ff een reeks van?quote:Op donderdag 26 april 2012 18:41 schreef 99.999 het volgende:
Was wel een van de flarden uit het overleg
Echt bevestigd is er nog niks maar dit is wel een hele makkelijke en logische bezuiniging, je bespaart 200 miljoen en het levert alleen een boze Koppejan op.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:41 schreef marcodej het volgende:
[..]
Volgens mij was dat een overweging, is nog nergens bevestigd volgens mij. Gelukkig maar.
Dan hebben de betrokken oppositiepartijen het volgens mij niet gek gedaan.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:31 schreef marcodej het volgende:
[..]
Zie hier het wisselgeld. Daarvoor in de plaats de harde 3%-lijn en verregaandere hervormingen op arbeidsmarkt en woningmarkt.
DE HARDWERKENDE NEDERLANDER KOMT ER WEER BEKAAID VANAF.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:48 schreef clumsy_clown het volgende:
Jezus, 20.30 uur. De wekker gaat hier morgen om 5.30 uur, is het na alle onderhandelingen van vandaag nou te veel gevraagd om daar een béétje rekening mee te houden?
CDA en VVD moesten wel. Hoewel de centrum- en linkervleugel van het CDA kan hier zeker goed mee leven denk ik, Wijffels staat vast juichend op de banken. Rechtervleugel CDA en de VVD hebben diep moeten bukken.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:47 schreef Ferdo het volgende:
[..]
Dan hebben de betrokken oppositiepartijen het volgens mij niet gek gedaan.
Dat denk ik ook. Wel besparingen voor de werkgever dan. Is economisch ook goed, want arbeid wordt goedkoper en mensen gestimuleerd om te verhuizen.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:50 schreef DaMart het volgende:
Hoe zou verlaging van het reiskostenforfait trouwens kunnen leiden tot een besparing van ruim een miljard? De gemiddelde werkgever zal gewoon de reiskostenvergoeding daarop aanpassen, waardoor werknemers minder vergoeding krijgen, waarover nog steeds geen belasting hoeft te worden afgedragen.
Ze benne weer te lui om op gewone tijde te werke, klereambtenaareh!quote:Op donderdag 26 april 2012 18:49 schreef I.R.Baboon het volgende:
[..]
DE HARDWERKENDE NEDERLANDER KOMT ER WEER BEKAAID VANAF.
Je hebt weer als voordeel dat je als ambtenaar toch eigenlijk nauwelijks reiskostenvergoeding krijgt. Dus als dat daalt voel je er niks van.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:51 schreef I.R.Baboon het volgende:
Nou, ik word er als bovenmodaalverdienende ambtenaar waarschijnlijk niet echt beter van, maar het klinkt toch wel aardig. Goed dat de AOW sneller aangepakt wordt. En als kersverse huizenbezitter wel benieuwd naar de gevolgen...
En ik heb niet eens een auto.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:52 schreef LXIV het volgende:
[..]
Je hebt weer als voordeel dat je als ambtenaar toch eigenlijk nauwelijks reiskostenvergoeding krijgt. Dus als dat daalt voel je er niks van.
Alleen dat 'weghalen' al! In combinatie met 'honderden miljoenen'. Dat geeft toch een beetje rillingen.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:53 schreef Asphias het volgende:
wat? interesante keuze:
18.50 uur Volgens Jolande Sap komt er een speciaal crisistarief voor de hoogste inkomens. 'Daar gaan we honderden miljoenen weghalen.' Dat meldt BNR-verslaggever Jeroen Stans.
http://www.volkskrant.nl/(...)in-met-akkoord.dhtml
Same here, overigens. Al zit ik in de zorg dus word enigszins gespaard. Waar ik vooral benieuwd naar ben zijn ook de studiekosten. Sociaal leenstelsel wordt het dus niet, maar wat ze dan gaan doen zal me benieuwen.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:51 schreef I.R.Baboon het volgende:
Nou, ik word er als bovenmodaalverdienende ambtenaar waarschijnlijk niet echt beter van, maar het klinkt toch wel aardig. Goed dat de AOW sneller aangepakt wordt. En als kersverse huizenbezitter wel benieuwd naar de gevolgen...
En ook meer winst, waar dus ook weer belasting over betaald moet worden. Linksom of rechtsom zal er gewoon belasting over moeten worden betaald. Als loonheffing omdat de werknemer het niet pikt en dus hoger loon of een hogere vergoeding eist of vennootschapsbelasting.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:51 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat denk ik ook. Wel besparingen voor de werkgever dan. Is economisch ook goed, want arbeid wordt goedkoper en mensen gestimuleerd om te verhuizen.
Inderdaad.quote:Op donderdag 26 april 2012 19:01 schreef StM het volgende:
Ik denk dat dit toch wel het bewijs is dat ook al zijn we zo verdeeld in Nederland, als het echt moet kunnen we altijd met een beetje polderen weer tot elkaar komen.
Precies, dit is een mooi voorbeeld voor Europa.quote:En daar kan de rest van Europa jaloers op zijn want die komen niet verder als verdeeld zijn.
quote:Op donderdag 26 april 2012 18:53 schreef Asphias het volgende:
wat? interesante keuze:
18.50 uur Volgens Jolande Sap komt er een speciaal crisistarief voor de hoogste inkomens. 'Daar gaan we honderden miljoenen weghalen.' Dat meldt BNR-verslaggever Jeroen Stans.
http://www.volkskrant.nl/(...)in-met-akkoord.dhtml
Nou ik vind dat ze moeten doorpakken op de HRA. Dat doen ze weer niet. Daar zijn de miljarden te pakken.quote:Op donderdag 26 april 2012 18:56 schreef I.R.Baboon het volgende:
Het is overigens voor de continuiteit wel te hopen dat er straks geen grote meerderheid SP-PvdA-PVV komt, want dan gaat er wéér van alles teruggedraaid worden.
(Mijn proefballonnetje: AOW-leeftijd koppelen aan de maximumsnelheid, checks and balances om de pijn bij de PVV te verzachten: als je harder mag rijden gaan er meer mensen dood, daardoor komen er minder pensioengerechtigden, AOW-leeftijd kan dalen, dus max. snelheid daalt, minder verkeersdoden, dus mensen worden ouder etc, perfect systeem met communicerende vaten)
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |