ABN=quote:Op woensdag 21 maart 2012 18:28 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Kun je niet een naam verzinnen die afgekort neerkomt op ABN AMRO, dat spaart weer rebranding kosten
Het is publiek vermogen en behoort aan het publiek , de benoemde bestuurders zijn slecht semi-ambtenaren, de eigenaar van die corporaties is het nederlands publiek en niet de benoemde bestuurdersquote:Op donderdag 22 maart 2012 08:52 schreef tjoptjop het volgende:
Ten eerste, hoezo behoort dat vermogen de schatkist toe? En ten tweede, hoe wil je dit gaan 'cashen'
quote:Een nieuwe autoriteit gaat extern financieel toezicht houden op de woningcorporaties in Nederland en op de naleving van de regels voor staatssteun.
Met het wetsvoorstel geeft het kabinet invulling aan de afspraken in het regeerakkoord om het functioneren van woningcorporaties als ondernemingen met een maatschappelijke taak te verbeteren.
De nieuwe autoriteit, die de opvolger zal zijn van het Centraal Fonds Volkshuisvesting, krijgt zelfstandige bevoegdheden waaronder de mogelijkheid een aanwijzing te geven. De autoriteit houdt toezicht op de circa 400 corporaties. Voor het interne toezicht van corporaties wordt de positie van de Raad van Toezicht versterkt. Zo moet de Raad van Toezicht vooraf goedkeuring geven over omvangrijke voorstellen zoals grootschalige verkoopbesluiten
het s inderdaad publiek vermogen en de beheerders zijn geen aandeelhoudersquote:Op donderdag 22 maart 2012 11:43 schreef HD9 het volgende:
[..]
Het is publiek vermogen en behoort aan het publiek , de benoemde bestuurders zijn slecht semi-ambtenaren, de eigenaar van die corporaties is het nederlands publiek en niet de benoemde bestuurders
Voeg alle vastgoed van die corporaties samen in een supercorporatie en laat de bestuurders er in evenredigheid dit beheren en verkopen, de benoemingen van corporatiedirecteurtjes moet voortaan door het Centraal toezicht gebeuren .
Vervolgens die supercorporatie afbouwen in 10 jaar tijd en de woningen verkopen aan de huurders of bij leegstand aan andere gegadigden
http://www.rijksoverheid.(...)cht-corporaties.html
[..]
Godsamme ik doe toch wat verkeerd dat ik niet een jaarlijkse verhoging van 7.6% krijg ongeacht ik wel of niet functioneer.quote:'Geen spijt over salaris topman Vestia'
Laatste update: 23 maart 2012 09:21 info.
AMSTERDAM - De voormalige president-commissaris van de in problemen geraakte Haagse woningcorporatie Vestia, Jan Remmerswaal, heeft geen spijt van de loonsverhogingen voor de inmiddels oud-directeur Erik Staal in de jaren negentig.
Foto: ANP
Dat zegt hij in een interview in het Financieele Dagblad van vrijdag.
Remmerswaal zegt geen spijt te hebben van het salaris, 'zeker gezien de omstandigheden van die tijd'. "Er heerste een totaal gevoel bij de raad van: we moeten die vent niet kwijt", zegt Remmerswaal in het FD. "Hij heeft heel wat betekend voor de volkshuisvesting in Den Haag en omstreken."
.
Over de salariëring en bonussen van Staal ontstond grote ophef nadat de financiële problemen van de corporatie aan het licht kwamen. Onder verantwoordelijkheid van Staal kocht Vestia voor miljarden aan derivaten om zich te beschermen tegen hoge rentes. Omdat de rente de afgelopen jaren juist zeer laag stond, vroegen banken om extra onderpand. Vestia kon dat niet opbrengen, waarop Staal moest aftreden.
Raad
Staal heeft zijn hoge salaris vooral te danken aan de raad van commissarissen in de jaren negentig. Die raad is verantwoordelijk voor het interne toezicht. Remmerswaal was lid van de raad tussen 1992 en 2000. Hij schreef in 1998 dat Staal 'de ziel van het bedrijf' was.
Onder leiding van Remmerswaal werd contractueel vastgelegd dat Staal in 1998 32.500 gulden per maand zou gaan verdienen, wat neerkomt op ruim 180 duizend euro op jaarbasis, ontdekte het FD. Hij kreeg ook de toezegging dat hij er ieder jaar 2500 gulden op zou vooruitgaan. Dat leverde hem in 2003 een salaris op van 45 duizend gulden per maand, wat neerkomt op ruim twintigduizend euro.
Gouden handdruk
Door verdere salarisstappen verdiende Staal in 2005 ruim 343 duizend euro per jaar aan basissalaris. Daarna steeg dat mee met de cao in de sector. Bij zijn vertrek kreeg Staal bovendien nog eens een gouden handdruk van 3,5 miljoen mee, wat tot veel verontwaardiging leidde.
Nee tuurlijk niet want ik ben een loonslaaf, dat zijn zulke directie leden ook, maar op een of andere manier hebben die toch het voor elkaar gekregen om exceptionele arbeidsvoorwaarden te krijgen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 09:42 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
Ergens een nulletje teveel Basp1, want 20% in 18002 jaar is wel weer een beetje karig
Laat de directeur aanstellen door de verenigingsleden ipv een raad van commissarissen, dan mag het nog een onzincontract zijn, maar dan zijn de verantwoordelijkheden tenminste duidelijk.
Kriijg jij wel 10 jaarsalarissen als afkoopsom bij ontslag, Basp1 ?
van wie zijn de corporaties, juist van de leden, het publiek, de huurders, de huurders zijn dus de baas van de bestuurdersquote:Op donderdag 22 maart 2012 20:25 schreef snabbi het volgende:
Het is geen publiek vermogen, maar privaat vermogen. Hierbij geldt tevens dat de entiteit over het algemeen het karakter heeft van een instelling zonder winstoogmerk.
Er sprake van gedeeltelijke financiering door de overheid om diensten aan te bieden die door de overheid gevraagd worden. Op dit deel vindt dan ook de controle plaats om vast te stellen dat het geld dat de overheid betaald, juist (danwel doelmatig) besteed wordt. Het feit dat het om privaat vermogen gaat blijkt tevens uit de van toepassing zijnde regelgeving omtrent staatssteun. Dit is voor corporaties toegestaan wanneer zij een percentage van de woningen aanwendt voor mensen met een beperkt jaarinkomen.
Goed om te horen dat het dus gewoon een private groep mensen is en het om privaat vermogen gaat. Ik word nl. een beetje triest van al die droeftoeters in het huizenmarkt topic die altijd beweren dat het om overheidsgelden gaat en dat scheefhuurders daarmee een subsidie zouden krijgen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 12:55 schreef snabbi het volgende:
Ik weet niet hoe elke corporatie in elkaar zit, maar in zijn algemeenheid geldt dat huurders niet de leden zijn van de woningcorporatie. De huurders nemen slechts een dienst af van de betreffende partij.
Zelfs wanneer dit wel zo is, is het nog steeds geen publiek vermogen, maar van een private groep.
Maar die private investeerders hebben wel nog meer voordelen als een normale particuliere verhuurders, zoals goedkopere grond nog betere financierings voorwaarden. En dus idd nog eens extra subsidies die je als scheefhuurder opsoupeert.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:11 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goed om te horen dat het dus gewoon een private groep mensen is en het om privaat vermogen gaat. Ik word nl. een beetje triest van al die droeftoeters in het huizenmarkt topic die altijd beweren dat het om overheidsgelden gaat en dat scheefhuurders daarmee een subsidie zouden krijgen.
En dit wordt weer aangestuurd door het ministerie, ik vind dat zulke loslopende geldbakken van 200 miljard door de overheid moeten worden aangestuurd en we moeten eens af van de marktwerkingwaanzin ook al kost het honderden miljarden en gaan frauderende semi ambtenaren en hun vastgoedvrienden er met de poet vandoorquote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:20 schreef ryan_atwood het volgende:
M.i. hangt het een beetje in het midden tussen publiek en privaat. Het gaat om maatschappelijk gebonden vermogen.
Bij de bruteringsoperatie in 1995 zijn de subsidies van het rijk aan de corporaties afgeschaft en verrekend met de uitstaande leningen. Hierdoor zijn ze financieel verzelfstandigd. Daarnaast heeft er een bestuurlijke verzelfstandiging plaatsgevonden door de inwerkingtreding van het BBSH. In het BBSH is geregeld wat een corporatie wel en niet mag.
Van wie het vermogen is, staat imo los van het feit dat de overheid nog steeds steun verleend (diensten inkoopt) om onder de marktprijs woningruimte aan te bieden. De steun bestaat tegenwoordig uit garanties, waardoor goedkoper geld geleend kan worden en explotatievoordelen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:11 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goed om te horen dat het dus gewoon een private groep mensen is en het om privaat vermogen gaat. Ik word nl. een beetje triest van al die droeftoeters in het huizenmarkt topic die altijd beweren dat het om overheidsgelden gaat en dat scheefhuurders daarmee een subsidie zouden krijgen.
Het is wel zaak dat dit publiek vermogen in de schatkist komt en niet in handen van profiteurs en hun vriendjes, doordat enkele semi-ambtenaren zichzelf tot vastgoed-koning benoemen met publiek geldquote:Op vrijdag 23 maart 2012 20:05 schreef snabbi het volgende:
[..]
Van wie het vermogen is, staat imo los van het feit dat de overheid nog steeds steun verleend (diensten inkoopt) om onder de marktprijs woningruimte aan te bieden. De steun bestaat tegenwoordig uit garanties, waardoor goedkoper geld geleend kan worden en explotatievoordelen.
quote:za 24 mrt 2012, 08:29
|
'Bouwpaus' liet zich omkopen
AMSTERDAM - Het hoofd bouwzaken van de Rotterdamse scholenkoepel BOOR zou zich jarenlang hebben laten omkopen door aannemers.
De man, die verantwoordelijk was voor de bouw van 130 openbare scholen, kreeg in ruil voor de opdrachten van de aannemers vliegtickets, gratis verbouwingen, appartementen in het buitenland en grote hoeveelheden contant geld.
De Volkskrant reconstrueert de fraudezaak in de zaterdageditie. Volgens de de krant hebben diverse betrokkenen de gang van zaken besproken met de recherche, die onderzoek doet naar corruptie in het Rotterdamse onderwijs.
De aannemers hadden de opdrachten onderling verdeeld en afgesproken om niet in elkaars wijken te werken. De administratie die daarvoor nodig was, werd door de betrokken man gemanipuleerd.
En bergen directe en indirecte rijkssubsidie. Zie de post van ryan_atwoord, maar ook doordat corporaties grond met dikke kortingen kunnen kopen.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 20:05 schreef snabbi het volgende:
[..]
Van wie het vermogen is, staat imo los van het feit dat de overheid nog steeds steun verleend (diensten inkoopt) om onder de marktprijs woningruimte aan te bieden. De steun bestaat tegenwoordig uit garanties, waardoor goedkoper geld geleend kan worden en explotatievoordelen.
je moet je niet zo op de kop laten zitten joh, als je van beweringen op forums triest wordt dan is het tijd even niet meer op forum te hangen maar lekker de zon in te gaan b.v.quote:Op vrijdag 23 maart 2012 13:11 schreef ComplexConjugate het volgende:
[..]
Goed om te horen dat het dus gewoon een private groep mensen is en het om privaat vermogen gaat. Ik word nl. een beetje triest van al die droeftoeters in het huizenmarkt topic die altijd beweren dat het om overheidsgelden gaat en dat scheefhuurders daarmee een subsidie zouden krijgen.
Telegraaf zeker?quote:Op zaterdag 24 maart 2012 09:33 schreef michaelmoore het volgende:
Dit is overigens vergelijkbaar en moet ook hard worden gestraft, ook weer een koninkje of machtige ambtenaar
Scholenkoepel, Net buiten het zicht van de reguliere ambtenaarsorganisatie, dan wordt er gestolen dat het een lust is
[..]
Staal was alleenheerser daar , net als bij veel van die woningcorporaties, het is tijd om die mannen naar huis te sturen en er ambtenaren neer te zetten die maandelijks verantwoording afleggen aan het rijkquote:Op dinsdag 27 maart 2012 20:33 schreef snabbi het volgende:
Zoals eerder gemeld vind ik het onbegrijpelijk dat er binnen Vestia niet meer kennis over de derivaten is aangetrokken. Zowel in de dagelijkse bestuur als in de RvC. Vandaag op BNR ook een stuk gehoord over dat de RvC zich onvoldoende kundig achtte om dit te kunnen beoordelen. Dan moet je dus een nieuwe RvC lid aanstellen (of advies inwinnen) waardoor je de kennis wel laat vertegenwoordigen. Eveneens vind ik het onbegrijpelijk dat de RvC niet al in 2008-2009 meer aandacht had gegeven voor deze positie.
Het lijkt me verder absoluut laakbaar dat dhr Staal de RvC zo laat informeerde en vind het des te schokkender dat de RvC hierop geen/onvoldoende maatregelen had genomen.
Overigens vermoed ik dat de vertreksom een beetje aandacht trekken is in de media. Hier zit in veel gevallen namelijk eveneens een afkoop van pensioen bijvoorbeeld, iets wat je in de loop der jaren al had opgebouwd en dus niet ten gunste van het vertrek an sich berekend moet worden.
ze moeten overal de bestuurders wek kopen en de corporaties onder centraal toezicht brengenquote:Op donderdag 5 april 2012 18:14 schreef ikweethetookniet het volgende:
Acht corporaties onder intensiever toezicht wegens derivaten![]()
Het Centraal Fonds Volkshuisvesting (CFV), de financiële toezichthouder op de corporatiesector, heeft het toezicht geïntensiveerd op acht woningcorporaties wegens hun derivatenposities.
Onderzoek
Het CFV doet sinds medio vorig jaar onderzoek naar het derivatengebruik bij 162 woningcorporaties. Van die 162 corporaties hadden er eind 2011 nog 158 een derivatenportefeuille, exclusief Vestia. Wegens de ellende rond Vestia heeft de toezichthouder onlangs op die 158 een stresstest uitgevoerd. 55 corporaties bleken derivaten te hebben met een bijstortverplichting.
Het onderzoek werd volgens het CFV in zijn rapport ‘danig bemoeilijkt’ door de kwaliteit van de door de corporaties aangeleverde informatie. ‘Die liet in een behoorlijk aantal gevallen te wensen over.’ Het CFV heeft daardoor ‘de indruk dat het besef bij corporaties van de mogelijke liquiditeitsrisico’s ondermaats was’.
Van de drie genoemde corporaties Portaal (52.000 woningen), De Woonplaats (18.000) en Mooiland (27.000) was al publiekelijk bekend dat ze bij rentedaling met hun derivaten risico lopen. Zelf geven ze aan de risico’s onder controle te hebben en hun buffers te verhogen. Overigens staat de tienjaarsrente voor Nederlandse staatsobligaties ten opzichte van ultimo 2011 iets hoger: op 2,33% tegenover 2,2% destijds.
Wooninvest
Naast dit trio lopen ook Wooninvest (minus ¤26 mln), Zayaz (minus ¤11 mln) en Woonwaard Noord-Kennemerland (minus 9 mln euro) risico. Elkien en Humanitas Huisvesting, doorstonden de stresstest per 31 december 2011 evenmin vlekkeloos, maar hebben inmiddels extra, toereikende buffers aangebracht, aldus het CFV. Samen hadden de op de korrel genomen acht corporaties eind 2011 een buffertekort van 216 mln euro.
Inmiddels hebben alle acht corporaties ‘zonder uitzondering aangegeven maatregelen te nemen om margin calls bij een renteschok van -1% op te kunnen vangen, zo stelt de toezichthouder.’ Die maatregelen variëren van het verminderen van liquiditeitsrisico’s door herstructurering van de portefeuille, het overleggen met banken om de stortingsdrempels aan te passen, tot het meer spreiden van de contracten of het laten doorzakken in nieuwe leningen.
Bij een rentedaling met 1% zou de marktwaarde van de derivaten van de 158 corporaties ¤3 mrd negatief zijn op een totale onderliggende nominale waarde aan derivaten van ¤17,9 mrd, met een leningenportefeuille van ¤62,2 mrd.![]()
Het zekere voor het onzekere
De toezichthouder lijkt nu rond de derivatenportefeuilles het zekere voor het onzekere te nemen van corporaties. Het derivatenprobleem heeft de toezichthouders in zijn ernst toch overvallen. Al in 2008 en 2009 moest een aantal corporaties, waaronder Vestia en Mooiland, op hun derivaten bijstorten. In 2009 heeft het borgingsinstituut in de sector – het WSW – haar controlesystemen verscherpt.
Pas vanaf februari 2011 trok het CFV het initiatief op derivatenvlak naar zich toe. In juli 2011 schrok het CFV van de verdubbeling van de derivatenportefeuille van Vestia van ¤5 mrd naar ¤10 mrd. Van der Moolen: ‘We leren elk jaar. 2011is een soort startjaar, waarin we inventariserend onderzoek zijn gestart, los van Vestia. In mei is dat klaar. Vanaf 2012 is de controle op derivaten bij elke individuele corporatie deel van ons werk.’ Verder wil het fonds de stresstest vaker gaan uitvoeren. Het CFV verzoekt de minister de jaarlijkse gegevensopvraag bij de corporaties aan te vullen met gegevens die nodig zijn voor de derivatenrisicoanalyse van het fonds.
http://fd.nl/economie-pol(...)cht-wegens-derivaten
Tcoh wel leuk dat ze al ingewerkt was doorhaar partner, ook wel top he die marktwerking in de publieke sectorquote:Op vrijdag 6 april 2012 00:29 schreef ikweethetookniet het volgende:
Commissaris Baart weg bij Vestia
Commissaris Susan Baart stapt op bij Vestia. Dat heeft de woningcorporatie bekendgemaakt op zijn site. In een verklaring staat dat Baart haar termijn in de raad van commissarissen niet vol wil maken. Ze treedt uiterlijk 1 oktober af.
Vestia heeft grote financiële problemen doordat oud-topman Erik Staal voor miljarden aan derivaten kocht. De commissarissen kwamen onder vuur te liggen omdat zij onvoldoende toezicht zouden hebben gehouden. Ook kregen ze het verwijt dat de raad bestond uit vrienden van Staal.
Te grote risico's
Ook was er kritiek op Baart, omdat haar partner Peter Noordanus eerder commissaris was bij Vestia, tussen 2001 en 2003. In een dubbelinterview in de NRC verwierpen de twee die kritiek. "Zeven jaar nadat ik ben weggegaan, meldt Susan zich keurig via een sollicitatie in de krant. En dan krijg je het verwijt: familiebedrijf. Onzin", zei Noordanus.
In datzelfde interview erkende Baart dat de corporatie te grote risico's heeft genomen. "De maatvoering was, zacht uitgedrukt, niet goed."
Baart was sinds april 2010 commissaris namens de huurdersorganisaties in de regio Haaglanden. Sinds december vorig jaar was ze secretaris van de raad.
http://nos.nl/artikel/359(...)-weg-bij-vestia.html
We zullen haar gaan missen![]()
Een heel bijzondere gratis dienstverlening aan de maatschappij.... ik zeg: "voordragen als vrijwilliger van het jaar"quote:Op vrijdag 6 april 2012 10:46 schreef michaelmoore het volgende:
Tcoh wel leuk dat ze al ingewerkt was doorhaar partner, ook wel top he die marktwerking in de publieke sector
Ik begrijp niet hoe zo een semi-ambtenaar de controle kan krijgen over tientallen miljarden publiek vermogen, dat kan toch helemaal niet, of is dat marktwerking??quote:Ook kregen ze het verwijt dat de raad bestond uit vrienden van Staal.
quote:Op vrijdag 24 februari 2012 16:08 schreef Bankfurt het volgende:
[..]
De FIOD gaat alle bankrekeningen van ex-directeur Erik Staal vanaf het jaar 1998 controleren !
quote:Op zaterdag 14 april 2012 15:25 schreef Bankfurt het volgende:
@ikweethetookniet,
Vooruitziende blik ....![]()
quote:Op zaterdag 14 april 2012 15:25 schreef Bankfurt het volgende:
@ikweethetookniet,
[..]
http://www.nu.nl/economie(...)ping-bij-vestia.html
Vooruitziende blik ....![]()
Ik denk dat je je glazen bol een keer moet oppoetsen.quote:De voormalige, door zijn extreem hoge salaris en vertrekbonus omstreden Vestia-topman Erik Staal is geen verdachte, laat een woordvoerster van het functioneel parket vanmorgen weten.
Wiens glazen bol ?quote:Op zaterdag 14 april 2012 17:59 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
[..]
Ik denk dat je je glazen bol een keer moet oppoetsen.
oh, ja:quote:Het strafrechtelijk onderzoek richt zich op de mogelijke betrokkenheid van onder meer oud-topman Erik S. en het hoofd van de treasury-afdeling van Vestia.
Justitie onderzoekt of top Vestia zelf verdiende aan transacties
Het OM onderzoekt nu of oud-topman Erik S. en treasurer Marcel de V. en anderen zelf verdiend hebben aan de financiële transacties.
We zullen wel zien..quote:Het OM wil niet reageren, omdat het geen commentaar geeft op lopende onderzoeken.
quote:Financiële man Vestia opgepakt
Op dit moment loopt er ook een zogenoemd forensisch onderzoek naar oud-directeur Staal, die bij zijn vertrek 3,5 miljoen euro meekreeg. Minister Spies van Binnenlandse Zaken wil kijken of dat geld teruggevorderd kan worden.
Ze onderzoeken wat af, maar dat is geen strafrechtelijk onderzoek, noch een onderzoek door de belastingdienst. Ze proberen een ingang te vinden z'n afkoopsom terug te vorderen.quote:Op zaterdag 14 april 2012 19:48 schreef Perrin het volgende:
Er loopt wel een ander onderzoek naar zijn handel en wandel..
[..]
Dat vrees ik ook , er zijn teveel parlementariers die hopen op een dikke baan bij die corporatiesquote:Op zaterdag 14 april 2012 20:12 schreef Perrin het volgende:
Kortom, vooral voor de buhne dat onderzoek naar Staal..
de marktwerking terug draaienquote:Op zaterdag 14 april 2012 20:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
En intussen is weer helemaal op de achtergrond geraakt wat je zou moeten doen om dit soort zeperds te voorkomen. Misschien moeten ze daar eens onderzoek naar doen
Eigenlijk zou ik het mooi vinden wanneer men incidenten als incidenten kan behandelen. Het toepassen van de huidige regelgeving en acteren op constateringen is in mijn ogen veel handiger dan de illusie wekken dat je met regels zeperds kan voorkomen.quote:Op zaterdag 14 april 2012 20:10 schreef Dinosaur_Sr het volgende:
[..]
Ze onderzoeken wat af, maar dat is geen strafrechtelijk onderzoek, noch een onderzoek door de belastingdienst. Ze proberen een ingang te vinden z'n afkoopsom terug te vorderen.
Het is tegenwoordig in bestuurlijke kringen erg hip om overal onderzoek naar te doen. Ik ben wel nieuwsgierig wat er uiteindelijk voor de rechter komt, laat staan wat uiteindelijk tot een santie leid.
En intussen is weer helemaal op de achtergrond geraakt wat je zou moeten doen om dit soort zeperds te voorkomen. Misschien moeten ze daar eens onderzoek naar doen
Allemaal horen ze top het old boys netwerk.Uiteindelijk houden ze elkaar allemaal de hand boven het hoofd.quote:Op maandag 16 april 2012 09:35 schreef ComplexConjugate het volgende:
Wanneer gaan ze een handjevol banksters arresteren in verband met fraude? Het kan natuurlijk niet zo zijn dat de financieel directeur in zijn eentje gehandeld heeft. De banksters zijn geen domme jongen er waren natuurlijk gewoon op de hoogte van gepleegde malversaties
uiteraard anders eindigt je carriere in een stacaravan als klokkeluider zijndequote:Op maandag 16 april 2012 10:38 schreef Boris_Karloff het volgende:
[..]
Allemaal horen ze top het old boys netwerk.Uiteindelijk houden ze elkaar allemaal de hand boven het hoofd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |