quote:De Maan is de enige natuurlijke satelliet van de Aarde en is de op vier na grootste maan van ons zonnestelsel. Ze wordt soms aangeduid met haar Latijnse naam Luna.
quote:De maancyclus heeft sinds mensenheugenis symbool gestaan voor de tijdmeting (mensura) en de schijngestalten werden verder geprojecteerd op alle grotere cyclussen in de natuur en zelfs op het ontstaan en vergaan van de hele kosmos. In de mythologie is zij daarom vaak geassocieerd met godinnen.
quote:De Maan vertoont schijngestalten doordat gewoonlijk slechts een gedeelte van het van de Aarde af zichtbare maanoppervlak door de Zon wordt verlicht.
De maan heeft blijkbaar ook een geur:quote:Symboliek
In de iconografie is een maansikkel het attribuut van de maagdelijke godin Diana en van de maangodin Luna.
Een maansikkel onder de voeten van Maria symboliseert kuisheid.[10]
De Maan staat vaak symbool voor het vrouwelijke. In Turkse volksverhalen echter is de Maan mannelijk, de padisjah (prins) van de feeën, en de Zon is zijn vrouw.
quote:De geur van de Maan
De astronauten van de Apollo-maanlandingen (1969-1972) vertelden dat ook de Maan een specifieke geur afgeeft. Afgaande op de geur van het maanstof dat aan hun ruimtepakken bleef kleven, zou de Maan naar buskruit ruiken (dit maanstof kwam in aanraking met de zuurstof in de LEM en verspreidde aldus in de cabine een typische geur).
Dat zijn mijn ervaringen met de maan, en wat de maan voor mij betekent.quote:Ooit was ik eens in een bos, midden in de nacht, afgeweken van het gebruikelijke pad, toen ik een idyllisch open stuk vond. Het was een grote cirkel van zo'n 25-30 meter in diameter, begroeid met alleen gras en kleine boompjes tot op ooghoogte. Er hing een lichte dauw boven het gras, dat leek te dansen in het maanlicht, en ook de lucht leek te bewegen op de verzoening van de wind en het licht. Daar wandelde ik toen naar het midden toe, waar ik languit ben gaan liggen, soms met ogen dicht, soms met ogen open. Voor wat een eeuwigheid leek te duren, en tegelijkertijd bij lange na niet lang genoeg, voelde ik me geheel vrij. Eén met alles. Verbonden.
Alhoewel dit gevoel, net als alle gevoelens en ervaringen, slechts tijdelijk was, is de herinnering tijdloos. En elke keer dat ik de volle maan 's nachts zie, mag ik opnieuw een stukje van dat gevoel herbeleven. Het is als een eeuwige klinkend dankwoord, als een echo in mijn herinnering, in ruil voor mijn verwondering.
Dat deed mij juist denken aan de tarot. Dat is de ervaring goed beschreven.quote:Op donderdag 5 april 2012 21:30 schreef Gray het volgende:
Bedankt voor jullie toevoegingen.![]()
Dat van die tarotkaarten wist ik niet, bizar hoe goed dat aansluit op mijn anekdotes!![]()
![]()
En nog mensen van Apollo 18!quote:Op donderdag 5 april 2012 21:49 schreef Nieuwschierig het volgende:
Zicht vanuit de maanlander van Apollo 16 vlak nadat deze als 5e bemande vlucht op de maan is geland.
[ afbeelding ]
Twaalf mensen (allen Amerikanen) hebben tot nu toe op de maan gelopen:
Neil Armstrong en Buzz Aldrin (Apollo 11)
Pete Conrad en Alan Bean (Apollo 12)
Al Shepard en Ed Mitchell (Apollo 14)
Dave Scott en Jim Irwin (Apollo 15)
John Young en Charly Duke (Apollo 16)
Gene Cernan en Jack Schmitt (Apollo 17)
quote:"Lunatic" is an informal term referring to people who are considered mentally ill, dangerous, foolish or unpredictable; conditions once called lunacy. The term may be considered insulting in serious contexts, though is sometimes used in friendly jest. The word derives from lunaticus meaning "of the moon" or "moonstruck".
Lunar hypothesis
Philosophers such as Aristotle and Pliny the Elder argued that the full Moon induced insanity in susceptible individuals, believing that the brain, which is mostly water, must be affected by the Moon and its power over the tides, but the Moon's gravity is too slight to affect any single person.[1] Even today, people insist that admissions to psychiatric hospitals, traffic accidents, homicides or suicides increase during a full Moon, although there is no scientific evidence to support such claims.[1]
In a 1999 Journal of Affective Disorders article, a hypothesis was suggested that the phase of the moon may in the past have had an effect on individuals with bipolar disorder by providing light during nights which would otherwise have been dark, and affecting susceptible individuals through the well-known route of sleep deprivation.[2] With the introduction of electric light, this effect would have gone away, as light would be available every night, explaining the negative results of modern studies. The authors suggested ways in which this hypothesis might be tested.
Is in BNW meermaals aandacht aan besteed. Werden wel redelijk felle discussies vanwege de bijkomende ridiculisering. Wat niet heel onverwacht is, maar wel jammer.quote:Op vrijdag 6 april 2012 00:11 schreef Outpost76 het volgende:
Cost 2 Cost :
Ik zeg niet dat het waar is maar ze geven imo genoeg redenen waarom het zo zou kunnen zijn en dus ook een kans op discussie.
Gray zit in zijn maandelijkse periode zou je kunnen zeggen, want juist nu..quote:Op vrijdag 6 april 2012 15:57 schreef Boswachtertje het volgende:
Hej Bastard, daar dacht ik dus net aan.. het zal dan wel binnenkort volle maan zijn.. en kijk
Leuk topic, zon en maan inspireren me zowel op gevoels- als verstandniveau
ga nog eens verder hierover mijmeren
is er al: De Zon ... Vriend of Vijand ?quote:Op vrijdag 6 april 2012 17:18 schreef Bastard het volgende:
Gray zit in zijn maandelijkse periode zou je kunnen zeggen, want juist nu..![]()
Open een zon topicer is ook een "de zon" kaart in de tarot. Die komt na de maan, de invloeden trekken aan ons.
Mjaaa. net andere insteek volgens mijquote:Op vrijdag 6 april 2012 18:58 schreef R0N1N het volgende:
[..]
is er al: De Zon ... Vriend of Vijand ?
Je hebt me door!quote:Op vrijdag 6 april 2012 17:18 schreef Bastard het volgende:
[..]
Gray zit in zijn maandelijkse periode zou je kunnen zeggen, want juist nu..![]()
Is wel gaaf, al bestaat die blijkbaar al. Geef het een reboot!quote:Open een zon topicer is ook een "de zon" kaart in de tarot. Die komt na de maan, de invloeden trekken aan ons.
Niet waar, Belgie heeft ook een man op de maan gezetquote:Op donderdag 5 april 2012 21:49 schreef Nieuwschierig het volgende:
Zicht vanuit de maanlander van Apollo 16 vlak nadat deze als 5e bemande vlucht op de maan is geland.
[ afbeelding ]
Twaalf mensen (allen Amerikanen) hebben tot nu toe op de maan gelopen:
Neil Armstrong en Buzz Aldrin (Apollo 11)
Pete Conrad en Alan Bean (Apollo 12)
Al Shepard en Ed Mitchell (Apollo 14)
Dave Scott en Jim Irwin (Apollo 15)
John Young en Charly Duke (Apollo 16)
Gene Cernan en Jack Schmitt (Apollo 17)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Op vrijdag 14 mei 2021 @ 23:33 schreef Joopklepzeiker: Zonder twijfel is @vogeltjesdans de grootste smaakmaker en intelligentste persoon van heel KLB.
Dat heeft ie ook. De stijgtrappen van de zes Apollo-maanlanders heeft de NASA op de maan laten inslaan om via seismische golven het inwendige van de maan te kunnen analyseren.quote:Op zondag 8 april 2012 17:33 schreef huupia het volgende:
de maan zorgt voor onze seizoenen en ook eb en vloed ... wat ikook wel opmerkelijk vind is dat de maancyclus gelijk is aan de cyclus van de vrouw .
en dan is er natuurlijk nog de theorie dat de maan niet natuurlijk is maar kunstmatig en ...... hol
zo zou de maan nog uren hebben nagetrild na inslag van een maanlander .
quote:De maan is al boven de seringen
De maan is al boven de seringen;
De stralen hellen de kruinen langs...
De nachtegaal houdt zich stil van zingen
Tot de hof verlucht staat van haar glans.
Tot de donkere tuin als een ijle beker
Tintelt vol licht, dofgouden wijn,
En als slaapwandelaars onzeker
De rozen ontwaken in den schijn...
Ik weet niet wat ik meer moet vreezen,
De nachtegaal met haar luide klacht,
Of de stille maan die droomt volrezen
Over de witte rozenpracht...
Laat doof en blind mij - ik kan niet dragen
Den telkens valschen dageraad...
Wanneer zal eindlijk mijn zon weêr dagen,
Die alle schemerschoon verslaat?
De maan kan zo ontzettend helder zijn. Ik vraag me wel eens af hoe licht het hier zou moeten zijn als er geen atmosfeer was..quote:Op zaterdag 28 april 2012 19:27 schreef mousy31 het volgende:
Ik slaap minder goed als het volle maan is. En niet om het licht want heb een verduister gordijn en mn slaapkamer is pikdonker.
Altijd een soort onrustig gevoel als het volle maan is, misschien heeft t ermee te maken dat we voor 80% uit water bestaan.
Maan regelt ook eb en vloed dus heeft invloed op water.
Vind de maan erg mooi het heeft iets mystieks.
De aantrekkingskracht van de maan heeft geen zier met water te maken maar met alle massa.Vast, vloeistof of gas.quote:Op zaterdag 28 april 2012 19:27 schreef mousy31 het volgende:
Ik slaap minder goed als het volle maan is. En niet om het licht want heb een verduister gordijn en mn slaapkamer is pikdonker.
Altijd een soort onrustig gevoel als het volle maan is, misschien heeft t ermee te maken dat we voor 80% uit water bestaan.
Maan regelt ook eb en vloed dus heeft invloed op water.
Vind de maan erg mooi het heeft iets mystieks.
Nooit gehoord dat de getijden door de maan worden veroorzaakt? De schijngestalte van de maan zegt uiteraard wel iets over de positie van de maan tov de aarde en de zon.quote:Op zaterdag 28 april 2012 22:50 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
De aantrekkingskracht van de maan heeft geen zier met water te maken maar met alle massa.Vast, vloeistof of gas.
En of de maan nieuw of vol is is ook totaal irrelevant voor haar aanwezigheid want het is slecht een schijngestalte die veroorzaakt wordt door de stand van aarde zon en maan.
Natuurlijk worden de getijden door de maan (en de zon) veroorzaakt. Maar de maan trekt net zo hard aan het land, de mensen, de dieren en de bloemen.quote:Op zaterdag 28 april 2012 23:05 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Nooit gehoord dat de getijden door de maan worden veroorzaakt? De schijngestalte van de maan zegt uiteraard wel iets over de positie van de maan tov de aarde en de zon.
Natuurlijk, maar het zou toch kunnen dat het bloed eerder naar je hoofd stijgt met volle maan? Tenslotte heb je dan ook springtij..terwijl het land gewoon op zijn plaats blifjt.quote:Op zondag 29 april 2012 20:34 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Natuurlijk worden de getijden door de maan (en de zon) veroorzaakt. Maar de maan trekt net zo hard aan het land, de mensen, de dieren en de bloemen.
Er is geen speciaal verband tussen de maan en het water.
Dat is waar, alleen vraag ik me af wat er nu wetenschappelijk te verklaren is.quote:Op zondag 29 april 2012 20:46 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Natuurlijk, maar het zou toch kunnen dat het bloed eerder naar je hoofd stijgt met volle maan? Tenslotte heb je dan ook springtij..terwijl het land gewoon op zijn plaats blifjt.
Als het waar is, kun je met volle maan en nieuwe maan goedkoper dronken worden. Zolang je rechtop blijft staan, althans.
Zonder gekheid: ik kan me best voorstellen dat de aantrekkingskracht van de maan invloed heeft op onze fysiologie.
BD boeren oogsten ook bij bepaalde maanstanden. Dus ook zij veronderstellen een zekere invloed op hun gewassen.
Er zijn wel verklaringen en veronderstellingen.. maar hoe wetenschappelijk die zijn zou ik werkelijk niet weten..quote:Op zondag 29 april 2012 21:26 schreef Nieuwschierig het volgende:
[..]
Dat is waar, alleen vraag ik me af wat er nu wetenschappelijk te verklaren is.
Zo wordt aangenomen dat het in de winter met volle maan 's nachts harder vriest dan bij andere maanstanden. Maar is dat bewezen en hoe is dat dan te verklaren. Het vriest harder als het windstil en onbewolkt is maar hoe kan de maan dat bevorderen?
Dan is er de menstruatiecyclus van de vrouw, die gekoppeld lijkt aan de maancyclus. Welke wetenschappelijke verklaringen zijn daar voor?
Zeker! Ik ga ook nog eens goed rondneuzen voor wat verborgen maansymboliek.quote:
hehe the story continues to deepen itselfquote:Op maandag 7 mei 2012 14:32 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Oh ik heb de supermaan niet gezien,. Heb wel leuke bands gezien enzo. Ik was het ook een beetje vergeten..
Als ik me niet vergis was het hier ook bewolkt.
Jeetje, wat een ervaring om mee te maken tijdens zo'n supermaan op bevrijdingsdag, zeg.
Ik heb vrijdag trouwens wel even staan kijken naar de bijna volle maan. Die was ook zeer indrukwekkend.
Euh.. zoals ik hier net even terug al schreef: The story continuesquote:Op maandag 7 mei 2012 23:25 schreef Boswachtertje het volgende:
hehe the story continues to deepen itself
zoals ik ooit al voor een stuk schreef (zie pm): You are a soul, remember?
En nu zes jaar later kan ik eigenlijk alleen maar zeggen dat wat ik toen schreef, waarheid is geworden. Zo veel meer inzicht, dat ik veel rustiger ben geworden, een stuk bescheidener en meer naar de achtergrond getreden. Maar tegelijkertijd een stuk volwassener, onafhankelijker en sterker in mijn overtuiging. Maar het geloof is hetzelfde gebleven. Ik heb altijd geloofd dat de antwoorden er op elk moment al zijn, als je maar goed genoeg om je heen kijkt. En daarin ben ik zeker dat het leven ons begeleidt en leidt naar nieuwe onbekende paden. Het vertrouwen dat ik hierbij heb mogen opbouwen komt meestal niet zo naar voren in het dagelijkse leven. Ik voel me nog steeds onzeker en heb het vaak het gevoel dat mensen naar mij kijken en in de liefde ben ik zo kieskeurig dat ik al weer eeuwen vrijgezel ben lol.quote:Op woensdag 3 mei 2006 17:58 schreef Boswachtertje het volgende:
Geloven is voor zoeken naar een bepaalde waarheid. Je gelooft ergens in, omdat je het sterk intuitieve gevoel hebt, dat je de ervaring die leidt tot kennis ooit zal meemaken (van het volgende moment tot aan het einde van je leven, de tijdspan is verder niet van belang). Wanneer je eenmaal iets hebt ervaren is het geen geloven meer, maar dan wordt het een onderdeel van jouw ervaring en dus onderdeel van jouw kennis.
Mensen die dus geloven in god, denken dat ze ooit dat ze het principe en de werking van God kunnen ervaren. Velen plaatsen dit na de dood, dus wie weet is er een leven na de dood. Misschien is het leven wel een herhaling van dit leven, misschien bestaat reincarnatie. Maar dat zijn dingen waar ik wel eens over nadenk, ik geloof er niet in. Ik geloof in mijn weg, dat ik alles moet ontdekken en dat alle gesprekken, interacties, gebaren en momenten samen mijn les vormen. En die les houdt voor mij in dat ik mijn leven begrijp en actief en bewust ervaar..
http://www.kalender-365.nl/maan/actuele-maanstand.htmlquote:Op zondag 3 juni 2012 16:26 schreef Boswachtertje het volgende:
Ha tof! Ik zag van de week al dat ie groter werd, maar wist niet dat het vanavond volle maan is.. nou nog ff de regen weg zien te krijgen dan haha
Wel volgens internet.quote:Op zondag 3 juni 2012 17:58 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik dacht gisternacht, maar nu pas, dus?
Dus onze zieltjes gaan niet naar de hemel, maar naar de maan?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 14:04 schreef Kroketvulling het volgende:
Volgens Georges Gurdjieff, Boris Mouravieff etc zijn wij voedsel voor de maan.
http://montalk.net/matrix/114/food-for-the-moon
http://www.space.com/1781(...)a.html?cid=co3955624quote:The Harvest Moon is the full moon that occurs closest to the September equinox, which marks the beginning of autumn in the Northern Hemisphere and spring in the South. Farmers have historically worked late into the evening by the light of this moon during the peak of harvest time.
Er worden op dit moment volop appels en peren geoogst in Nederland en met het korten van de dagen loopt ook de daglichttijd terug die nodig is om de volle kisten fruit uit de boomgaarden af te voeren en de lege kisten voor de volgende oogstdag klaar te zetten. Als de busjes met Polen op 07:00 uur arriveren moeten ze uiteraard meteen aan de slag kunnen.quote:Op zondag 30 september 2012 15:42 schreef Darklight het volgende:
Harvest Moon is het, had er nog nooit van gehoord
[..]
http://www.space.com/1781(...)a.html?cid=co3955624
En dat wil zeggen? En dan vind je de maan niet leuk?quote:Op dinsdag 2 oktober 2012 21:05 schreef Boswachtertje het volgende:
Babyzon = Babylon zon(moest er zelf ook even over denken vandaag
)
quote:Op dinsdag 26 maart 2013 20:50 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Volle maan.. En zoooo helder
quote:Ryokan, a Zen master, lived the simplest kind of life in a little hut at the foot of a mountain. One evening a thief visited the hut only to discover there was nothing in it to steal.
Ryokan returned and caught him. “You may have come a long way to visit me,” he told the prowler, “and you shoud not return emptyhanded. Please take my clothes as a gift.”
The thief was bewildered. He took the clothes and slunk away.
Ryokan sat naked, watching the moon. “Poor fellow, ” he mused, “I wish I could give him this beautiful moon.
Een late vollemaan in Maart noemen ze Crow Moon of Death Moonquote:Op dinsdag 26 maart 2013 20:50 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Volle maan.. En zoooo helder
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.quote:Full Moon Names and Their Meanings
Full Moon names date back to Native Americans, of what is now the northern and eastern United States. The tribes kept track of the seasons by giving distinctive names to each recurring full Moon. Their names were applied to the entire month in which each occurred. There was some variation in the Moon names, but in general, the same ones were current throughout the Algonquin tribes from New England to Lake Superior. European settlers followed that custom and created some of their own names. Since the lunar month is only 29 days long on the average, the full Moon dates shift from year to year. Here is the Farmers Almanacs list of the full Moon names.
Full Wolf Moon January
Amid the cold and deep snows of midwinter, the wolf packs howled hungrily outside Indian villages. Thus, the name for Januarys full Moon. Sometimes it was also referred to as the Old Moon, or the Moon After Yule. Some called it the Full Snow Moon, but most tribes applied that name to the next Moon.
Full Snow Moon February
Since the heaviest snow usually falls during this month, native tribes of the north and east most often called Februarys full Moon the Full Snow Moon. Some tribes also referred to this Moon as the Full Hunger Moon, since harsh weather conditions in their areas made hunting very difficult.
Full Worm Moon March
As the temperature begins to warm and the ground begins to thaw, earthworm casts appear, heralding the return of the robins. The more northern tribes knew this Moon as the Full Crow Moon, when the cawing of crows signaled the end of winter; or the Full Crust Moon, because the snow cover becomes crusted from thawing by day and freezing at night. The Full Sap Moon, marking the time of tapping maple trees, is another variation. To the settlers, it was also known as the Lenten Moon, and was considered to be the last full Moon of winter.
Full Pink Moon April
This name came from the herb moss pink, or wild ground phlox, which is one of the earliest widespread flowers of the spring. Other names for this months celestial body include the Full Sprouting Grass Moon, the Egg Moon, and among coastal tribes the Full Fish Moon, because this was the time that the shad swam upstream to spawn.
Full Flower Moon May
In most areas, flowers are abundant everywhere during this time. Thus, the name of this Moon. Other names include the Full Corn Planting Moon, or the Milk Moon.
Full Strawberry Moon June
This name was universal to every Algonquin tribe. However, in Europe they called it the Rose Moon. Also because the relatively short season for harvesting strawberries comes each year during the month of June . . . so the full Moon that occurs during that month was christened for the strawberry!
The Full Buck Moon July
July is normally the month when the new antlers of buck deer push out of their foreheads in coatings of velvety fur. It was also often called the Full Thunder Moon, for the reason that thunderstorms are most frequent during this time. Another name for this months Moon was the Full Hay Moon.
Full Sturgeon Moon August
The fishing tribes are given credit for the naming of this Moon, since sturgeon, a large fish of the Great Lakes and other major bodies of water, were most readily caught during this month. A few tribes knew it as the Full Red Moon because, as the Moon rises, it appears reddish through any sultry haze. It was also called the Green Corn Moon or Grain Moon.
Full Harvest Moon September
This full moons name is attributed to Native Americans because it marked when corn was supposed to be harvested. Most often, the September full moon is actually the Harvest Moon, which is the full Moon that occurs closest to the autumn equinox. In two years out of three, the Harvest Moon comes in September, but in some years it occurs in October. At the peak of harvest, farmers can work late into the night by the light of this Moon. Usually the full Moon rises an average of 50 minutes later each night, but for the few nights around the Harvest Moon, the Moon seems to rise at nearly the same time each night: just 25 to 30 minutes later across the U.S., and only 10 to 20 minutes later for much of Canada and Europe. Corn, pumpkins, squash, beans, and wild rice the chief Indian staples are now ready for gathering.
Full Hunters Moon or Full Harvest Moon October
This full Moon is often referred to as the Full Hunters Moon, Blood Moon, or Sanguine Moon. Many moons ago, Native Americans named this bright moon for obvious reasons. The leaves are falling from trees, the deer are fattened, and its time to begin storing up meat for the long winter ahead. Because the fields were traditionally reaped in late September or early October, hunters could easily see fox and other animals that come out to glean from the fallen grains. Probably because of the threat of winter looming close, the Hunters Moon is generally accorded with special honor, historically serving as an important feast day in both Western Europe and among many Native American tribes.
Full Beaver Moon November
This was the time to set beaver traps before the swamps froze, to ensure a supply of warm winter furs. Another interpretation suggests that the name Full Beaver Moon comes from the fact that the beavers are now actively preparing for winter. It is sometimes also referred to as the Frosty Moon.
The Full Cold Moon December
Full Long Nights Moon December During this month the winter cold fastens its grip, and nights are at their longest and darkest. It is also sometimes called the Moon before Yule. The term Long Night Moon is a doubly appropriate name because the midwinter night is indeed long, and because the Moon is above the horizon for a long time. The midwinter full Moon has a high trajectory across the sky because it is opposite a low Sun.
[ Bericht 37% gewijzigd door -CRASH- op 27-03-2013 15:02:42 ]<a href="http://www.vwkweb.nl/" rel="nofollow" target="_blank">[b]Vereniging voor weerkunde en klimatologie[/b]</a>
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">[b]ESTOFEX[/b]</a>
quote:Op woensdag 27 maart 2013 14:50 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Een late vollemaan in Maart noemen ze Crow Moon of Death Moon
[ afbeelding ]De foto heb je zelf gemaakt? Wow! Dat moet een behoorlijk objectief zijn geweest..SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.[..]
Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoomquote:Op woensdag 27 maart 2013 19:30 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
De foto heb je zelf gemaakt? Wow! Dat moet een behoorlijk objectief zijn geweest..
Ik vind het mooi gedaan hoor! En dat is een behoorlijke lens idd.quote:Op woensdag 27 maart 2013 19:42 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoom
Optish gaat de lens tot 810mm. Dan krijg deze foto...
[ afbeelding ]
Na bewerken (inzetten kraai) en croppen van de foto
is het resultaat "Crow Moon"
Dacht dat de lens tot 810mm ging. maar het is 633mm zijnquote:Op woensdag 27 maart 2013 19:43 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Ik vind het mooi gedaan hoor! En dat is een behoorlijke lens idd.
quote:Op woensdag 27 maart 2013 19:42 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoom
Optish gaat de lens tot 810 633mm. Dan krijg deze foto...
[ afbeelding ]
Na bewerken (inzetten kraai) en croppen van de foto
is het resultaat "Crow Moon"
Het is maar wat de een verstaat onder de naam "bewerken"quote:Op woensdag 27 maart 2013 21:16 schreef R0N1N het volgende:
[..]![]()
... maar ... maar ... je "liegt".
Dit is niet het werkelijke resultaat. -> want bewerkt ...
Of wat voor foto je verwacht na de tekst: "Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoom Optish gaat de lens tot 810 633mm. Dan krijg deze foto..."quote:Op woensdag 27 maart 2013 21:29 schreef -CRASH- het volgende:
Het is maar wat de een verstaat onder de naam "bewerken"
Een foto croppen is een bewrkingquote:Op woensdag 27 maart 2013 21:33 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Of wat voor foto je verwacht na de tekst: "Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoom Optish gaat de lens tot 810 633mm. Dan krijg deze foto..."
& vervolgens krijg je een "knip & plak plaatje" ipv het echte "bron materiaal"
* Zei ik heel oneerbiedig over een verder prachtige foto en dito plaatje met kraai.
Nee, dank. Ging me zo al weer ver genoeg. Minstens.quote:Op woensdag 27 maart 2013 21:40 schreef -CRASH- het volgende:
Een foto croppen is een bewrking
Iets toevoegen aan een foto is een bewerking
Er is daarover ook een discussie over in
FOT / Fotobewerking, hoe ver mag je gaan?
Het tijdstip dat de maan echt volle maan wasquote:Op woensdag 27 maart 2013 22:40 schreef Natalie het volgende:
Hij lijkt zo groot vanavond
En hij lijkt idd bijna vol te zijn.
Maar dat was hij dus maandag/dinsdag?
Wel weer toevallig... dat ik me juist maandag voor 1 dag ziek heb gemeld omdat ik me belabberd voelde, dat het gisteren beter ging en dat ik me vandaag weer prima voel.
Dat is idd ver. Dat zou je niet zeggen als je de maan ziet. Hij lijkt zoveel dichterbij omdat ie verhoudingsgewijs groot lijkt. Vooral de afgelopen paar nachten.quote:Op dinsdag 31 juli 2012 09:05 schreef Biancavia het volgende:
Ik vind het altijd zo bijzonder om je te realiseren hoe ver de maan eigenlijk van de aarde afstaat. Je beeld daarvan is verpest, doordat op afbeeldingen de afstand nooit op schaal wordt weergegeven.
Hieronder een plaatje dat wel op schaal is:
[ afbeelding ]
En als je dat dan ziet dan vind ik het helemaal bizar dat ze ruim veertig jaar geleden daar mensen naar toe hebben kunnen sturen.
Heel mooi!quote:Op woensdag 27 maart 2013 19:42 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Foto genomen met de Sony Cybershot DSC-HX200V superzoom
Optish gaat de lens tot 810 633mm. Dan krijg deze foto...
[ afbeelding ]
Na bewerken (inzetten kraai) en croppen van de foto
is het resultaat "Crow Moon"
Briljante film!quote:
Euh, Nee, de verhouding LHC met SPS is 3,86 tot 1 en de aarde maan verhouding in omtrek is 3,38quote:Op dinsdag 31 juli 2012 12:18 schreef Boswachtertje het volgende:
Wisten jullie trouwens dat de maan ook 'in' CERN Zwitserland te vinden is?
[ afbeelding ]
De kleine cirkel is de maan, de grote is de aarde.. schijnt precies in verhouding te zijn (volgens Goro Adachi van Super Torch Ritual Underground (www.supertorchritual.com)
oh ennuh: Volle maan 2 augustus 2012
A. het is nog geen volle maanquote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:16 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Volgens het AD was er vanochtend een supermaan te zien. Jammer dat het bewolkt was.
http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)siert-de-hemel.dhtml
??? is dat wel nieuws van vandaag ???quote:Op dinsdag 21 mei 2013 15:16 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Volgens het AD was er vanochtend een supermaan te zien. Jammer dat het bewolkt was.
http://www.ad.nl/ad/nl/55(...)siert-de-hemel.dhtml
AD maakt wel meer (overdreven) foutenquote:Op dinsdag 21 mei 2013 17:01 schreef R0N1N het volgende:
[..]
??? is dat wel nieuws van vandaag ???
Er is pas een Supermaan op 23 juni 2013. (& de vorige was op 6 Mei 2012)
edit:
6 Mei was op een zondag ... dus ik vermoed dat dit "nieuws" al een dik jaartje oud is ...
zondag 23 juniquote:Op dinsdag 21 mei 2013 17:01 schreef R0N1N het volgende:
[..]
??? is dat wel nieuws van vandaag ???
Er is pas een Supermaan op 23 juni 2013. (& de vorige was op 6 Mei 2012)
edit:
6 Mei was op een zondag ... dus ik vermoed dat dit "nieuws" al een dik jaartje oud is ...
Oeps, ik vrees dat je gelijk hebt.. Boven de foto staat de datum van vandaag. Vandaar de vergissing.quote:Op dinsdag 21 mei 2013 17:01 schreef R0N1N het volgende:
[..]
??? is dat wel nieuws van vandaag ???
Er is pas een Supermaan op 23 juni 2013. (& de vorige was op 6 Mei 2012)
edit:
6 Mei was op een zondag ... dus ik vermoed dat dit "nieuws" al een dik jaartje oud is ...
Not cool, bro.quote:Bad night's sleep? The moon could be to blame
Many people complain about poor sleep around the full moon, and now a report appearing in Current Biology, a Cell Press publication, on July 25 offers some of the first convincing scientific evidence to suggest that this really is true. The findings add to evidence that humans—despite the comforts of our civilized world—still respond to the geophysical rhythms of the moon, driven by a circalunar clock.
"The lunar cycle seems to influence human sleep, even when one does not ‘see’ the moon and is not aware of the actual moon phase," says Christian Cajochen of the Psychiatric Hospital of the University of Basel.
In the new study, the researchers studied 33 volunteers in two age groups in the lab while they slept. Their brain patterns were monitored while sleeping, along with eye movements and hormone secretions.
The data show that around the full moon, brain activity related to deep sleep dropped by 30 percent. People also took five minutes longer to fall asleep, and they slept for twenty minutes less time overall. Study participants felt as though their sleep was poorer when the moon was full, and they showed diminished levels of melatonin, a hormone known to regulate sleep and wake cycles.
"This is the first reliable evidence that a lunar rhythm can modulate sleep structure in humans when measured under the highly controlled conditions of a circadian laboratory study protocol without time cues," the researchers say.
Cajochen adds that this circalunar rhythm might be a relic from a past in which the moon could have synchronized human behaviors for reproductive or other purposes, much as it does in other animals. Today, the moon’s hold over us is usually masked by the influence of electrical lighting and other aspects of modern life.
The researchers say it would be interesting to look more deeply into the anatomical location of the circalunar clock and its molecular and neuronal underpinnings. And, they say, it could turn out that the moon has power over other aspects of our behavior as well, such as our cognitive performance and our moods.
Dat was de eerste LP die ik kocht. Lolquote:
quote:Op vrijdag 13 juni 2014 16:55 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Het is vrijdag de 13e én volle maan. Dat lijkt me reden genoeg om dit interessante en mooie topic eens te kicken.
Ik hoop het ook. Vanavond een wandeling in het maanlicht, misschien.quote:
Ik had hem gister nog even gezien. Hij was nog steeds erg groot en vol.quote:
ik heb ze niet gezienquote:Op dinsdag 12 augustus 2014 09:31 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
De maan was gisteren erg goed te zien.. Alleen omdat ie zo helder was, waren er weer minder vallende sterren te zien. Schijnt het.
Oh als je om deze tijd van het jaar daar zit, zou ik een plek uitzoeken waar je geen last hebt van het tegenlicht van de stad... schijnt magnifiek te zijn, als het helder weer is, althans.quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 09:32 schreef sararaats het volgende:
[..]
ik heb ze niet gezienvolgend jaar in Zuid Afrika dan maar
in Zuid Afrika is heel weinig tot geen straatlicht. behalve in Johannesburg dan maar daar zitten we niet.quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 09:53 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Oh als je om deze tijd van het jaar daar zit, zou ik een plek uitzoeken waar je geen last hebt van het tegenlicht van de stad... schijnt magnifiek te zijn, als het helder weer is, althans.
Maar kun je dan de perseïden wel zien? Je zit dan wel op het zuidelijk halfrond.quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 10:08 schreef sararaats het volgende:
[..]
in Zuid Afrika is heel weinig tot geen straatlicht. behalve in Johannesburg dan maar daar zitten we niet.
Location of the Perseidsquote:Op dinsdag 12 augustus 2014 10:11 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Maar kun je dan de perseïden wel zien? Je zit dan wel op het zuidelijk halfrond.
Ok, dat kan dus.quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 10:14 schreef sararaats het volgende:
[..]
Location of the Perseids
For Southern Hemisphere Observers
[ afbeelding ]
bron: meteorshowersonline.com
Hebben we tenminste nog iets dat interessanter is aan de noordelijke sterrenhemel...quote:Op dinsdag 12 augustus 2014 12:50 schreef sararaats het volgende:
[..]
maar het is toch het beste zichtbaar op ons halfrond
ja en jupiter staren(met een jupiler-bier in de hand)quote:Op woensdag 4 februari 2015 20:41 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
En als er nog mensen zijn nog die wat willen doen met de volle maan:
https://www.facebook.com/Carya.hekserij?ref=ts&fref=ts
Magische koorden vlechten is leuk
Ja, alleen die op één na grootste inslagkrater in het zonnestelsel is natuurlijk gewoon over die geheime basis die iedereen kent heen geshoept.quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:41 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
http://www.nu.nl/wetensch(...)it-heeft-gezien.html
De Nasa heeft beelden vrij gegeven van de kant van de maan die je normaal niet te zien krijgt.
Of de inwoners van de Pleiaden (de aartsvijanden van de Greys, geloof ik.. ) hebben hem even weggezapt om de aarde te beschermen.quote:Op donderdag 12 februari 2015 16:26 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Ja, alleen die op één na grootste inslagkrater in het zonnestelsel is natuurlijk gewoon over die geheime basis die iedereen kent heen geshoept.
Maan van het Ontwaken:quote:Op zondag 3 mei 2015 19:04 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Het is weer volle maan! Deze lentemaan staat in het teken van wedergeboorte.
Ik zal er zo nog wat info bij zoeken
Mooiquote:Op zondag 3 mei 2015 21:02 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Maan van het Ontwaken:
Boom: Wilg;
Kenmerk: Wedergeboorte;
De Maan van het Ontwaken valt rond Beltane en de naam wijst op het ontwaken van de levenskracht in de natuur.
De Wilg die we bij deze maan plaatsen staat bekend om haar beschermende en helende krachten, maar tegelijk wordt de wilg geassocieerd met de dood en de donkere kant van de Godin.
De Maan van het Ontwaken heeft dan ook te maken met de cyclus van dood en wedergeboorte, waarin vruchtbaarheid een onmisbare schakel is. Wat sterft keert terug naar de schoot van Moeder Aarde, waaruit het weer herboren zal worden.
Ik had toevallig net e.e.a. gevonden op zoek rond Beltane
The astronomers favoritequote:Op dinsdag 27 september 2016 16:35 schreef Dance99Vv het volgende:
Black Moon (matters)
30 september
WTF is een black moon? Het omgekeerde van een bleu moon.
Oftewel er zijn 2 x een nieuwe maan in 1 maand, maar de term black moon wordt ook gebruikt voor een maand zonder een volle of nieuwe maan.
Black Moon is coming!
#Black Moons Matters![]()
30 Oktober.quote:Op dinsdag 27 september 2016 16:35 schreef Dance99Vv het volgende:
Black Moon (matters)
30 september
WTF is een black moon? Het omgekeerde van een bleu moon.
Oftewel er zijn 2 x een nieuwe maan in 1 maand, maar de term black moon wordt ook gebruikt voor een maand zonder een volle of nieuwe maan.
Black Moon is coming!
#Black Moons Matters![]()
Zou het iets uitmaken waar je op deze aardkloot staat?, de info die ik weergaf kwam van een amerikaans YT filmpje.quote:Op zaterdag 1 oktober 2016 04:39 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
30 Oktober.
http://www.ad.nl/dossier-(...)-halloween~aa4fe071/
Nee, maakt niet uitquote:Op zaterdag 1 oktober 2016 17:34 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Zou het iets uitmaken waar je op deze aardkloot staat?, de info die ik weergaf kwam van een amerikaans YT filmpje.
Dat was volgens google op 16 septemberquote:Op maandag 17 oktober 2016 11:51 schreef AQUILA. het volgende:
Gisteren was ook de zogenaamde ''oogstmaan'' te zien.
[ afbeelding ]
Dan was het denk ik de jachtmaan.quote:Op maandag 17 oktober 2016 12:25 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Dat was volgens google op 16 september
Toch wel lees ik hierquote:
Dank, ik ga het straks even doorlezen.quote:Op dinsdag 18 oktober 2016 17:12 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Toch wel lees ik hier
What Is a Black Moon?
There are several definitions of a Black Moon. One of them is the 2nd New Moon in the same month, which happens in September or October 2016, depending on where you are.
https://www.timeanddate.com/astronomy/moon/black-moon.html
Hier een uitleg waarom voor ons een maand later
http://fox6now.com/2016/0(...)on-in-a-months-time/
Ik niet , maar mijn moeder zaliger wel die was altijd actiever met volle maan , ook mijn kat is actiever met volle maan (vangt dan meer muizenquote:Op donderdag 30 augustus 2018 20:00 schreef Charlotte3 het volgende:
Wie van jullie merken zelf ook de invloeden op van volle maan?
quote:Op zaterdag 29 september 2018 12:26 schreef AQUILA. het volgende:
[..]
Wow!Precies dit was ik gisteravond denkende. Thanks!
hijo de la lunaquote:Op dinsdag 2 oktober 2018 18:19 schreef Parafernalia het volgende:
De Maan ♥ Luna ♥
Hij is meer mooi groot de laatste tijd
Rond volle maan ben ik wel scherper over het algemeen, vooral op het werk bijvoorbeeld.quote:Op maandag 8 oktober 2018 22:51 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
Merk jij persoonlijk veel van bepaalde maan fases.. volle maan bijvoorbeeld?
Ahaquote:Op maandag 8 oktober 2018 22:54 schreef AQUILA. het volgende:
[..]
Rond volle maan ben ik wel scherper over het algemeen, vooral op het werk bijvoorbeeld.
we zijn allemaal kinderen van de maanquote:
Niet geklikt.quote:
quote:Op zaterdag 24 november 2018 00:13 schreef charmed_angel het volgende:
Volle maan is geschikt om: sociale uitjes te hebben, te vrijen, zwanger te raken, helderziende waarnemingen te hebben, een laatste zetje te geven om doelen te bereiken, te werken met geneeskrachtige kruiden en planten (die nu de meeste kracht hebben), kristallen ‘op te laden’ in het maanlicht.
Niet geschikt om: bij te slapen, bomen te snoeien, operaties te ondergaan (want bloedingen kunnen heviger zijn), te herstellen van ziekte.
Ik vind het best een mooie Maanquote:
<3, vergeet geen pics te maken aub, dan zou je ze hier kunnen postenquote:Op zaterdag 19 januari 2019 13:53 schreef Dance99Vv het volgende:
IJsmaan 21 januari 2019 staat voor DIEPGANG en ZUIVERING
Deze maan valt in een koude periode. De zaadjes zitten nog in de donkere diepte, de essentie voor groei is volledig aanwezig maar nog niet zichtbaar. De zuiverheid van deze maan zal helderheid geven over welke zaadjes van jouw plannen straks zichtbaar mogen worden. Maak het daarom helder in je hoofd en huis om dit te kunnen zien als de tijd er rijp voor is.
Tevens Bloedmaan op 21 januari 2019
In de vroege ochtend is er een volledige Maansverduistering (hoogtepunt is ca 5:45 tot 6:45 uur). De Maan, de Aarde en de Zon liggen dan op 1 lijn met elkaar, waarbij de Aarde tussen de Zon en de Maan instaat, hierdoor komt de Maan in de Aardschaduw te liggen waardoor zij een rode gloed krijgt. Dit bijzondere schouwspel wordt hierom ook wel de Bloedmaan genoemd, maar is dus iets anders dan de Bloedmaan in november.
https://www.heksenkruid.info/maan-agenda/
[ afbeelding ]
Morgen om 6:11 is er een globale meditatie..quote:Op zondag 20 januari 2019 21:08 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
<3, vergeet geen pics te maken aub, dan zou je ze hier kunnen posten.
Komt dan goed uit, 6:00 mn wekker tegenwoordigquote:Op zondag 20 januari 2019 22:41 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Morgen om 6:11 is er een globale meditatie..
Bloedmaan in novemberquote:Op zaterdag 19 januari 2019 13:53 schreef Dance99Vv het volgende:
IJsmaan 21 januari 2019 staat voor DIEPGANG en ZUIVERING
Deze maan valt in een koude periode. De zaadjes zitten nog in de donkere diepte, de essentie voor groei is volledig aanwezig maar nog niet zichtbaar. De zuiverheid van deze maan zal helderheid geven over welke zaadjes van jouw plannen straks zichtbaar mogen worden. Maak het daarom helder in je hoofd en huis om dit te kunnen zien als de tijd er rijp voor is.
Tevens Bloedmaan op 21 januari 2019
In de vroege ochtend is er een volledige Maansverduistering (hoogtepunt is ca 5:45 tot 6:45 uur). De Maan, de Aarde en de Zon liggen dan op 1 lijn met elkaar, waarbij de Aarde tussen de Zon en de Maan instaat, hierdoor komt de Maan in de Aardschaduw te liggen waardoor zij een rode gloed krijgt. Dit bijzondere schouwspel wordt hierom ook wel de Bloedmaan genoemd, maar is dus iets anders dan de Bloedmaan in november.
https://www.heksenkruid.info/maan-agenda/
[ afbeelding ]
Ja , was een copy past, maar nu je me erop gewezen hebt even nagezocht en niks bijzonders gevonden, geen zinnig iets in ieder geval.quote:Op maandag 21 januari 2019 01:05 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Bloedmaan in november![]()
Dat kan dus niet...
Een bloedmaan kan alleen als er een totale maansverduistering is.
In het geval van het verhaal.quote:Op maandag 21 januari 2019 01:33 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Ja , was een copy past, maar nu je me erop gewezen hebt even nagezocht en niks bijzonders gevonden, geen zinnig iets in ieder geval.
Pin mij er niet op vast. was een puur informatieve posting.
Geen idee, ben ook geen maanexpert hequote:Op maandag 21 januari 2019 02:24 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
In het geval van het verhaal.
Is het de naam die ze geven aan de volle maan in die maand.
Dat heeft niks met maan expert te maken.quote:Op maandag 21 januari 2019 02:51 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Geen idee, ben ook geen maanexpert he
Ik kom vaak meer namen tegen voor dezelfde volle maan zodoende doet de naam mij weinig.quote:Op maandag 21 januari 2019 03:57 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
Dat heeft niks met maan expert te maken.
Het komt van de folklore af
Bijvoorbeeld september/oktober is de oogstmaand.
In deze periode verschijnt de maan bij zonsondergang; hierdoor kunnen mensen langer buiten werken. In deze periode wordt bijvoorbeeld vaak letterlijk de tweede oogst Dan krijgt de volle maan de naam oogstmaan.
Ik zag hem vanochtend, mega groot en gelig..quote:Op maandag 21 januari 2019 06:39 schreef Dance99Vv het volgende:
Wel deze bloodmoon viel wat tegen, niet zo bright als de vorige keer en verdween ook in het niets, jammer maar heb het zo goed als mogelijk gevolgd en gezien.Het blijft een bijzonder event.
Op naar de volgende volle maan.
Merk je al wat?quote:Op maandag 21 januari 2019 13:30 schreef EggsTC het volgende:
Ik heb m'n crystallen opgeladen, als dat uberhaupt werkt.
Ik kan inmiddels toveren en allesquote:
Pffff, wat een giller, gek!quote:Op donderdag 24 januari 2019 08:51 schreef EggsTC het volgende:
[..]
Ik kan inmiddels toveren en allesZo heb ik geprobeerd om een meteoriet in te laten slaan op de maan tijdens de verduistering, maar of dat gelukt is weet ik niet.
Ik had vroege dienst, keek om 5:15 uit m'n raam...was een hele normale maan. Toen ik half uur later bij m'n werk aankwam, was ie ineens mooi rood. Hoe dat kanquote:Op maandag 21 januari 2019 10:21 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
Ik zag hem vanochtend, mega groot en gelig..
Omdat de aarde het licht van de zon naar de maan blokkeert, zodat je een rode maan krijgt. En die eerste glinstering van het terugkerende maanlicht.quote:Op zaterdag 26 januari 2019 00:43 schreef Parafernalia het volgende:
5:15 uit m'n raam...was een hele normale maan.
oja klopt, maar hlf uurtje zal toch niet zoveel uit moeten maken?quote:Op woensdag 30 januari 2019 07:50 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
Is dat zo? Het heeft toch te maken met de stand van de maan?
Ja, kan wel hoor..quote:Op zaterdag 2 februari 2019 01:40 schreef Parafernalia het volgende:
[..]
oja klopt, maar hlf uurtje zal toch niet zoveel uit moeten maken?
Als jou hart netzoveel kraters heeft als de maan zou ik eens naar een doktor gaanquote:Op dinsdag 19 februari 2019 15:54 schreef Zomaar-een-Chinees het volgende:
De Maan is net zo eenzaam en donker als mijn hart. Ik voel een verbintenis.
quote:Op dinsdag 19 februari 2019 15:52 schreef Dance99Vv het volgende:
De Sneeuwmaan dankt haar naam aan het feit dat er, vooral in februari, onverwacht toch nog sneeuw kan vallen. Hoewel de temperatuur stijgt en het verborgen leven in de natuur zich roert, zal in deze tijd ook blijken wat wel en niet levensvatbaar is. Niet ieder zaadje zal uitkomen, niet alles zal de winter overleven. Voor jezelf is dit een goede tijd om te onderzoeken waarnaar jouw energie (bewust of onbewust) uitgaat. Wat trekt aan je, wat roept je, waar wordt je hart blij van? Welk verborgen talent sluimert in jou en wil ontdekt worden of verder ontwikkeld worden? Maak voor jezelf duidelijk waarin jij je energie wilt stoppen en naartoe wilt uitsturen. Niet alleen de grenzen van de buitenwereld, maar ook de grenzen van de binnenwereld zijn eindeloos; onze mogelijkheden en creatiekrachten zijn oneindig. Wat ga je zaaien de komende tijd? Wees de magiër die je bent: geef richting aan je inspiratie, talenten en mogelijkheden, gebruik je wilskracht. Welke actie ga je ondernemen, welke nieuwe stap ga je zetten?
De volle maan staat in Maagd, wat een praktische kijk op het leven geeft, kieskeurig maakt en ook controledrang kan wekken. Wees niet té voorzichtig, kritisch of perfectionistisch, want als het nooit goed genoeg is, verlaat je nooit je comfortzone en houd je jezelf in feite klein. Zuiverheid en dienstbaarheid staan hoog in het vaandel, maar mogen niet ten koste van jouzelf gaan. Zorg ervoor dat je toekomt aan datgene wat jou voedt, oplaadt of gewoon plezier geeft. Wat of wie kost energie en wat of wie geeft energie? Intoleranties horen ook bij Maan in Maagd – let dus op je voeding, maar ook op je eigen gedachten en op jouw reacties op anderen. Onderzoek de helende werking van je handen en gebruik die.
Mars en Uranus staan samen en dat kan vrijheidsstrijd geven. Het is handig om de dagen in aanloop naar de volle maan te weten welke ruimte jij nodig hebt en hoe je dat gaat bewerkstelligen – zo heb je geen plotse ontlading (van onderdrukte behoefte aan een grotere vrijheid of autonomie) tijdens de volle maan. Door de positieve invloed van Mars – Uranus op de Maan en de Zon kun je je prima laten leiden door intuïtie of nieuwe inzichten, ontdek je nieuwe doelen of wegen en voel je wat het juiste moment is om in actie te komen. Handel vanuit je innerlijk weten en met de bereidheid om iets nieuws aan te gaan.
Asteroïde Pallas Athena vergroot de behoefte aan onafhankelijkheid en helpt actie te ondernemen op creatieve ideeën. Zij maakt intuïtief, maar geeft ook de mogelijkheid om weldoordachte plannen strategisch en moedig ten uitvoer te brengen. Als je merkt dat je gedachten alle kanten op gaan of dat je zenuwen beginnen te gieren, geef je hoofd dan even rust en je gevoel meer de ruimte; zo voorkom je grillig of tegendraads gedrag.
https://wakkeremensen.blo(...)2019-8-februari.html
[ afbeelding ]
quote:Op donderdag 21 maart 2019 21:07 schreef Dance99Vv het volgende:
Op 20 maart om 23:00 uur start de lente: de Zon staat dan op 0 graden Ram en enkele uren later is de Maan vol. De lente-equinox (dag en nacht zijn even lang) en de Maan in Weegschaal maken dit dubbelop een tijd om de balans op te maken. Als je de afgelopen maanden doelen en wensen hebt gesteld, voel je nu wellicht de drang om de eerste stappen te zetten. De natuur laat zien dat het een goede tijd is om naar buiten te treden met nieuwe plannen, maar tegelijk toont zij ook dat het nieuwe nog kwetsbaar is. De Eimaan draagt het thema ‘zorg en bescherming’. Het prille leven in de natuur vraagt om bescherming tegen eventuele kou. Zorg goed voor jouw zielsverlangen en bescherm je wens, droom of ideaal voordat je die naar buiten brengt. Bekijk wat haalbaar is, wat belangrijk voor jou is en wat je eerste stappen zullen zijn. Kun je het aan als er een negatieve reactie komt? Sta je stevig genoeg om bij jezelf te blijven als er tegenwind komt? Ruim overtollige dingen op, zorg goed voor je lichaam, zuiver je gedachten. Ga als het ware steeds terug naar het nulpunt in jezelf, en plan dan de volgende stap. Zorg goed voor jezelf en koppel een groter goed aan je doelen – zo werk je mee aan een betere balans van binnen én van buiten.
Ikke en urenlang spoken.quote:Op vrijdag 19 april 2019 02:16 schreef Charlotte3 het volgende:
Volle maan en ik ben weer klaarwakker..
Wie van jullie heeft dit ook? Hoe ga je hiermee om?
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Verduisterende gordijnen extra bezig zijn overdag?quote:Op vrijdag 19 april 2019 14:38 schreef sararaats het volgende:
[..]
Ikke en urenlang spoken.
Geen idee hoe ik ermee om moet gaan.
Ik heb al hele donkere gordijnen. Kan het ook te maken hebben met mijn hoogsensitiviteit?quote:Op dinsdag 23 april 2019 09:11 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
Verduisterende gordijnen extra bezig zijn overdag?
De energie van de maan beïnvloedt het water op aarde, in bijvoorbeeld zeeën (eb en vloed).
Een menselijk lichaam bestaat voor circa 50/70% uit water. Energetisch gezien is het element water vooral verbonden met emoties. Daarnaast heeft de maan ook (onbewust) invloed op ons lichaam en gedachten.
Zeker, je staat dan sowieso al meer open voor prikkels en informatie.quote:Op dinsdag 23 april 2019 11:55 schreef sararaats het volgende:
[..]
Ik heb al hele donkere gordijnen. Kan het ook te maken hebben met mijn hoogsensitiviteit?
Ik merk dat heel goed. Ben zelf een hoogsensitief persoon. De maan speelt een grote rol in mijn leven. Als het weer volle maan is moet ik echt op mijzelf letten ivm prikkels, moeheid, slapeloosheid, prikkelbaarheid etc. Maar ook lichamelijk merk ik het. Soms erg vervelend, maar aan de andere kant erg speciaal.quote:Op dinsdag 23 april 2019 09:11 schreef Charlotte3 het volgende:
[..]
Verduisterende gordijnen extra bezig zijn overdag?
De energie van de maan beïnvloedt het water op aarde, in bijvoorbeeld zeeën (eb en vloed).
Een menselijk lichaam bestaat voor circa 50/70% uit water. Energetisch gezien is het element water vooral verbonden met emoties. Daarnaast heeft de maan ook (onbewust) invloed op ons lichaam en gedachten.
Zeer herkenbaar.quote:Op maandag 27 mei 2019 03:28 schreef Smicky het volgende:
[..]
Ik merk dat heel goed. Ben zelf een hoogsensitief persoon. De maan speelt een grote rol in mijn leven. Als het weer volle maan is moet ik echt op mijzelf letten ivm prikkels, moeheid, slapeloosheid, prikkelbaarheid etc. Maar ook lichamelijk merk ik het. Soms erg vervelend, maar aan de andere kant erg speciaal.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 43% gewijzigd door #ANONIEM op 30-08-2019 15:36:31 ]
Ik slaap echt slechter met volle maan, komt niet door het licht (rolluiken volledig dicht)quote:Op donderdag 15 augustus 2019 13:47 schreef Charlotte3 het volgende:
https://www.google.nl/amp(...)-onze-gezondheid.amp
Wat vinden jullie?
quote:Op dinsdag 17 september 2019 10:09 schreef Ivo1986 het volgende:
[..]
Ik slaap echt slechter met volle maan, komt niet door het licht (rolluiken volledig dicht)
Uuhhmm, nee.quote:Op zaterdag 17 oktober 2020 20:35 schreef Tyr80 het volgende:
Sorry, ‘de’ maan?
Ooit van Cruithne gehoord?
Dat is een prachtig plaatje om te zien.quote:Op donderdag 15 oktober 2020 21:58 schreef Natalie het volgende:
[ afbeelding ]
Ik ben een tijdje in Finland geweest, jaren en jaren terug, toen ik nog jong en hip () was, maar zo mooi als dit heb ik hem nooit gezien. Licht midden in de nacht is overigens een heel rare, maar geweldige ervaring.
Hoeft niet, ik was verkeerd geïnformeerd, door Stephen Fry of all peoplequote:Op zondag 25 oktober 2020 22:24 schreef Natalie het volgende:
[..]
Uuhhmm, nee.
Maar ik zal eens op zoek gaan.
Ja! Eng hoor. Nou ja, op dit moment gebeuren er veel engere dingen helaasquote:Op zaterdag 31 oktober 2020 20:24 schreef -CRASH- het volgende:
De Hallooween blue Moon![]()
[ afbeelding ]
En toch worden de sporen langzaam gewist.quote:Op dinsdag 24 november 2020 00:34 schreef R0N1N het volgende:
Tenzij er een meteoriet bovenop land, zijn onze sporen daar in ieder geval vereeuwigd, als een soort "we where here"![]()
[ afbeelding ]
Dit stukje is bijna poëzie, @-CRASH-quote:Op woensdag 25 november 2020 19:53 schreef -CRASH- het volgende:
[..]
En toch worden de sporen langzaam gewist.
- De vlaggen en foto's zijn verbleekt.
-De maan heeft een hele ijle atmosfeer:
Aan de kant waar het dan licht is, stijgt de atmosfeer een beetje
Aan de donkerekant zakt die weer.
Dus er is een klein beetje verwering.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |