Ik leg jouw ook geen woorden in je bek, probeer dat dan ook niet bij mij.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:47 schreef Tayu het volgende:
[..]
Precies, want als je in de bijstand zit en kanker krijgt oid, dan mag je best door de maatschappij uitgekotst worden. Toch?
In de bijstand zitten ook mensen die vele jaren hebben gewerkt. Het is een beetje een raar uitgangspunt om te veronderstellen dat die mensen nooit gewerkt zouden hebben.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:51 schreef klipper het volgende:
[..]
Ik leg jouw ook geen woorden in je bek, probeer dat dan ook niet bij mij.
Ik heb het hier totaal niet over de gezondheidszorg gehad die moet gewoon voor iedereen toegankelijk zijn.
Maar ik zie liever dat mensen die hun hele leven gewerkt hebben een beter pensioen krijgen dan dat bijstandstrekkers er een euro bij krijgen.
De goeden lijden nu eenmaal onder de slechte, en iemand die echt bereidt is om te werken vindt echt wel werk hoor, al is het in de kassen.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:52 schreef Tayu het volgende:
[..]
In de bijstand zitten ook mensen die vele jaren hebben gewerkt. Het is een beetje een raar uitgangspunt om te veronderstellen dat die mensen nooit gewerkt zouden hebben.
Ik heb gerekent met de bedragen die het Nibud hanteert voor gezonde voeding. Als je vindt dat die bedragen niet kloppen moet je met het Nibud in discussie gaan, of het niet wat minder gezond kan, want dan is het goedkoper.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:29 schreef detulp050 het volgende:
Ik vind 425 euro voeding voor een vrouw en twee kinderen erg aan de hoge kant.
Voor iemand zonder kinderen wel, voor iemand met twee opgroeiende kinderen is het zelfs aan de lage kant.quote:75 euro per maand afschrijving van de inboedel is ook vreselijk hoog.
Dat is jaren geleden al afgeschaft in de meeste gemeenten, daar kan je alleen beroep op doen als dat gedeelte wat je dient te sparen voor de afschrijvingen moet uitgeven aan bvb medicatie omdat je ziek bent. En dat moet je bewijzen met bonnetjes.quote:Vervanging van koelkast/wasmachine is ook een gemeentelijk potje voor als het nodig is.
Als je de bijstandsuitkering tijdelijk wil houden moet je al die mensen die door ziekte (hoogstwaarschijnlijk) nooit meer aan de bak komen eruit halen en daarvoor een aparte uitkering in het leven roepen ipv wat er de afgelopen jaren is gebeurd, al die mensen die erbij zijn gekomen omdat zij na een herkeuring ineens gedeeltelijk in de bijstand zitten.quote:Los van de gedachte dat een bijstandsuitkering tijdelijk hoort te zijn.
Dat hoeft ook niet, want we leven met zijn allen in het nu.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:56 schreef klipper het volgende:
[..]
De goeden lijden nu eenmaal onder de slechte, en iemand die echt bereidt is om te werken vindt echt wel werk hoor, al is het in de kassen.
Wat overigens ook door veel mensen verkeerd beoordeeld wordt, de werkwijze nu staat in geen verhouding met vroeger.
ja idd.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:42 schreef Tayu het volgende:
[..]
[..]
Ik zie waarschijnlijk een deel over het hoofd hier?
quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:34 schreef gomi het volgende:
[..]
hoop van de mensen in de schuldhulpverlening zouden wmb sowieso mogen worden uitgesloten van elk extraatje. Ook de voedselbank.
quote:
quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:38 schreef gomi het volgende:
Eigen schuld. Op t grote voet leven en de rest van de maatschappij met hun rotzooi opzadelen.
quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:39 schreef Tayu het volgende:
[..]
Dat is een vooronderstelling. Er zijn genoeg situaties denkbaar waarin mensen in de problemen kunnen raken zonder dat ze daar zelf schuldig aan zijn.
quote:Op zaterdag 7 april 2012 18:40 schreef gomi het volgende:
[..]
ik zeg ook een hoop van en niet iedereen.
quote:
Allemaal leuk en aardig, maar die quote die ik van jouw plaatste, heb je toch echt met je eigen vingers getikt.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:58 schreef gomi het volgende:
[..]
ja idd.
ik wil het best voor je herhalen uit t vorige topic hoor en dat doe ik dan ook:
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
[..]
Op http://www.nibud.nl/uitgaven/huishouden/voeding.html kom ik bij het voorbeeldgezin op 359 euro.quote:Op zaterdag 7 april 2012 19:56 schreef moussie het volgende:
[..]
Ik heb gerekent met de bedragen die het Nibud hanteert voor gezonde voeding. Als je vindt dat die bedragen niet kloppen moet je met het Nibud in discussie gaan, of het niet wat minder gezond kan, want dan is het goedkoper.
Verschillen we van mening over.quote:Voor iemand zonder kinderen wel, voor iemand met twee opgroeiende kinderen is het zelfs aan de lage kant.
Ik ken alleen de regeling van de Gemeente Groningen en die helpen zelfs als je TV kapot gaat.quote:Dat is jaren geleden al afgeschaft in de meeste gemeenten, daar kan je alleen beroep op doen als dat gedeelte wat je dient te sparen voor de afschrijvingen moet uitgeven aan bvb medicatie omdat je ziek bent. En dat moet je bewijzen met bonnetjes.
Eens.quote:Als je de bijstandsuitkering tijdelijk wil houden moet je al die mensen die door ziekte (hoogstwaarschijnlijk) nooit meer aan de bak komen eruit halen en daarvoor een aparte uitkering in het leven roepen ipv wat er de afgelopen jaren is gebeurd, al die mensen die erbij zijn gekomen omdat zij na een herkeuring ineens gedeeltelijk in de bijstand zitten.
Ook nu nog? Volgens mij doet geen enkele gemeente dat nu nog. Vroeger was dat wel zo, dat daar een potje voor was (ook niet onbeperkt).quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:01 schreef detulp050 het volgende:
Ik ken alleen de regeling van de Gemeente Groningen en die helpen zelfs als je TV kapot gaat.
Er zijn vooral mensen die het irritant vinden dat er veel mensen zijn die gebruik maken van de voedselbank die het zien als een makkelijke optie om andere luxe te kunnen blijven betalen. Ik denk dat er niemand is dat zegt dat mensen met een bijstandsuitkering enkel profiteur zijn.quote:
en in die quote heb ik t ook over een deel. zoals ook uit de rest van t gesprek blijkt. als jij daar dan een andere invulling aan wilt geven, is dat geheel aan jou. maar dan ook echt alleen aan jou.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:00 schreef Tayu het volgende:
[..]
Allemaal leuk en aardig, maar die quote die ik van jouw plaatste, heb je toch echt met je eigen vingers getikt.
Huur van 425 euro voor flat? Daar heb je hier net een kamer voorquote:Op zaterdag 7 april 2012 19:14 schreef detulp050 het volgende:
Nog even het voorbeeld uit het vorige deel:
[..]
Je weet dat iemand al gauw iets volgens gemeente verkeerd gebruikt. Lees het onderstreeptequote:Op zaterdag 7 april 2012 19:29 schreef detulp050 het volgende:
[..]
Ik vind 425 euro voeding voor een vrouw en twee kinderen erg aan de hoge kant. 75 euro per maand afschrijving van de inboedel is ook vreselijk hoog. Vervanging van koelkast/wasmachine is ook een gemeentelijk potje voor als het nodig is.
Los van de gedachte dat een bijstandsuitkering tijdelijk hoort te zijn.
Mmmm weet iemand hoelang zo'n aanvraag duurt? Een kookplaat en wasmachine, en daar een maand op wachtten? Lijkt me bijvoorbeeld niet prettig. Het is wel heel mooi dat het er is trouwens, maar wanneer iets stuk gaat en je zit 3 of 4 jaar in de bijstand krijgje gewoon niets. Langer dan vijf jaar in de bijstand? Lijkt me niet logisch. Je hebt vast wel tussendoor een baan. Al dan niet voor een paar maand. M.a.w?quote:Hebt u al meer dan vijf jaar een inkomen dat niet hoger is dan 110% van de bijstandsnorm? Dan mag u op kosten van de gemeente een kapotte koelkast, wasmachine, televisie of kookplaat vervangen.
Let op. U vraagt eerst de vergoeding aan. Pas als u toestemming hebt gekregen, mag u een nieuwe koelkast, wasmachine, televisie of kookplaat kopen.
Voorwaarden
u kunt alleen een vergoeding krijgen om apparaten te vervangen die kapot zijn;
het apparaat is een koelkast, wasmachine, televisie of kookplaat;
u kunt alleen een vergoeding krijgen als u het oude apparaat op de juiste manier hebt gebruikt;
u vraagt eerst de vergoeding aan. Pas als u toestemming hebt gekregen, mag u een nieuwe koelkast, wasmachine, televisie of kookplaat kopen;
u bent 23 jaar of ouder;
u hebt al meer dan vijf jaar een inkomen dat niet hoger is dan 110% van de bijstandsnorm;
uw vermogen mag niet te groot zijn
u mag één keer per jaar bijzondere bijstand aanvragen voor een kapotte koelkast, wasmachine, televisie of kookplaat. Hebt u een kapot apparaat vergoed verkregen? Dan kunt u voor dat apparaat de komende acht jaar geen beroep doen op deze regeling.
Let op. U moet de kassabon van het aangeschafte apparaat één jaar bewaren. We kunnen daar eventueel naar vragen.
Die mensen zijn er ook (dat heb ik zelf eerder in de discussie ook aangehaald). Dat zijn ook de mensen die het beeld hebben gevormd bij velen. Dat is bijzonder spijtig, want er zijn zeker ook mensen die zich keurig aan alle regeltjes houden en werkelijk afhankelijk zijn van deze voorzieningen.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:03 schreef detulp050 het volgende:
[..]
Er zijn vooral mensen die het irritant vinden dat er veel mensen zijn die gebruik maken van de voedselbank die het zien als een makkelijke optie om andere luxe te kunnen blijven betalen. Ik denk dat er niemand is dat zegt dat mensen met een bijstandsuitkering enkel profiteur zijn.
Ik ken daar wel wat voorbeelden van, helaas.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:04 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Hoe weet je dat die dat een gemakkelijke optie vinden ?
Hoe weet je dat dat niet zo is? Theoretisch is de voedselbank niet nodig, in de praktijk zijn er wel mensen. Ik heb geen bewijs dat die mensen allemaal kabel-TV en internet hebben, maar wel een vermoeden. Het is dus geen feit.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:04 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Hoe weet je dat die dat een gemakkelijke optie vinden ?
Nee, in die quote had je het niet over een deel. Het was een generaliserende uitspraak.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:04 schreef gomi het volgende:
[..]
en in die quote heb ik t ook over een deel. zoals ook uit de rest van t gesprek blijkt. als jij daar dan een andere invulling aan wilt geven, is dat geheel aan jou. maar dan ook echt alleen aan jou.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Kreeg ooit sprookjes te horen. Zit nu in therapie.
Het gaat om een sociale huurwoning, niet om een woning in de vrije markt. Tel er 100 euro huur bij op en je netto lasten stijgen 30 euro. Schoolreisjes en uitgaven voor school zijn bijna altijd uit een voorziening te verkrijgen (gemeente of schoolfonds)quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:04 schreef paddy het volgende:
[..]
Huur van 425 euro voor flat? Daar heb je hier net een kamer voorJe vergeet schoolreisje en uittgaven voor school
Waar blijkt uit dat de gemeente zegt dat je het al snel verkeerd hebt gebruikt? Het gaat erom dat het niet gesaboteerd is.quote:Je weet dat iemand al gauw iets volgens gemeente verkeerd gebruikt. Lees het onderstreepte
Eensquote:Mmmm weet iemand hoelang zo'n aanvraag duurt? Een kookplaat en wasmachine, en daar een maand op wachtten? Lijkt me bijvoorbeeld niet prettig. Het is wel heel mooi dat het er is trouwens, maar wanneer iets stuk gaat en je zit 3 of 4 jaar in de bijstand krijgje gewoon niets. Langer dan vijf jaar in de bijstand? Lijkt me niet logisch. Je hebt vast wel tussendoor een baan. Al dan niet voor een paar maand. M.a.w?
Geen enkel mens zal zonder schaamte de voedselbank binnenlopen. Wanneer zij daar dus proviand ophalen zal het wel noodzakelijk en de allerlaatse mogelijkheid zijn. Daar zullen ze echt niet voor kiezen.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:03 schreef detulp050 het volgende:
[..]
Er zijn vooral mensen die het irritant vinden dat er veel mensen zijn die gebruik maken van de voedselbank die het zien als een makkelijke optie om andere luxe te kunnen blijven betalen. Ik denk dat er niemand is dat zegt dat mensen met een bijstandsuitkering enkel profiteur zijn.
quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:07 schreef Gertje-Plongers het volgende:
Dat bedoel ik het zijn allemaal ongestaafde vermoedens die nu een hele groep wegzetten als profiteurs.Bewijs het tegenovergestelde dan? Is net zo erg een vermoeden.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[b]Mijn Reviews[/b]
Ex-crew.
Ik weet wel, dat mensen die niet snel een dergelijk verzoek durven in te dienen en daarom ook erg beleefd en bescheiden zijn, meestal een afwijzing krijgen op een dergelijk verzoek.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:04 schreef paddy het volgende:
[..]
Huur van 425 euro voor flat? Daar heb je hier net een kamer voorJe vergeet schoolreisje en uittgaven voor school
[..]
Je weet dat iemand al gauw iets volgens gemeente verkeerd gebruikt. Lees het onderstreepte
[..]
Mmmm weet iemand hoelang zo'n aanvraag duurt? Een kookplaat en wasmachine, en daar een maand op wachtten? Lijkt me bijvoorbeeld niet prettig. Het is wel heel mooi dat het er is trouwens, maar wanneer iets stuk gaat en je zit 3 of 4 jaar in de bijstand krijgje gewoon niets. Langer dan vijf jaar in de bijstand? Lijkt me niet logisch. Je hebt vast wel tussendoor een baan. Al dan niet voor een paar maand. M.a.w?
Dat maakt het verschil tussen bewust onbekwaam en onbewust onbekwaam.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:08 schreef BansheeBoy het volgende:
[..]
Geen enkel mens zal zonder schaamte de voedselbank binnenlopen. Wanneer zij daar dus proviand ophalen zal het wel noodzakelijk en de allerlaatse mogelijkheid zijn. Daar zullen ze echt niet voor kiezen.²
nee lees dat hele gesprek er maar eens op na. reactie op reactie op reactie. niet een deel ertussenuit weglaten zoals jij net bv deed.quote:Op zaterdag 7 april 2012 20:06 schreef Tayu het volgende:
[..]
Nee, in die quote had je het niet over een deel. Het was een generaliserende uitspraak.
oh nee ik heb al gelijk. zie je ik kan ook best een quote van je pikken als t mij uitkomt hoor. zonder de rest van t gesprek erbij te betrekken. als je zo je gelijk wilt halen kan ik t ook. en t is niet eens moeilijk ook zoals je ziet.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |