abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_146767708
quote:
1s.gif Op dinsdag 18 november 2014 00:01 schreef Klokov het volgende:
Ik zeg ook nee, ter illustratie mijn goedkoopste standaardmaaltijden.

Ontbijt:
1l melk 0,65 euro
100g havermout 0,08 euro
1 banaan 0,17 euro
50g rozijnen 0,13 euro
plus wat kaneel.

Lunch:
500g kwark 0,69 euro
100g fruit muesli 0,14 euro
1 banaan 0,17 euro
wat honing
wat kaneel

Beide net iets meer dan een euro voor een maaltijd van ~1000 kcal. Mocht je nog wat vlees willen eten in de week dan ga je er al helemaal snel overheen.
2 bananen per dag? En dat 7 dagen per week? Dan zul je flink verstopt zitten zeg
pi_146767751
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 10:42 schreef PeterRusso het volgende:

[..]

2 bananen per dag? En dat 7 dagen per week? Dan zul je flink verstopt zitten zeg
Heb nergens last van, eet ~3500 kcal per dag trouwens
Together We Will Live Forever
SPT / [Kettlebell #2] Simple & Sinister
pi_146778400
Misschien moeten we voor mensen boven een bepaalde lengte en gewicht, en sportbeoefening een aparte categorie instellen. Ik weeg zelf 55 kg, sommige zeggen dat ze rond de 100 kg wegen -> kun je voor 20 euro per week eten?
pi_146783903
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 01:33 schreef edcetera het volgende:

[..]

Wat kosten granen en groente i.v.m. vlees?
je kraamt echt onzin uit.
granen en groente in verband met vlees?
pi_146784092
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 19:51 schreef Elleska het volgende:

[..]

je kraamt echt onzin uit.
granen en groente in verband met vlees?
Vermoed dat hij/zij doelt op:

I'll be walking home after drinking all my pennies. I'll keep passing the open windows. I'll dance, even if I have nowhere to do it but in my own living room.
~ How do I feel this good, sober?
~ For the night is dark and full of terrors
pi_146786124
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 19:56 schreef DancingPhoebe het volgende:

[..]

Vermoed dat hij/zij doelt op:

[ afbeelding ]
een koe opeten is kapot efficient dus *G*
pi_146786964
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 20:50 schreef SuperFood het volgende:

[..]

een koe opeten is kapot efficient dus *G*
Het produceren van een koe, kost iig altijd minder dan het produceren van de voeding van die koe. Je kunt dus beter de voeding van die koe eten. Daar kun je veel meer mensen van voeden... Gek genoeg is in de supermarktprijzen die logica soms een beetje kwijt :s
I'll be walking home after drinking all my pennies. I'll keep passing the open windows. I'll dance, even if I have nowhere to do it but in my own living room.
~ How do I feel this good, sober?
~ For the night is dark and full of terrors
pi_146787247
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 21:06 schreef DancingPhoebe het volgende:

[..]

Het produceren van een koe, kost iig altijd minder dan het produceren van de voeding van die koe. Je kunt dus beter de voeding van die koe eten. Daar kun je veel meer mensen van voeden... Gek genoeg is in de supermarktprijzen die logica soms een beetje kwijt :s
mja voor veel producten in de supermarkt is het verpakkingsmateriaal duurder dan het werkelijke product (kostprijstechnisch). om nog maar te zwijgen over de logistiek.

de markt *G*
  woensdag 19 november 2014 @ 17:20:13 #59
70017 edcetera
...en nog veel meer
pi_146814059
quote:
0s.gif Op dinsdag 18 november 2014 21:06 schreef DancingPhoebe het volgende:

[..]

Het produceren van een koe, kost iig altijd minder dan het produceren van de voeding van die koe. Je kunt dus beter de voeding van die koe eten. Daar kun je veel meer mensen van voeden... Gek genoeg is in de supermarktprijzen die logica soms een beetje kwijt :s
Deze man

Er was een gast in een docu, die op kippenvoer leefde voor jaren (zou ik niet kunnen, behalve noodzaak, maar geniaal ;) Superfood voorloper!

Edcetera dieet voor 1 week:

Ontbijt:

- 2l melk: 1,50
- muesli (de budget is beter dan de suiker-versies van de bekende merken): 1,50

Lunch:

- Noodles 20ct/dag. Bij toko, kruiden niet helemaal gebruiken: Toevoeging voor andere gerechten
- Soepgroenten (moeilijk op werk maar later inzetbaar) -->5 dagen groenten (@ voedingscentrum voor 200gr/week: groenen op 1,50/5 dagen =30ct. Zie avondmaal :)

Avondmaal:

- Rijst (70ct=10 ctdag??) --> zilvervliesrijst kost 1,50 --> Zou voor deze gaan
- Eieren (bijna vlees + vervanger) --> 1 euro
- Zak diepvriesgroenten (eur 1,50)
- Bol witte/rooie kool (doe je lang mee) --> 1 euro

Net iets meer geld over voor:

- vlees zoals knakworsten (lekker voor salades)
- 1 potje kruiden inslaan (voor je volgende "10 euro limiet" ;)
- vissticks
- hele kip (3 dagen vlees en soep trekken van de rest)

Verder:
-Skippen (nivea verder, dan afgeprijsde producten: Prducten uit de container halen of de manager van de super voor sluitingstijd spreken))
- Zelf telen / zoeken in de natuur
- De markt rondom sluitingstijd


10 euro kan en redelijk gezond, maar het kost inspanning (maar kwalitatief perfect is 20 euro een realistische limiet).

Het merendeel van de NL bevolking eet niet gezond (feit: pizza, pasta en Mc D/etc ;( )

Voor een tientje per week leven? Genoeg mensen, die meer spenderen en nog slechter eten.

Uitdrukking: "Kan niet" ligt op het het kerkhof, "wil niet" ligt er naast ;)

[ Bericht 28% gewijzigd door edcetera op 20-11-2014 00:37:06 ]
The best firms advertise the least...
pi_146969513
quote:
0s.gif Op maandag 17 november 2014 16:44 schreef KungFuTepelKlem het volgende:

[..]

We doen het ieder voor zich. Het plan van aanpak is: simpel eten, relatief weinig vlees en zoveel
mogelijk zelf maken. Heb vandaag voor een paar euro boodschappen gedaan, waar ik een paar dagen op kan leven. Brinta, appelen (45ct/kilo bij de lidl nu), 5kg aardappelen voor 1.60. 2 stuks prei, courgette 450 gram erwten voor 1.70. Als aanvulling waarschijnlijk rundergehakt. Maar dan rond de 50 gram per dag.
En hoe vond je van de 10 euro week?
  maandag 24 november 2014 @ 21:51:13 #61
431144 Teydelyk
Bad, for the greater good
pi_146971015
quote:
0s.gif Op maandag 24 november 2014 21:21 schreef Yiwei het volgende:

[..]

En hoe vond je van de 10 euro week?
Denk dat ie inmiddels is overleden
Shake with your right hand but hold a rock in the left.
pi_146973527
quote:
0s.gif Op maandag 24 november 2014 21:21 schreef Yiwei het volgende:

[..]

En hoe vond je van de 10 euro week?
Dat is over het algemeen goed gegaan. Met eten red je het, als je er nog bij wilt drinken dan niet. Na drie dagen kregen we toch wel heel veel zin in frisdrank, en dat was ook het moeilijkste vol te houden.
We zijn wel zeer bewust en creatief geworden na deze week. Bijna alle restjes die normaal weg gaan, hebben we wat van gemaakt. Zoals chips van aardappelschillen.
Verder hebben we minder vlees op dan gepland, en zo goed als vega de week doorgebracht.
pi_147279197
Moet nipt lukken volgens mij... Maar enkel met massa geproduceerd commercieel seizoensgroenten en kip- en varkensvlees. Klinkt niet goed, maar beter dan bereide maaltijden, fastfood, gelijk welke snacks zoals chips, koeken, frisdranken ed uit fabrieken. Dus niet zo gezond als het zou kunnen maar wel gezonder dan waarmee 90% zich mee volpropt.

1 kilo kippenvleugels - ¤3
1 kilo varkensspiering - ¤3-4
1 kilo gehakt - ¤3-4
10 eieren - ¤1-2
Dit is bij de discount slagers waar je vaak 2 of meer kilo moet kopen om deze prijs te halen. Echter met een diepvries en enkele diepvries zakjes kun je zo toch heel wat voordeel doen. Dit is overigens hetzelfde vlees als bij een gewone beenhouwer of supermarkt. De laatste jaren is er heel wat meer rond gezonder vlees te doen maar daar betaal je wel een serieuze meerprijs voor.
Als je tevreden bent met dagelijks 125 gram vlees kun je met één kilo een week toekomen, rekening houdend dat de beenderen ook wegen.
Als je af en toe orgaanvlees zoals lever en nieren wilt eten kom je nog goedkoper uit. Dat is ook zeer voedzaam!
Daarmee is aan de eiwitbehoefte al voldaan, toch de belangrijkste bron van energie. Het overgrote deel mensen op de wereld hebben dit niet op een week.

Aardappelen kan je in deze periode voor 20 cent per kilo hebben, als je een zak van 5 of 10 kilo koopt. Prei, witte en rode kolen, bloemkolen, broccoli allerhande wortels, tomaten, appelen, peren(danku rusland) ze gooien het achter je hoofd! Als je 3 euro aan seizoensgroenten- en fruit kunt opeten in deze periode van het jaar dan moet je al wat moeite doen. Opnieuw, laat je niet in de zak zetten in een supermarkt, haal het bij een boer of iemand die rechtstreeks van boeren koopt en doorverkoopt zonder die bullshit verpakkingen en de meerprijs van "eerste" keuze, de kwaliteit is dezelfde.

Met een pakje boter en een fles olijfolie kom je meer dan een maand toe. Pakweg 50 cent per week voor wat gezonde vetten.
Een fles melk of 2-3, de rest water van de kraan.

Met 2 grote broden kom ik doorgaans toe in een week. Ik koop nu "gezond" brood met volle granen en allerlei zaden en pitten, maar ik maak me niks wijs, de witte bloem die altijd wordt gebruikt is een aanslag op je lijf, net als suiker. Ik betaal ¤2,30 per brood, goedkoper kan in de supermarkt maar dat is een pak minder lekker natuurlijk, blijft ook geen 3-4 dagen zacht. Goedkoopste beleg is gesuikerde brol natuurlijk... Choco of jam. Gebruik met mate :) echter niks mis met gewoon wat boter. Of soppen in een seizoenssoepje.
Nog goedkoper is brood zelf mengen en bakken... Echter een oven verbruikt wel wat elektriciteit natuurlijk.
Met aardappelen of rijst kun je goedkopere en gezondere alternatieven bekokstoven dan broodmaaltijden... In combinatie met seizoensgroentjes of fruit.

Dus volgens mij... Ja... Als je je niet in de zak laat zetten in supermarkten. Koop geen gefabriceerde brol met 0 voedingswaarde. Koop inlandse seizoensgroenten en -fruit en eet wat minder vlees. Hoe creatiever je bent en tijd je erin steekt hoe goedkoper je kunt gaan. Ga bv. eens paddenstoelen of bessen plukken, kastanjes of noten rapen... :)
pi_147284038
quote:
0s.gif Op donderdag 4 december 2014 14:46 schreef sprinklerke het volgende:
1 kilo kippenvleugels - ¤3
1 kilo varkensspiering - ¤3-4
1 kilo gehakt - ¤3-4
10 eieren - ¤1-2
30 eieren voor 2,5
pi_147284623
quote:
0s.gif Op donderdag 4 december 2014 17:49 schreef wiskundenoob het volgende:

[..]

30 eieren voor 2,5
Sprinklerke is een Belg, is duurder daar.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 04-12-2014 18:09:31 ]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')