bronquote:'Mauro mag blijven dankzij kinderpardon'
HILVERSUM - Defence for Children gaat ervan uit dat de Angolese asielzoeker Mauro in aanmerking komt voor het kinderpardon van het nieuwe kabinet van VVD en PvdA.
''We hebben er alle vertrouwen in dat het ook voor hem een oplossing gaat brengen'', zei Carla van Os van de organisatie dinsdag in het NOS-Radio 1 Journaal.
Mauro Manuel kreeg vorig jaar na veel politiek gedoe een studievisum. Hij kwam op zijn negende in zijn eentje naar Nederland en woont al jaren bij pleegouders.
VVD en PvdA kondigen in het maandag gepresenteerde regeerakkoord een regeling aan om een verblijfsvergunning te geven aan sommige kinderen van buitenlandse afkomst die vijf jaar of langer in Nederland zijn.
Het gaat daarbij om kinderen van afgewezen asielzoekers, maar ook om alleenstaande minderjarige asielzoekers die voor hun achttiende al minimaal vijf jaar hier zijn. Ze moeten wel aan hun eventuele terugkeer hebben meegewerkt en over identiteitspapieren beschikken.
Het is nog niet bekend hoeveel kinderen onder de regeling zullen vallen. Defence for Children is blij met het voorstel, al zijn er volgens Van Os nog grote groepen die er niet onder vallen, zoals kinderen van migranten en kinderen van ouders die van oorlogsmisdaden worden verdacht.
Ja man vet erg dat Mauro mag blijven. Hij gaat naar school en wilt daarna gaan werken. Wat een smerige gelukszoeker. Weg ermeequote:Op dinsdag 30 oktober 2012 11:17 schreef Den_Haag het volgende:
Liegen en traineren en je mag blijven. PvdA
CDA moest gewoon niet samen met de PVV in zee gaan. Eigen schuld, dikke vette bultquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 13:45 schreef Boldface het volgende:
Uitstekende zaak dat Mauro en zijn lotgenoten hier mogen blijven. Ze zijn volledig vernederlandst en ze hebben in het land van herkomst niks meer te zoeken. Hopelijk krijgt Mauro snel uitsluitsel en kan hij aan een toekomst in Nederland gaan bouwen.
Trouwens: ik denk dat de lafheid van het CDA op dit dossier ze enorm veel stemmen heeft gekost (maar dat terzijde).
Klopt. En Van Haersma Buma heeft in de campagne veel te weinig afstand van de PVV genomen. Pas nu, achteraf, verkondigt hij dat die samenwerking diepe sporen heeft nagelaten. Volgens mij had hij dat beter tijdens de campagne kunnen zeggen. Ik denk dat de electorale schade dan minder fors was uitgevallen.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 13:47 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
CDA moet gewoon niet samen met de PVV in zee gaan. Eigen schuld, dikke vette bult
http://nl.wikipedia.org/wiki/Asielzaak_Mauro_Manuel#Asielzaakquote:Bij het beoordelen van de aanvraag van een studievisum bleken de gegevens die namens Mauro waren aangeleverd niet overeen te komen met in 2002 en 2010 afgegeven Angolese paspoorten. Als achternaam zou daarin de naam van Mauro's vader Estêvão vermeld zijn en de geboortedatum zou enige dagen afwijken. Hoewel dit door sommige media werd beschreven als 'liegen' door Mauro in zijn aanvraag, zijn het volgens zijn advocaat juist de gegevens in het Angolese paspoort die onjuist zijn. Minister Leers liet weten Mauro de fouten niet aan te rekenen.
Onzin. Het pardon geldt voor gewortelde kinderen, niet voor ieder kind dat hier naartoe komt.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 18:26 schreef Gia het volgende:
Ik vind het prima als kinderen, die hier alleen zijn, mogen blijven. Maar nooit mag dit leiden tot gezinshereniging in Nederland. Anders zie ik nog veel kindjes, moederziel alleen, naar Nederland komen. Kindje pardon, na verloop van tijd naturalisatie en dan papa, mama, broertjes en zusjes laten komen.
Maakt me niet uit. Ze zijn geworteld omdat ze niet terug kunnen. Dus dan ook geen gezinshereniging over een jaar of vijf.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 18:33 schreef ..-._---_-.- het volgende:
[..]
Onzin. Het pardon geldt voor gewortelde kinderen, niet voor ieder kind dat hier naartoe komt.
Ik denk niet dat Mauro een vrouw uit congo angola gaat halenquote:Op dinsdag 30 oktober 2012 19:16 schreef Gia het volgende:
[..]
Maakt me niet uit. Ze zijn geworteld omdat ze niet terug kunnen. Dus dan ook geen gezinshereniging over een jaar of vijf.
Zijn moeder, zusjes...quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 19:18 schreef ClapClapYourHands het volgende:
[..]
Ik denk niet dat Mauro een vrouw uit congo angola gaat halen
Dat verzin je zelf. Dat is niet wat PvdA en VVD bedacht hebben.quote:Op dinsdag 30 oktober 2012 19:16 schreef Gia het volgende:
[..]
... Ze zijn geworteld omdat ze niet terug kunnen ...
Wat? Z'n hele godganse stam, vriendjes, achterkleinneefjes en -nichtjes, ooms, tantes en alle aankomende nageboortes.quote:
En vergeet die nepbrief niet. Liegen helpt ook goed blijkbaar.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 13:53 schreef Compoantje het volgende:
Tuurlijk
Als ik zwart ben en ik ga wat zielig doen voor de media mag ik ook blijven zeker
Ja, inderdaad.quote:Op woensdag 31 oktober 2012 14:33 schreef Robus het volgende:
[..]
En vergeet die nepbrief niet. Liegen helpt ook goed blijkbaar.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |