Inderdaad fijn dat dat kan, maar je moet ook wat over hebben voor je toekomst. Ik vind het belangrijk om te weten of een school waar je je aanmeldt ook echt een school is waar je zou willen studeren. Liever meer betalen en op een plek komen waar je wilt zijn, dan veel betalen, want studeren gaat, waarschijnlijk, hoe dan ook veel geld kosten, en ongelukkig zijn op die plek.quote:Op zaterdag 10 maart 2012 22:16 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik ben het niet met je eens dat je op basis daarvan die conclusie kan trekken. Een andere conclusie die je zou kunnen trekken en die mijns inziens net zo valide is is dat je lang niet alle bachelorvakken nodig hebt voor de door hen gevolgde mastervakken.
[..]
Luxe. Alleen dat al zou voor mij niet mogelijk zijn. Een bezoekje naar London lukt nog wel, een bezoekje aan de USA voor wat open dagen kan ik niet betalen.
Raar... Heeft waarschijnlijk iets te maken met een net wat andere sector.quote:Op dinsdag 13 maart 2012 17:16 schreef Bajskorv het volgende:
Dat van LSE heb ik trouwens niet eerder gehoord hier in Londen, ik zie vooral LSE bachelor studenten langs komen.
Beursen? Zo regelt mijn vriendin het in ieder geval, die heeft bijna haar gehele opleiding vergoed gekregen op die manier.quote:Op woensdag 14 maart 2012 16:23 schreef Physics het volgende:
Ik vraag me wel af hoe het met de financiering gaat trouwens. Die bedragen zijn vaak astronomisch, en bij sommige programma's staat expliciet vermeldt dat financiering vanuit de uni niet beschikbaar is.
Dit inderdaad. Het zijn meestal miljardairs die beurzen uitdelen. Ze bekijken het meestal per student. Als je al een goede opleiding in Nederland mag en kan volgen is de kans natuurlijk wel kleiner dat je ook daadwerkelijk een beurs kan krijgen voor een buitenlandse universiteit.quote:Op woensdag 14 maart 2012 16:28 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Beursen? Zo regelt mijn vriendin het in ieder geval, die heeft bijna haar gehele opleiding vergoed gekregen op die manier.
Het hoeven geen miljardairs te zijn natuurlijk, het zijn veel eerder stichtingen, overheden en grote corporates. En het heeft ook niks met de mogelijkheid van opleiding in eigen land te maken, het is vaak juist bedoeld om een bepaalde groep mensen extra mogelijkheden te bieden. Ook hebben bijna alle universiteiten zelf beursen.quote:Op woensdag 14 maart 2012 17:33 schreef hattricker het volgende:
[..]
Dit inderdaad. Het zijn meestal miljardairs die beurzen uitdelen. Ze bekijken het meestal per student. Als je al een goede opleiding in Nederland mag en kan volgen is de kans natuurlijk wel kleiner dat je ook daadwerkelijk een beurs kan krijgen voor een buitenlandse universiteit.
De snelste weg naar een buitenlandse topuniversiteit is overigens excelleren bij je bachelor studie in Nederland. De hoogleraren hebben de contacten wel en kunnen het voor je regelen. Je moet alleen wel uitzonderlijk goed zijn anders vragen ze je niet.
Voor de student is er weinig verschil, je moet nog steeds gewoon een goed profiel hebben en eindeloos aanvragen indienen. Ik werd echt gek van sommige van die beursen, maar het helpt wel enorm uiteindelijk.quote:Op woensdag 14 maart 2012 18:19 schreef oompaloompa het volgende:
Er zijn twee manieren om via een beurs daar terecht te komen.
Aan de ene kant kun je een persoonlijke beurs verdienen, daar zijn zowel in de US als in NL mogelijkheden voor.
Daarnaast krijgen de departementen daar ook geld uit beurzen om veelbelovende masters / gradstudents aan te nemen.
Ligt er aan, persoonlijke beurzen kijken naar andere dingen dan departementen.quote:Op woensdag 14 maart 2012 18:23 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Voor de student is er weinig verschil, je moet nog steeds gewoon een goed profiel hebben en eindeloos aanvragen indienen. Ik werd echt gek van sommige van die beursen, maar het helpt wel enorm uiteindelijk.
Meestal kom je bij dezelfde mensen uit. Daarom krijgt mijn vrienden verschillende beurs, de criteria zijn uiteindelijk toch vrij vergelijkbaar.quote:Op woensdag 14 maart 2012 18:39 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Ligt er aan, persoonlijke beurzen kijken naar andere dingen dan departementen.
Ik weet niet of ik een persoonlijke beurs zou kunnen krijgen maar zou zo naar een topuni kunnen als ik wil met geld van dat departement (nou wil ik dat niet, maar dat terzijde)
Nou ja niet in mijn ervaring. Werkelijkheid zal wel ergens in het midden liggenquote:Op woensdag 14 maart 2012 18:40 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Meestal kom je bij dezelfde mensen uit. Daarom krijgt mijn vrienden verschillende beurs, de criteria zijn uiteindelijk toch vrij vergelijkbaar.
Ik zou niet echt weten waarom, maar goed. Alle beursen zijn in principe bedoeld om slimme mensen meer kansen te bieden, dus als je goed presteert, maar je altijd meer kans. Natuurlijk zijn sommige beursen gebonden aan nationaliteit, geloof, etc... Maar dan nog eindig je met een kleine groep mensen. Enfin, da's dan mijn ervaring en logica. Waarom zou iemand de minst intelligente persoon in de klas een beurs geven?quote:Op woensdag 14 maart 2012 19:20 schreef oompaloompa het volgende:
[..]
Nou ja niet in mijn ervaring. Werkelijkheid zal wel ergens in het midden liggen
Natuurlijk moet je goed zijn maar hoe departementen bepalen of je goed bent verschilt van hoe instanties dit bepalen. Instanties richten zich vaker op zaken als cijfers en andere gemakkelijker te quantificeren zaken. Departementen kijken eerder naar dingen die zich moeilijker in cijfertjes samenvatten, onderzoekservaring, originaliteit van je ideeën etc.quote:Op woensdag 14 maart 2012 19:26 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Ik zou niet echt weten waarom, maar goed. Alle beursen zijn in principe bedoeld om slimme mensen meer kansen te bieden, dus als je goed presteert, maar je altijd meer kans. Natuurlijk zijn sommige beursen gebonden aan nationaliteit, geloof, etc... Maar dan nog eindig je met een kleine groep mensen. Enfin, da's dan mijn ervaring en logica. Waarom zou iemand de minst intelligente persoon in de klas een beurs geven?
Deels mee eens, aan de andere kant helpt het wel je te ontwikkelen. Er heersen volgens mij over het algemeeen nogal eerlijkheidsnormen die niet altijd even terecht zijn.quote:Op woensdag 14 maart 2012 20:14 schreef GlowMouse het volgende:
Beurzen maken de wetenschap kapot. Kosten veel moeite om aan te vragen maar zijn vaak zo ruim dat het geld verspild wordt.
Voor PhD's dus wel, maar voor master studenten vaak niet.quote:Op woensdag 14 maart 2012 16:29 schreef oompaloompa het volgende:
De meeste grote unis hebben geld voor masterstudenten / phds
Tsja, ik heb er zelf ook last van gehad. Destijds had ik gewoonweg niet door waarom ik voor een hoger cijfer zou moeten leren als ik zonder enige inspanning (ja, ik hoefde echt niet te leren voor een 5,5) het vak ook zou halen. Je bent jong en je zit liever op de xbox, op youtube en op facebook dan in de boeken.quote:Op dinsdag 20 maart 2012 23:12 schreef datisstom het volgende:
Om terug te komen op de eerder genoemde 6-jes cultuur. Ik had vandaag een gesprek met iemand in m'n klas betreffende de toetsweek die eraan staat te komen. Waar ik van plan ben hard te leren en voor elk pw minstens een 8 wil, meldde de desbetreffende jongen met een olijk gezicht dat hij "maar een uurtje per proefwerk leert" en " tevreden is met een 6".
Gelukkig is die mentaliteit na afgelopen jaar bij mij verdwenen.
Het ging meer om het USA ten opzichte van UK verhaal. Of jullie de kosten van studeren en de voordelen hiervan vinden op wegen tegen het verschil in kosten met studeren in de UK. Ik denk zelf dat ik het de extra kosten niet waard vind, maar ik weet het nog niet zeker.quote:Op zondag 25 maart 2012 22:59 schreef Physics het volgende:
Studeren in VS is het alleen waard als je ook echt aan een elite instituut kan studeren (Ivy, ~ top15 colleges). Zelfde geld wel een beetje voor studeren in de UK, aangezien het daar ook duurder is dan hier.
Persoonlijk zou ik alleen voor Oxbridge, UCL, Imperial, LSE, Warwick naar de UK gaan.
Hangt van een aantal factoren af. Een jaar buitenland, ook al is het aan een non-target school, is nooit weg. Je doet er in dat geval alleen beter aan om op uitwisseling te gaan, zodat je de hoge tuition fees van de VS voorkomt. Daarnaast hangt het sterk van de sector af waarin je studeert. Als ik naar de universiteit kijk waar ik momenteel studeer en zie dat mensen 4 jaar op rij $40,000 moeten betalen voor een studie kunstgeschiedenis, vraag ik me af hoe ze die schuld ooit gaan terugbetalen.quote:Op zondag 25 maart 2012 22:59 schreef Physics het volgende:
Studeren in VS is het alleen waard als je ook echt aan een elite instituut kan studeren (Ivy, ~ top15 colleges). Zelfde geld wel een beetje voor studeren in de UK, aangezien het daar ook duurder is dan hier.
Persoonlijk zou ik alleen voor Oxbridge, UCL, Imperial, LSE, Warwick naar de UK gaan.
Welke deadlines dan?quote:Op woensdag 1 augustus 2012 21:49 schreef Push. het volgende:
De vroegste inschrijfdeadlines zitten er aan te komen. Iemand anders van plan zich ergens aan te melden?
18 Oktober inschrijvingsdeadline voor Oxford en Cambridge. 15 Oktober, dacht ik, de opening van de inschrijving voor LSE.quote:Op zondag 5 augustus 2012 13:45 schreef PowerData het volgende:
[..]
Welke deadlines dan?
Zelf ben ik op het moment aan het overwegen me aan te melden aan Oxford en LSE. Jij?
Twee maanden dus, dat vind ik niet echt 'eraan komen'. Waarom ga je voor Cambridge en niet Oxford en voor welke college ga je? Verder: welke studie?quote:Op zondag 5 augustus 2012 13:52 schreef Push. het volgende:
[..]
18 Oktober inschrijvingsdeadline voor Oxford en Cambridge. 15 Oktober, dacht ik, de opening van de inschrijving voor LSE.
Ik ga me waarschijnlijk aanmelden voor Cambridge, LSE, UCL en Warwick.
Hangt er vanaf wat je nog moet doen. Heb je je personal statement al geschreven?quote:Op zondag 5 augustus 2012 13:59 schreef PowerData het volgende:
[..]
Twee maanden dus, dat vind ik niet echt 'eraan komen'. Waarom ga je voor Cambridge en niet Oxford en voor welke college ga je? Verder: welke studie?
Ik neem aan dat je met Warwick UCL bedoelt?quote:Op zondag 5 augustus 2012 14:12 schreef Push. het volgende:
[..]
Hangt er vanaf wat je nog moet doen. Heb je je personal statement al geschreven?
Cambridge omdat ze de, voor mij, perfecte economie studie hebben. Oxford heeft geen 'losse' economie, alleen gemende opleidingen. Daar voel ik niks voor. Studie Economics dus. Als ik naar Warwick ga wil ik 'Economics with a year abroad'.
Jij?
UCL ja, foutje want had haast.quote:Op zondag 5 augustus 2012 14:49 schreef PowerData het volgende:
[..]
Ik neem aan dat je met Warwick UCL bedoelt?
Ik heb een probleem, omdat mijn favoriete opleidingen niet op elke universiteit aangeboden worden. Ik heb al wel een personal statement geschreven, maar het is nog een eerste versie. Ik ben daarin vrij algemeen over mijn interesses economie en wiskunde, die ik wil combineren.
Hier de studies waar ik me waarschijnlijk voor ga aanmelden. Overigens ben ik er nog niet eens zeker van dat zelfs áls ik een (conditional) offer zou krijgen van bijvoorbeeld UCL, dat ik dat zou verkiezen boven een studie econometrie in Groningen.
Oxford: Philosophy, Politics and Economics
LSE: Econometrics & Mathematical Economics
UCL: Mathematics with Economics
Warwick: Economics, Politics and International Studies
Imperial: Mathematics with Statistics for Finance
Ik ga voor de gemiddelde 8,5, en dat zal m'n referee ook invullen. Ik denk dat het helaas dus wel te laag is voor Cambridge, maar ach, ik kan het altijd proberen.quote:Op zondag 5 augustus 2012 16:32 schreef Push. het volgende:
[..]
UCL ja, foutje want had haast.
Ongeveer hetzelfde lijstje qua universiteiten dus. Wel raar dat je PPE en EPI als keuze hebt, wat me meer tot de social sciences lijkt te behoren, terwijl je ook Econometrics & Mathematical Economics hebt, wat wat mij betreft echt bèta is.
Wat voor cijfers verwacht je te halen?
Conditional offer van UCL zou ik altijd voor kiezen, of in ieder geval proberen te halen. De studie is van hoger niveau, betere docenten, meer gemotiveerde studenten en een leukere stad.
Ik zit er alleen mee, als ik een offer krijg van meerdere, welke universiteit ik ga kiezen. Aan de ene kant biedt Cambridge het perfecte pakket aan qua opleiding, terwijl Londen me een veel leukere stad lijkt om te studeren. Gaat nog moeilijk worden.
Netjes. Ik hoop op (=ga werken voor) negens voor: engels, m&o, economie, combinatiecijfer. Misschien zijn geschiedenis en aardrijkskunde ook haalbaar. Verder achten voor: geschiedenis, aardrijkskunde, wiskunde (b), nederlands en duits. Zal dus afhankelijk van de afronding tussen de 8,0 en iets daarboven liggen, met minstens twee negens hoop ik. Heb vrij goede EC's, dus dat is ook een 'compensatiepunt', mochten mijn cijfers niet goed genoeg zijn.quote:Op zondag 5 augustus 2012 16:37 schreef PowerData het volgende:
[..]
Ik ga voor de gemiddelde 8,5, en dat zal m'n referee ook invullen. Ik denk dat het helaas dus wel te laag is voor Cambridge, maar ach, ik kan het altijd proberen.
Wat betreft de studies: ik houd zowel van politiek en filosofie als van wiskunde en statistiek. Ik heb de keuzes zo gemaakt, omdat ik denk dat een PPE van Oxford beter is dan een wiskunde studie aan Oxford, terwijl bij LSE bijvoorbeeld econometrie wel weer een geweldige studie is.Het wordt alleen even knutselen met mijn personal statement.
Eerlijk gezegd maak ik me niet zo druk om welke universiteit ik zou kiezen: daar wacht ik wel mee tot ik een offer heb. Wat voor cijfers verwacht jij te halen?
Naar aanleiding van de avatar van Clemenza, ik las laatst dat Hugh Laurie aan Cambridge had gestudeerd (net als zijn vader). Hij was via een studentenvereniging die zich richt op acteren doorgebroken (ook nog voorzitter geweest van die vereniging en op zeer hoog niveau geroeid), blijkbaar is hij slechts een van de vele bekende Engelse acteurs die daar startte.quote:Op zondag 5 augustus 2012 16:32 schreef Push. het volgende:
Ik zit er alleen mee, als ik een offer krijg van meerdere, welke universiteit ik ga kiezen. Aan de ene kant biedt Cambridge het perfecte pakket aan qua opleiding, terwijl Londen me een veel leukere stad lijkt om te studeren. Gaat nog moeilijk worden.
Als bankier in de City kan ik dat idee vast de wereld uit helpen. Natuurlijk recruiten de banken hier veel op de betere Engelse universiteiten, maar van een Old Boys network is al jaren weinig sprake meer. Wellicht bij wat kleinere instituten, maar zeker bij de top banken kan je het wel vergeten. Politiek kan ik me wel voorstellen, maar welke Nederlander wil er nu de Britse politiek in?quote:Op maandag 6 augustus 2012 12:30 schreef LB06 het volgende:
Hierop zijn slechts enkele uitzonderingen in mijn ogen: als je persé een baan ambieert waar je alleen of veel makkelijk via het Old Boy's network van een bepaalde universiteit binnenkomt. Hierbij valt te denken aan leuke posities binnen zakenbanken of binnen de internationale politieke wereld.
Nee, hij suggereert enkel dat iemand die in het buitenland naar een top universiteiten wil, waarschijnlijk ook een internationale carriere ambieert. Daarmee is de vraag of men in Nederland of daarbuiten wil werken eigenlijk al beantwoord.quote:Op maandag 6 augustus 2012 19:34 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Gironi, suggereer jij nou dat je in Nederland niet op wereldtopniveau kan werken? Nee toch?
Ik denk dat jij gelijk hebt (dat hij dat suggereert) maar ik volg die logica niet zo goed. Natuurlijk blijf je plakken in het buitenland als je daar een hele leuke baan krijgt aangeboden maar velen komen dan toch uiteindelijk wel weer terug naar Nederland?quote:Op maandag 6 augustus 2012 19:37 schreef Bajskorv het volgende:
[..]
Nee, hij suggereert enkel dat iemand die in het buitenland naar een top universiteiten wil, waarschijnlijk ook een internationale carriere ambieert.
Natuurlijk, maar na een paar jaar werken is je opleiding al vele malen minder relevant. Niemand die mij na 6-7 jaar Londen nog beoordeeld op mijn universiteit.quote:Op maandag 6 augustus 2012 19:40 schreef Bram_van_Loon het volgende:
[..]
Ik denk dat jij gelijk hebt (dat hij dat suggereert) maar ik volg die logica niet zo goed. Natuurlijk blijf je plakken in het buitenland als je daar een hele leuke baan krijgt aangeboden maar velen komen dan toch uiteindelijk wel weer terug naar Nederland?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |