abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  Manager PR/Moderator zondag 2 november 2014 @ 11:03:50 #101
269689 crew  Viv
pi_146209317
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 10:30 schreef gelestipjes het volgende:
En je woont wel in Nederland? Want 1 paprika kost hier al snel 80 cent of zo, in de aanbieding soms 3 voor 1 euro dus het is mij een raadsel hoe jij er 6 tot 8 voor 1 euro koopt. Voor 1 euro koop ik alleen een bloemkool als ze in de aanbieding zijn, terwijl jij er blijkbaar 2 voor die prijs koopt. Datzelfde geldt voor zo ongeveer alles op je lijstje, want komkommers en appels en zo, daar kan ik jouw hoeveelheden ook lang niet voor kopen voor 1 euro.
Dit. Met deze prijzen is eten voor 10 euro per week niet zo'n uitdaging. :')
pi_146209561
10 euro in de week gaat hem niet worden, 15 euro kan al moet je veel dingen laten staan: verse groente/fruit is al snel duur tenzij aanbieding, vlees is duur tenzij aanbieding, alcohol kun je sowieso wel schudden en frisdrank tanken als water zit er ook niet in. Dus dat wordt sowieso diepvriesgroente, weinig vlees en met name water drinken. En daarnaast vaak hetzelfde eten in de week of twee dagen achter elkaar zodat je veel in 1 keer kan kopen + koken + invriezen.

- 3x Pak bloem 1kg: 1,17 euro
- Pak houdbare magere melk: 65 cent
- Zes/tien eieren: (afhankelijk wat je koopt scharrel/vrije uitloop/biologisch) 1 - 2 euro
- Tomatenprut 17 cent en/of gezeefde tomatenprut: 50 cent
- Pasta, macaroni of spaghetti: 38 cent
- Rijst: 38 cent
- Pond gehakt: 2 euro > opdelen in drie porties voor bij spaghetti/rijst/in de soep?
- Pot pindakaas/jam/appelstroop: 1,20 euro
- (Bak)boter: 40 cent
- Combipak 3xgist 7 gram: 51 cent
- Houdbare ham/salami: 90 cent
- Strooikaas 95 cent
- Bouillon blokjes 40 cent
- 3x diepvriesgroente (65 cent/pak) 1,95 euro
- Zak aardappelen 3kg 1,50 euro

Wat haal je hier uit?
4 broden uit je eigen oven van ~850 gram (500 gram meel + paar gram zout + paar gram gist (7 gram is echt niet nodig per brood) + 350 gram kraanwater (kost geen klap) > gooi meel in een kom, maak een kuiltje, doe paar gram gist erin, gooi het kuiltje vol met handwarm/lauw water en laat het gist eerst bubbelen, mix de boel en gooi daarna pas zout erbij om te vormen tot een deegbol > laat rijzen voor x uur tot verdubbeld in volume, bol het op tot een vloerbrood, laat nog eens rijzen voor x uur > bak af in een braadpan zodat je een oven in een oven hebt en door de deksel op de braadpan houd je stoom binnen bij het brood zodat de korst niet uitdroogt) Per brood qua ingedriėnten een keer 40 cent, uurtje afbakken in de oven zeg 60 cent :? (zal vast niet 1kWh wezen) = 1 euro de stuk, doe er 2 dagen mee per brood dus heb genoeg aan 4 broden)
Een keertje pannenkoeken (zoet of hartig) (pannekoekenmix is onzin, gewoon 200/250 gram bloem met 400/500ml melk, 1 ei, snufje zout en mixen maar)
Een keertje eigen gemaakte pizza (125 gram bloem, 90 gram water, mespuntje zout, 2 gram gist > in feite een minibrooddeeg, laten rijzen en maak er een pizzabodem van die je met tomatenprut, ham/salami belegd, afdekken met strooikaas om af te bakken in de oven)
6x Avondeten (rijst met gehakt + diepvriesgroente die je wokt, pasta met gehakt en diepvriesgroente die je wokt, rul gehakt en maak van je pannekoeken wraps, pizza, groentesoep door diepvriesgroente met bouillon te laten trekken met brood, stamppot boerenkool/hutspot of zuurkool)

Kost dan 15 euro als je meer/duurdere eieren haalt en duurdere tomatenprut. Die zevende keer avondeten kan je dan een quiche maken met wat meel, boter en flink wat eieren en restanten aan ham/groente. Kwestie van zelf bladerdeeg maken, zelf de vulling in elkaar flansen. Ja er is geen ruimte voor drank, snoep, koek of snacks dus luxe is het verre van. Maar het kan wel voor 15 euro per week pp qua eten dan. Non-food zooi moet je gewoon voorraad van aanhouden, dan gaat niet alles in 1 keer op, zodat je om de zoveel tijd dan een keer wcpapier haalt, dan wasmiddel, dan schoonmaakspul etc etc.

Voor 10 euro valt ook prima te overleven, maar dan vreet je eerder 7x pannenkoeken met 7x een andere vulling ofzo :P Heb ook weleens van die weken gehad dat ik nog een week moest wachten op stufi, maar <10 euro nog over had. Dus dan haal je eerder 1kg normale bloem kost geen klap, melk ook niet, eieren zijn nog het duurste. En hoe flink/luxe de vulling moet wezen, dan kan het rap oplopen. Saai, niet gevarieerd of gezond absoluut, maar je kunt dan nog wel een weekje overleven. Lekker eten is een ander verhaal ;) Kan ook wel voor <10 euro, maar dan moet je elke dag gewoon bij iemand anders binnen vallen voor het avondeten :+ (thuisthuis, bij familie, bij vrienden)

[ Bericht 0% gewijzigd door Joosie200 op 02-11-2014 11:29:06 ]
mag het weten
pi_146210418
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 11:03 schreef ViviRAWRS het volgende:

[..]

Dit. Met deze prijzen is eten voor 10 euro per week niet zo'n uitdaging. :')
Op de markt kun je vaak een zak paprika's kopen voor 1 euro die niet door de supermarkt keuring heenkomen omdat ze niet perfect genoeg eruit zien.
pi_146210450
Kan niet dat je voor 10 euro per week gezond kan eten....
pi_146212047
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 12:04 schreef larry_flynt het volgende:
Kan niet dat je voor 10 euro per week gezond kan eten....
Lijkt mij vooral saai.

Puur en alleen eten zou nog kunnen lukken, geen vlees. Groente op de markt tegen sluitingstijd en veel rijst, brood van de supermarkt zonder boter.

Wat volgens mij vaak vergeten word is dat je toch ook graag kruiden e.d. koopt. Wil je een keer wat anders waarvoor je vier nieuwe kruiden nodig hebt dan is je weekbudget alweer bijna op.

Ik zou het echt niet kunnen, hier is 10,- al vrij normaal voor het avondeten voor mijzelf.

Lekker stuk vlees, pasta, verse groente, sausje eroverheen, lekker toetje erachteraan. En je tikt al zo de 10,- aan.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_146224983
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 09:54 schreef Hooiopdevork het volgende:
Wat ook goedkoop is, is zo'n blok tofu. Voor 99 cent heb je een hele blok en kun je ook heerlijk marineren en dan roerbakken met groente en/of noodles of rijst etc.
Een blok tofu bij Wah Nam Hong kost maar E0,79 ofzo :P E0,20 besparing *O*

quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 13:12 schreef hottentot het volgende:
Wat volgens mij vaak vergeten word is dat je toch ook graag kruiden e.d. koopt. Wil je een keer wat anders waarvoor je vier nieuwe kruiden nodig hebt dan is je weekbudget alweer bijna op.
Wah Nam Hong heeft hele gangpad vol met potjes kruiden (naja niet dat ik in alle filialen ben geweest); ik heb daar bijv. mijn italiaanse kruiden gekocht. Ongeveer de helft goedkoper voor dezelfde hoeveelheid als bij de grote supermarkt ketens. Bijv. potje tijm 15g was E0,59; misschien E0,69 als ik me verkeerd heb herinnerd.

Bij Turks supermarkt haal ik bijv. knoflook; een zak van half kg heeft 9 bollen ofzo. Daar heb ik dit jaar nog E1,25 voor betaald *O* Kruiden hoeft echt niet duur te zijn :P

[ Bericht 9% gewijzigd door Yiwei op 02-11-2014 19:49:20 ]
pi_146225319
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 10:30 schreef gelestipjes het volgende:

[..]

En je woont wel in Nederland? Want 1 paprika kost hier al snel 80 cent of zo, in de aanbieding soms 3 voor 1 euro dus het is mij een raadsel hoe jij er 6 tot 8 voor 1 euro koopt. Voor 1 euro koop ik alleen een bloemkool als ze in de aanbieding zijn, terwijl jij er blijkbaar 2 voor die prijs koopt. Datzelfde geldt voor zo ongeveer alles op je lijstje, want komkommers en appels en zo, daar kan ik jouw hoeveelheden ook lang niet voor kopen voor 1 euro.
Ja ik woon in NL :Y In een ander topic zei iemand nog dat in Rotterdam op de markt je 12 advocado's kan kopen voor E1,- :o

Vraag anders aan onderstaande meneer wat de prijzen zijn op de markt waar hij naartoe gaat.
quote:
0s.gif Op zaterdag 24 maart 2012 00:35 schreef Blue_Panther_Ninja het volgende:
tvp

LIDL en Haagsche markt,goeie combo . _O_
pi_146225595
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 19:35 schreef Yiwei het volgende:

Wah Nam Hong heeft hele gangpad vol met potjes kruiden (naja niet dat ik in alle filialen ben geweest); ik heb daar bijv. mijn italiaanse kruiden gekocht. Ongeveer de helft goedkoper voor dezelfde hoeveelheid als bij de grote supermarkt ketens. Bijv. potje tijm 15g was E0,59; misschien E0,69 als ik me verkeerd heb herinnerd.
Die winkel hebben we hier niet in de regio, maar die chinese winkels zijn al snel goedkoper met veel producten, zelf koop ik kruiden altijd op de markt per 50 of 25Gr. Rijst haal ik per 5 of 10Kg baal bij de chinees. Niet zozeer omdat ik zuinig wil eten, maar de supermarkt is met veel dingen schrikbarend duur en de markt en de "aparte" winkels hebben vaak leuk spul te koop.
“The problem with socialism is that you eventually run out of other people’s money.”
pi_146226757
ik denk dat het makkelijk moet kunnen als je maar hard genoeg wilt.

basis van rijst & kikkererwten en dan nog wat aanvullen met goedkope groente en zo nu en dan wat orgaanvlees ^O^
  zondag 2 november 2014 @ 20:19:37 #110
82546 Apekoek
terrorhenk
pi_146226977
Lijkt mij verschrikkelijk ongezellig om op 10 euro per week te moeten leven. Uit eten behoort elke week tot een van de gezellige aangelegenheden. Verder kost lekker, gezond en goed eten nou eenmaal wat geld.
pi_146227495
Als je in de buurt van de Haagse markt woont of Rotterdam Blaak zou ik ook veel goedkoper kunnen eten. Maar ik woon in een dorp en daar is boodschappen doen wat duurder.
pi_146227501
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 19:44 schreef Yiwei het volgende:

[..]

Ja ik woon in NL :Y In een ander topic zei iemand nog dat in Rotterdam op de markt je 12 advocado's kan kopen voor E1,- :o

Vraag anders aan onderstaande meneer wat de prijzen zijn op de markt waar hij naartoe gaat.

[..]

Als ik ervoor naar Rotterdam of Den Haag zou moeten zou ik het hele maandbudget al kwijt zijn aan reiskosten, dus dat lijkt me dan ook niet echt een optie :P
  maandag 3 november 2014 @ 06:33:31 #113
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_146242044
Tien euro per week, 1,42 per dag.
Het kan, maar dan moet je vooral bonen en rijst eten, niet veel anders dan dat, zoals het gros van de derde wereld. Fruit/groente kan je uit de natuur halen, vis/vlees ook, maar dan moet je kunnen en willen. Moestuin helpt daarbij, net als konijnen en kippen. Maar dan heb je ruimte nodig.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_146271899
Bij de turk kan je voor 2,50 30 eieren meekrijgen.
pi_146272165
quote:
0s.gif Op maandag 3 november 2014 06:33 schreef Pietverdriet het volgende:
Tien euro per week, 1,42 per dag.
Het kan, maar dan moet je vooral bonen en rijst eten, niet veel anders dan dat, zoals het gros van de derde wereld. Fruit/groente kan je uit de natuur halen, vis/vlees ook, maar dan moet je kunnen en willen. Moestuin helpt daarbij, net als konijnen en kippen. Maar dan heb je ruimte nodig.
Qua ruimte valt het ook wel mee toch? Zeker voor konijnen is een relatief klein buitenplaatsje genoeg denk ik. Maar is het niet heel kosteninefficiėnt om konijnen en kippen ellenlang te voeden voor je ze op kunt eten?
I'll be walking home after drinking all my pennies. I'll keep passing the open windows. I'll dance, even if I have nowhere to do it but in my own living room.
~ How do I feel this good, sober?
~ For the night is dark and full of terrors
  maandag 3 november 2014 @ 21:56:01 #116
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_146272636
quote:
0s.gif Op maandag 3 november 2014 21:47 schreef DancingPhoebe het volgende:

[..]

Qua ruimte valt het ook wel mee toch? Zeker voor konijnen is een relatief klein buitenplaatsje genoeg denk ik. Maar is het niet heel kosteninefficiėnt om konijnen en kippen ellenlang te voeden voor je ze op kunt eten?
Ruimte voor de moestuin waar je jezelf en de konijnen en kippen mee voert
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_146273083
Mama instant noodles, 33 cent, 300 kcal.
  maandag 3 november 2014 @ 22:04:39 #118
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_146273183
quote:
14s.gif Op maandag 3 november 2014 22:02 schreef RetRy32 het volgende:
Mama instant noodles, 33 cent, 300 kcal.
Das 2 euro voor 2000 kcal, 14 euro per week en alleen maar zetmeel en zout.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_146273244
quote:
1s.gif Op maandag 3 november 2014 22:04 schreef Pietverdriet het volgende:
Das 2 euro voor 2000 kcal, 14 euro per week en alleen maar zetmeel en zout.
Ja. Lekker toch.
pi_146273607
Ik denk er al een tijdje over om dit een keer te proberen, maar zou wel alle kruiden en dergelijke niet meerekenen. Anders is het echt niet te doen om een week lekker te eten.

Maar opzich denk ik dat het wel moet kunnen, 1,5kilo kippebouten kost 3,50 euro, een doosje eieren van een euro, 2 kilo rijst is ook een euro, kilo bloem voor 30 cent en van de rest koop je groenten op de markt.

Kan je 1 brood bakken en iedere dag rijst eten. Van de kip trek je bouillon, vlees verwerk je met kruiden. Heb je iets voor op je brood en met de rijst. Groente gebruik je om een fijne soep te maken met de getrokken bouillon. Kan je zelfs een eitje bakken wanneer je er zin in hebt
"Those beautiful days for them I live"
pi_146275590
Moet kunnen maar dan interesseert het je dus niet hoe je eten smaakt, want geld voor kruiden, peper, zout of andere smaakmakers heb je niet. Ook maakt het niet uit waar je eten vandaan komt, want biologische groenten of scharrelkip is te duur. Verder vreet je dan dus altijd wat er in de aanbieding is/in het seizoen is. Ook zal het allemaal vrij eentonig en hooguit redelijk gezond zijn. Groente gaat nog wel, maar hooguit een paar stuks fruit per week. Elke dag vlees zit er dan dus ook echt niet in
Who's the black private dick
That's a sex machine to all the chicks?
  maandag 3 november 2014 @ 22:58:08 #122
267651 Klaploper
Wetenschappelijk onderzoeker
pi_146275694
quote:
0s.gif Op maandag 3 november 2014 21:47 schreef DancingPhoebe het volgende:

[..]

Qua ruimte valt het ook wel mee toch? Zeker voor konijnen is een relatief klein buitenplaatsje genoeg denk ik. Maar is het niet heel kosteninefficiėnt om konijnen en kippen ellenlang te voeden voor je ze op kunt eten?
Kippen kan je bijna als afvalbak gebruiken. Dan bedoel ik natuurlijk niet dat je ze sigarettenpeuken moet voeren, maar resten van groentes die je anders weg zou gooien bijvoorbeeld.
Ik vecht met zwervers voor mijn plezier. Binnenkort ook op YouTube!
pi_146275878
Kostprijs van een kilo zelfgemaakte kimchi is ongeveer 2,50 euro, daar kan je makkelijk een week groente van eten, nog vrij gezond ook.

Voor 10 euro moet gezond en enigzins gevarieerd eten mogelijk zijn. Maar alleen als je niet ook alles moet kopen die week.
"Those beautiful days for them I live"
pi_146280061
Basis kruiden zijn een investering en horen eerder bij je keukeninboedel dan bij de weekboodschappen.
Met een pot zout en peper doe je langere dan een koekenpan voor dezelfde prijs. Pannen tel je toch ook niet bij je week boodschappen?

aanbiedingen/seizoensgroenten en fruit zijn juist niet eentonig. Elke periode heeft weer andere goedkope groente en fruit.
Vlees idd beperken, het is voor je gezondheid ook niet nodig om elke dag vlees te eten. Vlees helemaal schrappen zonder die voedingsstoffen op een andere manier aanvullen is wel ongezond.
pi_146301728
quote:
0s.gif Op zondag 2 november 2014 20:19 schreef Apekoek het volgende:
Lijkt mij verschrikkelijk ongezellig om op 10 euro per week te moeten leven. Uit eten behoort elke week tot een van de gezellige aangelegenheden. Verder kost lekker, gezond en goed eten nou eenmaal wat geld.
gezond lekker goed eten hoeft helemaal niet duur te zijn man. wat een onzin :D
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')