En je bent verplicht aangifte te doen als je weet dat je moet betalen.quote:Op maandag 5 maart 2012 19:45 schreef YoshiBignose het volgende:
Je bent verplicht aangifte te doen als de Belastingdienst dat zegt
Ja, dat kan. Net zo goed als dat jij de OP kunt lezen.quote:Op maandag 5 maart 2012 19:56 schreef princem het volgende:
Kan je t niet gewoon vertellen ben aan t werk?
Graag gedaan.quote:
Nouja dit is de eerste keer dat ik wat zou krijgen en het is toch een vrij hoog bedrag (je kan er een leuke fotocamera voor kopen) dus ik ben sceptisch of het wel kloptquote:Op maandag 5 maart 2012 20:01 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Sceptisch waarover? Dat je de aangifte niet goed hebt ingevuld en je het geld niet zo krijgen?
Splitting hairs, maar bewustheid is geen criterium. Als je niet wist dat je moet betalen, had je het moeten weten.quote:Op maandag 5 maart 2012 20:02 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
En je bent verplicht aangifte te doen als je weet dat je moet betalen.
Had nu 2 baantjes tegelijk en meer inkomen.quote:Op maandag 5 maart 2012 20:10 schreef YoshiBignose het volgende:
Het is meestal heel logisch hoor, dus wat is er dit jaar veranderd tov voorgaande jaren?
Het is een logisch gevolg, mee eens.quote:Op maandag 5 maart 2012 21:52 schreef DonJames het volgende:
[..]
Splitting hairs, maar bewustheid is geen criterium. Als je niet wist dat je moet betalen, had je het moeten weten.
Je had recht op stufi, dus moet je gebruik maken van de optie 'met studiefinanciering'.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 01:01 schreef Rootje88 het volgende:
Lieve medefokkers,
Ik heb even een specifieke vraag.
Zelf studeer ik aan de uni. Natuurlijk maak je dan studiekosten (laptop, boeken etcetc). Echter heb ik een goed betaalde baan ernaast.
In de eerste maanden van 2011 heb ik geen stufi ontvangen (wilde ik niet), vanaf maart t/m augustus heb ik wel stufi ontvangen. Vanaf september tm december had ik geen recht meer op studiefinanciering.
Bij de aftrekposten studiekosten heb je echter 2 subposten.
- "studie zonder studiefinanciering"
- "studie met studiefinanciering"
Nu heb ik de Belastingtelefoon gebeld met de vraag welke posten ik precies moet gebruiken. Die hebben aangegeven dat je in de periode dat je sowieso GEEN recht had (bijverdiengrens) op stufi, dat je de kosten die in die periode gemaakt zijn mag aftrekken onder het kopje "studie zonder stufi".
De vraag is echter wat ik met die eerste twee maanden waarin ik geen stufi heb gekregen omdat ik het niet wilde moet doen. Mag ik de kosten die ik daar dan voor boeken heb gemaakt ook aftrekken onder het kopje "studie zonder studiefinanciering"?
Als je januari en februari wel of niet meetelt, het resultaat blijft toch gelijk? Twee keer nul meetellen, maakt toch geen verschil?quote:Verder had ik als laatste vraag het volgende: op een gegeven moment moet je een vakje invullen met hoeveel stufi je hebt ontvangen (ik hoop dat jullie dit begrijpen, want de formulering kan misschien vaag zijn). Maar wat moet ik hier invullen? Is dat het bedrag wat ik daadwerkelijk aan stufie gekregen heb? (dus van maart t/m augustus) of moet ik jan & feb ook meerekenen?
Graag gedaan.quote:Graag jullie hulp! Alvast bedankt!!
En de incompetentie bij de Belastingtelefoon strikes again.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 01:01 schreef Rootje88 het volgende:
Lieve medefokkers,
Ik heb even een specifieke vraag.
Nu heb ik de Belastingtelefoon gebeld met de vraag welke posten ik precies moet gebruiken. Die hebben aangegeven dat je in de periode dat je sowieso GEEN recht had (bijverdiengrens) op stufi, dat je de kosten die in die periode gemaakt zijn mag aftrekken onder het kopje "studie zonder stufi".
Je hebt in jan en feb niks ontvangen, dus wat wil je invullen?quote:De vraag is echter wat ik met die eerste twee maanden waarin ik geen stufi heb gekregen omdat ik het niet wilde moet doen. Mag ik de kosten die ik daar dan voor boeken heb gemaakt ook aftrekken onder het kopje "studie zonder studiefinanciering"?
Je had recht op studiefinanciering, je werkt dus met normbedrage. Hier trek je de door jou ontvangen studiefinanciering (en drempel) vanaf.
Verder had ik als laatste vraag het volgende: op een gegeven moment moet je een vakje invullen met hoeveel stufi je hebt ontvangen (ik hoop dat jullie dit begrijpen, want de formulering kan misschien vaag zijn). Maar wat moet ik hier invullen? Is dat het bedrag wat ik daadwerkelijk aan stufie gekregen heb? (dus van maart t/m augustus) of moet ik jan & feb ook meerekenen?
Als je verder geen aftrekposten, box 2 en/of box 3 inkomen hebt, dan wel ja.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 10:33 schreef Kekaa het volgende:
Even een vraag tussendoor (misschien stom). Je verzamelinkomen, dat is toch bruto??
Nope. Thanks voor je antwoord!quote:Op dinsdag 6 maart 2012 10:35 schreef ManAtWork het volgende:
[..]
Als je verder geen aftrekposten, box 2 en/of box 3 inkomen hebt, dan wel ja.
Recht hebben op lening / nullening / OV-jaarkaart = studie met studiefinanciering = werken met normbedragen.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 22:19 schreef Babbatuur het volgende:
Ha beste FOK!kers,
Mijn situatie als volgt: ik krijg het nodige terug naar aanleiding van het door mij verdiende loon.
Nu zit ik echter te dubben over welke studiekosten ik terug kan vragen en waar ik deze in moet vullen in dat gedownloade programma van de Belastingdienst.
Ik heb zelf mijn collegegeld betaald (¤1600), daarnaast heb ik vanaf mei geen studiefinanciering meer ontvangen, enkel een lening. Heb nog wel mijn OV-kaart waardoor ik geen reiskosten af kan trekken.
Buiten dat heeft de aanschaf van een nieuwe laptop en studieboeken mij +- ¤1000 gekost.
Onder welk kopje kan ik dit scharen (in het programma van de belastingdienst) en kan ik door het feit dat ik nu geen studiefinanciering meer ontvang ook ¤250 per maand (vanaf mei) terugvragen?
Alvast bedankt voor jullie hulp!
Duidelijk, bedankt! Studiekosten als aanschaf laptop en boek kan ik dus niet verwerken daar ik die normbedragen opgelegd krijg?quote:Op dinsdag 6 maart 2012 22:37 schreef Maharbal het volgende:
[..]
Recht hebben op lening / nullening / OV-jaarkaart = studie met studiefinanciering = werken met normbedragen.
Yes.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 22:41 schreef Babbatuur het volgende:
[..]
Duidelijk, bedankt! Studiekosten als aanschaf laptop en boek kan ik dus niet verwerken daar ik die normbedragen opgelegd krijg?
De toelichting in het aangifte formulier geeft het volgende aan.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 20:11 schreef Viking84 het volgende:
Hallo.
Ik ben ook bezig en ik heb een vraagje over de reiskostenaftrek. Mijn werkgever vergoedt tot 150 euro per maand en zelf moet ik zo'n 200 euro bijleggen. Ik heb in augustus 4 dagen gereisd en van september t/m december 5.
Kan ik dat dan zo invullen?
Veld 1: Plaats werkzaamheden - 01-08 t/m 31/08 - aantal kilometers - 4 dagen
Veld 2: Plaats werkzaamheden - 01-09 t/m 31-12 - aantal kilometers - 5 dagen
Ik neem aan dat ik in het vakje aantal kilometers het aantal kilometers per enkele reis per dag moet invullen? (of 4 of 5 keer het aantal kilometers per enkele reis?)
Laatste vraag: weet iemand waar ik kan zien hoeveel kilometers ik afleg met het ov? Dat staat niet op de NS-site namelijk.
Bij "vergoedingen van de werkgever voor het openbaar vervoer" nog wel je (gedeeltelijke) reiskostenvergoeding invullen.quote:Vul bij "Km" in: het aantal kilometers van de enkele reis van uw woning naar uw werk met het openbaar vervoer.
treinKMs.. je gaat toch gewoon uit van auto KMs.. makkelijker en in vergelijking met treinKMs bijna gelijk.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 23:06 schreef MyTiredFeet het volgende:
[..]
De toelichting in het aangifte formulier geeft het volgende aan.
[..]
Bij "vergoedingen van de werkgever voor het openbaar vervoer" nog wel je (gedeeltelijke) reiskostenvergoeding invullen.
Hoe je de treinkilometers kunt berekenen, heb ik zo 1-2-3 nog niet gevonden....
Dus alleen in een jaar dat je zo'n brief krijgt is het verplicht?quote:Op maandag 5 maart 2012 19:45 schreef YoshiBignose het volgende:
Je bent verplicht aangifte te doen als de Belastingdienst dat zegt
Of als je moet dokken.quote:Op woensdag 7 maart 2012 11:40 schreef Tegan het volgende:
[..]
Dus alleen in een jaar dat je zo'n brief krijgt is het verplicht?
Nee dat zeg ik niet. Als je een brief krijgt ben je verplicht die aangifte te doenquote:Op woensdag 7 maart 2012 11:40 schreef Tegan het volgende:
[..]
Dus alleen in een jaar dat je zo'n brief krijgt is het verplicht?
Als jij liever een anonieme twitterbron en de herhaaldelijk incompetente gebleken belastingtelefoon gelooft in plaats van 2 fiscalisten, dan moet je dat doen. Oftewel, ik blijf bij mijn standpunt.quote:Op woensdag 7 maart 2012 12:13 schreef Tochjo het volgende:
Ik wil toch graag nog even terugkomen op dit bericht dat ik eerder plaatste, over aftrek studiekosten na stopzetten studiefinanciering in verband met de bijverdiengrens.
Daarop is vervolgens gereageerd door DonJames met de opmerking dat ik ook de maanden na stopzetting onder het kopje "studie met studiefinanciering" moet opvoeren. Naar aanleiding van dit bericht is daar vervolgens nog bevestigend op gereageerd door ManAtWork en Maharbal.
Nu heb ik mijn Berichten van DUO er nog eens bijgepakt, en daarin staat letterlijk: "Je hebt vanaf oktober 2011 geen recht meer op studiefinanciering, omdat je aanvraag is beëindigd". Naast de reactie van de Belastingtelefoon die eerder in dit topic is aangehaald, heb ik ook op Twitter een reactie staan waaruit ik haal dat ik toch de optie "studie zonder studiefinanciering" moet gebruiken voor de maanden oktober t/m december.
Nu ga ik graag mee in de redeneringen van de mensen in dit topic die vinden dat die laatste maanden in de categorie "met studiefinanciering" vallen - dat scheelt mij 58 euro - maar het zit me toch niet lekker dat de Belastingdienst herhaaldelijk iets anders zegt. Blijven jullie bij je eerdere standpunten?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |