Ik herken het! Ik sta zelf voor de klas en had een favoriete naam, totdat ik een leerling in de klas kreeg met die naamquote:Op zondag 4 maart 2012 10:58 schreef Twinkle20 het volgende:
Nu moet ik zeggen, ik heb zelf een paar jaar voor de klas gestaan. En het is gewoon zo dat namen van favoriete kindjes je beter in de oren klinken dan namen van kindjes die je af en toe achter het behang kon plakken.. heeft ook weer puur te maken met associaties!
en Yoram/Joram?quote:Op maandag 5 maart 2012 07:24 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik vind Yoran ook een hele mooie naam maar manlief zei gelijk: Gaan we niet doen want dan moet iedereen gelijk aan Yoran vd Sloot denken!
Toch een beetje jammer.. Maja komt goed! We hebben nog effe
Mijn zwager heet Jorrinquote:Op maandag 5 maart 2012 07:24 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik vind Yoran ook een hele mooie naam maar manlief zei gelijk: Gaan we niet doen want dan moet iedereen gelijk aan Yoran vd Sloot denken!
Toch een beetje jammer.. Maja komt goed! We hebben nog effe
Andreas = Andersquote:Op maandag 5 maart 2012 11:01 schreef Kleurdoos het volgende:
Nee dat niet, maar die associatie is er natuurlijk wel. Je noemt je kind ook niet snel Adolf
Veel voorkomende namen zijn dan weer geen probleem ofzo want Jack the ripper, Andreas Breivik en zulks
Ik kende een Joodse man uit +/- 1918 die Adolf heette. Dat werd dus Dolf later...quote:Op maandag 5 maart 2012 11:01 schreef Kleurdoos het volgende:
Nee dat niet, maar die associatie is er natuurlijk wel. Je noemt je kind ook niet snel Adolf
Veel voorkomende namen zijn dan weer geen probleem ofzo want Jack the ripper, Andreas Breivik en zulks
Het is Joran dus dat vind ik ook weer heel anders.quote:Op maandag 5 maart 2012 07:24 schreef Twinkle20 het volgende:
Ik vind Yoran ook een hele mooie naam maar manlief zei gelijk: Gaan we niet doen want dan moet iedereen gelijk aan Yoran vd Sloot denken!
Toch een beetje jammer.. Maja komt goed! We hebben nog effe
Ik kende hem wel, hij komt bij ons in de regio voor en B had volgens mij zelfs een meisje in de klas zitten met dezelfde naam, en/of in z'n korfbalteam, en ik lag tijdens de zwangerschap van Soneal met iemand met die naam op een kamer, maar haar ouders hadden de schrijfwijze zeg maar iets vernederlandst en daarbij over het hoofd gezien (of gewoon niet geweten) dat het dan een raar buitenlands woord wordt...quote:Op maandag 5 maart 2012 11:48 schreef Juud79 het volgende:
Onze meisjesnaam had ik nog nooit gehoord, hij komt ook niet veel voor, dus totaal geen associatie. Onze jongensnaam zie ik wel eens voorbij komen, maar niet veel, en dan met een andere spelling of als achternaam, dus ook associatieloos.
En toch zijn het hele 'normale' namen.
Hoezo, staan er geen namen op die websites danquote:Op dinsdag 6 maart 2012 00:44 schreef ia het volgende:
Die namensites lijst is flink verouderd.. Dit is een goede nederlandse namensite: www.batykenis-bebenamen.nl , terwijl sommige websites in die lijst echt onbruikbaar slecht zijn.
Niet eens, Yaron is een Hebreeuwse naam en vrij internationaal.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 09:11 schreef SacreCoeur het volgende:
ik vind Joran, Jaron, Joram beetje cheesy.. beetje categorie Djayden.
Uit een kinderboek van vroeger ken ik wel Jarim. Vond ik ook altijd mooi! Maar ik heb er toch een beetje een oosterse associatie bij en wij zijn nogal blondquote:Op maandag 5 maart 2012 10:01 schreef tennisster198 het volgende:
Een variatie op Yoran/Joran is J a r i n. Misschien vindt je dat mooi? Ook een stuk unieker, volgens mij?
Ik heb die naam wel eens gehoord, vind 't een mooie naam!![]()
Jullie meisjesnaam ken ik wel! Wij hadden een stagaire met die naam en ik had vroeger een meiske in de klas die zo heet.quote:Op maandag 5 maart 2012 11:48 schreef Juud79 het volgende:
Onze meisjesnaam had ik nog nooit gehoord, hij komt ook niet veel voor, dus totaal geen associatie. Onze jongensnaam zie ik wel eens voorbij komen, maar niet veel, en dan met een andere spelling of als achternaam, dus ook associatieloos.
En toch zijn het hele 'normale' namen.
Dat kan dan wel weer overeenkomen met de reden(en) waarom ik hem ken; S'veen is nogal grefo, en dat meisje in het ziekenhuis was dat van huis uit ook...quote:Op dinsdag 6 maart 2012 11:12 schreef Kleurdoos het volgende:
[..]
Jullie meisjesnaam ken ik wel! Wij hadden een stagaire met die naam en ik had vroeger een meiske in de klas die zo heet.
Waren wel hele gelovige dames (is het een bijbelse naam?)
Ook niet eens... Mijn broertje heet ook Jaron (maar heeft ook Israelische roots) en ik vind het wel een toffe naam eigenlijk.quote:Op dinsdag 6 maart 2012 10:23 schreef Quarant het volgende:
[..]
Niet eens, Yaron is een Hebreeuwse naam en vrij internationaal.
quote:
Zo heet ik ook (doopnaam alleen met een a op t end), met CH, en niemand zegt Grista. Zelfs niet op werk, waar mensen mijn naam voornamelijk kennen vanwege mijn naamplaatje (supermarkt he) Ik vind dat sowieso een rare uitspraak. En ik heb zelf op fora mijn nickname vaak als Kr ysta (hier expres niet) maar ik zal het nooit in het echt anders gaan schrijven.quote:Op woensdag 7 maart 2012 13:41 schreef Quarant het volgende:
Ik ken een meisje wier doopnaam Christine was, haar roepnaam was eerst C hrista en haar moeder heeft het vrij snel laten schrijven als K rista, omdat men 'Grista' uitsprak, wat vinden jullie daarvan? Ik vind zelf C hrista mooier als schrijfwijze, wel met als uitspraak 'K rista'.
vanuit het Grieks werd die letter toch echt als "g" uitgesproken, dat is de reden waarom er mensen zijn die gristen zeg en waarschijnlijk dus ook gristaquote:Op woensdag 7 maart 2012 15:34 schreef Risu het volgende:
[..]
Zo heet ik ook (doopnaam alleen met een a op t end), met CH, en niemand zegt Grista. Zelfs niet op werk, waar mensen mijn naam voornamelijk kennen vanwege mijn naamplaatje (supermarkt he) Ik vind dat sowieso een rare uitspraak. En ik heb zelf op fora mijn nickname vaak als Kr ysta (hier expres niet) maar ik zal het nooit in het echt anders gaan schrijven.
Ik vind tegenwoordig sowieso ook dat mensen rare namen kiezen voor hun kids. Heb hier nog geen moeders voorbij zien komen met een rare keus, maar in de krant lees ik af en toe zulke verschrikkelijke namen.
quote:
We hebben DE jongensnaam al, jij hebt er destijds nog op gereageerd dat je het geweldig bij elkaar vond passen!quote:
Ik ken Jacha als jongensnaam en Josje als meisjesnaam, dus misschien zat het kind er wel echt tusseninquote:Op vrijdag 9 maart 2012 11:06 schreef Poppejans het volgende:
[..]
en zij/hij heette J o s j a/J o s c ha (of iig zo sprak je het uit)
Is dat nou een jongensnaam of een meisjesnaam?![]()
Hahaha! Of een kind wat ze sexloos laten opgroeien en het zelf laten bepalenquote:Op vrijdag 9 maart 2012 11:12 schreef Nora.. het volgende:
[..]
Ik ken Jacha als jongensnaam en Josje als meisjesnaam, dus misschien zat het kind er wel echt tussenin
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |